Sposoby Japonek na piękną cerę. - Strona 57 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-06-05, 01:13   #1681
chabrowykocyk
Raczkowanie

Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Kilka z Was wspominało, że ma problemy z cerą ostatnio. Doradzam zamoczyć zwykła chusteczke higieniczną w zaparzonej wcześniej zielonej herbacie, a potem rozłożyć ją na twarzy i zrobić dziurki na oczach i przy nosie. Mi ten zabieg bardzo pomaga Z nagietkowym Babydream na noc szybko pozbędziecie się problemu.
chabrowykocyk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-05, 09:34   #1682
PanzerKitty
Wtajemniczenie

Myślę,że lepiej niż zielona herbata będą działać okłady z bratka. No ale każdemu pomaga coś innego Mi jak coś wywali to nakładam na tą zmianę acnedem i tak łaże cały dzień . A jak podejdzie ropsko to smaruje to olejkiem rycynowym żeby zasuszyć dziada

PanzerKitty jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-05, 10:13   #1683
peggy_blue
Zakorzenienie

z tą trupią cerą to mi chodziło o samą zieloną glinkę a samej białej nie stosowałam, jak już pisałam mieszam te dwie i jest naprawdę super

a czerwona jest bardzo dobra na zaczerwienienia jako maseczka.

dziewczyny, a co to jest skrzypokrzywa? jakaś mieszanka, czy po prostu skrzyp i pokrywa? bo na wątkach włosomaniaczek często to się pojawia, a google milczy na ten temat
peggy_blue jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-05, 10:17   #1684
Maqua
Zakorzenienie

jestem niemal pewna, że to mieszanka pokrzywy i skrzypu, zaparzane razem
Maqua jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-05, 10:21   #1685
PanzerKitty
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Maqua Pokaż wiadomość
jestem niemal pewna, że to mieszanka pokrzywy i skrzypu, zaparzane razem
Dokładnie tak Piłam napar ze skrzypu i pokrzywy zaparzanej razem, tylko,ze po pokrzywie mnie wysypuje więc zostałam przy samym skrzypie. Po pokrzywce szybciej rosną nowe włoski

Piła któraś z was sok brzozowy? Podobno wpływa pozytywnie na cerę.

Edytowane przez PanzerKitty
Czas edycji: 2010-06-05 o 10:31
Stary 2010-06-05, 12:44   #1686
jyyli
Zakorzenienie

GG do jyyli

Cytat:
Napisane przez PanzerKitty Pokaż wiadomość
Dokładnie tak Piłam napar ze skrzypu i pokrzywy zaparzanej razem, tylko,ze po pokrzywie mnie wysypuje więc zostałam przy samym skrzypie. Po pokrzywce szybciej rosną nowe włoski

Piła któraś z was sok brzozowy? Podobno wpływa pozytywnie na cerę.
Pokrzywa oczyszcza i u mnie dopiero przy trzeciej turze była poprawa, ale za to jaka Ale ja też miałam straszliwy trądzik, dlatego wysypu nie zauważyłam, bo kto by w takim stanie zauważył te 5 pryszczy więcej Ale możliwe, że go w ogóle nie było, a poprawa była jak najbardziej
Nawet moja dermatolog mówi, że dobrze jest pić ziółka przy trądziku. Nie wyleczy to, ale może złagodzić.

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-05, 12:46   #1687
dotka95
Zakorzenienie

GG do dotka95

Cytat:
Napisane przez chabrowykocyk Pokaż wiadomość
Kilka z Was wspominało, że ma problemy z cerą ostatnio. Doradzam zamoczyć zwykła chusteczke higieniczną w zaparzonej wcześniej zielonej herbacie, a potem rozłożyć ją na twarzy i zrobić dziurki na oczach i przy nosie. Mi ten zabieg bardzo pomaga Z nagietkowym Babydream na noc szybko pozbędziecie się problemu.
Jeśli mam w domu zieloną herbatę to zaraz zrobię taki okład. Miałam kupić jeszcze pastę cynkową i jakąś glinkę, ale miałam nagłe wydatki i nic w portfelu nie zostało
Stary 2010-06-05, 14:57   #1688
PanzerKitty
Wtajemniczenie

Planuję w 100% przestawić się na naturalną pielęgnację cery , tylko nie wiem czym zastąpić krem do twarzy mam cerę ze skłonnością do trądziku Obecnie używam rybek Dermogal A+E ale mam wrażenie ,że mnie lekko zapychają Macie może jakiś ciekawy pomysł czego można użyć zamiast drogeryjnych kremów

Stary 2010-06-05, 15:00   #1689
jyyli
Zakorzenienie

GG do jyyli

Cytat:
Planuję w 100% przestawić się na naturalną pielęgnację cery , tylko nie wiem czym zastąpić krem do twarzy mam cerę ze skłonnością do trądziku Obecnie używam rybek Dermogal A+E ale mam wrażenie ,że mnie lekko zapychają Macie może jakiś ciekawy pomysł czego można użyć zamiast drogeryjnych kremów
Naturalnych olejów Rycynowy jest świetny do tłustej cery, kokosowy nawilża. Można użyć oliwki Hipp która jest mieszanką bodajże sezamowego z migdałowym, poczekać, aż się trochę wchłonie i nadmiar odcisnąć w chusteczkę, podobno skóra jest matowa po tym. Był chyba na Biochemii wątek o olejach.

Stary 2010-06-05, 15:20   #1690
mmm3m
BAN stały

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
Naturalnych olejów Rycynowy jest świetny do tłustej cery, kokosowy nawilża. Można użyć oliwki Hipp która jest mieszanką bodajże sezamowego z migdałowym, poczekać, aż się trochę wchłonie i nadmiar odcisnąć w chusteczkę, podobno skóra jest matowa po tym. Był chyba na Biochemii wątek o olejach.
A co powiecie na smarowanie się olejem lnianym? W czym one może pomóc? Wiem, że jego picie jest zbawienne dla organizmy, a można stosować jako maseczkę?

No i jak zwykle pytam:
Jak tam efekty smarowania się olejkiem rycynowym?
mmm3m jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-05, 15:25   #1691
jyyli
Zakorzenienie

GG do jyyli

Cytat:
Napisane przez mmm3m Pokaż wiadomość
A co powiecie na smarowanie się olejem lnianym? W czym one może pomóc? Wiem, że jego picie jest zbawienne dla organizmy, a można stosować jako maseczkę?
Olej lniany jest podobno bardzo dobry, pomaga przy trądziku. Nie sprawdziłam, więc nie mogę powiedzieć, czy nawilża itd. Tylko go piłam

Co do rycynowego, to w tamtym roku nakładałam na twarz godzinę po toniku aspirynowym i miałam świetne efekty przy dłuższym stosowaniu, nie wiem już sama, czy to zasługa oleju, toniku, czy tego połączenia.

Stary 2010-06-05, 15:50   #1692
mmm3m
BAN stały

no tak tak, słyszałam, że cudo ale jakoś dziewczyny słabiutko tu piszą o efektach, co dokładniej wam zrobiło z buzią? w czym pomogło?

Edytowane przez mmm3m
Czas edycji: 2010-06-05 o 16:10
Stary 2010-06-05, 15:56   #1693
jyyli
Zakorzenienie

GG do jyyli

Cytat:
no tak tak, słyszałam, że cudo ale jakoś dziewczyny słabiutko tu piszą o efektach, co dokładniej wam zrobiło z buzią? z czym pomogło?
Zmniejsza trądzik, ujednolica cerę, zmniejsza przetłuszczanie, tak jest w teorii i tak było u mnie z tonikiem, a czy tak jest naprawdę, czekam na potwierdzenie tej tezy

Stary 2010-06-05, 17:07   #1694
mmm3m
BAN stały

ACH MAM DOŁA, nienawidzę swojej rzekomo ciemnej karnacji, jak te Japonki robią że calutkie ciało mają takie idealnie porcelanowe, rozumiem, że twarz, ale całe ciało? ;(

pic 1
pic 2

czy coś co stosowałyście rzeczywiście wybieliło wam waszą skórę, na całym ciele? ;(
Stary 2010-06-05, 17:10   #1695
Maqua
Zakorzenienie

Cytat:
polecam cetaphil, jak dla mnie o wiele lepszy niż niż zachwalany na wizażu humektan, kosztuje naprawdę niewiele (30zł za butlę 250 ml), nadaje się do twarzy i całego ciała, nie zapycha, wchłania się każda ilość jaką nałożysz, dostaniesz w aptece. czasem mieszam go z rybkami dermogal na noc, świetne efekty (rybki generalnie lepiej 'działają' używane z kremami)

dziś zgrzeszyłam i pojechałam na wieś do cioci opalać nogi wszystko oprócz nich wysmarowałam filtrem 50, a nogi bardzo fajnym kosmetykiem, który w zeszłym roku przywiozłam z UK: 'przyspieszacz opalania' z filtrem 8 spf, działa jak leciutki samoopalacz, do zestawu mam też z tej samej firmy balsam po opalaniu łagodzący i też lekko samoopalający. nogi mam zawsze tak białe, że wszyscy narzekają, że bolą ich oczy bo tak świecą :/, więc mogę sobie pozwolić na lekkie ich 'podkręcenie'. generalnie nie muszę smarować się filtrem na ciele, zaczęłam tylko dla bezpieczeństwa, bo moja skóra właściwie już nie reaguje na słońce... tylko ręce lekko się opalają. po każdym lecie i tak jestem biała. to pewnie skutek niedoboru witamin czy coś w ten deseń ale nie narzekam tylko rodzina mnie męczy, że taka jestem biała no ale 'ona zawsze taka była, daj jej spokój' słyszę coraz częściej

Edytowane przez Maqua
Czas edycji: 2010-06-05 o 17:15
Stary 2010-06-05, 17:12   #1696
jyyli
Zakorzenienie

GG do jyyli

Cytat:
ACH MAM DOŁA, nienawidzę swojej rzekomo ciemnej karnacji, jak te Japonki robią że calutkie ciało mają takie idealnie porcelanowe, rozumiem, że twarz, ale całe ciało? ;(

pic 1
pic 2

czy coś co stosowałyście rzeczywiście wybieliło wam waszą skórę, na całym ciele? ;(
Tylko zabunkrowanie totalne i nie wychodzenie z domu. Ewentualnie wysokie filtry i chowanie skóry przed słońcem.
Ja ostatnio robię peeling kawowy nie z wodą, ale z mlekiem, dodaję też rumianku. Wydaje mi się, że trochę mnie to wybieliło. Może jeszcze kilka litrów mleka albo rumianku zaparzonego do kąpieli? Ja tego nie wypróbuję, bo mam żylaka niestety. Ale jak będę mieć swoje ogórki, to zacznę całe ciało smarować sokiem z nich, zobaczymy, czy to coś da.

Stary 2010-06-05, 17:17   #1697
mmm3m
BAN stały

no ale chodzi o to, że nawet ja mnie wybieli, to i tak ma się zawsze jakieś niedoskonałości, a widząc nawet naturalne zdjęcia Japonek to one nie mają ani plamki idelaną porcelana lub inn jasne kolorki, bez jakiś zaróżowień, zasinień i tak dalej. Ja np, prawie cały rok mam nogi zakryte a i tak są różowo sine a nie białe ;(
może jakieś kąpiele w kwasach ?
Stary 2010-06-05, 18:16   #1698
PanzerKitty
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Maqua Pokaż wiadomość
polecam cetaphil, jak dla mnie o wiele lepszy niż niż zachwalany na wizażu humektan, kosztuje naprawdę niewiele (30zł za butlę 250 ml), nadaje się do twarzy i całego ciała, nie zapycha, wchłania się każda ilość jaką nałożysz, dostaniesz w aptece. czasem mieszam go z rybkami dermogal na noc, świetne efekty (rybki generalnie lepiej 'działają' używane z kremami)
O kremie to twarzy Cethapil nie słyszałam Mogła byś wkleić jakiegoś linka o który to chodzi?

Stary 2010-06-05, 19:17   #1699
paspartu
Wtajemniczenie

Nie wiem czy wy też to zauwarzyłyście u siebie, ale ja po nałożeniu mieszanki na buzię skrobia+cynamon czerwienieję. Myślę, ze ten cynamon na dłuższą metę mnie podrażnia. Chyba zostanę przy zielonej glince tylko i wyłącznie

Zawsze kochałam słońce,a teraz mnie irytuje. Mam jakąś paranoję 'byleby sie nie opalić' Smaruję się non stop filtrami, jakbym uzależniona była od nich .
Dziś usłyszałam od brata, ze wyglądam jak trup, bo taka blada jestem Dla mnie to był komplement, mimo że miało zabrzmieć inaczej
Stary 2010-06-05, 20:09   #1700
paula-zla
Zakorzenienie

Może dodałaś za dużo cynamonu? Albo po prostu Twoja skóra tak reaguje, ja nie zczerwieniałam.
i don't want to get over you

wymienię
paula-zla jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-05, 21:37   #1701
Soleilka
Zakorzenienie

Cytat:
Tylko zabunkrowanie totalne i nie wychodzenie z domu. Ewentualnie wysokie filtry i chowanie skóry przed słońcem.
Ja ostatnio robię peeling kawowy nie z wodą, ale z mlekiem, dodaję też rumianku. Wydaje mi się, że trochę mnie to wybieliło. Może jeszcze kilka litrów mleka albo rumianku zaparzonego do kąpieli? Ja tego nie wypróbuję, bo mam żylaka niestety. Ale jak będę mieć swoje ogórki, to zacznę całe ciało smarować sokiem z nich, zobaczymy, czy to coś da.
Dużo tego mleka dodajesz? Może by mi taki peeling gębę wybielił, bo już wytrzymać z nią nie mogę.
Mi po ogórkach zniknęła brzydka plama na szyi
W ogóle dziś od 7 do 15 byłam wystawiona na promienie przy filtrze 30 chce już moją 50+...

Bloguję
Soleilka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-05, 21:50   #1702
jyyli
Zakorzenienie

GG do jyyli

Cytat:
Napisane przez Soleilka Pokaż wiadomość
Dużo tego mleka dodajesz? Może by mi taki peeling gębę wybielił, bo już wytrzymać z nią nie mogę.
Mi po ogórkach zniknęła brzydka plama na szyi
W ogóle dziś od 7 do 15 byłam wystawiona na promienie przy filtrze 30 chce już moją 50+...
Tyle, ile normalnie wody, po prostu zalewam kawę wrzącym mlekiem

Ja czekam na ogórki z ogródka. Ze sklepu bym się bała

Stary 2010-06-05, 21:50   #1703
mmm3m
BAN stały

Cytat:
Napisane przez paspartu Pokaż wiadomość
Nie wiem czy wy też to zauwarzyłyście u siebie, ale ja po nałożeniu mieszanki na buzię skrobia+cynamon czerwienieję. Myślę, ze ten cynamon na dłuższą metę mnie podrażnia. Chyba zostanę przy zielonej glince tylko i wyłącznie

Zawsze kochałam słońce,a teraz mnie irytuje. Mam jakąś paranoję 'byleby sie nie opalić' Smaruję się non stop filtrami, jakbym uzależniona była od nich .
Dziś usłyszałam od brata, ze wyglądam jak trup, bo taka blada jestem Dla mnie to był komplement, mimo że miało zabrzmieć inaczej
Z inengo wątku na wizazu, wyczytałam, że cynamon ma właściwości rozgrzewające, może nawet poparzyć.
odsyłam do lektury:

http://wizaz.pl/forum/showthread.php...ight=spirulina

poza tym sama czekam na taki komplemet, ale nie od babci czy cioci czy mamy, tylko np. od koleżanki (bo starsi to mają jakąś manię opalania i wystawiania ciała na słoneczko).
ja niesty mam ciemniejszy odcień cery jasnej, tzn, że bez opalania jestem hmm... blada ale bez przesady no i łatwo mi się opalić na heban (tylko nigdy do tego nie miałam serca i cierpliwości).

Edytowane przez mmm3m
Czas edycji: 2010-06-05 o 21:54
Stary 2010-06-05, 22:08   #1704
Soleilka
Zakorzenienie

Cytat:
Tyle, ile normalnie wody, po prostu zalewam kawę wrzącym mlekiem
Trza spróbować Próbowałam już samego peelingu kawowego i był super Może jeszcze ten tonik cytrynowy spróbuję

Bloguję
Soleilka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-05, 22:09   #1705
Maqua
Zakorzenienie

Cytat:
O kremie to twarzy Cethapil nie słyszałam Mogła byś wkleić jakiegoś linka o który to chodzi?
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-35...lego-ciala.htm
Stary 2010-06-05, 22:43   #1706
PanzerKitty
Wtajemniczenie

Dzięki

Stary 2010-06-06, 03:39   #1707
CzarnyElf
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Soleilka Pokaż wiadomość
Ooo fajna stronka Że tak Was zapytam. Do czego służą tonery? Bo zauważyłam na niej coś takiego
To po prostu tonik.Ja osobiscie nie uzywam-jeszcze nie znalazlam takiego co by mnie nie podraznil.U mnie sprawdza sie minimalizm-mam b kaprysna cere
Stary 2010-06-06, 06:52   #1708
Shilpa
Rozeznanie

Wyślij wiadomość przez ICQ do Shilpa

Cytat:

pic 1
pic 2

W Azji nie brakuje suplementów i kosmetyków do wybielania całego ciała: są tabletki wybielające Hakubi, napoje kolagenowo-rozjaśniające (nie znam dobrze marek, bo raczej w sklepie się rzadko przy tej półce zatrzymuję), kremy i żele do całego ciała - tutaj prowadzi wybielające mleczko do ciała Nivea
Stary 2010-06-06, 07:00   #1709
Charlotte95
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez paspartu Pokaż wiadomość
w jakim kontekście?
przepraszam, nie mogłam się powstrzymać

w carr dostałaś ten filtr? ile kosztował?
W obydwóch
W Carr niecałe 11 zł

Cytat:
U nmie bardzo dobrze się spisuje. świetnie nawilża i nie zapycha, a z taką pojemnością to najtańszy krem do twarzy jaki w życiu miałam
Charlotte95 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-06, 09:44   #1710
PanzerKitty
Wtajemniczenie

Nie no kurcze, wczoraj robiłam demakijaż, patrze i co widze mam strasznie rozszerzone pory, jak nigdy wrrr Nie poddam się nie poddam nie poddam
Planuję zakup tego osławionego hydrolatu oczarowego z BU , żelu hialuronowego i peelingu z bromeliną. Piękna cero nadchodzę

Myślę także o tym mydełku http://www.allegro.pl/item1054365734...a_arabska.html

Edytowane przez PanzerKitty
Czas edycji: 2010-06-06 o 09:45
Odpowiedz

Tagi
azjatki, domowe sposoby, japonia, japonki, pielęgnacja

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości