soczekowe pytanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-01-02, 20:40   #1
Czarna_Ines
Raczkowanie

soczekowe pytanie

Dziewczyny, mam pytanie, powiedzcie jak długo trzymacie lub jak długo można trzymać soczewki w płynie (nie używając ich)...Moje leżakują już ze 3 miesiące i nie wiem czy mogę je założyć (nosiłam je jakiś tydzień) czy muszę już założyć nowe??
Czarna_Ines jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-02, 21:05   #2
Mariqa
Wtajemniczenie

Re: soczekowe pytanie

Moja okulistka na takie pytanie z mojej strony odpowiedziała mi, że ważne jest aby po prostu były zgodne z datą przydatności.
Bo soczewki leżąc sobie w płynie, zakonserwowane i nieużywane nie psują się / oczywiście przydatne według daty producenta/
Natomiast jeśli ciekawi cie to, że na przykład masz 3-miesięczne soczewki i używałaś ich przez miesiąc, a następnie odłożyłaś do pojemnika na jakieś pół roku, to dalej pozostało ci około 2 miesięcy używania oczywiście w granicach daty przydatności
Pozdrowionka
Stary 2005-01-02, 21:58   #3
Czarna_Ines
Raczkowanie

Dziękuję za odpowiedź Sprawdziłam ważność soczewek i jest wszystko w porządku
Czarna_Ines jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-03, 09:06   #4
sarenka
Zakorzenienie

W mojej książeczce dołączonej do soczewek napisane jest, aby nie korzystając z soczewek i tak wymieniać płyn co 10 dni - co by się nie namnożyło w pojemniczku za dużo bakterii.

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-03, 09:48   #5
wmagda
Raczkowanie

moja okulistka powiedziala mi, ze plyn w soczewkach nieuzywanych nalezy wymieniac co tydzien. mowila mi rowniez, ze niestety czas, w ktorym soczewki leza nieuzywane w pojemniku biegnie dla nich w taki sam sposob, jakby byly uzywane. skoro byly noszone, to bakterie moga sie rozwijac. i komu tu wierzyc??.......
wmagda jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-03, 11:01   #6
sarenka
Zakorzenienie

Stina napisał(a):
> moja okulistka powiedziala mi, ze plyn w soczewkach nieuzywanych nalezy wymieniac co tydzien. mowila mi rowniez, ze niestety czas, w ktorym soczewki leza nieuzywane w pojemniku biegnie dla nich w taki sam sposob, jakby byly uzywane. skoro byly noszone, to bakterie moga sie rozwijac. i komu tu wierzyc??.......

Na chłopski rozum to i moja książeczka [od producenta szkieł!] i Twoja okulistka mają rację. Być może szkła leżąc w pojemniczku ciut wolniej się starzeją [mniej zarysowań etc.] ale bakterie je atakują [jak dobrze ich by się nie wyczyściło przed okresem nieużywania to nie będą sterylne niestety.. to tak jak np. z hmm.. mlekiem, które ma rok ważności.. ale pod warunkiem, że nie rozpocznie się opakowania.. jak się rozpacznie to okres przydatności się skraca ] - ideałem byłoby - mimo nieużywania - wymienianie płynu w pojemniczku co 4-5 dni.. w każdym razie w książeczce wyprodukowanej przez Bausch & Lomb wyraźnie "stoi" aby wymieniać płyn co 10 dni.

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-03, 11:22   #7
adhara
Raczkowanie

z soczewkami jest tak, jeśli chcesz je przechowywać jakiś czas, musisz wymieniać co ok tydzień wodę, ewentualnie czyścic, bo mogą odkładać się osady białkowe, tym bardiej że już nie są w 100% sterylne. nie wiem jak długo możesz je przechowywać ale sądzę że 3miesiące to maksymalny okres. jeśli chcodzi o datę produkcji nie ma ona wpływu na soczewki wyciągnięte ze sterylnego opakowania <chodzi o fabrycznie zapakowane soczewki>
sama kiedyś przechowywałam soczewki ok 3miesięcy nic z nimi nie robiąc = niestety były do wyrzucenia, jedna wyglądała normalnie, druga była całą pokryta białym osadem.
dlatego radzę ostrożność.

pozdrawiam !!
adhara jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-03, 18:07   #8
Nefretete
Zadomowienie

GG do Nefretete

Wg zamieszczonej ulotki w płynie ReNu MoistureLoc "soczewki mogą być przechowywane w szczelnie zamkniętym i wypełnionym płynem pojemniku nie dłużej niż 30 dni. Jeśli soczewki nie bądą używane przez czas dłuższy niż 30 dni należy je czyścić i dezynfekować w płynie wielofunkcyjnym co 30 dni oraz bezpośrednio przed użyciem"

http://www.v10.pl

Narodowa strona Polaków-> http://www.narzekalnia.pl

Nefretete jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości