Wszystko o JOKO - naszych polskich kosmetykach :) - Strona 85 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-12-17, 17:22   #2521
KawaMarcepanowa
Zakorzenienie

Dot.: Wszystko o JOKO - naszych polskich kosmetykach :)

hmmmm apetyczny opis ja się go boję trochę, znaczy bronzerka, bo u mnie wszystko się ociepla co prawda mówię o minerałach bo raczej tylko ich używam na policzki, nawet najchłodniejszy róż u mnie się robi niestety dosyć intensywny.. no ale może tutaj jest inaczej
KawaMarcepanowa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-17, 17:29   #2522
ukrycior
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez KawaMarcepanowa Pokaż wiadomość
hmmmm apetyczny opis ja się go boję trochę, znaczy bronzerka, bo u mnie wszystko się ociepla co prawda mówię o minerałach bo raczej tylko ich używam na policzki, nawet najchłodniejszy róż u mnie się robi niestety dosyć intensywny.. no ale może tutaj jest inaczej
Myślę, że kolor to taka rzecz, która między innymi od karnacji zależy. Ja jestem porcelanowym, chłodnym bladziochem i u mnie wszystkie kolory wychodzą jak na białej kartce. Czyli dość czysto Ale do takiego koloru cery nie pasują mi pomarańcze, gryzą się jak diabli. Mówię o kościach policzkowych, bo na oczach to ja wsztystko zniosę. Ale generalnie policzki przyjmują tylko chłodne odcienie, zwłaszcza, że włosy mam obecnie w chłodnych kolorach brązu i bakałażana, więc tylko chłodki. I na szczęście ten bronzerek spełnia ten warunek i bosko wygląda na policzkach nawet do granatów na oczach czy jagodowej szminki. Ponadto ta półperła daje półtransparentność, co czyni go w moich oczach szczególnie wartościowym, bo nie daje zbyt internsywnego, przerysowanego efektu - mówiąc krótko - nie muszę zbytnio uważać na ilość pudru i nie muszę korygować nadmiaru rozświetlaczem czy pudrem transparetnym.
ukrycior jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-26, 20:06   #2523
Susanna
Zakorzenienie

Send a message via Skype™ to Susanna

Dziewczyny czy któreś zakupila juz te nową baze? Mi ta z Virtuala zaschla a z Lumene zostalo maleńko i musze coś kupić. Nie wiem czy ryzykować nowośc JOKO czy kupic sprawdzona Lumene.

M&M

Staś

Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-26, 21:53   #2524
beatrise
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy któreś zakupila juz te nową baze? Mi ta z Virtuala zaschla a z Lumene zostalo maleńko i musze coś kupić. Nie wiem czy ryzykować nowośc JOKO czy kupic sprawdzona Lumene.
dołanczam się do pytania Czy ta baza JAKO jest dobra i warto ją kupić?
Czy na tej bazie nie ma się problemu z rozcieraniem i cieniowaniem cieni? Słyszałam, że podobno na bazie ARTDECO jest to problem bo ciężko się rozciera cienie? ;/

Edytowane przez beatrise
Czas edycji: 2009-12-26 o 21:55
beatrise jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-28, 12:52   #2525
erolek
Raczkowanie

Przymierzam się do firmy JOKO. Przeglądałam KWC szukając w miarę dobrego pudru do twarzy i różu, bo moje już są na totalnym wykończeniu.
Co możecie zaproponować? Mam cerę w sumie suchą, ale siedząc 8 godzin przed komputerem błyszczę się.
W oko wpadł mi puder mozaika Multikolor lub Mono. Mam dośc jasną cerę, włosy blond, ale stosuję samoopalacze, bronzery bo bez tego to jakbym chora była. Czyli poszukuję pudru matującego w kolorze opalonym. Róż -kolor który nada takiej świeżości. Może coś do rozświetlenia ? Jakieś pomysły?
Dzisiaj podejdę do jednej drogerii zobaczyć czy coś dostanę. Jeśli nie, to klikam w sklepie internetowym.
erolek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-28, 20:36   #2526
Susanna
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez beatrise Pokaż wiadomość
dołanczam się do pytania Czy ta baza JAKO jest dobra i warto ją kupić?
Czy na tej bazie nie ma się problemu z rozcieraniem i cieniowaniem cieni? Słyszałam, że podobno na bazie ARTDECO jest to problem bo ciężko się rozciera cienie? ;/
Wiesz co jutro chyba podjade do miast i zobacze czy uda mi się ja kupić - bo musze juz kupic nowa baze. Jak bedę ja miec to oczywiscie opisze wrażenia

M&M

Staś

Stary 2009-12-29, 11:13   #2527
erolek
Raczkowanie

No to zrobiłam wstępną listę tego co potrzebuję. Liczę na Waszą pomoc w doradzeniu mi, czy mój wybór jest dobry/ jakieś sugestia, zamienniki. Nie muszą to być oczywiście kosmetyki Joko, ale w miarę przystępnych cenach. Tak jak pisałam wyżej w poście jestem blondynką (farbowaną), z piegami, zielone oczy, karnacja jasna oliwka, ale używam samoopalaczy i pudrów brązujących. Nie lubiesiebie bladolicy ;-)
No to zaczynam wyliczankę:
-podkład ( sporadycznie używam, cera sucha, nie chcę efektu błyszczenia po kilku godzinach). Wybrałam Hean Mat Touch silikonowy lub Delia Mineral Velvet Skin
-Eyeliner Virtal by Joko Deep Liner
-puder Joko prasowany Mono kolor J13
-Multicolour J15
-Joko kulki rozświetlające (w kolorze fioletu)
Z tym pudrem, to potrzebuję czegos matującego, ale żeby efekt był takiej satynowej, miękkiej skóry, z takim efektem świeżości.
Mam problem z różem. Co proponujecie? Czy róż wypiekany Joko Universe J 373, czy prasowany duo microreflex J3, J4 czy moze coś zupełnie innego?
-szukam pomadki w kolorze brudny róż
-do tego wybrała blyszczyk Joko chocolate nr 201 i 203N, ale zastanawiam się nad 202N np. do takiego muśnięcia i podkreślenia pomadki.
Pomóżcie w dokonaniu właściwego wyboru, bo dzisiaj chciałam złożyć zamówienie.
Stary 2009-12-29, 12:43   #2528
Czarina
Zadomowienie

GG do Czarina

Cytat:
Napisane przez erolek Pokaż wiadomość
No to zrobiłam wstępną listę tego co potrzebuję. Liczę na Waszą pomoc w doradzeniu mi, czy mój wybór jest dobry/ jakieś sugestia, zamienniki. Nie muszą to być oczywiście kosmetyki Joko, ale w miarę przystępnych cenach. Tak jak pisałam wyżej w poście jestem blondynką (farbowaną), z piegami, zielone oczy, karnacja jasna oliwka, ale używam samoopalaczy i pudrów brązujących. Nie lubiesiebie bladolicy ;-)
No to zaczynam wyliczankę:
-podkład ( sporadycznie używam, cera sucha, nie chcę efektu błyszczenia po kilku godzinach). Wybrałam Hean Mat Touch silikonowy lub Delia Mineral Velvet Skin
-Eyeliner Virtal by Joko Deep Liner
-puder Joko prasowany Mono kolor J13
-Multicolour J15
-Joko kulki rozświetlające (w kolorze fioletu)
Z tym pudrem, to potrzebuję czegos matującego, ale żeby efekt był takiej satynowej, miękkiej skóry, z takim efektem świeżości.
Mam problem z różem. Co proponujecie? Czy róż wypiekany Joko Universe J 373, czy prasowany duo microreflex J3, J4 czy moze coś zupełnie innego?
-szukam pomadki w kolorze brudny róż
-do tego wybrała blyszczyk Joko chocolate nr 201 i 203N, ale zastanawiam się nad 202N np. do takiego muśnięcia i podkreślenia pomadki.
Pomóżcie w dokonaniu właściwego wyboru, bo dzisiaj chciałam złożyć zamówienie.
Jedśli chodzi o puder z joko to mam multikolor, ten jaśniejszy odcień. Pisałam już wyżej że daje efekt matowej, gładkiej, rozpromienionej skóry (ja uzywam go na podkład, solo nie kryje nic a nic). Wykończenie jest satynowe, nie jest to w żadnym razie płaski mat
Niedawno porównałam efekt jaki daje multikolor z cream puff-em z max factora. I to jak niebo i ziemia. Cream puff daje płaski, zwykły mat, natomiast po multikolorze twarz "żyje". Aż sama nie mogłam uwierzyć jak pięknie wykańcza makijaż. Jedynym moim problemem jest błyszczenie twarzy- w sumie ok. 2 razy muszę się "dopudrowywać", ale z cream puffem jest tak samo, także to wina mojej skóry, a nie właściwości matujących pudru joko.
Ja w multikolorze jestem zakochana i bardzo go polecam.

Pudru mono nie miałam, także nic tu nie mogę doradzić, ale myślę że efekt będzie podobny jak w multikolorze.
A jesteś pewna że j13 będzie odpowiednim kolorem? Bo na zdjęciach to on bardzo ciemny jest. Widziałaś go na żywo? Bo jeśli bierzesz w ciemno to raczej bym odradzała ten odcień (no chyba że masz aż tak ciemny kolor skóry). Lepiej wziąć np. j12 i się dobrązowić kuleczkami, niż przedobrzyć z ciemnym pudrem. No ale to tylko moje subiektywne odczucie.

Co do kulek- niedawno Ukrycior je opisywała. I z tego co zrozumiałam na jasnej skórze daja migotliwy efekt, dają chłodną fioletowo-różową poświatę. Natomiast na ciemnej cerze pewnie dadzą tylko rozświetlenie, bez koloru.

Co do róży- wypiekańców nie mam, mam za to róż j1, j2 i j4.
J2 to róż bezpieczny, neutralny, stonowany odcień różu
J4 jest to brąz z domieszką różu, daje bardziej intensywny kolor niż j2, wyraźnie widać w nim nutę brązu, w moim odczuciu jest tez różem bezpiecznym, ładnie podkreśla policzki, choć trzeba go nakładać z większą uwagą niż j2.
J1 oj tutaj mam duży problem, bo jest to zimny, cukierkowy róż, bardzo intensywny na policzkach i mam problem z jego nakładaniem- zawsze przedobrzę, nieraz wychodzą mi plamy, nie umiem go ładnie nałożyć
Podsumowując jestem bardzo zadowolona z j2 i j4, te róże polecam bo dają bardzo ładny satynowy efekt (ciemniejsza kostka). Jaśniejszą kostką można nadać wiekszy błysk różowi, lub wymodelować policzki podkreślając nim kości policzkowe.
Szczególnie j4 jest ciekawym kolorem, pięknie wygląda na policzkach.
J1 traktuję z dużą rezerwą i tak naprawdę nie jestem z niego zadowolona.

Z błyszczyków chocolate mam nr.200, 201 i 205
200 jest biszkoptowym kolorem, delikatnym z mnóstwem drobinek.
201 daje mocniejszy, brązowo- ceglasty kolor, także zawiera mnóstwo drobinek. 200 i 201 bardzo się błyszczą, intensywnie pachną czekoladą.
205 jest to malinowa czerwień, bardzo intensywna na ustach, ale nie krzykliwa, jest po prostu piękna Na co dzień się nie nadaje (jak dla mnie), ale na wieczorne wyjścia, imprezy itp. jest idealna.
Ogólnie uważam błyszczyki chocolate za świetne, jestem w nich zakochana, szczególnie w odcieniu 205, mimo że na co dzień go nie używam.

Erolek mam nadzieję że troszkę pomogłam- cofnij się kilka stron wcześniej, wklejałam zdjęcia błyszczyków, obu mozaik i różu

Dziewczyny paczkę z inermisu już dostałam, resztę rzeczy potem opiszę i powklejam zdjęcia
Czarina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-29, 12:58   #2529
erolek
Raczkowanie

Czarina, dziękuję za pomoc. Już robię selekcję na mojej liście zakupów. Hmmm...myślę, że skuszę się jednak na Multicolour. Szukam jeszcze fajnej maskary z grzebykiem do brwi.
Zaraz poprzeglądam sobie wątek na spokojnie.
Stary 2009-12-29, 18:59   #2530
ukrycior
Zakorzenienie

Cytat:
Czarina, dziękuję za pomoc. Już robię selekcję na mojej liście zakupów. Hmmm...myślę, że skuszę się jednak na Multicolour. Szukam jeszcze fajnej maskary z grzebykiem do brwi.
Zaraz poprzeglądam sobie wątek na spokojnie.
Z mascar polecam Virtual Deep Carbon Black. Ma obłędną szczoteczkę z grzebykiem! Cudo.

Róż Universe 373 kocham. Pierwszy broskwiniowo-koralowy róż, który uwielbiam.
Stary 2009-12-30, 08:57   #2531
erolek
Raczkowanie

No to poszło zamówienie. Wzięłam kulki rozświetlające Joko, puder mozaika Joko J15, padło na róż Vipera kolor 203, tusz do kresek PR Precision Ink Eyeliner. To tak na początek. W wolnej chwili podejdę sobie do sklepu w Gdyni gdzie mają gablotę Joko i obejrzę sobie z bliska, wtedy pewnie coś dojdzie na następne zamówienie. Ale w tym sklepie np. kulki i mozaika droższa o 10 zł. A tak to wczoraj w Drogierii Natura do koszyczka poszedł tusz do rzęs Essence Multi Action (bardzo fajny tusz, jakościowo zbliżony do MF 2000, nie rozmazuje się, nie kruszy), i kępki rzęs Donegal. Miałam dosłownie niecałe 10 min na zakupy-może i dobrze ;-)
Stary 2009-12-30, 10:09   #2532
goldika
Zakorzenienie

Talking Dot.: Wszystko o JOKO - naszych polskich kosmetykach :)

Ale się cieszę Dziewczyny
udało mi się wylicytowac na all palete (próbnik sklepowy) cieni wypiekanych VIrtual by Joko oraz próbnik 6róży Virtual by Joko za niecałe 30zł!
A muszę dodac, że kocham te cienie <3 a teraz będę miała je wszystkie

Panna Młoda'13

goldika jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-30, 10:18   #2533
Ishikawa
Crazy turtle lady

GG do Ishikawa

Cytat:
Napisane przez goldika Pokaż wiadomość
udało mi się wylicytowac na all palete (próbnik sklepowy) cieni wypiekanych VIrtual by Joko oraz próbnik 6róży Virtual by Joko za niecałe 30zł!
pokaz fotke tutaj jak juz bedziesz je miec. Jestem baaardzo ciekawa i gratuluje
Ishikawa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-30, 10:26   #2534
Susanna
Zakorzenienie

Cytat:
wow super! Trafiłaś okazję, koniecznie pokaż jak już będą u Ciebie

M&M

Staś

Stary 2009-12-30, 12:00   #2535
goldika
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
wow super! Trafiłaś okazję, koniecznie pokaż jak już będą u Ciebie
Pieniądze dopiero przelałam i teraz pozostaje tylko czekanie. A tak w ogole jestem ciekawa czy Virtual by Joko odbiega jakoś jakością od Joko bo z tych wypiekanych Virtuala jestem baaardzo zadowolona, kolory piękne, są wytrzymałe. Więc nie wiem czego więcej chciec i dopłacac np do Joko
Wrzucam fote mojego nie-doszłego(jeszcze) nabytku

Panna Młoda'13

Stary 2009-12-30, 12:07   #2536
erolek
Raczkowanie

ładny komplecik. Moje kolorki 93 i 94 . Ale ja jestem na małym odwyku jeśli chodzi o cienie. U mnie w pudle ok szt 200, i nie mogę chodzić po sklepach bo zawsze jakiś wraca ze mną do domu
Stary 2009-12-30, 12:35   #2537
Susanna
Zakorzenienie

Cytat:
Pieniądze dopiero przelałam i teraz pozostaje tylko czekanie. A tak w ogole jestem ciekawa czy Virtual by Joko odbiega jakoś jakością od Joko bo z tych wypiekanych Virtuala jestem baaardzo zadowolona, kolory piękne, są wytrzymałe. Więc nie wiem czego więcej chciec i dopłacac np do Joko
Wrzucam fote mojego nie-doszłego(jeszcze) nabytku
Ooo mam ten zestaw zieleni z samego dołu Fajne są

M&M

Staś

Stary 2009-12-30, 20:17   #2538
erolek
Raczkowanie

Wiedziałam, wiedziałam że tak będzie. I po co ja wchodziłam do sklepu drogeryjnego...no po co ? Wyszłam z dwoma błyszczykami Joko chocolate 202 i 203 -okazja tylko po 14zł sztuka.
Stary 2009-12-30, 21:17   #2539
Czarina
Zadomowienie

GG do Czarina

Cytat:
Wiedziałam, wiedziałam że tak będzie. I po co ja wchodziłam do sklepu drogeryjnego...no po co ? Wyszłam z dwoma błyszczykami Joko chocolate 202 i 203 -okazja tylko po 14zł sztuka.

Oooo to pradziwa okazja Na inermisie są po 19 zł. I nie wal głową w mur tylko się ciesz że zrobiłaś dobry interes

Goldika łaaał Gratuluję, super zakup i to za jaką cenę!
Czarina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-30, 23:24   #2540
Susanna
Zakorzenienie

Niestety nie kupiłam nowej bazy JOKO Panie w drogeriach pokazywały mi bazy z Virtuala a ja grzecznie tlumaczyłam, ze to nie ta Jeszcze jutro w Bielsku spróbuję ale wątpię że mi się uda.

M&M

Staś

Stary 2010-01-06, 10:16   #2541
CAR0LKA
Rozeznanie

Używałyście
Joko, Odżywki szybkiego reagowania, Aktywna kuracja utwardzajaca? Czy to należy codziennie nakładać kolejna warstwę przez kilka dni, czy zmywać i nową?
CAR0LKA jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-06, 13:07   #2542
IWONECZKA5810
Przyczajenie

ja też mam cienie z joko i rzeczywiście polecam, ale puder na mojej twarzy nie zdał rezultatu...ale ciekawa jestem tego błyszczyka
IWONECZKA5810 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-07, 20:12   #2543
Hoodoo
Raczkowanie

Czy ktoś wie gdzie w Krakowie (najlepiej centrum) dostanę bazę virtual? Wiem, że na stronie Joko jest lista sklepów, ale nie znalazłam jej w tych, w których byłam
Hoodoo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-10, 17:16   #2544
isia144
Rozeznanie

Ja dopiero odkrywam kosmetyki Joko, powiem szczerze, że na początku byłam trochę sceptycznie do nich nastawiona. Jednak po zakupieniu różu J4 byłam naprawdę bardzo mile zaskoczona... Kosmetyk świetny, pudełeczko naprawdę super, zapłaciłam tylko 20zł a róż wygląda jak produkt z górnej półki... Teraz niedawno kupiłam również mozaikę- puder prasowany (ciemniejszy odcień), którego również używam jako róż i świetnie się sprawdza. Mam zamiar również kupić mozaikę w jaśniejszym odcieniu i kulki rozświetlające... Mam nadzieję, że się nie zawiodę .
isia144 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-12, 22:15   #2545
erolek
Raczkowanie

Dzisiaj przyszła do mnie paczka z Inermis. Puder mozaika ciemniejsza BAJKA-co za opakowanie, kulki rozświetlające WOW, dostałam gratis cienie Orient Poeme kolor Sahara Storm i dodatkowo pełno gratisów w postaci próbek pudrów, podkładów, nawet jedwabisty puder w kulkach Pierre Rene, testery kremów i balsamów. Jestem MEGA zadowolona i zaskoczona. Jutro wieczorem podzielę się wrażeniami jeśli chodzi o jakość pudru itd.
Stary 2010-01-13, 12:00   #2546
lorek1
Rozeznanie

Cytat:
Dzisiaj przyszła do mnie paczka z Inermis. Puder mozaika ciemniejsza BAJKA-co za opakowanie, kulki rozświetlające WOW, dostałam gratis cienie Orient Poeme kolor Sahara Storm i dodatkowo pełno gratisów w postaci próbek pudrów, podkładów, nawet jedwabisty puder w kulkach Pierre Rene, testery kremów i balsamów. Jestem MEGA zadowolona i zaskoczona. Jutro wieczorem podzielę się wrażeniami jeśli chodzi o jakość pudru itd.
Możesz napisać ile rzeczy zamówiłaś i jaki jest koszt przesyłki? Chodzi mi o to czy jest to uzależnione od wielkości zamówienia?. Dziękuje z góry.
lorek1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-13, 12:31   #2547
erolek
Raczkowanie

lorek1, zamówiłam 2xkulki rozświetlające Joko, 1 puder mozaika, róż viper, tusz do kresek Pierre Rene, lakier do paznokci Joko, jakieś gąbeczki do mycia twarzy i coś jeszcze. W sumie zamówienie było na kwotę 152zł i wybrała przesyłkę pocztą, która od kwoty 150zł przy płatności przelewem jest gratis. Cienie Poem dostałam w prezencie za dwa produkty Joko.
Puder mozaika mam już na twarzy i jest ok-narazie się nie świecę, róż viper kolor 203 jak dla dla mnie super-kolor również taki ciemna cegła wpadająca w brąz, bardzo fajnie wygląda na policzkach ;-). Wieczorem postaram się wstawić fotki
Stary 2010-01-15, 17:33   #2548
goldika
Zakorzenienie

Dziewczyny, ma któraś z Was może http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-25...-w-kulkach.htm ? Posuzkuję jakiegoś rozświetlacza bez drobinek możecie coś polecic?

Panna Młoda'13

Stary 2010-01-15, 19:32   #2549
ukrycior
Zakorzenienie

Cytat:
Dziewczyny, ma któraś z Was może http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-25...-w-kulkach.htm ? Posuzkuję jakiegoś rozświetlacza bez drobinek możecie coś polecic?
Ja mam ten puder - dokładnie go opisałyśmy paręnaście postów wyżej dosłownie.

Bezdrobinkowe rozświetlacze w moim posiadaniu: puder prasowany Virtual Mineral nr 300 (może być pudrem, w większej ilości rozświetlacz - co zobaczyłam na zdjęciach), rozświetlacz La Rose - zupełnie biały, lekko perłowy, zupełnie bez brokatu i iskierek, ale pięknie rozjaśnia, puder wypiekany Virtual półperłowy, przepiękny efekt rozświetlenia i przyciemnienia bez drobinek ale z lekką perłą właśnie no i te kulki - bez drobinek, ale roziskrzony.
Stary 2010-01-16, 09:35   #2550
Mloda
Zakorzenienie

Send a message via Skype™ to Mloda

Cytat:
Ja mam i moge polecic . Bardzo fajny, bezdrobinkowy rozswietlacz, zostawia taka sliczna poswiate na twarzy. W zaleznosci od tego jak mi sie akurat tam kuleczki ułoza mozna go uzywac jako róru (jak wykopie ciemniejsze kulki na góre) lub jako rozswietlacza po prostu (jak mamy równo pomieszane kolorki.... no moze z przewaga tych jasniejszych ).

Młoda bloguje- http://www.82inez.blogspot.com/
Młoda rozbija sie na YT http://www.youtube.com/user/82Inez
Mloda jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości