Makijaż do szkoły.... - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-28, 16:05   #91
ufcio
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 2 991
Dot.: Lekki makijaż do szkoły :)))

ee ja tez ide do I lo i malowac sie nie zamierzam tzn. zima jak zwykle podkładzik i róż, rano błyszczyk i wszystko tuszu do budy nie uzywam bo jak sie smieje albo mysle to tre oczy a pozniej no efekty sa jakie sa
ufcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-28, 16:38   #92
lorinka
Rozeznanie
 
Avatar lorinka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 897
Dot.: Lekki makijaż do szkoły :)))

lalesia, dzięki
__________________
Ze wszystkich rzeczy, które kiedykolwiek utraciła, najbardziej żal jej było rozumu...

Gdzieśtam czeka na nią Książe w lazurowoniebieskich kalesonach... kiedyś ją znajdzie. Bo ona nie szuka. Nie teraz. Nie... nie teraz...

She walks on the boulevard of broken dreams.


lorinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-28, 20:50   #93
skrawka
Wtajemniczenie
 
Avatar skrawka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 332
Dot.: Lekki makijaż do szkoły :)))

Cytat:
Napisane przez ufcio
tuszu do budy nie uzywam bo jak sie smieje albo mysle to tre oczy a pozniej no efekty sa jakie sa
ja to albo się śmieję, albo przecieram oczy, bo spaaać mi się chce jak nigdzie indziej taka nudna instytucja ta szkoła
skrawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-28, 21:51   #94
ufcio
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 2 991
Dot.: Lekki makijaż do szkoły :)))

Cytat:
Napisane przez skrawka
ja to albo się śmieję, albo przecieram oczy, bo spaaać mi się chce jak nigdzie indziej taka nudna instytucja ta szkoła
a no to jest tez 3 opcja
ufcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-29, 09:08   #95
lorinka
Rozeznanie
 
Avatar lorinka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 897
Dot.: Lekki makijaż do szkoły :)))

a;bp jak grzywka wpada do oczu i też trzeba je wtedy przecierać... tusz się rozmazuje, a my wyglądamy jak marylin manson
__________________
Ze wszystkich rzeczy, które kiedykolwiek utraciła, najbardziej żal jej było rozumu...

Gdzieśtam czeka na nią Książe w lazurowoniebieskich kalesonach... kiedyś ją znajdzie. Bo ona nie szuka. Nie teraz. Nie... nie teraz...

She walks on the boulevard of broken dreams.


lorinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-29, 11:49   #96
skrawka
Wtajemniczenie
 
Avatar skrawka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 332
Dot.: Lekki makijaż do szkoły :)))

Cytat:
Napisane przez lorinka
a;bp jak grzywka wpada do oczu i też trzeba je wtedy przecierać... tusz się rozmazuje, a my wyglądamy jak marylin manson
nie mam grzywki, ale rozpatrzam możliwość jej zaistnienia na mym łebku hmmm czyżby kontrargument ...
skrawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 12:10   #97
suchaa
Rozeznanie
 
Avatar suchaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: wszędzie mnie pełno
Wiadomości: 684
Makijaż do szkoły

juz jutro jest rozpoczecie roku. mam problem chce aby moje oczy byly wyrazne, a takze delikatne ... jakich kolorow powinnam uzyc do takiego make-up'u??
suchaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-08-31, 15:17   #98
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Makijaż do szkoły

Prae dni temu byl watek makijarzach "szkolnych" http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=67996 Sa tam zdjecia, moze cos wybierzesz...

Jesli chodzi o kolory - nie wiemy jakie do Ciebie pasuja... Chlodne, cieple?

Jesli cieple to nadadza sie brazy, beze... Taki makijaz nie jest krzykliwy. Tusz bardzo "uwidacznia" oczy czarny lub, jesli masz delikatna urode, brazowy.
Jesli chlodne, to albo chlodny odcien brazu (sa takie, tylko trzeba poszukac) albo moze szary?
Nie polecam czarnej kredki na przyklad, zmniejsza oczy i jest za mocna do szkoly.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 15:56   #99
Malwina12320
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 385
Dot.: Makijaż do szkoły

mozesz cos z tego??
Malwina12320 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 17:55   #100
Energia
Raczkowanie
 
Avatar Energia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Czeladź
Wiadomości: 124
Dot.: Makijaż do szkoły

Ja poleciłabym Ci jasny różowy kolorek (np. Inglot Matrix 516), albo delikatniutki beżyk (np. Inglot 01 matowy) i do tego tylko dobrze wytuszowane rzęsy. Nie będziesz się czuła "nieubrana", a zarazem makijaż nie będzie raził belfrów. Pozdrawiam
Energia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 22:29   #101
Monika25
Przyczajenie
 
Avatar Monika25
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 28
GG do Monika25
Dot.: Makijaż do szkoły

Aby buzia wygładała promiennie i intrygująco ale zarazem nie prowokowała nauczycieli polecam Ci obwieść oko ciemnobrązową kredką i delikatnie rozetrzeć ją patynką, jesli nie masz wprawy w nakładaniu kredki, lepiej zrezygnuj. Rzęsy pokryj brązowym lub czarnym tusze. Aby dokładnie rozprowadzić tusz, od samej nasady rzęs przesuwaj ku ich końcom zygzakowatym ruchem, to naprawdę działa! Dla rozpogodzenia twarzy możesz nalożyć ( kości policzkowe, czubek nosa, broda i czoło) ale bardzo delikatnie, puder brązujący, najlepszy jest w pędzelku, pozwala na szybkie i precyjne ruchy, które pozostawią na buzi naturalny wygląd wakacyjnej oplenizny. Na usta nanieś błyszczyk w kolorze naturalnym lub morelowym i delikatnie rozetrzyj go opuszkiem palców, by nie pozostał efekt silikonowych ust
I jeszcze jedno, jeśli nie potrafisz oprzeć się cieniom do powiek, to proponuję dla uczennicy bardzo delikatny, matowy cień w kolorze różu-nadaje oczom wypoczęte, figlarne spojrzenie. Rozprowadź go opuszkiem! W wewnętrzym kąciku możesz nanieść matowy biały cień.
Powodzenia w makijażu i samych 5 w szkole!
Monika25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-28, 23:02   #102
aguuska
Raczkowanie
 
Avatar aguuska
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 180
Dot.: Lekki makijaż do szkoły :)))

.
__________________
bo ja i tak zawsze robie swoje...

Edytowane przez aguuska
Czas edycji: 2009-03-27 o 23:47
aguuska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-29, 08:02   #103
czuczenka
Zakorzenienie
 
Avatar czuczenka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 369
Dot.: Lekki makijaż do szkoły :)))

w niektorych szkołach nawet jak ktos usta blyszczykiem przejedzie to wyganiaja do łazienki , u mnie w gimnazjum kiedys bylo tylko cos takiego ze paznokci nie mozna bylo malowac, ale to jest moim zdaniem uzasadnione, bo dziewczyny malowaly na czerwono paznokcie do szkoły i nie ładnie to wyglądało, albo oczy na niebiesko mocno... teraz jestem w liceum , to raczej nie ma osob ktore szczyciłyby sie takim wyrazistym makijazem.Wszystcy stawiaja na naturalnosc, wspomagana delikatnym make-upem
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg tereska.jpg (19,1 KB, 47 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg CharlizeTh_Kambo_1959098_400.jpg (30,4 KB, 67 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 721bis.jpg (46,2 KB, 32 załadowań)
__________________

Już Pani Licencjat
teraz sie MaGistRuje
5-ty rok na Wizażu



DUKAM
czuczenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-29, 09:58   #104
madziarra
Zakorzenienie
 
Avatar madziarra
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 011
GG do madziarra
Dot.: Lekki makijaż do szkoły :)))

I jak tam dziewcZYny mija pierwszy miesiąc w L.O?
Ja ze swojej strony podrzycam Wam kilka propozycji kosmetyków w sam raz na kieszeń nastolatki (jeśli wątek jeszcze aktualny)
- Eris Lirene City Matt - bardzo dobry podkład za mniej niż 20 Zł
- SYpkie cienie Bell - sporo naturalnych kolorów, w sam raz do szkoły - ok. 6-8 zł
- Pudry Vipera - przeróżne rodzaje; brązujące, matujące, rozświetlające, mozaiki - ccena 12-15zł
- i Oczywiście ukochany , rodzimy i niedrogi inglot - błyszczyki , pudry ,cienie, tusze do rzęs , lakiery

Pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Bell sypkie.jpg (7,2 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg eris lirene city matt.jpg (4,3 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Inglot blyszczyk drops.jpg (7,5 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Inglot blyszczyk podwójny Fruit in ice.jpg (9,1 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Inglot Vertigo.jpg (3,1 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg puder Vipera mozaika.jpg (6,3 KB, 7 załadowań)
__________________

Enough optimism to sustain hope
and enough pessimism to motivate concern.
madziarra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-01, 12:41   #105
lorinka
Rozeznanie
 
Avatar lorinka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 897
Dot.: Lekki makijaż do szkoły :)))

w liveum jest bardzo fajnie u mnie przynajmniej, a jak u Was? co do kosmetyków, to polecam jeszcze:
1. korektorek z oriflame (kupiłam za 7,90 zł, teraz nie wiem czy jest w katalogu, ale działa super )
2. cienie sensique - nie sypie się z nich brokat - więc fajne do szkoły
3. lakiery sensique - ładne kolorki i tanie, to ważne dla nastolatki
no i uśmiech na buzię naprawdę aż się dziwię że w szkole może być fajnie
__________________
Ze wszystkich rzeczy, które kiedykolwiek utraciła, najbardziej żal jej było rozumu...

Gdzieśtam czeka na nią Książe w lazurowoniebieskich kalesonach... kiedyś ją znajdzie. Bo ona nie szuka. Nie teraz. Nie... nie teraz...

She walks on the boulevard of broken dreams.


lorinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-01, 14:38   #106
UsMiEcHnIeTa89
Zadomowienie
 
Avatar UsMiEcHnIeTa89
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 147
GG do UsMiEcHnIeTa89
Dot.: Lekki makijaż do szkoły :)))

u mnie pierwszy miesiac tez spoko Nawet zaden nauczyciel nie czepial sie do moich pofarbowanych wlosow(u nas jest zakaz farbowania i wogole malowania sie) i zaden nie zauwazyl pomalowanych pazurkow...czyli nie jest tak zle Tylko nauki mam duzo ale to juz inna sprawa...
UsMiEcHnIeTa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-02, 17:45   #107
eyeangel
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Wiadomości: 246
GG do eyeangel
Dot.: Lekki makijaż do szkoły :)))

Ja poszlam w tym roku do I liceum..jest pelno panius u mnie,ktore wygladaja jakby na sunrise jechaly.. niewazne mam je gdzies, licze na moja naturalnosc, czasem wrzuce cos na rzesy zeby je podkreslic,chociaz teraz stwierdzilam ze nie bede wogole malowac nic zeby dac szanse wzmocnic sie rzesom bo sie oslabily mimo ze nie czesto je maluje..
eyeangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-06, 16:58   #108
FirstLady
Rozeznanie
 
Avatar FirstLady
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 666
Jak malujecie się do szkoły?

...

Edytowane przez FirstLady
Czas edycji: 2011-04-10 o 15:56
FirstLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-06, 17:17   #109
karoola0
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 518
GG do karoola0
Dot.: Jak malujecie się do szkoły?

do szkoly robie tak makijaz dzienny jak zawsze: podklad, korektor, puder brazujacy na policzki, błyszczyk albo jasna pomadka, brazowa kredka-brwi, czarna kredka maluje oczy i czarny tusz. u mnie w klasie wiekszosc dziewczyn sie maluje, w sumie na 26 dziewczyn jakies 20 sie maluje i w dodatku mocniej niz ja. chodze do liceum(klasa maturalna), i nauczyciele(tylko kilka nauczycielek od polskiego i jedna od niemieckiego) zwracaja uwage za mocniejsze smoky eyes, wyzywaja wtedy dziewczyny od k*** i tym podobnych. mnie naszczescie ucza w miare normalni ludzie, jakos przetrwalam 3 lata i nie slyszalam w mojej klasie o zadnych problemach zwiazanych z makijazem. dziewczyny maluja sie na lakcjach jak nauczyciele 'nie patrza'
karoola0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-06, 17:27   #110
quietly
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar quietly
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 879
GG do quietly
Dot.: Jak malujecie się do szkoły?

Ja się nie maluję wcale, nawet poza szkołę Ale mam zamiar zacząć używać brązowej kredki do oczu, tylko nie wiem, czy to każdemu pasuje.
quietly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-06, 17:35   #111
marchefffka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 78
Dot.: Jak malujecie się do szkoły?

ZAleży czy chodzisz do gimnazjum, liceum.....

JA do gimnazjum Bezbarwny blszczyk i odzywczy zel do rzes. ladnie podkreca i oczka wyglądają naturalnie. I tyle Bo pocoż mi więcej???
marchefffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-06, 17:43   #112
Dorotka Z Oz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 116
Dot.: Jak malujecie się do szkoły?

ja tak jak karoola0 chodze do maturalnej i moj makijaz tez wyglada dosyc podobnie. podklad, puder, braz na policzki i skronie. co do oczu to czarny eyeliner na gorna powieke, czarna kredka na dolna i oczywiscie tusz na wykonczenie. co do ust to jakis blyszczyk. i tyle ale oczywiste jest, ze zalezy to od wieku. ja np w gimnazjum w ogole sie nie malowalam bo nei wolno bylo. tez tylko jakas odzywka do rzes, bo mam strasznie jasne blond, zeby je jakos podkreslic i ewentualnie blyszczyk czy jakas pomadka nawilzajaca
Dorotka Z Oz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-06, 17:44   #113
lir391
Zakorzenienie
 
Avatar lir391
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 811
Dot.: Jak malujecie się do szkoły?

Jestem w liceum, w gimnazjum w ogole sie nie malowalam. Moj makijaż zazwyczaj: podklad (nie bede pisac jaki, bo ja akurat mieszam dwa rozne, to zalezy od potrzeb cery), tusz do rzes (obecnie Pierre Arthes, ale nie daje naturalnego efektu ), jak w czasie dnia zaczynam sie blyszczec, to puder (Manhattan, Rimmel). Cienie czasami, jezeli juz to sprinty Inglot nr 66 i nr 13, Vollare Holografic chyba nr 8 (ciemny brąz) i czasami CC złoty albo sypki Bell fioletowy - nr 14. Oczy mam niebieskie Blyszczyki rozne, teraz mam fajna szminke z Avonu color trend Pink Sunrise - bardzo delikatny, idealny do szkoly
__________________
Зачем мы давим на тормоз, не на газ?


'I'll be more enthusiastic about encouraging thinking outside the box when there's evidence of any thinking going on inside it.'
/Terry Pratchett/



lir391 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-06, 17:45   #114
sunbeam
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 590
Dot.: Jak malujecie się do szkoły?

No właśnie, zależy do jakiej szkoły chodzisz. Nauczyciele inaczej patrzą na umalowane dziewczyny w gimnazjum, a inaczej w liceum. Ja jestem w klasie maturalnej wiec nie mam z tym problemów. Do szkoly używam trochę podkladu, korektor i tusz do rzes, czasami jakiś delikatny cień do powiek i odrobina rozu.
sunbeam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-06, 17:46   #115
Alice in Wonderland
Wtajemniczenie
 
Avatar Alice in Wonderland
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 093
Dot.: Jak malujecie się do szkoły?

do szkoly delikatnie np nie rzucajacy sie za bardzo cien do powiek do tego tusz troche podkladu korektoru jakis blyszczyk a poza szkolka bez oporow bardziej odwaznie mociej jakas imprezka wyjscia randki itd to moim zdaniem odpowienie miejsce do tego typu spraw
jestem w klasie maturalnej i jak widze te pierwszoklasistki wygladajace jakby wedrowaly na dyskotego to smiac mi sie chce z reszta nie tylko mi +jeszcze stroj niezbyt stosowny i wlasnie przez takie pannice chca wprowadzic mundurki bo nie znaja umiaru nie zebym byla jakas kujonka albo ograniczona ale uwazam ze szkola to nie jest odpowiednie miejsce na mocne makijaze co do ubrania to w roznoraki sposob mozna fajnie sie ubrac modnie oryginalnie podkreslic urode tak aby przyciagnac wzrok tyle ze to nie plaza (sama ubieram mini czy bluzki z glebszym dekoltem jak gdzies wychodze itd) ale nie do szkoly... owszem nie powiem ze nie zdarzy mi sie ubrac czegos bardziej seksownego jednak dla mnie szkola to jednak szkola

faktycznie jak sie jest w mlodszej klasie (nawet liceum) to nauczyciele na to zwracaja uwage ale im starsza to mniej zalezy od nauczycieli wiedza co juz masz w glowie mam taka jedna nauczycielke ktora niezle nagadala koleznaka cios poznizej pasa czepiala sie nawet dyskretnego kolczyka we brwi
Alice in Wonderland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-06, 17:52   #116
ooliwka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 364
Dot.: Jak malujecie się do szkoły?

Cytat:
Napisane przez karoola0 Pokaż wiadomość
do szkoly robie tak makijaz dzienny jak zawsze: podklad, korektor, puder brazujacy na policzki, błyszczyk albo jasna pomadka, brazowa kredka-brwi, czarna kredka maluje oczy i czarny tusz.
mam bardzo podobny zestaw, jedynie nie używam podkładu a oczy maluje dodatkowo ciemnymi cieniami
__________________
ty mów co wiesz, ja wiem co mówię





Bóg jest zajęty, w czym mogę pomóc?
ooliwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-06, 17:53   #117
201707171556
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5 619
Dot.: Jak malujecie się do szkoły?

Ja chodze do plastycznej wiec na nauczyciele są przezwyczajeni do dośc awangardowego wyglądu niektórych uczniów i makijaż i mnie przeszkadza Do szkoły używam korektora (Rimmel), pudru prasowanego (Rimmel Stay Matte), szarej kredki do oczu na górną powieke, na dolną fioletowy cień (na górną tez odrobinę aby było efektowne przejście) (Inglot) i brązowy tusz do rzęs (Rimmel - mam słabość do tej firmy, ich kosmetyki są dobre i w przystępnej cenie). Na usta tylko bezbarwna pomadke ochronna Nivea - nie lubię szminek i błyszczyków, wyglądam w nich jakos sztucznie. Różu tez nie potrzebuję bo mam sklonności do czerwienienia sie
201707171556 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-06, 18:08   #118
Mysia_
Zadomowienie
 
Avatar Mysia_
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 1 295
Dot.: Jak malujecie się do szkoły?

ja daje jakis puder czasem brazujacy i an buzie tyle, na oczy czasem cien a czasem tylko porządnie wytuszuje rzesy a na usta nic nie daje, ale lubie uzywac pomadek, wiec czasem nawet w szkole sie nimi smaruje-szczegolnie w zimie
__________________
D
Mysia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-06, 18:11   #119
a-sea-of-honey
Zadomowienie
 
Avatar a-sea-of-honey
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Wiadomości: 1 910
GG do a-sea-of-honey
Dot.: Jak malujecie się do szkoły?

W tym roku skonczylam liceum, a na studiach raczej nikt sie nie oglada na makijaze studentek, ale mialam okazje obserwowac rozne wersje makijazu bardziej i mniej stosownego do szkoly... Sama nie mialam nigdy zbyt duzo czasu na malowanie, wiec ograniczalam sie do podstawowego zestawu: korektor (Maybelline Everfresh), puder sypki (L'oreal, ale srednio mi odpowiadal), czarna/brazowa kredka (mam podwojna Rimmel, calkiem niezla), czarny tusz do rzes (polecam Manhattan first flirt, b. naturalny) i przejrzysty/rozowy blyszczyk albo balsam do ust (jestem maniaczka, mam ich mnostwo). Podkladu uzywam tylko "na okazje". Zabawa z rozem tez jest dosyc ryzykowna, zwlaszcza zima, kiedy malujesz sie przy sztucznym swietle (bo z rana jest ciemno), a wychodzisz potem na swiatlo sloneczne. Eyeliner tez mozna przecwiczyc, ale lepiej poprobowac malowanie wtedy, kiedy ma sie duzo czasu, zeby rano juz sie nie paprac, tylko szybciutko narysowac cienka kreske. Cienie nie sa konieczne, ale delikatne beze, brazy, roze wygladaja ladnie (byle nie mocno swiecace!), przynajmniej wtedy, kiedy wytrzymuja na powiece caly dzien w szkole... Przy komponowaniu makijazu do szkoly trzeba myslec przede wszystkim o trzech rzeczach: naturalnosci, czasochlonnosci i trwalosci.
a-sea-of-honey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-06, 18:13   #120
klaudynka4
Zakorzenienie
 
Avatar klaudynka4
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Wiadomości: 7 096
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4
Dot.: Jak malujecie się do szkoły?

ja do szkoły maluje sie delikatnie
Używam czarnego tuszu Miss Sporty, czasem maluję wewnętrzną stronę powieki delikatnie ciemnobrązową kredką,
poza tym używam Dermacolu punktowo na krostki i inne czerwone świństewka
No i jeszcze puder transparentny, żeby nie wyglądać jak żarówka
__________________
Moja wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=878926
klaudynka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:17.