Sposoby Japonek na piękną cerę. - Strona 40 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-04-07, 21:58   #1171
paula-zla
Zakorzenienie

Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez thelilah Pokaż wiadomość
napisz jakie będą efekty
Cytat:
Napisane przez paspartu Pokaż wiadomość
czy na rozstępny to nie mam pojęcia, ale ja ci polecam syrenkę
i napisz o efektach po zzastosowaniu rycyny
Strasznie ciężko się wchłania. Nie chcę na noc nałożyć, bo boję się, że rano będę miała wysmarowane całe włosy w oleju (zawsze jak nakładam coś na twarz na noc to bez wątpienia będę miała to na włosach następnego dnia )
Po jednej aplikacji nie widzę żadnych efektów.

Mam syrenkę, oliwkę dla kobiet w ciąży, masuję uda... szczotką do włosów i nie mogę doczekać się efektów.
i don't want to get over you

wymienię
paula-zla jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-08, 12:10   #1172
Cogata
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
co do maseczki z aspiryny to przecież wiadomo, że nie nadaje się do wrażliwej skóry, bo zawiera kwas salicylowy, który głęboko złuszcza i może podrażniać kwas salicylowy poleca się do skóry tłustej lub mieszanej, bo potrafi wniknąć do porów, szybko przenika przez barierę lipidową; skóra wrażliwa jest dużo cieńsza, pozbawiona tej ochronnej warstwy tłuszczu, a co za tym idzie - słabsza.
to normalne więc, że ta maseczka cię podrażniła.
nie ja jej nie robiłam coś Ty, nigdy w zyciu, własnie z racji tej wrazliwosci. to byla ogolnie wypowiedz, co do tych mieszanek.

co do rycyny, juz pisałam, ze stosuję na włosy, sa gestsze i grubsze ale o twarzy tez nic nie słyszałam. piszcie dziewczyny co i jak. bo akurat brody to suchej nie mam
Cogata jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-08, 14:32   #1173
Apsik
Rozeznanie

GG do Apsik

Cytat:
co do maseczki z aspiryny to przecież wiadomo, że nie nadaje się do wrażliwej skóry, bo zawiera kwas salicylowy, który głęboko złuszcza i może podrażniać kwas salicylowy poleca się do skóry tłustej lub mieszanej, bo potrafi wniknąć do porów, szybko przenika przez barierę lipidową; skóra wrażliwa jest dużo cieńsza, pozbawiona tej ochronnej warstwy tłuszczu, a co za tym idzie - słabsza.
Nie zgodzę się Jeśli nie ma się uczulenia na kwas salicylowy to nie ma przeciwwskazań do użycia produktu zawierającego ten składnik. Nie ważne czy cera jest sucha, tłusta, wrażliwa czy jak u nosorożca. Dużo lepsze efekty przyniesie maska z kwasem salicylowym wrażliwej i cienkiej skórze niż choćby peeling mechaniczny przeznaczony specjalnie do cery wrażliwej. Kwestia indywidualna cery.
Ja mam skórę bardzo wrażliwą, przeraźliwie suchą, skłonną do zapychania oraz zanieczyszczeń i maska aspirynowa raz na dwa tygodnie jest dla mnie wybawieniem. Nie potrzebuję już regularnych peelingów, masek oczyszczających. Jedna "sesja" z taką maseczką powoduje spokój z zaskórnikami, wysusza i leczy ewentualne wypryski, rozjaśnia koloryt, rozświetla, wygładza. Właśnie dzięki takiemu kompleksowemu działaniu jest wg mnie lepsza niż kilka innych preparatów, które mogą powodować podrażnienie. Jeśli tylko maska nie jest trzymana za długo to robi same dobre rzeczy

Na kilku filmikach YT widziałam przyrząd do twarzy, Wave firmy Neutrogena. Ktoś może ma jakieś doświadczenia z tym produktem?
http://www.youtube.com/watch?v=h3WwE2p1cnA
Na wizażowym KWC są jedynie dwie opinie.
Apsik jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-08, 14:53   #1174
chemiczka21
Raczkowanie

Cytat:
Ściślej aspiryna zawiera kwas acetylosalicylowy, który jest łagodniejszy od salicylowego, więc jego właściwości będą słabsze
chemiczka21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-09, 18:13   #1175
loss_lauri
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Cogata Pokaż wiadomość
nie ja jej nie robiłam coś Ty, nigdy w zyciu, własnie z racji tej wrazliwosci. to byla ogolnie wypowiedz, co do tych mieszanek.

co do rycyny, juz pisałam, ze stosuję na włosy, sa gestsze i grubsze ale o twarzy tez nic nie słyszałam. piszcie dziewczyny co i jak. bo akurat brody to suchej nie mam
Cytat:
Napisane przez Apsik Pokaż wiadomość
Nie zgodzę się Jeśli nie ma się uczulenia na kwas salicylowy to nie ma przeciwwskazań do użycia produktu zawierającego ten składnik. Nie ważne czy cera jest sucha, tłusta, wrażliwa czy jak u nosorożca. Dużo lepsze efekty przyniesie maska z kwasem salicylowym wrażliwej i cienkiej skórze niż choćby peeling mechaniczny przeznaczony specjalnie do cery wrażliwej. Kwestia indywidualna cery.
Ja mam skórę bardzo wrażliwą, przeraźliwie suchą, skłonną do zapychania oraz zanieczyszczeń i maska aspirynowa raz na dwa tygodnie jest dla mnie wybawieniem. Nie potrzebuję już regularnych peelingów, masek oczyszczających. Jedna "sesja" z taką maseczką powoduje spokój z zaskórnikami, wysusza i leczy ewentualne wypryski, rozjaśnia koloryt, rozświetla, wygładza. Właśnie dzięki takiemu kompleksowemu działaniu jest wg mnie lepsza niż kilka innych preparatów, które mogą powodować podrażnienie. Jeśli tylko maska nie jest trzymana za długo to robi same dobre rzeczy

Na kilku filmikach YT widziałam przyrząd do twarzy, Wave firmy Neutrogena. Ktoś może ma jakieś doświadczenia z tym produktem?
Cytat:
Napisane przez chemiczka21 Pokaż wiadomość
Ściślej aspiryna zawiera kwas acetylosalicylowy, który jest łagodniejszy od salicylowego, więc jego właściwości będą słabsze
zgadzam się
tylko że odpowiadając sugerowałam się informacjami ze strony BU, gdzie poleca się kwas salicylowy raczej do innych niż wrażliwa typów skóry i własnymi doświadczeniami z tym kwasem (-> podrażnienie).
Stary 2010-04-09, 20:17   #1176
paspartu
Wtajemniczenie

Wypróbowałam rycynę na twarz i powiem wam, ze na stałe zagości w mojej pielęgnacji.
Nie zapchała mnie ani troszkę (mam straszną do tego tendencję, poza tym jak cos ma juz mnie zapchać to od razu)... a rano obudziłam się tak jakby nie z moją cerą Mam przetluszczającą się i rano budzę się z świecącą buzią, a po rycynie była matowa! Tak się bałam, że będę musiała z pięc razy myć buźkę, aż to zejdzie Poza tym miałam jednego ' złośliwego' pryszcza i uspokoił się po nocy, generalnie buzia wyglądała na taką jakby promenną, świerzą? Powiem wam, ze przyjemnie patrzylo mi sie do lustra
Gorąco polecam!
Stary 2010-04-10, 08:06   #1177
Charlotte95
Wtajemniczenie

Łaał, no na pewno trzeba spróbować. Skąd te fantastyczne właściwości? Wczoraj czytałam na pinezce artykuł o olejach i było napisane, że rycynowy to właściwie nie wykazuje działania na skórze, a tu proszę...

Tylko nie wiem kiedy ja go wcisnę do swojej pielęgnacji, nie chce tak "skakać".
Charlotte95 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-10, 15:43   #1178
thelilah
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Apsik Pokaż wiadomość
ja mam wave neutrogeny do twarzy ze zwykłymi płatkami a widziałam, ze są jeszcze przeciw zaskórnikom <bodajże z zółtymi drobinkami> i jeszcze jakiś inny rodzaj <z niebieskimi>. ja mam tą zwykłą. jest ok. skóra jest milsza i gładsza po użyciu. myślałam, ze będzie to coś w stylu peelingu, ale jednak nie, delikatnie czyści skórę. w moim przypadku korzystnie wpływa na cerę koniecznie wypróbuję tą przeciw zaskórnikom, a może już któraś próbowała?
thelilah jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-11, 12:40   #1179
Ankalime
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez thelilah Pokaż wiadomość
ja mam wave neutrogeny do twarzy ze zwykłymi płatkami a widziałam, ze są jeszcze przeciw zaskórnikom <bodajże z zółtymi drobinkami> i jeszcze jakiś inny rodzaj <z niebieskimi>. ja mam tą zwykłą. jest ok. skóra jest milsza i gładsza po użyciu. myślałam, ze będzie to coś w stylu peelingu, ale jednak nie, delikatnie czyści skórę. w moim przypadku korzystnie wpływa na cerę koniecznie wypróbuję tą przeciw zaskórnikom, a może już któraś próbowała?

moglabys opisac dokladniej? tzn ile czasu juz stosujesz, jak czesto? jak juz pisalam to przypomnij prosze, jaka masz skore? strasznie mnie to zaciekawilo. jak sobie radzi ze skorkami? czy tylko tak "poleruje"...?
sprawdzilam na ebay i all, nie jest to drogie. ale lepiej zebrac jakies info
Ankalime jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-12, 00:28   #1180
Kira87
Wtajemniczenie

Ja bym z chęcią dołączyła ten olejek, ale wiem, że i tak nie będę systematyczna Czasami nawet nie chce mi się dokładnie zmyć makijażu Nie wiem jakim sposobem wpłynąć na moje lenistwo...
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan
Kira87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-12, 11:10   #1181
Wenja
Zadomowienie

a ja sie chce pochwalic ze nadal pije oliwe z oliwej codziennie jeszcze sie trzymam :P
Wenja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-12, 13:00   #1182
thelilah
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Ankalime Pokaż wiadomość
moglabys opisac dokladniej? tzn ile czasu juz stosujesz, jak czesto? jak juz pisalam to przypomnij prosze, jaka masz skore? strasznie mnie to zaciekawilo. jak sobie radzi ze skorkami? czy tylko tak "poleruje"...?
stosuję już ok 2 miesiące, nie codziennie raczej co 2-3dni, na zmianę z innymi kosmetykami. skórę mam normalną, małe problemy ze strefą t, czasem pojawi się jakaś niespodzianka
"poleruje" to idealne słowo hehe wygładza mi skórę, jest taka miła w dotyku, prawie jak po dobrym peelingu, ale twarz nie jest katowana drobinkami ścierającymi tylko bawełną nasączoną płynem czyszczącym. te płatki przeciwzaskónikom pewnie będą bardziej jak peeling, bo jak już wspomniałam mają na płatkach drobinki siakieś

Cytat:
Napisane przez Ankalime Pokaż wiadomość
sprawdzilam na ebay i all, nie jest to drogie. ale lepiej zebrac jakies info
ja swoje kupiłam na promocji, dlatego wypróbowałam. fajne jest to, że jak dokupuje się dodatkowe płatki to jest do nich dołączona płytka plastikowa do której przyczepia się płatek
Stary 2010-04-12, 13:27   #1183
paula-zla
Zakorzenienie

Kira jakie piękne zdjęcie

wymienię
Stary 2010-04-12, 15:07   #1184
Charlotte95
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Kira87 Pokaż wiadomość
Ja bym z chęcią dołączyła ten olejek, ale wiem, że i tak nie będę systematyczna Czasami nawet nie chce mi się dokładnie zmyć makijażu Nie wiem jakim sposobem wpłynąć na moje lenistwo...
Wizją pieknej cery.

Śliczna dziewczyna z Ciebie
Charlotte95 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-13, 09:22   #1185
chabrowykocyk
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Wenja Pokaż wiadomość
a ja sie chce pochwalic ze nadal pije oliwe z oliwej codziennie jeszcze sie trzymam :P
Ja też dalej się trzymam Co do rycyny to również chętnie bym wypróbowała, ale też nie wiem gdzie i kiedy to wcisnąć
chabrowykocyk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-14, 14:34   #1186
Cogata
Rozeznanie

co do rycyny, to ja jeszcze zaczekam na Wasze opinie
Paspartu jak dokładnie go użyłaś? po prostu nasmarowałaś twarz olejkiem?
Stary 2010-04-14, 14:44   #1187
paula-zla
Zakorzenienie

To ja może się wypowiem.
Używałam parę razy punktowo na twarz. Delikatnie wysusza, dzięki temu wyeliminowałam kilku nieprzyjacieli. Drobne ślady po wypryskach zostały zmniejszone.

wymienię
Stary 2010-04-14, 15:14   #1188
twizzy
Zadomowienie

Jak już pisałam,w którymś z wątków-jestem niesamowicie zadowolona z działania olejku rycynowego,mimo,że stosuję go 4/5 dzień.Łagodzi podrażnienia,nadaje jednolity koloryt,nie zapycha,sprawia ,że cera się nie świeci.Chyba znalazłam specyfik dla siebieznajomi pytają,jaki mam podkład na twarzy ,a nie mam nic.Dzięki wizażowi odkryłam to cudo.
twizzy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-14, 15:30   #1189
paspartu
Wtajemniczenie

Cytat:
co do rycyny, to ja jeszcze zaczekam na Wasze opinie
Paspartu jak dokładnie go użyłaś? po prostu nasmarowałaś twarz olejkiem?
Ja go nałozyłam po demakijazu, gdy buzia była jeszcze trochę wilgotna po toniku, dlatego dość dobrze się rozprowadził
Stary 2010-04-14, 15:41   #1190
Cogata
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez paula-zla Pokaż wiadomość
To ja może się wypowiem.
Używałam parę razy punktowo na twarz. Delikatnie wysusza, dzięki temu wyeliminowałam kilku nieprzyjacieli. Drobne ślady po wypryskach zostały zmniejszone.
ja właśnie po ostatnich dniach choroby, związanej z alergią i wiosną, mam takich dziwnych nieprzyjaciół. nigdy takich problemów nie miałam, a teraz nagle jakies kropki czerwone w okolicach brody, nosa i ust dzisiaj wieczorem wyprobuje i jutro rano podziele sie swoimi odczuciami dziękuję Wam bardzo za odpowiedz
Stary 2010-04-14, 17:47   #1191
thelilah
Zadomowienie

kurcze, też muszę wypróbowac olejek na twarz
zawsze mi się wydawało, ze może przetłuszczac skórę co będzie powodem tego, ze będzie się błyszczała albo że będzie zapychał, bo ten, który ja mam jest taki gęsty a tu taka niespodzianka hehe
Stary 2010-04-15, 11:57   #1192
Cogata
Rozeznanie

Wiecie, co jesteście genialne i olejek też! faktycznie zaczerwienienie się zmniejszyło jest wręcz niewidoczne, jakieś niedoskonałości również zacznę hurtowo kupować olejek rycynowy! jest REWELACYJNY no nawet sonie nie wyobrażacie jak się cieszę
bo wczoraj nakładając go punktowo, wręcz nie wierzyłam, żeby zadziałał w jakiś super sposób, a tu tak przyjemna niespodzianka
dodatkowo tak niepozorny olejek na zaparcia... działa idealnie na włosy, rzęsy, paznokcie i cerę
Stary 2010-04-16, 15:22   #1193
paspartu
Wtajemniczenie

Cytat:
Wiecie, co jesteście genialne i olejek też! faktycznie zaczerwienienie się zmniejszyło jest wręcz niewidoczne, jakieś niedoskonałości również zacznę hurtowo kupować olejek rycynowy! jest REWELACYJNY no nawet sonie nie wyobrażacie jak się cieszę
bo wczoraj nakładając go punktowo, wręcz nie wierzyłam, żeby zadziałał w jakiś super sposób, a tu tak przyjemna niespodzianka
dodatkowo tak niepozorny olejek na zaparcia... działa idealnie na włosy, rzęsy, paznokcie i cerę
a widzisz...
Stary 2010-04-18, 13:43   #1194
Kira87
Wtajemniczenie

Charlotte95, Paula-zla dziękuję za ciepłe słowa

Dzisiaj odwiedziłam trzecią z kolei aptekę i tam również nie mają olejku rycynowego
A tak się nastawiłam...

A...i widziałam w YvesRocher spray do twarzy (mgiełkę) z serii Hydra pecific. Kosmetyki z tej serii są bardzo dobre - świetnie nawilżają i ładnie pachną, więc zastanawiam się nad zakupem.

PS: od wczoraj jestem kasztanowa na głowie
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan
Kira87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 11:47   #1195
paula-zla
Zakorzenienie

Dziewczyny, po jakim czasie pozbywacie się olejku z twarzy?

wymienię
Stary 2010-04-19, 12:15   #1196
N:A:T:A:L:I:A
Raczkowanie

hej Dziewczyny! Musze Wam powiedziec ze poczytalam tu trochhe o tym olejku rycynowym stosowanym na twarz i powiem ze rzeczywiscie rewelacja! uzywam go na noc a rano zmywam moze idealnie sie niewchlania ale moje czerwone krosty slady po tradzikowe sa coraz mniej widoczne niesa tak bardzo jak wczesniej zaczerwienione Polecam naprawde warto sprobowac
N:A:T:A:L:I:A jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 12:30   #1197
Śnieżka
Zakorzenienie

jak go nakładacie?po myciu zamiast kremu?
Śnieżka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-19, 13:33   #1198
Cogata
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez paula-zla Pokaż wiadomość
Dziewczyny, po jakim czasie pozbywacie się olejku z twarzy?
przed snem punktowo, na zaczerwienienia badz inne cos maczam szpatulke w olejku i nakladam. zmywam rano podczas porannej kapieli.

Cytat:
Napisane przez Śnieżka Pokaż wiadomość
jak go nakładacie?po myciu zamiast kremu?
ja odkąd zaczęłam używać olejku nie stosuje żadnego kremu. mój nawilżający stoi i czeka, aż do niego zatęsknię, a szybko to nie będzie reszta info. w tym co napisałam do palua-zla.
Stary 2010-04-25, 00:12   #1199
Katoshi
Raczkowanie

Dołączam się do wątku!
Kupiłam sobie ten zachwalany olejek rycynowy, trochę jest przerażający bo wkońcu to tłusty olej ma działać na zaskórniki? Nigdy bym na to nie wpadła, ale czasme tak jest, że sposoby wyglądające na absurdalne mogą być najlepsze, mojej cerze raczej nie zaszkodzi . Jak podziałał napiszę za jakiś czas
Katoshi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-25, 00:28   #1200
twizzy
Zadomowienie

a ja dalej się olejkuję i juz zapomniałam jak wygląda podkład
podtrzymuję,że jest rewelacyjny
twizzy jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
azjatki, domowe sposoby, japonia, japonki, pielęgnacja

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości