Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o perfumach, ale baliście się zapytać.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-01-14, 19:12   #1
linden90
Przyczajenie

Talking

Dla ludzi (raczej kobiet) z wyobraznia :D

Witam, jestem nowym użytkownikiem ale aby mi pomoc wystarczy wiedziec ze mam 17 lat (prawie 18 ;p) i tak sie zastanawiam czy bylaby to dobra decyzja gdybym kupil Lalique Equus ten z konikiem ;p Bardzo podoba mi sie ten zapach tylko czasem wyczuwam w nim nuty starego dziadka z kosciola w niedziele Zreszta zapach jest bardzo podobny do Emanuel Ungaro tylko ze tych perfum juz dawno nigdzie nie widzialem Teraz do mojej kolekcji (allure sport- na mnie nie pachnie ogorkami , boss dark blue, la rive red line ;p ) chce kupic cos dziwnego. Czekam na opinie i propozycje WIZAŻYSTEK (ewentualnie meskie tez moga byc ) Pozdrawiam

Edytowane przez tulipanka
Czas edycji: 2008-01-14 o 19:31 Powód: Istnieje TYLKO forma "te perfumy" i takiej proszę na tym forum używać.
linden90 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-14, 19:30   #2
Aggie125
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2
GG do Aggie125
Dot.: Dla ludzi (raczej kobiet) z wyobraznia :D

Skoro zapach Ci się podoba, to byłaby dobra decyzja kupić go.

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-14, 19:34   #3
Anuschka
Wtajemniczenie

Miło z Twojej strony, że pozostawiasz nam, kobietom prawo do posiadania wyobraźni
Equusa raczej odradzam. Osiemnastolatek zdecydowanie nie powinien pachnieć jak stary dziadek... W dodatku w niedzielę, w kościele. Poza tym Ty chcesz kupić coś dziwnego, a Equus nie jest dziwny. Jest "tylko" piękny

Witaj na forum
Anuschka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-14, 20:31   #4
linden90
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Anuschka Pokaż wiadomość
Miło z Twojej strony, że pozostawiasz nam, kobietom prawo do posiadania wyobraźni
Equusa raczej odradzam. Osiemnastolatek zdecydowanie nie powinien pachnieć jak stary dziadek... W dodatku w niedzielę, w kościele. Poza tym Ty chcesz kupić coś dziwnego, a Equus nie jest dziwny. Jest "tylko" piękny

Witaj na forum
Pytanie tylko czy to piekno pasuje do 17/18 latka. Ten dziadek to tylko taka metafora pierwszej nuty ktora czuje od razu po psiknieciu A znacie cos w podobnie dziwnie-pieknej nucie tylko bez dziadka i wazne zeby to cos bylo bardzo trwale bo mam fobie na tym punkcie. Lacoste styl in play red jest piekny ale przez trwalosc go nienawidzę tak samo Jil Sander for man miodas ale trwalosc fuj .
Stary 2008-01-14, 20:38   #5
Anuschka
Wtajemniczenie

Może drzewny, nienachalny CerrutiSi albo przyprawowa Essenza di Zegna - też ma nutę kardamonu, tak jak Equus. Żadne dziadki tam chyba nie straszą (przynajmniej według mojego, trzydziestoletniego widzimisię)
Może jeszcze Opium i M7 Yves Saint Laurent. Z tym, że Opium jest bardziej klasyczne, a M7 jest nowoczesne, odważne, drapieżne.
Trwałość to sprawa bardzo indywidualna, musisz potestować...
Anuschka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-14, 20:57   #6
linden90
Przyczajenie

Boli mnie to ze wam tzn. kobieta ;p podobaja sie takie zapachy jak Opium i M7. Jeszcze M7 pol biedy ale od opium to az mi sie w nosie zakrecilo w zoladku zreszta tez i nie byly to mile motylki ;p co do reszty to musze sie rozejrzec bo nie znam... Problemu by nie bylo gdyby ten g**** sander byl lepszy niz jest. Piekna nuta ale ulotna jak nie wiem co bynajmniej na mnie ale jak bede mial zbedne 300 zl (wątpię kiedy to nastąpi) to na bank kupie, obiecuje!!! A co kochane ;p wizazystki powiedza mi o fahrenheit 32 ???? Czekam na opinie i propozycje.
Stary 2008-01-14, 21:47   #7
gryx82
Baptysta Dnia Ósmego

Cytat:
Napisane przez linden90 Pokaż wiadomość
Zreszta zapach jest bardzo podobny do Emanuel Ungaro
Mam nadzieję, że nie do "trójki"... W przeciwnym razie nie spieszę się do testów...

Cytat:
ewentualnie meskie tez moga byc
Łaskawca...

Cytat:
od opium to az mi sie w nosie zakrecilo w zoladku zreszta tez i nie byly to mile motylki
Plebejski nos...

Może L'Eau D'Issey? Albo Envy? Ewentualnie Versace Man...

A trwałość zapachu to bardzo indywidualna sprawa i zależy od wielu czynników

"Strzeż się ludzi, którzy nie lubią kotów"

przysłowie irlandzkie

gryx82 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-14, 21:56   #8
linden90
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez gryx82 Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że nie do "trójki"... W przeciwnym razie nie spieszę się do testów...
Ktos ma cos przeciwko tej anielskiej wodzie ta nutka ? "herbaty" ;p mnie powala. Jak powachalem korek od flakonu stojacego 10 lat w cieniu to pachnial jeszcze lepiej . Ale kazdy moze miec wlasne zdanie w koncu demokracja ;p
Stary 2008-01-14, 22:01   #9
kriss_de_valnor
Zakorzenienie

fahrenheit'a testowałam wczoraj i bardzo przypomina klasyka - taka wersja lajt ale czemu Cię "boli", że nam się podobają męskie zapachy? niektóre są bardzo ciekawe i spokojnie mogłyby być uniseksami, dreamer (to wizażanek) perfumuje się damskimi np.angelem czy oblique RWD i sobie chwali - podziały męski - damski to sztuczny, marketingowy zabieg

kriss_de_valnor jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-14, 22:18   #10
Sabbath
Wiedźma

Cytat:
Napisane przez kriss_de_valnor Pokaż wiadomość
fahrenheit'a testowałam wczoraj i bardzo przypomina klasyka - taka wersja lajt ale czemu Cię "boli", że nam się podobają męskie zapachy? niektóre są bardzo ciekawe i spokojnie mogłyby być uniseksami, dreamer (to wizażanek) perfumuje się damskimi np.angelem czy oblique RWD i sobie chwali - podziały męski - damski to sztuczny, marketingowy zabieg
Kriss, jemu raczej chodziło o to, że nam kobietom podobają się zapachy tanie nieładne, jak Opium (w domyśle: zamiast jakichś innych, ładniejszych).

Oj, podobają nam się...
Sabbath jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-14, 22:40   #11
rachela
Zakorzenienie

Linden, tak w ramach post scriptum - wizażystek jest tu raczej niewiele. Forumki na Wizażu zwykło się nazywać - wizażankami

Jeśli szukasz opinii o konkretnych zapachach, to polecam przejrzeć Katalog Kosmetyków, tam znajdziesz duuużo recenzji. Warto też skorzystać z wyszukiwarki, może już są na forum jakieś wątki o perfumach, które Cię interesują.

Oscar Wilde
rachela jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-15, 14:32   #12
linden90
Przyczajenie

Dobrze drogie wizazanki Moge wejsc do KWC i poczytac to i owo. Tylko ze tam nie poczuje zapachow ;p (chyba ze tych ktore sa juz w mojej kolekcji ) a idac do perfumerii mam tylko dwie raczki wiec zanim obczaje wszystkie polki (oprocz oczywiscie tych sztandarowych "okazow" ktore zna kazdy) to minie troche czasu a ja potrzebuje juz teraz zaraz.... W koncu zaczyna sie okres goracych imprez osiemnastkowych i warto by bylo zablysnac na nich czyms dziwnym ale ladnym. Na wejsciu ten temat dotyczyl Lalique Equus (kochany dziadek) i nie wiem czy go kupic czy szukac czegos innego ;p
Stary 2008-01-17, 13:38   #13
Shajen
BAN stały

Cytat:
W koncu zaczyna sie okres goracych imprez osiemnastkowych i warto by bylo zablysnac na nich czyms dziwnym ale ladnym. Na wejsciu ten temat dotyczyl Lalique Equus (kochany dziadek) i nie wiem czy go kupic czy szukac czegos innego ;p
Jezeli wyczuwasz tam "starego dziadka" to bym Ci odradzila kupowanie tych perfum poniewaz moze Ci ta drobnostka przeszkadzac.
Do niektörych zapachöw trzeba jak to sie möwi "dorosnac" za pare lat mozesz jeszcze raz spröbowac wröcic do tego zapachu.

Masz prawie 18 lat to polecala bym Joop! By night. Niestety chyba w Polsce jeszcze nie dostepny w perfumeriach, ale widzialam go na allegro.jest to zapach dla kobiet mlodych dynamicznych i lubiacych imprezy. Nalezy do grupy zapachöw slodkich(nie wiem, czy takie lubisz).

Z racji twojego mlodego wieku przychodza mi na mysl:
Flowerbomb Edp
Jeniffer Lopez Life
Davidoff Game
Aigner Too Feminin
Eskada Magnetizm

Edytowane przez rachela
Czas edycji: 2008-01-17 o 15:52 Powód: cytat
Shajen jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-17, 13:41   #14
homyk
Zakorzenienie

Wątpię, czy kolega Linden90 będzie chciał pachnieć np.
Cytat:
Napisane przez Shajen Pokaż wiadomość
Aigner Too Feminin
ale kto wie
homyk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-17, 14:22   #15
Santorio
Zadomowienie

GG do Santorio

Cytat:
Napisane przez homyk Pokaż wiadomość
Wątpię, czy kolega Linden90 będzie chciał pachnieć np.

Aigner Too Feminin

ale kto wie
lub Flowerbomb EDP

Santorio jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-17, 14:39   #16
your Angel
czyli Endżi

Cytat:
Napisane przez Santorio Pokaż wiadomość
lub Flowerbomb EDP
No przecież byłoby to szalenie niezwykłe i oryginalne - zgodnie z zamierzeniem

P.S
Jette by Night jest w Sephorach od dobrych 6 miesięcy

P.S 2
Shajen, to się ceni, że chcesz pomóc, ale raz - w ogóle chyba nie przeczytałaś prośby autora wątku a dwa - na 6 podanych przez Ciebie propozycji zapachowych 4 z nich napisałaś z błędami

pachnę
your Angel jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-19, 16:25   #17
Shajen
BAN stały

Dzieki za uwage!
Jak sie zorjentowalam , ze to chodzi o chlopaka nie o dziewczyne to bylo juz zapözno.
Niestety nie ma mozliwosci usuniecia wyslanej odpowiedzi.
(to tak jest jak sie nie czyta odrazu dokladnie PRZEPRASZAM)

Co do bledöw to inna sprawa, ale mimo to to przynajmniej macie cos do wysmiania.
Stary 2008-01-19, 18:32   #18
Shajen
BAN stały

Cytat:
Witam, jestem nowym użytkownikiem ale aby mi pomoc wystarczy wiedziec ze mam 17 lat (prawie 18 ;p) i tak sie zastanawiam czy bylaby to dobra decyzja gdybym kupil Lalique Equus ten z konikiem ;p Bardzo podoba mi sie ten zapach tylko czasem wyczuwam w nim nuty starego dziadka z kosciola w niedziele Zreszta zapach jest bardzo podobny do Emanuel Ungaro tylko ze tych perfum juz dawno nigdzie nie widzialem Teraz do mojej kolekcji (allure sport- na mnie nie pachnie ogorkami , boss dark blue, la rive red line ;p ) chce kupic cos dziwnego. Czekam na opinie i propozycje WIZAŻYSTEK (ewentualnie meskie tez moga byc ) Pozdrawiam

Hey Linden 90!

Ja tez jestem tu nowa. Jakos niedokladnie przeczytalam Twöj watek, bo myslalam, ze jestes dziewczyna, ktöra uzywa meskie perfumy (jakos mi sie tak skojarzylo z moja kolezanka, ktöra zawsze möwila, ze najlepiej lubi meskie zapachy i do tego nie byla zadna lesbijka). Pisales wprawdzie ze jestes uzytkownikiem, ale ja myslalam, ze to jest tak ogölnie.

Przepraszam nie chcialam Ciebie tym urazic.

W tej sytuacji zapomnij o tym co wczesniej napisalam.
Jestem pewna, ze inne wizazystki beda mialy inne zdanie i moze z bledem albo bez to polecilabym Tobie:

Jean Poul Gaultier "le male"
Stary 2008-01-19, 18:51   #19
hi all
Przyczajenie

Cytat:
Dobrze drogie wizazanki Moge wejsc do KWC i poczytac to i owo. Tylko ze tam nie poczuje zapachow ;p (chyba ze tych ktore sa juz w mojej kolekcji ) a idac do perfumerii mam tylko dwie raczki wiec zanim obczaje wszystkie polki (oprocz oczywiscie tych sztandarowych "okazow" ktore zna kazdy) to minie troche czasu a ja potrzebuje juz teraz zaraz.... W koncu zaczyna sie okres goracych imprez osiemnastkowych i warto by bylo zablysnac na nich czyms dziwnym ale ladnym. Na wejsciu ten temat dotyczyl Lalique Equus (kochany dziadek) i nie wiem czy go kupic czy szukac czegos innego ;p

Kup go jak Ci sie podoba i juz!!! Basta ,marudzisz jak stara pannaJesli chcesz zaskoczyc i oczarowac to polecam C.d.G Jaisalmer-oszalamiajaca kompozycja( na moim mezu po10 godzinach nadal pieknie pachna)
hi all jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-19, 19:25   #20
Eenax
Zakorzenienie

GG do Eenax

Cytat:
Napisane przez hi all Pokaż wiadomość
Kup go jak Ci sie podoba i juz!!! Basta ,marudzisz jak stara pannaJesli chcesz zaskoczyc i oczarowac to polecam C.d.G Jaisalmer-oszalamiajaca kompozycja( na moim mezu po10 godzinach nadal pieknie pachna)
Jak juz mowa o Incense CdG to ja bardziej bym polecała Kyoto (drzewno atramentowe) lub Ouarzazate (drzewno żywiczne).
Jailsalmer z 5 Incense po za Zagorskiem jest jakoś najmniej meski za duzo w nim jest nut przyprawowych.

Moj maż z całej piatki najbardziej lubi Ouarzazate poźniej Kyoto, Avignon, Zagorsk a na koniec Jailsalmer.
Dym kadzidlany. ...

czarne kredki
Eenax jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-19, 20:50   #21
Santorio
Zadomowienie

GG do Santorio

Cytat:
Dzieki za uwage!
Jak sie zorjentowalam , ze to chodzi o chlopaka nie o dziewczyne to bylo juz zapözno.
Niestety nie ma mozliwosci usuniecia wyslanej odpowiedzi.
(to tak jest jak sie nie czyta odrazu dokladnie PRZEPRASZAM)

Co do bledöw to inna sprawa, ale mimo to to przynajmniej macie cos do wysmiania.
Szajen nie bierz sobie tego do serca, czasem na tym forum ogarnia nas głupawka, ale prawie każdemu (każdej) zdarzały się podobne wpadki. Coś ktoś nie doczytał i wychodziły śmieszne sytuacje, tak bywa.

Cytat:
Hey Linden 90!

Ja tez jestem tu nowa. Jakos niedokladnie przeczytalam Twöj watek, bo myslalam, ze jestes dziewczyna, ktöra uzywa meskie perfumy (jakos mi sie tak skojarzylo z moja kolezanka, ktöra zawsze möwila, ze najlepiej lubi meskie zapachy i do tego nie byla zadna lesbijka). Pisales wprawdzie ze jestes uzytkownikiem, ale ja myslalam, ze to jest tak ogölnie.

Przepraszam nie chcialam Ciebie tym urazic.

W tej sytuacji zapomnij o tym co wczesniej napisalam.
Jestem pewna, ze inne wizazystki beda mialy inne zdanie i moze z bledem albo bez to polecilabym Tobie:

Jean Poul Gaultier "le male"
Wiesz ja nie uważam, że używanie niektórych zapachów, przeznaczonych przez producenta dla odmiennej płci to jakiś problem. To nie jest żaden dowód na odmienne preferencje seksualne, ale walka ze stereotypami to jak walka Don Kichota z wiatrakami.

Odbiór zapachu to sprawa ściśle indywidualna, i jeśli czujesz się akurat w tym zapachu dobrze to twój wybór.
Co prawda Flowerbomb EDP mnie zaskoczył .

Ja mam w swojej kolekcji np. Angel, OI, Smoka czy BC, które używam co prawda sporadycznie, ale bardzo je lubię.

Była już o tym mowa w innym wątku, doprowadziło to co prawda do niezłego zamieszania, wiec nie chcę tutaj kontynuować tej polemiki.

Zresztą twój ostatni typ Le male Jean Paula Gaultiera, dla mnie jest typowym unisexem, skłaniającym się niebezpiecznie ku płci pięknej. Bardziej męski od le male jest dla mnie na przykład smok.
Wiec jak widzisz ile nosów tyle opinii.
Pozdrawiam .

Santorio jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-19, 21:45   #22
linden90
Przyczajenie

Podsumowując : moja natura jest bardzo przewrotna i pomimo nut dzidkowych w Lalique Equus kupie go !!!! Mam nadzieje ze moja skromna osoba wykurzy tego uporczywego starca z flakonu. Odliczam juz dni (ba godziny) do pierwszej imprezy i zobaczymy jaka bedzie reakcja otoczenia. Wszystkim wizazankom(?ą) dziekuje za opinie i czasem bardzo ciekawe propozycje (niestety opium jak dla mnie jest fu ) Pozdrawiam
Stary 2008-01-22, 01:08   #23
ewakuligowska
Raczkowanie

Cytat:
Podsumowując : moja natura jest bardzo przewrotna i pomimo nut dzidkowych w Lalique Equus kupie go !!!! Mam nadzieje ze moja skromna osoba wykurzy tego uporczywego starca z flakonu. Odliczam juz dni (ba godziny) do pierwszej imprezy i zobaczymy jaka bedzie reakcja otoczenia. Wszystkim wizazankom(?ą) dziekuje za opinie i czasem bardzo ciekawe propozycje (niestety opium jak dla mnie jest fu ) Pozdrawiam
Gratuluje stanowczosci i zycze super zabawy!A te serie Incense C.d.G i tak radze wyprobowac
ewakuligowska jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości