siemie lniane na stan zapalny skóry? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2004-11-11, 12:19   #1
oliczka
Raczkowanie

siemie lniane na stan zapalny skóry?

Mam pytanie dotyczące własniwości siemie lnianego na zapalenie skóry. Czy można sobie robić taki okład? Czy jest to bezpieczne? Czy nie zaszkodzi?
oliczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-11, 12:42   #2
Hela_Bertz
Rozeznanie

Re: siemie lniane na stan zapalny skóry?

Hmmmmmm...to zależy co to za stan zapalny skóry i czym spowodowany...Ja mam b. suchą, wrażliwą skórę- non stop mnie coś uczula- ostatnio np. mydło dlaniemowląt Bobas;///////// Szlag by je trafił:P I zawsze wtedy ratuje mnie siemię - 2 łyżki gotuję w wodzie, ąz do uzyskania glutów- a nastęopnie dodajępól łyzki kwaitu lipy i przestudzone na twarz, przykrywam lnianą sciereczka, leżę tak 15 minut, czasem nakładam ponownie na 30-ści. Mnie to pomaga, ale nie mogę wyrokować w Twoim przypadku
Hela_Bertz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-11, 12:48   #3
oliczka
Raczkowanie

Ja dokładnie mam taką samą skórę jak ty okropnie wrażliwą, u mnie zrobił się stan zapalny bo: miałam robione zabiegi laserem usuwania rumienia na twarzy, po tych zabiegach dostałam okropnego stanu zaplnego którego nie mogłam wyleczyć przez 2 miesiące, później myślałam, że moja skóra już doszła do siebie i posmarowałam się kremem na naczyńka Dirosealem Avene i po prostu cały stan zapalny wrócił!!! Pieczenie, swędzenie, nawet lekka opuchlizna no i skóra jest wyraźnie zaczerwieniona. Myślałam właśnie o tych okładach z siemienia bo słyszłam że jest przeciwzapalne, boję się jednak żeby nie podrażnić, czy jest możliwe żeby taki okłąd mnie podrażnił?
Dodam jeszcze że odkąd mam ten stan zapalny nie mogę używać innych kiremów jak tylko hypoalergiczne bezzapachowe, inne powodują u mnie masakre na twarzy!! Pomóżcie błagam!!
Stary 2004-11-11, 13:00   #4
Hela_Bertz
Rozeznanie

Myślę, że Avene cię załatwiło- odstaw to jak najszybciej, ja w ogole nienawidzę tej firmy. Kupilam kiedyś za prawie 70 dych krem do skóry nadwrażliwej Avene, CPI - do NADWARAŻLIWEJ - rezultat; twarz czerona, piekąca, obrzękła - i znów czytam na wizażu, że wszyscy z tego kremu są zadowoleni...Ja na tyle , że oddalam pierwszemu, który się nawinął. Identycznie z nawilżającym Avene- mają jakieś świństwa, które są dla nas alergenami i tyle... A co do siemienia - jest świetne łagodząco, bo zawiera śluz, ale w Twoim wypadku to już absolutnie bez lipy i ledwo letnie...W ogóle to nie wiem, czy powinnaś, bo wiesz jak to jest po zabiegach laserowych-----> no, ale skoro sama piszesz, że Diroseal ci zaszkodził, nie zabieg...Nie wiem.może sprobuj letnie i na krótko - raczejj nie pogorszy stanu skóry
Stary 2004-11-11, 13:08   #5
oliczka
Raczkowanie

Dziękuję za rady, ale myślisz że jak ten stan zapalny to po laserach to może coś zaszkodzić? To staan zapalny, może siemie lniane by to wyciągło i odnowiło naskórek bo cała skóra mi zeszła!!
Tak rzeczywiście ja też nienawidze kosmetyków Avene, porażka.
Stary 2004-11-11, 13:13   #6
Hela_Bertz
Rozeznanie

Wiesz, ja nie jestem dermatologiem , więc trudno mi ci konkretnie powiedzieć( choć biorąc pod uwagę moje przygody z dermatologami, to lepiej ich nie pytać o nic)))))))) Napisałaś, że od laseru minęło już sporo czasu i skóra się goiła, a Diroseal ją podrażnił (nic dziwnego , miałam probkę i nie po drodze mi z nia było)) Myślę, że podrażnienie zejdzie samo po kilku dniach - to był po prostu za ostry środek. Powiem tak - mnie siemię NIGDY nie zaszkodziło - zawsze pomagało. Może zrób sobie letni okład i potrzymaj 10 minut, a jakby piekło czy coś to od razu zmyj - letnią przegotowaną wodą. Takie 10 minut pokaże ci jak skóra zareaguje- myyslę, że nie będzie żle))0
Stary 2004-11-11, 13:19   #7
oliczka
Raczkowanie

Dziękuję ci serdecznie na pewno spróbuję i napiszę jak moja skóa zareagowała. No włąśnie ja po prostu już byłam prawie u wszystkich dermatologów i oni traktują mnie jak królika doświadczalnego, próbuję ciągle to nowych maści, kremów, wymyślają różne teorie, a potem odsyłają do tego co robił mi ten zabieg. A on dał mi jakiś okład nasączony jakąś substancją której nie ma w ogóle w Polsce. Pytałam go co mam zrobić, a on na to że on mi to sprowadzi, ale nie wie kiedy może za miesiąc. Więc pytam go co do tego czasu mam ze skórą zrobić? A on na to, że czekać czekać, więc zwyzywałam go i rzuciłam słuchawką. Pozostałam więc sama sobie, sama sobie muszę jakoś z tym poradzić.
Stary 2008-02-06, 15:22   #8
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)

Dot.: siemie lniane na stan zapalny skóry?

Mam bardzo podrażnione, czerwone i piekące policzki. Jestem alergikiem, więc to podrażnie jest na tle alergicznym. Czy okłady z siemienia lnianego pomogą mi?
madzia.a jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-10, 00:54   #9
ailishek
Raczkowanie

Dot.: Re: siemie lniane na stan zapalny skóry?

Cytat:
Napisane przez Hela_Bertz Pokaż wiadomość
Kupilam kiedyś za prawie 70 dych krem do skóry nadwrażliwej Avene, CPI - do NADWARAŻLIWEJ - rezultat; twarz czerona, piekąca, obrzękła
Helciu, nie wszystko co drogie jest skuteczne ja sie wycwaniłam i jak przechodzę nieraz koło jakiejś apteki to pytam czy nie maja jakichś próbek kremów na pękające naczynka Zawsze coś tam wynajdą Już ich tyle zgromadziłam, ze do końca wakacji tego nie wykorzystam :p

ailishek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 22:11   #10
Katja8
Przyczajenie

Dot.: siemie lniane na stan zapalny skóry?

wypróbuj calendeel - powinien złagodzić te podrażnienia - zawiera m in aloes i nagietek - to naturalne takie "wyciszacze" dla skóry
Katja8 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości