Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2004-12-08, 16:24   #1
smerfeta01
Zakorzenienie

łuszcząca się skóra twarzy :(

Moim problemem od niedawna jest łuszcząca się lekko skóra twarzy, po nałożeniu podkładu nie wygląda to atrakcyjnie jak tu schodzi, a tu nie. Wobec tego szukam jakieś nawilżajacej maseczki do twarzy, która pomoże mi uporać się z tym problemem. Co sądzicie np. o Sarayi lub maseczce z Avonu z masłem shea ? Czy jest jakiś inny sposób na pozbycie się tych szpecących kawałków naskórka ????
Stary 2004-12-08, 16:52   #2
mimbi
Zakorzenienie

Re: łuszcząca się skóra twarzy :(

Ja w takich chwilach zwykle stosuja prosta kuracje - najpierw peeling enzymatyczny, potem na noc gruba warstwa kremu nawilzajacego, rano buzia jak nowa.
Zobacz jeszcze, czy to aby nie wina podkladu, moze masz niedostosowany do swojej cery?
mimbi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-22, 12:11   #3
agasuha
Przyczajenie

Dot.: łuszcząca się skóra twarzy :(

ja mam podobny problem , po myciu buzi zawsze nakładam krem nawilzający a jak nałoże podklad to moja skóra sie zaczyna łuszczyc, zwłaszcza w okolicach oczu i nosa , powstaja takie nieestetyczne skórki, zaczelo sie to od niedawna, nie wiem czy to wina podkładu czy poprostu skóra mojej twarzy jest przesuszona przez zime?
Zastanawiam sie jakich kremow na to użyć , bo moja skóra jest wrazliwa i czesto reaguje zaczerwienieniem i takimi czeronymi suchymi plackami.
agasuha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-22, 17:55   #4
pAtiŚ
Zakorzenienie

Ja czasami na wieczór nakładam sobie oliwkę na twarz i tak przez całą noc. Rano wstaję z twarzą bez żadnych skórek i podkład trzyma się ładnie.

mój blog (włosomaniactwo)

pAtiŚ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-22, 18:10   #5
kittie07
Raczkowanie

GG do kittie07

Też z chęcią dowiem się co robicie w podobnych sytuacjach.
Mam ten sam problem od 1-1,5 miesiąca Niestety mam cerę naczynkową i nie mogę niestety poszaleć z peelingiem (który i tak nic nie działa) poza tym mam strasznie!! suchą skórę i z chęcia codziennie bym się smarowała kremem Nivea.Czasami pomaga tłsty krem nałożony tuż przed podkładem ale niestety tylko czasami
kittie07 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-29, 13:58   #6
agasuha
Przyczajenie

mam identyczna sytuacje jak ty skóra bardzo sucha a w dodatku naczynkowa, peelingu nawet enzymatycznego boje sieuzywac bo ostatnio dodatko podraznił moja skóre, ale ostatnio zaczełam używac półtłusty krem ziaja z nagietkiem (najlepiej na noc) i moja skóra odrazu sie nawilżyła , skórki znikły, dodatkowo zmieniłam tez podkład na nawilżający z serii AA i moja skóre wyglada teraz zadawalająco!
agasuha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-29, 17:32   #7
martusia810
Raczkowanie

skoro skóra się łuszczy powinnaś używać podkładu nawilżającego a nie matującego bo to jeszcze bardziej podkreśla jaj suchość. Trzeba regularnie złuszczać naskórek i odpowiednio nawilżać. Ja osibiście stosuję maski algowe z bielendy i są rewelacyjne.
martusia810 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-30, 10:46   #8
boniulka
Zadomowienie

GG do boniulka

Witaj
Ja używam peelingu kawowego na twarz kiedy skóra zaczyna byc niemiła w dotyku potem poorcja olejku jojoba i jest gładka i nawilzona.
Pozdrawiam
Stary 2007-03-30, 15:18   #9
lemka
Zakorzenienie

Ja też mam ten problem. Tylko już sama nie wiem co jest z tą moją skórą, zawsze myślałam, że jest tłusta, a po kuracji kwasami całkowicie się 'rozregulowała" tzn. kiedyś się tylko przetłuszczała. A teraz jest tak, że bardzo mi się łuszczy, ale po nałożeniu podkładu po jakimś czasie masakrycznie się świeci, a przy tym widać podkreślone skórki. Już nie wiem ,co robić, bo o skórę twarzy bardzo dbam. Używam tylko przegotowanej wody, żelu i kremu z Iwostin, które teoretycznie są dla skóry wrażliwej, trądzikowej(bo pryszcze niestety też mam), nie używam kwasów już od 3 tygodni(zbliża się lato i nie chcę wtedy bawić się z kwasami).

Chciałabym kupić sobie jakiś naprawdę nawilżający krem, ale taki, który nie będzie powodował pryszczy. Ale to naprawdę trudne zadanie, ponieważ po pierwsze apteki niestety rzadko dają próbki, a po drugie nie chcę fundować skórze eksperymentów. Zaznaczam, że czytałam na forum dużo na temat kremów i kupiłam tak bardzo zachwalany- krem Ziaji CalmaHLC, ale dostałam od niego potwornego uczulenia(byłam czerwona jak burak i strasznie piekła mnie twarz). Dlatego szukam dalej...

Dziewczyny doradźcie coś, proszę. Byłam już u kilku dermatologów, ale nic mi nie pomogli.
P.S. Przepraszam, że tak się rozpisałam i to w nie w swoim wątku.
Stary 2007-03-30, 17:34   #10
n@talia19
Rozeznanie

najlepiej stosowac w takich sytuacjach peelengi do twarzy zluszczajace naskorek.Oczywiscie peeling musi byc dostosowany jeszcze do rodzaju cery.Nie ma sensu nakladac grubej warsty kremu,bo nasza skora nie jest w stanie jej wchlonac.
Jak juz pisala martusia810 napewno nie stosowac jeszcze do tego wszystkiego podkladow matujacych,ktore potrafia wysuszac skore.

-...dyplomowana Kosmetyczka-Wizazystka... jak ja to kocham -

::...:: To MoJ SwIat ZaprAsZam Na WyCieczKe TwOiCh MaRzEn... ::...::
n@talia19 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-31, 00:32   #11
lemka
Zakorzenienie

Podkładów matujących nie stosuję(wogóle nie stosuję żadnych kosmetyków matujących, choć czasem użuję pudru, ale takiego zwykłego), a peelingi i maseczki owszem. Ale peeling nic nie daje, bo po nim skóra jest jeszcze bardziej podrażniona.

Ale jestem wkurzona, smarowałam się kremem mamy(jakimś przepisanym przez dermatologa, właśnie na przesuszenia) i już widzę, że mnie wysypie Moja wina, ale skóra już tak mi schodziła, że nie było rady.
Stary 2007-03-31, 08:36   #12
musicman
Zadomowienie

Ja nieodmiennie polecam krem nawilżający SVR Xerial 5 - dalniej xerial visage. jest właśnie do łuszczącej się skóry - ale raczej suchej, a do tłustej Octopirox eris.
Zestaw idealny jedno na policzki i nos a 2 na czoło.
musicman jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-31, 09:23   #13
spray
Administrator KWC

Cytat:
Napisane przez musicman Pokaż wiadomość
Ja nieodmiennie polecam krem nawilżający SVR Xerial 5 - dalniej xerial visage. jest właśnie do łuszczącej się skóry - ale raczej suchej, a do tłustej Octopirox eris.
Zestaw idealny jedno na policzki i nos a 2 na czoło.
oj ja też polecam Xerial Słowo daję, czyni cuda z łuszczącą się skórą. (Jeśli komuś nie przeszkadza, że krem jest bardzo, baardzo tłusty)
Wydatek jest dość spory, ale zawsze mozna poprosić o próbkę ( wiem, że są), która spokojnie powinna starczyć na jednorazową kurację
spray jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-31, 11:39   #14
PatkaM84
Zakorzenienie

GG do PatkaM84

Cytat:
Napisane przez spray Pokaż wiadomość
oj ja też polecam Xerial Słowo daję, czyni cuda z łuszczącą się skórą. (Jeśli komuś nie przeszkadza, że krem jest bardzo, baardzo tłusty)
Wydatek jest dość spory, ale zawsze mozna poprosić o próbkę ( wiem, że są), która spokojnie powinna starczyć na jednorazową kurację

To jest dostępne w aptece?? Ile kosztuje całe opakowanie??

Dominiś - 20.05.2012
PatkaM84 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-31, 13:58   #15
spray
Administrator KWC

Cytat:
Napisane przez PatkaM84 Pokaż wiadomość
To jest dostępne w aptece?? Ile kosztuje całe opakowanie??
coś około 40 zł za 50 ml
spray jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-31, 15:31   #16
reniusiax0
Raczkowanie

jak dobrze ze zalozylas ten watek.......
Otoz mam od jakiegos 1,5 m-ca ten sam problem...
Zaczelo sie od tego ze dostalam uczulenia na podklad Revlon i kosmetyczka wrecz musiala go "zedrzec" z mojej twarzy bo wszedl w reakcje
od tej pory moja tlusta, tradzikowa i dodatkowo naczynkowa twarz stala sie baaardzo suuucha i luszczaca i dodatkowo czerwona i podrazniona...
Za rada kosmetyczki zaczelam uzywac kremu oliwkowego Ziaji i co?zuzylam opakowanie i nic!Dalej sie luszcze..Kupilam nawet podklad La Roche Posay Toleriane (czy jak to sie pisze) i dalej nic!!!
Juz mam po prostu dosc..A nie wyjde z "gola"twarza bo wygladam jak masakra...Czerwona, ze sladami po tradziku i wogole...

Jak znajdziesz cos co Ci pomoze to daj znac...Moze i ja skorzystam...

O wlasnie byl wujek u mnie przed chwila i sie mnie pyta: "Cos Ty taka czerwona?"
Ale smieszne...........Oczywi scie odpowiedzialam ze sie zgrzalam bo sprzatam....

RATUNKU !!!
reniusiax0 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-31, 16:57   #17
Evelyna0309
Raczkowanie

GG do Evelyna0309

Też mam od czasu do czasu (ale na prawdę rzadko) problem z łuszczącą się skórą. Nie wiem od czego u mnie zależy czy skóra się łuszczy czy nie, ale w tedy pomaga mi peeling z Ziaji i na to krem Nivea soft intensywnie nawilżający i pomaga czasami jeszcze oliwka z Hipp i po kłopocie.

Ps. Wątek świetny, może w przyszłości wypróbuję Wasze sposoby

Evelyna0309 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-31, 18:02   #18
musicman
Zadomowienie

u mnie z peelingami to jest tak że coś tam zbiorą ale nie wszystko i zaraz jest ot samo. Masakra.
musicman jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-01, 12:41   #19
lemka
Zakorzenienie

Otóż, z moich doświadczeń wiem, że krem z Ziaji jest bardzo tłusty i mogą po nim powstawać pryszcze. Oliwka Hipp jest fajna, ale dla mnie nie wystarczająca. Tego kremu Xerial nie próbowałam, ale skoro jest dla skóry suchej(? tak zrozumiałam) i jest bardzo tłusty to dla trądzikowej cery nie odważyłabym się użyć(w obawie przed wysypem).

Powiem, jak ja sobie radzę, myję twarz żelem Iwostin Purritin, ale tylko wieczorem, a rano przegotowaną wodą. Krem to jak na razie również Iwostin Puritin + krem z filtrem 15. I jest dobrze, myślę że to dzięki temu filtrowi, który jest tłustawy. Oczywiście 1/2 razy w tyg maseczka oczyszczająca i na noc czasami oliwka Hipp.

I najważniejsze, zmieniłam podkład na o wiele lżejszy. Do tej pory używałam Dermablendu w tubce, a teraz Antybakteryjnego Sarai. Cóż ten podkład wogóle nie kryje, ale coś za coś...

Pozdrawiam.
Stary 2007-04-01, 13:19   #20
Maripossa
Zakorzenienie

Ja rowniez tak jak kolezanki powyzej polecam kremy z mocznikime np.Xerial oraz ok.1-2 razy na 2 tygodnie peeling kawitacyjny u kosmetyczki (ultradzwięki) NAPRAWDĘ POMAGA!! jeden zabieg ok.25zl - pewnie sa znizki jak sie bierze cala serie

pozdrawiam!
Maripossa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-11, 17:59   #21
lemka
Zakorzenienie

Odświeżam wątek.
Problemy z łuszczącą skórą powróciły, a już było trochę lepiej...dziś nie mogłam nałożyć podkładu antybakteryjnego Sarayi, a całe czoło się łuszczyło. Jak przyszłam z zajęć zobaczyłam, że w niektórych miejscach podkład złączył się ze skórkami i powstały plamy. Oj, ja już nie wiem co robić, dziewczyny doradźcie.

W tej chwili rozważam kupno dwóch rzeczy:
1. krem nawilżający - ale taki, który by nie zapychał, bo mam skłonności do pryszczy. Myślałam o Lipobaze albo Nanobaze, ale już sama nie wiem, boję się zapychania.
2. krem z filtrem ok 20 - tu już wogóle zgłupiałam, bo próbek w aptece dawać nie chcą, nie mają albo po prostu nie wyglądam odpowiednio poważnie żeby dostać takową, a nie chcę wydać kolejnych pieniędzy na coś, co mi nie pomoże tylko zaszkodzi. Myślałam o Iwostin 25(ale przeczytałam, że niektóre dziewczyny zapycha) i Bioderma 20/30 albo Olay emulsja rozświetlająca 15. Może któraś z Was doradzi? Będę wdzięczna, bo się lekko pogubiłam w ilości tych produktów.
Stary 2007-04-23, 12:10   #22
martiniątko
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez lemka Pokaż wiadomość
Odświeżam wątek.
Problemy z łuszczącą skórą powróciły, a już było trochę lepiej...dziś nie mogłam nałożyć podkładu antybakteryjnego Sarayi, a całe czoło się łuszczyło. Jak przyszłam z zajęć zobaczyłam, że w niektórych miejscach podkład złączył się ze skórkami i powstały plamy. Oj, ja już nie wiem co robić, dziewczyny doradźcie.

W tej chwili rozważam kupno dwóch rzeczy:
1. krem nawilżający - ale taki, który by nie zapychał, bo mam skłonności do pryszczy. Myślałam o Lipobaze albo Nanobaze, ale już sama nie wiem, boję się zapychania.
Ło jessssuuu!! Nie kupuj Nanobase!!! Jego sklad to esencja najwiekszych zapychaczy pod sloncem Jest po prostu masakryczny, nadaje sie chyba tylko i wylacznie do bardzo suchej skory, bez sklonnosci do pryszczy... Kupilam tez ze wzgledu na luszczaca sie skore i nawet nie moge stosowac, juz wole chodzic luszczaca niz tak strasznie zapryszczowana Poza tym kosztowal mnie jakies 35zl... zdzierstwo za parafine. Polecam Ci Hasceral, mysle ze ma dzialanie podobne do Xerial'u, bo tez zawiera mocznik, a jest o wiele tanszy. Wlasnie przed chwila wychwalalam go w innym podobnym watku Jedyne co - sa obawy ze moze zapychac, bo jest to masc. Ale mnie nie zapchal stosowany raz na jakis czas, za to pomogl niesamowicie.
martiniątko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-23, 19:30   #23
lemka
Zakorzenienie

Oj, jak dobrze że zajrzałam na ten wątek, bo chciałam jutro kupić Nanobase. Ostatnio wypróbowałam Thermal Fix Vichy i mnie wysypało. Jejciu, ratunku!
Czy nie istnieje taki krem, który nawilży skórę łuszczącą się(odwodnioną), ale jej nie zapcha?
Stary 2007-04-23, 19:42   #24
Mo_niczka
Raczkowanie

Bardzo dobrze nawilża Cetaphil MD firmy Galderma......wypróbowała m na sobie i na dziecku;-)..zadnych suchych skórek..polecam
Stary 2007-04-23, 20:09   #25
lemka
Zakorzenienie

Ale czy on nie zapycha?
Stary 2007-04-23, 20:24   #26
martiniątko
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez lemka Pokaż wiadomość
Oj, jak dobrze że zajrzałam na ten wątek, bo chciałam jutro kupić Nanobase. Ostatnio wypróbowałam Thermal Fix Vichy i mnie wysypało. Jejciu, ratunku!
Czy nie istnieje taki krem, który nawilży skórę łuszczącą się(odwodnioną), ale jej nie zapcha?
Znam ten bol Ja juz nie mam takich problemow z luszczeniem odkad zmienilam podklad, ale moja kolekcja nawilzajacych kremow na dzien ktorych nie uzywam bo mnie zapychaja wciaz rosnie i wciaz nie mam sie czym smarowac Juz mam...6 kremow... Jak dotad najlepszy byl antybakteryjny krem pichtowy, swietnie nawilzal, oczyszczal i uspokajal cere ale nie moge go teraz nigdzie dostac, chyba w koncu dam za wygrana i kupie w internecie placac 2x wiecej
Stary 2007-04-23, 20:33   #27
asiulka123
Zakorzenienie

To ostatnio także mój problem . Do 20 r.ż moja skóra była tłusta, po umyciu lekko ściągnięta. Kupiłam sobie niedawno puder matujący Rimmel i od tego czasu walczę ze suchą skórą. Pół biedy jeśli ta sucha skóra jest koło nosa, gorzej gdy są to policzki . Oczywiście używam kosmetyków antybakteryjnych- podkładu Soraya i korektora Bell, gdyż trapią mnie wciąż jakieś krostki, nie tak dużo jak w wieku -nastu lat, ale jednak...Dziś użyłam podkładu mamy Soraya aksamitnego i suchej skóry w ogóle nie było znać. Wiem, że powinnam zmienić kosmetyki na mniej agresywne, ale kompletnie nie mam pomysłu na nie. Jakoś przyzwyczaiłam się do tego, że póki mam coś niechcianego na twarzy to "antybakteryjny" napis na kosmetykach musi być. Zastanawiam się nad jakimś lekkim i niedrogim kremem nawilżającym pod podkład. Szukam też odpowiedniego podkładu, ale rzecz w tym że nie potrafię określić jaki: do cery mieszanej, normalnej czy tłustej? Niby skóra trądzikowa a ostatnio bardziej tłusta niż sucha. Prosze o rady

asiulka123 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-23, 21:12   #28
martiniątko
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez asiulka123 Pokaż wiadomość
To ostatnio także mój problem . Do 20 r.ż moja skóra była tłusta, po umyciu lekko ściągnięta. Kupiłam sobie niedawno puder matujący Rimmel i od tego czasu walczę ze suchą skórą. Pół biedy jeśli ta sucha skóra jest koło nosa, gorzej gdy są to policzki .
Moj koszmar z łuszczaca sie skora zaczal sie po kuracji kremem z nadtlenkiem benzoilu (akneroxid) przepisanym przez dermatologa Potem mialam ciagle problem z luszczaca sie skora ale dalo sie wytrzymac. Problem nasilil sie straszliwie w czasie gdy uzywalam podkladu Rimmel - Lasting Finsih... Mialam na niego uczulenie jakies chyba, a w dodatku bylam przewrazliwiona na punkcie "bez-sucho-skorkowej" skory i codziennie robilam sobie ostry peeling az wszystki skorki poznikaja co konczylo sie katastrofalnym zaczerwienieniem... Bylam przyzwyczajona do tego ze moja skora sie łuszczy od dawna i nie skojarzylam nasilenia z uzywaniem podkladu, z ktorego bylam bardzo zadowolona. Az pewnego dnia mama mi powiedziala ze jak byla mloda i uzywala PRL-owskich fluidow to tez jej sie strasznie luszczyla skora Odstawilam Rimmela i moja cera wrocila do dosyc normalnego stanu...
Na szczescie na inne podklady nie mam takiej reakcji. Ale tego Akneroxidu sprzed jakichs 6 lat to nigdy nie zapomne, od niego wszystko sie zaczelo i ciagnie sie wlasciwie do dzisiaj... Za to mialam wczesnie nauczke i nigdy wiecej nie uzywalam wysuszajacych kremow antytradzikowych.

Asiulka - mam chyba podobna skore do Twojej i pisalam juz wyzej ze bylam niesamowicie zadowolona z kremu antybakteryjnego pichtowego.
Stary 2007-04-23, 21:15   #29
lemka
Zakorzenienie

Oj, posiadanie takiej skóry to rzeczywiście wielki problem. Bo zdaję sobie sprawe,że kosmetyki antybakteryjne powodują wysuszanie, ale ciężko jest się przestawić na nawilżające, bo te znowu zapychają. I tu przydałoby się znaleźć kosmetyk doskonały, który by nawilżał i nie zatykał, ale jak się już o tym przekonałam to nie jest proste.

Ze swojej strony polecam wątek: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=183599

Jest tam dużo rad, choć ja kremu nawilżającego nadal nie znalazłam.

Zapomniałam dodać, że krem pichtowy jest w sklepach zielarskich, może tam się popytajcie.
Pozdrawiam.
Stary 2007-04-24, 09:44   #30
anytsuj
Zadomowienie

A ja od siebie mogę dodać, żeby jednak iść do dermatologa. Miałam taki sam problem ciągle suche skórki odznaczały się od podkładu, przetestowałam setki kremów, które sobie nie radziły, aż wkońcu poszłam do dermatologa, który stwierdził łojotokowe zapalenie skóry. Teraz smaruje się maściami i czuje poprawę, nareszcie.
anytsuj jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości