Sposoby Japonek na piękną cerę. - Strona 60 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-06-09, 10:13   #1771
Kamilanet
BAN stały

GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

przytoczę artykuł z wizażu na temat wybielania (któraś z was prosiła o poradę) - w nim jest wszystko - należy wybrać składnik czynny i szukać go w kosmetykach - ostatni popularny jest kwas kojowy
są wymienione w zasadzie wszystkie substancje czynne

Wybielanie skóry - potrzeba dzisiejszych czasów

Plamy pigmentacyjne powstają na skutek zakłócenia mechanizmu wytwarzania i rozmieszczenia melaniny. Istotną rolę w ich tworzeniu odgrywają czynniki, które wywierają wpływ na tyrozynazę, enzym przyspieszający produkcję tego barwnika. Kolejny element tego procesu wiąże się z nierównomiernym rozmieszczeniem melaniny, często kojarzonym ze spowolnionym przebiegiem keratynizacji naskórka. Efektem tego typu działania jest miejscowe nagromadzenie naturalnego barwnika skóry, które przyczynia się do powstawania widocznych gołym okiem plam. Dermatolodzy szacują, że ponad 60 % tego typu efektów barwnikowych wywołanych jest właśnie działaniem promieni słonecznych. Spośród innych czynników sprzyjających ich powstawaniu można wymienić także zakłócenia gospodarki hormonalnej organizmu, które mogą pojawić się w okresie ciąży, przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych czy też menopauzy. Również używanie perfum, stosowanie niektórych kosmetyków zawierających np. wyciągi roślinne, czy też przyjmowanie leków uwrażliwiających skórę na działanie promieni słonecznych może pogłębiać ten proces. Pojawia się coraz większe zapotrzebowanie na kosmetyki wybielające.
Dobre efekty zmniejszania plam pigmentacyjnych można uzyskać stosując terapię skojarzoną. Polega ona na usunięciu już istniejących przebarwień z równoczesnym zapobieganiem powstawaniu nowych, poprzez hamowanie zachodzących z udziałem tyrozynazy, wczesnych reakcji enzymatycznych przyspieszających proces syntezy melaniny. Stąd też nowoczesne
preparaty wybielające powinny zawierać tak dobrane składniki, aby mogły one zapewnić działanie:
  • stopniowo zmniejszające produkcję melaniny, oraz zapobiegające ciemnieniu skóry
  • blokujące tyrozynazę - kontrolującą produkcję melaniny
  • wspomagające wyrównywanie tonacji skóry przy zaburzeniach w pigmentacji
  • ogólnie rozjaśniające.
Jednym ze skuteczniejszych naturalnych surowców o działaniu wybielającym jest hydrochinon, związek o silnych właściwościach redukujących. Występuje on dość powszechnie zarówno w stanie wolnym jak i w postaci beta-glukozydu arbutyny.
Hydrochinon jako środek odbarwiający stosowany jest praktycznie od 1936 roku, przy czym początkowo związek ten wykorzystywano tylko w recepturach preparatów do włosów. Jego zastosowanie jako czynnika o działaniu depigmentacyjnym do skóry datuje się na początek lat sześćdziesiątych dwudziestego wieku. Związek ten powoduje blokowanie tyrozynazy, enzymu katalizującego pierwszy etap syntezy melaniny. Zalecane stężenia hydrochinonu w wybielających preparatach kosmetycznych nie powinny przekroczyć 2%. Przy tej zawartości wykazuje on bowiem dobrą skuteczność
działania w stosunku do różnego rodzaju plam pigmentacyjnych, nie powodując jednocześnie odbarwiania zdrowej skóry. Ponadto preparaty rozjaśniające przy tym stężeniu związku rzadko powodują odczyny alergiczne. Produkty z hydrochinonem można stosować maksymalnie do 4-6 miesięcy. Jeśli po tym czasie nie nastąpi poprawa, praktycznie dalsza kuracja staje się bezcelowa. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na ograniczenia w stosowaniu tego związku w krajach Unii Europejskiej w produktach do pielęgnacji twarzy.
W preparatach do rozjaśniania skóry używane są także pochodne hydrochinonu. Szczególnie często stosowana jest arbutyna czyli jego beta-glikozyd, którego produktem rozkładu jest właśnie hydrochinon.
Dużą zawartość rzędu 12 do 20% arbutyny wykryto w liściach bergeni Bergenia crassifolia i Bergenia cordifolia oraz grusz Pirus communis. Jej obecność w ilości od 4,5 do 12 % stwierdzono także w liściach mącznicy lekarskiej Arctostaphylos uva ursi, jak również borówki brusznicy Vaccinium vitis idaea.
W preparatach kosmetycznych używa się bądź czystej arbutyny bądź wyciągów z roślin ją zawierających, szczególnie chętnie z wymienionej wcześniej mącznicy lekarskiej, przy czym działanie wybielające czystego związku jest skuteczniejsze niż ekstraktów.
Kolejnymi środkami, często stosowanymi w produktach do usuwania przebarwień skóry są kwasy kojowy i fitowy. Pod względem właściwości chemicznych są one zbliżone do hydrochinonu. Ograniczają one aktywność tyrozynazy oraz innych enzymów endogennych syntezy melaniny w melanocytach. Charakteryzuje je bowiem zdolność blokowania jonów cynku i miedzi, stanowiących podstawowe czynniki aktywności biologicznej tych enzymów. W konsekwencji zapobiegają one nadmiernej pigmentacji skóry. Szczególnie chętnie wykorzystywany jest tu kwas kojowy substancja o szeroko udowodnionych klinicznie właściwościach odbarwiających. Związek ten po raz pierwszy został zastosowany jako składnik wybielający w 1998 roku w Japonii i od tego czasu stał się jednym z częściej stosowanych surowców w preparatach do rozjaśniania skóry. Kwas kojowy obok własności depigmentacyjnych wykazuje także działanie antybakteryjne, oraz posiada właściwości przeciwrodnikowe. Preparaty zawierające go w składzie recepturalnym nie tylko rozjaśniają przebarwienia, ale także działają przeciwzmarszczkowo i nawilżająco. Najczęściej stosowany jest on w stężeniach od 3 do 6%.
Również chętnie stosowanym składnikiem preparatów rozjaśniających jest kwas azelainowy, który w preparatach wybielających stosowany jest od początku lat osiemdziesiątych ubiegłego stulecia. Działa on jako konkurencyjny inhibitor tyrozynazy, hamując melanogenzę przede wszystkim w pobudzonych melanocytach. W preparatach kosmetycznych może być stosowany w ilości 20% często zastępując w nich hydrochinon.
Obok omówionych związków aktywnych, specyficznych tylko dla produktów rozjaśniających, często stosuje się w preparatach wybielających surowce znane i powszechnie stosowane w typowych wyrobach pielęgnacyjnych takie jak: witamina A i jej pochodne czy też witamina C.
Retinol czyli witamina A należy do najefektywniejszych substancji przeciwdziałających starzeniu skóry. Nie tylko przyspiesza regenerację komórek, wygładza zmarszczki, uelastycznia ją ale także wyrównuje koloryt cery. Retinol przeciwdziała typowym skutkom fotostarzenia, głównie nadmiernej keratynizacji. Pobudza on metabolizm i reguluje proces melanogenezy. Nie dopuszczając do powstawania skupisk komórek barwnikowych zapobiega miejscowym przebarwieniom skóry. Dzięki regularnemu stosowaniu preparatów z zawartością witaminy A następuje równomierne rozłożenie melaniny w skórze, skóra wyraźnie rozjaśnia się. Prowadzone badania dowodzą, że związek ten może zmniejszyć o 60 % nawet głęboką pigmentację. Retinol. traci jednak swoje właściwości w kontakcie ze światłem. Dlatego też w preparatach kosmetycznych wskazane jest używanie tego surowca zamkniętego w mikrokapsułkach, które zabezpieczają go i zapewniają jego optymalną skuteczność i przyswajanie. W praktyce farmaceutycznej stosuje się również kwasy witaminy A, które używane w stężeniu 0,1%, wykazują silne działanie keratolityczne.
Ważnym składnikiem preparatów rozjaśniających skórę jest także powszechnie stosowana w kosmetykach witamina C czyli kwas askorbinowy. Jako silny antyoksydant jest doskonałym surowcem chroniącym skórę przed promieniowaniem UVA i UVB. Wykazuje ona także działanie depigmentacyjne i rozjaśniające, gdyż spowalnia proces syntezy melaniny. Z tego też powodu odgrywa ona ważną rolę nie tylko w procesach opóźniania procesów starzenia skóry, ale także nadmiernej pigmentacji. Jego działanie jest szczególnie skuteczne właśnie w przypadku przebarwień powstałych w wyniku nadmiernej ekspozycji skóry na światło słoneczne.
Kolejnymi związkami chętnie wykorzystywanymi w preparatach rozjaśniających są kwasy owocowe, które wywierają znaczący wpływ na barwę naszej skóry. Zastosowanie znajdują tzw. alfa-hydroksykwasy (AHA), których głównymi przedstawicielami są kwasy: glikolowy, mlekowy, jabłkowy, cytrynowy. Ze względu na stosunkowo małe cząsteczki mają one dużą łatwość przenikania przez naskórek. Poprzez zakwaszenie środowiska hamują one proces wytwarzania melaniny, której synteza wymaga środowiska zasadowego. Ponadto związki te rozpulchniając zewnętrzną warstwę komórek naskórka oraz rozpuszczając biologiczne spoiwo łączące komórki jego zewnętrznej warstwy, pobudzają go do złuszczania. Dzięki tym właściwościom nie tylko rozjaśniają skórę, ale także ułatwiają działanie i penetrację składników aktywnych, w tym także innych związków wybielających. Zakres stosowanych stężeń kwasów owocowych jest różny, zależny od celu i rodzaju kosmetyku. Używane są one zarówno w kremach kosmetycznych codziennego użytku jak i w preparatach gabinetowych. W wyrobach ogólnie dostępnych ich stężenia z reguły nie przekraczają 2%.
Nowością na rynku
kosmetycznym jest kwas migdałowy. Surowiec ten otrzymywany z wyciągu z gorzkich migdałów, działa antybakteryjne i wybielająco. Kosmetyki zawierające kwas migdałowy w połączeniu z substancjami rozjaśniającymi na bazie hydrochinonu lub kwasu fitowego zapewniają efektywne działanie rozjaśniające.
W preparatach wybielających wykorzystywane są także BHA czyli beta-hydroksykwasy, których głównymi przedstawicielami są kwasy: salicylowy, glukuronowy, galakturonowy. Ich cząsteczki są większe, niż alfa analogów, co powoduje, że znacznie trudniej penetrują one warstwę rogowa naskórka, jednak połączone z innymi składnikami aktywnymi są chętnie wykorzystywane w preparatach wybielających.
Kwasy owocowe, chętnie łączone są z hydrochinonem. I tak w handlu dostępne są np. wyroby zawierające jednocześnie hydrochinon i kwas glikolowy, które są wyjątkowo efektywne w tego typu dolegliwościach.
Działanie złuszczające wykazują także kwasy określane czasami mianem kwiatowych- pozyskiwane m in. z kielichów kwiatowych malwy (Hibiscus Sabdariffa). Wykazują one podwójne działanie, gdyż nie tylko zmniejszają plamy pigmentacyjne ale także opóźniają proces starzenia skóry.
Podobnie do alfa i beta - hydroksykwasów działają enzymy. W rozjaśnianiu przebarwień wykorzystuje się zarówno układy pochodzenia roślinnego (wyciąg ananasa, ogórka, banana, papai) jak i enzymy zwierzęce (np. trzustkowe).
Już wytworzone melaniny można poddawać degradacji enzymami wyodrębnionymi z pewnych mikroorganizmów lub płynami hodowlanymi, w których enzymy te występują. Np. jeden ze szczepów Basidomyces doskonale odbarwia wydzielinę kałamarnic, której głównym składnikiem są właśnie melaniny. Czynnikiem aktywnym jest tu najprawdopodobniej układ enzymatyczny: oksydaza- peroksydaza wytwarzający nadtlenek wodoru, który od dawna znany jest jako środek o silnych właściwościach wybielających.
Oprócz wzmiankowanej wcześniej mącznicy lekarskiej zastosowanie w preparatach rozjaśniających znalazł cały szereg innych ekstraktów roślinnych. Preparaty oparte na tych układach są na ogół mniej skuteczne od omówionych wcześniej związków ale za to są bardziej przyjazne skórze. Wiele z nich sięga korzeniami starych tradycji ludowych. Zastosowanie w tego typu preparatach znalazł także ekstrakt z cytryny czy też ekstrakt z ogórka, czasami wzbogacane kwasem cytrynowym. Hamują one aktywność tyrozynazy, jak już wspomniano enzymu uczestniczącego w syntezie melaniny. Mają one ponadto działanie złuszczające. Dzięki temu wykazują silny efekt wybielający. Spośród surowców roślinnych o charakterze depigmentacyjnym można wymienić także ekstrakty z krwawnika (Achillea millefolium), rumianku (Chamomilla recutita L), grejpfruta (Citrus paradisi), rezedy (Reseda lutea), piwonii (Paeonia), pietruszki (Petroselinum sativum), morwy białej (Morus alba), lukrecji (Glycyrrhiza gabra), zielonej herbaty (Camellia), kawy (Coffea), krokosza barwierskiego (Carthamus tinctorius L)., tamaryndowca (Tamarindus indica). Cenionym surowcem często stosowanym w produktach rozjaśniających skórę jest ekstrakt z brzozy zawierający w swoim składzie skuteczny inhibitor tyrozynazy betulinę. Najwięcej bo około 25 % tego związku można znaleźć w zewnętrznej warstwie kory białych gatunków brzóz m in. rosnących pospolicie w Polsce Betula Verrucosa czy Betula pubescens.
Bardzo ciekawym surowcem roślinnym, o którym głośno w ostatnich latach jest tarczyca bajkalska będąca ekstraktem korzenia rośliny z gatunku Scutellaria baicalensis. Roślina ta jest bardzo rozpowszechniona w świecie. Jako surowiec wykazujący działanie lecznicze i kosmetyczne stosowana jest ona praktycznie od czasów starożytnych. Głównymi składnikami powodującymi aktywność biologiczną rośliny są flawonoidy: baikalina i baikaleina. Związki te są odpowiedzialne za inhibicję tyrozynazy prowadzącą do przekształcenia melaniny w formę niepigmentacyjną, która powoduje wyraźne rozjaśnienie skóry oraz zmniejszenie plam pigmentacyjnych. Dzięki obecności flawonoidów tarczyca bajkalska wykazuje również działanie promieniochronne, antyoksydacyjne, przeciwbakteryjne.
Jeśli przebarwienia są umiejscowione w naskórku, kremy wybielające mogą być bardzo pomocne i dać widoczne efekty, jeśli natomiast znajdują się one w głębszych warstwach to przed użyciem kremu wybielającego powinno zastosować się preparat peelingujący. Decydując się na kurację wybielającą trzeba się uzbroić się w cierpliwość, gdyż jest ona na ogół długa. Pierwsze rezultaty mogą być widoczne dopiero po kilku tygodniach, a czasem kilku miesiącach stosowania odpowiednio dobranego preparatu.
Należy jednak pamiętać, że produkty wybielające zawierające w składzie recepturalnym hydrochinon, kwas kojowy czy też azelainowy powinny być stosowane pod kontrolą lekarza dermatologa. Wyroby oparte na związkach roślinnych, można natomiast aplikować na własną rękę nawet przez dłuższy okres czasu.

---------- Dopisano o 09:13 ---------- Poprzedni post napisano o 09:04 ----------

i jeszcze coś takiego
http://www.atw.krakow.pl/wybielanie_skory.pdf
Kamilanet jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-09, 17:14   #1772
Kamilanet
BAN stały

GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet

i jeszcze o oczyszczaniu
http://www.beinspired.pl/demakijaz-oczyszczanie-skory/
Kamilanet jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-09, 17:32   #1773
Maqua
Zakorzenienie

PanzerKitty, a minerały próbowałaś? też miałam ten problem, no i było absolutnie bezsensowne wydawać nie wiadomo ile na dermatologa i leki i jeszcze psuć sobie cerę. po minerałach nic mi nie jest, a np. edm są tańsze niż niektóre drogeryjne podkłady.

dziś zamiast zielonej glinki użyłam białej, jest cudowna! po filtrze trochę ciemnieją mi minerały, a jak użyłam na podkład glinkę, tak ślicznie mi go rozjaśniła i mat trzymał się kilka godzin (u mnie rekordowo).
białą i zieloną glinkę kupiłam na doz pl za ok. 2.50 zł
Maqua jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-09, 17:38   #1774
PanzerKitty
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Maqua Pokaż wiadomość
PanzerKitty, a minerały próbowałaś? też miałam ten problem, no i było absolutnie bezsensowne wydawać nie wiadomo ile na dermatologa i leki i jeszcze psuć sobie cerę. po minerałach nic mi nie jest, a np. edm są tańsze niż niektóre drogeryjne podkłady.

dziś zamiast zielonej glinki użyłam białej, jest cudowna! po filtrze trochę ciemnieją mi minerały, a jak użyłam na podkład glinkę, tak ślicznie mi go rozjaśniła i mat trzymał się kilka godzin (u mnie rekordowo).
Słyszałam o EDM ale jest tyle odcieni,że się gubię jaki jest najlepszy to jasnej cery , dzięki za pomoc

PanzerKitty jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-09, 17:45   #1775
paspartu
Wtajemniczenie

Cytat:
naprawdę biała glinka rozjaśniła Ci podkład?
Rozumiem, ze w porównaniu z zieloną lepsza biała wg Ciebie?
Stary 2010-06-09, 17:47   #1776
loss_lauri
Zakorzenienie

jeśli chodzi o wybielanie to dodam że w sklepie Zrób Sobie Krem dostępny jest eliksir wybielający, zawierający kombinację kilku aktywnych składników wybielających - m.in kwas kojowy w łagodniejszej dla skóry formie estrowej (dipalmitynian kojowy), arbutynę (pochodna hydrochinonu, równie skuteczna, ale bezpieczniejsza dla skóry), glukozyd ketonu malinowego i opcjonalnie - olejek cytrynowy. 30ml kosztuje 18,90.
Stary 2010-06-09, 18:06   #1777
paspartu
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
jeśli chodzi o wybielanie to dodam że w sklepie Zrób Sobie Krem dostępny jest eliksir wybielający, zawierający kombinację kilku aktywnych składników wybielających - m.in kwas kojowy w łagodniejszej dla skóry formie estrowej (dipalmitynian kojowy), arbutynę (pochodna hydrochinonu, równie skuteczna, ale bezpieczniejsza dla skóry), glukozyd ketonu malinowego i opcjonalnie - olejek cytrynowy. 30ml kosztuje 18,90.
czaję się właśnie na niego
Miała może któraś z was go? jak wrażenia?
Stary 2010-06-09, 18:31   #1778
Maqua
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez PanzerKitty Pokaż wiadomość
Słyszałam o EDM ale jest tyle odcieni,że się gubię jaki jest najlepszy to jasnej cery , dzięki za pomoc
najlepiej zamówić próbki i sprawdzić. możesz też wkleić na wątek edm zdjęcie swojej twarzy i szyi i poprosić o pomoc znawczynie
Cytat:
Napisane przez paspartu Pokaż wiadomość
naprawdę biała glinka rozjaśniła Ci podkład?
Rozumiem, ze w porównaniu z zieloną lepsza biała wg Ciebie?
rozjaśniła idealnie, tak też zmatowała. jestem zachwycona wreszcie skończyły się moje poszukiwania białego pudru. glinka nie odznacza się i nie wygląda jak tynk, właściwie wcale jej nie widać.
obie są świetne, wydaje mi się, że zielona lepiej matuje i chyba będę ją używać pod, a białą na podkład. jutro przetestuje to zestawienie
Stary 2010-06-09, 18:40   #1779
Indios Bravos
Zakorzenienie

GG do Indios Bravos

A jak to jest ze stosowaniem glinki pod podkład? Nie ścieracie jej gdy nakładacie podkład?
A co z zapychaniem? Żadnej z Was nie zapycha?
Gdzie stosujecie filtr? Tzn. w którym momencie

Mój mnie zapchał...teraz nie smaruję się nim żeby podleczyć to, co mi się stało z twarzą Wiem, ze nie robię dobrze, ale boję się ponownie go użyć...

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczęśliwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybrałam kuszącą Lady Berry!

Indios Bravos jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-09, 18:49   #1780
Maqua
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Indios Bravos Pokaż wiadomość
A jak to jest ze stosowaniem glinki pod podkład? Nie ścieracie jej gdy nakładacie podkład?
A co z zapychaniem? Żadnej z Was nie zapycha?
Gdzie stosujecie filtr? Tzn. w którym momencie

Mój mnie zapchał...teraz nie smaruję się nim żeby podleczyć to, co mi się stało z twarzą Wiem, ze nie robię dobrze, ale boję się ponownie go użyć...
używam najpierw filtra, potem przykładam chusteczkę, nakładam glinkę, żeby oddzielić filtr od podkładu i na to podkład. nie zapycha, glinka sama w sobie ma właściwości oczyszczające
Stary 2010-06-09, 20:39   #1781
PanzerKitty
Wtajemniczenie

Chce sobie zamówić ten żel hialuronowy z BU, czy mogę go używać pod podkład zamiast kremu?

Stary 2010-06-10, 05:50   #1782
Indios Bravos
Zakorzenienie

GG do Indios Bravos

Cytat:
używam najpierw filtra, potem przykładam chusteczkę, nakładam glinkę, żeby oddzielić filtr od podkładu i na to podkład. nie zapycha, glinka sama w sobie ma właściwości oczyszczające
Kurczę...boję się troszkę powiem szczerze
Ja mam zieloną glinkę z minimalnym dodatkiem skrobii...mam nadzieję, że nie zaszkodzi
No cóż...dziś tak spróbuję Może będzie ok

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczęśliwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybrałam kuszącą Lady Berry!

Indios Bravos jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-10, 08:23   #1783
Shilpa
Rozeznanie

Wyślij wiadomość przez ICQ do Shilpa

Cytat:
Ja polecam produkty zwierające ekstrakt z kory Thanakha (drzewo z Myanmaru). Produkty zawierające ekstrakt z wysokiej jakości żeń-szenia też pomagają na rozjaśnienie cery.
Stary 2010-06-10, 18:32   #1784
PanzerKitty
Wtajemniczenie

Hej jak tam żyjecie w ten upał, ja dziś prawie zemdlałam z tego gorąca cały dzień latałam po Krakowie ale nie o to chodzi otóż widziałam dziś na dworcu pkp sporo japonczyków i japonek, większość z nich miała idealne cery ale zdarzyły się dwa przypadki , jedna laska miała buzię całą w plamach ( przebarwienia?) a druga syfa na policzku

Stary 2010-06-10, 19:18   #1785
Charlotte95
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Cogata Pokaż wiadomość
niestety, ale podejście Polaków, bywa dość patologiczne, do pewnych kwestii. zostaje jedynie, nie zwracać uwagi na głupie spojrzenia albo uszczypliwe komentarze.
szczerze współczuję. ja nie muszę się martwić o poparzenia, jedynie uważać, aby nie przesadzić z wylegiwaniem się na plaży. ale mam różne inne alergie wziewne, pokarmowe :/ teraz najgorszy okres pylenia traw...kicham, smarcze się ;/ do tego ostatnio powieki mi spuchły i wyglądałam jak eskimos.
Jak już sobie narzekamy to ja powiem, że mam tak samo...choć i tak lepiej niż w ostatnich latach/
Cytat:
Chce sobie zamówić ten żel hialuronowy z BU, czy mogę go używać pod podkład zamiast kremu?
Możesz, ale na mokra skórę. Jeśli nie potrzebujesz dużego nawilżenia. Żel HA jest najbardziej polecany do mieszania z olejami.
Charlotte95 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-10, 22:04   #1786
arbuzowaaa
Raczkowanie

Cytat:
Hej jak tam żyjecie w ten upał, ja dziś prawie zemdlałam z tego gorąca cały dzień latałam po Krakowie ale nie o to chodzi otóż widziałam dziś na dworcu pkp sporo japonczyków i japonek, większość z nich miała idealne cery ale zdarzyły się dwa przypadki , jedna laska miała buzię całą w plamach ( przebarwienia?) a druga syfa na policzku
ja nie żyje . ta pogoda jest straszne czekam na deszcze, albo chociaż żeby było z 20 stopni a nie powyżej 30.

co do japonczyków i japonek to jeszcze w Polsce żadnego nie spotkałam, ale będąc w Ljubljanie spotkałam ich mnóstwo i każdy z nieskazitelną cerą i cudownie bladą. co mnie kompletnie dobiło. ;P

dziewczyny co polecacie na rozjaśnienie ciała ? bo twarz mam bladą, ale strasznie szybko opala mi się ciało ;/ a że nie smarnęłam się filtrem jednego dnia, to jestem na rękach brązowa. komicznie to wygląda.
Może coś doradzicie ?

18.o4.2o1o - zdrowe odżywanie.

arbuzowaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-11, 09:26   #1787
PanzerKitty
Wtajemniczenie

Muszę dziś jechać na uczelnie a tu znowu upał, ja nie wiem jak to zniosę. Na razie siedze w domu i już mdleje taki zaduch, normalnie mi słabo aż .
W dodatku muszę ubrać jeansy bo mnie dopadło rogowacenie przymieszkowe, masakra dół mnie chwyta
A tak na marginesie poszłam wczoraj do Rossmana bo potrzebowałam kremiku do ryjka wzięłam taki z najniższej półki Celia z kolagenem i algami jest świetny i do tego mleczko z kolagenem i świetlikiem
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-31...n-Swietlik.htm

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-31...lagen-algi.htm

Uważajcie tam na siebie w ten tropikalny dzień może jakoś przeżyjemy. Byle do jesieni

Aha zapomniałam napisać ,że w tym kremiku z algami jest Spirulina

Edytowane przez PanzerKitty
Czas edycji: 2010-06-11 o 09:31
Stary 2010-06-11, 09:32   #1788
Single Lady
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez arbuzowaaa Pokaż wiadomość
ja nie żyje . ta pogoda jest straszne czekam na deszcze, albo chociaż żeby było z 20 stopni a nie powyżej 30.

co do japonczyków i japonek to jeszcze w Polsce żadnego nie spotkałam, ale będąc w Ljubljanie spotkałam ich mnóstwo i każdy z nieskazitelną cerą i cudownie bladą. co mnie kompletnie dobiło. ;P

dziewczyny co polecacie na rozjaśnienie ciała ? bo twarz mam bladą, ale strasznie szybko opala mi się ciało ;/ a że nie smarnęłam się filtrem jednego dnia, to jestem na rękach brązowa. komicznie to wygląda.
Może coś doradzicie ?
Ojj... Ja na szczęście odkąd używam filtru na buzie, to jeszcze przed wyjściem z domu smaruję wszystkie odkryte części ciała filtrem 30 i na razie nie ma jakiejś znacznej różnicy między twarzą a resztą

Upały są straszne! Mój pokój jest po południu wystawiony na działanie słońca, a że jest malutki to strasznie szybko się nagrzewa... I potem w nocy nie mogę spać przez taki gorąc
I do tego alergia (nie wiem na co) którą mam od zeszłego roku. Taka mnie nieraz kichaczka dopada, że szok :P
Single Lady jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-11, 12:03   #1789
Cogata
Rozeznanie

Cytat:
i chyba będę ją używać pod, a białą na podkład. jutro przetestuje to zestawienie
glinkę pod, później podkład, następnie glinka na podkład? mi z samym podkładem jest "za ciężko" w ten upał i staram się go w ogóle nie nakładać, a co dopiero takie zestawienie. nie za dużo tego wszystkiego?

ja wczoraj przez ten upał miałam omdlenie w autobusie ;/ dobrze, że jechałam z koleżanką to obyło się bez większego zamieszania, dzisiaj siedzę w domu i się nigdzie nie ruszam. Wczoraj po 5 min na słońcu, skóra aż mnie zaczęła szczypać, pierwszy raz coś takiego miałam.
Czekam na temperatury max. 23 stopnie...
Cogata jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-11, 12:23   #1790
peggy_blue
Zakorzenienie

ja tez już nie daję rady przez te upały, czuję, jakbym się rozpuszczała. Chciałabym pojechać do biblioteki się pouczyć, bo tam jest świetna klimatyzacja, ale jak sobie pomyslę o 30 minutach w autobusie

nie wiem, czy to kwestia lata, japonkowej pielęgnacji, czy obu, ale moja cera się poprawiła! daleko jej do ideału ale w porównaniu do zimy, to cud, muszę teraz tylko zakorektorować naczynka, przejechać pudrem i git
peggy_blue jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-11, 12:30   #1791
paula-zla
Zakorzenienie

Nic tylko uciekać nad wodę i w cień. Najgorsze jest to, że człowiek ma tyle rzeczy do załatwienia na mieście, ale po prostu nie chce mu się w taką pogodę nigdzie wychodzić. Jeżeli coś może poczekać to zostawiam to na później z nadzieją, że temperatura spadnie.
i don't want to get over you

wymienię
paula-zla jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-11, 13:33   #1792
Single Lady
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez peggy_blue Pokaż wiadomość
nie wiem, czy to kwestia lata, japonkowej pielęgnacji, czy obu, ale moja cera się poprawiła! daleko jej do ideału ale w porównaniu do zimy, to cud, muszę teraz tylko zakorektorować naczynka, przejechać pudrem i git
Wiesz co? Ja niedawno narzekałam na pogorszenie cery, ale przeszło i poza płatkami nosa na razie nie mam się do czego przyczepić jeśli chodzi o moją buzię. Złożony rytuał oczyszczania daje rezultaty A i zamieniłam mydełko w płynie na szarego jelonka :P Zobaczmy jak się spisze.
Single Lady jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-11, 14:25   #1793
Cogata
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez paula-zla Pokaż wiadomość
Nic tylko uciekać nad wodę i w cień. Najgorsze jest to, że człowiek ma tyle rzeczy do załatwienia na mieście, ale po prostu nie chce mu się w taką pogodę nigdzie wychodzić. Jeżeli coś może poczekać to zostawiam to na później z nadzieją, że temperatura spadnie.
wczoraj, w sumie już dzisiaj, ok. 1 w nocy, termometr wyświetlał mi temperaturę 27 stopni ...
przepraszam, że tak zmieniam temat, jak u Was z komarami? u mnie plaga, wyjść na spacer wieczorem spokojnie nie można, bo od razu gryzą i to całe chmary:/ kolejny kosmetyk do torebki: coś na komary

a co do ucieczki nad wodę, wczoraj myślałam, że mi się uda, ale zero wolnych miejsc parkingowych, nad samym zalewem od metra ludzi, cień był, ale w ogóle nie było znośniej, wręcz bardziej stęchło.

jeju jak ja ostatnio marudze:/

idę zrobić peeling ;D
Cogata jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-11, 16:32   #1794
Maqua
Zakorzenienie

Cytat:
glinkę pod, później podkład, następnie glinka na podkład? mi z samym podkładem jest "za ciężko" w ten upał i staram się go w ogóle nie nakładać, a co dopiero takie zestawienie. nie za dużo tego wszystkiego?
niestety, muszę mieć porządną 'zaprawę' na twarzy, żeby wyglądać jak człowiek... też mnie to strasznie męczy, ale wolę dać trochę więcej na twarz i mieć pewność, że te kilka godzin wytrzyma, niż mniej i zetrzeć od razu po wyjściu z domu... za to od razu po przyjściu pozbywam się całego tynku
Stary 2010-06-11, 20:25   #1795
paspartu
Wtajemniczenie

Cytat:
wczoraj, w sumie już dzisiaj, ok. 1 w nocy, termometr wyświetlał mi temperaturę 27 stopni ...
przepraszam, że tak zmieniam temat, jak u Was z komarami? u mnie plaga, wyjść na spacer wieczorem spokojnie nie można, bo od razu gryzą i to całe chmary:/ kolejny kosmetyk do torebki: coś na komary
U mnie też mnóstwo komarów, tymbardziej, ze mieszkam blisko lasu... Wczoraj np. wyszłam na godzinę (!) na spacer, a gule po ukąszeniach są dosłownie wszędzie.
Najdziwniejsze jest to, ze w jeden rok komary mnie ciągle gryzą, a w inny wgl się mnie nie tykają. Rok temu spokojnie mogłam siedzieć w stadzie komarów, a żaden by mnie nie ugryzł Niestety w tym roku już mnie kąszą

Coraz bardziej zaczynam nienawidzić słońca. Paranoję mam na punkcie nie opalenia się, więc co chwilę smaruję się filtrami, bankrutuję na zakupie wody mineralnej i nie do życia jestem w taką pogodę- dziś o mało co nie zemdlałam.

Kupiłam sobie ten rossmanowski żel do rąk, ale nie komportowy jest- jednak sie klei, tak jak carex.
Stary 2010-06-11, 22:41   #1796
dotka95
Zakorzenienie

GG do dotka95

A propos komarów - na twarzy mam gule jak truskawki, tak mnie pogryzły
Stary 2010-06-12, 09:15   #1797
loss_lauri
Zakorzenienie

Cytat:
przez przykładanie chusteczki nie ściera ci się filtr?
Cytat:
sam żel hialuronowy wysusza skórę (HA ma zdolność wiązania wody, bez różnicy skąd ją 'wyciągnie') - trzeba go albo pomieszać z olejem/masłem, kremem albo nałożyć na mokrą skórę, choć tego ostatniego nie próbowałam. sam żel zmieszany z olejem świetnie zastępuje krem
Cytat:
Cytat:
Napisane przez arbuzowaaa Pokaż wiadomość

Może coś doradzicie ?
ja też myślałam, że wczoraj nie dojdę do mieszkania (po południu chodziłam do Galerii Krakowskiej bo dzisiaj - z powodu tego piekielnego upału - w ogóle nie wychodzę ). chociaż wracałam plantami, to myślałam, że nie dojdę... nie dość, że muszę być zakryta od stóp do głów, to jeszcze nie da się oddychać takim powietrzem Kraków w taką pogodę jest naprawdę nie do zniesienia
i na serio zaczynam się zastanawiać nad tą letnia parasolką, bo widziałam wczoraj parę osób z parasolami (ale takimi zwykłymi).
Stary 2010-06-12, 11:46   #1798
paula-zla
Zakorzenienie

To nie wątek o pogodzie, ale muszę Wam powiedzieć, że odetchnęłam z ulgą. Dzisiaj słońce nie grzeje jak poprzednio, wieje przyjemny wiatr, temperatura ok. 25 stopni. Jeju, nareszcie.

Co do parasolek - myślę, że to dobry pomysł. Mieszkam w niezbyt dużym mieście, a w taki skwar widuję osoby (zwłaszcza starsze) z parasolką w ręce.
i don't want to get over you

wymienię
paula-zla jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-12, 15:14   #1799
Maqua
Zakorzenienie

Cytat:
przez przykładanie chusteczki nie ściera ci się filtr?
na pewno trochę się ściera od chusteczki, od pędzli do makijażu, ale efekty widzę, czyli wciąż 'działa'
Stary 2010-06-12, 17:32   #1800
loss_lauri
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez paula-zla Pokaż wiadomość
To nie wątek o pogodzie, ale muszę Wam powiedzieć, że odetchnęłam z ulgą. Dzisiaj słońce nie grzeje jak poprzednio, wieje przyjemny wiatr, temperatura ok. 25 stopni. Jeju, nareszcie.

Co do parasolek - myślę, że to dobry pomysł. Mieszkam w niezbyt dużym mieście, a w taki skwar widuję osoby (zwłaszcza starsze) z parasolką w ręce.
w Krakowie jest 35*masakra po prostu...
ja najchętniej kupiłabym jakąś białą, najlepiej półcienną parasolkę tylko gdzie taką znaleźć?
Cytat:
na pewno trochę się ściera od chusteczki, od pędzli do makijażu, ale efekty widzę, czyli wciąż 'działa'
to najważniejsze nie można wpadać w paranoję

Tagi
azjatki, domowe sposoby, japonia, japonki, pielęgnacja

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości