Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o perfumach, ale baliście się zapytać.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2008-02-01, 21:18   #4171
homyk
Zakorzenienie

Dot.: Czym dziś pachniesz, Wizażanko? (XVIII)

Cytat:
Napisane przez Nuitblanche Pokaż wiadomość
Rock Crystal – jasny, przestrzenny, jak rześkie wiosenne powietrze, które wpadło w wychłodzone mury żyjące jeszcze zimą. Pierwszy cios wymierzony cytrusem, coś między cytryną, a limoną. Minimalne skojarzenie z pelargonią (EDIT: po dłuższym wwąchaniu obstawiam zgniecioną gałązkę cyprysu). Jednocześnie ze świeżością pobrzmiewają przyprawy, coś szarego, jakaś mieszanka z dodatkiem pospolitego kminku, nadaje ostrości w swojskim wydaniu, żadna papryka, zero chili (PONOWNY EDIT: wyczytałam, że w składzie ma kumin. W moich wiejskich sklepikach go nie ma, nie wiem czy smakowo-zapachowo mocno się różnią. Dla mnie w zapachu stoi kminek) Chwilami mam wrażenie jakbym wąchała lekko zwietrzały już słoik z pieprzem. Początek w kuchennych klimatach. Dopiero po jakimś czasie czuję jak wypełza kadzidło. Bez rozkładania zapachu całość odbieram jako niedzielny kościół podszyty wodą kolońską w tonacji cytrusów ze szpieretusem. Jak rytualny chlust kolońskiej przed niedzielną mszą. Lekko wstrząśnięte, broń Boże nie zmiksowane.

Black Tourmaline – mój faworyt. Czarny, gęsty, smolisty, czuć lekko zapach obecny przy wylewaniu asfaltu. Pierwsze skojarzenie to wysuszone szczapy drewna, lekko uwędzone we własnym dymie podlane smolistą cieczą. Dym ostry, wgryzający się w nos, przepalający płuca. Znowu szaro-pieprznie. Delikatnie wyczuwam wspólną nutę z Idolem, w Tourmaline nie wyczuwam jednak tego ogromu słodyczy. Gdzieś w oddali po dłuższej chwili zaczyna pobrzmiewać cień słodyczy, ale nie wanilii, to raczej 1/20 ambry z Prady pokryta puchatą pleśnią (czytaj: paczula, zawsze kojarzy mi się z pleśnią). Jakieś złudzenie metalicznego posmaku przykrywa delikatna warstwa mgły z kadzidła.

KONIEC WYPOCIN.

Bezapelacyjnie wygrywa smoluch. Jak nie wcześniej, to później, ale muszę go mieć
Nuit, pięknie napisane wypociny

Z Czarnego Turmalina faktycznie wędzony smoluch. Mi bardziej podoba się jednak Rock Crystal, kusi natomiast kadzidło industrialne - Amethyst
homyk jest offline  
Stary 2008-02-01, 21:18   #4172
rachela
Zakorzenienie

Piękne opisy... Może to i lepiej, że nie znam tych zapachów?

---

Balsam - tym razem IsoUrea LRP, z próbki. Świetnie wygładza, ale - właśnie się przykleiłam do biurka. Nie wiem, czy nie odejdę razem z lakierem do drewna
A na to ze specjalną dedykacją dla Sabbath - Lou Lou.

Oscar Wilde
rachela jest offline  
Stary 2008-02-01, 21:20   #4173
madziczka
Zakorzenienie

GG do madziczka

Cytat:
Napisane przez rachela Pokaż wiadomość
A na to ze specjalną dedykacją dla Sabbath - Lou Lou.

Frank Zappa

http://www.youtube.com/watch?v=_e1pADu6VvI
madziczka jest offline  
Stary 2008-02-01, 21:29   #4174
kier.owniczka
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)

A ja dzisiaj od rana Nu , a potem popsikałam w Rossmanie nadgarstek Christiną Aquilerą - bo tylko do tego mogłam się dopachać przez pana ochroniarza Na moje jedno przepraszam przesuwał się 1 krok... zbrakło mi słów "przepraszam" a za duży był żeby go ręcznie przestawić
kier.owniczka jest offline  
Stary 2008-02-01, 21:38   #4175
Córka D'artagnana
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Kota Pokaż wiadomość
Reniu, a gdzie ześ się podziewała?
Cytat:
Napisane przez Kota Pokaż wiadomość

W Encre Noir też czuję selera (lubię jego aromat) w ogóle... często go czuję w zapachach drzewnych, niektóre spokojne kadzidła też robią sie na mnie selerowate
Ewo, a tu i tam...

Lubię zapach świeżego selera i jego rozgniecionych liści ( w naturze to nie wyobrażam sobie nie mieć go w kuchni), jednak to pierwsze wrażenie kiedy poczułam go w Encre Noire było dużym zaskoczeniem dla mnie, obawiałam sie,że takie kombinacje ziołowo-warzywne skisną na mojej skórze , jednak te przeczucia były daremne, "warzywniak" pieknie leży na skórze, w ogóle zapach selera działa na wyobraźnię, ponoć to afrodyzjak

Seler wyczułam też w Love in Paris Niny Ricci, ale gdy nie ma kadzidła, drewna tylko są kwiaty i wanilia, to juz seler na takim podłożu może drażnić.

Córka D'artagnana jest offline  
Stary 2008-02-01, 21:40   #4176
your Angel
czyli Endżi

Cytat:
Napisane przez SpanishMyszka Pokaż wiadomość
Dziękuję
To inna odsłona cynamonu i chociaż niezupełnie moja bajka, to uważam, że zapach sam w sobie zły nie jest i całkiem fajnie nosiłoby się go latem
Ja nie za bardzo lubię cynamon w perfumach - tzn zaakceptuję (chlubnym wyjątkiem jest Ojka, której noszenie jest rzeczywiście przyjemne ), ale jesli występuje w połączenie z pieczonymi jabłkami to ... nie, nie powiem co W każdym razie kiedy czuję Słonia to źle mi, oj źle
Pamiętasz jak pisałam Ci o mojej traumie z przedszkola kiedy to w piątki na obiady namiętnie podawali ryż z jabłkami u cynamonem ?

Cytat:
Źle, że blisko skóry - ostatnio odkryłam u siebie zamiłowanie do "ogonów" ()
Yes, yes, yes - ogonki rulez Jeśli dobrze pamiętam to Contax i Rozterka też narzekały na bliskoskórność WoodCaffee

Ja jeszcze lubię takie mięciutkie obłoczki, które tworzą niektóre zapachy

Cytat:
Napisane przez dzika truskawa Pokaż wiadomość
Angel, to Ty na awatarze? Jest CUDOWNY!!!
Co to za zwątpienie ? Siostry wiedźmy nie poznajesz ?

Dziękuję Kocham te okulary Kiedy zobaczyłam je półtora roku temu u Moschino to powiedziałam, że nie spocznę dopóki nie będą moje - myślę, że dobrym podsumowaniem będzie emot...

Nuit, kurczę, piękne opisy

pachnę
your Angel jest offline  
Stary 2008-02-01, 21:50   #4177
Contax
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Nuitblanche Pokaż wiadomość
Rock Crystal – jasny, przestrzenny, jak rześkie wiosenne powietrze, które wpadło w wychłodzone mury żyjące jeszcze zimą. Pierwszy cios wymierzony cytrusem, coś między cytryną, a limoną. Minimalne skojarzenie z pelargonią (EDIT: po dłuższym wwąchaniu obstawiam zgniecioną gałązkę cyprysu). Jednocześnie ze świeżością pobrzmiewają przyprawy, coś szarego, jakaś mieszanka z dodatkiem pospolitego kminku, nadaje ostrości w swojskim wydaniu, żadna papryka, zero chili (PONOWNY EDIT: wyczytałam, że w składzie ma kumin. W moich wiejskich sklepikach go nie ma, nie wiem czy smakowo-zapachowo mocno się różnią. Dla mnie w zapachu stoi kminek) Chwilami mam wrażenie jakbym wąchała lekko zwietrzały już słoik z pieprzem. Początek w kuchennych klimatach. Dopiero po jakimś czasie czuję jak wypełza kadzidło. Bez rozkładania zapachu całość odbieram jako niedzielny kościół podszyty wodą kolońską w tonacji cytrusów ze szpieretusem. Jak rytualny chlust kolońskiej przed niedzielną mszą. Lekko wstrząśnięte, broń Boże nie zmiksowane.

Black Tourmaline – mój faworyt. Czarny, gęsty, smolisty, czuć lekko zapach obecny przy wylewaniu asfaltu. Pierwsze skojarzenie to wysuszone szczapy drewna, lekko uwędzone we własnym dymie podlane smolistą cieczą. Dym ostry, wgryzający się w nos, przepalający płuca. Znowu szaro-pieprznie. Delikatnie wyczuwam wspólną nutę z Idolem, w Tourmaline nie wyczuwam jednak tego ogromu słodyczy. Gdzieś w oddali po dłuższej chwili zaczyna pobrzmiewać cień słodyczy, ale nie wanilii, to raczej 1/20 ambry z Prady pokryta puchatą pleśnią (czytaj: paczula, zawsze kojarzy mi się z pleśnią). Jakieś złudzenie metalicznego posmaku przykrywa delikatna warstwa mgły z kadzidła.

KONIEC WYPOCIN.

Bezapelacyjnie wygrywa smoluch. Jak nie wcześniej, to później, ale muszę go mieć

Nuit,

Cytat:
Napisane przez your Angel Pokaż wiadomość

Yes, yes, yes - ogonki rulez Jeśli dobrze pamiętam to Contax i Rozterka też narzekały na bliskoskórność WoodCaffee

Aniele, dobrze pamietasz
Contax jest offline  
Stary 2008-02-01, 21:52   #4178
czarnazuzia1
rude jest piękne:)

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez Sabbath Pokaż wiadomość

No patrz - alchemiczka .
Kupie sobie zestaw "maly chemik"

ciag dalszy eliksiru Smoczego na czesc Pieknej Rozyczki
czarnazuzia1 jest offline  
Stary 2008-02-01, 22:01   #4179
Szara Róża
Zakorzenienie

GG do Szara Róża

Cytat:
Napisane przez czarnazuzia1 Pokaż wiadomość
ciag dalszy eliksiru Smoczego na czesc Pieknej Rozyczki
Zuziu , narobiłaś mi "smaka" - też się smoczo wyeliksiruję na dobry sen
co potrącona, jeszcze czysto dźwięknie."

Szara Róża jest offline  
Stary 2008-02-01, 22:02   #4180
SpanishMyszka
Zakorzenienie

Cytat:
Ja nie za bardzo lubię cynamon w perfumach - tzn zaakceptuję (chlubnym wyjątkiem jest Ojka, której noszenie jest rzeczywiście przyjemne ), ale jesli występuje w połączenie z pieczonymi jabłkami to ... nie, nie powiem co
OI jest the best

Za pieczonymi jabłkami też nie za bardzo przepadam - nie chciałabym pachnieć dosłownie jak deser albo szarlotka... Ale cynamon kocham i uwielbiam kompozycje zapachowe, w których mogę go odnaleźć

Cytat:
W każdym razie kiedy czuję Słonia to źle mi, oj źle
Pamiętasz jak pisałam Ci o mojej traumie z przedszkola kiedy to w piątki na obiady namiętnie podawali ryż z jabłkami u cynamonem ?
Wiem, że bywają różne skojarzenia, ale mi osobiście Słoń nie kojarzy się z zestawem ryż + jabłka...
Jeżeli zaś chodzi o odczucia, to nie jesteś odosobniona w swej niechęci - nikt z moich bliskich nie jest w stanie zaakceptowac tych perfum i gdy tylko wyczują w powietrzu ten zapach, od razu jestem zmuszona się ewakuować
I can feel it tearing me apart..."

SpanishMyszka jest offline  
Stary 2008-02-01, 22:28   #4181
martwa papuga
Zakorzenienie

Za uszami Dolce Vita.

Cytat:
Napisane przez nebraska Pokaż wiadomość
Wytarmoś czule kociaka ode mnie. Wszelki wróg pajęczaków moim przyjacielem!
Pajączków?
Mieliśmy z TŻ-tem w Krakowie oswojonego pająka w łazience. Józef mu daliśmy na imię.
Wszelki wróg tłustych much moim przyjacielem! Ha!

Wszelako kocisko również proszę wytarmosić i ucałować w czółko.
(Mój Garfield specjalizuje się w ćmach. Urodzony pogromca ciem.)

Cytat:
Napisane przez Szara Róża Pokaż wiadomość
wwąchuję się w testową kropelkę Must II na nadgarstku.
O! Ooo! Nie znam! Jak to pachnie?

Cytat:
Biedne pajączki!
Ja hołubię wszystko, co pożera drapieżniki (drapieżniki to takie stworzenia, które zrobią "pik", a potem człowiek sie drapie).
O to to!

Cytat:
Jadę na zakupy w oparach mieszanki Un Bois Vanille i Rousse. Testuję przed jutrzejszą imprezą.
Pyszna mieszanka.
martwa papuga jest offline  
Stary 2008-02-01, 22:34   #4182
agaa13
Zakorzenienie

witam, nie bylo mnie 2 dni a tutaj tyle ciekawych rzeczy sie dzialo.

strasznie sie czuje. wirusisko mnie zlapalo. leze w lozku ale dzisi juz jest lepiej.

nie pachne.
Stary 2008-02-01, 22:53   #4183
czarnazuzia1
rude jest piękne:)

Cytat:
Napisane przez martwa papuga Pokaż wiadomość

O! Ooo! Nie znam! Jak to pachnie
Must II- kwiatowe perfumy

poczatek -bergamotka, mandarynka , brzoskwinia
srodek- aldehydy, konwalia , jasmin , roza , zonkil
tlo- cedr , drzewo sandalowe , wetiwer , paczula włala marmuazel
czarnazuzia1 jest offline  
Stary 2008-02-01, 22:58   #4184
your Angel
czyli Endżi

Cytat:
Napisane przez SpanishMyszka Pokaż wiadomość
OI jest the best
No dla mnie raczej lepiej niż good, ale mniej niż the best

Cytat:
Za pieczonymi jabłkami też nie za bardzo przepadam - nie chciałabym pachnieć dosłownie jak deser albo szarlotka... Ale cynamon kocham i uwielbiam kompozycje zapachowe, w których mogę go odnaleźć
Się wie Zdecydowanie z cynamonem i wanilią Cię kojarzę

Cytat:
Wiem, że bywają różne skojarzenia, ale mi osobiście Słoń nie kojarzy się z zestawem ryż + jabłka...
Jeżeli zaś chodzi o odczucia, to nie jesteś odosobniona w swej niechęci - nikt z moich bliskich nie jest w stanie zaakceptowac tych perfum i gdy tylko wyczują w powietrzu ten zapach, od razu jestem zmuszona się ewakuować
Mnie się gorzej kojarzy niż ryż z jabłkami ... klik!

Ciekawe, że Twoim bliskim się nie podoba - cholersko popularny jest ten zapach

Cytat:
Napisane przez Contax
Aniele, dobrze pamiętasz

pachnę
your Angel jest offline  
Stary 2008-02-01, 23:06   #4185
mskladaczek
Zakorzenienie

Balsam "Pozegnanie z Afryka" na dobranoc.
Nie wiem co tam do srodka napakowali, ale uzaleznia okrutnie
mskladaczek jest offline  
Stary 2008-02-01, 23:51   #4186
Agia*
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez khy Pokaż wiadomość
Agia, trzymam kciuki, zeby bylo ok.
Ja tez mam tak z zapachami, dlatego w podle dni wole nie uzywac zadnych ulubionych.
Cytat:
Napisane przez dzika truskawa Pokaż wiadomość
Trzymam kciuki, żeby Ci się EdM nie kojarzył źle
Dziękuję bardzo, kciuki chyba pomogły - mimo iż dzień był koszmarny, to jeśli wszystko dobrze pójdzie mój kocurek wyjdzie jutro ze szpitala.
Ja również w kiepskie dni nie używam ulubionych perfum, więc od kilku dni Lutki i Shalimar stoją biedne nieruszane

Cytat:
Apteką pachnie
Cytat:
Wiesz Myszko, ja niestety nie pamietam za dobrze tego zapachu Dostałam próbasa od FM po wypełnieniu ankiety (w okienku "Zapach, który zmienił moje zycie" czy coś takiego wpisałam Sticky Cake i WoodCaffe CdG). No i kochany FM właśnie tego próbasa dla mnie wybrał - podobno najsłodszy spośród wszystkich FM.
Przetestowałam raz ten zapach i próbkę oddałam (żałuję)

Wanilia w L'eau D'Hiver... Taka utajona i nieoczywista - dokładnie jak w Lolicie Midnight
Hehe, pamiętasz to moje apteczne skojarzenie w związku z Lolitą Midnight Z tego co pamiętam to klimatycznie te zapachy mają w sobie coś wspólnego - taka była moja pierwsza myśl po niuchnięciu L'eau d'Hiver. Jednak L d'H wydał mi się jednak bardziej apteczny - pamiętam, że kilka dziewczyn to zdziwiło Generalnie - zapach mi się szczerze spodobał
Pierwszy komentarz jak dla mnie bardzo trafny Słodyczy w L'eau d'Hiver nie czuję w ogóle, wanilia nie jest na mnie utajona - po prostu nie ma jej w ogóle Moim zdaniem zapach bardzo udany i oryginalny
Cytat:
Pachnę sobie nadgarstkowo Pink Sugar (w swojej kategorii cudo!) i Lou Lou (syntetyczna gorycz dosłodzona aspartamem i urozmaicona kwiatkowo-sratkowym pierdem rodem z ogródka wokół domu starców - rzeczywiście, nie można mu odmówić oryginalności! ).
Oj, potrafisz zachęcić do testów

La Perla Shiny Creation wieczorową porą.
Stary 2008-02-02, 00:46   #4187
Szara Róża
Zakorzenienie

GG do Szara Róża

Cytat:
Mieliśmy z TŻ-tem w Krakowie oswojonego pająka w łazience. Józef mu daliśmy na imię.
Urocze!

Cytat:
Wszelako kocisko również proszę wytarmosić i ucałować w czółko.
(Mój Garfield specjalizuje się w ćmach. Urodzony pogromca ciem.)
Wytarmosiłam i wycałowałam me "Krowiszcze" po łepku i łapkach (które, żeby pozostać w temacie, bardzo ładnie, kociofuterkowo pachniały ), aż uciekła z obrażoną miną mówiącą: "już dość! już dość! pokręciło cię jak nic, gópi lódziu! idę od ciebie teraz - przemyśl swoje zachowanie, ono nie jest całkiem normalne!"

Moja polowaczka ubóstwia muchy - takie śmierdzące i tłuste

Proszę koniecznie wypieszczoszkować Garfielda od Rózika

Cytat:
O! Ooo! Nie znam! Jak to pachnie?
Na następnym Śląskim Zlocie dam Ci niuchnąć...

Cytat:
Pyszna mieszanka.
Pyszna! Ze wszech miar!

Cytat:
Napisane przez czarnazuzia1 Pokaż wiadomość
Must II- kwiatowe perfumy

poczatek -bergamotka, mandarynka , brzoskwinia
srodek- aldehydy, konwalia , jasmin , roza , zonkil
tlo- cedr , drzewo sandalowe , wetiwer , paczula włala marmuazel

A ja znalazłam takie nuty :

początek - estragon, hiacynt, mandarynka, brzoskwinia
środek - jaśmin, goździk, narcyz, irys
baza - drewno sandałowe, wetiwer, mech dębowy, piżmo
co potrącona, jeszcze czysto dźwięknie."

Szara Róża jest offline  
Stary 2008-02-02, 00:58   #4188
*Lola
Przyczajenie

Python
*Lola jest offline  
Stary 2008-02-02, 01:36   #4189
irkax
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Szara Róża Pokaż wiadomość
Też nie-cier-pię tego składnika w perfumach - uciekam z kwikiem i histerią w oczach na sam dźwięk słowa "brzoskwinia" ( a pfuuu! )

Ale!

Must i FdB to, w moim przypadku, wyjątki - brzoskwinia w tych zapachach na szczęście nie wybija się na mojej skórze, inne składniki nie dają jej "wyleźć" na pierwszy plan
U mnie też są chlubne wyjątki. Np. Alchimie, które piękne są niezwykle, śliwkowo, pysznie i zniewalająco
Są też takie zapachy w których ilość picza jest znikoma, albo objawia się krótkim trwaniem w nucie rozpoczynającej, to jeszcze wtedy ujdzie

irkax jest offline  
Stary 2008-02-02, 04:13   #4190
bluegirl
Zakorzenienie

GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl

Ponownie mam ogromną ochotę na Innocent, ale w ramach pokatarowego odświeżania flakonów i przypominania zapachów dziś Flowerbomb EDP

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline  
Stary 2008-02-02, 06:59   #4191
nefernefer35
Zakorzenienie

GG do nefernefer35

Euphoria Blossom
nefernefer35 jest offline  
Stary 2008-02-02, 08:06   #4192
khy
Zadomowienie

Stary, dobry Diesel Plus Plus, mleczny i rzeski jednoczesnie (wyciagnelam z zakamarkow szafy ;-))) ).
khy jest offline  
Stary 2008-02-02, 08:24   #4193
SpanishMyszka
Zakorzenienie

Cytat:
Mnie się gorzej kojarzy niż ryż z jabłkami ... klik!
Oj to faktycznie nie jest dobrze

Cytat:
Ciekawe, że Twoim bliskim się nie podoba - cholersko popularny jest ten zapach
Nie podoba to w zasadzie mało powiedziane (), oni go nie znoszą !
TŻ od razu ryczy i goni mnie do wanny, bo kojarzy mu się z jakimiś lekarstwami, a rodzice uparcie twierdzą, że to gnijące kartofle, które leżą w wilgotnej piwnicy... Mama ostatnio bardzo sie zdenerwowała kiedy zaproponowałam jej, że spryskam ją właśnie Słonikiem - "Tyle razy ci mówiłam, że nie chcę więcej tego smroda wąchać !"
Biedna ja - nikomu z moich bliskich się te perfumy nie podobają

w temacie - Un Bois Vanille () i wiecie co ? - Trzeba chyba zaktualizować listę marzeń...
I can feel it tearing me apart..."

Edytowane przez SpanishMyszka
Czas edycji: 2008-02-02 o 09:42 Powód: literówka niedobra :]
SpanishMyszka jest offline  
Stary 2008-02-02, 08:29   #4194
swish
BAN stały

GA Money ups Mania
swish jest offline  
Stary 2008-02-02, 08:41   #4195
nuna_77
Zadomowienie

Dzisiaj Fig Leaf Demeter, jest podobny do Figi L'artisan, tez bardzo soczysty i zielony
nuna_77 jest offline  
Stary 2008-02-02, 09:10   #4196
taka taka
Zakorzenienie

globalnie Chanel no 5, LN Czarna Coco, PN Mademoiselle
taka taka jest offline  
Stary 2008-02-02, 09:31   #4197
madziczka
Zakorzenienie

GG do madziczka

A czym bym ja mogła dziś pachnieć jak nie OI? Dziś testy globalne- ogólnie u mnie pada deszcz, boli mnie głowa, jestem rozdrażniona. Chyba muszę się napić

Frank Zappa

http://www.youtube.com/watch?v=_e1pADu6VvI
madziczka jest offline  
Stary 2008-02-02, 09:34   #4198
nebraska
Zakorzenienie

Jeszcze niczym nie pachnę, rozmyślam nad Ambre Extreme

Fragrantica

nebraska jest offline  
Stary 2008-02-02, 09:56   #4199
Dallale
Rozeznanie

Flowerbomb... Co ta sesja robi z człowiekiem .
Dallale jest offline  
Stary 2008-02-02, 09:56   #4200
Porcelainnn
Zadomowienie

Dzień dobry

Idę się spsikać Rushem, co by się poczuć jak demoniczna kocica nad notatkami z literatury współczesnej w szarym dresie poplamionym kawą

I need perfection, some twisted selection that tangles me to keep me alive
Porcelainnn jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Perfumy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości