kosmetyki Bourjois - Strona 81 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-03-27, 19:00   #2401
misia_bella
Zakorzenienie

Dot.: kosmetyki Bourjois

coraz mniej lubię bourjois, ale to mnie zaciekawiło http://www.snobka.pl/artykul/5716/mi...iance_bourjois
na ostatnim zdjęciu wygląda na bardzo różowy
misia_bella jest offline  
Stary 2009-03-27, 22:43   #2402
ulinkaaa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez misia_bella Pokaż wiadomość
coraz mniej lubię bourjois, ale to mnie zaciekawiło http://www.snobka.pl/artykul/5716/mi...iance_bourjois
na ostatnim zdjęciu wygląda na bardzo różowy
A mozna wiedziec czemu coraz mniej? Na czyms konkretnym sie zawiodlas? Pytam, bo mam podobne zdanie. Oprocz rozy, cieni trio i podkladu HSE to nie widze dla siebie nic...

Puderek mnie zainteresowal, mam akurat kuponik do wykorzystania w perfumerii, ale mysle, ze warto poczekac az na temat jego skladu wypowiedza sie specjalistki od mineralow, bo on moze byc tak mineralny jak true match z l'oreala
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline  
Stary 2009-03-27, 23:13   #2403
rzyrafka
Zakorzenienie

przeciez wiadomo, ze to nie będą czyste minerały więc na co właściwie chcesz czekać?
rzyrafka jest offline  
Stary 2009-03-28, 01:52   #2404
ulinkaaa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez rzyrafka Pokaż wiadomość
przeciez wiadomo, ze to nie będą czyste minerały więc na co właściwie chcesz czekać?
Najchetniej na to az ktos kupi i wyprobuje A ze nie beda to czyste mineraly to przeciez oczywiste Ja nawet domniemam, ze ich tam bedzie znikoma ilosc, albo i wcale
ulinkaaa jest offline  
Stary 2009-03-28, 06:35   #2405
Catt_girl
Raczkowanie

Witam i liczę na pomoc otóż chciałabym zakupić jakiś róż, jednak w tym natłoku odcieni zupełnie nie wiem jaki wybrać. Nie wiem również jakim typem kolorystycznym jestem, postram się opisać .
Mam brązowe włosy, niebieskie oczy z jasną oprawą i bardzo jasną cerę, używam colorstaya buff, na twarzy mam też kilka piegów.
bardzo spodobały mi się kolory 33 i 34. Boję się jednak że 33 będzie za ciemny. Dla ułatwienia powiem też że używałam różu esccence best friend i był za ciemny.
Bardzo chciałabym uzyskać efekt zbliżony do tego za zdjęciu, słodki, cukierkowy róż, który odcień mam więc wybrać?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg bbbbbb.jpg (11,9 KB, 59 załadowań)
Catt_girl jest offline  
Stary 2009-03-28, 08:34   #2406
rozwielitka
rodzaj forumowych moderatorek zaliczanych do grupy wioślarek

Cytat:
Napisane przez ulinkaaa Pokaż wiadomość
Najchetniej na to az ktos kupi i wyprobuje A ze nie beda to czyste mineraly to przeciez oczywiste Ja nawet domniemam, ze ich tam bedzie znikoma ilosc, albo i wcale
mineralne pigmenty są w każdym kolorowym kosmetyku, dlatego właściwie te deklarowane jako "mineralne"- l'oreal maybelline właściwie niczym nie różnią się od reszty tradycyjnej kolorówki.
rozwielitka jest offline  
Stary 2009-03-28, 09:30   #2407
arrachnee
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Catt_girl Pokaż wiadomość
Witam i liczę na pomoc otóż chciałabym zakupić jakiś róż, jednak w tym natłoku odcieni zupełnie nie wiem jaki wybrać. Nie wiem również jakim typem kolorystycznym jestem, postram się opisać .
Mam brązowe włosy, niebieskie oczy z jasną oprawą i bardzo jasną cerę, używam colorstaya buff, na twarzy mam też kilka piegów.
bardzo spodobały mi się kolory 33 i 34. Boję się jednak że 33 będzie za ciemny. Dla ułatwienia powiem też że używałam różu esccence best friend i był za ciemny.
Bardzo chciałabym uzyskać efekt zbliżony do tego za zdjęciu, słodki, cukierkowy róż, który odcień mam więc wybrać?
jasny, bezpieczny, delikatny róż to 95

też mam bardzo jasną cerę [buff] i nie uważam, żeby 33 był ciemny [mam 15, 16, 33, 34, 54 i 95]

dobry pędzel + oszczędne, umiejętne nakładanie i możesz nosić prawie każdy róż

PUSTAK BLOG
różne wersje lakierów essie
Rossmannowe -40% - zakupy 1 2

Cytat:
Napisane przez vadi
patyk jest uniwersalny

arrachnee jest offline  
Stary 2009-03-28, 10:35   #2408
Catt_girl
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez arrachnee Pokaż wiadomość

też mam bardzo jasną cerę [buff] i nie uważam, żeby 33 był ciemny [mam 15, 16, 33, 34, 54 i 95]

czy moglabys zrobić zdjecie 95 na policzku, czy nim uzyskamtaki efekt jak na zdjeciu ?
Catt_girl jest offline  
Stary 2009-03-28, 10:53   #2409
arrachnee
Zakorzenienie

to zależy od kolorytu Twojej cery

na mnie wszystko się ociepla - aby uzyskać tak zimny efekt musiałabym mieć róż z odrobiną fioletu

zdjęcia niestety na razie nie zrobię - przeszukaj wątek - jakiś czas temu robiłam post zbiorczy ze wszystkimi zdjęciami róży zamieszczonymi w wątku - wydaje mi się, że ktoś wklejał 95 na poliku

PUSTAK BLOG

Cytat:
Napisane przez vadi
patyk jest uniwersalny

arrachnee jest offline  
Stary 2009-03-28, 10:56   #2410
organizm
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez arrachnee Pokaż wiadomość

Ja ostatnio kupiłam sobie mój pierwszy róż i zdecydowałam się właśnie na 95 Mam tylko pytanie bardziej doświadczonych Pędzle dołączone do róży Bourjouis są dobre na początki czy lepiej w coś zainwestować?

Ciekawa jestem tego nowego pudru

organizm jest offline  
Stary 2009-03-28, 11:05   #2411
arrachnee
Zakorzenienie

tym małym pędzelkiem łatwo sobie zrobić plamy - lepiej kupić normalny pędzel

PUSTAK BLOG

Cytat:
Napisane przez vadi
patyk jest uniwersalny

arrachnee jest offline  
Stary 2009-03-28, 11:21   #2412
Catt_girl
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez organizm Pokaż wiadomość
Ja ostatnio kupiłam sobie mój pierwszy róż i zdecydowałam się właśnie na 95 Mam tylko pytanie bardziej doświadczonych Pędzle dołączone do róży Bourjouis są dobre na początki czy lepiej w coś zainwestować?

Ciekawa jestem tego nowego pudru
czy 95 daje i efekt jak na zdjeciu ktore wkleiłam kilka postow wyzej ?
bo wydaje mi się, że jest to taki brudny róż a mnie chodzi o jaśniutki cukierkowy, może znacie jakiejś innej firmy albo burżuja konkrenty numer (moze 34, 17? )
Czy róż nr 17 dostanę w rossmanie, superpharm?

Edytowane przez Catt_girl
Czas edycji: 2009-03-28 o 11:59
Catt_girl jest offline  
Stary 2009-03-28, 12:31   #2413
ulinkaaa
Zakorzenienie

A ja jestem ciekawa, czy ten nowy puder jako, ze jest w kamieniu stwardnieje rownie szybko co roze

Wtedy moj poranny makijaz bedzie trwal jakies pol godziny
ulinkaaa jest offline  
Stary 2009-03-28, 13:28   #2414
magdolena
Zakorzenienie

Czy uzywal ktos obu pudrow: pastelowego i tego drugiego w kamieniu(w takim czarnym, ladnym opakowaniu)?? Nie wiem ktory wybrac, chce zeby byl roche kryjacy i matujacy

---------- Dopisano o 13:28 ---------- Poprzedni post napisano o 13:20 ----------

A co do tego nowego 'mineralnego' to w watku "NASZE ZBIORY KOSMETYCZNE' ostatnio pojaiwla sie opinia, jedna dziewczyna go ma i z tego co pamietam bardzo go chwaliła.
Stary 2009-03-28, 13:34   #2415
lagerfeldised
Rozeznanie

co sądzicie o "clubbingowym" tuszu Bourjois? ma dawać efekt dramatycznego makijażu, super-mocnych-wyrazistych rzęs itd...

kupiłam, zawiodłam się. bardzo szybko wysycha i robi na rzęsach po prostu grudy, czarne kuleczki osiadają na rzęsach i tyle jeżeli chodzi o "super efekt"
nie wiem w sumie czego się spodziewałam, ale miałam nadzieję na na prawdę wyraziste rzęsy, bez popapranych i posklejanych. taki efekt mogę sobie uzyskać dwoma warstwami zwykłego, taniego, lekko podeschniętego tuszu..
Stary 2009-03-28, 14:39   #2416
Bebe1234
Przyczajenie

Ja mam teraz 03,32,33,34 i 95. No i muszę powiedzieć, że najbardziej lubię 1)95 2)32 3)33 a najmniej 34. 34 jest taki nienaturalny. Najlepiej weź 95, bezpieczny jest. Nie mam jasnej cery, ale muszę go nieźle nałożyć, żeby był widoczny. Dla Ciebie na pewno będzie też super, nie przedobrzysz. 33 też ładny i nie ma się co bać. 32 jak masz piegi to nie wiem, czy to dobry pomysł byłby.

Jedyne, co mnie denerwuje w tych różach, jest to, że trzeba je poprawić, a jak mam to zrobić poza domem, skoro w domu używam wielkiego pędzla do różu? To prawda, że taks szybko twardnieją i potem b.ciężko je nałożyć na pędzel? Będzie problem z w miarę szybkim porannym umalowaniem policzków? 95 mam miesiac a tamte dwa tygodnie.

Edytowane przez Bebe1234
Czas edycji: 2009-03-28 o 14:45
Bebe1234 jest offline  
Stary 2009-03-28, 14:57   #2417
organizm
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Catt_girl Pokaż wiadomość
czy 95 daje i efekt jak na zdjeciu ktore wkleiłam kilka postow wyzej ?
bo wydaje mi się, że jest to taki brudny róż a mnie chodzi o jaśniutki cukierkowy, może znacie jakiejś innej firmy albo burżuja konkrenty numer (moze 34, 17? )
Czy róż nr 17 dostanę w rossmanie, superpharm?
Ciężko mi stwierdzić, bo użyłam go dopiero raz, ale cukierkowy róż to raczej nie jest.

Zobacz te zdjęcia: http://www.wizaz.pl/forum/showthread...22#post8306922 i http://www.wizaz.pl/forum/showthread...15#post6181615
może 17 osiągniesz cukierkowy efekt?? Albo 34 jeszcze.

Edytowane przez organizm
Czas edycji: 2009-03-28 o 15:00
organizm jest offline  
Stary 2009-03-28, 15:29   #2418
Catt_girl
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez organizm Pokaż wiadomość
Ciężko mi stwierdzić, bo użyłam go dopiero raz, ale cukierkowy róż to raczej nie jest.

Zobacz te zdjęcia: http://www.wizaz.pl/forum/showthread...22#post8306922 i http://www.wizaz.pl/forum/showthread...15#post6181615
może 17 osiągniesz cukierkowy efekt?? Albo 34 jeszcze.
chyba wezmę 17, ale czy dostanę go w sklepach, bo wiem, że niektórych odcieni nie ma
Catt_girl jest offline  
Stary 2009-03-28, 18:07   #2419
marleniczka
Przyczajenie

Witam dziewczyny!
Ja równiez lubię te kosmetyki.Takie małe cudeńka
A ja kupiłam wczoraj sobie puder Eclat mineral radiance(02 vanille)
Podobno jakas nowosc i dlatego na początku był przeceniony z 9 funtow na 5.Aaaa mieszkam w UK.
Powiem Wam ze pięęękie pachnie i całkiem fajnie sprawuje się na buzce.
Jutro ide po jakis róż bo znów jest przecena ....
marleniczka jest offline  
Stary 2009-03-28, 20:00   #2420
karolina09
Rozeznanie

Dziewczyny, a czy ma któraś z Was róż/cień z kolekcji Vintage? Pudełeczka kuszą strasznie i zastanawiam się nad ich kupnem...
karolina09 jest offline  
Stary 2009-03-29, 00:17   #2421
ulinkaaa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez karolina09 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a czy ma któraś z Was róż/cień z kolekcji Vintage? Pudełeczka kuszą strasznie i zastanawiam się nad ich kupnem...
Pare stron wczesniej pisalysmy o nich, przejrzyj watek
ulinkaaa jest offline  
Stary 2009-03-29, 17:45   #2422
misia_bella
Zakorzenienie

Cytat:
A mozna wiedziec czemu coraz mniej? Na czyms konkretnym sie zawiodlas? Pytam, bo mam podobne zdanie. Oprocz rozy, cieni trio i podkladu HSE to nie widze dla siebie nic...
Bo nie oferują nic nowego. Wszystkie inne firmy kosmetyczne wprowadzają jakieś sezonowe kolekcje, a bourjois tylko zmienia opakowana. Z bourjois wielbie tylko róże i błyszczyk mentolowy.

Cytat:
A ja jestem ciekawa, czy ten nowy puder jako, ze jest w kamieniu stwardnieje rownie szybko co roze

Wtedy moj poranny makijaz bedzie trwal jakies pol godziny
Pawenie tak, jak każdy wypiekaniec.

Cytat:
Napisane przez magdolena Pokaż wiadomość
Czy uzywal ktos obu pudrow: pastelowego i tego drugiego w kamieniu(w takim czarnym, ladnym opakowaniu)?? Nie wiem ktory wybrac, chce zeby byl roche kryjacy i matujacy

---------- Dopisano o 13:28 ---------- Poprzedni post napisano o 13:20 ----------

A co do tego nowego 'mineralnego' to w watku "NASZE ZBIORY KOSMETYCZNE' ostatnio pojaiwla sie opinia, jedna dziewczyna go ma i z tego co pamietam bardzo go chwaliła.
Ja nie uzywałam tych pudrów, ale moge polecic Ci ten puder http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=19199 jest moim faworytem jeśi chodzi o pudry w kamieniu
misia_bella jest offline  
Stary 2009-03-30, 13:27   #2423
ulinkaaa
Zakorzenienie

Cytat:
Bo nie oferują nic nowego. Wszystkie inne firmy kosmetyczne wprowadzają jakieś sezonowe kolekcje, a bourjois tylko zmienia opakowana. Z bourjois wielbie tylko róże i błyszczyk mentolowy.

Ja nie uzywałam tych pudrów, ale moge polecic Ci ten puder http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=19199 jest moim faworytem jeśi chodzi o pudry w kamieniu
Musze sie zgodzic z Toba. Nie wypuszczaja niczego nowego, lyszczyki sa moim zdaniem marne, kolekcja vintage to tylko nowe opakowania starch produktow. Mnie niestety blyszczyk mentholowy nie zachwycil, podobnie jak 3d i 4d... Jedynie roze i 10hrs.
ulinkaaa jest offline  
Stary 2009-03-31, 13:55   #2424
Bebe1234
Przyczajenie

Słuchajcie. Mam kilka odcieni różu z Bourjois. Niedawno dostałam nr 12 kupiony w Sephorze. Ale zauważyłam, że jest o wiele bardziej twardy niż moje pozostałe róże zakupione na Allegro. Mam wrażenie, że tego różu z perfumerii jest jakby mniej niż tych które już miałam, ale moze dlatego, że bardziej twardy. Nie jest b.twardy, ale np. przy lekkim potarciu palcem niewiele koloru się nabrało na palec. Przy innych kolorach wystarczyło przypadkowo lekko dotknąć różu palcem i już był zaróżowiony. Zdrapałam trochę różu i potraktowałam go papierowym ręcznikiem. Lekko się osypuje po bokach opakowania, już jest lepiej, podobnie jak przy tamtych i nawet mocniej pachnie po zdrapaniu. Teraz moge się malować o wiele szybciej. Ale czy stale będę musiała zdrapywać? To w końcu na długo mi tego odciania różu nie starczy.

P.S. Na Baskijkę na Allegro uważajcie. Sprzedaje m.in. cień nr 15 ROSE PEAU i musiałam go potraktować bardziej jak ten róż z Sephory. Bo wcześniej tylko drobinki się nabierały. Mam wrażenie, że kosmetyki od tej Pani są jakieś wilgotne i wysuszone. Poza tym słaby kontakt. Nie polecam nikomu, a dokonałam tam zakupów już 3 razy.

Edytowane przez Bebe1234
Czas edycji: 2009-03-31 o 14:01
Bebe1234 jest offline  
Stary 2009-03-31, 14:16   #2425
Jeanne90
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Bebe1234 Pokaż wiadomość
Słuchajcie. Mam kilka odcieni różu z Bourjois. Niedawno dostałam nr 12 kupiony w Sephorze. Ale zauważyłam, że jest o wiele bardziej twardy niż moje pozostałe róże zakupione na Allegro. Mam wrażenie, że tego różu z perfumerii jest jakby mniej niż tych które już miałam, ale moze dlatego, że bardziej twardy. Nie jest b.twardy, ale np. przy lekkim potarciu palcem niewiele koloru się nabrało na palec. Przy innych kolorach wystarczyło przypadkowo lekko dotknąć różu palcem i już był zaróżowiony. Zdrapałam trochę różu i potraktowałam go papierowym ręcznikiem. Lekko się osypuje po bokach opakowania, już jest lepiej, podobnie jak przy tamtych i nawet mocniej pachnie po zdrapaniu. Teraz moge się malować o wiele szybciej. Ale czy stale będę musiała zdrapywać? To w końcu na długo mi tego odciania różu nie starczy.

P.S. Na Baskijkę na Allegro uważajcie. Sprzedaje m.in. cień nr 15 ROSE PEAU i musiałam go potraktować bardziej jak ten róż z Sephory. Bo wcześniej tylko drobinki się nabierały. Mam wrażenie, że kosmetyki od tej Pani są jakieś wilgotne i wysuszone. Poza tym słaby kontakt. Nie polecam nikomu, a dokonałam tam zakupów już 3 razy.
Róże z drobinkami są podobno dużo twardsze niż matowe. Więc może to jest powód Twoich problemów.
Stary 2009-03-31, 14:28   #2426
magdolena
Zakorzenienie

Cytat:

No to utwierdzilas mnie w przekonaniu ze ten puder musze kupic:P Planuje to jz od dawna
Stary 2009-03-31, 15:31   #2427
Bebe1234
Przyczajenie

Właśnie nr 33 jest miękki.
Bebe1234 jest offline  
Stary 2009-03-31, 23:50   #2428
ulinkaaa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Jeanne90 Pokaż wiadomość
Róże z drobinkami są podobno dużo twardsze niż matowe. Więc może to jest powód Twoich problemów.
To prawda, chociaz moj ulubiony nr 16 nie ma drobinek, a stwardnial po 2 tygodniach
ulinkaaa jest offline  
Stary 2009-04-01, 22:17   #2429
Bebe1234
Przyczajenie

Ale mam nr 33 i nie twardnieje, a on ma drobinki. Mam 03 i jest twardy
Bebe1234 jest offline  
Stary 2009-04-01, 22:33   #2430
carmillaa
Przyczajenie

Ja mam 15 (rose eclat) i jest akurat do jasnej cery. Bardzo naturalny kolor, nie zawiera drobinek. Wcześniej kupiłam ciemniejszy i wyglądałam jak ruska baba. Ten jest ok. Można fajnie wymodelować twarz.
carmillaa jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
bourjois, róż dla nastolatki

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości