przytłacza mnie to wszystko.... - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-12-15, 13:01   #31
lou salome
Raczkowanie

Dot.: przytłacza mnie to wszystko....

A co na zamkniete...?

wątek kosmetyczny: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=224390
lou salome jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-15, 14:11   #32
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez lou salome Pokaż wiadomość
A co na zamkniete...?
Coś co ma siłę złuszczyć mocniej naskórek, np Diacneal - retinoidy.
L_V jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-15, 14:19   #33
lou salome
Raczkowanie

Stosuje juz Eff... czy to dobra droga, czy przerzucic sie na Diacneal po zakonczeniu tubki? Mam glownie wlasnie takie "zamkniete problemy".

Stary 2007-12-15, 15:59   #34
ningio
Raczkowanie

Mogłabym prosić o radę jak prawidłowo używać tego diacneal, bo przymierzam się do zakupu. Czytalam część wątku zbiorczego i wiem , że konieczne są filtry wystarczy spf 15? Bo większy filtr to dla mnie serio koszmar ;/ Cała się kleję i mam twarz świecącą strasznie. Na mnie serio filrty nie działają zbyt dobrze I użwyać tego codziennie? BArdzo proszę o radę Z tego co czytałam to zawiera on jakiś środek przeciwzmarszczkowy czy to nie za wcześnie jak dla mnie (19 lat)?
ningio jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-15, 19:19   #35
nri
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez ningio Pokaż wiadomość
Czytalam część wątku zbiorczego i wiem , że konieczne są filtry wystarczy spf 15? Bo większy filtr to dla mnie serio koszmar ;/ Cała się kleję i mam twarz świecącą strasznie. Na mnie serio filrty nie działają zbyt dobrze I użwyać tego codziennie? BArdzo proszę o radę Z tego co czytałam to zawiera on jakiś środek przeciwzmarszczkowy czy to nie za wcześnie jak dla mnie (19 lat)?
Napisz konkretnie o jaki filtr chodzi to pomozemy Niestety by zapewnic skorze ochrone danego faktoru, nalezy nalozyc pewna ilosc kosmetyku. Proponuje zainwestowac w lekkie kremy, emulsje z wysokimi filtrami 40-50 przeznaczone do twarzy, nie do ciala. Troche to kosztuje, szybko sie zuzywa ale komfort uzycia bez porownania wiekszy.

To jakich skladnikow mozesz uzywac zalezy od stanu twojej cery. Zalezy to mn. od genow, czestotliwosci korzystania z solarium, zamilowania do opalania, warunkow w jakich mieszkasz.
Stary 2007-12-15, 19:24   #36
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez lou salome Pokaż wiadomość
Stosuje juz Eff... czy to dobra droga, czy przerzucic sie na Diacneal po zakonczeniu tubki? Mam glownie wlasnie takie "zamkniete problemy".
Możesz spokojnie stosowac Diacneal ( o ile nie masz cery naczyniowej)
Stary 2007-12-15, 19:49   #37
ningio
Raczkowanie

mam krem avene hydrance optimale uv spf 15. Bardzo go polubiłam i nie chcę już eksperymentować z innymi. Nie opalam się na solarium używam samoopalaczy. Czytalam cześć tego wątku zbiorczego, ale juz serio się gubię. Nie wiem jak mam używać tego kremu, bo sobie nie zrobić jakiejś szkody. mam jeszcze krem Iwostin Purritin (on ma chyba kwasy tak?) ale nic mi nie pomogł a używałam go regularnie codziennie przez 2 miesiące chyba. Stan skóry jeszcze się pogorszył więc teraz używam go żadko. Może zrobić jakieś połączenie diacneal i iwostinu? Help
Stary 2007-12-15, 19:55   #38
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
mam krem avene hydrance optimale uv spf 15. Bardzo go polubiłam i nie chcę już eksperymentować z innymi. Nie opalam się na solarium używam samoopalaczy. Czytalam cześć tego wątku zbiorczego, ale juz serio się gubię. Nie wiem jak mam używać tego kremu, bo sobie nie zrobić jakiejś szkody. mam jeszcze krem Iwostin Purritin (on ma chyba kwasy tak?) ale nic mi nie pomogł a używałam go regularnie codziennie przez 2 miesiące chyba. Stan skóry jeszcze się pogorszył więc teraz używam go żadko. Może zrobić jakieś połączenie diacneal i iwostinu? Help
Pogorszenie stanu skóry w trakcie kuracji kwasowych jest naprawdę częste i dosyć normalne - w ten sposób skóra się oczyszcza. Nie należy przerywać kuracji.
Co do filtrów - uważam że 15 jest za mało, co najmniej spf 30.
Stary 2007-12-15, 19:56   #39
lou salome
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Możesz spokojnie stosowac Diacneal ( o ile nie masz cery naczyniowej)
Nie nie mam Dziekuje za rade

Stary 2007-12-15, 20:28   #40
ningio
Raczkowanie

czyli lepiej nie uzwyać kwasów przy spf 15? Bo kurcze 30 czy wyższe to da mnie serio męczące. Skóra mi się klei, bieli. Podziwiam, że macie tyle siły by to codziennie nakladać, wiem, że ja szybko bym się zniechęciła. A co może mi się stać gdy stosując diacneal będę używała niskich filtrów- serio chciałabym pomóc mojej cerze Mam ostatnio jakiś kryzys jak na siebie patrzę i na te śliczne buzie innych dziewczyn bez żadnej skazy
Stary 2007-12-15, 20:49   #41
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
czyli lepiej nie uzwyać kwasów przy spf 15? Bo kurcze 30 czy wyższe to da mnie serio męczące. Skóra mi się klei, bieli. Podziwiam, że macie tyle siły by to codziennie nakladać, wiem, że ja szybko bym się zniechęciła. A co może mi się stać gdy stosując diacneal będę używała niskich filtrów- serio chciałabym pomóc mojej cerze Mam ostatnio jakiś kryzys jak na siebie patrzę i na te śliczne buzie innych dziewczyn bez żadnej skazy
Ciężka sprawa. Widzisz, spf 15 to taki filterek "miejski" - dobry na codzien (całę szczescie ze ten w kremach Avene jest fotostabilny), ale jak na kuracje retnoidową czy kwasową to wg mnie za mało. Minimalny filtr to spf 30.
Avene ma specjalny filtr do skóry trądzikowej - Cleanance 40 - może postaraj sie o jego próbkę?
Stary 2007-12-15, 21:03   #42
Laity
Wtajemniczenie

Cytat:
Chyba najlepiej z zaskórnikami otwartymi radzi sobie kwas BHA (salicylowy) i jego pochodna LHA (w Effaclarze K).
Dziękuję

A tyczy się to wszystkich produktów Effaclar K? Mam zamiar wybrać się jutro po tonik z tej serii... (wiem, że zawracam głowę, ale to, co się dzieje ostatnio u mnie na twarzy, to koszmar jakiś )

Podaję link, żeby było wiadomo, o który tonik chodzi:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=12750

Edytowane przez Laity
Czas edycji: 2007-12-15 o 22:09
Laity jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-15, 21:19   #43
ningio
Raczkowanie

Hmm no to muszę poszukac
Dziękuję bardzo za pomoc
Mam jeszcze jedno pytanie. Jak mam uzywać tego diacneal żeby wszystko było ok ?
Mogę je łączyć z witaminą c?
Stary 2007-12-16, 10:52   #44
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Hmm no to muszę poszukac
Dziękuję bardzo za pomoc
Mam jeszcze jedno pytanie. Jak mam uzywać tego diacneal żeby wszystko było ok ?
Mogę je łączyć z witaminą c?
Jeśli nie będziesz miała podrażnionej skóry, to możesz. Poczytaj jeszcze wątek diacnealowy.
Stary 2007-12-16, 15:17   #45
ningio
Raczkowanie

Czytam i czytam ten wątek i doszłam do wniosku, że boję się tego diacnealu kurcze wszyscy piszą o podrażenieniach, złuszczonej skórze, efektach staruszki :| Nie ma jakiegoś bardziej delikatnego kosmetyku na zaskórniki zamknięte? Serio jak sobie przypomnę moje problemy ze skórą po brevoxylu to już boję się ryzykować. Jest coś skutecznego ale nie aż tak silnego? Jaki nawilżający krem byś poleciła? Ja mam eva natura intensywnie nawilżający, bo ma dobre recenze, ale nie weim czy przy takiej kuracji wystarczy ?
Stary 2007-12-16, 15:19   #46
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Czytam i czytam ten wątek i doszłam do wniosku, że boję się tego diacnealu kurcze wszyscy piszą o podrażenieniach, złuszczonej skórze, efektach staruszki :| Nie ma jakiegoś bardziej delikatnego kosmetyku na zaskórniki zamknięte? Serio jak sobie przypomnę moje problemy ze skórą po brevoxylu to już boję się ryzykować. Jest coś skutecznego ale nie aż tak silnego? Jaki nawilżający krem byś poleciła? Ja mam eva natura intensywnie nawilżający, bo ma dobre recenze, ale nie weim czy przy takiej kuracji wystarczy ?
Ningo, to bardzo indywidualna sprawa - nie potrafię powiedzieć czy nawilży akurat Twoją skórę. Pamiętam że skład ma OK. Spróbuj.
Stary 2007-12-16, 15:49   #47
annfas
Zakorzenienie

Ja kiedyś używałam diacnealu i był na prawde oki Teraz już chcę się wziąć za swoja paszczę tak porządnie. Effaclar już zakupiony ale dostane dopiero pod choinke Zamówiłam serum z biochemii i płyn mincelarny z biodermy w aptece, tak się zastanawiam czy coś jeszcze mi zostało??? Jakieś podpowiedzi i pomysły???

Always look on the bright side of life...
annfas jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 15:54   #48
ningio
Raczkowanie

a jest jakis krem który nie jest taki danger ? Może z tym samym kwasem tylko w mniejszym steżeniu. Bo kurcze boje się, że cos źle zrobie i tylko sobie zaszkodzę. A te składniki przeciwzmarszkowe? To krem nadający się dla nastolatek? Kusi mnie żeby go kupić ale czytając jestem pełna obaw , że rozwali mi skórę
Stary 2007-12-16, 16:25   #49
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
a jest jakis krem który nie jest taki danger ? Może z tym samym kwasem tylko w mniejszym steżeniu. Bo kurcze boje się, że cos źle zrobie i tylko sobie zaszkodzę. A te składniki przeciwzmarszkowe? To krem nadający się dla nastolatek? Kusi mnie żeby go kupić ale czytając jestem pełna obaw , że rozwali mi skórę
Jak to "rozwali skórę"? Skórę rozwalić może solarium i wysuszające detergenty, alkohol, ale nie retinaldehyd. kremu nie dobiera się do wieku tylko do potrzeb skóry. Retinaldehyd ma działanie keratoregulujące, przeciwzmarszkowe - to składnik o szerokim spektrum działania. nie martw się - jeśli będziesz dobrze nawilżać skórę i chronić ją przed UV to efekty będą super.
Stary 2007-12-16, 17:53   #50
coldold
Proszkonizatorka

Miałyście kiedyś tak, że niewiedza Was dobijała.
Mam tym razem tak. Też nic nie wiem na "te" tematy
Nie jest tak, że nie chce mi się szukać, ależ szukam i znajduję mnóstwo odpowiedzi. Tylko nie wiem czy dobrze myślę.
Kto pisze się na gro pytań na priv?
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 18:14   #51
_magdzia_
BAN stały

A czy brevoxylu można używać przy rozszerzonych naczynkach czy też raczej nie?
_magdzia_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 18:48   #52
LauraS.
Rozeznanie

Witam i bardzo licze na Wasze rady nie mam juz wielu pryszczy na twarzy(jakies pojedyncze)ale policzki te czesci obok nosa(po dwoch stronach)niestety nie sa gladkie sa na nich dziurki rozszerzone ale oczyszczone pory..przyznaje maltretowalam swoja skore raczkami ale teraz chcialabym miec gladka jednolita powierzchnie skory.co mam zrobic?w czwartek ide do dermatologa na jakis zabieg ktory ma pomoc mojej cerze..ale sama juz nie wiem czy sie zdecydowac i co wybrac..wiadomo jak lekarze naciagaja..a ja chce cos skutecznego cos co sprawi ze zauwaze roznice.z gory dziekuje
LauraS. jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 18:52   #53
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez coldold Pokaż wiadomość
Kto pisze się na gro pytań na priv?
Próbuje na forum, może wspólnymi siłami uda nam się do czegoś dojść

Cytat:
Napisane przez _magdzia_ Pokaż wiadomość
A czy brevoxylu można używać przy rozszerzonych naczynkach czy też raczej nie?
Raczej nie - ewentualnie miejscowo, na pojedyncze niespodzianki.
Stary 2007-12-16, 18:58   #54
agusiamatyldka
Raczkowanie

Czesc ,mam takie pytanie odnosnie kremu diacneal który chcialabym zaczac uzywac na grudki i zaskorniki,obawiam sie tylko czy nie wywola on u mie uczulenia jak lysanel activ SVR po ktorym dostalam wielkich gul na twarzy ktore ustapily po odstawieniu.Obydwa one zawieraja kwasy tylko nie wiem czy takie same.....bardzo prosze o pomoc i dziekuje z gory

mam jeszcze jedno pytanie czy mozna laczyc diacneal z bioderma sebium akn?jedno na noc jedno na dzien?jestem tak przywiazana do biodermy ze nie moglabym sie z nia rozstac mimo ze efekty marne..

Edytowane przez agusiamatyldka
Czas edycji: 2007-12-16 o 19:16 Powód: dodatkowe pytanie
agusiamatyldka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-17, 14:45   #55
Sunny20
Zadomowienie

No to jeszcze ja poproszę o radę. Od lipca używam Effaclaru i efekty są, ale nie do końca zadowalające. Potrzebuję czegoś mocniejszego na całą twarz, ale boje się o naczynka
Czasami używam Lysanela SVR, ale tylko punktowo.
Myślałam właśnie o Diacnealu, ale po przeczytaniu Waszych postów widzę, że odpada.
Stary 2007-12-17, 14:58   #56
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez agusiamatyldka Pokaż wiadomość
Czesc ,mam takie pytanie odnosnie kremu diacneal który chcialabym zaczac uzywac na grudki i zaskorniki,obawiam sie tylko czy nie wywola on u mie uczulenia jak lysanel activ SVR po ktorym dostalam wielkich gul na twarzy ktore ustapily po odstawieniu.Obydwa one zawieraja kwasy tylko nie wiem czy takie same.....bardzo prosze o pomoc i dziekuje z gory

mam jeszcze jedno pytanie czy mozna laczyc diacneal z bioderma sebium akn?jedno na noc jedno na dzien?jestem tak przywiazana do biodermy ze nie moglabym sie z nia rozstac mimo ze efekty marne..

Te gule to raczej nie uczulenie, a wysyp pryszczy spowodowany oczyszczaniem skóry przez kwasy - trzeba było kontynuowac kurację, az do zypełnego oczyszczenia się skóry.
Stary 2007-12-17, 18:29   #57
_magdzia_
BAN stały

Cytat:
Napisane przez Sunny20 Pokaż wiadomość
No to jeszcze ja poproszę o radę. Od lipca używam Effaclaru i efekty są, ale nie do końca zadowalające. Potrzebuję czegoś mocniejszego na całą twarz, ale boje się o naczynka
Czasami używam Lysanela SVR, ale tylko punktowo.
Myślałam właśnie o Diacnealu, ale po przeczytaniu Waszych postów widzę, że odpada.

Mam ten sam problem co Ty Wprawdzie effaclar stosuję od wrzesnia i efekty są ale ja jestem zachłanna i chcę więcej Obawiam sie że effaclar sobie nie poradzi....Jednak mam skłonność do rozszerzonych naczynek Największą moją zmorą są zaskórniki na nosie dlatego zastanawiam sie czy nie kupić brevoxylu i smarować nim tylko nos a resztę buźki jakimś kremem odżywczym na naczynka albo effaclarem
Stary 2007-12-17, 19:50   #58
Nanomi
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez _magdzia_ Pokaż wiadomość
Mam ten sam problem co Ty Wprawdzie effaclar stosuję od wrzesnia i efekty są ale ja jestem zachłanna i chcę więcej Obawiam sie że effaclar sobie nie poradzi....Jednak mam skłonność do rozszerzonych naczynek Największą moją zmorą są zaskórniki na nosie dlatego zastanawiam sie czy nie kupić brevoxylu i smarować nim tylko nos a resztę buźki jakimś kremem odżywczym na naczynka albo effaclarem
Brevoxyl niesamowicie, ale to przeokropnie wysusza (Benzacne również), ale.. dla mnie jest skuteczny. Po dwóch tygodniach stosowania widzę poprawę. Nie mam cery naczynkowej i jedyna rada jaką mogę dać to trzeba z nim ostrożnie. Jeśli się zdecydujesz to radzę w małych dawkach na początku. Ale może niech się naczynkowcy wypowiedzą.
Nanomi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-17, 20:40   #59
_magdzia_
BAN stały

Cytat:
Napisane przez Nanomi Pokaż wiadomość
Brevoxyl niesamowicie, ale to przeokropnie wysusza (Benzacne również), ale.. dla mnie jest skuteczny. Po dwóch tygodniach stosowania widzę poprawę. Nie mam cery naczynkowej i jedyna rada jaką mogę dać to trzeba z nim ostrożnie. Jeśli się zdecydujesz to radzę w małych dawkach na początku. Ale może niech się naczynkowcy wypowiedzą.

Właśnie dla naczynkowców ona nie za bardzo jest
ALe kupiłabym tylko po to żeby kłaść ją na nos i w koncu pozbyć się zaskórników do końca Policzków absolutnie nie będę smarowała
Stary 2007-12-26, 23:07   #60
coldold
Proszkonizatorka

Cytat:
Próbuje na forum, może wspólnymi siłami uda nam się do czegoś dojść
Ok dziękuję za gotowość, od tego czasu przeczytałam już sporo więcej okazało się, że w wielu sprawach się myliłam.
A teraz moje wątpliwości.
Chciałabym uporządkować wszystko co mam w głowie.
Must have w pielęgnacji twarzy, poprawcie mnie jeśli się mylę.
Rano:
Tonizowanie: (jeśli używamy czegoś z witaminą C rankiem, to lepiej zrezygnować z hydrolatów)
Nawilżanie: i to może być właśnie kremik z wit. C lub coś bardziej nawilżającego np. olejek choć może się okazać za tłusty, więc tu nie wiem, co by fajnie nawilżało przy wieczornym stosowaniu kwasu.
Filtry i finito.
Wieczór:
Oczyszczanie dobrym żelem.
Demakijaż
Tonizowanie
Kwasy
I to koniec.
Ta lista to moje domysły, bo w kategorii biochemii jestem kiepska, drażni mnie ten fakt i chciałabym sobie to jakoś uporządkować.
Z góry dziękuję za jakieś sugestie.
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości