Problem z cerą - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2004-11-04, 19:14   #1
Buttercup
Raczkowanie

Problem z cerą

Witam drogie Wizażanki

Mam pewnien problem z cerą, może ktoś będzie wiedział co z tym zrobić Moja skóra jest sucha, nawilzam ją więc kremami i ogolnie sytuacja można powiedzieć, że jest "pod kontrolą" tzn skóra się nie łuszczy i całkiem ładnie wygląda, jednak od dluzszego już czasu mam problem z takimi malutkimi krostkami które występują jedynie w okolicach ust. Nie wiem co to może być, bo nie mam tłustej cery, aby mogły byc to jakieś zmiany trądzikowe, a poza tym są to bardzo malutkie krostki. Mam nadzieję, że ktos znajdzie chwilkę i coś mi poradzi bo jest ta sytuacja troszkę irytująca. Serdecznie pozdrawiam
Buttercup jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-05, 10:20   #2
margop
Rozeznanie

GG do margop
Re: Problem z cerą

Ja bym najpierw zmieniła krem. To może być reakcja na niewłaściwy krem. I jeśli to nie pomoże to nie pozostaje nic innego jak wizyta u lekarza.
margop jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-05, 10:40   #3
Justy
Zakorzenienie

możliwe, że stosujesz zbyt cieżki krem jak na potrzeby skóry w okolicy ust.
Justy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-05, 13:42   #4
Buttercup
Raczkowanie

Dziękuję dziewczyny, za zainteresowanie. Myślę, że narazie zmienię krem, najlepiej na jakiś delikatny (myslalam o Dermedic Hydrain) a jeśli to nie polepszy sytuacji to zgłoszę się do dermatologa. Przyjaciółka stwierdziła, że to może jakaś alergia, ja juz sama nie wiem... Pozdrawiam

Edytowane przez Buttercup
Czas edycji: 2005-05-02 o 15:44
Stary 2004-11-06, 14:16   #5
martiene
Raczkowanie

moja kolezanka miala takie same objawy i lekarz okreslil to jako dermatitis perioralis, czyli dermatoza okołoustna lubinaczej okołoustne zapalenie skóry - moim zdaniem powinnaś iść szybko do dermatologa, zeby albo Cie uspokoil, ze to nic takiego, albo przepisal odpowiednie leki - nie stawiam tu zadnej diagnozy, pisze tylko, ze spotkalam sie z taka dolegliwoscia - zycze Ci zdrowia i powrotu do formy skóry wokoł buźki, ściskam
Martiene
ps znalazlam cos takiego w necie, ale nie jestem pewna czy ta strona jest prowadzona przez kompetetna osobe...

Dermatoza okołoustna /dermatitis perioralis/

Odmianą trądziku polekowego sterydowego jest zapalenie okołoustne - dermatoza okołoustna /dermatitis perioralis/. Dotyczy ono okolic warg, brody i oczodołów. Zmiany mają charakter rumieniowo grudkowy i wspomnianych już teleangiektazji. Przebieg choroby jest przewlekły i zaostrza się po użyciu fluorowanej pasty do zębów. Spowodowany jest długotrwałym stosowaniem preparatów hormonalnych. Może wystąpić także podczas zażywania preparatów fluorkowych (np. Fluossen) lub nadmiernego picia wody fluorowanej. Trądzik różowaty, trądzik młodzieżowy oraz trądzik dojrzały pod wpływem fluoru mogą przejść w trądzik fluorkowy, a na skutek oddziaływania preparatów hormonalnych (sterydowych) - w trądzik sterydowy. Wreszcie przewlekłe narażenie na wpływ związków jodu, bromu i chloru (przemysł chemiczny, silnie chlorowana woda, leki) jest powodem wystąpienia trądzików, odpowiednio: jodkowego, bromowego i chlorowego. Mogą one powstawać z innych typów trądziku.
Stary 2004-11-06, 14:21   #6
Buttercup
Raczkowanie

Jejku, troszkę mnie wystraszyłaś, ale mam nadzieję, że tak źle nie będzie W poniedziałek zarejestruję się do dermatologa, masz rację lepiej jak lekarz to zobaczy i sam stwierdzi czy to coś groźnego. Bardzo dziękuję za ciepłe słowa i pozdrawiam serdecznie
Stary 2004-11-06, 14:46   #7
Smoczyca
Zakorzenienie

GG do Smoczyca

Moim zdaniem możesz mieć zapalenie okołoustne, tak sie właśnie objawia, sporo róznych autorytetów począwszy od Pauli B. a skończywszy na dr Noszczyk twierdzi iż ponoć przyczyną może być przenawilżenie skóry, czyli zbyt obfite i częste nawilżanie skóry musisz iść do lekarza, bo jest to to zapalenie, to dostaniesz pewnie jakąś maść sterydową... ale na pociechę dodam, iż to się szybko leczy, znika bezproblematycznie

Smoczyca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-06, 14:59   #8
Buttercup
Raczkowanie

Dziękuję Ci Smoczyco za pocieszenie, właśnie znalazłam w internecie artykuł, gdzie wyraźnie pisze iż przesadne nawilżanie cery może objawiać się własnie takimi krostkami i najczęsciej występują one u kobiet o jasnej karnacji (czyli cała ja ) W poniedziałek mam juz wyznaczony cel - dermatolog, także mam nadzieję, że będzie dobrze. Pozdrawiam
Stary 2006-10-20, 21:40   #9
Ptysio5
Zakorzenienie

Dot.: Re: Problem z cerą

szybko się leczy?! znika bezproblemowo??! co TY opowiadasz!!!!!
Ptysio5 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-21, 11:07   #10
czekoladka21
Zakorzenienie

GG do czekoladka21
Dot.: Problem z cerą

Z własnego doswiadczenia wiem (mialam zapalenie okołoustne z masci sterydowej) , że leczenie jest długotrwale, ja leczylam 2 mce Metronidazolem, po czym po 3 miesiacach od wyleczenie znowu mnie wysypalo(za pikantne potrawy jadlam) i wtedy pomogla mi tylko masc robiona. Nie wspomne juz o antybiotyku doustnym!
czekoladka21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-21, 15:46   #11
Emilia1
Zakorzenienie

Cytat:
szybko się leczy?! znika bezproblemowo??! co TY opowiadasz!!!!!
no tak szybko to nie jednak trzeba cierpliwosci , i niesetty wlasnie po masciach sterydowych wszystko sie po jakims czasei moze pojawic znow i tak czesto niestety bywa
Emilia1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-22, 22:29   #12
Ptysio5
Zakorzenienie

ja już nie wiem co robić.. mam z tym problem już od ładnych paru lat. Dermatolodzy do których trafiam przepisują sterydy (a ja naiwnie stosowałam.. faktycznie pomaga, ale te powikłania..) albo diagnozują trądzik (niby fakt,ale jest pewna różnica między tym a acne vulgaris!) i sugerują od differinu przez dermacnel po clearasil (tak, tak..). Wymyśliłam już,że to fluor, SLS albo tabletki anty. Może ktoś z podobnym problemem może polecić dobrego dermatologa w Warszawie, który poradzi sobie z czymś takim? Chętnie przyjmę też wszelkie rady dot. zaleczania
Stary 2006-10-23, 09:36   #13
czekoladka21
Zakorzenienie

GG do czekoladka21

Ptysiu ja też miałam to swinstwo pare latek, zawsze myslalam ze do jest alergia,bo mialam pieska w domu,ktorego przytulalam i myslalam ze stad sie to wzielo.Ale kiedy piesek juz odszedl do nieba, wysypka dalej byla. Wiec zdecydowalam sie pojsc do dermatologa, a wczesniej jeszcze pare lat wstecz bylam z tym u lekarza rodzinnego ktory to przepisal mi masc streydowa, a ja glupia nie mialam pojecia ze ta masc taka "zła",wiec smarowalam,zniknelo na 3 dni i znowu wysyp i robilo sie bledne kolo.
Najgorszy wysyp byl jak odstawilam te masc i zaczelam smarowac Metronidazolem,to juz byla masakra.Ale udalo mi sie z tego wyleczyc,po czym zostalo mi teraz kilka naczynek.
Kolezanki warszawianki napewno ci doradza dobrego dermatologa. Głowa do góry,pozdrawiam!
czekoladka21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-23, 11:49   #14
Ptysio5
Zakorzenienie

Bardzo dziękuję za wsparcie moralne moja historia jest podobna (psiaka też podejrzewałam, podła) Myślałam o zrobieniu testów ale nie wiem gdzie (bo chciałabym i hormony i chemiczne alergeny). A ten metronidazol to oczywiście na receptę?
Stary 2006-10-23, 12:00   #15
Emilia1
Zakorzenienie

Ptysiu w przychoni powiedza gdzie badania masz zrobic . a przegladałysic watek na poczateku przypiety taki o kosmetyczkach i dermatologach?
Stary 2006-10-23, 20:39   #16
Ptysio5
Zakorzenienie

przeglądałam. ale Wizażanki skarżą się raczej na syfki a mi potrzebny taki dermatolog co odróżnia jedne prychole od drugich ale dziękuję za zainteresowanie.
Stary 2006-10-24, 11:35   #17
Emilia1
Zakorzenienie

hehe , czasami taki sie znajdzie
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości