Wróć   Forum Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes Szukasz pracy, pracujesz, prowadzisz własny biznes, masz wiele pytań i wątpliwości, a może masz wiedzę, którą chciałabyś się podzielić z osobami, które jej poszukują. To forum jest właśnie dla Ciebie.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-12-14, 10:01   #1
klara1313
Przyczajenie

Question Staż, prace interwencyjne, ciąża

Czesc !!Jestem tu nowa i dopiero zaczynam rozeznawac sie w wizazu Nie wiem czy w dobrym miejscu zamieszczam watek????Otóz mam pytanie Czy prace interwencyjne załatwiane przez urzad pracy to sa prace na zastępstwo(czyli jakas osoba jest np na zwolnieniu lekarskim) i ja za nią wchodze na jej stanowisko a po jej powrocie jestem juz niepotrzebna??

I jeszcze jedno: Poniewaz chcialabym zajsc w ciazy (obecnie pracuje na umoe zlecenie i nic mi sie nie nalezaloby) zaczelam sie zastanawiac czy jak bym sie przyjela na staz albo na prace interwencyjne czy cos bym z tego miala czy w czasie trwania stazu i prac interwencyjnych gdybym sie npo zle czula i nie mogla pracowac zostane zwolniona czy urzad dalej bedzie mi placil(bo jestem w ciazy) i czy po skonczonym stazu badz pracach interwencyjnych cos mi sie bedzie nalezalo czy zostaje bezrobotna???

Z gory bede wdzieczna za wasze odpowiedzi
klara1313 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-14, 10:30   #2
chilanes
Zakorzenienie

Smaczny profil chilanes
Smaczne przepisy2
Dot.: Staż, prace interwencyjne, ciąża

Co do ciąży i stażu, to gdybyś zaszła w trakcie, to spokojnie do końca wyznaczonego terminu stażu możesz na nim przebywać i dostawać "stażowe", nawet jesli Twój stan zdrowia wymagałby zwolnienia lekarskiego. Tak samo, gdy masz grypę i dostaniesz zwolnienie. Wynagrodzenie w zależności od długości zwolnienia jest pomniejszane.

Ale staż to nie praca i stażowy pracodawca nie ma obowiązku przedłużenia stażu do końca ciąży (tak jest w przypadku zwykłej pracy, gdy umowa o pracę kończy się w połowie ciąży, pracodawca jest zobowiązany do przedłuzenia jej, aż do czasu po porodzie - na stażu nie ma takiego obowiązku).

Prace interwencyjne, to prace interwencyjne, a praca na zastępstwo to praca na zastępstwo. Ta druga nie jest oplacana przez PUP, tylko przez samego pracodawcę. Możesz pracować jako pomoc kogoś, jako pracownik od tzw brudnej roboty, np sprzątać, przeprowadzać dzieci przez ulicę. Nigdy jeszcze nie słyszałam, by ktoś dostał w ramach prac interwencyjnych pracę w jakimś biurze. Przeważniej jest to praca fizyczna. Najczęściej tego typu pracę otrzymują więźniowe lub osoby, które mają odpracować coś społecznie.
Stary 2007-12-14, 10:56   #3
klara1313
Przyczajenie

wielkie dzieki juz mniej wiecej zrozumialam Bo dzwoniac do urzedu pracy w mojej miejscowosci pan niebardzo to umial wytlumaczyc powiedzial ze staz jest dla osoby ktora dopiero skonczyla szkole i iie ma doswiadczenia w pracy a ja skoro pracuje to najlepszym rozwiazaniem bylo by prace interwencyjne A nie orientujesz sie moze jak z pracami int. wyglada np przedluzenie czy to co napisalas tyczy sie i stazu i tych prac??
Stary 2007-12-14, 15:34   #4
Marwari
Moderator

GG do Marwari

prace interwencyjne dla kobiety w ciazy to na pewno odpada...
bo to jest np odsniezanie w zimie, grabienie lisci, zbieranie smieci, jakas pomoc przy remontach np. drog
prace fizyczne po prostu.

Marwari jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-14, 16:27   #5
dzustam
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
prace interwencyjne dla kobiety w ciazy to na pewno odpada...
bo to jest np odsniezanie w zimie, grabienie lisci, zbieranie smieci, jakas pomoc przy remontach np. drog
prace fizyczne po prostu.
obecnie prace interwencyjne, to także praca w biurach pracodawców prywatnych jak i w urzędach.

w przypadku prac interwencyjnych zwracany jest koszt utworzenia staniwska pracy (komputer, biurko) - tak więc wielu pracodawców korzysta z tej formy

Nie wiem tylko, czy za łopaty też jest zwracane

W ciążę podczas stażu, prac prawdopodobnie możesz zajść, tylko nie przysługiwałoby Ci zatrudnienie do końca okresu ciąży ani urlop macierzyński. Zwolnienie jest płatne podobnie jak w innych wypadkach.

dzustam jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-14, 17:19   #6
Anthuria
Raczkowanie

Witam,
prace interwencyjne to forma subsydiowanego zatrudnienia, pracodawca ma zwrot części kosztów poniesionych na wynagrodzenie i na wszelkie składki. Refundacja dopasażenia stanowiska pracy to zupełnie inna forma Prace interwencyjne niczym nie różnią się od zwykłej umowy o pracę, jeżeli osoba ma podpisaną umowę na prace interwencyjne obowiązują ją przepisy Kodeksu Pracy, czyli jeżeli zajdzie w ciążę i poinformuje o tym pracodawcę po 3 miesiącach jej trwania, to pracodawca musi jej przedłużyć umowę do dnia porodu, póżniej normalnie przysługuje jej urlop macierzyński. Pozdrawiam!!!
P.S. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, chętnie odpowiem, jestem doradcą zawodowym w Urzędzie Pracy

Edytowane przez Anthuria
Czas edycji: 2007-12-14 o 17:20 Powód: literówki:-)
Anthuria jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-14, 17:30   #7
dzustam
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Anthuria Pokaż wiadomość
Witam,
prace interwencyjne to forma subsydiowanego zatrudnienia, pracodawca ma zwrot części kosztów poniesionych na wynagrodzenie i na wszelkie składki. Refundacja dopasażenia stanowiska pracy to zupełnie inna forma Prace interwencyjne niczym nie różnią się od zwykłej umowy o pracę, jeżeli osoba ma podpisaną umowę na prace interwencyjne obowiązują ją przepisy Kodeksu Pracy, czyli jeżeli zajdzie w ciążę i poinformuje o tym pracodawcę po 3 miesiącach jej trwania, to pracodawca musi jej przedłużyć umowę do dnia porodu, póżniej normalnie przysługuje jej urlop macierzyński. Pozdrawiam!!!
P.S. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, chętnie odpowiem, jestem doradcą zawodowym w Urzędzie Pracy
super, że leci z nami doradca zawodowy

Jakiś rok temu załatwiałam za szefa sprawy w urzędzie, w związku z pracami interwencyjnymi, wiem, że refundowany w tamtym przypadku był także komputer i inne bajery. Może to się jakoś łączyło, nie wiem, nie wnikałam za bardzo... Ale na pewno miało nazwę interwencyjne i na pewno kupiony został nowy sprzęt.

Może czasami lepiej nie wnikać

dzustam jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-14, 20:54   #8
Anthuria
Raczkowanie

Zakup komputera, itp. to z refundacji doposażenia stanowiska pracy - na 100% Być może szef korzystał z różnych form subsydiowanego zatrudnienia Pozdrawiam
Stary 2007-12-15, 08:34   #9
klara1313
Przyczajenie

do Anthuria

Czyli mam rozumiec ze wmoim wypadku gdybym poszla na staz i zaszla w ciaze nic by mi po urodzeniu nie przyslugiwalo a jesli bylabym na pracach interwencyjnych to do dnia porodu mialabym przedluzona umowe(jezeli np umowa konczyla by mi sie trzy mies przed porodem) i nalezalby mi sie urlop macierzynski??

czyli staz odpada a prace interwencyjne jak najbardziej??

A mozesz mi jeszcez powiedziec na czym polega (slyszalam ze takie cos jest) Przyuczenie do zawodu Chodzi mi kto moze isc na to , czy to tez urzad pracy ma cos z tym wspolnego, czy do jakiegos wieku to jest , ile zarabia sie -czy jak w normalnej pracy i jak ma sie to do zajscia w ciaze Zgory bede vbardzo wdzieczna za odpowiedz
Stary 2007-12-15, 09:42   #10
chilanes
Zakorzenienie

Smaczny profil chilanes
Smaczne przepisy2

Niestety nie jest łatwo się dostać na "prace interwencyjne" do biura lub Urzędu. Pracodawcy wolą staże.

PS: Jeszcze coś ze strony PUP:

PRACE INTERWENCYJNE

Trwające do 6 lub do 12 miesięcy (zatrudnienie co najmniej w połowie wymiaru czasu pracy). Do tych prac mogą zostać skierowane wszystkie osoby będące w szczególnej sytuacji na rynku pracy, tzn.:
- bezrobotni do 25 roku życia,
- bezrobotni długotrwale
- bezrobotni powyżej 50 roku życia
- bezrobotni bez kwalifikacji zawodowych
- bezrobotni samotnie wychowujący co najmniej jedno dziecko do 7 roku życia
- bezrobotni niepełnosprawni.

Trwające do 12 lub do 18 miesięcy(pełny wymiar czasu pracy).
Są przeznaczone dla:
- bezrobotnych do 25 roku życia,
- bezrobotnych długotrwale
- bezrobotnych niepełnosprawnych.

Trwające do 24 lub 48 miesięcy. Są przeznaczone dla:
- bezrobotnych powyżej 50 roku życia:

przy czym:
- dla osób, które spełniają warunki konieczne do nabycia świadczenia przedemerytalnego - refundacja do 80% minimalnego wynagrodzenia i składek na ubezpieczenia od kwoty refundacji,

- dla osób, które nie spełniają warunku do nabycia świadczenia przedemerytalnego - refundacja do wysokości 50% minimalnego wynagrodzenia i składek na ubezpieczenie społeczne od kwoty refundowanej.

Prace interwencyjne - oznacza to zatrudnienie bezrobotnego przez pracodawcę, które nastąpiło w wyniku umowy zawartej ze starostą i ma na celu wsparcie osób będących w szczególnej sytuacji na rynku pracy

PRZYGOTOWANIE ZAWODOWE
Przygotowanie zawodowe to zdobywanie nowych kwalifikacji lub umiejętności zawodowych poprzez praktyczne wykonywanie zadań zawodowych na stanowisku pracy według ustalonego programu uzgodnionego pomiędzy starostą, pracodawcą i bezrobotnym.

Do odbycia przygotowania zawodowego u pracodawcy, bez nawiązywania stosunku pracy mogą zostać skierowane następujące osoby:
- bezrobotni bez kwalifikacji zawodowych,
- bezrobotni długotrwale,
- bezrobotni powyżej 50 roku życia,
- bezrobotni wychowujących samotnie co najmniej jedno dziecko do 7 roku życia,

Przygotowanie zawodowe może trwać do 6 miesięcy.

Bezrobotnemu w trakcie trwania stażu i przygotowania zawodowego przysługuje:
- stypendium w wysokości podstawowego zasiłku dla bezrobotnych (zasiłek za ten okres nie przysługuje),
- 2 dwa dni wolne za każde 30 dni odbywania stażu bądź przygotowania zawodowego (dni te są płatne),
- opłacane są składki na ubezpieczenia emerytalne, rentowe i wypadkowe.
Stary 2007-12-15, 10:03   #11
chilanes
Zakorzenienie

Smaczny profil chilanes
Smaczne przepisy2

A teraz moje pytanie klaro - dlaczego nie poszukasz normalnej pracy, tylko koniecznie staż, prace interwencyjne itd? Przecież to wiecznie trwać nie będzie, a skoro planujesz dziecko, to chyba rozsądniej byłoby szukać zwyklej pracy, nawet na pół etatu. Poza tym wg mnie to oszustwo. Z góry planujesz, że zajdziesz, pójdziesz na zwolnienie, a urząd będzie Ci płacił.
Stary 2007-12-15, 11:14   #12
klara1313
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez chilanes Pokaż wiadomość
A teraz moje pytanie klaro - dlaczego nie poszukasz normalnej pracy, tylko koniecznie staż, prace interwencyjne itd? Przecież to wiecznie trwać nie będzie, a skoro planujesz dziecko, to chyba rozsądniej byłoby szukać zwyklej pracy, nawet na pół etatu. Poza tym wg mnie to oszustwo. Z góry planujesz, że zajdziesz, pójdziesz na zwolnienie, a urząd będzie Ci płacił.

Wiem ze to jest oszustwo Ale tez dbanie o samego siebie Chcialam sie zorientowac jak to wyglada z tymi stazami Obecnie pracuje na umowe zlecenie ale nie w swoim zawodzie Staram sie o prace w kilku miejscach oczywiscie juz w swoim zawodzie - fizjoterapeuta jednak nie jest to takie proste bez znajomosci w naszym miescie nic sie nie da zalatwic pracowalam w swym zawodzie tylko 4 mies (oczywiscie zalatqwione) ale niestety dluzej nie dalo rady teraz mimo ze robie magistra -licencjat juz zdobylam kazdy gada jedno i to samo nie ma pani kwalifikacji Ale jak ma sie to zdobyc skoro nikt nie przyjmnie do pracy???? jedynie tylko staz albo prace interwencyjne mnie ratuja aby czegos doswiadczyc w zawodzie i moze wtedy uda sie gdzies wkrecic za szkole place 5 tys za rok a chodze razem z mezem czyli za dwoje na rok to 10 000tys wiec nie stac mnie poki nie skoncze magistra na robienie dodatkowych kursow Maz pracuje na czas nieokreslony juz w zawodzie mi sie nie udalo Dlatego planuje rzucic obecna prace i wybrac sie gdzies na staz lub te prace interw. Dlatego chcialam sie dowiedziec czy jak bym zaszla w ciaze w trakcie jej trwania czy cos by mi sie nalezalo dodam ze maz jest odemnie 7 lat starszy i jest po tzrydziestce dlatego chcialby juz zostac ojcem a ja ....matka 6,5 roku jestesmy ze soba wszyscy sie pytaja kiedy dziecko?? Co ztego M<y bysmy bardzo bardzo chcieli ale zrobic dzidzi to nie wszystko trzeba miec sie z czego utrzymac,zarowno siebie dziecko jak i mieszkanie (oczywiscie wynajmujemy)
U nas dostac prace na czs nieokreslony w moim zawodzie graniczy z cudem bo daja najpierw na trzy mies potem gora na rok a potem kiedy czlowiek mysli ze trzecia umowe dostanie na stale robiua mu miesiac przerwy -zeby nie bylo ciaglosci i znowu moga dawac nastepne dwie np na pol roku
Stary 2007-12-15, 15:56   #13
Ata77
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez klara1313 Pokaż wiadomość
Wiem ze to jest oszustwo Ale tez dbanie o samego siebie Chcialam sie zorientowac jak to wyglada z tymi stazami Obecnie pracuje na umowe zlecenie ale nie w swoim zawodzie Staram sie o prace w kilku miejscach oczywiscie juz w swoim zawodzie - fizjoterapeuta jednak nie jest to takie proste bez znajomosci w naszym miescie nic sie nie da zalatwic pracowalam w swym zawodzie tylko 4 mies (oczywiscie zalatqwione) ale niestety dluzej nie dalo rady teraz mimo ze robie magistra -licencjat juz zdobylam kazdy gada jedno i to samo nie ma pani kwalifikacji Ale jak ma sie to zdobyc skoro nikt nie przyjmnie do pracy???? jedynie tylko staz albo prace interwencyjne mnie ratuja aby czegos doswiadczyc w zawodzie i moze wtedy uda sie gdzies wkrecic za szkole place 5 tys za rok a chodze razem z mezem czyli za dwoje na rok to 10 000tys wiec nie stac mnie poki nie skoncze magistra na robienie dodatkowych kursow Maz pracuje na czas nieokreslony juz w zawodzie mi sie nie udalo Dlatego planuje rzucic obecna prace i wybrac sie gdzies na staz lub te prace interw. Dlatego chcialam sie dowiedziec czy jak bym zaszla w ciaze w trakcie jej trwania czy cos by mi sie nalezalo dodam ze maz jest odemnie 7 lat starszy i jest po tzrydziestce dlatego chcialby juz zostac ojcem a ja ....matka 6,5 roku jestesmy ze soba wszyscy sie pytaja kiedy dziecko?? Co ztego M<y bysmy bardzo bardzo chcieli ale zrobic dzidzi to nie wszystko trzeba miec sie z czego utrzymac,zarowno siebie dziecko jak i mieszkanie (oczywiscie wynajmujemy)
U nas dostac prace na czs nieokreslony w moim zawodzie graniczy z cudem bo daja najpierw na trzy mies potem gora na rok a potem kiedy czlowiek mysli ze trzecia umowe dostanie na stale robiua mu miesiac przerwy -zeby nie bylo ciaglosci i znowu moga dawac nastepne dwie np na pol roku
Naprawdę nie ma takiej potrzeby abyś się tłumaczyła
Czasy są takie,że jak nie zadbasz o swój interes to nikt Ci o niego nie zadba.
Rozumiem Cię doskonale jako żona, jako...matka.
Ata77 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-15, 16:15   #14
Anthuria
Raczkowanie

Witam,
przygotowanie zawodowe to forma zblizona do stażu, czyli bedąc na nim cały czas jesteś zarejestrowana jako osoba bezrobotna, nie masz podpisanej umowy, więc nie masz przywilejów pracowniczych,
pozdrawiam
Stary 2007-12-15, 16:19   #15
Anthuria
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez chilanes Pokaż wiadomość
Niestety nie jest łatwo się dostać na "prace interwencyjne" do biura lub Urzędu. Pracodawcy wolą staże.

PS: Jeszcze coś ze strony PUP:

PRACE INTERWENCYJNE

Trwające do 6 lub do 12 miesięcy (zatrudnienie co najmniej w połowie wymiaru czasu pracy). Do tych prac mogą zostać skierowane wszystkie osoby będące w szczególnej sytuacji na rynku pracy, tzn.:
- bezrobotni do 25 roku życia,
- bezrobotni długotrwale
- bezrobotni powyżej 50 roku życia
- bezrobotni bez kwalifikacji zawodowych
- bezrobotni samotnie wychowujący co najmniej jedno dziecko do 7 roku życia

Trwające do 12 lub do 18 miesięcy(pełny wymiar czasu pracy).
Są przeznaczone dla:
- bezrobotnych do 25 roku życia,
- bezrobotnych długotrwale
- bezrobotnych niepełnosprawnych.

Trwające do 24 lub 48 miesięcy. Są przeznaczone dla:
- bezrobotnych powyżej 50 roku życia:

przy czym:
- dla osób, które spełniają warunki konieczne do nabycia świadczenia przedemerytalnego - refundacja do 80% minimalnego wynagrodzenia i składek na ubezpieczenia od kwoty refundacji,

- dla osób, które nie spełniają warunku do nabycia świadczenia przedemerytalnego - refundacja do wysokości 50% minimalnego wynagrodzenia i składek na ubezpieczenie społeczne od kwoty refundowanej.

Prace interwencyjne - oznacza to zatrudnienie bezrobotnego przez pracodawcę, które nastąpiło w wyniku umowy zawartej ze starostą i ma na celu wsparcie osób będących w szczególnej sytuacji na rynku pracy

PRZYGOTOWANIE ZAWODOWE
Przygotowanie zawodowe to zdobywanie nowych kwalifikacji lub umiejętności zawodowych poprzez praktyczne wykonywanie zadań zawodowych na stanowisku pracy według ustalonego programu uzgodnionego pomiędzy starostą, pracodawcą i bezrobotnym.

Do odbycia przygotowania zawodowego u pracodawcy, bez nawiązywania stosunku pracy mogą zostać skierowane następujące osoby:
- bezrobotni bez kwalifikacji zawodowych,
- bezrobotni długotrwale,
- bezrobotni powyżej 50 roku życia,
- bezrobotni wychowujących samotnie co najmniej jedno dziecko do 7 roku życia,

Przygotowanie zawodowe może trwać do 6 miesięcy.

Bezrobotnemu w trakcie trwania stażu i przygotowania zawodowego przysługuje:
- stypendium w wysokości podstawowego zasiłku dla bezrobotnych (zasiłek za ten okres nie przysługuje),
- 2 dwa dni wolne za każde 30 dni odbywania stażu bądź przygotowania zawodowego (dni te są płatne),
- opłacane są składki na ubezpieczenia emerytalne, rentowe i wypadkowe.
Niektóre z tych informacji są niestety albo stety nieaktualne , ustawa o promocji zatrudnienia została znowelizowana- od 26.10.07.
Stary 2010-04-19, 08:22   #16
Jolka283
Przyczajenie

Mam pytanie do Anthurii. Jeśli dowiedziałam się niedawno że jestem w ciąży a jestem na pracach interwencyjnych w Urzędzie Gminy i prace kończą mi się z dniem 30.04.2010r mam szanse na przedłużenie ich i czy jak wcześniej napisałaś na urlop macierzyński??
Jolka283 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-22, 09:08   #17
cyanide sun
Wtajemniczenie

mialam pol roku prace interw. teraz mam kolejne i umowe mam na to samo stanowisko. tak mozna? czy tak jak na stazu nie mozna 2 razy na tym samym stanowisku?
cyanide sun jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-28, 12:49   #18
KLON_KO
Przyczajenie

Witam, jestem tu nowy.A piszę poniewaz teraz skonczylem staz w Urzedzie Miasta a ze nie ma wolnych etatow Sekretarz zaproponowal mi prace interwencyjne, więc chcialby sie czegos o nich dowiedziec np.
1.Ile wynosi wynagrodzenie za takie prace
2.czy tak jak na stazu za kazdy przepracowany miesiac naleza sie dwa dni wolnego
pozdrawiam i czekam na odpowiedz
KLON_KO jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-13, 10:20   #19
gosiek_221
Przyczajenie

Witam;
dziwnie się poczułam czytając, jakie macie zdanie na temat prac interwencyjnych. Sama od niedawna jestem na pracach interwencyjnych w Starostwie Powiatowym, mam stopien I pomocnika, obsługuję Radę, Zarząd BIP i jestem traktowana jak inni pracownicy, jakby tego było mało otrzymuję jak inni bony świąteczne po 400 zł, przysługują mi szkolenia, jedyny minus to brak umowy na stałe i mniejsza pensja bo 1530 brutto!!!!
pozrawiam

---------- Dopisano o 11:20 ---------- Poprzedni post napisano o 11:19 ----------

Mozna
gosiek_221 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-11, 18:59   #20
aga1311
Przyczajenie

witam jestem nowa na forum i mam taki problem bo z końcem maja będę w drugim miesiącu ciąży i dostałam propozycje pracy ale na umowę na prace interwencyjne i czytam że dopiero po 3miesiącach od podpisania umowy mogę iść na l4 lub dopiero ujawnić moja ciąże ale obawiam się że po trzech miesiącach to juz będzie ją widać i sami się domyślą i mnie zwolnią albo nie przedłuża umowy bo umowa ma byc do końca listopada a ja rodzę w grudniu i z tego wynika że nie będzie przysługiwało mi macieżyńskie co zrobic w takim wypadku???

Słyszałam tez że pracodawca mający zatrudnionego pracownika na tych pracach interwencyjnych ma obowiązek zatrudnić pracownika po zakończeniu umowy czy to prawda?

a tak wogóle to ciężko dostać umowę o prace teraz pracodawcy wolą zatrudniać przez urząd albo kombinują przez kilka miesięcy to na umowę o dzieło albo umowę zlecenie żeby nic nie płacić bo niby to jest okres tzw próby .
Jestem młodą i ambitną osobą jestem w ciąży nikt o tym nie wie bo chce jak najdłużej pracować żeby zapewnic maleństwu godny start .Dlatego tez chcę jak najwięcej wiedzieć co mi przysługuje na pracach interwencyjnych ?
Czy byłaby możliwość żebym po 2 miesiącach poszła na l4 zwykłe a po miesiący(to razem 3 miesiące)poszła i powiedział że jestem w ciąży i dała l4 ciążowe czy to by przeszło?pomocy bo nie wiem czy dam rade pracować do 9miesiąca żeby nie tabletki antywymiotne to wogóle bym, nie mogła z domu wyjść.
aga1311 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-11, 20:21   #21
tajkuna
BAN stały

można na pracach interwencyjnych pracować w biurze ja na pracach interwencyjnych byłam zatrudniona jako pomoc w biurze te prace to nie są tylko sprzątanie ulic są różne rodzaje prac interwencyjnych dla normalnych ludzi więźniów dla tych co odrabiają kase z mopsu itp

Edytowane przez tajkuna
Czas edycji: 2011-05-11 o 20:22
tajkuna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-02, 13:19   #22
confused women
Zakorzenienie

Smaczny profil confused women
Smaczne przepisy7

Odświeżę wątek, bo sama będę pracować w ramach prac interwencyjnych. Otóż miesiąc temu dostałam się na 3-miesięczny staż w banku, warunkiem jego udzielenia była deklaracja pracodawcy, że utrzyma moje stanowisko przed kolejne 24msc po tym stażu, w ramach prac interwencyjnych właśnie. Jest to specjalny program 'Droga do pracy', wiem, że ludzie w mojej gminie zostali zatrudnieni na naprawdę różnych stanowiskach w ramach tego programu, takich jak: opiekunka dziecięca, telemarketer, ślusarz, robotnik budowlany. Z racji ograniczonych środków promowane były osoby młode, po 50-tym roku życia i długotrwale bezrobotne.
Aha, traktowana jestem normalnie, to, że będę pracować w ramach 'prac interwencyjnych' w żaden sposób mi nie uwłacza Z tego co wiem, na początku dostawać będę minimalną krajową, co i tak niezmiernie mnie cieszy, po tak długim okresie bezrobocia
Stary 2012-06-14, 14:57   #23
nowaja1
Przyczajenie

Chciałbym odświeżyć wątek. Mam ważne pytanie dotyczące pracy interwencyjnej. Dostałam właśnie pracę w pewnej poważnej firmie, warunkiem było abym była zapisana w UP zeby mogli zatrudnić mnie do pracy interwencyjnej i uzyskac refundację. Wszędzie w internecie czytam, że wynagrodzenie to zwykle najniższa krajowa i pochodzi ono z UP. Czy zatem pracodawca nie decyduje o moim wynagrodzeniu? Czy może zaoferować mi więcej niż najniższa krajowa? Czy jest to niemożliwe przy pracy interwencyjnej? Zaniepokoiło mnie to gdyż praca jest dość poważna gdzie najniższa krajowa jest tu dość nieadekwatna. Sama przynzaje nie zapytalam o zarobi na rozmowie, dlatego poradzcie mi czy jest szansa by zarabiac wiecej
nowaja1 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości