Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o perfumach, ale baliście się zapytać.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2007-12-22, 15:18   #91
rachela
Zakorzenienie

Dot.: "Czym dziś pachniesz...?" - kilka słów wyjaśnień

Coś za szybko mi te porządki wyszły...

Odnośnie wątków urodzinowych... Miałam taki plan, żeby cichaczem, po Nowym Roku, połączyć wszystkie urodzinowe w jeden wspólny (nie bijcie), na takiej zasadzie jak "Pomoc w wyborze perfum" - jak ktoś będzie miał urodziny, to się zrobi nowy wątek, a potem go połączy z tym wspólnym.
Bo przyznam, że i wg mnie trochę to głupio wygląda, że na Perfumach nagle pojawia się tyle wątków urodzinowych (sama jeden założyłam, więc i ja do tego się dołożyłam).

Co do Waszych postów:
Mariolu, po Nowym Roku? To dwanaście dni, jak dla mnie - dość dużo.
Mogę na razie otworzyć Czym dziś pachniesz, ale i tak za niecałe 100 postów będę musiała ten wątek zamknąć. I co, założyć nowy? A potem go zamknąć albo zmienić nazwę, zgodnie z naszą koncepcją?
Nie mam na to pomysłu

---

P.S. Czyli w praniu wyszła nam kolejna sprawa: co robić z urodzinowymi.
Łączyć, czy nie łączyć?

Oscar Wilde
rachela jest offline  
Stary 2007-12-22, 15:27   #92
yoona
Zakorzenienie

a ja uwazam ze osobom nowym albo takim ktore mniej sie udzielaja w wątku Czym dziś... cięzko bardzo wtracic sie w dyskusje, czasem nieswojo, i az zenujaco jakos, a jaks ie uda to czesto wypowiedzi pozostaja niezauwazone,jestem za rozbiciem wątku

a czsem po prostu ciezko przebrnac przez kilka stron watku

Blogowy świat

yoona jest offline  
Stary 2007-12-22, 15:29   #93
mariolasl
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
mam jeszcze jedna sugestie, mam nadzieje, ze nie zostane zjechana

a watki "wizazanka xyz ma dzis urodziny" jaki maja konkretnie zwiazek z perfumami? przyznam, ze tego nie rozumiem nie wystarczylby jeden zbiorczy watek, gdzie skladaloby sie zyczenia?
Cytat:
Napisane przez mulier Pokaż wiadomość
Nie, żebym "zjezdżała" ale nasze forum ma taka swoja specyfikę, że lubimy sobie wyróznić raz w roku kogoś, kto przebywa na forum 365 dni w roku. Ot i cała filozofia. Nie rozumiem w czym to komus może przeszkadzać
A z perfumami ma to może mało wspólnego, ale za to z osobami wielbiącymi zapachy wiele. Nowe osoby chcąc czy nie chcąc i tak muszą sie przystosowac do zwyczajów tu panujących więc nie rozumiem w czym mogłoby im to przeszkadzać. Przeciez to jeden, spadający po kilku dniach watek, który czasami po roku jest odświeżany. To wszystko.
Ja ostantio zalozylam kilka watkow urodzinowych, miedzy innymi dlatego, aby osoby swietujace urodziny poczuly sie wyroznione, a zyczenia nie utonely pomiedzy OT w watku czym pachniesz pomiedzy lakierami do paznokci i kolczykami.
Cytat:
Napisane przez rachela Pokaż wiadomość
Odnośnie wątków urodzinowych... Miałam taki plan, żeby cichaczem, po Nowym Roku, połączyć wszystkie urodzinowe w jeden wspólny (nie bijcie), na takiej zasadzie jak "Pomoc w wyborze perfum" - jak ktoś będzie miał urodziny, to się zrobi nowy wątek, a potem go połączy z tym wspólnym.
Bo przyznam, że i wg mnie trochę to głupio wygląda, że na Perfumach nagle pojawia się tyle wątków urodzinowych (sama jeden założyłam, więc i ja do tego się dołożyłam).
Dobry pomysl
Cytat:
Co do Waszych postów:
Mariolu, po Nowym Roku? To dwanaście dni, jak dla mnie - dość dużo.
Mogę na razie otworzyć Czym dziś pachniesz, ale i tak za niecałe 100 postów będę musiała ten wątek zamknąć. I co, założyć nowy? A potem go zamknąć albo zmienić nazwę, zgodnie z naszą koncepcją?
Nie mam na to pomysłu
A jak sie poczuje te osoby, ktore wyjechaly na Swieta, nie beda mialy czasu tutaj zagladac, a wroca i beda musialy sie dostosowac, nikt ich nie zapytal o zdanie?

Stary 2007-12-22, 15:30   #94
czarnazuzia1
rude jest piękne:)

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez dzika truskawa Pokaż wiadomość
Z jednej strony - dla świętującej osoby to pewnie niesamowicie miłe. Z drugiej - to już ewidentne towarzystwo wzajemnej adoracji. Właściwie to samo dotyczy "Jak Cię widzą" i "Z kim się kojarzą". To już są wątki do których "niewtajemniczeni" właściewie nie mają wstępu. Z punktu widzenia osoby zaczynającej przygodę na tym forum - to pewnie bardzo niemiłe. Domyślam się, że przebrnięcie przez "Czym dziś pachniesz" też musi być niełatwe, ale z drugiej strony - wiele osób właśnie tam po raz pierwszy zabiera głos.
Dokladnie jako nowa w ten sposob odebralam , natomiast najwiksza wiedze posiadlam czytajac :Czym dzis pachniesz' troche zapachnialo mi obluda ,przeciesz wiedza do w/w watkow pochodzila rowniez z prowadzonych dyskusji na perfumach .Samo podanie faktu jakich perf, uzywam nie da takiej wiedzy na temat drugiego czlowieka ,ale to jest tylko moje zdanie
czarnazuzia1 jest offline  
Stary 2007-12-22, 15:30   #95
Aggie125
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2
GG do Aggie125

He he, no i wychodzi na to, że będą kolejne sprawy do omówienia. Ale jesli ma to być w formie noworocznych porządków i odświeżenia forum, to why not?

Co do urodzinowych: może po kilku dniach od urodzin łączyć wątki w jeden urodzinowy, a jak się ktoś spóźni, to najwyżej złoży spóźnione życzenia solenizantowi na priva? Bo wtedy może być tak, że połączone zostaną życzenia dla A, B i C i w tym momencie ktoś nagle zacznie składać życzenia A. I w tym momencie zrobi sie taki bałagan, że nie wiadomo będzie kto komu i czego życzy.

Co do otwarcia na nowym wątku - czy technicznie nie ma możliwości, aby wątek miał więcej niż 5000 postów? Np. sześć lub siedem tysięcy? W ten sposób mozna by go zamknąć po Nowym Roku, kiedy decyzja co i jak będzie już podjęta.

Ewentualnie jesli Rachela lub Tulip idąc starym systemem (5000 postów i wątek kaput) otworzyłaby nowe "Czym dzis pachniesz", to mogłoby sie to toczyć na starych zasadach póki co. A w momencie decyzji, że np. robimy osobno plotkowy i osobno "czym pachniesz", zmieniłoby się tytuł wątku i zaznaczyło, że od tej pory kontynuujemy tu ploty czy Scent Bar, a typowe "czym pachniesz" zostałoby utworzone jako nowy wątek, od zera.
Aggie125 jest offline  
Stary 2007-12-22, 15:34   #96
mulier
Zakorzenienie

GG do mulier

Cytat:
Napisane przez mariolasl Pokaż wiadomość
Dobry pomysl
Też myślę, że doby

mulier jest offline  
Stary 2007-12-22, 15:35   #97
kropka75
Zakorzenienie

Kolejna debata pt. "nie mamy problemów - poszukajmy ich".

Cytat:
Napisane przez Kota Pokaż wiadomość
Ale może nie wszyscy chcą wszystkie "plotki" czytać?
Nie chcą. Nie czytają. Proste jak budowa cepa.
Ja np. większości nie czytam. Nie widzę powodu dla którego musiałabym koniecznie wejść w temat lekcji religii czy kozaków innej Wizażanki, jeśli nie mam na to ochoty. Nie ma musu czytania każdego posta i na każdym forum to jest jasne dla wszystkich, tylko nie tu.

Cytat:
Napisane przez dzika truskawa Pokaż wiadomość
Z jednej strony - dla świętującej osoby to pewnie niesamowicie miłe. Z drugiej - to już ewidentne towarzystwo wzajemnej adoracji. Właściwie to samo dotyczy "Jak Cię widzą" i "Z kim się kojarzą". To już są wątki do których "niewtajemniczeni" właściewie nie mają wstępu. Z punktu widzenia osoby zaczynającej przygodę na tym forum - to pewnie bardzo niemiłe. Domyślam się, że przebrnięcie przez "Czym dziś pachniesz" też musi być niełatwe, ale z drugiej strony - wiele osób właśnie tam po raz pierwszy zabiera głos.
Całe to forum to TWA. Na każdym, nie tylko na perfumach, prędzej czy później wybija się grupa osób najmocniej udzielających się, najbardziej w temacie obeznanych, osób znających się spoza forum, lubiących się itd.
Nie będzie wątku życzeniowego, to na plotkowym zrobi się dziesiąć stron zajętych przez TWA z powodu urodzin np. Sabbath.
Poza tym takie wątki po kilku dniach spadają i naprawdę przesadą jest twierdzić, że zaśmiecają forum. Ale... dla wygody modów może być jeden łączny okolicznościowy, jeśli inna opcja rodzi takie kontrowersje.

A jaki problem z "Z kim się kojarzą"? To po 1 temat zapachowy, a po 2 oczywiste, że jak ktoś dopiero przyszedł nie kojarzy niczego z nikim. Trochę pobędzie, zacznie kojarzyć. Jak przychodzisz do nowej pracy pierwszy raz to też nie wiesz kto, co i kiedy. Po roku już wiesz wszystko. Dlaczego na forum ma być inaczej? Tak wygląda życie. Nie będziemy tworzyć wątków pod kątem osób nowych, każdy z nas kiedyś tu przyszedł i wątku pt. "jesteś nowy, wpisz się, czekamy, błagamy, prosimy" nie zastał.

Osobiście jestem za układem (tak dla świętego spokoju):
- wątek plotkowy na perfumach (plotowy gdzie indziej można odrzucić od razu, 90% z nas tam nie pójdzie i perfumy stracą sporo wizażanek)
- wątek "czym dziś pachniesz" w połączeniu z testowym;
albo
- wątek plotkowy na perfumach;
- "czym dziś pachniesz"
- wątek testowy;

W zasadzie nie rozumiem dlaczego połączenie pachnącego z testowym tak niektórych oburza. Ja np. czasem nie pachnę globalnie niczym, mam na rękach dwa, trzy zapachy i je noszę. Nie wiem wtedy gdzie się wpisać. Generalnie na testowy wchodzę po wizycie w Sephorze albo po otrzymaniu nowej próbki. Ale jak widzę po wpisach dla wielu osób rozdzielenie tych dwóch wątków stanowi dylemat i w efekcie całe rozmowy o zapachach (nawet testowanych) i tak dzieją się na pachnącym, a na testowym pozostaje suchy wpis.

Dodam na koniec jeszcze tyle, że właśnie różnice, które na tym forum wyewoluowały z czasem, tak się do jego specyficzności przyczyniły. A jest to specyficzność na plus. Większość z nas nie czuje się związana z wizażem, czuje się związana tylko z perfumami. To wyjątkowe podforum.

Wątek "czym dziś pachniesz" uznawałam za plotkowy i nawet sama Tulip kiedyś komuś napisała, że tu nie ma OT. Tym bardziej nie rozumiem skąd problem, że nagle ktoś tu pisze o fryzurze czy Szapołowskiej.

A owe pw od wizażanek docierające do modów, że biedne się w wątku pachnącym gubią, po prostu mnie rozśmieszyły. Poza internetem naprawdę istnieje życie i bez informacji czym dziś pachnie Bjeata (bo się zgubiło pośród kolczyków) naprawdę mogę wytrzymać.
Pozdrawiam i wracam do domowych spraw.

Pachnąc Nothing.

"Ty masz prawo mieć swoje zdanie. Ja mam prawo mieć je w d..."

"Masz świra to go hoduj." "Twój pies - Twoje gówno"

W świecie Daniela

mikroREKLAMA
Pomoc dla Danielka !
Pięcioletni chłopczyk z Zespołem Aspergera prosi o pomoc.

Ta reklama pokazywana jest pod 27 505 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
kropka75 jest offline  
Stary 2007-12-22, 15:35   #98
rachela
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mariolasl Pokaż wiadomość
A jak sie poczuje te osoby, ktore wyjechaly na Swieta, nie beda mialy czasu tutaj zagladac, a wroca i beda musialy sie dostosowac, nikt ich nie zapytal o zdanie?
Rozumiem, o co Ci chodzi.
Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Co do otwarcia na nowym wątku - czy technicznie nie ma możliwości, aby wątek miał więcej niż 5000 postów? Np. sześć lub siedem tysięcy? W ten sposób mozna by go zamknąć po Nowym Roku, kiedy decyzja co i jak będzie już podjęta.
Aggie, to jest odgórne zalecenie Złośliwca, aby zamykać wątki na 5000 postów - ze względu na oprogramowanie, obciążone serwery, itp.
Cytat:
Ewentualnie jesli Rachela lub Tulip idąc starym systemem (5000 postów i wątek kaput) otworzyłaby nowe "Czym dzis pachniesz", to mogłoby sie to toczyć na starych zasadach póki co. A w momencie decyzji, że np. robimy osobno plotkowy i osobno "czym pachniesz", zmieniłoby się tytuł wątku i zaznaczyło, że od tej pory kontynuujemy tu ploty czy Scent Bar, a typowe "czym pachniesz" zostałoby utworzone jako nowy wątek, od zera.
I prawdopodobnie tak to będzie wyglądać...

---

Edit: Kropko, Ciebie to rozśmieszyło...
Ale weź pod uwagę, że są na tym forum dwie osoby, które czytają wszystko, bo muszą być na bieżąco, bo muszą pilnować porządku i przestrzegania regulaminu. MY TEŻ SIĘ W TYM GUBIMY. I choćby dla wygody Tulip i mojej, chciałabym aby to wyglądało inaczej, niż wygląda teraz. Może i będą dwa wątki zamiast jednego, ale sądzę że będzie przejrzyściej.

Sama też pisywałam, że w Czym dziś pachniesz jest off-top na off-topie Ale ostatnio te, dotąd drobne, off-topy zamieniają się w długie dyskusje zupełnie nie związane z nami. A wątek się zamula. Wg mnie.

Oscar Wilde
rachela jest offline  
Stary 2007-12-22, 15:50   #99
Aggie125
Zakorzenienie

GG do Aggie125

Cytat:
Ale weź pod uwagę, że są na tym forum dwie osoby, które czytają wszystko, bo muszą być na bieżąco, bo muszą pilnować porządku i przestrzegania regulaminu. MY TEŻ SIĘ W TYM GUBIMY. I choćby dla wygody Tulip i mojej, chciałabym aby to wyglądało inaczej, niż wygląda teraz. Może i będą dwa wątki zamiast jednego, ale sądzę że będzie przejrzyściej.
A skoro na Fryzjerce jest kilku modów, a na Perfumach dwójka, to może biorąc pod uwage rozwój tego forum i to, że przybywaja coraz to nowi dyskutanci, zatrudnić jeszcze jednego moda na Perfumy?
Aggie125 jest offline  
Stary 2007-12-22, 15:51   #100
kropka75
Zakorzenienie

Cytat:
Jak będą dwa wątki też będziecie czytały wszystko. A jeśli plan się powiedzie wpisów będzie tyle samo albo i więcej. Ja nie widzę różnicy.

Już się zgubiłam... To dla Waszej wygody, bo Wy się gubicie, czy z powodu pw te zmiany? Trzeba było od razu powiedzieć, że Wy tak chcecie, bo Wam to ułatwi życie.

I dla ścisłości - nie praca moda nad tym jest śmieszna, tylko pisanie pw do moda, że ktoś na (z założenia) plotkowym-pachnącym pisze o kolczykach. To jest śmieszne. Jakby nie było innych problemów na świecie.

Cytat:
Sama też pisywałam, że w Czym dziś pachniesz jest off-top na off-topie Ale ostatnio te, dotąd drobne, off-topy zamieniają się w długie dyskusje zupełnie nie związane z nami. A wątek się zamula. Wg mnie.
Mimo to pojawiło się pytanie czy ma zostać jak było. Jeśli to utrudnia Wam pracę, a wątek się zamula i w sumie jest to problem, to nie widzę zasadności takiego pytania. Co zrobicie, jeśli większość powie, że chce by zostało jak jest?

W świecie Daniela

mikroREKLAMA
Pomoc dla Danielka !

Ta reklama pokazywana jest pod 27 505 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
kropka75 jest offline  
Stary 2007-12-22, 15:54   #101
Różowy Strachulec
Zakorzenienie

Cytat:
A skoro na Fryzjerce jest kilku modów, a na Perfumach dwójka, to może biorąc pod uwage rozwój tego forum i to, że przybywaja coraz to nowi dyskutanci, zatrudnić jeszcze jednego moda na Perfumy?
Też mi to przyszło do głowy
Stary 2007-12-22, 15:57   #102
rachela
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Już się zgubiłam... To dla Waszej wygody, bo Wy się gubicie, czy z powodu pw te zmiany? Trzeba było od razu powiedzieć, że Wy tak chcecie, bo Wam to ułatwi życie.

I dla ścisłości - nie praca moda nad tym jest śmieszna, tylko pisanie pw do moda, że ktoś na (z założenia) plotkowym-pachnącym pisze o kolczykach. To jest śmieszne. Jakby nie było innych problemów na świecie.

Mimo to pojawiło się pytanie czy ma zostać jak było. Jeśli to utrudnia Wam pracę, a wątek się zamula i w sumie jest to problem, to nie widzę zasadności takiego pytania. Co zrobicie, jeśli większość powie, że chce by zostało jak jest?
Ad.1 - to, co napisałam o Tulip i sobie było odpowiedzią na to, że piszecie "przecież nikt Wam tego nie każe czytać". Jasne, nikt nikogo pod pistoletem nie trzyma, ale to jest mimo wszystko forum o Perfumach. Więc sądzę, że należałoby zmienić koncepcję wątku Czym dziś pachniesz, bo zaczyna się z tego robić straszny bałagan; co przyznaje część Wizażanek.

Ad.2 - no cóż, jak widać ludzie mają różne "problemy". Jeżeli są zżyci z forum, i lubią na nim przebywać, to starają się żeby się rozwijało, było czytelne i przede wszystkim - zachęcało nowych użytkowników. Ja w tym nic złego nie widzę.

Ad.3 - a ja widzę zasadność pytania, bo jak widać, dzięki temu wątkowi, powstało kilka propozycji i wynikły dodatkowe sprawy, co z mojego punktu widzenia jest istotne.

---

Co do moderatorów - i co, teraz damy trzeciego moda, a jak postów będzie przybywać i przybywać, to damy czwartego moda...? Jasne, że zawsze można dodać kogoś do pomocy, ale nie o takie rozwiązanie nam chodzi. Gdybyśmy chciały kogoś do pomocy, poinformowałybyśmy w tej sprawie Agnieszkę lub Zło.
To tyle w sprawie modów.

Oscar Wilde
rachela jest offline  
Stary 2007-12-22, 15:58   #103
Ondine
Rozeznanie

Do tej pory nie zabierałam glosu, choc juz rano ze zdziwieniem zauważyłam zamknięcie wątku. I moze nic bym nie powiedziała, ale wypowiedź yoony skłania mnie do tego. Na forum jestem od 5 miesiecy ,a wiec nie tak długo , ale też nie od tygodnia. Nie udzialam sie aż tak bardzo, nie biore udziału w różnych dyskusjach z braku czasu lub zainteresowania. Mam niewiele czasu na taki relaks , jakim są perfumy.
Yoona pisze,że ciężko sie nowym osobom przebić, ich wypowiedzi sa niezauważane . Ma rację. Czuję sie wyobcowana.Piszę tak sobie a Muzom , czym to ja pachnę. I nie zawsze te posty pomijane są , bo toczy sie jakaś dyskusja typu "Fuj a sprawa polska " .Nie jestem wylewna , nie piszę zbyt wiele o sobie i uważałam ,ze to własnie jest powód poczucia alienacji.Niedawno dopiero zaczelam rozmawiac z kilkoma wiżażankami. I stawalo sie to miłe. Nawet , kiedy pisałam tak dla siebie , uważnie czytałam wszystko, poznawałam nazwy nowych zapachów, mogłam wiec zwrócic na nie uwage i potestowac. Wyrobic sobie wlasne zdanie.
Myślę ,ze nalezy rozdzielić pewne sprawy . Rachela napisała,że za duzo pisze sie pozatematycznie. Uwazam jednak ,ze trzeba też rozróznić te offtopy. Co innego, wg mnie, jesli ktoś , piszac o zapachu , jaki nosi konkretnego dnia dopisuje ,ze jest z jakiegoś powodu szczęśliwy lub smutny, zdolowany i własnie dlatego wybral ten a nie inny zapach. Perfumy to emocje i nie dziwi mnie,ze dobieramy zapachy do nich, uzasadniamy nasz wybór. Takie posty są dla mnie normalne i zrozumiałe. Natomiast dyskusje kilkustronicowe o kolczykach w różnych częsciach ciała, uzywanie slow tupu "fuj" , pisanie przez 2 tyg. kilku postów dziennie , co facet i jego rodzina powiedzili,zrobili - nie jest dla mnie zrozumiałe. Takie rozmowy czynią forum mniej przejrzystym. Ja co prawda ich nie czytam lub robie to pobieznie .
Propozycja do rozbicia forum na dwie częsci ? nie wiem. W jednym napiszę pachne X cd w watku .., wtedy podam powód.
Nie mam konkretnej propozycji. Pewnie wątki zostaną rozdzielone , ale czy to będzie sztuczność czy nie , może okazac sie w praktyce.
Wiem,ze troche chaotyczne. Przepraszam .
Ondine jest offline  
Stary 2007-12-22, 16:04   #104
mulier
Zakorzenienie

GG do mulier

Cytat:

Zgadzam sie w 100 %

Cytat:

Kurcze, Rachelo, pewno będzie to odebane jako atak z mojej strony ... niestety, ale weźcie dziewczyny napiszcze To wprost i tyle. Po co rozpoczynac takie dyskusje, które w efekcie do niczego nie prowadzą. Bo co z tego, że otworzycie nowy watek (nie jestem przeciw, żeby było jasne) jak i tak w wątku "czym pachniesz" bedą - może mniejsze, ale jednak ploteczki, a dodatkow będzie drugi, już typowo plotkarski wątek. Wątek "czym pachniesz" bez off-topów...czym on będzie? Rejestratorem ... czy czymś w tym stylu? Przeciez nie oszukujmy sie, wartość wątku "czym pachniesz" bez off-topów jest praktycznie zadna. No chyba, że ktoś chce sie wzorowac na tym czym ktoś dzisiaj pachnie i rejestrowac zmiany w upodobaniach (jezeli tak to ja hurtem sprawe załatwię od roku pachnę angelem )
Oczywiście przychylam się do zdania wiekszości, nie mam zamiaru kłaść się Rejtanem i umierac za dotychczasowy kształt "czym pachniesz" bo mi tez tam kilka rzeczy przeszkadzało. Ale nie wiem po co robić z tego az tak wielka sprawę
A dodam jeszcze, że juz naprawde nie rozumiem krytycznych wypowiedzi osób, które widzę tu po raz pierwszy
Ale tak to juz chyba jest, że jak ciut podnosi sie temperatura, to z każdego zakątka świata foczki zbiegają

mulier jest offline  
Stary 2007-12-22, 16:07   #105
your Angel
czyli Endżi

Ok, więc uzgodnione jest na razie przynajmniej to, że nasze ploty nie wyemigrują na Wizażowe Społecznosci

Również uważam, że propozycja Racheli co do rozdzielenia plotek i wpisów stricte "czym pachnę" jesli już musi, to powinna właśnie tak wyglądać Tj osobny watek na ploty, osobny na relację z tego czym dziś pachniemy a "ostatnio testowałam" zostawić w świętym spokoju

Wiecie, ja uważam że problem jednak nie jest wydumany. Taka sytuacja -nagromadzenie postów i kumulacja różnych wypowiedzi w jednym miejscu jest konsekwencja tego, że jesteśmy ze sobą bardzo zżyte Proszę o wybaczenia za truizm Ale ja naprawdę uważam, że jesteśmy jakąś mikrosubkulturą (nawet pomimo faktu, że bardzo się między soba różnimy). I stąd ta chęć uczestniczenia w dyskusjach pozaperfumeryjnych, wzajemne pocieszanie, dzielenie radości i te (jak widzę kontrowersyjne) wątki urodzinowe czy wątki skojarzeniowe. Po prostu czujemy realną potrzebę istnienia miejsca gdzie możemy o tym napisać Ja (jesli mam okazję i trochę wolnego czasu) czytam OT z zainteresowaniem. A to z prostej przyczyny - większosc dziewczyn lubię i interesuje mnie ich punkt widzenia, ich uczucia, ich przemyślenia...
Ale jednoczesnie jestem swiadoma, że osób, które są tu od niedawna tego typu tematy nie interesują, bo po prostu nie znają piszących ludzi więc odbierają wypowiedzi czysto hipotetycznie.

Oby udało się osiągnąć porozumienie

Co do wątków urodzinowych - na moje oko jest ich kilkanaście, a mam przeczucie, że najprawdopodobniej będziemy chciały uhonorować w ten sposób kolejne osoby - i to chyba rzeczywiscie za dużo. Myślę, że nie stałoby się nic złego i nie stanowiłoby to zaprzeczenia jakiegoś poziomu lubienia danej osoby ( ) jeśli wszystko będzie razem, w jednym wątku

pachnę
your Angel jest offline  
Stary 2007-12-22, 16:07   #106
rachela
Zakorzenienie

Mulier, ale co mam napisać wprost?

To co zaznaczyłaś na pomarańczowo, nagle wszyscy uznali za ukryty i prawdziwy sens całej tej sprawy. Gdyby tak było, to czy chciałoby mi się zakładać ten wątek, wyjaśniać i wymieniać wszystko w pierwszym poście? Trochę logiki!
Dodałam to od siebie, na potwierdzenie że nie tylko nowe użytkowniczki się gubią w Czym dziś pachniesz.

I wbrew pozorom uważam, że rozdział na wątek stricte plotkowy i typowo pachnący będzie miało sens i sprawdzi się. W jednym rozmowy na każdy temat, w drugim tradycyjne rozmowy o perfumach. Może dzięki takiemu rozdziałowi znikną off-topy w innych wątkach (no, tu popłynęłam ).

---

Jeśli ktoś znajdzie jeszcze na Perfumach jakiś pominięty przeze mnie wątek "urodzinowy", to poproszę o linka na PW. Bo zbiorczy już jest.

Oscar Wilde
rachela jest offline  
Stary 2007-12-22, 16:13   #107
mulier
Zakorzenienie

GG do mulier

Cytat:
Mulier, ale co mam napisać wprost?

To co zaznaczyłaś na pomarańczowo, nagle wszyscy uznali za ukryty i prawdziwy sens całej tej sprawy. Gdyby tak było, to czy chciałoby mi się zakładać ten wątek, wyjaśniać i wymieniać wszystko w pierwszym poście? Trochę logiki!
Dodałam to od siebie, na potwierdzenie że nie tylko nowe użytkowniczki się gubią w Czym dziś pachniesz.

I wbrew pozorom uważam, że rozdział na wątek stricte plotkowy i typowo pachnący będzie miało sens i sprawdzi się. W jednym rozmowy na każdy temat, w drugim tradycyjne rozmowy o perfumach. Może dzięki takiemu rozdziałowi znikną off-topy w innych wątkach (no, tu popłynęłam ).

---

Jeśli ktoś znajdzie jeszcze na Perfumach jakiś pominięty przeze mnie wątek "urodzinowy", to poproszę o linka na PW. Bo zbiorczy już jest.
Co Wy tak wszyscy z tymi nowymi uzytkownikami zaczynacie wychodzic?!
Dla kogo w koncu jest to forum? Dla kogos kto robi sobie na 5 minut na perfumach przystanek czy dla wiernych uzytkowników?
Przeciez każda z nas napisała tu kiedys swój pierwszy post, każda musiała się zapoznac z regułami, z atmosfera i zasadami tu panujacymi. Nie rozumiem przesadnej i niepotrzebnej troski o jakichs hihpotetycznych "nowych" uzytkowników. Poza tym, jeżeli ktos chce tu z nami zostac, to ja nie widzę w którym momencie miałby miec z tym problemy? Przeciez nie gryziemy ani nie wyśmiewamy,a jeżeli dyscyplinowanie kogos "nowego" to robia to najczęściej własnie modki. Nie rozumiem tej polityki.

Ps. Rachelo, zacytowałam Twój post przypadkiem

mulier jest offline  
Stary 2007-12-22, 16:16   #108
volje
Raczkowanie

Z perspektywy Wizażanki początkującej muszę przyznać trochę racji Ondine - czasami również mam wrażenie bycia pomijaną w takich kilometrowych offtopach, gdzie przecież widzę, że każda najdrobniejsza sprawa innej Wizażanki [z większym stażem] jest wyłapywana i cytowana wiele razy. Także byłabym za tym, żeby jednak bardziej rozglądać się dookoła i kontrolować to, co się pisze [ad 'Fuj' ]

W skrócie popieram pomysł założenia plotkowego Scent Baru [super nazwa ] i połączenia Czym dziś pachniesz z Testami [z zachowaniem pogrubionych nazw testowanych perfum - wielkie ułatwienie!]

Aha - apropos Wątków urodzinowych - ja w ogóle na nie nie zaglądam, natomiast rzeczywiście dziwnie wyglądają na pierwszej stronie Perfumowego pod-forum. Jestem za połączeniem [i tak będzie się podświetlało za sprawą nowych wpisów, a każdy kto bardziej zaznajomił się z solenizantką/solenizantem powinien pamiętać o jej/jego święcie i bez wątku ]

Edytowane przez volje
Czas edycji: 2007-12-22 o 16:20 Powód: dopisek
volje jest offline  
Stary 2007-12-22, 16:16   #109
kropka75
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Ondine Pokaż wiadomość
Yoona pisze,że ciężko sie nowym osobom przebić, ich wypowiedzi sa niezauważane . Ma rację. Czuję sie wyobcowana.Piszę tak sobie a Muzom , czym to ja pachnę.
A to ciekawe, bo ja np. choć wcale tu nie mieszkam 24h doskonale Cię kojarzę. Jak widać to, że ktoś się tu czuje wyobcowany ma się nijak do tego czy jest widzialny, czy nie.

Cytat:
Bo co z tego, że otworzycie nowy watek (nie jestem przeciw, żeby było jasne) jak i tak w wątku "czym pachniesz" bedą - może mniejsze, ale jednak ploteczki, a dodatkow będzie drugi, już typowo plotkarski wątek. Wątek "czym pachniesz" bez off-topów...czym on będzie? Rejestratorem ... czy czymś w tym stylu? Przeciez nie oszukujmy sie, wartość wątku "czym pachniesz" bez off-topów jest praktycznie zadna. No chyba, że ktoś chce sie wzorowac na tym czym ktoś dzisiaj pachnie i rejestrowac zmiany w upodobaniach (jezeli tak to ja hurtem sprawe załatwię od roku pachnę angelem )

Ano właśnie, na początku o tym nie pomyślałam... czym będzie wtedy ten pachnący wątek? Jak będziemy odróżniać małe, zasadne OT od tego nie na miejscu?
A jeśli zlikwidujemy tematy INNE zupełnie, ten wątek będzie idiotycznym wykazem kto co na siebie danego dnia wylał. Do czego to komu potrzebne? Po kilku tygodniach będzie to tylko ciąg jedno, dwu czy trzywyrazowych wpisów.

W świecie Daniela

mikroREKLAMA
Pomoc dla Danielka !

kropka75 jest offline  
Stary 2007-12-22, 16:17   #110
Margot45
niecnotliwa dziewica

GG do Margot45

Cytat:
Oj nie, off-topów nie da się uniknąć, tym bardziej że nieraz taka rozmowa poprawiała humor smutasom, pomagała w podjęciu decyzji, itp.
Tu nie chodzi o zlikwidowanie OT, ale o takie rozplanowanie wątków, aby każdy miał "coś dla siebie" - i plotki, i zapachy

I jeszcze jedno, podkreślę:
w wątku Czym dziś pachniesz czasem pojawiały się pytania typu: jaką powinnam mieć nową fryzurę, problemy z szefową, jaki podkład powinnam kupić - no nie obraźcie się, wiadomo że dostanie się odpowiedź, że ktoś pomoże - ale to są pytania ewidentnie na inne fora. I właśnie o to mi chodzi, żebyście zrozumiały, że inne fora nie gryzą, i w nich też warto pisać
Jednym słowem wynoście się stąd, gdzie wam dobrze, bo innym przeszkadza to, że tak wam się miło i sympatycznie rozmawia. I muszą włożyć zbyt duży wysiłek, zeby wasze wypociny na tematy nieperfumowe przeczytać. Że się ktoś chce pożalić, ze chory? Albo że mu ktoś bliski zachorował? Albo ze ktoś ma dobry nastrój i chce sobie z innymi pożartować? A po co? A jeszcze jakieś składanie życzeń wymyślają?! A po co to komu - wypominac ile lat skończył, a sio! Na PW sobie składajcie, a najlepiej to wcale bo to za dużo miejsca zajmuje!

Cenzuro, wróc, chciałoby się zawołać. Przykre.

Gdyby ktoś się nie zorientował, moja złośliwość jest w pełni zamierzona. Nie posunę się do tego, zeby wytknąć Pani Moderator wiele zapoczątkowanych przez nią samą offtopów, powiem tylko, ze czuję się jakby mnie wyrzucano z ulubionej kawiarni a chociażby z ulubionego w niej stolika. Przykre.
Stary 2007-12-22, 16:17   #111
czarnazuzia1
rude jest piękne:)

Cytat:

Jak przychodzisz do nowej pracy pierwszy raz to też nie wiesz kto, co i kiedy. Po roku już wiesz wszystko. Dlaczego na forum ma być inaczej? Tak wygląda życie. Nie będziemy tworzyć wątków pod kątem osób nowych, każdy z nas kiedyś tu przyszedł i wątku pt. "jesteś nowy, wpisz się, czekamy, błagamy, prosimy" nie zastał.
PRAWDA zgadzam sie i jako osoba nowa nigdy nie wpadla bym na pomysl aby poskarżyc sie ,bo jesli mi cos nie pasuje to nie czytam .Ale swoja przygode z forum rozpoczelam od czytania i pisania "Czym dzis pachniesz? ,gdybym miala zaczac od innego ,to nie wiem, bylo by znacznie gorzej .W tamtych watkach poszukuje raczej wiedzy , ktora w danej chwili jest mi potrzbna
czarnazuzia1 jest offline  
Stary 2007-12-22, 16:17   #112
rachela
Zakorzenienie

Mulier, ale przyznasz, że jeszcze rok, o dwóch latach nie wspomnę, temu Perfumy wyglądały inaczej. I wątek Czym dziś pachniesz - również
I nie chodzi mi o suche pisanie "pachnę tym, a tym", ale... jak to ująć, więcej perfum w perfumowym wątku.

Margot, sorry, ale Twojego postu nie potrafię skomentować :|
Bo go nie rozumiem. Tej buchającej wściekłości tym bardziej.

Oscar Wilde
rachela jest offline  
Stary 2007-12-22, 16:18   #113
khy
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Ondine Pokaż wiadomość
Myślę ,ze nalezy rozdzielić pewne sprawy . Rachela napisała,że za duzo pisze sie pozatematycznie. Uwazam jednak ,ze trzeba też rozróznić te offtopy. Co innego, wg mnie, jesli ktoś , piszac o zapachu , jaki nosi konkretnego dnia dopisuje ,ze jest z jakiegoś powodu szczęśliwy lub smutny, zdolowany i własnie dlatego wybral ten a nie inny zapach. Perfumy to emocje i nie dziwi mnie,ze dobieramy zapachy do nich, uzasadniamy nasz wybór. Takie posty są dla mnie normalne i zrozumiałe. Natomiast dyskusje kilkustronicowe o kolczykach w różnych częsciach ciała, uzywanie slow tupu "fuj" , pisanie przez 2 tyg. kilku postów dziennie , co facet i jego rodzina powiedzili,zrobili - nie jest dla mnie zrozumiałe. Takie rozmowy czynią forum mniej przejrzystym. Ja co prawda ich nie czytam lub robie to pobieznie .
Propozycja do rozbicia forum na dwie częsci ? nie wiem. W jednym .
Tak, tak, dokladnie o to chodzi, zgadzam sie z Ondine.
Co innego przeczytac jakis offtop a propos uzywanego dzis przez kogos zapachu, co innego czytac przez dziesiec stron dyskusje zupelnie nie zwiazana z zapachami.
Nie to, zeby niektore tematy mnie nie ciekawily, czesto te dyskusje czytalam z ciekawoscia, a nawet sama bralam w nich udzial - ale tak, ja chce wiedziec, czym np. dzis pachnie Bjeata i jak ten zapach odbiera, nie przedzierajac sie przez dziesiec stron dyskusji o fuj, kolczykach i takich tam.
khy jest offline  
Stary 2007-12-22, 16:20   #114
Aggie125
Zakorzenienie

GG do Aggie125

Mulier, myślę, że chodzi tu o to, aby nowym użytkownikom nie rzucać kłód pod nóg. Aby forum o Perfumach było dla nich w miarę dostępne. Jeśli ktoś sie pojawi na 5 minut i potem zniknie - OK, jego sprawa. Ale gdyby miał zostać utworzony 1 wątek plotkowy, w którym kolczyki, tunele, paznokcie i wywożenie gruzu mieszałyby sie ze sobą - to wiadomo, że ktoś zupełnie nowy nie będzie łapał o co w tym wszystkim chodzi. Ale stare wyjadaczki muszą po prostu mieć miejsce dla swoich wynurzeń i to bez robienia z siebie Kółka Wzajemnej Adoracji myślę że po wielu miesiącach wspólnego wizażowania wiele z nas się wzajemnie polubiło, spotkało w realu i logiczne jest, że ktoś zupełnie nowy nie zawsze zrozumie, o co nam chodzi.

A tak BTW - czy to jest zrozumiałe, co ja właśnie napisałam? Bo albo mnie ogarnia zmęczenie przed-sprzątaniowe, albo jak naprawdę piszę jak jakiś cep
Aggie125 jest offline  
Stary 2007-12-22, 16:20   #115
burn-it-up
Zakorzenienie

GG do burn-it-up

Cytat:
OK, widzę, że większość osób jest jednak za rozdzieleniem "Czym dziś pachniesz" i "Plotki". Mi formalnie nie przeszkadza że teraz to jest jeden wątek, ale jesli dla niektórych ma być nieczytelny i zniechęcać do czytania lub gdyby nowe osoby bały się w takim razie wypowiedziec w tym wątku, to niech będzie jestem za podziałem.

Ale "ostatnio testowałam" moim zdaniem nie powinno byc z niczym łączone. W końcu w tym wątku opisywałyśmy nasze testy, niekoniecznie z dnia dzisiejszego, czasem sa to wrażenia ze wczorajszych testów w Sephorze, a czasem z weekendowego testowania. A "Czym dziś pachniesz" dotyczy konkretnej informacji - jakich perfum użyłyśmy tego właśnie dnia. Jesli chcę poszukać opinii z testów innych Wizażanek, wchodzę właśnie na "ostatnio testowałam" i przelatując przez strony szukam konkretnej nazwy, która mnie interesuje. To jest wlanie miejsca na nasze wrażenia, opisy, itp. Dlatego ja bym głosowała za 3 wątkami "Czym dziś pachniesz", "Plotkowy" i "Ostatnio testowałam".W ten sposób będzie chyba najbardziej czytelnie.

Aha, wolałabym, żeby wątek plotkowy został jednak na Perfumach i nie był przeniesiony np. na Wizażowe Społeczności.
Zgadzam sie z Aggie.Najbardziej pasowała mi taka forma,jaka była ale jeżeli dla innych ułatwieniem będzie rozdzielenie to nie stanowi to dla mnie problemu.
Natomiast jeżeli chodzi o "ostatnio testowałam" to nie podoba mi się łączenie go z "czym dziś pachniesz".Założyłam ten wątek właśnie dla tego,że czasem nie piszemy na bieżąco o testach.Zdarza mi się wrzucać zbiorowy opis testów z 2 tygodni i taka właśnie lista zupełnie nie pasuje do "czym dziś pachniesz"
Wolałabym też uniknąć "wyrzucania" naszych spraw na społeczność-zginęłaby nasza kameralna perfumiraska atmosfera.
Stary 2007-12-22, 16:21   #116
kropka75
Zakorzenienie

Cytat:
Mulier, ale przyznasz, że jeszcze rok, o dwóch latach nie wspomnę, temu Perfumy wyglądały inaczej. I wątek Czym dziś pachniesz - również
Lepiej?

W świecie Daniela

mikroREKLAMA
Pomoc dla Danielka !

kropka75 jest offline  
Stary 2007-12-22, 16:23   #117
truskawkowawiosna
Moderator

Cytat:
Dla kogo w koncu jest to forum? Dla kogos kto robi sobie na 5 minut na perfumach przystanek czy dla wiernych uzytkowników?
zawsze wydawalo mi się, ze forum jest dla wszystkich...
mikroREKLAMA
MAMOTOTO Tkaniny, dzianiny, haft, handmade WROCŁAW
Sprzedajemy dzianiny, tkaniny, dresówki bawełniane. Zajmujemy się haftem komputerowym. Szyjemy dla małych i dużych:)

Ta reklama pokazywana jest pod 9 815 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
truskawkowawiosna jest offline  
Stary 2007-12-22, 16:24   #118
Margot45
niecnotliwa dziewica

GG do Margot45

Cytat:
Margot, sorry, ale Twojego postu nie potrafię skomentować :|
Bo go nie rozumiem.
Spróbuj. Podobno cwiczenie czyni mistrza.

Przypomne tylko, ze raz już na tym forum miała miejsce dyskusja na temat zmian. I niezależnie od tego, ze większość użytkowników wypowiedziała się na temat tych zmian negatywnie, zmiany zostały dokonane. Bo, o ile dobrze pamiętam "moderatorom było tak wygodniej".
Stary 2007-12-22, 16:25   #119
rachela
Zakorzenienie

Kropko, a tego nie napisałam
Sądzę, że nie da się tego ocenić w kategorii "lepiej/gorzej". Trochę inaczej, na pewno. Jak to wyżej już napisałam, było więcej perfum w perfumowym wątku. Teraz z kolei lepiej i bliżej się znamy...

Margot, spuść proszę trochę z tonu, uspokój się, bo Twoje wypowiedzi przestają być kulturalne.

Oscar Wilde
rachela jest offline  
Stary 2007-12-22, 16:25   #120
joasiak1
Zakorzenienie

GG do joasiak1

Cytat:
Napisane przez khy Pokaż wiadomość
Tak, tak, dokladnie o to chodzi, zgadzam sie z Ondine.
Co innego przeczytac jakis offtop a propos uzywanego dzis przez kogos zapachu, co innego czytac przez dziesiec stron dyskusje zupelnie nie zwiazana z zapachami.
Nie to, zeby niektore tematy mnie nie ciekawily, czesto te dyskusje czytalam z ciekawoscia, a nawet sama bralam w nich udzial - ale tak, ja chce wiedziec, czym np. dzis pachnie Bjeata i jak ten zapach odbiera, nie przedzierajac sie przez dziesiec stron dyskusji o fuj, kolczykach i takich tam.
Zgadzam się

Wychodzi na to, że nie mam w życiu ważniejszych problemów, skoro zajmuje mnie ta kwestia

joasiak1 jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Perfumy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości