Makijaż do szkoły.... - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-08-26, 12:46   #421
Sylussia
Raczkowanie

GG do Sylussia
Dot.: Jak malujecie się do szkoły?

też wolalabym nie używać podkladu ale niestety a pozatym jakos lepiej sie wtedy czuje jak 'cos' mam a wlasnie zapomnialam o błyszczykach. poprostu je uwielbiaam mniam
Stary 2007-08-26, 12:52   #422
Myszołapka
Zakorzenienie

Sylussiu ale ja wcale nie mam idealnej cery A mimo to wystarcza mi korektor zielony, niwielujący zaczerwienione naczynka i ten w kolorze skóry do reszty niespodzianek, skrobia wymieszana z cynamonem ujednolica mi koloryt buzi i już jest znośnie. A jak ta mieszanka nie działa to niestety podkład obowiązowy, chociaż ja w przeciwieństwie do Ciebie nie lubie go na twarzy bo cały czas wydaje mi się, że mnie zapcha A błyszczyki ja także uwielbiam, ba mam nawet całkiem pokaźną kolekcję
Stary 2007-08-26, 13:05   #423
Madzia14
Zakorzenienie

GG do Madzia14

Sylussia widzę, że mamy podobnie Ja po prostu wolę siebie z podkładem na buzi, ale ahh... ile bym dała, żeby mieć idealną cerę

Zgadzam się z Toba, że dość pokaźna lista kosmetyków, których używamy do szkoły, wcale nie oznacza, że mamy 2cm tapety na buzi. Grunt to odpowiednie dobranie koloru podkładu/korektora/pudru, no i umiar

studentka technologii chemicznej
Madzia14 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-26, 13:05   #424
ewel92
Raczkowanie

moj makijaz do szkoly to tak:
-podklad o 1/3 tonu ciemniejszy od skory, bo niestety cere mam rozowo mieszana i strasznie tlusta. Czest zdarzaja mi sie jakies zaczerwienienia bez powodu.
- puder w kolorze podkladu- najlepiej matujacy
- cienie np. zlotawe ale najczesciej brazy
- tusz do rzes wydluzajacy
- blyszczyk bezbarwny najlepiej jasny i mocno blyszczacy

i koniec... rano jeszcze po oczyszczeniu buzi smaruje twarz kremem avonu matujaco regulujacym...
ewel92 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-26, 13:26   #425
*~Carmen~*
Raczkowanie

- tusz
- błyszczyk( jakiś naturalny)
- czasem Johnson's Holiday Skin do twarzy

I tyle
*~Carmen~* jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-26, 13:30   #426
Czarna_KaCha
Przyczajenie

ja uzywam tylko tuszu i kredki :P czasami gdy moja skura zle rano wyglada uzyje pudru
Stary 2007-08-26, 13:41   #427
axelka
Raczkowanie

Nie maluje sie bo rano nie utrzymalabym nic w rece hehe , chyba ze mam basen z rana to wtedy maluje sie zeby nie bc taka schlorowana

,,Always look on the bright side of life''

Gruuuubas !

10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 0
axelka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-26, 18:19   #428
MoNika xD
Przyczajenie

Ja jestem w liceum ale nie maluje się i nigdy nie malowałam. Czasami tylko jakiś korektor...
MoNika xD jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-26, 19:06   #429
izuu
Wtajemniczenie

GG do izuu

Ja własnie skończyłam szkołę:P ale malowałam się do niej, chociaż były dni, kiedy mi się po prostu nie chciało zazwyczaj podkład, korektor, puder sypki, tusz do rzęs, czasem kredka i/lub cienie.
izuu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-26, 20:09   #430
Sylussia
Raczkowanie

GG do Sylussia

Myszołapko przyznam sie, że jeszcze nie używalam korektora i pierwszy raz slysze o takiej mieszance z tym cynamonem i skrobią być może sprobuje a skoro masz uczucie, że podklad Cie zapycha to moze wyprobuj inny np ten co ja. probowalam juz ich sporo i ten naprawde w porownaniu do innych to perełka a co do błyszczykow... gdybym mogla to bym poprostu wykupila wszystkie szczegolnie te smakowe mam takie odczucie, że one bardzo szybko u mnie 'schodzą'
Madziu14 ojoj ja też bym wiele dala za sliczną cere ciesze sie, że sie ze mna zgadzasz, że spora ilośc kosmetykow nie oznacza tapety, bo jak czytalam caluśki wątek od początku to czasami mialam takie wrażenie w niektorych wypowiedziach, że jezeli ktos używa podkladu to odrazu musi miec brzydka 2cm tapete na buzi... szczegolnie dziwna byla jedna wypowiedź z ktorej wywnioskowalam, że jeżeli ktoś nie używa drogich kosmetykow to 'temu komus' żal naszej buźki.. wogole sie z tym nie zgadzam, bo mysle, że teraz jest naprawde sporo tanich ale równie dobrych kosmetyków. Nie raz sie również przekonalam, że te tanie bywaja o niebo lepsze od tych z wyższej półki
Stary 2007-08-26, 20:23   #431
Madzia14
Zakorzenienie

GG do Madzia14

Dokładnie
Ja mimo, że używam podkładu, korektora i skrobii (+filtr, ale czy on się zalicza do makijażu? ), to naprawdę nie widać (no, może mimimalnie...) że mam coś na buzi. Co prawda długo musiałam szukać dla siebie korektora i podkładu tak, żeby nie odznaczał się kolorem od szyji ('zalety' porcelanowej cery ) Chyba jest taki stereotyp, że jak nastolatka się maluje, to musi to być gruba tapeta ciemniejsza 2 tony od koloru cery i wyglądająca tak, jakby panna malowała się w egipskich ciemnościach . A prócz owych dziewczyn są jeszcze takie, które mimo młodego wieku potrafią się umiejętnie umalować tak, aby makijaż podkreślił ich urodę, a nie ośmieszył.
Jakoś trzeba walczyć z młodzieńczą, lubiąca sprawiać niespodzianki cerą

Stary 2007-08-26, 20:33   #432
_diabolique_
Raczkowanie

GG do _diabolique_

no wiec wlasnie...jak czytam wiekszosc postow ktore maja pomoc w makijazu dla mlodych dziewczyn to tylko tusz i blyszczyk tusz i blyszczyk....a tusz i bylyszczyk prawie nic nie daje, nie zamaskuje krosty, nie wyrowna kolorytu skory

jak ktos ma taki problem i sie go wstydzi to chyba musi uzyc podkladu albo pudru nie ma zycia

moj zestaw jest taki: kredka (czasem cien)
tusz (raczej nie)
puder(czasem podklad)
blyszczyk
i tak w kolo macieju

włosy->teraz 'połowa pleców'->>cel 'do pasa' i jeszcze dalej
za bardzo lubię jeść............
_diabolique_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-26, 21:09   #433
Kociaak
Wielce Szanowna Pani

Zazwyczaj kredka, zawsze tusz, róż i błyszczyk. Jak coś się "zrobi" to korektor. Szkoda mi twarzy na codzienne katowanie podkładem i pudrem. ok, wiem, że nie są złe, ale jakoś wolę normalnie

podkłady i pudry zostawiam na okazje, kiedy chcę naprawdę super wyglądać

Nie palę od 15.03.2015
Robię doktorat
"Traciliśmy czas bez siebie" Razem od 19.02.2016 Zaręczyny 17.02.2017

Kociaak jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-26, 21:36   #434
pączek
Raczkowanie

NA pewno na pierwszym miejscu tusz do rzęs to dla mnie podstawa najlepiej zeby byl pogrubiajacy i wydluzajacy ;D ale wiadomo do szkoly nie bede przesadzac ;D Czasem puder albo podkład czy róż na policzki (jak mi sie akurat zachce) a cienie w naturalnych kolorach.. lekkie beże brązy.. obowiązkowo jakiś błyszczyk albo pomadka ochronna, która lekko nabłyszczy usta. Tyle Wszystko z umiarem w końcu robię to tylko żeby podkreślić urodę
pączek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-27, 00:08   #435
MaryTheBloodiest
Przyczajenie

Jak ja się cieszę, że mam ładną cerę... nie muszę używać podkładu ani pudru, ,chociaż czasem maluję się nimi delikatnie dla wyrównania kolorytu skóry (ale tylko na specjalne okazje). Jednak korektor to dla mnie podstawa, bez niego jak bez ręki, zawsze mam jakieś pojedyncze plamki które nie są zbyt ciekawe. Jakie korektory wg was są najlepsze? Ja mam Miss sporty ale słyszałam że z Maybelline jest jeden super korektor. Jak ten mi się skończy to sobie kupię.
MaryTheBloodiest jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-27, 00:14   #436
Madzia14
Zakorzenienie

GG do Madzia14

Oooo widzę Stolica Tysiąca Jezior

Ja bardzo lubiłam korektor Maybelline Pure, niestety dla mnie odrobinę za ciemny... Ale polecam
I zazdroszczę ładnej cery

Stary 2007-08-27, 10:03   #437
Yaza
Rozeznanie

ja mam korektor clarinsa. najlepsze jest to, ze to probka, a takiej wielkosci, ze uzywam od ponad pol roku dzien w dzien pod oczy - i nadal jest pelen. kocham clarinsowe 'probki'
"When you loved the one who was killing you, it left you no options. How could you run, how could you fight, when doing so would hurt that beloved one? If your life was all you had to give your beloved, how could you not give it?

If it was someone you truly loved?"
Yaza jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-27, 10:04   #438
Myszołapka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Sylussia Pokaż wiadomość
Myszołapko przyznam sie, że jeszcze nie używalam korektora i pierwszy raz slysze o takiej mieszance z tym cynamonem i skrobią być może sprobuje a skoro masz uczucie, że podklad Cie zapycha to moze wyprobuj inny np ten co ja. probowalam juz ich sporo i ten naprawde w porownaniu do innych to perełka a co do błyszczykow... gdybym mogla to bym poprostu wykupila wszystkie szczegolnie te smakowe mam takie odczucie, że one bardzo szybko u mnie 'schodzą'
Madziu14 ojoj ja też bym wiele dala za sliczną cere ciesze sie, że sie ze mna zgadzasz, że spora ilośc kosmetykow nie oznacza tapety, bo jak czytalam caluśki wątek od początku to czasami mialam takie wrażenie w niektorych wypowiedziach, że jezeli ktos używa podkladu to odrazu musi miec brzydka 2cm tapete na buzi... szczegolnie dziwna byla jedna wypowiedź z ktorej wywnioskowalam, że jeżeli ktoś nie używa drogich kosmetykow to 'temu komus' żal naszej buźki.. wogole sie z tym nie zgadzam, bo mysle, że teraz jest naprawde sporo tanich ale równie dobrych kosmetyków. Nie raz sie również przekonalam, że te tanie bywaja o niebo lepsze od tych z wyższej półki
Korektor w moim przypadku Dermacol i zielony sztyft Shiseido - dobrze roztarty i stosowany w idealnie dobranym kolorze spisuje się idealnie A cynamon w skrobi to dla dodania koloru, bo sama czysta skrobia mnie zbytnio wybiela , jestem blada, ale nie biała i nie chciałam mieć nienaturalnej maski na twarzy stąd ten sposób, znaleziony na Wizażu oczywiście Podkładów wypróbowałam wiele i nadal szukam swojego ideału Błyszczyki ehh i tyle

A w kwestii 'tapety' miło czytać, że są dziewczyny młode, które potrafią się pomalować ładnie, delikatnie tak, żeby podkreślało to tylko ich urodę i tuszowało ew. defekty Ja niestety mało takich spotkałam, raczej przeważają te, które noszą 2 cm źle dobranego koloru na twarzy
Stary 2007-08-27, 10:37   #439
Tusio
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 1

madzia! z watku dla bladolicych!
o co chodzi z ta skrobia? gdzie ja mozna kupic? czy latwo ja pozniej usunac przy demakijazu? zastanawiam sie, czy nie sprobowac, bo rowniez sie filtruje
jakie firmy maja w swojej ofercie pudry mineralne, do stosowania z filtrami?

co do podkladu...to nieprawda, ze jesli ktos go uzywa, to zaraz ma ciemna twarz, jasna szyje i centymetr makijazu na twarzy...
dobrze dobrany upieksza i chroni cere.
'Cause it's okay to be a boy
But for a boy to look like a girl is degrading
'Cause you think being a girl is degrading
Tusio jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-27, 12:49   #440
Madzia14
Zakorzenienie

GG do Madzia14

Cytat:
Napisane przez Yaza
ja mam korektor clarinsa. najlepsze jest to, ze to probka, a takiej wielkosci, ze uzywam od ponad pol roku dzien w dzien pod oczy - i nadal jest pelen. kocham clarinsowe 'probki'
Oooo a skąd zamawiałaś próbki jeśli można wiedzieć

Cytat:
Napisane przez Tusio
madzia! z watku dla bladolicych!
o co chodzi z ta skrobia? gdzie ja mozna kupic? czy latwo ja pozniej usunac przy demakijazu? zastanawiam sie, czy nie sprobowac, bo rowniez sie filtruje
jakie firmy maja w swojej ofercie pudry mineralne, do stosowania z filtrami?

co do podkladu...to nieprawda, ze jesli ktos go uzywa, to zaraz ma ciemna twarz, jasna szyje i centymetr makijazu na twarzy...
dobrze dobrany upieksza i chroni cere.
jedwab (klik) i skrobia modyfikowana (klik)
Działa jak zwykła skrobia, tyle, że ta jest modyfikowana, oczyszczona mikrobiologiczne, a jedwab jest dla podniesienia 'walorów' użytkowych. Radzę zamawiać z koleżanką i dzielić to na 2 (no bo ile by zajęło zużycie 1oo g pudru?)
Co do pudrów mineralnych, w tej kwestii się kompletnie nie orientuję Używam Avenki, więc nie muszę się martwić o składy kosmetyków

Stary 2007-08-28, 23:19   #441
*Ania**
Raczkowanie

Przejrzałam kilka postów i widze, że opinie na forum są podzielone. Jedne z was wcale lub prawie wcale się nie malują, drugie codzień z rana wyciągają swój ''arsenał'' by skrupulatnie poprawiać urode. Ja sama należe do tego drugiego gatunku i uważam że odpowiedni makijaż ładnie podkreśla urode. Mój make-up zależy od tego w jakim stanie jest moja skóra i ile mam czasu. Czasami używam podkładu( który w najbliższym czasie wymienie na puder w kompakcie mf, co zaoszczedzi mi czas) i korektor meybeline w płynie lub korektor i puder( Który zamieżam zamienić naskrobie z jedwabiem). Dodam że czasami użuwam też zalotki i odżywki do rzęs. Do ust uzywam pomadek. Czasami mam chętke też na mascare czy róż, ale tylko ten kilka tonów ciemniejszy od podkładu, aby wymodelować twarz.

*Ania** jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-29, 20:26   #442
Doli
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Madzia14 Pokaż wiadomość
Oooo a skąd zamawiałaś próbki jeśli można wiedzieć

jedwab (klik) i skrobia modyfikowana (klik)
Działa jak zwykła skrobia, tyle, że ta jest modyfikowana, oczyszczona mikrobiologiczne, a jedwab jest dla podniesienia 'walorów' użytkowych. Radzę zamawiać z koleżanką i dzielić to na 2 (no bo ile by zajęło zużycie 1oo g pudru?)
Co do pudrów mineralnych, w tej kwestii się kompletnie nie orientuję Używam Avenki, więc nie muszę się martwić o składy kosmetyków
I ten jedwab należy zmieszać ze skrobią?
Doli jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-29, 20:44   #443
m_adzia
Raczkowanie

3 kl gim:
wersja A (z wf-em XD): odżywka do rzęs, błyszczyk
wersja B (bez wf-u) tusz, blyszczyk, delikatny cien
Stary 2007-08-29, 20:59   #444
Lavi92
Zakorzenienie

Ja używam czasem Nivea Young Beatiful Skin, tusz wydłużająco pogrubiajacy czarna kredke i błyszczyk

Niestety nie czytałam całego wątku, ale możecie powiedziec o co dokładnie chodzi z tym jedwabiem i skrobią? Jak się tego uzywa itp?
Stary 2007-08-30, 15:24   #445
*Ania**
Raczkowanie

Lavi skrobie(dry flo) i jedwab miesza się ze sobą i używa jak pudru matującego. Składniki mozna kupić na www.mazidla.com. Więcej informacji znajdziesz na biochemi, wystarczy skożystać z wyszukiwarki. Do matowienia cery możesz uzyć też zwykłych skrobi ziemniaczanych ze spożywczego.

*Ania** jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-30, 16:09   #446
autostopowiczka
Przyczajenie

a ja uzywam tuszu (baj ejwon xdd) podkładu.. hymm... tzn krem nawilazający + lekki podkłąd w jednym (baj nivea jang) kredka ale to tylko poza szkołebo tak to wiceie...x\ noo.. i to chyba wszystko xd pozdrawiam ;]

"kiedyś kupię nóż i powyrzynam wszystkich w koło, kupie nóż zostawie tylko dwoje, tylko Ja i Ty.."

< 333
autostopowiczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-30, 19:03   #447
nebya
Wtajemniczenie

Krem tonujący ( nie podkład, bo spływa po wfie ), skrobia, tusz do rzęs, pomadka albo jakiś lekki błyszczyk na usta. Raczej lekki makijaż, nie przesadzam bo to nie wybieg tylko szkoła. pzdr

nebya jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-30, 21:52   #448
Lavi92
Zakorzenienie

dziękuje Aniu
Nebya zgadzam się z Tobą, szkoła to nie pokaz mody..

A czy wiecie cos na temat wygładzania i nawilżania skóry twarzy?
Stary 2007-08-30, 22:08   #449
Quietly92
Raczkowanie

W drugiej klasie gimnazjum malowałam rzęsy i rzadko kiedy używałam podkładu z Astora air mussee. A kiedy nie mialam lekcji z pewną nauczycielką, to dodawalam czarną kreskę.
W trzeciej klasie będę codziennie używała wymienionego wcześniej podkładu plus tusz do rzęs. No i tradycyjnie błyszczyk.
Quietly92 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-31, 00:46   #450
Szirini
Raczkowanie

-podkład [od roku ciągle ten sam, z Vichy, są strasznie wydajne :p]
-korektor [do zamaskowania cieni pod oczami]
-kredka do oczu
-tusz
-błyszczyk
Szirini jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
codzienny, nastolatka, naturalnie, rzęsy, tusz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości