JAK SOBIE Z TYM PORADZIĆ???;( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2004-12-11, 10:09   #1
ewunia2
Zadomowienie

JAK SOBIE Z TYM PORADZIĆ???;(

7 miesięcy temu odstawiłam tabletki anty, sama byłam zdziowiona że nie mam niczego na twarzy bo z doświadczenia wiem że po około 3 miesiącach miałam pobojowisko wielkich bolących wykwitów. jednak zawsze wracałam do tabletek i potem był spokój, ale teraz nie mam takiej możlwiości.No i od tygodnia doznaje szoku, po 7 miesiącach wyglądam jak trędowata sama niewiem co robić bo chyba pozostaje mi endokrynolog ale ja on mi zapiszę coś na hormony to Wrzuciłam w wyszukiwarkę podobny problem jaki ja mam ale chyba naprawdę jestem chora bo niczego nie znalazłam jak sobie z tym dawać radę.Proszę Was doradźcie co ja mam robić, zostawić to narazie, wytrzymać, odczekać i samo przejdzie?????????/Dziękuję za wszystkie rady
Stary 2004-12-11, 14:38   #2
JUSTII
Raczkowanie

Re: JAK SOBIE Z TYM PORADZIĆ???;(

nie jesteś sama-ja też kiedys przerwałam zarzywanie leków i po 4 miesiącach dostałam takiego wysypu -przeżyłam szok.Na szczęście zrobiłam sobie badania ,wyniki były koszmarne ,teraz jest super-niestety jestem ciągle na tabletkach .Myśle ,że takie wysypy nie biorą się z niczego-coś się dzieje w organiźmie i dlatego tak reaguje.Zrób sobie badania koniecznie ,będzie dobrze,pozdrawiam
JUSTII jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-11, 16:46   #3
ewunia2
Zadomowienie

DO JUSTII;-)

Justii a co dostałaś za tabletki???hormony??????? ??czy antybiotyki???
Stary 2004-12-11, 19:50   #4
JUSTII
Raczkowanie

Re: DO JUSTII;-)

niestety musiałam zacząć zażywać diane ,ale teraz ma wejść yasmine-dużo łagodniejsza .A próbowałaś może brewoxyl???moja koleżanka też miała kłopoty po odstawieniu pigułek i bardzo jej ten krem pomógł.
Stary 2004-12-11, 21:10   #5
ewunia2
Zadomowienie

Hej wiesz co brevoxylu nie próbowałam, ostatnio kupiłam sudocrem i powiem że bardzo mi służy do tego niewiem czemu ładnie matowi cerę, wiadomo że jak będę w wielkiej desperacji to kupię ten brevoxyl nawet już pytałam o niego gdy odstawiłam diane-35 czekając na wysyp ale nic nie nastąpiło, jeszcze poczekam tydzień jak nic się nie zmieni walę do sklepu, dziękuję
Stary 2004-12-12, 14:23   #6
201606201122
Konto usunięte

ja miałam identyczną sytuację po odstawieniu antybiotyków, chociaż lekarz mówił że po pół roku brania tabletek trądzik już nie wróci :/ Teraz się boję co będzie jak odstawię diane Dlaczego odstawienie tabletek wywołuje takie wysypy?
201606201122 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-12, 15:26   #7
JUSTII
Raczkowanie

myślę ,że organizm przeżywa wielkie bum-diana zawiera duża ilość hormonów i nagłe jej odstawienie to szok dla organizmu.Dlatego najlepiej jest stopniowo zminiejszać dawke-skończyć diane i przeżucić sie na tabletki o coraz to mniejszej ilości hormonów itd.pozdr.
Stary 2004-12-12, 16:24   #8
sabi
Zadomowienie

GG do sabi

Ewuniu - ja bym poszła do lekarza, właśnie do endokrynologa. Niech Cię skieruje na badania hormonalne (jakieś kompleksowe), może gospodarka hormonalna oszalała po odstawieniu piguł, może ten wysyp to skutek zaburzonej równowagi? Nie chcę Cię straszyć tylko próbuję przekonać, że łatwiej podjąć jakiekolwiek działania mając w ręku wyniku badań i znając przyczynę, niż pozbywać się skutków metodą prób i błędów. Jak lekarz będzie Ci chciał bez badań przepisać hormony, to po prostu się nie zgódź. Mnie swego czasu endokrynolog próbował przepisać Roaccutan, nawet przyniósł mi jedno opakowanie w prezencie (sic!) rzekomo ze szpitala (a diabelstwo drogie jest...) ale ja się zaparłam i nie wzięłam. Zmieniłam lekarza wkrótce później.

Trzymam kciuki i pozdrawiam.
Ain't so far down
sabi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-12, 18:38   #9
bzyku
Rozeznanie

Ewuniu! Broń Boże nie zgódź się teraz na ponowne wzięcie hormonów bez wcześniejszych badań. Ok. półroczna przerwia to najlepszy na to czas, badanie będzie po prostu bardziej wiarygodne. Koniecznie je zrób. Ja miałam identyczną sytuację jak Ty. Niestety zaufałam konowałowi, a że jak najszybciej chciałam powrócić do gładkiej buzi, bezmyslnie zastosowałam sie do Jego rad (oczywiście poprosiłam o badania, ale lekarz stwierdził "po co? Przecież u pani to wszystko widać!!!") Nieźle co? Po pierwszym opakowaniu poszłam do endykronologa. Ten zalecił badania (ale kto to wie na ile są one wiarygodne, czy można im wierzyć, skoro już byłam na hormonach???) i USG. Stwierdzono tzw. PCO (policystyczne jajniki) i... znów biorę Diane... Cera powróciła do normalnego stanu, ale świadomość permanentnego brania piguł mnie przeraża...
bzyku jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-12, 20:17   #10
ewunia2
Zadomowienie

Właśnie moja pani ginekolog powiedziała że jak będą wypryski da mi skierowanie do endokrynologa i tak też zrobię, na hormony się na pewno nie zgodzę chociaż niewiem czy będzie inne wyjście , zobaczymy co powiedzą lekarze.

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości