Sposoby Japonek na piękną cerę. - Strona 55 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-06-02, 21:46   #1621
PanzerKitty
Wtajemniczenie

Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez Soleilka Pokaż wiadomość
Hej, można dołączyć ?
Przeczytałam troszkę wątku, wczoraj się zaparłam i chyba godzinę się demakijażowałam. Do tego użyłam maseczki z algami, a dziś rano miałam takie oczy skóra się nie świeciła, taka gładziutka śliczna Stwierdziłam, że muszę wszystkie wasze rady przeczytać, tym bardziej, że japońska kultura mnie zachwyca od dawna Dodatkowo jestem bledziochem, więc dużo rad mi się przyda

Hej jyyli tak w ogóle
Jasne witamy

---------- Dopisano o 21:46 ---------- Poprzedni post napisano o 21:44 ----------

Cytat:
Napisane przez Maqua Pokaż wiadomość
dziś w sklepie widziałam 3 japońskie (tak sądzę) dziewczyny. pomijając już, jak super były ubrane i że każda miała inny farbowany kolor włosów , miały naprawdę śliczne cery... ale wszystkie 3 były dość mocno opalone. i tak czułam się przy nich jak potwór, bo wyskoczyłam tylko z filtrem na twarzy

A tam zaraz potwór , głupstw mi tu proszę nie gadać.

PanzerKitty jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 22:03   #1622
Soleilka
Zakorzenienie

Cytat:
dziś w sklepie widziałam 3 japońskie (tak sądzę) dziewczyny. pomijając już, jak super były ubrane i że każda miała inny farbowany kolor włosów , miały naprawdę śliczne cery... ale wszystkie 3 były dość mocno opalone. i tak czułam się przy nich jak potwór, bo wyskoczyłam tylko z filtrem na twarzy
japonkom nie ładnie, jak są opalone

Bloguję
Soleilka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 22:07   #1623
peggy_blue
Zakorzenienie

ja czasem się czuję jak potwór, kiedy się maluje w takim rażącym świetle dziennym, w sumie to nie wiem, gdzie gorzej, przy oknie, czy przy lampie ale dziś się skontrolowałam w lustrze w bibliotece, tam jest jasno, ale nie razi i było spoko tylko żeby jeszcze czymś pory podomykać i będę prawie szczęśliwa
peggy_blue jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 22:44   #1624
Maqua
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez PanzerKitty Pokaż wiadomość
A tam zaraz potwór , głupstw mi tu proszę nie gadać.
oj, pogorszyła mi się niestety na dniach cera, zupełnie nie wiem od czego. myślałam, że może to glinka jakoś na mnie zadziałała ale dekolt też mi wysypało, a tam jej na pewno nie miałam wygląda na to, że ze stresu, ostatnio mam nie najlepsze dni...
Cytat:
Napisane przez Soleilka Pokaż wiadomość
japonkom nie ładnie, jak są opalone
też tak uważam, i zauważyłam, że z ciekawością i uśmiechem mi się przyglądały, co miło mnie połechtało
Maqua jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-03, 09:11   #1625
PanzerKitty
Wtajemniczenie

Cytat:
oj, pogorszyła mi się niestety na dniach cera, zupełnie nie wiem od czego. myślałam, że może to glinka jakoś na mnie zadziałała ale dekolt też mi wysypało, a tam jej na pewno nie miałam wygląda na to, że ze stresu, ostatnio mam nie najlepsze dni...

Kiedyś kupiłam całe wiadro zielonej glinki w promocji na allegro, robiłam sobie z niej maseczki i za każdym razem mnie wysypywało, albo skóra się oczyszczała albo mam jakąś alergię -pomyślałam potem doczytałam na opakowaniu,że to była glinka do okładów na ciało, więc prawdopodobnie była za mocna. Teraz robię maseczki z białej glinki jest spoko
Ale powiem wam,że błękitna glinka krymska jest najlepsza, niestety dużo kosztuje

Edytowane przez PanzerKitty
Czas edycji: 2010-06-03 o 09:12 Powód: literówka
Stary 2010-06-03, 12:03   #1626
peggy_blue
Zakorzenienie

Cytat:
Ale powiem wam,że błękitna glinka krymska jest najlepsza, niestety dużo kosztuje
niebieska? u mojej koleżanki na Ukrainie jest sporo tańsza, to sobie u niej zamówię kiedyś

hahaha, własnie szukałam czegoś na jej temat i błękitna glinka ma nawet fanpage na facebooku
Stary 2010-06-03, 12:07   #1627
merila
Raczkowanie

Stwierdziłam osttanio, że wilgotność powietrza ma zbawienny wpływ na cerę. Przebywałam u siostry przez kilka dni, u niej w mieszkaniu jest bardzo wysoka wilgotność i co? Moja cera wyglądała świetnie, mimo iż nie jadłam najzdrowiej... Planuję zatem zakupić jakiś nawilżacz powietrza jeśli nie do całego domu, to przynajmniej do pokoju
Dodatkowo zdecydowałam się na przejście przynajmniej w pewnym stopniu na dietę Okinawa. Liczę, że da jakieś rezultaty
Stary 2010-06-03, 12:17   #1628
PanzerKitty
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez merila Pokaż wiadomość
Stwierdziłam osttanio, że wilgotność powietrza ma zbawienny wpływ na cerę. Przebywałam u siostry przez kilka dni, u niej w mieszkaniu jest bardzo wysoka wilgotność i co? Moja cera wyglądała świetnie, mimo iż nie jadłam najzdrowiej... Planuję zatem zakupić jakiś nawilżacz powietrza jeśli nie do całego domu, to przynajmniej do pokoju
Dodatkowo zdecydowałam się na przejście przynajmniej w pewnym stopniu na dietę Okinawa. Liczę, że da jakieś rezultaty
Możesz napisać coś więcej o tej diecie?

Stary 2010-06-03, 15:02   #1629
paspartu
Wtajemniczenie

Nakręciłam się przez was na wiesiołka i zastanawiam się czy dobrze by było pić codziennie parę łyzek oleju wiesiołkowego? Przy okazji przydał by się do pielęgnacji buzi i włosów Tylko wiecie moze czy dostanę go w zielarskim?

Ktoś tu wspominał o filtrze uv z polleny evy +50. Powierdzam, jest meeeega! wchłania się do matu, nie bieli, nie obciąża buzi i serio chroni Miałam zamiar go kupić na stronie internetowej polleny, ale dorwałam go w jakimś sklepiku. niestety dwa razy droższy, ale opłacało się kupić
Stary 2010-06-03, 15:05   #1630
jyyli
Zakorzenienie

GG do jyyli

Cytat:
Napisane przez paspartu Pokaż wiadomość
Nakręciłam się przez was na wiesiołka i zastanawiam się czy dobrze by było pić codziennie parę łyzek oleju wiesiołkowego? Przy okazji przydał by się do pielęgnacji buzi i włosów Tylko wiecie moze czy dostanę go w zielarskim?

Ktoś tu wspominał o filtrze uv z polleny evy +50. Powierdzam, jest meeeega! wchłania się do matu, nie bieli, nie obciąża buzi i serio chroni Miałam zamiar go kupić na stronie internetowej polleny, ale dorwałam go w jakimś sklepiku. niestety dwa razy droższy, ale opłacało się kupić
Poluję na ten filtr już od dłuższego czasu Można wiedzieć, skąd jesteś?

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-03, 15:10   #1631
paspartu
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
Poluję na ten filtr już od dłuższego czasu Można wiedzieć, skąd jesteś?
Okolice Katowic
Poszukaj go w małych drogeryjkach i sklepikach, bo w takich dużych to go nie spotkałam (a szukałam go kupę czasu). Jeśli się nie znajdzie, to zamów odrazu na stronie polleny więcej opakowań (jest tam za 4zł bodajże), naprawde się opłaca..
Stary 2010-06-03, 15:13   #1632
jyyli
Zakorzenienie

GG do jyyli

Cytat:
Okolice Katowic
Poszukaj go w małych drogeryjkach i sklepikach, bo w takich dużych to go nie spotkałam (a szukałam go kupę czasu). Jeśli się nie znajdzie, to zamów odrazu na stronie polleny więcej opakowań (jest tam za 4zł bodajże), naprawde się opłaca..
Szkoda, że tak daleko ode mnie
Chyba rzeczywiście zamówię z ich strony

Stary 2010-06-03, 15:21   #1633
paspartu
Wtajemniczenie

Cytat:
Szkoda, że tak daleko ode mnie
Chyba rzeczywiście zamówię z ich strony
na prawdę warto a jeśli Ci nie podpasuje, to odpowiedzialność biorę na siebie, że Cię zmusiłam (ale i tak wiem, ze Ci sie spodoba )
Stary 2010-06-03, 15:23   #1634
PanzerKitty
Wtajemniczenie

Po jakim czasie brania wiesiołka można zauważyć jakieś efekty? Zwłaszcza o cerę mi chodzi i skórki przy paznokciach bo strasznie mi się zadzierają

Stary 2010-06-03, 15:25   #1635
jyyli
Zakorzenienie

GG do jyyli

Cytat:
na prawdę warto a jeśli Ci nie podpasuje, to odpowiedzialność biorę na siebie, że Cię zmusiłam (ale i tak wiem, ze Ci sie spodoba )
Wezmę od razu 4 tubki 100ml razem z przesyłką wyjdzie mi 2 razy taniej niż 50ml Vichy
Pewnie podpasuje, bo mi tylko Babydream nie pasował - strasznie się warzył, ale może miałam jakiś felerny egzemplarz.

PanzerKitty, u mnie gdzieś po tygodniu już było lepiej. Zadzierają się nadal, ale już nie z suchości, ale z grzebania w nich cyrklem

Stary 2010-06-03, 15:29   #1636
PanzerKitty
Wtajemniczenie

Cytat:
Zadzierają się nadal, ale już nie z suchości, ale z grzebania w nich cyrklem
M usi ci się strasznie nudzić

Stary 2010-06-03, 15:33   #1637
jyyli
Zakorzenienie

GG do jyyli

Cytat:
M usi ci się strasznie nudzić
Kiedyś to były nudy, teraz już obsesja Przynajmniej paznokci nie obgryzam

Stary 2010-06-03, 15:42   #1638
denq
Raczkowanie

http://en.wikipedia.org/wiki/Okinawa_diet wychodzi na to, że dieta Okinawa o odróżnieniu od stereotypowej diety japońskiej opiera się głównie na wieprzowinie, z której wytopiono uprzednio tłuszcz w procesie przygotowania, a jest raczej uboga w ryby i owoce morza. Jest w niej natomiast dużo żółtych i zielonych warzyw- ponoć jedzą świeże warzywa 6, a nie pięć, jak u nas się zaleca, razy dziennie...

zresztą u nas nawet się nie oczekuje, że za każdym razem będą świeże, byleby jakiekolwiek były, albo mogą być owoce, tam chyba nie. ale też się chętnie dowiem jaka jest interpretacja tej diety merili jakkolwiek mi się do końca nie nada, semiwegetarianką jestem, ale jakie warzywka wybrała i jak je do diety włączyła mnie żywotnie interesuje.

pomyślałam, że wrzucę kilka przepisów na maseczki z owoców, które mi się wybitnie z Japonią kojarzą, moim zdaniem dobrze je przykryć maseczką bawełnianą, do tej pory nigdzie nie mogłam znaleźć świeżych, suchych, więc używałam prostych sączonych, ale w Muji w Warszawie można dostać suche, co ostatnio odkryłam ale jeśli któraś wie, gdzie jeszcze, to będę wdzięczna za sugestie

maseczki z pigwy (マルメロ)
Przepis 9 - Maska z pigwy:
Stosować przy skłonnościach do łuszczenia się naskórka.
Roztarty miąższ pigwy rozsmarować na twarzy.

Przepis 10 - Maska pigwowo-jabłkowa przeciwko zmarszczkom:
1 łyżka miazgi pigwy , jedna łyżka utartego miąższu jabłka, 1łyżeczka miodu - wszystko dokładnie utrzeć i położyć na twarz
http://www.ziola-leki.pl/doc/twarz.html

maseczki z cytrusów
Maseczka z mandarynki lub pomarańczy
Wymieszać bardzo dokładnie sok z 1 mandarynki z 1 surowym żółtkiem. Nanieść na twarz i dekolt, po 20 minutach spłukać dużą ilością letniej wody. Jest to maseczka zarazem odświeżająca i odżywcza

maseczka ze śliwek (ウメ)
Maseczka wygładzająca zmarszczki skóry twarzy szyi i wokół oczu
Kilka dojrzałych wydrylowanych śliwek rozgnieść na papkę zmieszać z ubitym na sztywną pianę białkiem , nałożyć na twarz i dekolt na 15-20 minut, potem zmyć letnia wodą .Korzystnie stosować taką maseczkę wieczorem przed snem.

maseczka z brzoskwini (モモ) (dla cery normalnej):
Sok z 1 brzoskwini, łyżeczka zmielonych płatków owsianych, odrobina surowego mleka. Składniki wymieszać na papkę. Nałożyć na dekolt i twarz na pół godziny, po czym spłukać letnią, przegotowaną wodą.

jakkolwiek ja zwykle leniwa jestem i po prostu robię mus z owoców, które mam pod ręką i tak walę na twarz i dekolt dodaję trochę żelu arnikowego lub aloesowego flos-leku, jeśli kładę pod suchą maseczką i nic, jeśli pod sączoną...

i jeszcze dwa przepisy, które mi się rzuciły w oczy:

Maseczka z kiwi: Wymieszać dokładnie 1 łyżkę stołową soku z kiwi z 1 łyżką stołową świeżego twarogu. Nanieść na twarz, zmyć letnią wodą po 20 minutach. ; Maska z jabłka (I): 1 łyżkę utartego jabłka /miąższu/ zmieszać z 1 płaską łyżeczką mąki ziemniaczanej. Rozsmarować na twarzy i przykryć płatkiem ligniny. Maska ta łagodzi podrażnienia i wskazana jest przy łuszczeniu się naskórka. ; przepisy, zwłaszcza na maseczki z jabłkiem, tyle, aż mi się nie chce więcej kopiować http://www.forum.promodels.pl/zdrowi...ki-twarzy.html

korzystałam również z http://www.cyberbaba.pl/content/view/1324/125/1/3/ .
Stary 2010-06-03, 15:45   #1639
peggy_blue
Zakorzenienie

Cytat:
Wezmę od razu 4 tubki 100ml razem z przesyłką wyjdzie mi 2 razy taniej niż 50ml Vichy
Pewnie podpasuje, bo mi tylko Babydream nie pasował - strasznie się warzył, ale może miałam jakiś felerny egzemplarz.

PanzerKitty, u mnie gdzieś po tygodniu już było lepiej. Zadzierają się nadal, ale już nie z suchości, ale z grzebania w nich cyrklem
a to ja tez zapoluję na ten filtr, a babydream sobie zostawię na plażę
Jyyli, a skąd jesteś? bo w Wawie nawet nie wiem gdzie są jakieś małe drogeryjki, a samej zamawiać się nie opłaca na próbę jednego kremu
Stary 2010-06-03, 15:47   #1640
PanzerKitty
Wtajemniczenie

A używała może któraś z was szamponu Jedwab z Joanny? Wiem ,że to wątek o cerze ale nie mogłam się powstrzymać

Stary 2010-06-03, 15:49   #1641
jyyli
Zakorzenienie

GG do jyyli

Cytat:
Napisane przez peggy_blue Pokaż wiadomość
a to ja tez zapoluję na ten filtr, a babydream sobie zostawię na plażę
Jyyli, a skąd jesteś? bo w Wawie nawet nie wiem gdzie są jakieś małe drogeryjki, a samej zamawiać się nie opłaca na próbę jednego kremu
Niestety daleko, bo z Warmii
Możesz spróbować namówić kogoś znajomego na zamówienie, bo tak niesamowicie tanio jest w tym sklepie

Stary 2010-06-03, 15:50   #1642
Single Lady
Raczkowanie

Kurcze... tak byłam zadowolona z efektów dokładnego demakijażu i co? Wszystkie brzydactwa, które pojawiały mi się na nosie przeniosły się na policzki I co z tego, że nosek mam nareszcie ładny skoro na policzkach i nawet na czole które nigdy nie sprawiały mi żadnych problemów mam krostki... I na dodatek w dzisiejszym upale z okazji procesji zawiodła mnie skrobia... wróciłam ze świecącą się twarzą.... jak to możliwe? a taka byłam szczęśliwa, że moja buzia coraz ładniejsza... eh..
Single Lady jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-03, 15:52   #1643
jyyli
Zakorzenienie

GG do jyyli

Cytat:
A używała może któraś z was szamponu Jedwab z Joanny? Wiem ,że to wątek o cerze ale nie mogłam się powstrzymać
Ja nie używałam, miałam tylko odżywkę, maskę i spray i były super Moja mama używa szamponu i bardzo sobie chwali.
W ogóle jestem wielką fanką Joanny, większość jej produktów jest super

Stary 2010-06-03, 15:55   #1644
PanzerKitty
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Single Lady Pokaż wiadomość
Kurcze... tak byłam zadowolona z efektów dokładnego demakijażu i co? Wszystkie brzydactwa, które pojawiały mi się na nosie przeniosły się na policzki I co z tego, że nosek mam nareszcie ładny skoro na policzkach i nawet na czole które nigdy nie sprawiały mi żadnych problemów mam krostki... I na dodatek w dzisiejszym upale z okazji procesji zawiodła mnie skrobia... wróciłam ze świecącą się twarzą.... jak to możliwe? a taka byłam szczęśliwa, że moja buzia coraz ładniejsza... eh..

Nie martw się, u mnie też ostatnio była poprawa, ale mnie podkusiło iść na tłustą, słoną pizze z ostrym sosem czosnkowym + do tego piwko. efekt nowy Mega pryszcz na twarzy i pełno zaskórników. Ja po prostu jestem skazana na zdrową żywność. Tak bym chciała mieć nieskazitelną buzinkę

Stary 2010-06-03, 15:59   #1645
peggy_blue
Zakorzenienie

Cytat:
Niestety daleko, bo z Warmii
Możesz spróbować namówić kogoś znajomego na zamówienie, bo tak niesamowicie tanio jest w tym sklepie
oj szkoda... ale obczaiłam salon firmowy polleny niedaleko mnie, tylko tam będzie na pewno drożej niż na tej stronce.

Single Lady ja też mam ostatnio kryzys i nawet się zastanawiam, czy nie przesadzam z tą pielęgnacją, bo za czasów kiedy stosowałam tylko tonik i krem bywało lepiej... dlatego jak teraz siedzę w domu i się uczę nie będę stosować prawie nic i porównam sobie. Może nie wszyscy potrzebują takiej kompleksowej pielęgnacji
Stary 2010-06-03, 16:12   #1646
Single Lady
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez peggy_blue Pokaż wiadomość
oj szkoda... ale obczaiłam salon firmowy polleny niedaleko mnie, tylko tam będzie na pewno drożej niż na tej stronce.

Single Lady ja też mam ostatnio kryzys i nawet się zastanawiam, czy nie przesadzam z tą pielęgnacją, bo za czasów kiedy stosowałam tylko tonik i krem bywało lepiej... dlatego jak teraz siedzę w domu i się uczę nie będę stosować prawie nic i porównam sobie. Może nie wszyscy potrzebują takiej kompleksowej pielęgnacji
Tez się zastanawiam czy to nie przez tą wzmożoną pielęgnację. Wcześniej używałam mniej kosmetyków i było według mnie lepiej. Jedyny plus tego wszystkiego to mniejsze wągry, ale reszta problemów się zwiększyła.

PanzerKitty, ja ostatnio w ogóle nie jem słodyczy, nie pije alkoholu i jem ogólnie zdrowo, do tego piję zieloną herbatę już trzeci tydzień i że tak powiem początkowy wysyp powinien minąć. Z resztą nie zauważyłam zależności między cerą a zieloną herbatą wiec to nie to. Ehh
Single Lady jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-03, 16:13   #1647
paula-zla
Zakorzenienie

Może trochę przekarmiłyście cerę? Czasem mniej znaczy więcej.

Dziewczyny, można zbankrutować z Wami. Moja lista zakupów się powiększa, a Wy jeszcze wyskakujecie z filtrem Polleny. Myślicie, że filtr 50 będzie w sam raz na wyjazd do Hiszpanii czy to za mało? Bo ja jestem kompletnym laikiem w tym temacie, dopiero się rozkręcam.
i don't want to get over you

wymienię

Edytowane przez paula-zla
Czas edycji: 2010-06-03 o 16:14
paula-zla jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-03, 16:14   #1648
jyyli
Zakorzenienie

GG do jyyli

Cytat:
Napisane przez paula-zla Pokaż wiadomość
Może trochę przekarmiłyście cerę? Czasem mniej znaczy więcej.

Dziewczyny, można zbankrutować z Wami. Moja lista zakupów się powiększa, a Wy jeszcze wyskakujecie z filtrem Polleny. Myślicie, że filtr 50 będzie w sam raz na wyjazd do Hiszpanii czy to za mało?
On jest 50+, więc wystarczy

Stary 2010-06-03, 16:18   #1649
paula-zla
Zakorzenienie

Cytat:
On jest 50+, więc wystarczy
Tak, masz rację. Właśnie zajrzałam na stronę internetową.
i don't want to get over you

wymienię
paula-zla jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-03, 16:20   #1650
peggy_blue
Zakorzenienie

dobra, to ograniczam pielegnację, kupię jeszcze tylko ten krem z polleny i wcześniej zaplanowany yves rocher do stóp i koniec! wykorzystuję to co mam, bo jak zjadę z tymi wszystkimi inspirowanymi wizażem kosmetykami na wakacje do domu, to mama mnie wydziedziczy
Odpowiedz

Tagi
azjatki, domowe sposoby, japonia, japonki, pielęgnacja

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości