łuszcząca się skóra twarzy :( - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-05-01, 12:12   #61
lemka
Zakorzenienie

Dot.: łuszcząca się skóra twarzy :(

Dzięki dziewczyny za rady. Macie rację, wszystko jest sprawą indywidualną. Np. kupiłam jako nawilżacz krem Ziaja Calma, a po nim miałam czerwoną twarz i piekła mnie strasznie. Oliwkę Hipp mam, ale jakoś nie bardzo ją lubię. Na mojej twarzy wogóle się nie wchłania, tylko zostaje na powierzchni skóry.
Teraz jestem skłonna kupić nawet droższy krem z Avene czy LRP itp byle tylko nie zaszkodzić mojej buzi. O kremie sutkowym już się dużo naczytałam, ale boję się,że podrażni moją skórę. Po tym jak odwodniłam skórę po kwasach, moja cera jest naprawdę wrażliwa.
Do zmywania używam płynu Biodermy Sensibio.

Teraz najważniejszy jest dla mnie krem. Z doświadczenia wiem, że wiele kremów mnie zapycha np Thermal Fix Vichy, ale nie znam się na składach(przydałoby się w tej dziedzinie dokształcić) dlatego tu bardzo mi pomagacie, bo wasze rady zmniejszają ryzyko trafienia na coś złego dla mojej skóry.
Stary 2007-05-01, 12:29   #62
Caprice
Rozeznanie

właśnie chciałam założyć taki wątek, bo jak zoabczyłam dziś moja skóre, to o mamo... zawsze miałam mieszaną skóre, niedawno zaczęłam używać żelu oczyszczajacego garnier. byłam już bardzo zdesperowana bo na twarzy ciągle się pojawiały niespodzianki usłyszałam, że ten żel był dobry więc zaczęłam go używać. okazał się skuteczny więc regularnie go stosowałam. niestety teraz widze skutki. jest on bardzo agresywny przez co moja skóra na czole i policzkach zaczęła sie łuszczyć a nos dalej się okropnie świeci i teraz już sama nie wiem co robić. dziś zrobie sobie maseczkę nawilżająca, a potem nałoże krem do suchej skóry. oby to coś dało. a i właśnie jaki krem nawilżający byście poleciły? bo już sama nie wiem jaki kupić, bo przecież nie kupię takiego zwykłego, bo po takich zara zaczynam się świecić -.-
Stary 2007-05-02, 12:45   #63
mal_a_gosia
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 5
Wink Dot.: łuszcząca się skóra twarzy :(

Mam taki sam problem. Mam, bo trwale nie da się go usunąć, przynajmniej ja takiego sposobu nie znam; )

Niestety, uroda wymaga POŚWIĘCEŃ... ostatnio rozumiem to doskonale; )

Skóra twarzy wymaga megapielęgnacji.
Jak jeszcze byłam młoda i głupia (teraz jestem tylko młoda; ) to moim sposobem na problemy z cerą był podkład.

Teraz wiem, że wymaga ona stałej pielęgnacji, żeby mogła wyglądać dobrze bez nakładania grubej warstwy pudru... Zwłaszcza, że trzeba go ciągle poprawiać.
...i zwłaszcza, że mężczyźni raczej nie lubią czuć w ustach smaku fluidu

Na łuszczącą się skórę twarzy stosuję:
- 2-3 razy w tygodniu peeling (Nivea Visage, Delikatny peeling do twarzy)
- od czasu do czasu peeling kawowy (zmielona kawa+żel do mycia twarzy)
- kiedy mi się przypomni, to jakąś maseczkę wygładzającą
- poza tym: smaruję, smaruję i smaruję. zamiast wklepywać podkład, maniakalnie często myję twarz i nakładam lekki, nawilżający krem (faworyt: Iwostin, krem nawilżający o przedłużonym działaniu, SPF15; )

Odkąd dbam o cerę racjonalnie, nic nie ma prawa się łuszczyć.
A podkład zostawiam sobie na specjalne okazje, co też i Wam polecam
mal_a_gosia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-23, 09:53   #64
musicman
Zadomowienie

odkopuję troszkę zapomniany wątek, a to dlatego że chyba wiem co jest grane z moją skórą, której problemem (oprócz naczynek) jest właśnie łuszczenie,
Jak zwykle z okazji ślubu, poszłam pierwszy raz do kosmetyczki na pelling kwasem migdałowym, mandelac to się nazywa czy jakoś tak i po tym złuszczeniu naskórka problem zniknął. Moja skóra po prostu nie złuszcza sie tak jak należy i dlatego ciągle mam na niej suche skórki. Po mandelacu umalowałam się podkładem mojej mamy MF LP i jest ładnie, a nigdy tak nie było! Kosmetyczka powiedziałam mi (co nie jest specjalny odkryciem) że zaden krem tu nie pomoże bo ten złuszczająct naskórek blokuje docieranie kremu do skóry i dlatego nie ma też poprawy mimo stosowania różnych specyfików.
Wniosek jest taki że muszę po porstu stosować peelingi, nie tak jak to ja raz na pół roku , ale systematycznie, co tydzień. No i może pochodzę na tę kurację mandelackiem.
musicman jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-23, 13:28   #65
Ivon.a
Wtajemniczenie

GG do Ivon.a

U mnie też występuje zjawisko skóra jak u jaszczura w bardzo uciążliwym znaczeniu, pomimo dużej ilości picia płynów, stosowania peelingów, kremów odżywczych, nawilżających.

Pomogły mi krem ziaja oliwkowy (smaruje się nim na dzień, nie przeszkadza mi tlustość, wolę się świecić niż łuszczyć ) i maseczki na noc dax cosmetics słodkie migdały z miodem (dla mnie rewelacja). Teraz również smaruję się na noc maścią z wit. A.

Na razie mam spokój, mogę nałożyć fluid i wygląda ładnie, nie widać go, zwłaszcza na czole. Tylko u mnie zawsze cera poprawia się w okresie wiosenno letnim, więc nie wiem jak będzie zimą. Przetestuję
Stary 2007-06-23, 15:21   #66
musicman
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Ivon.a Pokaż wiadomość
U mnie też występuje zjawisko skóra jak u jaszczura w bardzo uciążliwym znaczeniu, pomimo dużej ilości picia płynów, stosowania peelingów, kremów odżywczych, nawilżających.

Pomogły mi krem ziaja oliwkowy (smaruje się nim na dzień, nie przeszkadza mi tlustość, wolę się świecić niż łuszczyć ) i maseczki na noc dax cosmetics słodkie migdały z miodem (dla mnie rewelacja). Teraz również smaruję się na noc maścią z wit. A.

Na razie mam spokój, mogę nałożyć fluid i wygląda ładnie, nie widać go, zwłaszcza na czole. Tylko u mnie zawsze cera poprawia się w okresie wiosenno letnim, więc nie wiem jak będzie zimą. Przetestuję

kurcze to nie wiem co mogę CI doradzić. Mnie też cera poprawia się wiosną i latem i jeszcze wczesną jesienia jest ok czyli dopóki jest ciepło. Pierwszy zimny wiatr i jest masakra.
Stary 2007-06-23, 23:24   #67
Ivon.a
Wtajemniczenie

GG do Ivon.a

Cytat:
Napisane przez musicman Pokaż wiadomość
kurcze to nie wiem co mogę CI doradzić. Mnie też cera poprawia się wiosną i latem i jeszcze wczesną jesienia jest ok czyli dopóki jest ciepło. Pierwszy zimny wiatr i jest masakra.
Widzisz pozostaje nam się cieszyć że mamy ślub w lecie
Mam tylko nadzieję że wizażystka nie zemdleje na mój widok
W zimie dochodzą mi jeszcze wielkie plamy, ja nie wiem co się ze mną dzieje, podczas zimy wszystko sie nasila, lub w ogóle objawia. Dermatolog - może w końcu do niego pójdę.
Stary 2007-07-05, 00:10   #68
muszkaaa8
Zakorzenienie

ja rowniez mam taki problem tylko ze ja jestem ALERGICZKA i mam atopowe zapalenie skory:/ i nie wszytkim moge sie smarowac:/ co adzice na wrazliwa skore??? jakich kremow uzywac zeby ja nawilzyc??prosze o pomoc!!!
muszkaaa8 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-05, 10:15   #69
(:Iza:)
Wtajemniczenie

muszkaaa8 - tez jestem alergiczka z wrazliwa cera i wprost uwielbiam 2 kremy, pierwszy to taki zwykly BAMBINO dla dzieci dobrze natluszcza, nawilza i ni epodraznia, a nawet lagodzi podraznienia takze polecam ;D drugi moj typ to krem oliwkowy z Ziaji, rewelacja!
(:Iza:) jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-05, 10:49   #70
musicman
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Ivon.a Pokaż wiadomość
Widzisz pozostaje nam się cieszyć że mamy ślub w lecie
Mam tylko nadzieję że wizażystka nie zemdleje na mój widok
W zimie dochodzą mi jeszcze wielkie plamy, ja nie wiem co się ze mną dzieje, podczas zimy wszystko sie nasila, lub w ogóle objawia. Dermatolog - może w końcu do niego pójdę.
mogę Cię pociszyc, że wizażystka ktora malowała mnie do śłubu świetnie sobie poradziła, miała fajną bazę i kosmetyki art deco. Było naprawdę ładnie, aż muszę ją zapytać co ona mi zrobiła że miałam taką gładką skórę. Oczywiście ten zabieg - mandelac też zrobił swoje. Pozdrawiam
Stary 2007-07-05, 11:58   #71
magdaSEM
Rozeznanie

gdzie mogę dostać taki olejek?
magdaSEM jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-23, 13:47   #72
Magesia
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez muszkaaa8 Pokaż wiadomość
ja rowniez mam taki problem tylko ze ja jestem ALERGICZKA i mam atopowe zapalenie skory:/ i nie wszytkim moge sie smarowac:/ co adzice na wrazliwa skore??? jakich kremow uzywac zeby ja nawilzyc??prosze o pomoc!!!
Szukaj spisu kosmetyków na http://www.atopowe-zapalenie.pl/atopedia/, tam jest dużo informacji na ten temat i kosmetyki do wyboru do koloru Możesz poszukać Emolium, La Roche Posay albo te nowe Atopry, jestem na bieżąco z nimi więc w sumie mogę polecić Krem Atopry dostaniesz bez recepty, a to jest specjalistyczny środek więc zdecydowanie lepiej pielęgnuje, zatrzymuje wodę w naskórku, natłuszcza no i nie wywołuje podrażnień
Magesia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-29, 13:47   #73
muszkaaa8
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez (:Iza:) Pokaż wiadomość
muszkaaa8 - tez jestem alergiczka z wrazliwa cera i wprost uwielbiam 2 kremy, pierwszy to taki zwykly BAMBINO dla dzieci dobrze natluszcza, nawilza i ni epodraznia, a nawet lagodzi podraznienia takze polecam ;D drugi moj typ to krem oliwkowy z Ziaji, rewelacja!
Iza hmmm wiesz ja wlasnie niedawno bylam znow u dermatologa i powiedzial zebym kupila sobie krem taki do nawilzania z "La roche-posay" nazywa sie EFFACLAR H i jest baaardzo dobry m kremem na moja skore jest o wiele bardziej nawilzonaa i taka lepsza heh a jesli chodzi o krem babinoo to niestety tez nie moge uzywac:P ehh takie zycie alegriczki
Stary 2008-02-29, 13:49   #74
muszkaaa8
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Magesia Pokaż wiadomość
Szukaj spisu kosmetyków na http://www.atopowe-zapalenie.pl/atopedia/, tam jest dużo informacji na ten temat i kosmetyki do wyboru do koloru Możesz poszukać Emolium, La Roche Posay albo te nowe Atopry, jestem na bieżąco z nimi więc w sumie mogę polecić Krem Atopry dostaniesz bez recepty, a to jest specjalistyczny środek więc zdecydowanie lepiej pielęgnuje, zatrzymuje wodę w naskórku, natłuszcza no i nie wywołuje podrażnień
a noo wlasnie uzywam teraz la roche i jestem bardzo zadowolonaa:P tylko zanim sie zebralam z kupnem to troszku minelo heh :P ale dziekuje za pomoc
Stary 2008-04-03, 14:00   #75
M-lenka
Raczkowanie

Ja niestety też się borykam z problemem przesuszonej cery mimo iż normalnie zawsze miałam mieszaną. Nie wiem od czego pojawiły mi się te suche skórki :/, wydaje mi się, że używałam niedobrych kremów do twarzy i wysuszyłam ją żelami do mycia. Teraz smaruje buzię maścią AKSODERM z witaminą A i muszę powiedzieć,że łagodzi moją łuszczącą się cerę,ale jest kiepska pod makijaż niestety dlatego szukałam jakiegoś normalnego kremu. W KWC znalazłam recenzje na temat HYDRAPHASE i właśnie go zamówiłam, zobaczymy jak działa...

Tom T. Hall
M-lenka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 14:38   #76
musicman
Zadomowienie

aha i jednak dobry peeling - dla mnie musi być delikatny - działa cuda.
To co już się łuszczy samo się nie wchłonie dlatego trzeba to usunąć i dbać żeby nie pojawiły się nowe skórki. A dbać jest łatwiej jeśli wszystkie nasze specyfiki mają dobry dostęp do skóry - czyli po peelingu właśnie.
Stary 2008-04-07, 21:47   #77
kaśka k
Raczkowanie

miałam podobny problem...z łuszczącą się skórą

wypróbowałam mase specyfików aż trafiłąm na wątek o kremach z mocznikiem.
i to jest faktycznie to co pomaga...

kremów jest kilka...

trzeba uwazac zeby nie bylo w kremie za duze stężenie mocznika

ja polecam takie ktore maja nie wiecej niz 10% te ktore maja wiecej nadaja sie do smarowania kolan, lokci i suchych piet....oraz co najlepsze swietnie zapobiegaja wrastaniu wlosow po depilacji.

ja stosuje krem emolium kupilam w aptece 75 ml za 20 zł

naprawde polecam!!!
kaśka k jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-09, 22:50   #78
troublesome
Raczkowanie

a czy przyczyną łuszczenia się skóry twarzy może być długa kuracja antybiotykowa?

troublesome jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-15, 14:03   #79
ewelinusia88
Raczkowanie

witam też mam podobny problem od jakiegoś czasu zauważyłam łuszczącą się skórę na policzkach...niezbyt ładnie to wygląda po nałożeniu podkładu.ogólnie cała skóra na twarzy jest przesuszona.... możliwe że wpływ na to ma pogoda jaką mamy za oknem.poczytałam coś dzisiaj na ten temat....temperatura w pomieszczeniach w których przebywamy ma ok 20 stopni a na zewnątrz minusowa dlatego też nasza skóra codziennie przeżywa mały "szok ". kiedyś tego problemu nie miałam zaczął się właśnie w zimie. czytając wasze wypowiedzi stwierdziłam że muszę zacząć nawadniać moja skóre od wewnątrz...także picie wody mineralnej w dużych ilościach. Pozatym muszę kupić jakiś dobry krem i peeling. tylko niebardzo wiem jakidodam że wypryski pojawiają mi się żadko, cere mam normalna ze skłonnością do przesuszania.
ewelinusia88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-24, 07:45   #80
Monisia16
Przyczajenie

Czescc!!

Mam powazny problem od kilku tygodni zaczeła mi sie łuszczyc buzia czytam wasze odpwoiedzi ale juz sama nie wiem co mam stosowac
Mam sucha skore uzywąłam kremow natłuszczajacych myslałąm ze mi przejdzie po nałozeniu podkładu mam dziwna buzie brzytko to wyglada bo zostaja mi takie skorki nie wiem jzu co robic doraccie mi cos??

---------- Dopisano o 06:45 ---------- Poprzedni post napisano o 06:42 ----------

od jakiegos czasu stosuje diete pije takze duzo wody mineralnej nie stsouje zadnych antybiotykow od nie dawno zaczeła mi sie łuszczyc skora strasznie to brzytko wyglada myslałam ze jak nałoze podkład to mi sie poprawi juz zmieniłam podkład zel do mycia twarzy ale nic nie pomagaa
Monisia16 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-08, 14:44   #81
martfa17
Przyczajenie

łuszczenie się skóry / zaczerwienienie po 'opalaniu'

witajcie

łuszczy mi się skóra na nosie i policzkach (efekt 'opalania'), stosowałam ogromne ilości kremu nivea i balsamu nawilżającego z dove ale to raczej za mało, co jeszcze? jakie pilingi, kremy, czy cokolwiek polecacie?

__
jak pozbyć się zaczerwienienia na ciele po 'opalaniu''?

pozdrawiam
martfa17 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-09, 12:04   #82
paulina711
Przyczajenie

Dot.: łuszczenie się skóry / zaczerwienienie po 'opalaniu'

Może krem po opalaniu
paulina711 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-09, 13:01   #83
madziuunia
Rozeznanie

Musi samo zejść, nie przyśpieszysz tej reakcji odnowy skóry

23.08.2014-Nasz Ślub!!
madziuunia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-09, 13:52   #84
visionAM
Zakorzenienie

kup sobie odpowiedni krem, np z Ziaji Sopot Sun, jest tam wybór kilku balsamów po opalaniu, jakies chłodzące, z wapniem, regenerujące i inne ogólnie bardzo dobre są więc powinny Ci pomóc
visionAM jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-10, 20:50   #85
quench
Are you talking to me?!

Prawda jest taka, że schodząca skóra to nic innego jak białko poddane denaturacji na skutek wysokiej temperatury. I tu już żaden balsam i krem nie pomoże - co jedynie może optycznie złagodzić złuszczenie. Innymi słowy, co ma zejść to zejdzie i nie ma zmiłuj. Balasamy i kremy działają tylko na poziomie naskórka, pokrywając go lekko tłustą wartewką, przez co skóra wydaje się gładsza. Nie mają możliwości praktycznej regeneracji skóry
quench jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-20, 17:21   #86
szakalakabum
Przyczajenie

Wpisy w blogu: 1

mam ten sam problem! do tej pory miałam strasznie tłustą skórę skłonną do wyprysków. a od jakiegoś czasu zaczęła łuszczyć mi się skóra na policzkach nosie i czole wygląda to paskudnie jak pomaluje się podkładem kupiłam sobie krem z ziaji oliwkowy po którym zostałam obsypana pryszczami. Peelingi to twarzy wiele nie pomagają a jeśli już to następnego dnia jest jeszcze gorzej pomóżcie!
szakalakabum jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-20, 17:35   #87
ziomaska
Raczkowanie

Kochane, przy takich problemach warto pokusić się o uzywanie kosmetyków aptecznych.
Vixchy Aqualia Thermal czy Emolium pomogą Wam zwalczyć problemy związane ze skórą atopową.

Moja sister ma a raczej miała ten problem i ustąpił jak ręką odjął
Stary 2013-04-07, 23:03   #88
gimly90
Przyczajenie

Witajcie. Postanowiłam trochę odświeżyć temat.

Także mam problem, ale już od pół roku. Stosowałam różne kremy, nawet nie chcę pisać ile kasy poszło na te skórki. Próbowałam peelingów, maseczek, kremów (głównie z aptek, tych drogeryjnych także). Koleżanka wspominała też o kremie z AA do cery atopowej, ale nie jestem pewna, czy nie zatyka twarzy i działa, więc chciałam się Was poradzić. Za to druga koleżanka mówiła coś o pewnym kremie/maści. Powiedziała, że wystarczy u mnie w mieście iść do jakiegokolwiek dermatologa i on przepisze receptę, bo maść nie jest ogólnie dostępna i jest to wynalazek farmaceutów bardzo skuteczny i tłusty (podobno).

Dziewczyny, jeśli to nie pomoże to co robić? Nie wiem jak u Was było, ale u mnie zaczęło się od stresu. Zaczęłam dostawać czerwonych i swędzących plam, które "wypalały" mi cerę i po dwóch dniach czerwone plamki zamieniały się w ohydne skórki. Gdy nakładałam podkłady przeróżne plamki robiły się okropnie pomarańczowe. Na początku myślałam, że to wina podkładu i zmieniałam, jednak to nie to. Nawet grubo ziarnistego pilingu próbowałam, oliwek, soku z aloesu... Cuda na kiju i nic nie działa.

Edytowane przez gimly90
Czas edycji: 2013-04-07 o 23:06
gimly90 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-29, 17:50   #89
eliza111
Raczkowanie

Witam
Miałam ten sam problem...(a raczej nadal mam ale w znacznie mniejszym stopniu)
Mi pomogły "rybki" Dermogal, za 50 sztuk zapłaciłam w aptece 13.60. Faktycznie są tłuste ale mimo że mam trądzikową cerę nie powodowały u mnie wysypu...trzeba je jednak stosować regularnie...ja zużyłam połowę opakowania gdyż miesiąc temu byłam na peelingu migdałowym i do zabiegu dostałam kwas hialuronowym którym polecono mi się smarować. Jest naprawdę bez porównania lepiej a miałam naprawdę duży problem. A zapomniałabym...od miesiąca nie myję twarzy wodą a jedynie płynem micelarnym i to też mi bardzo pomogło. Używałam płynu ziaja oliwkowa a obecnie dermedic H2O. Ale wydaje mi się, że ten ziaii był lepszy
Stosujcie również maseczki nawilżające zróbcie sobie najpierw kurację trzy cztery dni pod rząd,( bardzo dobra jest maseczka tołpa do cery naczynkowej, nawilża i uspokaja ale ciężko ją dostać) a potem raz dwa razy w tygodniu, żeby nie przyzwyczaić za bardzo skóry.

Powodzenia jakby były jakieś pytania piszcie też na priv
eliza111 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 13:43   #90
Awus16
Raczkowanie

Witam, też miałem ten problem i szukałem jakiejkolwiek pomocy po różnych forach ale ostatecznie sam znalazłem kosmetyk który u mnie naprawdę wyeliminował problem całkowicie. Dla szukających podaje link.

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,55...#review-855931
Awus16 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości