Sklep Dobrarada - Strona 79 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Przedłużanie paznokci

Notka

Przedłużanie paznokci Techniki przedłużania paznokci, pytania o produkty do przedłużania paznokci, porady, paznokcie żelowe, akrylowe, kursy, szkolenia przedłużania paznokci

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-02-08, 16:15   #2341
fashionistkaaa
Raczkowanie

GG do fashionistkaaa
Dot.: Sklep Dobrarada

Cytat:
Napisane przez ona182 Pokaż wiadomość
Czesc Właśnie kupiłam sobie Żel UV i-nails COVER Kamuflaż Brzoskwiniowy
oraz Black Line Żel UV I-nails jednofazowy w sklepie dobrarada. Chciałam bym sie od Was dowiedzieć czy moge żelu kamuflaz uzyc na 2 pierwsze warstwy a potem tego przezroczystego??
A po drugie czy tez żel kamuflaż można kłaść na ozdoby lub biała końcówke? nie zmieni on koloru ozdób??

To moja pierwsza stycznosc z zelem kamuflaz dlatego takie pytania :P

Jaki sens miałoby położenie kamuflaża na ozdoby? Samo słowo kamuflaż już mowi samo za siebie. Uzywamy go po to zaby zatuszować niedoskonałości płytki. Dlatego nie jest on przezroczysty. Jezeli polozysz go na ozdoby to nie bedzie widac koloru tych ozdób;/ Na białą koncówke oczywiscie mozesz ale cieniutką warstwe tak aby nie zakryc bialego koloru a french bedzie bardziej naturalny i delikatniejszy. A co do 2 warstw jako pierwsze to mozesz ale najpierw daj choc minimalną warstwe przezroczystego.
fashionistkaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 16:23   #2342
ona182
Przyczajenie

GG do ona182

dziekuje za odpowiedz czekałam na nia teraz biore sie do roboty zobaczymy co wyjdzie
ona182 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 16:38   #2343
fashionistkaaa
Raczkowanie

GG do fashionistkaaa

Cytat:
dziekuje za odpowiedz czekałam na nia teraz biore sie do roboty zobaczymy co wyjdzie

Podziel się z nami rezultatami najlepiej zdjęciem. Pomożemy doradzimy
Stary 2011-02-08, 19:56   #2344
Ea89
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez kasiulka690 Pokaż wiadomość
hmm, miałam klientki którym strasznie sie pociły dłonie i trzymało sie tak samo długo... więc nie wiem czy to ma sens kupować specjalnego żelu, kupiłam kiedyś taki żel do trudnych paznokci i sobie go nałożyłam bo też mam taka cienka jak papierek płytkę i chciałam spróbować czy bedzie ok ale nie, podszedł powietrzem na 3 dzien ;/ poprostu jak masz jeden dobry żel to bedzie trzymać wszystkim jednakowo, chyba że na prawdę jest trudna płytka a zdarzają sie takie przypadki to wtedy można bardziej zwrócić uwagę na kilku krotne odtłuszczenie itd, primer kwasowy, bonder lub baze i napewno bedzie ok
Ja mam w domu takie żele "do nadpotliwości niby" i dziewczyny chwaliły, że długo im trzymają z tym, że są bardziej gęste i dłużej mi się nimi robi... a chciałam każdemu nimi robić bez wzgldu na płytkę skoro takie dobre niby, hehe... chociaż mamie coś powietrze zaczęło podchodzić, więc nie wiem czy ma mega ciężką płytkę czy coś spierniczyłam ;/ PRIMER w końcu kupiłam, zobaczymy czy będzie lepiej z nim.

Dostałam paczuszkę od DR - dzisiaj wypróbowałam tylko biały brokacik (czyli niby brokat jak brokat;p) i naklejki wodne... muszę przyznać, że jestem z nich zadowolona Jak wypróbuję resztę to podzielę się opinią.
Ea89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 21:23   #2345
sunniva2007
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Czesc Właśnie kupiłam sobie Żel UV i-nails COVER Kamuflaż Brzoskwiniowy
oraz Black Line Żel UV I-nails jednofazowy w sklepie dobrarada. Chciałam bym sie od Was dowiedzieć czy moge żelu kamuflaz uzyc na 2 pierwsze warstwy a potem tego przezroczystego??
A po drugie czy tez żel kamuflaż można kłaść na ozdoby lub biała końcówke? nie zmieni on koloru ozdób??

To moja pierwsza stycznosc z zelem kamuflaz dlatego takie pytania :P
generalnie sa dwa dobre sposoby kladzenia kamuflazu jezeli robimy frencha (niewazne czy z brokatu czy kolorowego zelu). Albo najpierw robisz koncowke frencha i kamuflaz kadziesz do linii usmiechu, wtedy ona jest tak jakby deikatniejsza, albo najpierw kladziesz kamuflaz do linii usmiechu i wtedy robisz koncowke french, wtedy usmiech jest bardziej wyostrzony. Ja oobiscie preferuje ten drugi sposob. Oczywiscie kamuflaz powinno sie cieniowac do skorek,by przy odroscie wygladal naturalnie i nie bylo duzej roznicy w kolorze... Nie polecalabym kladzenia kamuflazu na koncowke frencha..
sunniva2007 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 08:18   #2346
stormm
Raczkowanie

Chciałam dodać opinie na temat szablonów do paznokci, niestety bardzo się zawiodłam kupiłam kilka rodzajów na próbę i niestety niektóre są gorzej niż beznadziejne
najgorsze są te:
http://www.dobrarada.com.pl/p17162,s...-10-sztuk.html
klej nie wytrzymuje nawet 2 sek...
http://www.dobrarada.com.pl/p12980,s...-10-sztuk.html
tych jakość kleju też jest bardzo kiepska.
http://www.dobrarada.com.pl/p18596,s...uk-nowosc.html
te myślałam, że będą super ponieważ jak ćwiczyłam na paluchy zachowywały się super, niestety zakupiłam 100szt i przy całym secie, a właściwie jednej dłoni rozklejały się jeszcze przed włożeniem do lampy, a w lampie to już w ogóle masakra, a próbowałam wszystkiego tzn rozgrzewania, dłuższego przytrzymania zlepionych brzegów itp, a szkoda, bo bardzo fajnie się podkładają.
http://www.dobrarada.com.pl/p14519,s...papierowe.html
tych klej jest super, nie rozkleił się ani jeden, jednak mi osobiście nie pasują do żelu, nie wiem nawet jak to określić ale źle mi się ściskało tunel, mam wrażenie że do akrylu były by lepsze.
http://www.dobrarada.com.pl/p10750,s...-10-sztuk.html
te też nie są złe, ale nie ma rewelacji, ponieważ ok 4-5 rozkleiło się w lampie.
Kurcze tak jestem zawiedziona tymi szablonami, bo jednak w opisie pod każdym z tych produktów jest napisane, że świetna jakość kleju, a jednak tak nie jest
ale z kolei muszę powiedzieć że rewelacyjnie mnie zaskoczyła ta folia:
http://www.dobrarada.com.pl/p7612,fo...-opal-new.html
taki połysk że ho ho!
stormm jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 09:55   #2347
monchita
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez stormm Pokaż wiadomość
http://www.dobrarada.com.pl/p18596,s...uk-nowosc.html
te myślałam, że będą super ponieważ jak ćwiczyłam na paluchy zachowywały się super, niestety zakupiłam 100szt i przy całym secie, a właściwie jednej dłoni rozklejały się jeszcze przed włożeniem do lampy, a w lampie to już w ogóle masakra, a próbowałam wszystkiego tzn rozgrzewania, dłuższego przytrzymania zlepionych brzegów itp, a szkoda, bo bardzo fajnie się podkładają.

Ja tych używam i jestem z nich zadowolona, tylko zawsze naklejam na ten dziubek ze skrzydełek, kółeczko (to z otworu na palec) i wszystko trzyma cud malina
Może też spróbuj z tym kółeczkiem.
monchita jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 10:17   #2348
stormm
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez monchita Pokaż wiadomość
Ja tych używam i jestem z nich zadowolona, tylko zawsze naklejam na ten dziubek ze skrzydełek, kółeczko (to z otworu na palec) i wszystko trzyma cud malina
Może też spróbuj z tym kółeczkiem.

Oooo może i faktycznie to jest jakiś pomysł, super dzięki za podpowiedź ale zobacze jeszcze jak mi się będzie pracowało, bo tego kółeczka używałam do usztywniania formy przed rolowaniem, więc zobaczę jak będzie bez tego ale najważniejsze żeby się nie rozklejały, bo co z tego mojego rolowania skoro się rozłaziły w lampie
Stary 2011-02-09, 12:39   #2349
fashionistkaaa
Raczkowanie

GG do fashionistkaaa

Cytat:
Napisane przez sunniva2007 Pokaż wiadomość
generalnie sa dwa dobre sposoby kladzenia kamuflazu jezeli robimy frencha (niewazne czy z brokatu czy kolorowego zelu). Albo najpierw robisz koncowke frencha i kamuflaz kadziesz do linii usmiechu, wtedy ona jest tak jakby deikatniejsza, albo najpierw kladziesz kamuflaz do linii usmiechu i wtedy robisz koncowke french, wtedy usmiech jest bardziej wyostrzony. Ja oobiscie preferuje ten drugi sposob. Oczywiscie kamuflaz powinno sie cieniowac do skorek,by przy odroscie wygladal naturalnie i nie bylo duzej roznicy w kolorze... Nie polecalabym kladzenia kamuflazu na koncowke frencha..

Niby dlaczego nie? Jeżeli ktoś chce delikatnego frencha a nie mocno biłego to jaki w tym problem? Lub całe paznokcie kamuflażem.
Stary 2011-02-09, 14:28   #2350
adzia'90
Rozeznanie

Czy zdarzyło się Wam, żeby biały żel się rozwarstwił?
Kupiłam na początku września dla siebie Cosmic white, a pod koniec września robiłam następne zamówienie i dla kumpeli wzięłam Ultra white. Dzwoni dziś do mnie kumpela zrozpaczona, że popołudniu ma klientkę a jej się żel rozwarstwił i jak go zamieszała to się zrobił półprzezroczysty i czy poratuje ją białym żelem. A, że ona woli rzadsze (ja uwielbiam 3d white) to powiedziałam, żeby podjechała to dam jej Cosmica (użyty z 3 razy), i wyobraźcie sobie, że otwieram słoiczek a tam na górze taka przezroczysta warstwa żelu, zamieszałam a ten się zrobił właśnie taki półprzezroczysty :/ żele oba ważne do 08.2012 zgłupiałam co się stało?
Wszystkie żele trzymam w ciemnym miejscu, American prima white mam od kwietnia, używam sporadycznie,dziś patrzyłam i z nim wsio ok.
adzia'90 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 16:48   #2351
sunniva2007
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez fashionistkaaa Pokaż wiadomość
Niby dlaczego nie? Jeżeli ktoś chce delikatnego frencha a nie mocno biłego to jaki w tym problem? Lub całe paznokcie kamuflażem.
pewnie, ze mozna, tylko ze tutaj aby zlagodzic biel frencha proponowalabym polozyc mleczny roz... Na zadnym szkoleniu nie uczono mni, aby klasc kamuflaz na frencha, bo ten zel sluzy do tuszowania plytki.. co innego polozyc na cale paznokcie...
sunniva2007 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 17:42   #2352
Vanessita
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez adzia'90 Pokaż wiadomość
Czy zdarzyło się Wam, żeby biały żel się rozwarstwił?
Kupiłam na początku września dla siebie Cosmic white, a pod koniec września robiłam następne zamówienie i dla kumpeli wzięłam Ultra white. Dzwoni dziś do mnie kumpela zrozpaczona, że popołudniu ma klientkę a jej się żel rozwarstwił i jak go zamieszała to się zrobił półprzezroczysty i czy poratuje ją białym żelem. A, że ona woli rzadsze (ja uwielbiam 3d white) to powiedziałam, żeby podjechała to dam jej Cosmica (użyty z 3 razy), i wyobraźcie sobie, że otwieram słoiczek a tam na górze taka przezroczysta warstwa żelu, zamieszałam a ten się zrobił właśnie taki półprzezroczysty :/ żele oba ważne do 08.2012 zgłupiałam co się stało?
Wszystkie żele trzymam w ciemnym miejscu, American prima white mam od kwietnia, używam sporadycznie,dziś patrzyłam i z nim wsio ok.
poprostu zareklamuj żel
Stary 2011-02-09, 18:39   #2353
misiu235
Rozeznanie

GG do misiu235

Może poprostu pigment opadł na dół opakowania - zamieszaj porządnie i trochę poczekaj, aż bąbelki znikną i powinno być ok
misiu235 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 19:54   #2354
losek78
Zakorzenienie

ja mam te szablony - są jak najbardziej ok. http://www.dobrarada.com.pl/p14628,s...uk-nowosc.html dobrze jest przetrzec palec acetonem przed naklejaniem formy
losek78 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 20:52   #2355
ona182
Przyczajenie

GG do ona182

Kupiłam u dobrejrady te ozdoby http://www.dobrarada.com.pl/p14667,t...1-srebrna.html oraz http://www.dobrarada.com.pl/galerie/...iolet_9496.jpg i normalnie sie załamałam. tak czekałam na te ozdoby ze jak sie dostalam to odrazu robilam i co 3 godziny sie meczylam probujac przykleic ktoras z nich i fatalnie kladlam na mokry zel odrazu to lampy i po wyciagnieciu sterczy tak mocno ze nie ma mozliwosci zalac kolejna warstwa a na klej jakos nie chcialo sie trzymac co mnie bardzo zdziwilo bo przeciez ten klej jest bardzo mocny. Jak wy sobie radzicie z tymi ozdobami? Jak by ktos mogł jeszcze dodatkowo wrzucic pare zdjec pazurkow zdobionych tym rodzajem ozdób.
Stary 2011-02-09, 21:44   #2356
Ea89
Rozeznanie

Cytat:
Kupiłam u dobrejrady te ozdoby http://www.dobrarada.com.pl/p14667,t...1-srebrna.html oraz http://www.dobrarada.com.pl/galerie/...iolet_9496.jpg i normalnie sie załamałam. tak czekałam na te ozdoby ze jak sie dostalam to odrazu robilam i co 3 godziny sie meczylam probujac przykleic ktoras z nich i fatalnie kladlam na mokry zel odrazu to lampy i po wyciagnieciu sterczy tak mocno ze nie ma mozliwosci zalac kolejna warstwa a na klej jakos nie chcialo sie trzymac co mnie bardzo zdziwilo bo przeciez ten klej jest bardzo mocny. Jak wy sobie radzicie z tymi ozdobami? Jak by ktos mogł jeszcze dodatkowo wrzucic pare zdjec pazurkow zdobionych tym rodzajem ozdób.
Ja co prawda nie próbowałam tych konkretnych ozdób, ale myślę, że bardzo podobny lub ten sam problem mam z siateczkami i wstążkami ozdobnymi... też mi "sterczą", boki nie chcą się dokleić itp. Należysz do początkujących? Może po prostu sobie jeszcze nie radzimy z takimi ozdobami... to jest chyba taka trochę "wyższa szkoła jazdy",hehe. ...ale faktycznie jakby ktoś coś poradził to byłoby super.
Stary 2011-02-09, 23:04   #2357
stormm
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
ja mam te szablony - są jak najbardziej ok. http://www.dobrarada.com.pl/p14628,s...uk-nowosc.html dobrze jest przetrzec palec acetonem przed naklejaniem formy

A nie rozklejają się boki? W lampie lub przed? ja kurcze akurat tych nie zamówiłam.
Stary 2011-02-10, 07:29   #2358
gonia1203
Raczkowanie

Cytat:
A nie rozklejają się boki? W lampie lub przed? ja kurcze akurat tych nie zamówiłam.

A moze poca Ci sie palce?
gonia1203 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 07:32   #2359
misiu235
Rozeznanie

GG do misiu235

Te trzymają jak beton - jeszcze nigdy żadna mi się nie odkleiła - moje faworytki
misiu235 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 07:46   #2360
stormm
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez gonia1203 Pokaż wiadomość
A moze poca Ci sie palce?
to by mi się od palców odklejały, a nie boki

---------- Dopisano o 07:46 ---------- Poprzedni post napisano o 07:40 ----------

Cytat:
Napisane przez misiu235 Pokaż wiadomość
Te trzymają jak beton - jeszcze nigdy żadna mi się nie odkleiła - moje faworytki
dziękuję za podpowiedź, naprawdę jestem bardzo wdzięczna pozdrawiam
Stary 2011-02-10, 14:37   #2361
Vanessita
Zakorzenienie

siatki koronki itp możemy na na akryl klejem poprostu przykleić. Drugi sposób w żelu czy akrylu jest taki sam. Kładziemy na masę koronkę i owijamy folią. Przy żelu wkładamy do lampy i utwardzamy (potem folię ściągamy) a w akrylu odklejamy...ważna również by zostawić mm odstępu od krawędzi bocznych
Stary 2011-02-10, 14:51   #2362
Ea89
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Vanessita Pokaż wiadomość
siatki koronki itp możemy na na akryl klejem poprostu przykleić. Drugi sposób w żelu czy akrylu jest taki sam. Kładziemy na masę koronkę i owijamy folią. Przy żelu wkładamy do lampy i utwardzamy (potem folię ściągamy) a w akrylu odklejamy...ważna również by zostawić mm odstępu od krawędzi bocznych
Dziękuję za pomoc Trochę techniki i człowiek się gubi, a wystarczyłoby pomyśleć ;p Dzisiaj sprawdzam nowe ozdoby na tipsach i nałożyłam odrobinę kleju na żel następnie położyłam siateczkę (nie "sterczała", więc myślę "super") po wyciągnięciu z lampy w miejscu kleju zrobiła się jakby biała plamka pod siatką... może nie plama, ale trochę "białego syfu"... Mogłoby to być spowodowane nadmiarem kleju? Poczułam, że na klientce bym chyba jednak nie próbowała techniki z klejem... dobrze, że to na tipsie tylko było
Stary 2011-02-10, 15:25   #2363
stormm
Raczkowanie

Cytat:

tutaj jest fajnie pokazana ta druga metoda:
http://www.dobrarada.com.pl/forum/sh...ad.php?tid=808
Stary 2011-02-10, 16:30   #2364
Ea89
Rozeznanie

Cytat:
tutaj jest fajnie pokazana ta druga metoda:
http://www.dobrarada.com.pl/forum/sh...ad.php?tid=808
Dzięki za zainteresowanie naszym problemem - faktycznie już sprawdziłam... super
Stary 2011-02-10, 19:55   #2365
luinil
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez monchita Pokaż wiadomość
Kochane pomóżcie.
Używała któraś z was tych farbek: http://dobrarada.com.pl/p19205,polyc...k-pastele.html ?
Ale chodzi mi dokładnie o te w pudełeczkach.
W piątek przyszła mi paczka z nimi i jestem załamana. Nie wiem czy mi się trafił jakiś bubel czy wszystkie takie są. Farby są rzadkie, w ogóle nie kryją. Swoją drogą mam dwie farbki POLYCOLOR w tubkach - kupowane wcześniej u DR i są wspaniałe..
ja mam te pastelowe i jestem zadowolona... ale nie mam porównania z tymi farbkami w tubkach.

Edytowane przez luinil
Czas edycji: 2011-02-10 o 20:02
luinil jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 20:30   #2366
czarna0101
Przyczajenie

Dot.: żele Sklep Dobrarada

ddd
Cytat:
Napisane przez agnesZ Pokaż wiadomość
a z jakiej firmy używasz nabłyszczającego???
pozdrawiam
aaa

Edytowane przez czarna0101
Czas edycji: 2011-02-10 o 20:31
czarna0101 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 00:06   #2367
Vanessita
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Ea89 Pokaż wiadomość
Dziękuję za pomoc Trochę techniki i człowiek się gubi, a wystarczyłoby pomyśleć ;p Dzisiaj sprawdzam nowe ozdoby na tipsach i nałożyłam odrobinę kleju na żel następnie położyłam siateczkę (nie "sterczała", więc myślę "super") po wyciągnięciu z lampy w miejscu kleju zrobiła się jakby biała plamka pod siatką... może nie plama, ale trochę "białego syfu"... Mogłoby to być spowodowane nadmiarem kleju? Poczułam, że na klientce bym chyba jednak nie próbowała techniki z klejem... dobrze, że to na tipsie tylko było
O kleju mówiłam przy akrylkach
Stary 2011-02-11, 13:23   #2368
Ea89
Rozeznanie

Cytat:
O kleju mówiłam przy akrylkach
Faktycznie Ja położyłam ten klej na żelik i tak zanim przeczytałam wiadomość o sposobach... ale teraz już wiem, że folia powinna być idealna

---------- Dopisano o 13:23 ---------- Poprzedni post napisano o 12:07 ----------

Troszkę o produktach, bo obiecałam... może komuś się przyda:
http://www.dobrarada.com.pl/p16013,p...-sloiczek.html - pył perłowy - świetny - polecam kolorek, który ja zakupiłam pp18 - ...choć wszystko zależy od gustu
http://www.dobrarada.com.pl/p7639,fo...niebieska.html - folia - cieniutka, bardzo fajnie wtapia się w żel
http://www.dobrarada.com.pl/p18405,m...-czerwona.html - muszla kruszona - przyjemnie się nakłada
http://www.dobrarada.com.pl/p11207,t...wa-zygzak.html - taśma do zdobnictwa - jak dla mnie malutko kleju na niej, ciężko mi się ją przyklejało... być może mam za mało wprawy, ale osobiście chyba z niej nie skorzystam Farbka czarna w łapkę i malujemy zamiast tej tasiemki...
http://www.dobrarada.com.pl/p15793,z...blood-red.html - żel bardzo przyjemny w nakładaniu, kolorek cudowny... BLOOD RED - świetna modna czerwień
Stary 2011-02-11, 15:34   #2369
ona182
Przyczajenie

GG do ona182

Ew89 no jestem poczatkujaca pazurki robie dopiero od roku a koronki od 2 dni :P

Pisałyście że koronke polozyc na żel i owinac folia i do lampy hmm... i tak sie zastanawiam "zel przez folie sie utwardzi" ale folia sie nie przyklei tak mocno ze sie nie oderwie??
Stary 2011-02-11, 16:00   #2370
Ea89
Rozeznanie

Cytat:
Ew89 no jestem poczatkujaca pazurki robie dopiero od roku a koronki od 2 dni :P

Pisałyście że koronke polozyc na żel i owinac folia i do lampy hmm... i tak sie zastanawiam "zel przez folie sie utwardzi" ale folia sie nie przyklei tak mocno ze sie nie oderwie??
Rozumiem...ja też robię bardzo rzadko i niektórych ozdób jeszcze nie kładłam dlatego muszę sobie najpierw poćwiczyć na tipsach i moim paluszku do ćwiczeń ;p Też się zastanawiałam czy ta folia się za mocno nie przyklei, ale widocznie nie skoro folia jest sposobem na siateczki, koronki itp. A co myślisz o tym jakby tak owinąć Paniom paluszki w folię i tak je wypuścić do domku? hehe... ;p Wypadek przy pracy... ;D Pffu, pffu...wyplułam to sobie
Odpowiedz

Tagi
cover, kamuflaż, paznokcie, żelowe

Nowe wątki na forum Przedłużanie paznokci

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości