upiększcie mnie - proszę - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy Służymy kompleksowymi poradami jak zmienić swój wygląd i styl - makijaż, fryzurę, sposób ubierania się...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-01-01, 17:42   #1
aleksandraaleksandra
Przyczajenie

upiększcie mnie - proszę

Witajcie.
W nowym roku postanowiłam się upiększyć z tym że ja sama niestety nie mam wyczucia kolorów i wszystkiego tego, co jest niezbędne do upiększania.
Będę wdzieczna za wszelkie rady dotyczące makijażu i fryzury. Z tym że nie lubię krótkich włosów.

Na początek odpowiem na pytania do typu kolorystycznego - mnie wychodzi że jestem latem ale nie lubię pasteli i raczej nie czuję się w nich dobrze

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

Na początku na czerwono ale szybko brązowieję, raczej zimny.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

Oczy niebieskie zmienne – od szarych po granatowe. Ciemniejsza obwódka wokół tęczówki.
Ciemna oprawa oczu – rzęsy i brwi naturalnie czarne

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
brak

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
Z tym mam problem. Moja cera ma kolor różowy ale raczej nie jest to naturalne lecz spowodowane kłopotami z trądzikiem.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
Jak byłam mała był to mysi bląd – teraz jest to brąz

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
Raczej różowe

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Nie porafię określić czy dobrze jest mi w ciepłych czy zimnych kolorach – raczej lepiej mi jest w kolorach nasyconych – jeśli niebieski to chaber bądź granat, źle natomiast nie lubię siebie w błękicie, jeśli czerwony to bordo, źle wyglądam w czerwieni koralowej.

Postaram się wkleić zdjęcia - myślę że one więcej Wam powiedzą niż mój opis.
Jedno jest rano ze skórą umytą i potonikowaną tylko, drugie to zwykły codzienny kamuflaż makijażowy i trzecie to największa makijażowa ekstrawagancja na jaką mnie było stać (makijaż sylwestrowy do czarnej sukienki)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg rano.jpg (106,8 KB, 102 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg do wyjscia.jpg (109,2 KB, 105 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg sylwester.jpg (116,5 KB, 156 załadowań)
aleksandraaleksandra jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-01, 17:58   #2
Pomidora
Zakorzenienie

Dot.: upiększcie mnie - proszę

Pierwsza sprawa-brwi! Konieczna jest im chyba wizyta u kosmetyczki bo troszkę im się zarosło A mają ładną linię i dobrze wydepilowane złagodzą rysy twarzy i nadadzą jej symetrii.

Masz cudowne oczy Nie tylko kolor, ale też kształt. To ogromny atut twojej twarzy i powinnaś je najbardziej podkreślać. Moim zdaniem warto zainwestować w dobrą kredkę do oczu (tylko broń Boże czarną na co dzień!). Nad kolorystyką trzeba pomyśleć, potem postaram się dodać kolorki. Wydaje mi się, że nie ten fiolet, który miałaś na oczach

No i na koniec fryzura. Moim zdaniem grzywka zupełnie ci nie pasuje, a przynajmniej taka jaką masz teraz. Jest za cieńka. Można pomyśleć nad zmianą fryzury bez zmiany długości. Pokusiłabym się też o konkretniejszą kolorystykę włosów. Twoje oczy podkreśliłby jakiś brązik ładny

To na razie tyle. Jeszcze się pojawię z kolorystykąPowodzenia.

28.09.2014

Pomidora jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-01, 19:13   #3
aleksandraaleksandra
Przyczajenie

Dzięki bardzo.
O grzywce wiem. Moja wina. Sama ja sobie obcięłam. Teraz czekam aż odrośnie, ale ogólnie grzywkę lubię.
Jeszcze raz dziękuję i proszę o jeszcze.
aleksandraaleksandra jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-01, 19:23   #4
guantanamera
Zakorzenienie

GG do guantanamera

po pierwsze...grzywce mowimy papa, wybacz ale nie dodaje Ci uroku
po drugie masz sliczne wielkie oczy- pokazuj je! to atut, zadbalabym tez o cere, sama mam problemy ale dobry podklad potrafi wiele ukryc. Patrzac na Twoje zdjecie odrazu widze Cię w blondzie, jasnym cieplym.. Ale to moja subiektywna opinia
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg blond fryzura z grzywka.jpg (6,1 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg modne-fryzury.ai.jpg (5,4 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg sredniefryzury.styl.fm-2303.jpg (12,4 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg www.fryzurki.styl.fm.1720.jpg (13,5 KB, 5 załadowań)
Stary 2008-01-01, 19:43   #5
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie

Ja się nie znam za bardzo na tym co komu pasuje i dlaczego . To jest moja wolna propozycja, uważam że ładniej ci będzie w ciepłych kolorach.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg sylwester-retusz.jpg (120,7 KB, 72 załadowań)

Velvet Acid Kitty jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Metamorfozy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości