Dlaczego nie mogę uzyskać takiego odcienia? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-01-20, 22:31   #1
deda
Przyczajenie

Dlaczego nie mogę uzyskać takiego odcienia?

Witam,

Moje naturalne włosy sa w odcieniu średniego, raczej chłodnego blondu. Od lat marzy mi się jasny, słoneczny odcień blondu. ( jasno żółtawy z miodowymi refleksami, przepleciony delikatnym brązem).

Ostatnio postanowiłam dać sobie prezent na urodziny w postaci wizyty u renomowanego, badzo drogiego fryzjera. Na ich stronie wyczytałam, że są specjaistami w koloryzacji i że pomogą mi uzyskać kolor jaki mi się tylko wymarzy. Dodatkowo, wybrałam stylistę o największym doświadczeniu w dziedzinie koloryzacji. Włosy, muszę przyznać miałam zniszczone wcześniejszym farbowaniami na blond, więc były prawie białe. Zapytałam czy mógłby mi dodać złote, miodowe, jasno brązowe pasma. Pokazałam mu nawet zdjęcia, a on kiwnął głową i stwierdził - no problem.

Problem jednak jest. Bo kolor wyszedł beżowy, szary, popielaty. Smutny, bury... nie świetlisty, złoty o jaki mi chodziło.

Nie wiem co mam teraz zrobić. Wydałam mnóstwo kasy, włosy są już zniszczone i zmęczone farbowaniem, a ja nie znoszę tego koloru.

Jak mam jeszcze jaśniej tłumaczyć fryzjerom o co mi chodzi? ( to już 3 taki przypadek w przeciągu ostatnich paru lat) Słyszałam, że może to zależeć od naturalnego PIGMENTU włosa. Czy to znaczy, że już nigdy nie będę mogła uzyskać wymarzonego koloru?

Mam żal do tego fryzjera, że mnie nie uprzedził, że na moich włosach taki odcień nie wyjdzie... nie miałam śmiałości powiedzieć temu maestro, że to nie to. Zresztą w mocnym, sztucznym świetle salonu, nie wyglądał tak źle.

Wiem, że z czasem ten odcień się wypłucze, ale boję się i nie mam pojęcia, co dalej z tym robić. Bardzo, bardzo proszę o radę.
deda jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-20, 22:48   #2
kokuryu
Rozeznanie

Dot.: Dlaczego nie mogę uzyskać takiego odcienia?

Na włosach poddanych wielokrotnemu rozjaśnianiu trudno jest uzyskać wymarzony kolor i nie ma to już nic wspólnego z naturalną pigmentacją, a raczej ze stopniem zniszczenia struktury włosa.
W takiej sytuacji radziłabym zaprzestać wszelkich koloryzacji i pozwolić włosom odrosnąć i odpowiednio się zregenerować, bo nawet najwybitniejszy fryzjer nie może przewidzieć rezultatu na włosach wcześniej poddanych zabiegom chemicznym.
kokuryu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-20, 22:58   #3
deda
Przyczajenie

Dziękuję za odpowiedź.

Co do włosów przetrawionych, to się zgodzę. Choć miałam spory odrost, i tam też wyszedł beż ( choć to może i lepiej, bo gdybym miała złoty czubek głowy a szare końce, mogłoby to się skończyć efektem a'la Britney czyli maszynka =) )

Dam im odpocząć, używam l'oreal absolte repair w ampułkach. Tylko jak przeczekać te odrosty? Beż się wypłucze, choć pewnie nie do końca, więc będę miała brudny biały, plus naturalne odrosty... Mam wyciętego boba, więc końcówki podcinam średnio co 6 tygodni. Co robić w międzyczasie, by nie wyglądać na zaniedbaną?
Stary 2008-01-20, 23:03   #4
kokuryu
Rozeznanie

Dobrze byłoby przywrócić włosom rozjaśnionym naturalny kolor, stopniowo, najlepiej szamponetkami, a nie farbami, które byłyby zbyt intensywne.
Można też stosować płukanki z kory dębu i pokrzywy , które z pewnością nieco ujednolicą kolor i wzmocnią czuprynę.
kokuryu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-20, 23:14   #5
deda
Przyczajenie

To jest na pewno bardzo dobry pomysł, z tym, że ja się boję ( hehe)
Boję się, że odcień po tych szamponetkach wyjdzie mi brunatno - zielonkowaty. Przeżyłam taki koszmar raz, kiedy na bardzo jasne włosy nałożono mi toner.
Ile bym dała, żeby cofnąć te wszystkie farbowania... No nic, będę musiała jakoś przeczekać.
Pozdrawiam
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości