Rogowacenie mieszków -błagam o pomoc! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2004-11-27, 16:05   #1
sikora-junior
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!

GG do sikora-junior

Rogowacenie mieszków -błagam o pomoc!

Jestem zrozpaczonaa ;( echh mecze się z tą dolegliwością już od kilku lat i nie mam juz siły! Rogowacenie mieszków jest dla mnie strasznie uciązliwe! Szczególnie występuje na policzkach! :/ wrecz czasami wstydze sie swojej skóry i musze sie ukrywać! meczy mnie to strasznie! Nie mam pojęcia jak temu zapobiec. Odwiedzałam setki dermatologów, uzywałam setki maści, kremów, zawiesin, tabletek,peelingów i nic nie pomaga! Moja siostra miała też to kilka lat temu i pierwszy krem jej pomógł! A mi nic nie pomaga! Jednynym ratunkiem jest dla mnie słońce! Lato to dla mojej skóry raj, bo wtedy ta zmiana skórna "się chowa" ale zima znów sie pojawia! Co to za leczenie? Pojawia sie i znika! Ja juz nie mam siły! Echh może dlatego nienawidze zimy :| bardzo bym prosiła o jakąkolwiek pomoc! Jakies skuteczne środki, które faktycznie by mi pomogły...wydałam już na leczenie mnóstwo pieniedzy i chyba przestałam wierzyć w skutecznośc nawet prywatnych dermatologów. Serdecznie prosze o pomoc! Nie chce już się z tym dłużej męczyć...to dla mnie bardzo wazne! Może dzięki Pani w końcu polubie zimę ... ;(
sikora-junior jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-29, 22:47   #2
Justy
Zakorzenienie

Re: Rogowacenie mieszków -błagam o pomoc!

i nikt Ci jeszcze nie powiedział, ze zazwyczaj jest to kwestia genów i nie da rady tego zlikwidować?
można zmniejszyc problem odpowiednią pielęnacją, ale po jej zaprzestaniu wszystko powróci.
zazwyczaj stosuje się preparaty z mocznikiem,np. seria Xerial SVR, z witaminą A (retinol, retinoidy), z kwasami- np. salicylol, produkty Neostraty; może być Propylacticare.
Justy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-30, 12:08   #3
sikora-junior
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!

GG do sikora-junior

nie da rady tego zlikwidowac?! hę?! Echh superr :| :/
W moim przypadku nie będzie chyba to "zazwyczaj" bo w mojej rodzinie nikt tego nie ma :/ oprócz siostry, ktora już się z tego wyleczyła!!!!!!..ale ona razcej mi genów nie przekazała :/ zmniejszyć problem? yeah ... od kilku lat probuje zmniejszyc ten cholerny problem i co z tego mam?! nic ... :/ tego problemu nie da się zmniejszyć! albo jest,albo go nie ma! a tu widze,że chyba nikt nie jest w stanie temu w jakikolwiek sposob zapobiec :| pewnie i tak wszystkie wymienione produkty już stosowałam :| więc i tak nie będe już tracila kasy na coś, co nie daje rezultatów :| a własciwie po co mam kupować nowe, skoro te które mam ( 6 kremow+ kilka zawiesin i tabletki :/) i tak nic mi nie pomagają A to widze,ze lekarze maja rózne "poglądy na świat" bo ostatnio jakis dermatolog powiedział mi,ze po stosowaniu peelingu od razu mi to zejdzie (co oczywiście było kłamstwem :/) mam to gdzieś! qrde tak to ja tez moge sie leczyć i równiedobrze moge nazwac się lekarzem, bo goowno to wszystko pomaga!!!!!!!! dermatolog? pfff nie wierze już w nic, przede wszystkim straciłam wiare w lekarzy :/// echhhhhhhhhhh ://///////////////
sikora-junior jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-30, 13:02   #4
Beata
Przyjaciółka Wizażu

próbowałaś już wszystkiego w walce z rogowaceniem? A tę metodę znasz? Nacieranie - regularne Solanką Ciechocińską i rękawicą frotte (albo ostrzejszą) po natarciu skóry solanką powinnaś się trochę poopalać (to latem) teraz można spróbować z solarium (ale z wielkim umiarem - to nie ma być opalanie na Mulatkę, wystarczy 5 min). Seans w solarium 1 x w tygodniu ,nacieranie co drugi dzień. Oczywiście solarium tylko wówczas gdy nie ma przeciwwskazań.
Poza tym można też wypróbować kłady borowinowe, peeling z oliwy i cukru, w gabinetach kosmetycznych wykonywane są np.peelingi z błota algowego,soli z algami ,oleju do masażu oraz różnego rodzaju okłady (zawijania)algowe,z błota z Morza Martwego itd.
Takie zabiegi pomagają - ale rogowacenie mieszków nawraca.

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości