Kłopoty z cerą - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2004-12-21, 15:17   #1
nie
Przyczajenie

Kłopoty z cerą

Witam wszystkich
Otóż chciałabym uzyskać rady dotyxzące pilegnacji takiej skóry
Na czole całe mnóstwo grudek, na nosie w okolicach brwi i pojedynczo na brodzie zaskórniki,
na policzkach i nosie popękane naczynka

Pomóżcie.
Używalam juz cale mnostwo zeli, tonikow kremow ale to nic nie daje.

Z gory dzieki za odp.
nie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-22, 14:55   #2
kaori
Raczkowanie

Re: Kłopoty z cerą

A przetłuszcza lub przesusza Ci się w jakichś miejscach cera? (napisz jak to jest rano, kiedy nie masz nic na twarzy) To niezwykle istotne.

www.odezwijsie.pl - jeżeli popierasz pomysł i chcesz pomóc odnaleźć się wszystkim nieszczęśliwie zakochanym duszyczkom, dołącz do nas i ustaw taki podpis!
kaori jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-22, 16:05   #3
nie
Przyczajenie

Rano twarz mam równomiernie przetłuszczoną (całą) , zaraz po umyciu jest ściągnięta na policzkach i czole.
Stary 2004-12-22, 17:32   #4
kaori
Raczkowanie

Hmmm... dziwne, bo cała przetłuszczona twarz to objaw cery tłustej, a ściągnięcie policzków - cery mieszanej. Myślę, że powinnaś na miejsca popękanych naczynek nakładać specjalny krem do tego typu cery (odsyłam do KWC), a przeciw grudkom musisz walczyć regularnymi peelingami (ale tylko miejsca, gdzie masz te grudki i zaskórniki, chyba, że użyjesz enzymatycznego), codziennym oczyszczaniem rano i wieczorem, no a tamte miejsca też złuszczać, nie za często (jak już mówiłam peelingami enzymatycznymi). Napisz, czy grudki są wszędzie po równo, czy też na policzkach jest ich mniej. Jeśli wybierasz się z jakiegoś powodu do kosmetyczki, możesz poradzić się jej w sprawie rodzaju Twojej cery, jeśli nie - pomyślimy Jak będziesz miała pytania, to pisz.

www.odezwijsie.pl - jeżeli popierasz pomysł i chcesz pomóc odnaleźć się wszystkim nieszczęśliwie zakochanym duszyczkom, dołącz do nas i ustaw taki podpis!
kaori jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-22, 19:06   #5
nie
Przyczajenie

Dzieki za odp.
Jednak na te grudki peelingi nie pomagają stosuję je regularnie od dłuzszego czasu.
A nawet mam wrażenie że to przez te peelingi moje czoło świeci się jak żarówa
Naprawde chciałabym wreszcie znaleźć jakiś skuteczny środek na ta i na zaskórniki.

Pozdrawiam
Stary 2004-12-22, 21:47   #6
Smoczyca
Zakorzenienie

GG do Smoczyca

Wydaje mi sie że masz cerę tłustą/mieszaną ale na pewno odwodnioną. Przede wszystkim powinnaś przeczytać artukuły Beaty na temat pielęgnacji skóry problemowej, i poszperać tu trochę na forum - właściwie codziennie piszemy coś o naczynkach, zaskórnikach itd Podejrzewam że popełniasz zasadniczy błąd w pielęgnacji cery nadmiernie ja przsuszając kosmetykami - powinnaś myć buzię czymś łagodnym, sprawdź czy TWój tonik nie zawiera alkoholu, a jakiego kremu używasz w dzień? Jakiego na noc? MOże nadużywasz np kremów matujących - stąd właśnie ściąganie sie skóry - pamiętaj że im bardziej próbujesz wysuszyć skórę, tym bardziej ona się będzie bronić poprzez produkcję tłuszczu i bardziej będziesz się świecić.
Zaskórniki to już inna sprawa, ciężko się ich pozbyć, można usuwać mechanicznie u kosmetyczki, co nie do końca rozwiązuje problem, bo nie wolno zabiegu robić za często. Niektóre z nas mają do tego skłonność - i zaskórniki robią im się błyskawicznie, inne nie - przy całych moich problemach z cerą, zaskórniki właściwie mi się nie robią, rzadko (ale to pewnie dlatego że mam bardzo małe i wąskie pory). Przy dużym przetłuszczaniu się cery zaskórniki oczywiście będą sie tworzyć szybciej, dlatego ja przerzuciałabym się na jakiś delikatny krem regulujący (Biodermine czy Sebostatic Erisa), przy takiej cerze dobre efekty dają kosmetyki z kwasami ale uwaga przy naczynkach, nie wolno ryzykować większych stężeń AHA... dobry byłby dla Ciebie Effaclar K (choć może się okazać za słaby), potem mogłabyś sięgnąć po coś z kwasem azaleinowym (Acne Derm, Skinoren). Musisz uważać z tymi peelingami i żelami z drobinkami do mycia przy cerze naczynkowej - mozesz sobie narobić dużo kłopotów. Peeling najchętniej enzymatyczny, no ja mam bardzo naczynkową cerę, a od czasu do czasu używam jednak delikatnego ściernego. Oprócz tego maseczki - zielona glinka, błotko, ziemia wulkaniczna. Jestem naczynkowcem z problematyczną cerą mieszaną, skłonną do zapalnych wykwitów - i niestety, od pewnego czasu nakładam na skórę po dwa preparaty - coś wzmacniającego naczynka na policzki a na brodę oraz resztę regulujący olejek. Jest nadzieja dla nas, pojawia sie coraz więcej kosmetyków dla cery mieszanej z problemem naczynkowym - wieki temu miałam krem Darphina o takim właśnie działaniu, teraz Dax ma w serii naczynkowej taki krem właśnie Na naczynka wiele kremów znajdziesz na KW, chyba największą popularnością cieszą się Diroseal Avene, Rosaliac La Roche, Ruboril (emulsja pod krem) kremy Biodermy Sensibio Flush. Ja używam pod krem jeszcze specjalnej emulsji z wit K (Auriderm), wczoraj dostałam próbki z Iwostinu i jest nowy krem na naczynka Pamietaj też żeby się nie opalać, nie stosować modnych obecnie peelingów i masek termicznych, no i zawsze chroń cerę przed mrozem i słońcem - filtry niezbedne przez okrągły rok.

Radzę jednak zacząć od naszej wyszukiwarki było wymieniane już wiele preparatów.

Pozdrawiam

Smoczyca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-22, 21:50   #7
Smoczyca
Zakorzenienie

GG do Smoczyca

Aha i warto się przyjrzeć używanym przez Ciebie kremom i kosmetykom kolorowym - może to one zapychają Ci pory i powodują problemy?

Smoczyca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-26, 18:39   #8
bluegirl
Zakorzenienie

GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl

buuu ja tez mam problemy z cera, nie dosc ze rozszerzone pory ;( to jeszcze mocno wysuszona buzka, ktora pragnie piciu i mocno sie swieci a nie mam kremiku jakiegos nawilzajacego poleccie jakis kremik do 30 zl nawilzajacy, taki ktory jakos podratuje moja wysuszona buzke, zeby sie tak nie swiecila

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości