Na trądzik - znalazłam coś fajnego. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2002-08-12, 19:54   #1
guest
Zakorzenienie

na trądzik ;-)

to nie moj tekst, lecz kopia z innego forum może pomoże;-))

--------
Witam wszystkich cierpiacych z powodu brzydkich syfkow na buziaczkach)
Wiem jak to jest gdy szuka sie cudownych sposobow na syfki, sama spedzilam nie jedna godzine przegladajac watki na roznych forach o tradziku. Dlatego tez chce sie podzielic moim sposobem na tradzik (o Boze mam nadzieje ze juz sie pozegnalam z ta zmora).
W ciagu ostatniego miesiaca przeszlam kuracje antybiotykowa. Najpierw bralam Unidox - poprawa niewielka, w zasadzie zniknely codzienne, niewielkie krostki natomiast wieksze na linii brody pozostaly, nawet mialam wrazenie ze rosly w sile
Potem zaczelam brac Metronidazol w tabletkach (dzis szosty dzien Metronidozolu) i WIDZE EFEKTY!!!. Do tego smaruje sie Differinem (co noc, prawie cala buzia - jedne miejsca wiecej inne mniej). Buzie myje mydlem Dove (Koralik, dzieki za polecenie).
Nie mam ani jednej nowej krostki. Stare syfki pieknie sie wysuszyly, zaskornikow mniej, buzia jest gladka i tylko wkurzaja mnie przebarwienia po starych zmianach, ale to przezyje) Wystarczy krem tonujacy Vichy i nie mam kompleksow)
Tak sie ciesze, tylko ze radosc przyslania lek ze jak odstawie ten Metronidazol cera wroci do poprzedniego stanu... mam nadzieje ze nie, bede pod opieka dermatologa - w tym tygodniu ide na kontrole i zobaczymy)

-------------
Trzymajcie sie!!!
buziaki Kasia
guest jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-27, 21:29   #2
guest
Zakorzenienie

Re: na trądzik ;-)

Kasiu,znalazłam Twoj post i sie przestraszłam.Od tygodnia zazywam Unidox i podobnie do tego co Ty napisałaś mam wrażenie że w dolnych okolicach twarzy pryszczyków przybyło,a nawet zaatakowało mi szyje!!!!używam rownież Differinu.Napisz, prosze czy pozbylas sie juz na dobre trądziku.jestem bardzo ciekawa twojej odpowiedzi.pozdrawiam
Stary 2002-09-27, 22:36   #3
guest
Zakorzenienie

czesc julitko... niestety, nie uzywałam srodkow o których mowa w liscie, znalazlam te inf. na forum, chyba sekrety kobiet, i pomyslalam, ze moze komus pomoga ...

ps ja pozbyłam sie krost, dopiero po kuracji diane-35 [img]icons/icon12.gif[/img] i buzke mam ciagle "czysta" , a pigulek nie musze juz zazywac, ufff
pozdrawiam i zycze sukcesów w walce [img]icons/icon12.gif[/img] Kasia
Stary 2002-09-28, 14:37   #4
guest
Zakorzenienie

dzieki Kasiu)co do Diany 35 to brałam przez rok i pół roku temu odstawiłam pigułki i teraz mam okropne kłopoty z cerą,a było tak pięknie podczas stosowania Diany...[img]icons/icon9.gif[/img]
Stary 2003-04-22, 16:48   #5
Ginger
Raczkowanie

A ile brałaś diane-35?
Ginger jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-22, 16:58   #6
julita
Raczkowanie

GG do julita

to do mnie pytanie? [img]icons/icon7.gif[/img]
julita jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-22, 18:14   #7
Ginger
Raczkowanie

Re: na trądzik ;-)do kasi

nie, no przecież napisałaś ile brałaś i kiedy odstawiłaś, jestem tylko ciekawa czy kasia po jakim czasie odstawienia ma taką "czystą" cerę
pozdrowionka
Ginger jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-22, 18:21   #8
julita
Raczkowanie

GG do julita
Re: na trądzik ;-)do kasi

bierzesz diane ,czy dopiero zamierzasz? Ja ze swojej strony odradzam,bo w bardzo wielu wypadkach po dianie trądzik powraca.
julita jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-10, 14:05   #9
IkaIna
Raczkowanie

NA TRADZIK POLECAM!!!

Witam serdecznie.
Trafilam na swietna strone dotyczaca problemow skory i wszelkiej masci tradzikow. Strona jest troszke dziwnie skonstruowana i trzeba sie przyzwyczaic do poruszania sie po niej ale informacje w niej zawarte sa istna skarbnica wiedzy i na pewno niejednej z was sie przydadza

http://www2.pwsz.krosno.pl/~henroz/P...2002_autor.htm

pozdrawiam
ika

ps. szczegolnie polecam Rozdział VI Obiektywny przegląd preparatów handlowych stosowanych
w leczeniu i w profilaktyce trądziku. Kupilam dzieki tej stronce swietna tania masc ktora naprawde mi pomaga.
Stary 2004-08-10, 14:12   #10
TOMORROW
Zakorzenienie

na tradzik polecam

rzeczywiście ok stronka, jeszcze mam taka http://free4web.pl/3/0,70147,default...DD8ABD3F782B2B
TOMORROW jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-10, 21:02   #11
izoola
Raczkowanie

Re: NA TRADZIK POLECAM!!!

Nio przejrzałam i faktycznie ciekawa stronka. Wiele można się dowiedzieć. Już ją wpisałam do ulubionych
pozdrawiam
Stary 2004-08-10, 22:31   #12
aha19
Raczkowanie

GG do aha19

Ika a jaka to maść,tak sobie przeglądam,ale nie wiem które są na recepte a które nie
poleć prosze bo skoro jest niedroga to napewno kupie
dzięki z góry
pozdrawiam
Asia
aha19 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-11, 01:55   #13
IkaIna
Raczkowanie

Asiu ja kupilam sobie masc-krem ACNE-DERM (ZFA "Unia") pierwsza na liscie na stronce. Zaplacilam 16 zl i nie trzeba na nia recepty. U mnie sprawdza sie swietnie i dziala zgodnie z tym co napisane w ulotce. Jest wydajny ale trzeba przestrzegac instrukcji i nie omijac godzin smarowania jak tez nie odstawiac po ustapieniu zmian tylko dalej profilaktycznie stosowac kuracje. Zreszta jest wszystko w ulotce napisane.
Do pielegnacji moge polecic poltlusty!!! krem , dostepny w aptece bez recepty o nazwie Cutibaza firmy GlaxoWellcome, ktory stosuje od niedawna i jestem bardzo zadowolona, (swietnie nawilza nie powodujac powstawania nowych zmian, mam wrazenie, ze wyregulowal wydzialanie sebum w mojej skorze, rozjasnia slady po krostkach, dobrze sie wchlania wiec stosuje nawet pod makijaz i nie posiada zadnego zapachu)kosztuje okolo 6-8 zl zaleznie od apteki.
pozdrawiam
ika
Stary 2004-08-11, 02:11   #14
Gonia1
Zakorzenienie

A czy ten krem jest tłusty? Powoduje błyszczenie skóry? Nadaje się pod makijaż?
Gonia1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-11, 09:44   #15
martiene
Raczkowanie

hej Dziewczyny - juz wczesniej trafilam na te strony i wydaly mi sie co najmniej dziwne... nie macie wrazenia ze jest to malo profesjonalne, kim sa osoby prowadzace te strony, lekarzami, czy tak jak my, osobami z tradzikiem? we mnie nie wzbudzaja zaufania, ale to tylko moja opinia - mam nadzieje ze masci dzialaja i buzie pieknieja,pozdrawiam
Martiene - chwilowo podleczona na paszczy

po chwili - obejrzalam wizytowke tego pana ze strony luskiewnik.gower.pl - jest doktorantem AM - moze tylko uprzedzilam sie do wygladu strony
a poza tym: nie mialam pojecia ze odmian tradziku jest AZ TYLE!!!
Stary 2004-08-11, 13:20   #16
IkaIna
Raczkowanie

Gonia nie wiem czy zapytałas o Acnederm czy o CutiBaze
AcneDerm: w zadnym wypadku tlusty nie jest i stosuje sie go miejscowo na zmiany skorne.
CutiBaza: jest poltlusty tak jak napisalam wczesniej, ma konsystencje gestej smietany, swietnie sie rozprowadza i dobrze wchlania, ja stosuje pod make-up chocby dlatego ze jest fajna baza dla fluidu. Nie przekarmia skory, moja wygladza i nawilza. Uzywam pudru sypkiego wiec moja skora sie nie blyszczy ale zauwazylam ze aktywnosc porow jakby sie wyregulowala i zaczynam blyszczec po dluzszym czasie niz przedtem.
pozdrawiam
ika

Gonia1 napisał(a):
> A czy ten krem jest tłusty? Powoduje błyszczenie skóry? Nadaje się pod makijaż?
Stary 2004-08-11, 23:40   #17
Gonia1
Zakorzenienie

IkaIna napisał(a):
>
> Gonia nie wiem czy zapytałas o Acnederm czy o CutiBaze
> AcneDerm: w zadnym wypadku tlusty nie jest i stosuje sie go miejscowo na zmiany skorne.
> CutiBaza: jest poltlusty tak jak napisalam wczesniej, ma konsystencje gestej smietany, swietnie sie rozprowadza i dobrze wchlania, ja stosuje pod make-up chocby dlatego ze jest fajna baza dla fluidu. Nie przekarmia skory, moja wygladza i nawilza. Uzywam pudru sypkiego wiec moja skora sie nie blyszczy ale zauwazylam ze aktywnosc porow jakby sie wyregulowala i zaczynam blyszczec po dluzszym czasie niz przedtem.
> pozdrawiam
> ika
>
> Gonia1 napisał(a):
> > A czy ten krem jest tłusty? Powoduje błyszczenie skóry? Nadaje się pod makijaż?

Dzięki. Pytałam o Acnederm.
Gonia1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-03, 11:06   #18
kid
Raczkowanie

GG do kid
Na trądzik - znalazłam coś fajnego.

Chciałabym wam polecić specyfik, który znalazłam w sklepie ze zdrową żywnością. Nazywa się Papka do Cery Trądzikowej. Producentem jest Instytut Kosmetyczno - Medyczny Jadwiga. Właściwie nie jest to papka, a raczej gęsta zawiesina. Miałam ciągle problemy z zaskrónikami. Nakładałam to na całą twarz przez kilka nocy. Dało świetny efekt - twarz ma śliczny koloryt, buzia jest gładka, zaskórników prawie nie ma. Teraz używam tego co 3-4 dni na całą twarz i codziennie punktowo na "niespodzianki". Jeszcze lepszy efekt widać u mojej siostry, któa miała ogromne problemy z cerą. Nic nie pomogło jej lepiej, niż ta papka.
Podaję skład specyfiku: Aqua, Kaolin, Alkohol., Zinc Oxide, Talc, Camphor.
kid jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-03, 11:20   #19
Jadja
Rozeznanie

Re: Na trądzik - znalazłam coś fajnego.

Dziękuje za opinie! Kiedyś cos słyszałam o tym preparacie, ale ciesze się, że teraz mogłam przeczytać opinię uzytkowniczki. Sama mam ogromne problemy z zaskórnikami i strasznie zanieczyszczoną twarz Poszukam i u mnie tej papki i jesli będzie to kupię! Jeszcze raz dzięki
Stary 2004-12-03, 12:55   #20
modlisha
Raczkowanie

Ide dzis na zakupy, wiec poszukam tej papki mam nadzieje, ze moze to mi w koncu pomoze... dziekuje za podpowiedz

modlisha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-03, 13:34   #21
amistad.k.m.s
Zakorzenienie

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=7846
O to chodzi?
amistad.k.m.s jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-03, 14:29   #22
berry
Raczkowanie

http://www.mojekosmetyki.info/pdstro...a_jadwiga.html
tu można poczytać.
A kupić tę papkę można:
http://www.hurtowniakosmetykow.com/S...p?idProduct=31
Ja tam kupiłam, przyszło po 2 dniach.
berry jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-03, 15:07   #23
Martiq:)
Zadomowienie

a czy nie orientujecie sie może gdzie w Warszawie można dostać to cudeńko?? pzdr
Stary 2004-12-03, 23:16   #24
nan
Wtajemniczenie

Sklepik firmowy Jadwigi na Jerozolimskich. Nie pamiętam numeru, ale to jest w tym ciągu sklepów co Dantex (przed Kruczą). Wchodzisz do czegoś w rodzaju biurowca (tak jak do Collageny) mijasz sklep dla puszystych pań a potem schodzisz schodami (po prawej stronie) na dół. Tam jest sklepik Jadwigi i można kupić wszystkie ich produkty, zaopatrzyć się w ulotki. Mają tam zdaje się także firmowy gabinet kosmetyczny.
nan jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-03, 23:34   #25
Smoczyca
Zakorzenienie

GG do Smoczyca

Papka jest już od jakiegoś czasu na wizażu i ma nawet kilka ocen to dobry produkt - zwłaszcza jeśli chodzi o drobne wypryski, lekko zaognione (bo w kwestii zaskórników to już jest to dla mnie kwestia nieco dyskusyjna). Sama planuję kupić kolejne opakowanie. Trzeba z nią tylko nie przesadzić, bo potrafi koszmarnie wysuszyć cerę

Smoczyca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-04, 12:39   #26
Taverney
Zakorzenienie

hi hi, tą papkę to my już dobrze znamy
Taverney jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-04, 12:44   #27
bluegirl
Zakorzenienie

GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl

buuu ja tak szukam i szukam a nie moge jej nigdzie znalesc, musze chyba zamowic przez internet

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-04, 13:55   #28
mikkkia
Przyczajenie

a ile kosztuje?
mikkkia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-04, 14:41   #29
paliziomka
Zadomowienie

GG do paliziomka

jejku, dopiero teraz pierwszy raz usłyszałam o tej papce. Ja mam cerę mieszaną, z zaskórnikami drobnymi i pojedyńczymi krostkami ( to wszystko tylko w strefie T ). Czy więc mam ją stosować również na policzki czy tylko czoło, brodę, nos ?? Dziekuje za podpowiedzi * Pozdrawiam z Zambrowa

http://znajdzfirme.org
paliziomka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-04, 14:51   #30
Magda^^
Raczkowanie

Wyślij wiadomość przez ICQ do Magda^^ GG do Magda^^ Wyślij wiadomość przez Yahoo do Magda^^

Chciałabym się dowiedzieć ile sie placi za przesyłke:P Ile razem zapłąciłyście??:P
Magda^^ jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości