Balejaż - a co po nim? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-12-12, 09:48   #1
UrsulaKLeGuin
Przyczajenie

Balejaż - a co po nim?

Witam Wszystkich serdecznie!
To mój pierwszy post na tym forum, więc jeśli popełnię jakieś faux pax to bardzo proszę o wyrozumiałość i nakierowanie mnie na właściwe tory, z góry dziękuję.

Mój problem dotyczy konkretnie tego co mam na głowie, czyli balejażu.
Farbuję w ten sposób włosy od kilku lat (tzn. rozjaśniam) bo jak do tej pory nie miałam na nie innego pomysłu. Mój naturalny kolor - to ciemny blond, ale niestety w tej chwili mam też bardzo dużo siwych włosów, zwłaszcza na czubku głowy. Farbowanie włosów jest dla mnie już w tej chwili koniecznością, bo walory estetyczne, wiadomo.
Tak naprawdę to bardzo mi się ten mój słoneczny balejaż podoba, ale jest jeden problem - oczywiście finansowy. Mieszkam w Warszawie, a tutaj cena za balejaż - porządnie zrobiony w salonie fryzjerskim, na moje długie włosy - to 200-240 zł. Niestety nie jestem w stanie już dłużej rujnować się finansowo, bo to przekracza moje możliwości.
I teraz tak: wymyśliłam sobie taką alternatywę -
wybiorę się do sklepu z profesjonalnymi farbami fryzjerskimi i kupię jakąś farbę, no i będę farbować sama, tylko proszę o poradę w dwóch następujących kwestiach:

Po pierwsze kolor - marzę o rudościach itp. ale nie wiem zupełnie jaki odcień wybrać żeby ładnie wyszedł, jak go położę na swoich jasnych włosach, z bardzo cieniutkimi brązowymi pasemkami (prawie niewidocznymi na jasnych). Myślicie że jak wybiorę farbę o jasnorudym ciepłym odcieniu, to wyjdzie (oczywiście z dozą prawdopodobieństwa, bo wiadomo że pewności 100% nie ma) taki w rzeczywistości? Czy nie lepiej wziąć jakiś bursztynowy odcień? Na pewno nie chcę włosów drastycznie ściemnić, o! tego jednego jestem pewna!

Po drugie odrosty - ile milimetrów maksymalnie mogą odrosnąć włosy, żeby położony na włosy kolor był w miarę jednolity? Wiem, że najlepiej byłoby od razu, że nie zdążyły za bardzo odrosnąć, ale trochę szkoda mi tego świeżo położonego balejażu... No ale martwi mnie to że potem będą za wielkie różnice, no bo i ta siwizna i te pasemka, no może wyjść niezły mix jednym słowem...

Nie wiem czy nie zamieszałam za bardzo.
W każdym razie będę wdzięczna za wszystkie porady...

Pozdrawiam!
Ula
UrsulaKLeGuin jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-13, 18:32   #2
Angel1306
Raczkowanie

GG do Angel1306
Dot.: Balejaż - a co po nim?

Fakycznie zamieszalas troszczeczke ale odpowiem Ci krotko
Jezeli masz wiecej niz 30% siwych wlosow to za zaden zabieg nie zabieraj sie sama. Kazdy fryzjer ma swoja taktyke pokrywania siwizny i ty sobie sama w domu nie dasz z tym rady.
Na siwe wlosy najlepszy jest balejage. Oczywiscie odpowiednio zrobiony i z odpowiednio dobranymi kolorami. Wtedy odrost jest malo widoczny bo balejage wymiesza sie z Twoim kolorem wlosow i wyglada to dosc naturalnie. Ale jezeli nalozysz jeden odcien farby na glowe bedziesz musiala farbowac wlosy raz w miesiacu ( na bank!) bo najmniejszy odrost bedzie najbardziej widoczy. Szczegolnie przy skroniach gdzie zazwyczaj sa usytuowane siwe wlosy. Jezeli jestes zdecydowana na polozenie jednoliteko koloru na wlosy udaj sie do fryzjera gdyz fruzjerzy maja swoje tricki (ktorych na pewno Ci nie zdradza ) zeby odrosty silwych wlosow nie byly tak widoczne
A co do rudosci to wklej swoje foto to zobaczymy w jakim kolorku bedzie Ci dobrze
pozdrawiam
Angel1306 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-15, 15:53   #3
UrsulaKLeGuin
Przyczajenie

No mam niestety dużo siwych, takich pojedynczych, ale dość widocznych i towarzyszą mi niejasne obawy, że mogę sama nie dać sobie rady - chociaż perspektywa zaoszczędzenia kasy jest b.kusząca i byłabym gotowa zaryzykować. Po przeczytaniu Twojej wypowiedzi Angel, chyba jednak jeszcze to przemyślę... nie chciałabym sobie zrobić "krzywdy" jakimś nieprzemyślanym ruchem... Włosy mi rosną bardzo szybko, więc tym bardziej zaczynam się wahać.
A takie śliczne kolorki profesjonalnych farb widziałam w sklepie...
Swoją drogą ciekawa jestem ogromnie co to za tricki fryzjerskie Sposób nakładania balejażu jest mi znany (od lat) ale farby jednolitej?.. Hm, ciekawe

Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź, dała mi do myslenia, bardzo!
A fotkę postaram się wstawić przy okazji, bo ciekawa jestem opinii - ja ostatnio "zachorowałam" na taki delikatno-rudy odcień włosów...
Stary 2007-12-15, 16:10   #4
Angel1306
Raczkowanie

GG do Angel1306

Pamietaj farby w sklepach nie maja odpowiedniego czynnika w farbie ktore kruja siwe wlosy. Kolor szybko sie spluka a odrosty beda widoczne szybciej niz Ci sie wydaje.
A poza tym jezeli wlosy mialas farbowane to nie mozesz sugerowc sie kolorem farby na obrazku bo na 100% nie wyjdzie Ci taki sam. Moze wyjsc ciemniejszy albo w ogole calkiem inny.
Przemysl sobie bo oszczedny dwa razy traci. Lepiej zainwestowac we fryzjera (balejage) i miec spokoj na 5-6 miesiecy. Bo balejage robi sie tak przewaznie 2 razy do roku. Takze to nie bedzie wydatek czesty. Takze spokojnie mozesz zainwestowac Na pewno bedzie warto i bedziesz zadowolona W koncu w co jak w co ale w siebie trzeba inwestowac

TYLKO PAMIETAJ. Wazne jest aby fryzjer byl dobry i pracowal na profesjonalnych kosmetykach (np. loreal, matrix, goldwell, kadus)
Stary 2007-12-15, 18:17   #5
UrsulaKLeGuin
Przyczajenie

no w moim przypadku, jest to niestety częściej niż 2 razy w roku... żeby nie straszyć odrostami, muszę co dwa miesiące odwiedzać fryzjera, bo inaczej wyglądam tragicznie, wyłażą te nieszczęsne siwe i wygląda to wyjątkowo nieestetycznie
ale dałaś mi do myślenia, chyba raczej poszukam jakiegoś tańszego salonu niż się zdecyduję sama kombinować.
a te profesjonalne fryzjerskie farby też nie pokryją siwych włosów i będą się szybko spłukiwać?...
niemniej poważnie się zastanowię jeszcze - na szczęście jestem świeżo po tym wydatku 250 zł, więc jakiś miesiąc, półtora do namysłu jeszcze mam
Stary 2007-12-15, 20:47   #6
Angel1306
Raczkowanie

GG do Angel1306

Farby Matrixa maja specjalna gamme do wlosow siwych i kryja je w 100%. Kolor sie nie zmywa wcale i wlosy sa ciagle lśniące. Nawet przy 5cm odrostach kolor jest ten sam co po nalozeniu. Takze ta farba ma najlepsze jesli chodzi o siwe wloski. Takze nie musisz sie martwic o ich splukiwanie. Glowe mozesz myc codziennie bez zadnych obaw o utrate koloru. Dlatego doradzam Ci balejage farbami Matrix. Na prawde przy szybkim poroscie wlosow masz spokoj na 4miesiace. A odrosty do balejagu powinnas miec tak ok 4,5 cm, wtedy najladniejszy wychodzi

Nie eksperymentuj innymi farbami. Ja pracuje od 1,5 na Matrixie i klientki odkad sprobowaly tej farby nie chca juz zadnej innej Matrix ma cudowne kosmtyki od stlizacji do pelnej regeneracji wlosa.
Stary 2007-12-16, 10:34   #7
UrsulaKLeGuin
Przyczajenie

Angel, bardzo Ci dziękuję
Ogromnie mi pomogłaś w podjęciu decyzji.

postaram się wstawić wkrótce swoje fotki obecne i podpytam jeszcze o te kolory!
pozdrawiam,
Ula
Stary 2007-12-16, 11:06   #8
iustitia
Zadomowienie

Osobiście uważam, że jeśli bardzo chcesz mieć jednolity kolor to porozmawiaj przy okazji z fryzjerem. Powiedz, co byś chciała osiągnąć i że wolałabyś później sama farbować włosy a u niego tylko fundować sobie jakąś fryzurkę. Powinien Ci odpowiednio doradzić, pomóc w dobraniu odpowiedniej farby i jej odcienia, może poleci odpowiedni sklep z profesjonalnymi środkami. Z moją fryzjerką nie było problemu
iustitia jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości