Sposoby Japonek na piękną cerę. - Strona 33 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-03-14, 11:54   #961
paspartu
Wtajemniczenie

Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez chabrowykocyk Pokaż wiadomość
Dziewczyny, która z Was używa filtrów Babydream? Nie wiem czy kupić ten, czy inwestować w coś droższego
Ja używam i muszę powiedzieć, że mile mnie zaskoczył. Byłam pewna, ze mnie zapcha (mam do tego ogromną skłonnośc!), a nie zapchał mnie jeszcze ani razu (stosuję go już dwa miesiące). Szybko się wchłania, niestety buźka się świeci po nim... ale od czego jest puder?
Zastanawiam się nad filtrem evy, ale jest dostępny jedynie przez internet...
Stary 2010-03-14, 12:09   #962
kasia9513
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Kira87 Pokaż wiadomość
Maseczka z zielonej herbaty na rozszerzone pory

2 łyżeczki herbaty zalać trzema łyżkami wrzątku. Gdy napar przestygnie, dodać łyżeczkę mąki ziemniaczanej, wymieszać. Nałożyć na twarz na 20 minut.
jaka ma być ta herbata ? zielona czy czarna czy czerwona czy biała?

Świeżynka
kasia9513 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-14, 12:20   #963
AppleGirl
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość
jaka ma być ta herbata ? zielona czy czarna czy czerwona czy biała?
no raczej zielona jak sama nazwa maseczki na to wskazuje
AppleGirl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-14, 12:29   #964
kasia9513
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez AppleGirl Pokaż wiadomość
no raczej zielona jak sama nazwa maseczki na to wskazuje
a no tak

Świeżynka
kasia9513 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-14, 13:15   #965
twizzy
Zadomowienie

ja czasem przemywam zieloną herbatą skórę twarzy(teraz mam zamiar przemywać też białą)i np.znikają dzięki temu obrzęki wokół oczu.Na pory też pomaga
twizzy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-14, 13:37   #966
Riva69
Przyczajenie

GG do Riva69 Send a message via Skype™ to Riva69

Ha ha ... a to dobre : p
Golenie wąsika xD
Riva69 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-14, 13:53   #967
chabrowykocyk
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez paspartu Pokaż wiadomość
Ja używam i muszę powiedzieć, że mile mnie zaskoczył. Byłam pewna, ze mnie zapcha (mam do tego ogromną skłonnośc!), a nie zapchał mnie jeszcze ani razu (stosuję go już dwa miesiące). Szybko się wchłania, niestety buźka się świeci po nim... ale od czego jest puder?
Zastanawiam się nad filtrem evy, ale jest dostępny jedynie przez internet...
Właśnie też obawiam się, że może mnie zapchać Ale skoro Ciebie nie zapchał W nadchodzącym tygodniu się po niego wybiorę
A jakiego pudru używasz? Można nakładać dowolny? Powoli wtłaczam się w tajemniki filtrowania i sporo jeszcze nie wiem O filtrze z Evy (Eva Natura?) nie słyszałam.
chabrowykocyk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-14, 17:36   #968
Ankalime
Zadomowienie

dziewczyny a czy ktoras z Was stosuje oleje na twarz?
mam ostatnimi czasy uber sucha skore i zastanawialam sie czy moze by mi olej pomogl - i czy oprocz mazidel, BU mozna znalezc jakies fajne oleje w zielarskim etc.?
Ankalime jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-14, 18:08   #969
paspartu
Wtajemniczenie

Cytat:
Właśnie też obawiam się, że może mnie zapchać Ale skoro Ciebie nie zapchał W nadchodzącym tygodniu się po niego wybiorę
A jakiego pudru używasz? Można nakładać dowolny? Powoli wtłaczam się w tajemniki filtrowania i sporo jeszcze nie wiem O filtrze z Evy (Eva Natura?) nie słyszałam.
Ja nakładam najzwyklejszy puder, dla mnie to bez róznicy jakiej firmy, bo każdy trzyma się i utrwala na tyle samo
Dokładniej to z Evy Sun

Co do przemywania buźki zieloną herbatą, to ja jak piję jakieś zielsko (teraz akurat bratek), to zawsze przemywam buźkę i mogę powiedzieć, ze taki 'tonik' dużo daje
Jeszcze co do zielonej herbaty, to jest ona wgl dobra? Można ją porównać smakiem do jakiegoś ziółka?
Stary 2010-03-14, 18:25   #970
twizzy
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Ankalime Pokaż wiadomość
dziewczyny a czy ktoras z Was stosuje oleje na twarz?
mam ostatnimi czasy uber sucha skore i zastanawialam sie czy moze by mi olej pomogl - i czy oprocz mazidel, BU mozna znalezc jakies fajne oleje w zielarskim etc.?
ja mam w domu czysty olej lniany(bez żadnych dodatków,ważny na krótko,samo zdrowie)i waham się czy go nie użyć.Jednak też wolę się doradzić doświadczonych
twizzy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-14, 20:03   #971
Charlotte95
Wtajemniczenie

Ja raz spróbowałam przetrzeć twarz zielona herbata, ale mocno ściągnęła mi skóre..
Charlotte95 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-14, 21:14   #972
merila
Raczkowanie

Kira podawała tutaj link do filmiku, w którym pokazany jest przepis na scrub z zielonej herbaty. Przeglądałam sobie filmiki tej dziewczyny i naprawdę warto niektóre z nich zobaczyć. Np. ten o codziennej pielęgnacji twarzy i ogólnie skóry - http://www.youtube.com/watch?v=OF6vCJ_wGSk - mobilizujące
Dzięki tej dziewczynie, trafiłam też na tą stronę - http://www.yesstyle.com/en/home.html Jest co oglądać;p
Stary 2010-03-14, 22:14   #973
chabrowykocyk
Raczkowanie

Ja też jak przemywałam buzię zieloną herbatą miałam lekko ściągniętą skórę, najbardziej na czole Po skończeniu toniku aloesowego mam zamiar stosować tonik z zielonej herbaty, zobaczymy jak będzie się spisywać na codzień Paspartu, ja też często piję ziółka, ale smaku zielonej herbaty chyba nie umiem do niczego porównać

Tutaj filmiki ode mnie:
http://www.youtube.com/watch?v=e2A1b...eature=related
http://www.youtube.com/watch?v=r5Eqilw_di8&NR=1

Podobno sok z cytryny pomaga na wypryski, wypróbowałam ale szybko odstawiłam bo mocno piekło.. A tutaj całą buzię smarują

Fajne te ciuszki na yesstyle

Edit: Jeszcze jeden ciekawy filmik
http://www.youtube.com/watch?v=bOhbn...eature=related

Edytowane przez chabrowykocyk
Czas edycji: 2010-03-14 o 22:27
Stary 2010-03-14, 22:58   #974
paula-zla
Zakorzenienie

Kiedyś zrobiłam sobie płyn do oczyszczania twarzy z żółtka i kilku kropli cytryny (nie pamiętam, gdzie o tym wyczytałam) i strasznie ściągnęło skórę. Muszę spróbować toniku z zielonej herbaty.
i don't want to get over you

wymienię
paula-zla jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-15, 12:12   #975
nicki86
Zadomowienie

Ale dziewczyny miałam lektury po takiej przerwie, nie wiedziałam że w zimowe dni tak się dawałyście tutaj Ja jeszcze nie mam tak rozwiniętej pielęgnacji jak Wy, choć testuję wiele domowych sposobów z cukrami, ogórkami, cytryną, herbatą zieloną, mlekiem, rumiankiem itp. a wczoraj próbowałam maseczki z sodą.. i jestem z nich mega zadowolona wprowadzam też zmiany w diecie, ale z nabiału nie zrezygnuje bo to podstawa mojej diety ukraszona sporą ilością warzyw fajnie, że jasna, zdrowa cera staje się coraz bardziej popularna a kysz z solariami

Kira piękny Avatar Piękna Ty

Edytowane przez nicki86
Czas edycji: 2010-03-15 o 12:13
nicki86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-15, 12:16   #976
Kira87
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez paspartu Pokaż wiadomość
Jeszcze co do zielonej herbaty, to jest ona wgl dobra? Można ją porównać smakiem do jakiegoś ziółka?
Jak dobrze naparzysz (czyt. nie zalejesz wrzątkiem) niewielką ilość listków, to poczujesz przyjemny, delikatny smak. Trudno to porównać do ziółek, bo aromat jest bardzo delikatny.
Jeżeli jednak zaparzysz wrzątkiem, to napar zrobi się żółty (a nie zielony), cierpko-gorzki i (dla mnie) niezdatny do picia (wykrzywia twarz).

Tonik z zielonej herbaty ściąga mniej, jeżeli jest słabszy i krócej parzony. No ale chyba z powodu zawartości garbników (tak mi się zdaje) i tak będzie ściągał. Ja prawie od razu nakładam krem i nie ma problemu. A cera po kilku dniach regularnego stosowania odwdzięcza się świeżym wyglądem, rozjaśnionymi przebarwieniami i mniejszymi wągrami.

Ciuszki z Yesstyle, Ja333 itp. są bardzo fajne. Pisałabym się na zamówienie zbiorowe, ale boję się, czy na pewno jakość jest dobra (wiecie, jak czasami jest z ciuchami JapanStyle z Allegro...).

---------- Dopisano o 12:16 ---------- Poprzedni post napisano o 12:13 ----------

Nicki86

Nawet nie myśl o rezygnacji z nabiału!
Nabiał jest bardzo zdrowy. Zwłaszcza kefiry, twarogi, zsiadłe mleka.
Ja pisałam jedynie o mleku, które pite zbyt często może mieć zły wpływ na trawienie, cerę itp.
Jeżeli ćwiczysz, to warto przed snem zjeść twaróg, bo to dobrze wpływa na mięśnie podczas snu.
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan
Kira87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-15, 15:56   #977
Charlotte95
Wtajemniczenie

Ale ta dziewczyna z filmiku ma piękna skórę!!!
Stary 2010-03-15, 20:03   #978
merila
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Charlotte95 Pokaż wiadomość
Ale ta dziewczyna z filmiku ma piękna skórę!!!
Wiem, pękam z zazdrości...:p
Stary 2010-03-15, 20:05   #979
nicki86
Zadomowienie

Kirko nie zrezygnuje, obecnie nawet jestem na diecie South Beach bo muszę zgubić trochę kg więc tam nabiał dominuje... no i faktycznie ćwiczę, no i jem kolacje nabiałową także chyba wszytko w normie

A ciuszki faktycznie fajne, ale te wszystkie japonki mają takie idealne figury, że na nich naprawdę większość ciuchów dobrze wygląda...
Piękna ta modelka z dodostyle.... takie ciemne włoski i mleczna skóra
nicki86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-15, 23:17   #980
Kira87
Wtajemniczenie

Nicki86, Ty mi nic nie pisz o diecie plaż południowych, bo za oknem szaleje śnieżyca i na sam dźwięk słowa plaża, aż mną trzęsie.

---
Ech, pozwolę sobie troszkę pomarudzić. Mój facet się ostatnio podgaduje, bym poszła parę razy na solarium (nigdy w życiu!), albo przestała się smarować mazidłami, bo ponoć ładniej mi w ciemniejszej skórze.
Dodam tylko, że poznał mnie, gdy praktycznie w ogóle nic nie robiłam ze swoją skórą, a zwłaszcza nie próbowałam się wybielać czy stosować filtrów (słońce bardzo szybko mnie łapie).
Nie naciska, ale jednak stwierdził, że ładniej mi, gdy jestem ciemna. I masz tu babo placek. Ja kocham jasną skórę.

Łeeeeeh...śnieg pada i mam coraz bardziej wisielczy humor (choć kocham zimę, no ale nie w połowie marca).
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
Stary 2010-03-16, 08:12   #981
chemiczka21
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Kira87 Pokaż wiadomość
Ech, pozwolę sobie troszkę pomarudzić. Mój facet się ostatnio podgaduje, bym poszła parę razy na solarium (nigdy w życiu!), albo przestała się smarować mazidłami, bo ponoć ładniej mi w ciemniejszej skórze.
Dodam tylko, że poznał mnie, gdy praktycznie w ogóle nic nie robiłam ze swoją skórą, a zwłaszcza nie próbowałam się wybielać czy stosować filtrów (słońce bardzo szybko mnie łapie).
Nie naciska, ale jednak stwierdził, że ładniej mi, gdy jestem ciemna. I masz tu babo placek. Ja kocham jasną skórę.

Łeeeeeh...śnieg pada i mam coraz bardziej wisielczy humor (choć kocham zimę, no ale nie w połowie marca).
Ja mam tak samo tyle, że ja się fatalnie opalam, więc mam wymówkę.
Wczoraj wypróbowałam peeling cukrowy z zieloną herbatą i niestety nie jestem zadowolona, ale za to przemywanie twarzy zieloną herbatą działa jak najbardziej ok
chemiczka21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-16, 09:33   #982
chabrowykocyk
Raczkowanie

Ostatnio rozmawiałam z TŻ i też odniosłam wrażenie, że woli mnie gdy jestem opalona (opalam się na delikatny, złocisty brąz), ale powiedział, że i blada i opalona wyglądam ładnie.. Odwdzięczyłam się mu tym samym i powiedziałam, że wolę gdy jest ciemniejszy (ma oliwkową karnację i momentalnie się opala)
Stary 2010-03-16, 15:12   #983
Charlotte95
Wtajemniczenie

Zawsze są jeszcze samoopalacze i balsamy brązujące
Stary 2010-03-16, 15:22   #984
Kamilanet
BAN stały

GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet

lub eclipta, macerat marchewkowy.....
Kamilanet jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-16, 16:10   #985
loss_lauri
Zakorzenienie

Cytat:
Ja też jak przemywałam buzię zieloną herbatą miałam lekko ściągniętą skórę, najbardziej na czole Po skończeniu toniku aloesowego mam zamiar stosować tonik z zielonej herbaty, zobaczymy jak będzie się spisywać na codzień Paspartu, ja też często piję ziółka, ale smaku zielonej herbaty chyba nie umiem do niczego porównać
smak smakiem, ale dla mnie pachnie jak wędzona makrela
dlatego wolę białą herbatę
Stary 2010-03-16, 16:17   #986
Kira87
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
smak smakiem, ale dla mnie pachnie jak wędzona makrela
dlatego wolę białą herbatę
?
Jaki kolor ma napar? Może dawałaś za dużo liści i zalewałaś zbyt gorącą wodą/za długo parzyłaś?
Dobrze parzona zielona herbata ma prawie niewyczuwalny, lekko cierpki smak. Źle zaparzona jest gorzko-kwaśna i faktycznie dziwnie pachnie.

Balsamów i kremów brązujących nie potrzebuję, bo szybko łapię słońce. Z tym, że ja nie chcę nabierać kolorku, a mój maruda mnie na to namawia.
Stary 2010-03-16, 16:36   #987
paula-zla
Zakorzenienie

Natomiast ja uwielbiam mieć delikatnie brązową skórę, ale opalam się tylko latem, nie chodzę do solarium. W ogóle jestem fanką naturalnie ciemnej karnacji i żałuję, że sama takiej nie mam. Przez jakiś czas używałam balsamów brązujących, ale nie mogę znieść specyficznego smrodu, który uwydatnia się po aplikacji.

Ile należy parzyć zieloną herbatę? To już wiem, dlaczego narzekałam na okropny zapach, który porównywałam do starych skarpetek.
i don't want to get over you

wymienię
paula-zla jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-16, 16:52   #988
Kira87
Wtajemniczenie

Zielonej herbaty nie można zalewać wrzątkiem!
Jeżeli na opakowaniu herbaty liściastej jest napisane, że należy zalać wrzątkiem, to ta informacja jest błędna. Wrzątek poczyni z zielonej herbaty cierpkie, żółtawe "błoto", które podczas pica wręcz drapie w gardło.
Parzymy ją nie dłużej niż 3 minuty, po czym należy odcedzić/odseparować liście (jak będą za długo w naparze, to woda zrobi się żółta i cierpka), które potem możemy zaparzyć ponownie, po kilka razy.
Ja w wsypuję do kubka dosłownie parę pruszków (mała łyżeczka do herbaty), ponieważ liście nabierają wody, puchną i jak jest ich za dużo, to aromat jest za mocny i nabiera tego niepożądanego smaku.

Wiadomo, że inne zasady tyczą się torebkowych herbat i poszczególnych gatunków, ale to, co wyżej wymieniłam uznaję za podstawę (choć ekspertem nie jestem ).

---------- Dopisano o 16:52 ---------- Poprzedni post napisano o 16:49 ----------

Można też zrobić tak:

Pierwszy napar (mocniejszy) użyć jako tonik, a kolejny (z tych samych liści) wypić.
Stary 2010-03-16, 16:54   #989
jyyli
Zakorzenienie

GG do jyyli

Dziewczyny, nie opalajcie się, pomyślcie o skórze
Ja na całe szczęście dobrze wyglądam blada i raczej nikt mi nie powie, że dobrze wyglądam opalona, bo ostatnio opaliłam się jako dziecko Chociaż słyszałam kiedyś od pewnego mężczyzny, że mogłabym się opalić, ale mówił też, że mogłabym skrócić włosy (a są za talię, więc też nie jakoś nieziemsko długie), więc uznałam, że się nie zna W ogóle faceci się nie znają, nie słuchajcie ich

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-16, 17:06   #990
Charlotte95
Wtajemniczenie

Kira, moja herbata jest cierpka i drapie w gardło. Chyba za długo ja parzę. A zaparzac należy pod przykryciem? Aha, i ile należy odczekac po zagotowaniu wody w czajniku elektrycznym, aż osiągnie odpowiednią temperaturę?
Odpowiedz

Tagi
azjatki, domowe sposoby, japonia, japonki, pielęgnacja

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości