ostrzegam przed lekami hormonalnymi na tradzik i nie tylko!!! - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2004-11-21, 19:56   #61
baby_girl
Raczkowanie

GG do baby_girl
Re: ostrzegam przed lekami hormonalnymi na tradzik i nie tylko!!!

jest mozliwosc ze po odstawieniu hormonow tradzik nie wroci?ja jestem przerazona tym co tu piszecie ale boje sie odstawic piguly bo nie chce zeby wrocilo to paskudztwo,panicznie sie tego boje odkad zaczelam je brac to naprawde czuje sie jakas pewniejsza siebie,pozbylam sie tego koszmaru,pewnie wiekszosc z was tez tak ma.Ale z drugiej strony tak sie boje o zdrowie,wlasciwie odkad przeczytalam ten watek chodze caly czas zdolowana
baby_girl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-21, 19:57   #62
baby_girl
Raczkowanie

GG do baby_girl

i jeszcze pytanie do dziewczyn ktore to dosc dlugo biorą-jakie badania powinnam sobie zrobic po roku zazywania hormonow zeby zobaczyc czy wszystko jest ok??bede wdzieczna za odpowiedz pozdrawiam
baby_girl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-21, 22:18   #63
iwona_01
Raczkowanie

Problemy pojawily sie znowu po ok miesiacu, nawet niewiem czy nie wczesniej! Niepamietam dokladnie ale jakos do miesiaca napewno!
Stary 2004-11-22, 08:56   #64
maargolcia
Raczkowanie

Ja robiłam takie podstawowe z krwi-z tego co pamiętam to chodziło głownie o wpływ na wątrobę i do tego podstawowe hormony. Najgorsze jest to że, przynajmniej u mnie, nie można tych badań zrobić prawie nigdzie a do tego za wszystko trzeba zapłacic i to wcale nie mało!!!Nie dość że co miesiąc muszę wydac 30 pare zł na tabletki, 70 zł zapłacić za wizyte u lekarza to jeszcze jak chce sprawdzić czy wszystko jest w porządku to też musze wydać pieniądze!
maargolcia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-22, 11:24   #65
monic
Raczkowanie

To jeszcze ja dodam coś od siebie, chociaż już kiedyś pisałam na ten temat w innym wątku. Brałam Diane krótko, ale czułam się strasznie! Bolała mnie głowa, mięśnie, byłam bardzo rozdrażniona i płączliwa. Moje złe samopoczucie chyba przestraszyło również lekarkę, bo zaleciła mi łykanie aspiryny (na rozrzedzenie krwi) i odstawienie tabletek po zakończeniu opakowania. Obiecałam sobie, że nie będę brała hormonów, bo z pewnością mi nie służą. Poza tym trochę się przestraszyłam reakcji mojego organizmu na te hormony, a niedługo później słyszałam, że były gdzieś śmiertelne przypadki po zażywaniu Diany - dziewczyny umierały na zawał. Nie pamiętam źródla tej informacji, ale ja jestem skłonna w to wierzyć. Zresztą na ulotce informują, że istnieje możliwość wystąpienia choroby zakrzepowo-zatorowej, więc do zawału może dojść.
monic jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-22, 15:02   #66
mojave
Raczkowanie

Rossi i baby_girl

Ja nie biorę Diany juz od 2 lat i problemy z cera nie powrocily ani na chwile, wrecz przeciwnie - cera caly czas jest idealna.
mojave jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-10, 18:51   #67
evalise
Przyczajenie

GG do evalise

To naprawde straszne ze przepisali Ci Diane!! I jeszcze Androcur!!! Odstaw to czym predzej. MI, jak przestalam brac Androcur zwiekszylo sie owlosienie, np wloski na policzkach, a wczesniej nie mialam z tym problemu. A przestalam brac to swinstwo po jakims miesiacu. Tez walcze z tradzikiem od kilku lat. Jak narazie bez skutku. Dzis bylam u ginekologa. Oczywiscie przepisala mi Diane. Bez zadnych badan!!!! Jesli taka jest wiedza lekarzy to ja nigdy nie pozbede sie tradziku
evalise jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-05, 13:19   #68
jak-zwykle-niewinna
Raczkowanie

Dot.: Re: ostrzegam przed lekami hormonalnymi na tradzik i nie tylko!!!

Hm... Przeraziła mnie ta historia... Życzę Ci Aniu szybkiego powrotu do zdrowia
Ale nie zgadzam się częściowo z Twoim postem. Przede wszystkim co Ty masz za ginekologa, który pozwolił Ci na branie Diane 35 przez 5 lat???? Co z tego, że z małymi przerwami?

Ja biorę hormony od 3,5 roku, bez przerwy. Zaczęłam od Diane w celu wyleczenia trądzika - Diane35 NIE JEST ŚRODKIEM ANTYKONCEPCYJNYM, tylko lekiem na hirsutyzm, przy okazji leczącym trądzik. Działanie antykoncepcyjne jest uboczne, ze względu na dawki hormonów zawarte w Diane środka tego nie należy przyjmować dłużej niż 10 - 12 m-cy, po tym czasie należy go odstawić i to nie na krótki czas ale najlepiej na rok (dlatego jestem zszokowana tym, co zrobił Twój ginekolog, czy też dermatolog - nie wiem w jakim celu brałaś Diane).
Trądzika nie leczy się w ten sposób, że np. bierzemy Diane przez rok i potem odstawiamy - tylko stopniowo, miesiąc po miesiącu przechodzimy na środki zawierające coraz mniejsze dawki hormonów (i niestety droższe), na koniec bierzemy najmniejszą dawkę hormonu (jakiego ustala się to w badaniu poziomu hormonów we krwii) a dopiero wtedy odstawiamy - mnie tak z trądzika leczono i w końcu się tego pozbyłam. Z trądzikiem chodziłam do pani dermatolog przez 3 lata i mi nie pomogła, hormony owszem i było to dla mnie ostateczne rozwiązanie po 3 latach bezowocnego leczenia, więc nie odradzaj komuś, kto ma takie problemy hormonów - można nimi leczyć ale robić to z sensem!
Zgodzę się z tym, że środki hormonalne, antykoncepcyjne powodują powstawanie torbieli w piersiach, mogą też przyczyniać się do powstawania torbielowatych guzków na jajnikach. Ale nie ską rakotwórcze, wręcz przeciwnie, chronią kobietę przed nowotworem.
Piszesz, że u Ciebie w rodzinie nikt nie chorował na raka i lekarz stwierdził, że to przez Diane. Tego nie wiem, bo nie jestem lekarzem i nie znam się na tym, ale szanujący się lekarz, czy to ginekolog, czy dermatolog wie, że Diane nie wolno brać przez pięć lat bo grozi to komplikacjami!! Góra rok! Nie pisz, że hormony niszczą organizm i doprowadzają do raka bo to nieprawda, być może ale na Boga, kto bierze Diane przez pięć lat .
U mnie stwierdzono spore prawdopodobieństwo zachorowania na raka, ofiarą złośliwego nowotworu został mój ś.p. dziadek, mojej babci zostało niewiele czasu, gdyż cierpi na nowotwór trzustki, moja druga babcia wyszła z choroby po 2letniej walce o życie. Tak więc moi rodzice prawdopodobnie odziedziczyli wadliwy gen po swoich rodzicach a ja po moich. Mimo to, nie mam żadnych guzków, ani w piersiach, ani na przydatkach. Myślę, że 3 i pół roku brania pigułek antykocepcyjnych bez przerwy to dużo, więc nie piszcie mi, żebym poczekała jeszcze półtora roku, to mi się pewnie coś pojawi.
Aniu powinnaś swoje pretensje skierować do lekarza, który pozwolił Ci tak długo brać Diane, w końcu Ty nie musisz tego wiedzieć, to on powinien się doedukować, nie zaś do hormonów. Z Diane to jest tak, jak mówi przysłowie - co za dużo, to niezdrowo.
Pozdrawiam.
jak-zwykle-niewinna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-07, 13:56   #69
Mrs.Laydee
Przyczajenie

Dot.: ostrzegam przed lekami hormonalnymi na tradzik i nie tylko!!!

przestraszyłam się trochę, delikatnie mówiąc, po przeczytaniu waszych postów... jakiś miesiąc temu byłam u ginekologa z problemem nieregularnych miesiączek i przepisała mi Harmonet - po skończeniu pierwszego opakowania nie tylko mam wreszcie regularne miesiączki, ale także zniknął mi trądzik i stan mojej cery wyraźnie się poprawił. nie odczuwam jak dotąd żadnych skutków ubocznych [może poza częściowym brakiem apetytu, ale staram się nadal odżywiać prawidłowo]. w tę sobotę rozpocznę dopiero drugie opakowanie Harmonetu, a całą terapię mam jak na razie przewidzianą do końca grudnia. wiecie, nie miałam pojęcia, że leczenie hormonalne może mieć aż tak strasznie konsekwencje mam nadzieję, że w grudniu zakończę branie Harmonetu raz na zawsze, nie chcę ryzykować...
Mrs.Laydee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-10, 18:19   #70
kuki
Przyczajenie

Smile Dot.: ostrzegam przed lekami hormonalnymi na tradzik i nie tylko!!!

Nigdy nie brałam żadnych taletek hormonalnych - zaznaczam to na początek. Kilka lat temu wykryłam jednak guzek w lewej piersi. Potem było standardowo... USG, biopsja, kilka dni koszmaru czekania na wynik i operacja, bo onkolog (mimo iż gyzek był łagodny) postanowił go wyciąć... Też było to w zniczuleniu miejscowym, ale nie rozumiem dlaczego nie spałaś podczas operacji... Ja dostałam oprócz znieczulenia zastrzyk na sen, więc nie było tak źle (choć po operacji kilka dni wszystko mnie bolało). Gdy się obudziłam lekarz powiedział mi, że wszystko OK, że zbadali guzek i jest już po problemie... Potem przy konsultacjach zapytałam go z czego to się bierze... Powiedział, że to wynik wahań hormonalnych. Logiczne wydało mi sie więc, że trzeba je uregulować, np. tabletkami. Onkolog mi to zaraz wypersfadował (ginekolog potwierdził). Stwierdzili, że nie ma potrzeby robić zanmieszania hormonalnego w moim organiżmie... a tabletki to zawsze zewnętrzna ingerencja, która może być na plus, ale równie dobrze na minus...
Nie wiem czy kiedyś je będę stosowała, ale na 100% uprę się najpierw na badania hormonalne. I nie dam sobie wmówić, że nie są konieczne, bo inni ich nie potrzebują...

Także dziewczyny badajcie się już "od małego" - zawsze raz w miesiącu, po okresie. I uważajcie na hormony... z nimi trzeba ostrożnie
Pozdr
kuki jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-28, 15:32   #71
mosticchio
BAN stały

mojej tesciowej brat jest lekarzem i zawsze ostrzega przed tabletkami hormonalnymi ze nie sa zdrowe dla organizmu poczynajac od cery watroby konczac na nowotworach jak narazie jeszcze co nektore jestescie mlode i uzywacie ile wleci ale to wszystko zakielkuje w pozniejszym wieku
mosticchio jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-28, 15:49   #72
April007
Zadomowienie

GG do April007

Wydaje mi sie ze jednak nie mozna przesadzac, czasami terapia hormonalna jest wskazana. Nie ma idealnych lekow ktore by nie mialy skutkow ubocznych. Jak zazywa sie antybiotyk na angine to rowniez pustoszymy organizm a jednak nikt nie pieje - ludzie przestancie sie leczyc. Zgadzam sie ze czesto tabletki sa przepisywane lekkomyslnie albo ( o zgrozo ) dziewczyny same sobie dobieraja bo kolezanka takie brala - wtedy wlos mi sie jezy na glowie Ale jesli ktos ma powazny ( tak powazny ale nie 3-4 krosty na nosie ) problem i uprzednia terapia dermatologiczna nie pomaga ( 2 lata lazenia do lekarza ktory sprawil ze nasza cera nie tylko gorzej wyglada ale jest cienka biala i boli przy dotknieciu... moze zniechecic... ) warto sie nad taka terapia zastanowic. Branie Diane 35 na tradzik to juz chyba faktycznie powinno zostac wycofane - sa lzejsze odpowiedniki nowszej generacji. Zastanawia mnie jak ktos moze brac taki lek jak Diane przez 5 lat gdzie bierze sie ja gora 1,5 roku i nawet ja to wiedzialam zaczynajac kiedys kuracje? I jeszcze nie badac sie w miedzyczasie... dla mnie to jest niepojete. Proby watrobowe i usg robie regularnie co pol roku i robilam tak nawet przed operacja ( ktora zawdzieczam Diane... ).
Wszystko ma swoje plusy i minusy. Hormony powinny byc ostatecznym wyjsciem, ale jednak jakims wyjsciem - bo tak np. ja majac PCO moglabym sobie maziac skore roznymi preparatami i na nic by mi sie to zdalo bo problem jest w hiperandrogenizacji. Gdybym nie musiala - nie bralabym ale majac tradzik leczylam depresje wiec sama nie wiem czy to tez takie zdrowe...
April007 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-28, 19:09   #73
jaga_2001
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 8

Cytat:
Napisane przez April007
Wydaje mi sie ze jednak nie mozna przesadzac, czasami terapia hormonalna jest wskazana. Nie ma idealnych lekow ktore by nie mialy skutkow ubocznych. Jak zazywa sie antybiotyk na angine to rowniez pustoszymy organizm a jednak nikt nie pieje - ludzie przestancie sie leczyc.
april007 tylko ze leki na angine bierzesz tylko przez pare dni a nie tak jak hormony nawet latami a to ogromna roznica. to tak jak z kropla wody,ktora jesli przez pare dni bedzie spadac na skale to nic nie zdziala, ale po paru latach takiego kapania w skale moze zrobic sie wielka dziura.

co do badan i lekarzy, ktos wczesniej mowil, ze hormony nalezy przepisac po uprzednim zrobieniu wywiadu z pacjentka. moja ginekolog mi taki wywiad zrobila i owszem, dowiedziala sie z niego, ze moja ciocia w mlodym wieku zmarla na raka piersi a ja sama tez walczylam z nowotworem a mimo to przepisala mi hormony!! nie moglam sie jej uprosic o leki ziolowe lub homeopatyczne w celu regulacji miesiaczki, tak samo bylo gdy poszlam na usg piersi i porozmawialam z druga ginekolog. z rozmowy nie mozna stwierdzic jaki poziom hormonow jest w naszym organizmie, dlatego uwazam, ze najpierw trzeba zrobic badania krwi a dopiero pozniej przepisywac leki!!

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-28, 20:31   #74
April007
Zadomowienie

GG do April007

Cytat:
Napisane przez jaga_2001
april007 tylko ze leki na angine bierzesz tylko przez pare dni a nie tak jak hormony nawet latami a to ogromna roznica. to tak jak z kropla wody,ktora jesli przez pare dni bedzie spadac na skale to nic nie zdziala, ale po paru latach takiego kapania w skale moze zrobic sie wielka dziura.

co do badan i lekarzy, ktos wczesniej mowil, ze hormony nalezy przepisac po uprzednim zrobieniu wywiadu z pacjentka. moja ginekolog mi taki wywiad zrobila i owszem, dowiedziala sie z niego, ze moja ciocia w mlodym wieku zmarla na raka piersi a ja sama tez walczylam z nowotworem a mimo to przepisala mi hormony!! nie moglam sie jej uprosic o leki ziolowe lub homeopatyczne w celu regulacji miesiaczki, tak samo bylo gdy poszlam na usg piersi i porozmawialam z druga ginekolog. z rozmowy nie mozna stwierdzic jaki poziom hormonow jest w naszym organizmie, dlatego uwazam, ze najpierw trzeba zrobic badania krwi a dopiero pozniej przepisywac leki!!
I takie rzeczy jak Ty opisujesz przyprawiaja mnie o dreszcze - bo takim lekarzem to ja tez moge byc :[ Natomiast u mnie w rodzinie ciocia ma guza w mozgu, ale nie wiem dokladnie co to - jest nie duzy, jej mama ma to samo i zyja obie. Ponoc jakis niegrozny. Bierze hormony od lat nastu i nic jej nie jest. Wiec nie mozna mowic ze wszyscy napewno dostana od tego powiklan. Jest taka mozliwosc i tak jak juz mowilam - w ostatecznosci i pod kontrola DOBREGO lekarza - ryzyko jest wtedy minimalne.
Pozdrawiam
April007 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-28, 22:07   #75
klaudynia
Raczkowanie

Wtrące swoje trzy grosze do tego wątku i opisze swoje doświadczenia z Diane35.
A wiec brałam te tabletki najpierw rok,potem z rok przerwy,potem znowu dwa lata i teraz jest juz rok przerwy,ale za zadne skarby świata nie wroce wiecej do hormonow zeby nie wiem co.
Po pierwszy roku brania i odstawieniu w sumie to jakis widocznych efektow ubocznych nie bylo,wprost byłam zadowolona z tego ze bralam tabletki,bo mi sie idealnie wyregulowal okres,doslownie jak szwajcarski zegareczek.Zadych mdloscie po nich nie mialam i rowniez nie tylam,wiec efektow ubocznych bylo zero.Potem poszlam znowu do ginekologa,ale bardziej chcialam tabletki antykoncepcyjne niz cos co "leczy" tradzik i dostalam diane na nowo,wiec nie zgadzam sie z wypowiedzia jak-zwykle-niewinna,ze to nie jest tabletka antykoncepcyjna,skoro wyraznie powiedzialam mojej ginekolog ze chce antykoncepcje a nie lek na tradzik!!!
W trakcie brania Diany efektów nadzwyczajnych jesli chodzi o stan cery nie zauwazylam,moze i troche mniej robilo mi sie krostek i zaskornikow,ale nie na tyle,aby sie zachwycac rezultatami.W koncu doszlam do wniosku ze mam juz dosyc tych hormonow,przed ciaza zabezpieczyc sie moge w inny sposob i przestalam stosowac.No i sie zaczelo.Gdzies po 3,4 miesiacach po prostu tak mnie zsypalo syfami na szyji ze szkoda gadac.Krochy wielkie,czerwone i nic na nie nie dzialalo.Caly czas sie z nimi mecze aczkolwiek nie jest tak jak rok temu,w duzym stopniu sie uspokoilo na szczescie,ale wtedy to byl koszmar.Dobrze ze zima byla to w apaszkach i golfach chodzilam.Co szlam do jakiegos lekarza to mi sie przygladal i sie pytal czy mam tak uporczywy tradzik i ze bardzo jest dziwny fakt ze skupilo mi sie to wszystko na szyji a nie na twarzy,ale zaznaczam,ze na twarzy tez robia mi sie krochy,ale nie w takiej ilosci i wielkosci.
Nastepnym moim problemem byl rozregulowany okres,najpierw dostawalam go z kilkudniowym opoznieniem,az w kocu po prostu go nie dostalam przez 2 tygodnie.W efekcie dostalam zastrzyki na wywolanie okresu.Teraz juz po roku od tamtego zajscia i tak nie mam regularnego okresu,spoznia mi sie ewentualnie dzien czy dwa.
Kolejna sprawa,mam wlokniaka w piersi,sama go sobie wyczulam,bo oczywiscie moja lekarka jakos nie potrafila.Dla niezorientowanych,nie jest to nowotwor ani nigdy nie powinno nic sie z tego zrobic,ale moze rosnac i jesli tak bedzie trzeba bedzie to usunac,wniosek,szpecaca blizna na piersi.Lekarka powiedziala mi ze jest to od "burzy hormonow" w moim organizmie.Wlokniaka nie zwalam moze calkowicie na Diane,ale sadze ze to raczej od tego,ale moj rozregulowany okres i tradzik na szyji na pewno.
Moj chlopak powiedzial,zebym nigdy wiecej zadnych hormonow,tabletek antykoncepcyjnych czy jak to wolicie nazywac nie brala,bo nie warto i na pewno przenigdy do nich nie wroce.
Powiem wam tyle,moja mama jest teraz chora,nie bede sie rozpisywac na jej temat tutaj,ale byla juz u kilkunastu lekarzy,internisty,okulis ty,endokrynologu i skonczywszy na neurologu.Jest to banda niedouczonych zwyklych ludzi i nie jest wazne czy przed swoim imieniem ma tytul tylko lek med czy prof.dr hab i tak wszyscy sa siebie warci.Jeden krytykuje drugiego,jeden przeczy drugiemu,jednej pani lekarce pomylily sie normy przy badaniu na trczyce.Po prostu szok!Wniosek,moim zdaniem lekarze sa nastwaieni tylko i wylacznie na komercje,na to aby wyciagnac z nas jak najwiecej kasy i najlepiej do nich chodzic ale z katarem z powodu przeciebienia i nic pozatym.Dlatego dziewuszki serio uwazajcie i nie wierzcie tak bezgranicznie we wszystko co tylko lekarz wam powie i wypisze na recepcie do wykupienia.Idzcie zawsze do drugiego lekarza,popytajcie znajomych czy czegos nie wiedza na temat ktory was neka.Nie mowie oczywiscie zeby nie chodzic do lekarza i sie nie leczyc,ale z hormonami to lepiej uwazac,to jest wasze zdrowie,wasze zycie i pamietajcie,ze macie je tylko jedno i to od was w duzej mierze zalezy jak je przezyjecie...
klaudynia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-28, 23:54   #76
Ivvonka
Zadomowienie

Kiedy mialam 17 lat tez mi sie wydawalo, ze tabletki hormonalne sa wielkim dobrodziejstwem - takie to proste, polkne tabletke i rozwiaza sie wszystkie problemy wieku dojrzewania!
Teraz mam 20 lat i widze, jak moje cialo zmienilo sie na wskutek hormonow: cere mam nadal tlusta, z drobnymi plamkami po "wysypie", ktorego dostalam po odstawieniu diane32; jestem grubsza o jakies 4-5 kg; mam cellulit. Gdybym mogla cofnac sie w czasie, to nigdy nie zdecydowalabym sie na tabletki hormonalne.

Wiele dziewczat tutaj argumentuje swoj wybor takze duza skutecznoscia pigulek jako srodka antykoncepcyjnego - sa ROWNIE skuteczne, latwiej dostepne, NIEINAWAZYJNE srodki!

Odstawilam pigulki dwa miesiace temu - czuje sie o wiele lepiej!

Zycze duzo zdrowia i... zdrowego rozsadku (ktorego mi kiedys, niestety, zabraklo...)
Ivvonka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-29, 09:34   #77
Gradisca
Rozeznanie

no ja niestety też po wielu latach brania różnych hormonów miałam guzek w piersi, niby nie złośliwy ale poziom stresu, bólu przy biopsji np i innych nie był wart wszystkiego tego. całe szczęście regularnie robiłam wszystkie badania i został uchwycony bardzo szybo dodatkowo lecze się w prywatnej klinice więc wszystko załatwili tam błyskawicznie.

onkolog z którym rozmawiałam powiedział że ważnym czynnikiem jest jak wcześnie bierzemy hormony ... czyli np gorszy skutek będą miały u kobiety która brała w wieku 16- 17 lat inny u dojrzałej, znaczenie ma również kiedy była pierwsza miesiączka, ale potwierdził że hormony maja niestety wpływ, nawet zażywany regularnie witamina ma wpływ na nasz organizm a co doppiero silne hormony ... choć akurat diane nie brałam.

dzieczyny róbcie usg conajmniej raz na pół roku przy tabletkach, to naprawdę może was uratować.

Gdy pytasz, wstydzisz się raz; gdy nie wiesz, wstydzisz się całe życie.

Gradisca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-09, 20:23   #78
jak-zwykle-niewinna
Raczkowanie

Klaudynia, skoro Twoja Pani ginekolog przepisała Ci Diane jako lek antykoncepcyjny to z całego serca gratuluję Ci wyboru ginekologa.
Ty nie musisz się ze mną zgadzać, czy to jest lek antykoncepcyjny, czy nie. Dlatego, że w ulotce Diane (i każdy szanujący się ginekolog ci to powie) oraz w ulotce producenta, czyli firmy Schering napisane jest, że Diane jest LEKIEM na hirsutyzm , a antykoncepcja to działanie uboczne i sam producent doradza, aby Diane NIE PRZEPISYWAĆ JAKO ANTYKONCEPCJI
No ale skoro producent swoje a Twoja pani ginekolog swoje, to chodź sobie do niej dalej, niech Ci wtyka pigułki na oko a ja tylko trzymam za Ciebie kciuki, a szczególnie za Twoje piersi i za to, by się nie pojawił w nich guzek. Tylko, że potem to będzie wina Diane a nie niedouczonej lekarki :[
Hormony nie robią krzywdy, ŹLE dobrane hormony owszem.
Stary 2005-10-10, 01:56   #79
Paula07
Wtajemniczenie

Post Dot.: Re: ostrzegam przed lekami hormonalnymi na tradzik i nie tylko!!!

Cytat:
Napisane przez jak-zwykle-niewinna
Klaudynia, skoro Twoja Pani ginekolog przepisała Ci Diane jako lek antykoncepcyjny to z całego serca gratuluję Ci wyboru ginekologa.
Ty nie musisz się ze mną zgadzać, czy to jest lek antykoncepcyjny, czy nie. Dlatego, że w ulotce Diane (i każdy szanujący się ginekolog ci to powie) oraz w ulotce producenta, czyli firmy Schering napisane jest, że Diane jest LEKIEM na hirsutyzm , a antykoncepcja to działanie uboczne i sam producent doradza, aby Diane NIE PRZEPISYWAĆ JAKO ANTYKONCEPCJI
No ale skoro producent swoje a Twoja pani ginekolog swoje, to chodź sobie do niej dalej, niech Ci wtyka pigułki na oko a ja tylko trzymam za Ciebie kciuki, a szczególnie za Twoje piersi i za to, by się nie pojawił w nich guzek. Tylko, że potem to będzie wina Diane a nie niedouczonej lekarki :[
Hormony nie robią krzywdy, ŹLE dobrane hormony owszem.
Tylko jest jeden mały problem to nie jest wina dziewczyn, że lekarz przepisał im Diane . Ponieważ wybierając się do lekarza staramy się wybrać dobrego i mamy do niego zaufanie. Więc skąd mają wiedzieć, że to jest partacz i czy im przepisał dobre tabletki (jedynie możemy sprawdzić na własnej skórze lub pokierować się opiniami znajomych).
A tak wogóle to badania hormonalne i próby wątrobowe przepisuje ok. 10% ginekologów i nie obchodzi ich martwica wątroby swoich pacjentek czy gózy.Podam przykład mojej koleżanki: brała tabletki ok. 7 lat, postanowiła w końcu odstawić ponieważ miała straszne problemy z pomarańczową skórką, samopoczuciem , wachaniami nastroju i oczywiście spadek libodo. I lekarz nigdy jej nie zlecił badań hormonalnych czy prób wątrobowych, dopiero dowiedziała się tego ode mnie, że coś takiego wogóle istnieje i się bardzo zszokowała, a chodziła przez te parę lat do paru lekarzy

Więc wydaje mi się dziwne obwinianie dziewczyn za to, że ich lekarz jest niedouczony, a niestety w tych czasach ciężko trafić naprawdę na dobrego lekarza

P.S. Nawet dobrze dobrane hormony mogą spowodować spustoszenie organizmu, szczególnie jeśli się bierze przez dłuższy czas bez przerw. nie wiem czy wiesz, ale hormony gdy pojawi się góz działają jak drożdże. Więc trzeba uważać i robić często badania.
Paula07 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-10, 09:49   #80
jak-zwykle-niewinna
Raczkowanie

Paula, a czy ja obwiniam kogoś o wybór lekarza?? I jeśli tak to proszę, powiedz mi kogo? Skoro ja piszę, że sam producent Diane35 ostrzega przed barniem Diane jako antykoncepcji i informuje o tym w ulotkach, a Klaudynia wie lepiej i się ze mną nie zgadza bo jej Pani ginekolog to i tamto to o czym tu w ogóle mowa.
Ja tylko sugeruję Klaudyni dokładne przeczytanie ulotek i książeczek informacyjnych Scheringa, skoro ja jestem mało wiarygodnym żródłem informacji. A jak już przeczyta, to niech się poważnie zastanowi nad tym, czy ta Pani ginekolog jest godna zaufania skoro ignoruje informacje o leku (albo ich nie posiada)
Aha i jeszcze jedno. Nie wiem czy Klaudynia ma przepisaną Diane na oko, bez badań na poziom hormonów, cytologi, prób wątrobowych itd - podejrzewam, że tak, bo przecież NFZ nie ma kasy A skoro lekarz tak podchodzi do pacjenta, to z góry wiadomo, że można mu już ładnie na starcie podziękować - hormonów nie przepisuje się na oko, albo na wyczucie. A lekarz, który robi coś takiego to szarlatan.
Stary 2005-10-10, 16:48   #81
Gonia1
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez jak-zwykle-niewinna

Zgadza się, ale czy przypadkiem tej informacji na ulotce nie należy rozumieć tak? :

Diane jest silnym lekiem i jeśli ktoś nie cierpi na choroby typu trądzik, to nie warto brać tych tabletek tylko ze względu na antykoncepcję.

Antykoncepcja rzeczywiście jest tu działaniem ubocznym (tak mówi ulotka), ale nie jest to działanie typu: może wystąpić a może nie. Antykoncepcja zawsze działa przy Dianie, co potwoerdza inne zdanie w ulotce, że podczas brania Diane nie trzeba się dodatkowo zabezpieczać.
Gonia1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-10, 17:56   #82
Mrs.Laydee
Przyczajenie

no i odstawiłam tabletki przez parę dni miałam tak wielkie bóle głowy, że chwilami myślałam, że zemdleję na lekcjach... ale odkąd tylko przestałam brać tabletki, wszystko wróciło do normy, i samopoczucie lepsze, i nastrój bardziej optymistyczny, jakoś tak mi po prostu lepiej
i poczekam, aż mi się okres sam ureguluje. już NIGDY nie chcę brać żadnych tabletek hormonalnych.
tylko że trądzik mi wrócił
Stary 2005-10-11, 08:26   #83
jak-zwykle-niewinna
Raczkowanie

Gonia, zgadza się, działanie uboczne czyli antykoncepcyjne występuje zawsze. I masz rację, tak to należy rozumieć - Diane leczy trądzik (choć nie zawsze i nie działa na każdego, mnie akurat wyleczyła, ale przed przepisaniem tego trzeba zrobić badania, a nie na oko), hiperandrogenizację itd. LECZY - a nie jest środkiem antykoncepcyjnym, dlatego nie należy jej jako antykoncepcji przepisywać (mimo tego, że działanie takie ma ostrzega przed tym producent). Cieszę się, że chociaż Ty jedna zrozumiałaś o czym ja piszę i rozumiesz treści z ulotki Diane.
Szkoda tylko, że nie rozumie ich Pani doktor Klaudyni. I mam nadzieję, że mimo tego nie zbierze potem żniwa w postaci guzków, torbieli itd...
Diane można brać góra do roku - ma sporą dawkę hormonów. Pigułki typowo antykoncepcyjne mają niskie dawki i są przeznaczone na dłuższe zażywanie.
Stary 2005-10-11, 18:19   #84
>@pinkie@<
Raczkowanie

GG do >@pinkie@<

maargolcia zacznij uzywac innych tabletek anytkoncepcyjnych. Siedze na tym forum i czytam o skutkach ubocznych Diane35, bo chcialyscie miec ladna cere. Uwazam ze sa inne leki antykoncepcyjnie dzialajace dobrze na cere. Ja biore Yasmin. Jest to nowy lek, ktory niedawno pojawil sie w Polsce.Wczesniej bralam Cilest ale moja lekarka zamienila mi je na Logest, bo stwierdzila ze mocniejszych nie potrzebuje (z wieksza dawka hormonalna).Teraz biore Yasmin, ktory przepisal mi dermatolog, bo chcialam tabletki na cere, ktore nie koliduja z antykoncepcyjnymi. Wlasciwie to zadnych efektow nie widze.Nadal mi wyskakuje cos na twarzy....niestety
Ale to wszystko zalezy od organizmu.Czytalam kiedys ze dziewczyna miala swietnie efekty po Yasminie.Schudla,cera lepiej,samopoczucie wysmienite a nawet wasiki jej poznikaly. Ja mam tylko niezle samopoczucie bo po Logescie to czesto w dolki psychiczne wpadalam.
Mysle ze tabletki sa odpowiednie dla kazdej kobiety.Trzeba je tylko odpowiednio i dobrze dobrac. A jak wiadomo najlepsza metoda dobierania to metoda prob i bledow.
Zycze wam powodzenia
Stary 2005-10-15, 21:05   #85
jak-zwykle-niewinna
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez >@pinkie@<
Mysle ze tabletki sa odpowiednie dla kazdej kobiety.Trzeba je tylko odpowiednio i dobrze dobrac. A jak wiadomo najlepsza metoda dobierania to metoda prob i bledow.
Z pierwszym i drugim zdaniem się zgodzę - ale trzecie - o zgrozo! Od dobierania są badania!
Stary 2005-10-22, 11:23   #86
narnie
Przyczajenie

UWAGA WOKALISTKI!Jeśli wiążcie Swoje życie ze śpiewem uwazajcie na hormony!!!Ustawiając sobie głos pracujecie krtanią, na którą hormony wpływają-moze wtedy dojść(ale nie musi, to sprawa indywidualna) do machanicznych uszkodzeń krtani. Mam cięzki trądzki wywołany zaburzeniami hormonalnymi. jednak nie będę dalej ryzykować... choć pomagalo...
narnie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 21:05   #87
>@pinkie@<
Raczkowanie

GG do >@pinkie@<

Jak-zwykle-niewinna zgadzam sie z toba. Chodzilo mi o to ze tabletki ci dobiera lekarz po konsultacjach i badaniach i na ich podstawie dobiera ci tabletki. Jednak mimo to dobrane przez ginekolog leki moga nie byc odpowiednie. Ja na poczatku bralam cilest, pozniej moja lekarka przepisala mi Logest, bo stwierdzila ze lepsze bo maja mniej hormonow. Tylko ja sie zle czulam po nich. Latwo w dolki psychiczne wpadalam i te hustwki nastrojow.Puffffffff . Teraz jade na Yasminie. Chodzilo mi o to ze mimo iz lekarz dobiera leki na podstwie badan, to niekoniecznie musza byc dla ciebie odpowiedznie. Dobrze jest zmieniac leki i szukac dobrych dla twojego organizmu ale pod czujnym okiem pani doktor.Ktora zna sie na rzeczy oczywiscie
Stary 2005-10-26, 14:12   #88
konecka
Przyczajenie

Thumbs down Dot.: Re: a inne tabletki też są złe?

Cytat:
Napisane przez alraune
Hmmm - ja nie widzę powodu by aż tak demonizować pigułki - po prostu każdy lek ma skutki uboczne , no i nie wszyscy ludzie moga brać określone leki. Poraz kolejny do głowy mi przychodzi nieszczęsny paracetamol - który juz w dawce powyzej 4gram (czyli 8 tabletek) dziennie czy po regularnym stosowaniu dłużej niż tydzień może nieodwracalnie zniszczyć wątrobę - a przecież jest to lek ogólnie dostępny bez recepty.
Cytat:
Napisane przez alraune
Problem w tym, że lekarze przepisują pigułki bez odpowiednich badań i przede wszystkim szczegółowego wywiadu lakarskiego (pytan o choroby w rodzinie - szczególnie nowotwory piersi i chorobe zakrzepową), a później nie kontrolują stanu pacjentki.
Drugi problem to to, że w Polsce nadal mamy baardzo mały wybór środków hormonalnych, a Diane długo była jedynym lekiem antyandrogenowym (teraz weszła Jeanine, która może za taki lek służyć) a przy okazji jednym z bardziej szkodliwych....
Prawda jest taka, ze są kobiety, które piguł brać nie mogą, takie, które po długich poszukiwaniach i walkach ze skutkami ubocznymi znajdą odpowiedni środek dla siebie i takie, które tolerują syntetyczne hormony jak witaminę C....

Jest mi bardzo przykro czytać takie wypowiedzi- świadczą one o ignorancji i braku wyobraźni.
Kiedyś trafił w moje ręce podręcznik dla lekarzy i opisane były w nim skutki używania "hormonów" : zkarzepica żył, wzrost prawdopodobieństwa zachorowania na raka, rozchwiana gospodarka hormonalna i wiele wiele innych.
Jednak mało kto zadaje pytanie lekarzowi , wręcz wymaga wypiasnia recepty.
Uważam,że nim zrobicie sobie bałagan w gospodarce hormonalnej zasięgnijcie porady u lekarza , na forum, u koleżanek. Leki hormonalne nie są jeszcze do końca sprawdzone i nie wiadomo dokładnie jaki wpływ mogą mieć na wasze potomstwo.
ODRADZAM lecz w waszych rękach jest decyzja czy wolicie diagnozę: rak, czy - to tylko pryszcz.
konecka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-27, 14:21   #89
Mrs.Laydee
Przyczajenie

Dot.: Re: a inne tabletki też są złe?

Cytat:
Napisane przez konecka
ODRADZAM lecz w waszych rękach jest decyzja czy wolicie diagnozę: rak, czy - to tylko pryszcz.
osobiście wolę pryszcze, nieregularny okres, nadmierne owłosienie czy cokolwiek innego, niż chociażby podwyższone ryzyko zachorowania na raka brrr nigdy już nie będę brała tabletek hormonalnych.
Stary 2005-10-27, 15:56   #90
missbarbie
Raczkowanie

Ja rowniez przed takimi ostrzegam kazdy lekarz - madry!!! wam powie ze po nim wyjdzie jeszcze wiekszy tradzik jak przestaniecie go uzywac a go juz jets o wiele trudniej sie pozbyc!!!!!

Edytowane przez missbarbie
Czas edycji: 2012-04-10 o 11:08
missbarbie jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości