Wydajność kremu... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2004-11-25, 21:03   #1
Nefretete
Zadomowienie

GG do Nefretete

Wydajność kremu...

Kochane, mam do Was pytanie odnoście wydajności kremów:
na jak długo stracza Wam kremu na pycholka 50ml?
niestety u mnie bardzo szybko wychodzą- miesiąc, dwa i kupuję następny. I tu pojawił się problem, chcę kupić krem na dzień- Clarins Multi-Active Jour Protection Plus [Multi-Active Day Cream All Skin Types- jest w zestawie świątecznym z kremem na noc- 15ml fluidu- który jest bardzo wydajny- oraz z czymś tam jeszcze... ale mam obawy, że powyższy krem starczy mi na 2 miechy i ponad 2 stówki "papa" , bo nowy trzeba kupić. (I żal mi kasy, wiem będę zadowolona, ale pierwsze odczucie po zakupie, zawsze tak mam )
Możliwe, że za grubo się smaruję, ale lubie "czuć" , że mam coś na twarzy.

Powiedzcie, jak jest u Was i czy warto inwestować, wiem warto, rewelacyjny krem, na który czaiłam się od dłuższego czasu i...a może jest inna rerwelacja?

i dziękuję

http://www.v10.pl

Narodowa strona Polaków-> http://www.narzekalnia.pl

Nefretete jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-25, 21:27   #2
svenja
Wtajemniczenie

Re: Wydajność kremu...

Ja stosuje Effaclar K na noc, a na dzien krem miodowy L'Occitane i ten ostatni starcza mi na jakies 3-4 miesiace (przy uzytkowaniu raz dziennie). Ale ja na przyklad smaruje tylko buzie, a szyje to juz zwyklym balsamem. To moze dlatego tak dlugo zuzywam ten krem.

Dodatkowo sporo tez zalezy od konsystencji. Wydaje mi sie, ze jak krem jest ciezszy, to naklada sie go mniej. Ten moj miodowy ma niemalze plynna konsystencje, ale bardzo bogata, wiec naprawde niewiele trzeba, zeby pokryc cala buzke.

Moja mama smaruje sie od dekoltu w gore i to naprawde garsciami, wiec jej krem schodzi w miesiac, obojetnie jaki

Aha - ZAWSZE warto inwestowac w rewelacjyny krem To powinno byc gdzies w kodeksie pudernic

Stary 2004-11-25, 21:53   #3
Nefretete
Zadomowienie

GG do Nefretete

svenja napisał(a):
> Ja stosuje Effaclar K na noc, a na dzien krem miodowy L'Occitane

Svenja, właśnie właśnie to chyba Twoja ulubiona marka L'Occiane prawda ? godny polecenia, chyba produkty tej firmy widziałam w aptece, ale nie dam gowy

>Ale ja na przyklad smaruje tylko buzie, a szyje to juz zwyklym balsamem. To moze dlatego tak dlugo zuzywam ten krem.

ja również smaruję tylko buzię a szyję i resztę ciała balsamem/żelem na celulitis- kto wiem, może i na szyję dotrze lub zwykłym nawilżającym.

http://www.v10.pl

Narodowa strona Polaków-> http://www.narzekalnia.pl

Nefretete jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-25, 23:40   #4
koko
Zakorzenienie

GG do koko

Ja mam odwrotny problem- wszystko zużywam potwornie długo, wręcz niewyobrażalnie długo.Smaruję się normalnie, czasami duuużo kremu idzie za jednym razem, ale zawsze zużywam jeden krem dużo dłużej niż inni.W zeszłym roku w zimę tubkę 40 ml zużywałam przez 4 miesiące, aż mi się znudziła po prostu i rzuciłam ją w kąt,mimo iż było w niej kremu na dobrych kilka użyć(jak dla mnie pewnie z miesiąc ) na rzecz innego kremu.
Nie wiem, czemu tak się dzieje. To jest dla mnie wielka tajemnica. Ale w gruncie rzeczy to fajnie- ekonomiczna ze mnie dziewczyna.
koko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-25, 23:50   #5
svenja
Wtajemniczenie

Aaaa, uwielbiam L'Occitane, choc mogloby byc troche taniej jednak Ale fakt faktem, jakosc swietna, podoba mi sie filozofia firmy (jak najmniej chemii w kosmetykach), oryginalnosc, intensywny zapach kremow (nie kazdemu to pasuje, ale ja to ubostwiam). No i te swieczki zapachowe...

W aptece nie widzialam L'Occitane, ale jest kilka firmowych sklepow w Polsce.

> ja również smaruję tylko buzię a szyję i resztę ciała balsamem/żelem na celulitis- kto wiem, może i na szyję dotrze lub zwykłym nawilżającym.

No wlasnie i tak powinno byc, a nie, ze moja madre ten krem lopata prawie ze naklada. Nic dziwnego, ze najgorszy krem nawilzajacy zdziala u niej cuda, jesli nalozy sobie pol sloika na twarz Oczywiscie absolutnie nie kupi specjalnego kremu na dekolt, itd, bo to przeciez marnotrawstwo A to co ona robi to oszczednosc, tak?

Stary 2004-11-26, 00:08   #6
Rzabba
Rzabbocop

Wpisy w blogu: 1
GG do Rzabba

U mnie kremik idzie w 4-6 tygodni, zależy od potrzeb i wydajności i wcale nie czuję, że nakładam go dużo. Natomiast wszystkie inne kosmetyki mam potwornie długo bo nie stosuję ich systematycznie Jedynie o twarz dbam prawie tak jak trzeba.
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-30, 17:35   #7
joannea
Zadomowienie

Nefretete, Kocie, nie pamiętam ani jaki to był wątek, ani kiedy, dość powiedzieć, że z rok czy dalej temu była właśnie dyskusja na temat zuzycia kremów, w której ówczesne Autiorytety poddały pod rozwagę fakt, że w próbce mieści się określona ilość kremu nie po to, żeby sobie klientka rozłożyła aplikację na kilka dni, ale własnie dlatego, że przewidywana efektywność kremu zaczyna się od tych kilku, czy jednego, ml dziennie czyli, kremy są opracowywane tak, żeby działały przy większej ilości. Wiem, że beznadziejnie to tłumaczę, ale staram się oddać sens tamtych wypowiedzi od tamtej pory ja juz tez nie oszczędzam na kremach, i pakuję "ile fabryka dała"
joannea jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-30, 20:22   #8
manolita
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Oooo matko... kiedys nalozylam na buziaczka mojego tyle kremu ile bylo wlasnie w saszetce i milalam wrazenie ze nałozyłam sobie maske! Smaruje sie normalnie, ale kremy i wogole wszyskie inne rzeczy schodza mi potwornir dluuuugo Za to mojemu TŻ... co najmniej trzy razy szybciej

mój blog http://umanolity.blogspot.com/
manolita jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-01, 23:18   #9
Gonia1
Zakorzenienie

joannea napisał(a):
> Nefretete, Kocie, nie pamiętam ani jaki to był wątek, ani kiedy, dość powiedzieć, że z rok czy dalej temu była właśnie dyskusja na temat zuzycia kremów, w której ówczesne Autiorytety poddały pod rozwagę fakt, że w próbce mieści się określona ilość kremu nie po to, żeby sobie klientka rozłożyła aplikację na kilka dni, ale własnie dlatego, że przewidywana efektywność kremu zaczyna się od tych kilku, czy jednego, ml dziennie

Tzn. że ilośc kremu, która jest w próbce, powinna być użyta na jedno smarowanie?
Gonia1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-02, 10:33   #10
mimbi
Zakorzenienie

Mi jedna probka starcza na 4 uzycia, czy to znaczy, ze mam mala glowe?
mimbi jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości