Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o perfumach, ale baliście się zapytać.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2007-12-27, 19:02   #391
Agia*
Rozeznanie

Dot.: Czym dziś pachniesz, Wizażanko? (XVIII)

Cytat:
Napisane przez Sabbath Pokaż wiadomość
Pachnę globalnie Rousse (to najpiękniej globalnie rozwijający się zapach, jakiego ostatnio używałam - testy nadgarstkowe zupełnie nie oddają jego otulającej mocy)
[...]
Oj prawda, prawda Na nadgarstkach nie czuć tej ogromnej cynamonowej chmury

Cytat:
Napisane przez taka taka Pokaż wiadomość
poczytałam jeszcze tu:
http://nosthrills.blox.pl/2007/10/Pa...erale-Coz.html

mam ochotę na to gęste kawowe pachnidło
i flaszka w moim stylu
No właśnie na tym blogu już niejedne intrygujące perfumy znalazłam, a opisy Elve są tak sugestywne, że od razu chce się testować, testować...

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
Coze, Sama nie wiem co myslec, po pierwszym tescie jestem rozczarowana kawy nie czuje a glownie kolonska meska nute przypruszona jeszcze cieplym popiolem z ogniska

Musze je jeszcze raz na spokojnie ponosic
Cytat:
Napisane przez homyk Pokaż wiadomość
Kasiu, powiem Ci, że ten zapach i na mojej skórze nie zachwyca Nazbyt dominują w nim męskie nuty, bym mogła go nosić. Choć sam w sobie bardzo, bardzo ciekawy, bo zestawiony z intrygujących akordów i taki trochę zwariowany
Dziewczyny, przynajmniej Wy nie kusicie To może przynajmniej jeden z zapachów do testowania odpadnie z mojej wiecznie za długiej listy

Cytat:
Napisane przez khy Pokaż wiadomość
Cokolwiek by mialo znaczyc to legi... - dzis skusila mnie Habanita (potraktowalam kropelka nadgarstek, coby sobie ja przypomniec do napisania recenzji i... musialam dzis miec Dzien Czarownicy, bo to bylo TO ;-))) ).
Od razu poleciałam na KWC przeczytać recenzje Napiszę tylko tak - ja się chyba w pełni czuję czarownicą, bo zapach jest w 100% mój i nie tylko używam go na wieczór - ba! ja Habanitą pachnę w dzień A flakonik mam malutki, 100 ml zaledwie - moim zdaniem powinni wypuścić flakony pół litrowe, z chęcią bym taki sobie nabyła

Cytat:
Napisane przez tymena Pokaż wiadomość
Dziewczyny, wpadłam jak sliwka w kompot Potraktowałm sie dziś globalnie Chergui i skupić sie na niczym nie mogę Testowany na nadgarstku był "taki sobie" a potraktoany "naszyjnie" okazuje się być piękny, gęsty, esencjonalny. Akuratnie wywarzony - nie za słodki, nie zagorzki, pieknie przyprawowy. No cuuudo

A tak dawno marzeń nie miałam

Tylko skąd ja go wezmę
Cherqui przepiękny jest - aż się dziwię, że wcześniej wydawał Ci się taki sobie, bo mi właśnie ten zapach bardzo do Ciebie pasuje

Cytat:
Napisane przez Sabbath Pokaż wiadomość
W ogóle Lutensy to na mojej skórze najtrwalsi "mieszkańcy".

Pachnę balsamem z Aquoliny Biała Czekolada. Taka sobie. Bardzo taka sobie. Zapach w sumie trwały, ale wcale nie zachwyca....
Mam takie same odczucia - taki sobie zapach, nic więcej
Lutki na mojej skórze również dobrze sie trzymają - najkrócej chyba UBV, ale i tak wyczuwam ją przez co najmniej cztery godziny (a tu już coś, bo wiele zapachów po dwóch czy trzech godzinach na mojej skórze jest już historią).

Pachnę Habanitą
Stary 2007-12-27, 19:24   #392
Porcelainnn
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez dzika truskawa Pokaż wiadomość
Słuszna koncepcja
Zobaczyć błysk żalu w oczach byłego - bezcenne

Pachnę Eternity. Jakaś landrynkowa nuta z niego wyszła Od tej strony go nie znałam. Ale w sumie jest tak dziwna, że aż mi się podoba
W sumie to ja zakończyłam ten związek, ale to bez różnicy. Przymykał dyskretnie oczy i się wwąchiwał

Eternity lubię Kojarzy mi się z kwiatami w burzy. Wiem, że nie cieszą się tu dobrą opinią, ale nawet przeciwniczki muszą przyznać ,że co jak co, ale są charakterne.

Na wieczór, po prysznicu kilka kropel Perełek.
Moniu widzę, że też troszkę rozczarowałaś się ich trwałością... Ja też, o ile można nazwać to rozczarowaniem...po pierwszych testach w perfumerii wydawało mi się, że trafiłam na kilera, ale są tylko trwałe... Może dłużej będą się trzymać przy wyższych temperaturach...np. słoneczną jesienią. Ale i tak je kocham ( tak jak prawdziwe perły )

I need perfection, some twisted selection that tangles me to keep me alive
Porcelainnn jest offline  
Stary 2007-12-27, 20:17   #393
tulipanka
Zakorzenienie

Prada infusion d'Iris.
Bardzo miłe, delikatne mydełko. Gdybym dostała flaszkę nie oddałabym, ale żeby kupować swoją... niekoniecznie.
tulipanka jest offline  
Stary 2007-12-27, 20:43   #394
agaa13
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez MoniaK Pokaż wiadomość
hihi o Histoire nie powiedziałabym, że to kamfora ale co nos to opinia

Mnie też się spodobały od pierwszych testów
Aga, jak jest na Tobie z ich trwałością? Bo ja czuję, że w zimie są trochę za mało intensywne i wolałabym aby miały większy ogon. Tłumaczę sobie, że to przez te kurtki i szaliki

ps. nadgarstkowo Flowerbomb Extreme; w końcu wyczułam tą herbatkę (ale tyci tyci ) i o wiele bardziej mi się podoba niż przy pierwszym teście. Poza tym jest diablo mocna i choćby za to daję wielkiego plusa Szału nie ma ale to bardzo sympatyczny słodziak.
u mnie jest ok. ale ja mam tak z wiekszoscia zapachow.
Stary 2007-12-27, 20:50   #395
SpanishMyszka
Zakorzenienie

Globalnie Rousse () a nadgarstkowo Prada edp ()
I can feel it tearing me apart..."

SpanishMyszka jest offline  
Stary 2007-12-27, 20:52   #396
Cotta
Przyczajenie

Kate Moss Coty
mój zapach
Cotta jest offline  
Stary 2007-12-27, 20:57   #397
dzika truskawa
Noc żywych, dzikich tru(p)skawek

Cytat:
Napisane przez Porcelainnn Pokaż wiadomość
W sumie to ja zakończyłam ten związek, ale to bez różnicy. Przymykał dyskretnie oczy i się wwąchiwał

Eternity lubię Kojarzy mi się z kwiatami w burzy. Wiem, że nie cieszą się tu dobrą opinią, ale nawet przeciwniczki muszą przyznać ,że co jak co, ale są charakterne.
Hehehe, tak powinno być
A Eternity naprawdę zaczęłam doceniać dopiero jak przetestowałam globalnie. Lubię przygarniać takie sierotki nielubiane, pięknie się odwdzięczają Zbieram za nie najwięcej komplementów. Tak było i z Blonde i z Anais Anais...

Zostawię sobie chyba to pół próbki, które mi zostało na testy w cieplejszą pogodę. Pamiętam, że inaczej się rozwijało - nie tak zimno, więcej róży i fiołka...

Eau Sauvage mnie oczarowało - po cytrusowym rozpoczęciu, które na mojej skórze szybko z cierpko-ziołowego stało sie cytrynową landrynką mam na nadgarstku piękny zapach mojego skórzanego paska Bardzo mi się to podoba, baaaaardzo. Chyba trzeba będzie jakąś małą pojemność przygarnąć...

Rozpaczliwie poszukuję chociaż kropelki
:Guerlain Aqua Allegoria Rosa Blanca, Thierry Mugler A*Men: Pure Coffee, Pure Malt Creation, Pure Energy, Pure Wood, Ultra Zest
dzika truskawa jest offline  
Stary 2007-12-27, 21:14   #398
neonka28
Zakorzenienie

lolita midnight
Stary 2007-12-27, 21:16   #399
Aragonte
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Agia* Pokaż wiadomość
Od razu poleciałam na KWC przeczytać recenzje Napiszę tylko tak - ja się chyba w pełni czuję czarownicą, bo zapach jest w 100% mój i nie tylko używam go na wieczór - ba! ja Habanitą pachnę w dzień A flakonik mam malutki, 100 ml zaledwie - moim zdaniem powinni wypuścić flakony pół litrowe, z chęcią bym taki sobie nabyła
Oj, zachęciłaś mnie, idę czytać recenzje Habanity
Aragonte jest offline  
Stary 2007-12-27, 21:25   #400
maja79
Wtajemniczenie

Pachniałam dzis Maroussią, a teraz testuję: Dianthus, Eau de lalique i Theorema.
maja79 jest offline  
Stary 2007-12-27, 21:29   #401
annmarie
Wtajemniczenie

GG do annmarie Send a message via Skype™ to annmarie

Potestowałam dziś Boucherony - Jaipur (LN) i Jaipur Saphir (PN)
Ten podstawowy ulotnił się ze mnie w tempie nieziemskim (po półtorej godzinie nie było dosłownie nic), ten drugi pachnie nadal - i mam kolejną parę bliźniąt - identiko jak Cerruti 1881 - ta sama tektura, potem jakiś dodatek cytrusowy. Dopiero po 5 godzinach ujawniło się coś jeszcze, ale nie do końca wiem co. No i siedzę i myślę co to jest...

A na LN dopsikałam Halloweena - i nadal mi się bardzo podoba, tylko dość szybko staje się niezwykle delikatny, taki tylko, że wyczuwalny...
Stary 2007-12-27, 21:29   #402
khy
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez maja79 Pokaż wiadomość
Pachniałam dzis Maroussią, a teraz testuję: Dianthus, Eau de lalique i Theorema.
Maju, same moje ulubione zapachy .

I co o nich sadzisz?
khy jest offline  
Stary 2007-12-27, 21:42   #403
taka taka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez maja79 Pokaż wiadomość
Cytat:

I co o nich sadzisz?
Maju, chciałam napisać, że bardzo piękne zapachy testujesz , a widzę, że Khy już mnie ubiegła

idę spać pachnąc Reflection, w ramach pożegnania
pozbyłam się go, to był prezent od M, ale widział, że stoi nieużywane, więc dziś nastąpiło uroczyste przekazanie perfum mojej córce
zrobiło mi się więc miejsce na nowy zapach

jutro rano jadę w góry, pachnieć będę leciutko, mieszanką Be i Petite Cherie
wpisuję to dziś, bo od jutra będę bez internetu i już zaczynam tęskinić za Perfumami

......................... ......................... ......................... ....
do zobaczenia
szczęśliwego nowego roku Wam życzę, trochę wcześnie , ale pewnie nie uda mi się dorwać do komputera przed powrotem do Warszawy

......................... ......................... ......................... .......
taka taka jest offline  
Stary 2007-12-27, 21:55   #404
Córka D'artagnana
Zakorzenienie

Tako to do zobaczenia juz w Nowym 2008 RokuWszystkiego dobrego i szczęśliwego dla Ciebie i Twoich najblizszych. Będziesz pachniała jak CZJ...

Pachnę NU edp. i cieszę się niezmiernie, ze z powodu lenistwa flaszka tzn.moje metalowe ufo nie poleciało dalej w świat. Czuję na sobie niesamowite bogactwo przypraw, kadzideł i...dymu wędzonego. Coś pięknego!
Córka D'artagnana jest offline  
Stary 2007-12-27, 21:56   #405
joasiak1
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1
GG do joasiak1

Cytat:
Napisane przez tulipanka Pokaż wiadomość
Prada infusion d'Iris.
Bardzo miłe, delikatne mydełko. Gdybym dostała flaszkę nie oddałabym, ale żeby kupować swoją... niekoniecznie.

Tulip, nie puszczę Ci płazem tego mydełka - musisz więcej napisać o swoich wrażeniach

A gdzie w tym Twoim mydełku irys, gdzie drzewna baza, gdzie zielony początek...?

A na serio to jestem bardzo ciekawa Twojej opinii

joasiak1 jest offline  
Stary 2007-12-27, 22:10   #406
tornado
Zadomowienie

Dzis pieknie otulajace Allure i balsam migdalowy

tornado jest offline  
Stary 2007-12-27, 22:16   #407
rachela
Zakorzenienie

Na razie peelingiem kawowym (kawa + piernikowy żel pod prysznic YR, normalnie myślałam że się zjem). Potem pewnie będzie to co zwykle.

Oscar Wilde
rachela jest offline  
Stary 2007-12-27, 23:14   #408
maja79
Wtajemniczenie

Cytat:

I co o nich sadzisz?
Cytat:
Napisane przez taka taka Pokaż wiadomość
Maju, chciałam napisać, że bardzo piękne zapachy testujesz , a widzę, że Khy już mnie ubiegła

......................... ......................... ......................... ....
do zobaczenia
szczęśliwego nowego roku
Tu link do mojej oceny z testów:
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...postcount=3150

Najbardziej spodobał mi sie Dianthus . O Eau de Lalique miałam kompletnie inne wyobrażenie, ale też jest niewątpliwie ładny.
Maroussia jest z mojego własnego flakonika - jest piękna, lekko-słodko-kadzidlana (choć dziś akurat zrobiła mi mydlanego psikusa na skórze, no ale jej wybaczam)

Tako, Tobie również szczęśliwego Nowego Roku
maja79 jest offline  
Stary 2007-12-28, 00:16   #409
tulipanka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez joasiak1 Pokaż wiadomość

Tulip, nie puszczę Ci płazem tego mydełka - musisz więcej napisać o swoich wrażeniach

A gdzie w tym Twoim mydełku irys, gdzie drzewna baza, gdzie zielony początek...?

A na serio to jestem bardzo ciekawa Twojej opinii
No gdzie ja się pytam Ni ma.
Na Twoje specjalne życzenia krótki opisik z wrażeń, sama chciałaś, inczej bym się nie produkowała, bo nie czuję się w tym mocna:
Wejście jest mydełkowe, dość mocno, jak kostka białego, dobrego mydła właśnie pieniona w mokrych dłoniach. Po chwili dołącza do niej kwiatowa nutka, ten irys czyżby (zabijcie mnie, nie wiem jak dokładnie pachnie irys, nie znam się totalnie na kwiatach)? I tak Prada zamiera na jakiś czas. Namydlone kwiatuszki. Z jakąś cytryną plączącą się bardzo głęboko w tle.
Bardzo spokojny, łagodny, delikatny zapach, jakby się właśnie obudziło w świeżutko wypranej pościeli w wielkim, jasnym przestronnym pokoju, z widokiem na zielony, skąpany w słońcu ogród z kwiatami. Jest tak leniwie, że nie chce się wstać, więc leży się i cieszy, że nic nie trzeba robić.
A potem dołącza niezidentyfikowana do końca nuta, najciekawsza, coś takiego mleczno – ambrowego, cierpka cytryna, rzeczywiście lekko drzewne nuty, ale całość otacza jednak to charakterystyczne mydełko.

Pytałam taty jak pachnę, powiedział "ładnie, tak mydlanie", zapytałam mamę - "takie świeże mydełko", więc to nie są halucynacje, chyba, że rodzinne

Rachel - w piernikowym YR taplam się od niedawna, cudny jest, raz mocniej słodki, raz intensywnie przyprawowy, w sam raz na zimę
tulipanka jest offline  
Stary 2007-12-28, 05:12   #410
bluegirl
Zakorzenienie

GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl

Dziś Cacharel Gloria

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline  
Stary 2007-12-28, 05:27   #411
Mendosita
Zakorzenienie

GG do Mendosita

Dzień dobry,

Dziś powrót do Amour.
Mendosita jest offline  
Stary 2007-12-28, 05:56   #412
_Bjeata_
Zadomowienie

GG do _Bjeata_

Dzień dobry

Z Opium Fleur Imperiale przyjechałam dziś do pracy

"Tęsknota, słowo zużyte,
Otwarło mi swoją dal...
Jak różne są rzeczy ukryte
W króciutkim wyrazie: żal."

_Bjeata_ jest offline  
Stary 2007-12-28, 06:26   #413
joasiak1
Zakorzenienie

GG do joasiak1

Cytat:
Napisane przez tulipanka Pokaż wiadomość
No gdzie ja się pytam Ni ma.
Na Twoje specjalne życzenia krótki opisik z wrażeń, sama chciałaś, inczej bym się nie produkowała, bo nie czuję się w tym mocna:
Wejście jest mydełkowe, dość mocno, jak kostka białego, dobrego mydła właśnie pieniona w mokrych dłoniach. Po chwili dołącza do niej kwiatowa nutka, ten irys czyżby (zabijcie mnie, nie wiem jak dokładnie pachnie irys, nie znam się totalnie na kwiatach)? I tak Prada zamiera na jakiś czas. Namydlone kwiatuszki. Z jakąś cytryną plączącą się bardzo głęboko w tle.
Bardzo spokojny, łagodny, delikatny zapach, jakby się właśnie obudziło w świeżutko wypranej pościeli w wielkim, jasnym przestronnym pokoju, z widokiem na zielony, skąpany w słońcu ogród z kwiatami. Jest tak leniwie, że nie chce się wstać, więc leży się i cieszy, że nic nie trzeba robić.
A potem dołącza niezidentyfikowana do końca nuta, najciekawsza, coś takiego mleczno – ambrowego, cierpka cytryna, rzeczywiście lekko drzewne nuty, ale całość otacza jednak to charakterystyczne mydełko.

Pytałam taty jak pachnę, powiedział "ładnie, tak mydlanie", zapytałam mamę - "takie świeże mydełko", więc to nie są halucynacje, chyba, że rodzinne
Dziękuję, Tulip - co ciekawe, pomijając to mydełko, wrażenia mamy dość zbieżne

Już chyba wiem, co masz na myśli pisząc o mydełku - tylko dla mnie to jest raczej kosmetyczna oliwka dla dzieci

A ja dziś... nie wiem czym.
Dojrzewam powoli do odkurzenia Angela...

EDIT: no i nie dojrzałam - w ramach wykańczania flaszki padło na Hot Couture edp.

Edytowane przez joasiak1
Czas edycji: 2007-12-28 o 07:23
joasiak1 jest offline  
Stary 2007-12-28, 06:36   #414
Favkes
Zakorzenienie

GG do Favkes

Cytat:

Cytat:
Cokolwiek by mialo znaczyc to legi... - dzis skusila mnie Habanita (potraktowalam kropelka nadgarstek, coby sobie ja przypomniec do napisania recenzji i... musialam dzis miec Dzien Czarownicy, bo to bylo TO ;-))) ).
Cytat:
Napisane przez Ondine Pokaż wiadomość
Zaineresowałam sie Habanitą kilka miesiecy temu, ale nie bylo gdzie powąchac. W końcu dostałam próbkę od wizażanki.
Mnie zapach odpowiada, nie pogardziłabym jakimś małym flakonikiem.
A jak się chciałam flakonika pozbyć to chętnych nie było
Oddałam Babci i jej bardzo pasuje

Mnie Habanita nie pasowała .... nic a nic

pachnę dziś Givrine
Favkes jest offline  
Stary 2007-12-28, 07:01   #415
_Adelajda_
Rozeznanie

globalnie Burberry
a na nadgarstku ( bo niestety tylko z próbki) klasyczny Angel - normalnie go kocham
ślicznie sie na mnie ten trupek rozkłada
Stary 2007-12-28, 07:01   #416
Kota
Zakorzenienie

Pachnę znowu Volupte, to aż nudne, no ale co zrobić...ręka sama się wyciąga, a kiedy próbuję się namyślić, czy na pewno nie mam niczego innego, i tak- trzeźwa decyzja pokazuje znowu na Volupte
Kota jest offline  
Stary 2007-12-28, 07:43   #417
Contax
Zakorzenienie

Cytat:

Dziewczyny, przynajmniej Wy nie kusicie To może przynajmniej jeden z zapachów do testowania odpadnie z mojej wiecznie za długiej listy

Agia*, do usług

Choć przyznam szczerze, że na moim Lubym Coze ładniej sie układa i w tle delikatnie pobrzmiewa mocno palona ziarnista kawa

Dzisiaj odkurzę Hiris Hermesa i potestuję Jardins de Kerylos Parfumerie Generale Zobaczymy co z tego wyjdzie

Contax jest offline  
Stary 2007-12-28, 07:45   #418
nefernefer35
Zakorzenienie

GG do nefernefer35

Dzis skropiłam sie Lolitą Lempicką edp.
nefernefer35 jest offline  
Stary 2007-12-28, 07:45   #419
MoniaK
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Porcelainnn Pokaż wiadomość
Moniu widzę, że też troszkę rozczarowałaś się ich trwałością... Ja też, o ile można nazwać to rozczarowaniem...po pierwszych testach w perfumerii wydawało mi się, że trafiłam na kilera, ale są tylko trwałe... Może dłużej będą się trzymać przy wyższych temperaturach...np. słoneczną jesienią. Ale i tak je kocham ( tak jak prawdziwe perły )[/I]
Miałam identyczne odczucia Po pierwszych testach myślałam że to mały kiler ale teraz po globalnym używaniu stwierdzam, że są "tylko" dość trwałe i trzymają się raczej blisko skóry. Mimo to ta mała wada absolutnie mnie nie zniechęca do tego pięknego zapachu

Cytat:
Napisane przez agaa13 Pokaż wiadomość
u mnie jest ok. ale ja mam tak z wiekszoscia zapachow.
zazdroszczę bardzo

Cytat:
Napisane przez dzika truskawa Pokaż wiadomość
A Eternity naprawdę zaczęłam doceniać dopiero jak przetestowałam globalnie. Lubię przygarniać takie sierotki nielubiane, pięknie się odwdzięczają
Zastanawiam się czy to Eternity jest rzeczywiście takie nielubiane Przecież to bardzo ciekawy i nietuzinkowy zapach Miałam kiedyś flaszkę i bardzo lubiłam.
MoniaK jest offline  
Stary 2007-12-28, 07:49   #420
_Adelajda_
Rozeznanie

Eternity były kiedys moją wielką miłościa; zapmnialam o nich i przypomniają sie tylko, gdy wyczuje je na kimś obcym; moze kiedys do nich wrócę, bo sa naprawde piekne, choć mocno syntetyczne

Nowe wątki na forum Perfumy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości