kosmetyki Bourjois - Strona 119 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-08-02, 21:43   #3541
zanciolek
Rozeznanie

GG do zanciolek Send a message via Skype™ to zanciolek
Dot.: kosmetyki Bourjois

Cytat:
Napisane przez safa Pokaż wiadomość
Podaj kody z tego co kupiłaś w outlecie, a powiem Ci ile toksycznych związków nakładasz codziennie na twarz.

Nowa maskara Volumizer: http://www.youtube.com/watch?v=Vz5Slap4Xes

Może napiszemy petycje o informowaniu konsumentów czy kosmetyki są testowane na zwierzętach? Można ją potem wysłać do Uokik, polskich oddziałów producentów kosmetyków i do dystrybutorów. Powinna być 2 języczna byśmy miały jak największy zasięg. Skoro loreal dostał kary za nieinformowanie, że w reklamach używa sztucznych rzęs to może uokik zadziała też na testy na zwierzętach?
Ale że niby to są inne kosmetyki niż te w sklepach? Sprawdzałam daty ważności i wszystko było ok...
zanciolek jest offline  
Stary 2010-08-02, 21:49   #3542
saks
Rozeznanie

GG do saks

Kupiłam dziś mleczko i żel, pierwsze wrażenie pozytywne
saks jest offline  
Stary 2010-08-02, 22:00   #3543
sstokrottka
Raczkowanie

hej mam w planach zakup jakiegoś różu z bourjois...i waham się między odcieniem 16, 33 i 34...i nie wiem który wybrać...mam bardzo jasną karnację i włosy ciemny-blond, które zimą ciemnieją jeszcze bardziej, że wyglądam jak szatynka, oczy mam zielone. chciałabym jakiś delikatny, pastelowy, typowy słodki róż. ale nie wchodzący w fiolet jak typowy róż barbie:p używała któraś z was tych kolorków? polecicie mi coś? dodam, że nie wiem, czy karnację mam ciepłą, czy zimną...i dzięki
sstokrottka jest offline  
Stary 2010-08-03, 12:40   #3544
neska951
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez sstokrottka Pokaż wiadomość
hej mam w planach zakup jakiegoś różu z bourjois...i waham się między odcieniem 16, 33 i 34...i nie wiem który wybrać...mam bardzo jasną karnację i włosy ciemny-blond, które zimą ciemnieją jeszcze bardziej, że wyglądam jak szatynka, oczy mam zielone. chciałabym jakiś delikatny, pastelowy, typowy słodki róż. ale nie wchodzący w fiolet jak typowy róż barbie:p używała któraś z was tych kolorków? polecicie mi coś? dodam, że nie wiem, czy karnację mam ciepłą, czy zimną...i dzięki

Z tych które podałaś najbardziej pasuje 34 to typowy róż, 33 jest "lilaróż" , a 16 pomarańczowo różowy. Tylko , że 34 ma złote drobinki a to w sztucznym świetle daje żółtawą poświatę...

Edytowane przez neska951
Czas edycji: 2010-08-03 o 12:44
neska951 jest offline  
Stary 2010-08-03, 12:51   #3545
Lilly22
Zadomowienie

dziewczyny miała któraś z Was Bourjois Fluid Foundation???? Na KWC nie widze a zastanawiam się nad kupnem.
Lilly22 jest offline  
Stary 2010-08-03, 13:01   #3546
miss_love
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Lilly22 Pokaż wiadomość
dziewczyny miała któraś z Was Bourjois Fluid Foundation???? Na KWC nie widze a zastanawiam się nad kupnem.

chodzi Ci o 10Hour Sleep Effect?
Stary 2010-08-03, 13:06   #3547
Maqua
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Shazney Pokaż wiadomość
Mam pytanko, czy można znaleźć w necie odcienie, w jakich występuje najnowszy podkład Bio Detox Organic? Szukałam, nic niestety nie znalazłam. Może któraś z Was coś "wyhaczyła"?
też mnie to interesuje, widziała któraś?
Maqua jest offline  
Stary 2010-08-03, 13:11   #3548
miss_love
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Maqua Pokaż wiadomość
http://www.bourjois.com.hk/node_159/...363/node_86745

Stary 2010-08-03, 13:11   #3549
Lilly22
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez miss_love Pokaż wiadomość
chodzi Ci o 10Hour Sleep Effect?
o cos takiego mi chodzi http://allegro.pl/item1157927905_bou...oundation.html
Lilly22 jest offline  
Stary 2010-08-03, 13:23   #3550
Taranka
Zakorzenienie

Cytat:
A to nie jest straszny staroć? Nie ma go na stronie Bourjois i chyba w ogóle go w drogeriach nie widziałam..

Taranka jest offline  
Stary 2010-08-03, 13:33   #3551
miss_love
Zakorzenienie

Cytat:
dokładnie, lepiej nie wiedzieć ile ten podkład ma już lat lepiej go nie kupuj.

w sumie jak na staroć to on drogi jest

Edytowane przez miss_love
Czas edycji: 2010-08-03 o 13:35
miss_love jest offline  
Stary 2010-08-03, 14:51   #3552
Maqua
Zakorzenienie

oooo dziękuję niedługo mam dostać ten podkład do testowania i mam nadzieję, że będę mogła wybrać kolor. i tak pewnie najjaśniejszy będzie dla mnie za ciemny... trzeba będzie rozbielać
Maqua jest offline  
Stary 2010-08-03, 15:08   #3553
miss_love
Zakorzenienie

Cytat:
oooo dziękuję niedługo mam dostać ten podkład do testowania i mam nadzieję, że będę mogła wybrać kolor. i tak pewnie najjaśniejszy będzie dla mnie za ciemny... trzeba będzie rozbielać
koniecznie opisz swoje wrażenia jak już będziesz testować
Stary 2010-08-03, 16:39   #3554
Shazney
Zakorzenienie

Cytat:
Ja właśnie też się załapałam na testy Bio Detox . Na forum napisali, że będą wysyłać najbardziej uniwersalny odcień, czyli 54 Beige. Ale jeszcze zapytają producenta, czy byłaby możliwość wyboru koloru przez testerki.

miss_love, dzięki za link!

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline  
Stary 2010-08-03, 17:25   #3555
Lemirka
Zakorzenienie

A jak można było się dostać do testowania?
Lemirka jest offline  
Stary 2010-08-03, 17:30   #3556
Shazney
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Lemirka Pokaż wiadomość
A jak można było się dostać do testowania?
Wysłałam Ci wiadomość na priv, bo nie wiem czy można legalnie podać tutaj link do akcji .

and random compliments.
Shazney jest offline  
Stary 2010-08-03, 18:02   #3557
safa
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez zanciolek Pokaż wiadomość
Ale że niby to są inne kosmetyki niż te w sklepach? Sprawdzałam daty ważności i wszystko było ok...
Nie powiesz mi chyba, że około 9 letni korektor i 6 letni błyszczyk nie wpływają źle na Twoją skórę? Kody Bourjois powtarzają się co 8 lat, podaj je tutaj, to podam Ci właściwe daty.

Cytat:
Napisane przez blebleble22 Pokaż wiadomość
Safo, czy pisząc o promocjach róży do policzków miałaś na myśli okrągłe czy te nowe, podwójne? Czy będzie w najbliższym czasie jakaś fajna promocja na te podwójne? Z góry dziękuję
Cytat:
te podwójne są dostępne tylko w Douglasie więc promocja jest na te okrągłe.
Przepraszam że odpowiadam za Safę.
Promocja na pojedyńcze, podwójne były już w promocji, trzeba czekać na kolejną.

Cytat:
po kilku dniach używania mogę polecić micel Bourjois. jest naprawdę świetny i w dobrej cenie. poprzednio używałam La Roche Posay i naprawdę nie widzę wielkiej różnicy, ten świetnie zmywa makijaż i oczyszcza skórę już przy niewielkiej ilości. i pachnie dość przyjemnie, LPR jak dla mnie śmierdział alkoholem (a przecież nie miał go w składzie). niedługo powinnam dostać jeszcze micel Vichy, wtedy będę miała pełne porównanie.
używałam jeszcze kiedyś micela Ziaja, ale tamten był po prostu niebieską wodą
tonik witaminowy jakoś mnie nie zachwycił, powiem więcej jak dłużej poużywam
Używam tego toniku po mleczku Pharmaceris, muszę przyznać, że fajnie odświeża skórę.

Cytat:
Napisane przez sunkissed Pokaż wiadomość
Sprzedający ma gifty, które ostatnio były dodawane do zakupów. Rozpoznałam to po tym co sprzedaje. Takie były w Superpharmie ostatnio, pewnie to pracownik. Prawdopodobnie na kodzie kreskowym jest naklejka prezent której nie da się tak łatwo zdjąć i na tym jest kod kreskowy Superpharmy naklejony.

Cytat:
Ja właśnie też się załapałam na testy Bio Detox . Na forum napisali, że będą wysyłać najbardziej uniwersalny odcień, czyli 54 Beige. Ale jeszcze zapytają producenta, czy byłaby możliwość wyboru koloru przez testerki.

Cytat:
Cytat:
Mam pytanko, czy można znaleźć w necie odcienie, w jakich występuje najnowszy podkład Bio Detox Organic? Szukałam, nic niestety nie znalazłam. Może któraś z Was coś "wyhaczyła"?
Podawałam linki przy okazji poinformowania Was o nowości.

Cytat:
Cytat:
Cytat:
Napisane przez Taranka Pokaż wiadomość
A to nie jest straszny staroć? Nie ma go na stronie Bourjois i chyba w ogóle go w drogeriach nie widziałam..
Cytat:

Ten podkład ma już jakieś 9 lat. Ostatnio przeglądając allegro, znalazłam nawet jego podróbki. Również podróbki Volume glamour, baz pod makijaż, cieni - między innymi książeczek właśnie i wiele różnych staroci. Co do cieni w książeczkach, zauważyłam, że są różne. Jedne mają różne folie chroniące, inne nie, również jedne mają wydrukowane strzałki na opakowaniu, inne nie, żadne za to nie mają kodu produkcji. Podejrzewam, że prawie wszystkie to podróbki.
safa jest offline  
Stary 2010-08-03, 18:04   #3558
akisia
Zakorzenienie

Cytat:

Ja mam nadzieję, że będzie możliwość (ja jestem tą, która ciągle jęczy, że chce najjaśniejszy )
Ja testuję od samego początku, strasznie jestem szczęśliwa, dużo dzięki temu zaoszczędziłam
akisia jest offline  
Stary 2010-08-03, 18:52   #3559
miss_love
Zakorzenienie

Cytat:
Wysłałam Ci wiadomość na priv, bo nie wiem czy można legalnie podać tutaj link do akcji .
czy mogłabym również prosić o taką wiadomość/

Safa czy mogłabym Ci wysłać na PW link do aukcji z korektorem abyś oceniła czy jest oryginalny?

Edytowane przez miss_love
Czas edycji: 2010-08-03 o 18:53
miss_love jest offline  
Stary 2010-08-03, 22:44   #3560
Anex
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Taranka Pokaż wiadomość
Dokładnie, miałam ten podkład z 9 lat temu ale mogę się mylić +-2 lata
Anex jest offline  
Stary 2010-08-03, 22:45   #3561
miss_love
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Anex Pokaż wiadomość
Dokładnie, miałam ten podkład z 9 lat temu ale mogę się mylić +-2 lata

jak można sprzedawać tak stare kosmetyki
współczuję tym co nie wiedzieli i kupili...
Stary 2010-08-04, 01:25   #3562
Olecha
Raczkowanie

Cytat:
to ja też poproszę taką wiadomość
Olecha jest offline  
Stary 2010-08-04, 09:23   #3563
Lilly22
Zadomowienie

Cytat:

dzięki dziewczyny, nie wiedziałam że to taki staroć,w takim razie go nie kupie
Lilly22 jest offline  
Stary 2010-08-05, 20:10   #3564
sstokrottka
Raczkowanie

wiecie co? już się niby zdecydowałam na róż w odcieniu 34, a tu dzisiaj zobaczyłam na allegro zdjęcie kolorku 35 i się zakochałam...ach niestała w uczuciach do róży jestem:p nie mam pojęcia już który wybrać... pomóżcie mi...czy ten 35 (może używałyście) nie jest przypadkiem zbyt beżowy? chciałabym jakiś bardzo bardzo delikatny kolor, który ładnie rozświetli mi twarz, ale jednocześnie nada słodki, różowy, pastelowy kolorek mojej bladej twarzy...polecicie mi jakiś odcień? dodam, że mam tendencje do cieni pod oczami, więc kolory wpadające w fiolet odpadają, bo tylko bardziej by je podkreśliły...i na prawdę mam bardzo jasną skórę i jestem ciągle blada-tak już mam:p używam healthy mix-najjaśniejszego odcienia a i tak nie miałabym nic przeciwko, żeby był jaśniejszy

Edytowane przez sstokrottka
Czas edycji: 2010-08-05 o 22:14
sstokrottka jest offline  
Stary 2010-08-05, 23:46   #3565
_Novotna_
Wtajemniczenie

ja miałam kolorek rose d'or i on był troszke ostry, tzn bardzo taki 'matrioszkowy' kupiłam teraz kolor 95 rose de jaspe i on jest super, delikatny zgaszony róż i pieknie rozświetla i daje delikatny słodko-różowy lekko opalizujacy rumieniec
Stary 2010-08-06, 09:33   #3566
Anex
Rozeznanie

Cytat:
Nie powiesz mi chyba, że około 9 letni korektor i 6 letni błyszczyk nie wpływają źle na Twoją skórę? Kody Bourjois powtarzają się co 8 lat, podaj je tutaj, to podam Ci właściwe daty. .
Tak się zastanawiam czy w innych firmach kody też sie powtarzają, np. w L'Oreal? Kupuję na allegro korektor Touche Magique z kodem 26F31F , wygląda na oryginał-wyglądem nie różni się od tego z Rossmanna. W zeszłym roku kupiłam przez allegro błyszczyki Bourjois na granicy ważności, kody: 8901, chyba jestem szczęściarą ale bez nalepek poskiego dystrybutora W ramach odkupienia i na swoją obronę napiszę, że wszystkie pozostałe moje kosmetyki Bourjois (róże, inne błyszczyki, kredki) kupiłam w Sephorze lub Rossmannie, bo np. nowości nie ma na allegro albo są nieraz drożej niż na promocji w sklepie

Cytat:
Ten podkład ma już jakieś 9 lat. Ostatnio przeglądając allegro, znalazłam nawet jego podróbki. Również podróbki Volume glamour, baz pod makijaż, cieni - między innymi książeczek właśnie i wiele różnych staroci. Co do cieni w książeczkach, zauważyłam, że są różne. Jedne mają różne folie chroniące, inne nie, również jedne mają wydrukowane strzałki na opakowaniu, inne nie, żadne za to nie mają kodu produkcji. Podejrzewam, że prawie wszystkie to podróbki.
A więc nie myliłam się co do wieku podkładu. W tym samym czasie mniejwięcej (jakieś 7-8 lat temu) miałam też tusz Coup de Theatre, o taki:
Bourjois Coup de Theatre - bronze romanesque(numer 1162722470) i szminkę DOCTEUR. Ciekawe czy te dostępne na all nie są w podobnym wieku co podkład.
Anex jest offline  
Stary 2010-08-06, 14:07   #3567
safa
Raczkowanie

Trochę o Bio Detoxie.
Przekopałam ostatnio dostępne mi materiały. Wygląd podróbki Bio Detoxu, nie jest przypadkowy. Producent miał 2 koncepcje wyglądu na początku. Można to zauważyć oglądając różne wizualizacje reklamowe w internecie. Firmy podróbkowe przywłaszczyły sobie niewykorzystaną koncepcje. Ostatecznie oryginalny, gotowy produkt, wygląda jak na poniższych fotografiach ale nie zraźcie się jak zobaczycie na wizualizacjach co innego. Przy okazji kilka swatchy, korektory to numery 2 i 3, takie same zagoszczą u nas. Podkład to numer 52 Vanilia.

Podkład:
Załącznik 3310627 Załącznik 3310628 Załącznik 3310629

Korektor:
Załącznik 3310631 Załącznik 3310630 Załącznik 3310632

Końcowy Efekt:
Załącznik 3310643 Załącznik 3310644

Jak widać, oba produkty są mocno kryjące. Matowe, bez drobinek.
safa jest offline  
Stary 2010-08-06, 15:18   #3568
Shazney
Zakorzenienie

safa, no, no, no... . Poważnie mnie zainteresowała seria Bio Detox. Na zdjęciach widać, że podkład świetnie kryje, ciekawe jak z efektem matującym. Nie podoba mi się tylko opakowanie korektora - coś czuję, że będzie wypływał i wszystko brudził.

and random compliments.
Shazney jest offline  
Stary 2010-08-06, 20:30   #3569
sstokrottka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez _Novotna_ Pokaż wiadomość
ja miałam kolorek rose d'or i on był troszke ostry, tzn bardzo taki 'matrioszkowy' kupiłam teraz kolor 95 rose de jaspe i on jest super, delikatny zgaszony róż i pieknie rozświetla i daje delikatny słodko-różowy lekko opalizujacy rumieniec
Dzięki wielkie Na dzień dzisiejszy jestem zdecydowana na 95...zobaczymy co będzie za tydzień poczekam na promocję w rossmannie...
sstokrottka jest offline  
Stary 2010-08-07, 13:18   #3570
safa
Raczkowanie

Cytat:
safa, no, no, no... . Poważnie mnie zainteresowała seria Bio Detox. Na zdjęciach widać, że podkład świetnie kryje, ciekawe jak z efektem matującym. Nie podoba mi się tylko opakowanie korektora - coś czuję, że będzie wypływał i wszystko brudził.
Nie miałam korektora w łapkach jeszcze. Wiem, że dopracowywali opakowanie jeszcze zanim poinformowali świat o nowej serii. Mam nadzieje, że tak porządna firma pomyślała, że może wypływać i zabezpieczyła to jakoś. To nie pierwsze takie rozwiązanie na rynku przecież.

Jest weekend, a ja mam trochę czasu, więc sprzedam Wam więcej info o nowościach. Znowu będziecie gadać, że Wam tylko smaku narobie ale co tam.

Kredki mineralne: W 99,98% składają się z naturalnych składników, z czego aż 30% to mineralne pigmenty. Formuła została dodatkowo wzbogacona w roślinne woski i witaminę E. Kontynuują czy też uzupełniają nową gamę Khol & Contour 16h. Tak samo zapewniają komfort do 16h, co zostało sprawdzone na grupie testerek. Mają intensywny kolor, formułę specjalnie dostosowaną dla wrażliwych oczu i osób noszących szkła kontaktowe. Są bardzo miękkie, specjalnie dla wrażliwej skóry wokół oczu i cienkie by precyzyjnie definiować kontur. Gama 6 kolorów, inspirowana kolorami różnych kamieni minerałów. Jak wszystkie kredki Bourjois, są przebadane dermatologicznie, oftalmologicznie i są hypoalergiczne.

Co do kredek, coś zauważyłam. Wklejam Wam zdjęcia, przy zwykłych 16h zaznaczyłam, które kolory zostały u nas wprowadzone.
Załącznik 3312861 Załącznik 3312862
Spójrzcie na te niewprowadzone i na nowe mineralne, są bardzo bardzo podobne. Może (ale nie musi), oznaczać to, że producent/dystrybutor nie chciał dublować kolorów i mineralne kredki zostaną u nas też wprowadzone. Jak na złość nie mam o tym żadnej informacji.

Macie swatch. Załącznik 3312887 Załącznik 3312888

Później dopisze resztę produktów jeszcze.

Edycja: No to dopisuje:

Mascara Volumizer: Wchodzi w październiku lub listopadzie do nas, jest odpowiedzią na maskare MAC'a, która na zagraniczny rynek wchodzi mniej więcej w tym samym czasie oraz na obrotowe mascary innych firm. Co najlepsze, Bourjois Volumizer została zaprojektowana przez Alcan Packaging Beauty, a nowe dziecko MAC'a wygląda identycznie i opiera się na tej samej zasadzie funkcjonowania.
Volumizer to nowa generacja maskar, to 2 mascary w 1 dzięki zastosowaniu 2 szczoteczek, które się ze sobą łączą. To kontynuacja gamy Volume Clubbing lecz uzupełniona o właściwości tuszu Volume Glamour Ultra Care. Pierwsza szczoteczka, lekko pogrubia, wydłuża i rozdziela rzęsy - to wersja na dzień. Szczoteczka 2, zapewnia pogrubienie nawet do jedenastu razy. Mascara jest w 2 kolorach, czarnym i brązowym. Formuła została uzupełniona o naturalne roślinne woski, witaminy, ceramidy i tonik regenerujący. Jest odpowiednia dla wrażliwych oczu i osób noszących szkła kontaktowe.

Cała seria Bio Detox to odpowiedź na podobną serię Clinique'a. Która jak wiemy, nie wyszła Clinique'owi najlepiej.
Podkład Bio Detox: Pojawi się we wrześniu.
Formuła zatwierdzona przez Ecocert, w 98,8% ze składników naturalnych z czego 21,9% pochodzi z upraw ekologicznych. Formuła uzupełniona o chlorofil, wody roślinne, witaminy, minerały, mineralne pigmenty, zmikronizowane pudry, pudry ryżowe, krzemionke, białą herbatę, zielone pędy pszenicy, ziarna Meringa i oczyszczoną oliwkę jojoba. Działa dotleniająco, usuwa zanieczyszczenia i zapobiega im, zwalcza wolne rodniki, nawilża i odżywia skórę, opóźnia starzenie się skóry i uelastycznia ją. Tak jak Healthy Mix, ma naturalny zapach, tym razem melona, jabłka i jaśminu. Nadaje się do każdego typu skóry, szczególnie tłustej, trądzikowej, naczynkowej, zaczerwienionej itp. Nie ma drobinek, jest kryjący, beztłuszczowy i działa matująco.

Korektor Bio Detox: Tak jak podkład, pojawi się we wrześniu.
Certyfikowany przez Ecocert. Formuła w 98,8% z naturalnych składników w tym 14,4% z upraw ekologicznych. Wzbogacona o ekstrakty z kasztana, pigmenty odbijające światło i chłodzący masażer/aplikator w formie kulki. Likwiduje cienie i opuchnięcia, koryguje/poprawia przepływ krwi i limfy, pobudza mikrokrążenie i oczyszcza skórę, ekstrakt z kasztana zamyka naczynka i wzmacnia ich ścianki. Ożywia zmęczoną skórę dodatkowym automasażem.

To by było na tyle. Nie wiem nic więcej na temat looku i nowych cieni. Jak widać, Bourjois znów walczy z markami z wyższej półki. Uwielbiam tą firmę, to wyższa półka w cenie średniej.

Edytowane przez safa
Czas edycji: 2010-08-07 o 16:55
safa jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
bourjois, róż dla nastolatki

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości