Kosmetyki Ziaja -co sądzicie część II - Strona 90 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-05-05, 17:54   #2671
alexandra578
Raczkowanie

Dot.: Kosmetyki Ziaja -co sądzicie część II

Łiiiiiiiiii! Przyślą mi próbki ziajkowych kosmetyków i nawet nie musiałam ich bombardować mejlami, po pierwszym zgłoszeniu, pani mi odpisała i jest meeega, teraz będę mogła wypróbować coś do mojej buźki
alexandra578 jest offline  
Stary 2009-05-05, 18:12   #2672
inwencja
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez alexandra578 Pokaż wiadomość
Łiiiiiiiiii! Przyślą mi próbki ziajkowych kosmetyków i nawet nie musiałam ich bombardować mejlami, po pierwszym zgłoszeniu, pani mi odpisała i jest meeega, teraz będę mogła wypróbować coś do mojej buźki
A co takiego im napisałaś , bo mi odesłali , że nie wysyłają o.O

There's only one way to soothe my soul.

inwencja jest offline  
Stary 2009-05-05, 18:18   #2673
201608040942
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez fuksjaa Pokaż wiadomość
MonikaPogrzeba, a czego używasz do twarzy teraz jeżeli można wiedzieć?
przewzucilam sie na mycie mydlami recznie robionymi, przetluszczonymi wiec nie wysuszaja i nie musze sie smarowac po kazdym prysznicu. Z twarza jakos mi jeszcze nie wyszlo, wiec caly czas ( jakies 2 m-ce myje buzie syndetem. Z pielegnacji caly czas uzywam Diroseal co 2-ga czasami 3-cia noc. A w noce bez Diroseala dokanczam krem nocny naczynkowy od Oceanica AA( o wiele lepiej sie wchalania przy myciu twarzy mydlem czy syndetem), czasami naloze krem Nivea( tez wchlanialosc pierwszorzedna). W zimie gdy mylam buzie zelami i mleczkami to kremy zostawialy tlusta warstwe, co tez napisalam w KWC, ale teraz przy myciu buzi kostka, krem wchlania sie rewelacyjnie i wogole widze, ze przy kostkach moja cera jest nienaczynkowa jesli to tak ujac moge. Rumien wrecz odszedl w zapomnienie, kilka popekanych naczynek na bokach nosa , sa dobrze obkurczone i prawie niewidoczne. Juz nie musze sie tak tapetowac, zeby ukryc czerwonosc twarzy, bo ona nie jest czerwona. Nawet jest mniej podatna na zmiany pogodowe. I oby tak juz zostalo. na dzien uzywam filtra Avene w wersji cielesnej, bo wiadomo wydajniej miec 100ml za taka sama cene co 50ml. A jak czuje potrzeba , albo mam ochote to prysne sie woda termalna. Nawet nie musze sie juz tak maseczkowac, no wogole jest super jak i z twarza tak i z cialem. nareszcie moja skora ma sie dobrze i to w 100% i nie chcialabym tego popsuc , skusze sie na Ziaje bez wczesniejszego jej wyprobowania i moze byc katastrofa
201608040942 jest offline  
Stary 2009-05-05, 18:37   #2674
alexandra578
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez inwencja Pokaż wiadomość
Opisałam jaka mam skóre (trądzikowa) i w związku z tym mam pytanie jakich kosmetyków ziajkowych mogę używać. Dodatkowo, że chcę wypróbować masła do ciała i w związku z tym proszę o próbki tych kosmetyków (przeciw trądzikowych i maseł), ale maseł nie mają wieć przyślą tylko wymienione próbki
alexandra578 jest offline  
Stary 2009-05-05, 18:59   #2675
fuksjaa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
przewzucilam sie na mycie mydlami recznie robionymi, przetluszczonymi wiec nie wysuszaja i nie musze sie smarowac po kazdym prysznicu. Z twarza jakos mi jeszcze nie wyszlo, wiec caly czas ( jakies 2 m-ce myje buzie syndetem. Z pielegnacji caly czas uzywam Diroseal co 2-ga czasami 3-cia noc. A w noce bez Diroseala dokanczam krem nocny naczynkowy od Oceanica AA( o wiele lepiej sie wchalania przy myciu twarzy mydlem czy syndetem), czasami naloze krem Nivea( tez wchlanialosc pierwszorzedna). W zimie gdy mylam buzie zelami i mleczkami to kremy zostawialy tlusta warstwe, co tez napisalam w KWC, ale teraz przy myciu buzi kostka, krem wchlania sie rewelacyjnie i wogole widze, ze przy kostkach moja cera jest nienaczynkowa jesli to tak ujac moge. Rumien wrecz odszedl w zapomnienie, kilka popekanych naczynek na bokach nosa , sa dobrze obkurczone i prawie niewidoczne. Juz nie musze sie tak tapetowac, zeby ukryc czerwonosc twarzy, bo ona nie jest czerwona. Nawet jest mniej podatna na zmiany pogodowe. I oby tak juz zostalo. na dzien uzywam filtra Avene w wersji cielesnej, bo wiadomo wydajniej miec 100ml za taka sama cene co 50ml. A jak czuje potrzeba , albo mam ochote to prysne sie woda termalna. Nawet nie musze sie juz tak maseczkowac, no wogole jest super jak i z twarza tak i z cialem. nareszcie moja skora ma sie dobrze i to w 100% i nie chcialabym tego popsuc , skusze sie na Ziaje bez wczesniejszego jej wyprobowania i moze byc katastrofa
dziękuję Ci za tak obszerną odpowiedź.
sama ostatnio mam problemy z rumieniem, podrażnieniami i alergiami. już nie wiem co mam robić. chyba muszę trochę ujednolicić moją pielęgnację, bo faktycznie trochę za dużo eksperymentowałam ostatnio. pewnie to też ma duże znaczenie.
a tak jak sama powiedziałaś - mniej znaczy lepiej.

fuksjaa jest offline  
Stary 2009-05-05, 20:54   #2676
Bunia's
Rozeznanie

Cytat:
---------- Dopisano o 18:45 ---------- Poprzedni post napisano o 18:10 ----------

Bunia's a Ty ich tak męczysz mailami jak nie chcą wyslac i co? rzeczywiscie wysylają? napisalam ze chcialabym do suchej cery, zobaczymy czy mi cos wyslą
nie napiszę tu ile już do nich @ wysyłałam. ;]
ale pare razy już mi przysłali więc teraz już nie mam na co liczyć

i kurcze no... jak ostatnio się dowiedziałam, że w tych ziajowych kosmetykach są te związki rakotwórcze, to się nie na żarty przeraziłam. Wiem, że może przesadzam, ale jakoś mi to nie daje spokoju. Chciałam kupić sobie krem jabłkowy, i musiałam oczywiście spojrzeć na skład. I nie kupiłam.
Dziewczyny... czy ja fiksuję?

`siatkówka jest bowiem sportem wyjątkowym`

Edytowane przez Bunia's
Czas edycji: 2009-05-05 o 21:01
Bunia's jest offline  
Stary 2009-05-05, 21:03   #2677
marta_d1
Zakorzenienie

GG do marta_d1

Cytat:
Napisane przez Bunia's Pokaż wiadomość
nie napiszę tu ile już do nich @ wysyłałam. ;]
ale pare razy już mi przysłali więc teraz już nie mam na co liczyć

i kurcze no... jak ostatnio się dowiedziałam, że w tych ziajowych kosmetykach są te związki rakotwórcze, to się nie na żarty przeraziłam. Wiem, że może przesadzam, ale jakoś mi to nie daje spokoju. Chciałam kupić sobie krem jabłkowy, i musiałam oczywiście spojrzeć na skład. I nie kupiłam.
Dziewczyny... czy ja fiksuję?
Jezu jakie związki rakotwórcze??!!!! Nawet mnie nie strasz!
Stary 2009-05-05, 21:16   #2678
Bunia's
Rozeznanie

"2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol i poliakrylamid to pochodne formaldehydu. Pierwsze odpowiada za baketriobójczość (kosmetyk jest trwalszy), drugie za konsystencję. Oba mają działanie rakotwórcze, mogą też działać alergizująco i drażniąco na skórę (jaworek.net).

Nie chcę tutaj siać paniki, więc od razu napiszę, że użycie tych składników jest dopuszczalne w małych ilościach (tak jak w kosmetykach Ziai), jednak długi, ciągły okres stosowania produktów z pochodnymi formaldehydu może zaszkodzić."

Edytowane przez Bunia's
Czas edycji: 2009-05-05 o 21:24
Bunia's jest offline  
Stary 2009-05-05, 22:06   #2679
marta_d1
Zakorzenienie

GG do marta_d1

Cytat:
"2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol i poliakrylamid to pochodne formaldehydu. Pierwsze odpowiada za baketriobójczość (kosmetyk jest trwalszy), drugie za konsystencję. Oba mają działanie rakotwórcze, mogą też działać alergizująco i drażniąco na skórę (jaworek.net).

Nie chcę tutaj siać paniki, więc od razu napiszę, że użycie tych składników jest dopuszczalne w małych ilościach (tak jak w kosmetykach Ziai), jednak długi, ciągły okres stosowania produktów z pochodnymi formaldehydu może zaszkodzić."
Wszystkie kosmetyki Ziaji to maja? Dlaczego dopuszczane są do produkcji kosmetyki zawierające te składniki? Przeciez wiadomo, że używa sie ich dłuższy czas.
Stary 2009-05-05, 22:11   #2680
Bunia's
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez marta_d1 Pokaż wiadomość
Wszystkie kosmetyki Ziaji to maja? Dlaczego dopuszczane są do produkcji kosmetyki zawierające te składniki? Przeciez wiadomo, że używa sie ich dłuższy czas.
nie, nie mają ich wszystkie kosmetyki. Ostatnio przeglądałam składy. w sumie wydaje mi się, że przesadzam. w końcu wszyscy ich używają, więc nie jest chyba tak źle.

Bunia's jest offline  
Stary 2009-05-05, 22:25   #2681
marta_d1
Zakorzenienie

GG do marta_d1

Cytat:
nie, nie mają ich wszystkie kosmetyki. Ostatnio przeglądałam składy. w sumie wydaje mi się, że przesadzam. w końcu wszyscy ich używają, więc nie jest chyba tak źle.
A czy mogłabys napisac które mają. Wiesz troszke mnie przestraszyłaś. Ja sie zupełnie nie znam na składach, nawet ich nie sprawdzam jak kupuję kosmetyki.
Stary 2009-05-05, 22:44   #2682
Bunia's
Rozeznanie

Cytat:
A czy mogłabys napisac które mają. Wiesz troszke mnie przestraszyłaś. Ja sie zupełnie nie znam na składach, nawet ich nie sprawdzam jak kupuję kosmetyki.
ojj. teraz to ciężko mi tak wymienić. po prostu przeglądałam składy w drogerii. wiem, że niektóre kremy tego nie mają, ale nie potrafię teraz powiedzieć. Jak będziesz w sklepie, to spójrz sobie z tyłu na zawartość i zobacz czy są te substancje. Ale myślę, że tak jak powiedziała jedna z dziewczyn. W Ziaji jest mało tego składnika...

Bunia's jest offline  
Stary 2009-05-05, 22:54   #2683
marta_d1
Zakorzenienie

GG do marta_d1

Cytat:
ojj. teraz to ciężko mi tak wymienić. po prostu przeglądałam składy w drogerii. wiem, że niektóre kremy tego nie mają, ale nie potrafię teraz powiedzieć. Jak będziesz w sklepie, to spójrz sobie z tyłu na zawartość i zobacz czy są te substancje. Ale myślę, że tak jak powiedziała jedna z dziewczyn. W Ziaji jest mało tego składnika...
Akurat mam krem 100% pielęgnacji więc skład był na pudełku które wyrzuciłam. Ale jak będę kupować kolejny krem to sprawdzę.
Stary 2009-05-06, 09:01   #2684
fuksjaa
Zakorzenienie

Cytat:

z tego co się orientuję to poliakrylamid jest bardziej szkodliwy i drażniący niż 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol. dlatego też nie używam kosmetyków z tym składnikiem (a Ziaja go czasem pakuje). za to 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol zupełnie mi nie przeszkadza - moja skóra nie reaguje alergicznie na niego.

fuksjaa jest offline  
Stary 2009-05-06, 10:25   #2685
201608040942
Konto usunięte

Polyacrylamide to substancja rakotworczy ktora tez wprowadzamy do ciala jedzac smaroze i przypieczone porawy. Im bardzij ciemna skorka to wiecej akrylamidu w jedzeniu. Wedlug Öko testu wiecej tego skladnika wprowadzamy przez skore w kosmetykach. Ma on zdolnosci do kumulowania sie w organizmie. W jedzeniu idzie go ograniczyc jadzac mniej smazonych i pieczonych portaw i nie spiekac ich tak mocno( ach uwielbiam spieczona skorek im bardzij przypomina wiegielek tym mi bardzij smakuje), ale w kosmetykach idze to calkiem ograniczyc nie uzywajac takich, a Ziaja niestety w kazdym kremie do rak w tube jest polyacrylamide.
W tej owocowej serii Blubel jest w ktoryms kremie( sklad podany na KWC). reszty skladow nie ma i bardzo interesowalo by mnie czy w tym z brzoskinia tez jest polyacrylamide. Moglby mi ktos przy okazji wizyty w drogerii sprawdzic sklad?
201608040942 jest offline  
Stary 2009-05-06, 12:13   #2686
Aleetzya
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez milkNhoney Pokaż wiadomość
to zostaniesz naszym donosicielem a zastanawiałam się dlaczego nie ma żelu BioBalans na stronie Ziaji i ogólnie też nie widziałam w mojej hurtowni. Nie będę za nim płakać Macie taką manię, że chcecie wypróbować wszystkie produkty Z. ? Mnie to ogarnęło
Masaaakra. Przeglądam katalog wszystkich produktów i Dobrze, że TŻ nic nie mówi, po ostatniej wizycie w sklepie Ziai zagarnęłam większość miejsca w szafce dla siebie Teraz poluję na tonik. Nie mogę się zdecydować który No i blubelkowe błyszczyki uzupełnię o całą serię bo są meeeega.
Dużego kremu Blubel nie kupiłam, podzieli się któraś wrażeniami Muszę najpierw zużyć Joannę kawową ale coś mi słabo idzie... :|

Tak myślałam, że z tymi szamponami to coś nie teges... Dzięki za info marta_d1
Aleetzya jest offline  
Stary 2009-05-06, 15:19   #2687
marta_d1
Zakorzenienie

GG do marta_d1

Nigdzie nie moge dorwać tego nowego rozświetlającego balsamu. Posiada go któras z Was?
Stary 2009-05-06, 16:22   #2688
Bunia's
Rozeznanie

no to trochę mnie uspokoiłyście
w sobote wybieram sie nie zakupy.
wiec zapewne kupie sobie cos fajnego z ziaji

Bunia's jest offline  
Stary 2009-05-06, 17:23   #2689
Śnieżka
Zakorzenienie

jelsi chodzi o próbki to keidys napisałam i sporo mi przysłali
lubie masło kakowe,oliwkowy kremik też ale dość swiece sie po nim wiec raczej na noc albo jak jest mróz w zime
a tak to lubie biała herbate...
a zele do mycia sa jakies godne polecenia?
niestety kwc mi nawala i jak na złość komp mi sie wiesza jak wchodze no
Śnieżka jest offline  
Stary 2009-05-06, 17:43   #2690
marta_d1
Zakorzenienie

GG do marta_d1

Cytat:
Napisane przez Śnieżka Pokaż wiadomość
a zele do mycia sa jakies godne polecenia?
niestety kwc mi nawala i jak na złość komp mi sie wiesza jak wchodze no
Ja polecam żel oliwkowy. Jesli chodzi Ci o żele do mycia ciała. Do twarzy używam żelu antybakteryjnego Ziaja Pro. Uważam, że jest świetny!
Stary 2009-05-06, 17:49   #2691
Śnieżka
Zakorzenienie

Cytat:
Ja polecam żel oliwkowy. Jesli chodzi Ci o żele do mycia ciała. Do twarzy używam żelu antybakteryjnego Ziaja Pro. Uważam, że jest świetny!
chodzilo mi do twarzy ale do ciała tez pewnie kupie
a jest moze do cery mieszanej?jaka jest cena?
nie ma sls itd? sorrki ze tyle pytam ale wole wszystko wiedziec bo zwykle wpadne do sklepu (jak ostatmio) złape byle co a potem patrze ze ma w skladzie te nieszczesne sls albo cos
Śnieżka jest offline  
Stary 2009-05-06, 17:57   #2692
gabs
Zadomowienie

Wyślij wiadomość przez MSN do gabs

W sklepie internetowym oliwka rebuild za 15,40 - a ja jeszcze lipocell wykańczam

/Girigiri de itsumo ikite itai kara.../
/Bo zawsze chciałam żyć na krawędzi.../

<Real Face by KAT-TUN>

1. Oszczędzam
2. Nie wydaję
3. Odkładam
4. I pojadę, zobaczycie!
gabs jest offline  
Stary 2009-05-06, 17:57   #2693
marta_d1
Zakorzenienie

GG do marta_d1

Cytat:
Napisane przez Śnieżka Pokaż wiadomość
chodzilo mi do twarzy ale do ciała tez pewnie kupie
a jest moze do cery mieszanej?jaka jest cena?
nie ma sls itd? sorrki ze tyle pytam ale wole wszystko wiedziec bo zwykle wpadne do sklepu (jak ostatmio) złape byle co a potem patrze ze ma w skladzie te nieszczesne sls albo cos
Ja kupuje ten żel do twarzy na allegro bo to jest seria dla salonów kosmetycznych. Wielka butla 500 ml, bardzo wydajny cos ok 25 złotych. O ile dobrze popatrzyłam to nie ma SLS. Ja mam cere normalna, ale mój mąż ma tłusta ze skłonność do trądziku i nam pasuje. Jest wątek o Ziaji Pro. Warto poczytać bo maja naprawdę dobre kosmetyki.
Stary 2009-05-06, 21:35   #2694
madziunia2
Zadomowienie

Cytat:
Nigdzie nie moge dorwać tego nowego rozświetlającego balsamu. Posiada go któras z Was?
Też nie mogę go nigdzie znaleźć. Chodzę, chodzę i nigdzie nie mają .
Jakby któraś wizażanka z Łodzi go gdzieś zauważyła to proszę o info .
madziunia2 jest offline  
Stary 2009-05-06, 22:43   #2695
Chandrika
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez inwencja Pokaż wiadomość
Też dostałam wiadomość, że nie wysyłają próbek/ gadżetów ;-/ Chętnie wypróbowałabym ichniejsze kremy, ale nie będę ryzykować całego opakowania, które być może wyląduje w koszu.
A bombardować mejlami to ja za bardzo nie lubię...
Chandrika jest offline  
Stary 2009-05-06, 23:42   #2696
Aleetzya
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Chandrika Pokaż wiadomość
Też dostałam wiadomość, że nie wysyłają próbek/ gadżetów ;-/ Chętnie wypróbowałabym ichniejsze kremy, ale nie będę ryzykować całego opakowania, które być może wyląduje w koszu.
A bombardować mejlami to ja za bardzo nie lubię...
Hm...to dziwne...może po prostu trafiłaś na panią, która miała zły dzień i nie chciało jej się robić paczki
Rozumiem, bo ja dzięki próbkom wiem, jakich kremów Ziai na pewno nie kupię, choć miały bardzo pochlebne opinie. Mimo że to niedrogie kosmetyki...
Aleetzya jest offline  
Stary 2009-05-06, 23:54   #2697
marta_md
Rozeznanie

GG do marta_md

Cytat:
Napisane przez gabs Pokaż wiadomość
W sklepie internetowym oliwka rebuild za 15,40 - a ja jeszcze lipocell wykańczam
dziś widziałam w drogerii tą oliwkę w zestawie z koncentratem wyszczuplającym w żelu z tej samej serii - cena 15,40 zł (za zestaw)

Stary 2009-05-07, 08:38   #2698
Eirenn
Wtajemniczenie

Cytat:
Ja kupuje ten żel do twarzy na allegro bo to jest seria dla salonów kosmetycznych. Wielka butla 500 ml, bardzo wydajny cos ok 25 złotych. O ile dobrze popatrzyłam to nie ma SLS. Ja mam cere normalna, ale mój mąż ma tłusta ze skłonność do trądziku i nam pasuje. Jest wątek o Ziaji Pro. Warto poczytać bo maja naprawdę dobre kosmetyki.
Poprawka: żel Ziaja Pro antybakteryjny ma w składzie SLS, a żel normalizujący nie (podaję za składami na KWC). Używam normalizującego i mogę go z czystym sumieniem polecić.

Eirenn jest offline  
Stary 2009-05-07, 09:24   #2699
Chandrika
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Aleetzya Pokaż wiadomość
Hm...to dziwne...może po prostu trafiłaś na panią, która miała zły dzień i nie chciało jej się robić paczki
Rozumiem, bo ja dzięki próbkom wiem, jakich kremów Ziai na pewno nie kupię, choć miały bardzo pochlebne opinie. Mimo że to niedrogie kosmetyki...
Wydaje mi się, że wiadomość była wysyłana z automatu, bo pisałam w nocy. W wiadomości była informacja, że "W momencie uruchomienia systemu wysyłkowego na stronie internetowej
zostanie zamieszczony odpowiedni formularz.
pozdrawiamy
Ziaja Ltd "
Niedrogie są, to fakt, ale szkoda wyrzucać kremu nawet za ok 10 zł.
Chandrika jest offline  
Stary 2009-05-07, 09:33   #2700
marta_d1
Zakorzenienie

GG do marta_d1

Cytat:
Napisane przez Eirenn Pokaż wiadomość
Poprawka: żel Ziaja Pro antybakteryjny ma w składzie SLS, a żel normalizujący nie (podaję za składami na KWC). Używam normalizującego i mogę go z czystym sumieniem polecić.
Oj przepraszam masz rację. Teraz mam żel normalizujący wcześniej miałam antybakteryjny. Przepraszam za pomyłkę. Ale oba moge polecić. Chyba ten normalizujący jest lepszy skoro nie ma SLS? Ale Antybakteryjny tez mi słuzył.
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości