kosmetyki Bourjois - Strona 157 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2012-09-01, 10:59   #4681
Leany
Raczkowanie

Dot.: kosmetyki Bourjois

Cytat:
Napisane przez zuz123 Pokaż wiadomość
Serum mniej kryje, ale ma bardziej satynowy efekt, mniej sie błyszczy.
Osobiście wolę serum
Dziękuję bardzo za radę Już wiem co kupić.
Leany jest offline  
Stary 2012-09-01, 11:08   #4682
czuprynka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Leany Pokaż wiadomość
Dziewczyny,
czy jest jakaś różnica między podkładem healthy mix serum, a tradycyjną wersją ? ;>

Klasyczny ciut lepiej kryje i nie znika z twarzy w tak ekspresowym tempie jak serum. Osobiście dużo bardziej wolę klasyczną wersję
czuprynka jest offline  
Stary 2012-09-01, 13:12   #4683
neska951
Zakorzenienie

Hej
Mam pytanie dotyczące roświetlaczy Bourjois, Touche Illuminatrice .
Obadałam tylko odcień 97 , wiem że jest jeszcze 96 którego nie spotkałam jak dotąd w żadnej perfumerii. Czy któraś z Was miała z nim do czynienia?

---------- Dopisano o 12:12 ---------- Poprzedni post napisano o 12:01 ----------

Cytat:
Napisane przez Rvda88 Pokaż wiadomość
W Superpharmie są teraz róże w promocji - zastanawiam się nad którymś, chciałabym zacząć używać jakiegoś i zastanawiam się nad kolorem... Podpowiedzcie, w jaki celować (brąz czy róż) dla rudej, z jasną cerą, ale lekko opalającą się - nie jestem porcelanowa, nie mam raczej rumieńców, choć cerę mam nieco różową, no, ale teraz i opaloną... Chciałabym podkreślić kości policzkowe, chyba lepszy będzie jakiś brąz, co?
moim zdaniem 16, 95 lub 33
neska951 jest offline  
Stary 2012-09-01, 13:25   #4684
Ishikawa
Crazy turtle lady

GG do Ishikawa

Cytat:
Napisane przez neska951 Pokaż wiadomość
Hej
Mam pytanie dotyczące roświetlaczy Bourjois, Touche Illuminatrice .
Obadałam tylko odcień 97 , wiem że jest jeszcze 96 którego nie spotkałam jak dotąd w żadnej perfumerii. Czy któraś z Was miała z nim do czynienia?

Nesko, pewnie chodzi Ci o 96 Rose universel .

Na KWC dziewczyny oceniają właśnie 96, to może musiałabyś głębiej poszperać? Albo allegro.
Poza tym 97 był a propo balerinowej limitowanki Bourjois.

Swoją drogą opis na KWC sugeruje że odcień jest jeden,ale są (albo były?) dwa 96 i 97.

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,36...minatrice.html

zdjęcie 96
http://szafa.pl/c4795535-bourjois-ro...-policzki.html

zdjęcie 97
http://www.julieworldofbeauty.com/20...ballerine.html
Ishikawa jest offline  
Stary 2012-09-01, 13:32   #4685
neska951
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Ishikawa Pokaż wiadomość
Nesko, pewnie chodzi Ci o 96 Rose universel .

Na KWC dziewczyny oceniają właśnie 96, to może musiałabyś głębiej poszperać? Albo allegro.
Poza tym 97 był a propo balerinowej limitowanki Bourjois.

Swoją drogą opis na KWC sugeruje że odcień jest jeden,ale są (albo były?) dwa 96 i 97.

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,36...minatrice.html

zdjęcie 96
http://szafa.pl/c4795535-bourjois-ro...-policzki.html

zdjęcie 97
http://www.julieworldofbeauty.com/20...ballerine.html
Dzięki za podpowiedź
Czytałam już opisy na kwc chyba ze sto razy i jakoś tej 96 ustki nie potrafię sobie wyobrazić Kilka razy testowałam 97 i jakos tak nie do końca mi pasuje tzn raz jest super a raz masakra , czasem delikatny i pastelowy a czasem tandetny brokat zwariować można.
Oglądałam też zdjęcia i zgłupiałam bo 97 na zdjęciach makijażowych wygląda świetnie, a 96 bardzo różowo zupełnie jak róż a nie rozswietlacz

Te linki które podałaś też już widziałam tzn wgapiałam się żeby wyobrazić sobie jakby to wyglądało na mojej twarzy

Edytowane przez neska951
Czas edycji: 2012-09-01 o 13:42
neska951 jest offline  
Stary 2012-09-23, 15:39   #4686
neska951
Zakorzenienie

Hej hej W Super farmie jest promocja na róże
Napisali że jakaś nowa formuła.
Czy ktoś coś wie?

Już sobie doczytałam ! B dodał do kolorówki 4 nowe odcienie
Jupi !!!!!!!!!!!!No tak .... My jak zwykle opóźnieni...
Na wiosne się tym malowało ale nie u nas , u nas róż 37 na jesień...

Edytowane przez neska951
Czas edycji: 2012-09-24 o 12:25
neska951 jest offline  
Stary 2012-10-17, 23:42   #4687
Kreskaaa
Zakorzenienie

Gdybyście wiedziały coś o promocji na róże byłabym wdzięczna za info. Bo zaufanego sprzedawcy chyba nie udało się ustalić??
Kreskaaa jest offline  
Stary 2012-10-18, 14:07   #4688
MissScareAll
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez zuz123 Pokaż wiadomość
Serum mniej kryje, ale ma bardziej satynowy efekt, mniej sie błyszczy.
Osobiście wolę serum
A dla mnie dokładnie na odwrót Serum kryje lepiej i daje "wilgotne" wykończenie. Naturalniej też wygląda w ciągu dnia.

---------- Dopisano o 14:06 ---------- Poprzedni post napisano o 14:05 ----------

Cytat:
Hej hej W Super farmie jest promocja na róże
Napisali że jakaś nowa formuła.
Czy ktoś coś wie?

Już sobie doczytałam ! B dodał do kolorówki 4 nowe odcienie
Jupi !!!!!!!!!!!!No tak .... My jak zwykle opóźnieni...
Na wiosne się tym malowało ale nie u nas , u nas róż 37 na jesień...
Odcienie są bardzo ładne

---------- Dopisano o 14:07 ---------- Poprzedni post napisano o 14:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Leany Pokaż wiadomość
Dziewczyny,
czy jest jakaś różnica między podkładem healthy mix serum, a tradycyjną wersją ? ;>
Dla uśrednionej opinii zobacz sobie recenzje na KWC HM Serum, tam dziewczyny często porównują obie wersje
Stary 2012-10-18, 14:18   #4689
effulla
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez dzolls Pokaż wiadomość
Hej
Czy podkład healthy mix nada się do mieszanej cery?
Ja jestem posiadaczką takiej cery i HM jest zdecydowanie najlepszym podkładem jaki używałam, a używałam naprawdę różnych (od najtańszych po najdroższe) aktualnie to mój "kwc" więc polecam. Do tego możesz zawsze dobrać puder HM dla mnie to połączenie jest genialne
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg bourjois+healthy+mix+gel+foundation.jpg (89,5 KB, 21 załadowań)
Stary 2012-11-05, 23:27   #4690
AudreyS
Zadomowienie

Czy któraś z Was może pomóc? Chciałabym wiedzieć czy bronzer z tej aukcji jest oryginalny (jest tylko zdjęcie przedniej części opakowania)?
http://allegro.pl/bourjois-bronzing-...770346061.html
Który odcień jest bardziej zimny - 51 czy 52?

Edytowane przez AudreyS
Czas edycji: 2012-11-05 o 23:30
AudreyS jest offline  
Stary 2012-11-06, 01:37   #4691
effulla
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez AudreyS Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was może pomóc? Chciałabym wiedzieć czy bronzer z tej aukcji jest oryginalny (jest tylko zdjęcie przedniej części opakowania)?
Kompletnie nie wiem ale nie mogłam się powstrzymać żeby nie napisać- wygląda na 100% apetycznie dla czekoladoholików
Stary 2012-11-06, 13:23   #4692
czuprynka
Zakorzenienie

Cytat:

Bourjois raczej nie jest podrabiane z tego co wiem, więc oryginalny jest, tylko warto byłoby zapytać o termin ważności, bo na all lubią sprzedawać starocie z epoki mamutów.
czuprynka jest offline  
Stary 2012-11-06, 13:46   #4693
AudreyS
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez effulla Pokaż wiadomość
Kompletnie nie wiem ale nie mogłam się powstrzymać żeby nie napisać- wygląda na 100% apetycznie dla czekoladoholików
I podobno bardzo apetycznie pachnie

Cytat:
Napisane przez czuprynka Pokaż wiadomość
Bourjois raczej nie jest podrabiane z tego co wiem, więc oryginalny jest, tylko warto byłoby zapytać o termin ważności, bo na all lubią sprzedawać starocie z epoki mamutów.
Dzięki, zapytam

Można gdzieś jeszcze dostać kolor nr 53 (rozświetlacz, "biała czekoladka")?
AudreyS jest offline  
Stary 2012-11-06, 15:32   #4694
iamblue
Zadomowienie

Cytat:
I podobno bardzo apetycznie pachnie

Dzięki, zapytam

z tego co pamiętam to produkty Bourjois nie mają na opakowaniu stricte daty ważności. najlepiej poproś sprzedawcę o kod z opakowania produktu (czterocyfrowy) i sprawdź sobie datę ważności na tej (swoją drogą bardzo przydatnej) stronie http://checkcosmetic.net
Stary 2012-11-06, 15:34   #4695
czuprynka
Zakorzenienie

Cytat:

w Polsce go nie uświadczysz, a i za granicą będzie trudno, bo coś mi się o uszy obiło, że został wycofany i to już chwilę temu.
czuprynka jest offline  
Stary 2012-11-09, 22:55   #4696
AudreyS
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez iamblue Pokaż wiadomość
z tego co pamiętam to produkty Bourjois nie mają na opakowaniu stricte daty ważności. najlepiej poproś sprzedawcę o kod z opakowania produktu (czterocyfrowy) i sprawdź sobie datę ważności na tej (swoją drogą bardzo przydatnej) stronie http://checkcosmetic.net
Produkt raczej nie jest nowy, bo sprzedawca odpisał, że nie ma takiej możliwości żeby przesłać zdjęcie z kodem Dziękuję za linka, na pewno się przyda
AudreyS jest offline  
Stary 2012-11-19, 17:34   #4697
olaaa99
Zadomowienie

Proszę o radę.
Kupiłam róż na tej aukcji - http://allegro.pl/bourjois-roz-wypie...745543602.html .
Przyszedł. I dopiero zastanowiłam się, czy aby na pewno jest orydżynal. Co mnie zastanowiło - trochę twarde włosie pędzelka i to, że po potarciu różu palcem, łatwo zostaje na opuszku. Pamiętam, że obiły mi się o oczy opinie w necie, że jest bardzo twardy i trudno nabrać na pędzel...
Potrafi któraś z was stwierdzić, czy wszystko ok?

olaaa99 jest offline  
Stary 2012-11-19, 17:46   #4698
Taranka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez olaaa99 Pokaż wiadomość
Proszę o radę.
Kupiłam róż na tej aukcji - http://allegro.pl/bourjois-roz-wypie...745543602.html .
Przyszedł. I dopiero zastanowiłam się, czy aby na pewno jest orydżynal. Co mnie zastanowiło - trochę twarde włosie pędzelka i to, że po potarciu różu palcem, łatwo zostaje na opuszku. Pamiętam, że obiły mi się o oczy opinie w necie, że jest bardzo twardy i trudno nabrać na pędzel...
Trochę mało zdjęć, ale mój róż zachowuje się tak samo jak opisujesz, a niestety dołączony pędzelek na pewno nie jest mięciutki

Taranka jest teraz online  
Stary 2012-11-19, 21:02   #4699
Młoda86
Wtajemniczenie

Cytat:
Proszę o radę.
Róże Bourjois są twarde bo są wypiekane, a pędzelki do nich dołączone do najbardziej miękkich nie należą
Stary 2012-11-19, 22:45   #4700
olaaa99
Zadomowienie

Tak właśnie czytałam - że są twarde. Mój z kolei z łatwością nabiera się na pędzel i w miarę łatwo się obsypuje. W sensie, jak potrę pędzelkiem, w rowkach szybko zbiera się ukruszony pyłek.
Dzięki za odpowiedzi, czuję się uspokojona.

olaaa99 jest offline  
Stary 2012-11-22, 12:53   #4701
Rvda88
Zadomowienie

Czy możecie mi doradzić z kolorami?

Kupiłam w Rossmannie 2 produkty:
podkład w żelu http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,41...oundation.html
w kolorze 52 Vanila
i kompakt http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,44...kompakcie.html
w kolorze 52 Vanile.

Zastanawiam się, czy nie wymienić na jaśniejsze, w domu po otwarciu kompakt wydaje mi się za ciemny, nie macałam go, podstawiłam obok transparentny puder z Miss Sporty i ten w kolorze 001 jest dużo jaśniejszy. Do żelu przyłożyłam Rimmel Match perfection 100 ivory i Bourjois Mineral Matte 81 tendre ivory - czyli najjaśniejsze z serii i w słoiczkach wydają się być wszystkie takie same.

Macie jakieś doświadczenia z tymi kosmetykami z linków? Jak się zachowują na twarzy te kolory? Ja mam raczej jasną cerę, więc chyba powinnam celować w najjaśniejsze odcienie, ale na testerach były wg mnie aż za jasne... Help!

Rvda88 jest offline  
Stary 2012-11-22, 12:57   #4702
iamxshi
Zadomowienie

Ja miałam co prawa najjaśniejszy HMs 51, ale jeśli RMP ivory był dla Ciebie dobry to pewnie Twoje 51 też będzie Dla mnie Rimmele są za ciemne, dlatego mam najjaśniejszego burżujka zawsze
iamxshi jest offline  
Stary 2012-11-22, 13:13   #4703
neska951
Zakorzenienie

Cytat:
Proszę o radę.
Potwierdzam róże są twarde .Włosie pędzelka nie jest super twarde, w mojej ocenie jest dość miękkie, może wrzuć fotki różu i pędzelka .

---------- Dopisano o 13:11 ---------- Poprzedni post napisano o 13:09 ----------

Cytat:
Napisane przez MissScareAll Pokaż wiadomość

[/COLOR]
Odcienie są bardzo ładne[COLOR="Silver"]
Zgadza się nabyłam 37 jest boski

---------- Dopisano o 13:13 ---------- Poprzedni post napisano o 13:11 ----------

Cytat:
Nie do końca się zgodzę , u mnie na bazarku są róże po 20 zł, lakiery OPI za 16 zł, "perfumy" renomowanych marek , wszystko rzucone na ceratę która leży na gołej ziemi....
neska951 jest offline  
Stary 2012-11-22, 14:20   #4704
czuprynka
Zakorzenienie

Cytat:
Nie do końca się zgodzę , u mnie na bazarku są róże po 20 zł, lakiery OPI za 16 zł, "perfumy" renomowanych marek , wszystko rzucone na ceratę która leży na gołej ziemi....

Nie mówiłam o OPI, ani perfumach renomowanych marek, tylko konkretnie o bourjois, które na tych ceratach może i są oryginalne, ale na pewno z epoki lodowcowej, co znacznie obniża ich wartość. Sprzedawcy po prostu nabijają klienta w butelkę sprzedając produkty z przekroczonym o kilka lat terminem ważności
czuprynka jest offline  
Stary 2012-11-22, 14:36   #4705
neska951
Zakorzenienie

Cytat:
Nie mówiłam o OPI, ani perfumach renomowanych marek, tylko konkretnie o bourjois, które na tych ceratach może i są oryginalne, ale na pewno z epoki lodowcowej, co znacznie obniża ich wartość. Sprzedawcy po prostu nabijają klienta w butelkę sprzedając produkty z przekroczonym o kilka lat terminem ważności
A ja pisałam o różach bourjois i myślę że były tak oryginalne jak reszta towarów , na cercie były również odcienie niedostępne w Polsce. Widziałam je na stercie z innymi opisanymi wyżej kosmetykami, z kolorówki widziałam tam jeszcze revlona, i l oreal a

Edytowane przez neska951
Czas edycji: 2012-11-22 o 14:38
neska951 jest offline  
Stary 2012-11-22, 16:02   #4706
Ishikawa
Crazy turtle lady

GG do Ishikawa

Mi się tez wydaje że na all często są stare róże, w ogóle dziwa mnie aukcje gdzie nie ma real foto.

Zastanawia mnie czy te róże z all też mają różany zapach ?

Miałam 3 róże, teraz został mi jeden i mimo że mam go ponad 2 lata dalej ma intensywny zapach (który uwielbiam,a dla innych jest duszący) .
Ma ktoś porównanie?

Czuprynko, gdzieś w otchłaniach tego wątku pewna wizażanka (nie pamiętam nicka;/) pisała że B. bywa podrabiany, nie pamiętam co konkretnie ale w google można znaleźć różne "kfiatki"

http://podrobkowowielkie.pinger.pl/m/47757

http://podrobkowowielkie.pinger.pl/m/59094

Zauważyłam jeszcze 2 rzeczy mianowicie

,że niektóre róże na all mają pod napisem Bourjois napis: Depuis 1863 - żaden z moich róży tego nie miał, na stronie B. również go nie ma.

Druga sprawa, niektóre mają po drugie stronie napisane Blush/blusher a na innych aukcjach : Blush/blusher kursywą.

Te 2 róznice mi się rzuciły w oczy - nie twierdze, że są to podróbki - ale to takie moje "zauważenia"

Edytowane przez Ishikawa
Czas edycji: 2012-11-22 o 16:27
Ishikawa jest offline  
Stary 2012-11-22, 19:12   #4707
olaaa99
Zadomowienie

Co do zapachu - mój z allegro ma zapach różany (jednak średnio mi się podoba). Zdjęć nie mogę na razie wrzucić.
W Rossmanie widziałam dziś w jednym różu tę małą karteczkę ze środka, na której wyjaśnione jest, do czego róż służy - miała kolor brązowy. Mój miał białą karteczkę. Ale to może być mały szczegół pomiędzy konkretnymi partiami produktu.
W sumie nie wiem, co z nim zrobić. Odcień (33) średnio mi podszedł - dziś kupiłam róż z Loreala nr 140 i jest cudowny. Tego więc chciałabym się pozbyć, ale średnio podoba mi się sprzedawanie czegoś, co do czego nie jestem pewna. Może pokombinuję z nim jeszcze w połączeniu z bronzerem i nada się do czegoś...

Co do napisu "Depuis 1863" - widziałam taki napis dziś w Rossmanie na odcieniu 85.

olaaa99 jest offline  
Stary 2012-11-22, 20:26   #4708
iamxshi
Zadomowienie

Mój z Rossmanna wyprodukowany w tym roku też ma ten napis To pewnie różnica w szacie graficznej, podróbki mają raczej podobną grafikę i różnią się małymi szczegółami, jak np wieksza czcionka etc.
iamxshi jest offline  
Stary 2012-11-22, 20:30   #4709
neska951
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Ishikawa Pokaż wiadomość

Zauważyłam jeszcze 2 rzeczy mianowicie

,że niektóre róże na all mają pod napisem Bourjois napis: Depuis 1863 - żaden z moich róży tego nie miał, na stronie B. również go nie ma.

Druga sprawa, niektóre mają po drugie stronie napisane Blush/blusher a na innych aukcjach : Blush/blusher kursywą.

Te 2 róznice mi się rzuciły w oczy - nie twierdze, że są to podróbki - ale to takie moje "zauważenia"

Posiadam dwa odcienie 34 stara wersja i 37 nowa wersja, obie kupione w stacjonarnych drogeriach

Niestety na jednym mam w połowie zdartą etykietę więc nie pomogę, ale na nowszej wersji blush /bluscher jest napisane kursywą , na starszej normalną czcionką.Jeśli chodzi o zapach obydwa pachną tak samo , tyle że 34 mniej intensywnie.37 ma pod napisem Bourjois napis: Depuis 1863 ,a 34 to wersja limitowana więc na wieczku ma wazon z kwiatami, myslę że jest dość wiekowy, ale nie uczula , ładnie pachnie, dobrze współpracuje.
Acha i jeszcze jedno nowa wersja ma zamknięcie na magnes , a stara "na guziczek który robi klik"

Edytowane przez neska951
Czas edycji: 2012-11-22 o 20:32
neska951 jest offline  
Stary 2012-11-22, 20:31   #4710
Ishikawa
Crazy turtle lady

GG do Ishikawa

Prędzej bym pomyślała,że to staroć niż podróbka Iamxshi- ale jak wyprodukowany w tym roku to gdzie tam do staroć.
Ciekawe swoją drogą co na Bourjois, ale nie wiem czy by odpisali - miałybyśmy jasność

A co do zapachu róż...dzisiaj kupiłam błyszczyk różany Pat&Rub - to dopiero "daje" różą i to taka jak w pączkach jest

Ja tam nie chciałam nikogo stresować że ma podróbkę,tylko wiecie,trzeba męczyć tych z allegro żeby podali kody,daty i zdjęcia - malować się czymś niewiadomego sortu to żadna przyjemność i może zaszkodzić.

Ja swoje kupowałam w Douglasie i Rossie i wszystkie 3 mam takie same,dlatego zauważyłam te różnice

Zresztą teraz jest - 40% na kolorówkę w Rossmanie, jakby ktoś chciał róż

Edytowane przez Ishikawa
Czas edycji: 2012-11-22 o 20:35
Ishikawa jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
bourjois, róż dla nastolatki

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości