czy mozna rozjasnic farba blond naturalna szatynke - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-12-20, 14:37   #1
blacha266
Raczkowanie

czy mozna rozjasnic farba blond naturalna szatynke

Witam!!!Jestem naturalna sztynka mysia (wlosy nie farbowane)i chcialabym uzyskac za pomoca farby sredni popielaty blond bez uzycia rozjasniacza.....Czy to jest wogole mozliwe????Slyszlam rowniez ze dobre farby rozjasniajace sa z firmy FERIA LOREAL....podobno potrafia rozjasniac o 4 tony.....czy to prawda???Boje sie tylko efektu ZOLTYCH WLOSOW bo moje naturalne sa dosyc ciemne.....prosze piszcie ile wlezie
blacha266 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-20, 14:51   #2
blacha266
Raczkowanie

Dot.: czy mozna rozjasnic farba blond naturalna szatynke

nikt nie pomoze
Stary 2007-12-20, 15:20   #3
blacha266
Raczkowanie

up
Stary 2007-12-20, 15:31   #4
Aggie125
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2
GG do Aggie125

Nie poganiaj, to, że nikt Ci nie odpowiedział w przeciągu 20 minut nie znaczy, że nikt Ci nie odpowie.

Bez rozjaśniacza się nie da - za ciemne włosy.
Aggie125 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-20, 16:29   #5
patusiek
Rozeznanie

Moge się mylic, ale bez rozjasniacza jest prawie pewne ,że na ciemnych włosach wyjdą zółte lub pomarańczowe.Często nawet po uzyciu rozjaśniacza trzeba tez zabieg powtarzać bo cimne wlosy i tak zółkna, tak było w moim przypadku.pomimo tego,ze trzymałam rozjaśniacz na głowie, wychodziły pieknewlosy to po jakims czasie żółkły.Napewno nie kombinuj sama, tylko poradź sie fryzjera, jak nie uzyskac wlosow kolory yellow
patusiek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-20, 17:01   #6
blacha266
Raczkowanie

ale to troche dziwne jak dla mnie ciemnej blondynce rozjasni farba ale szatynce wyjda juz zolte???A co myslicie o farbach FERIA LOREALA czy one naprawde rozjasniaja czy to tylko chwyt reklamowy......bo podoba mi sie tam jeden kolorek nazywa sie CARAMEL KISS niby to zimny odcien jest bo jak patrzylam na palecie kolorow to pisalo ze to zimny odcien a mnie sie na pudelku nie wydaje zimnym kolorem....niewiem czy jest dostepny w polsce ten kolor i pod jaka nazwa jest......CO O TYM WSZYSTKIM MYSLICIE
Stary 2007-12-20, 19:34   #7
Laity
Wtajemniczenie

To, że włosy naturalne się rozjaśnią (niech będzie, że nawet o te 4 tony) to jest pewne, ale mogę właściwie zagwarantować Ci, że włosy wyjdą rude. Bez rozjaśniacza marne są szanse na to, że kolor wyjdzie w zimnym odcieniu.

Sama jestem szatynką i mam za sobą kilka podobnych eksperymentów...

Laity jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-20, 20:15   #8
blacha266
Raczkowanie

dziekuje za odpowiedz......hmmm czyli jestem skazana na brazy szkoda bo nie chce uzywac rozjasniacza i miec ciemne odrosty bo jakos srednio mi sie to podoba no i kolor zawsze jest troche zolty nawet robiony u fryzjera
Stary 2008-01-08, 22:59   #9
morelle
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez blacha266 Pokaż wiadomość
Witam!!!Jestem naturalna sztynka mysia (wlosy nie farbowane)i chcialabym uzyskac za pomoca farby sredni popielaty blond bez uzycia rozjasniacza.....Czy to jest wogole mozliwe????Slyszlam rowniez ze dobre farby rozjasniajace sa z firmy FERIA LOREAL....podobno potrafia rozjasniac o 4 tony.....czy to prawda???Boje sie tylko efektu ZOLTYCH WLOSOW bo moje naturalne sa dosyc ciemne.....prosze piszcie ile wlezie
Może ci pomóc farba tzw. superrozjaśniająca. Zwykła nie pomoże zbytnio. Musisz jednak to sprawdzić na odroście, bo włos włosowi nierówny. Mnie natura potraktowałą dość dziwnie, bo mam cerę blondynki, a moje naturalne włosy to popielaty brąz, który z powodu tych szarych refleksów wygląda optycznie na o wiele ciemniejszy niż jest rzeczywiście. Panie fryzjerki załatwiły mi z tego powodu włoski traktując je rozjaśniaczem z woda utlenioną 9-12 %. Po półtora roku moje silne kudły zaczęły się łamać. A mnie, o czym przekonałam się już domowym sposobem, wystarczy spokojnie 6 %. W dodatku rozjaśniają się bardzo szybko. Tyle, że na zbyt jasny kolorek. Bez problemu stosuję ostatnio farbę Recital z serii Blondissimes. Z tym, że ja użyłam dwa razy tego samego odcienia blondu naturalnego. Wychodzi ciemniejszy, sprawdź z tyłu na opakowaniu. W tej serii jest też superrozjaśniający popielaty. Zawsze też można stosować płukankę. Z tym, że sama musisz to sprawdzić, bo skuteczność zależy też od "zajadłości" indywidulanego pigmentu i struktury włosa. Nie ma chyba idealnej recepty dla wszystkich.

"Prawdziwe szczęście niewiele kosztuje; jeśli jest drogie, niedobrego jest rodzaju".
F.-R. Chateaubriand

Mój aktualny kramik: http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1147016
morelle jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-08, 23:05   #10
Abigail 1979
Raczkowanie

Dla mnie farby sklepowe są średnie i tak naprawdę sprawdzają się w przypadku zmiany włosów o 2 tony
Abigail 1979 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-09, 08:33   #11
nioniol
Raczkowanie

napisała morelle:
bo skuteczność zależy też od "zajadłości" indywidulanego pigmentu i struktury włosa. Nie ma chyba idealnej recepty dla wszystkich.
potwierdzam.
dlatego ja zawsze gdy chcę radykalnie zmienić kolor włosów, to po kupieniu farby wypróbowuję ją na jednym kosmyku gdzieś pod spodem włosów. I już wiem jak działa na moich włosach!
Polecam i Tobie ten sposób.

Do czerwca nie obcinam!!!!!!!!!!
Stary 2008-01-21, 15:03   #12
arzdąc
Raczkowanie

GG do arzdąc

A gdyby uzyc na naturalne ciemno brazowe włosy farby palette deluxe nr 100 pisze na niej ze rozjasnia nawet o 6 tonow...wiecie moze ilu procentowa zawiera ona wode utleniona 9 czy 12??
Pozdrawiam.
arzdąc jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości