Co robić - sucha, piekąca, napuchnięta skóra wokół oczu... - Forum Wizaz.pl

Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-01-10, 14:11   #1
youare
Zadomowienie

Co robić - sucha, piekąca, napuchnięta skóra wokół oczu...

Ech, laseczki, co robić? Coś się stało mojej mamie z oczami, a dokładniej ze skórą wokół nich...Sprawa przedstawia się beznadziejnie – powieki czerwone, swędzące, opuchnięte, skóra wokół oczu z widocznym zaczerwienieniem, piekąca, sucha. Mama zażywa wapno, próbowała już żelu pod oczy ze świetlikiem [Flos-Lek], ale nie widzi po nim żadnej poprawy, wręcz przeciwnie, powieki są po nim jeszcze bardziej czerwone. Ma zamiar spróbować okładu z rumianku, ale to przecież nie pomoże na dłuższą metę...Odstawiła już wszystkie kremy do oczu, ale zaczerwienienie i opuchlizna nadal nie zeszły.

Macie może pomysł, co z tym można zrobić? Do jakiego lekarza się udać [dermatolog?]? Jak doraźnie sobie pomóc?

Proszę, jeśli macie jakiś pomysł, co z tym począć, odezwijcie się

Pozdrawiam serdecznie

Youare
youare jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-10, 14:36   #2
mamsonka
Raczkowanie

GG do mamsonka
Re: Co robić - sucha, piekąca, napuchnięta skóra wokół oczu...

Może poradź mamie, aby posmarowała skórę wokół oczu bepanthenem. U mnie sprawdza się rewelacyjnie, wszelkie podrażnienia wokół oczu znikają.
mamsonka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-10, 14:40   #3
migi
Raczkowanie

witam!! mam bardzo podobny problem: sucha, w kilku miejscach łuszcząca sie skóra wokół oczu, piecze przy kontakcie z wodą, a już najbardziej gdy spróbuje potraktować ją mleczkiem lub tonikiem(nawet łagodzącym).
Dziwi mnie to, bo moja cera do niedawna była jeszcze tłusta:/
3 miesiące temu rozpoczełam leczenie trądziku pod kontrolą dermatologa: tetracyklina + maść Aknefug, którą stosuję tylko punktowo. Cera po ok, miesiącu zrobiła sie 'normalna', nie świeci sie w ogóle, krostki i pryszcze robią sie dalej, ale szybciej znikają. Twarz przemywam wodą wapienną, ponieważ na zwykłą wode mam chyba uczulenie - piekąca, czerwona buzia po umyciu. Woda wapienna jest za to świetna do przemywania.
Zastanawiam sie jednak co z tymi oczami, czy jest to wynik tego leczenia??(chociaz nie stosuję maści wokół oczu)
nie mam pojęcia, w każdym razie błagam o radę, jak mogę sobie z tym poradzić - 15 styczna studniówka, a cienie nałożone na łuszczącą się skóre tak nieładnie wyglądają
dodam jeszcze, że żel na oczka z aloesem Naturals firmy Avon nic nie pomaga...
migi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-10, 14:56   #4
Szyszka
Raczkowanie

Youare, powiedz mamie, żeby koniecznie poszła do dermatologa!
Stawiałabym na jakieś uczulenie, nie koniecznie od kremu, ale moze od jakiegoś zwierzęcia albo pokarmu??
Ja i moja mama, obie alergiczki, niestety często mamy podobne problemy
Dermatolodzy zwykle przepisują delikatna maść z hydrokortyzonem, która szybko łagodzi podrażnienia, ale nie powinno się używać jej przez dłuższy czas, to w końcu steryd. Tak czy inaczej najlepiej będzie jeśli Twoja mama jak najszybciej uda się do lekarza i wspólnie spróbują ustalić przyczyne. Łaczę sie w bólu, wiem jakie to uciążliwe
Szyszka jest offline