mieszanie kosmetykow - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-01-11, 16:25   #1
siarasara
Przyczajenie

GG do siarasara

mieszanie kosmetykow

teraz na rynku jest bardzo duzo firm promujacych kosmetyki i chcialam sie dowiedziec czy mozna mieszac firmy np. krem-ziaja,tonik-soraya a zel do mycia twarzy jeszcze innej itd.czy nie lepiej jest kupywac wszystko z jednej firmy????
siarasara jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-11, 16:29   #2
nan
Wtajemniczenie

Re: mieszanie kosmetykow

Są różne szkoły, ale generalnie jeżeli nie jest się nadwrażliwcem mieszanie marek nie jest niewskazane. Osobiście jestem zdania, że jeżeli coś mi z jakiejś serii odpowiada (np krem) a tonik do niej zupełnie nie, to nie mam zamiaru męczyć się używając czegoś co mi nie leży, tylko dlatego, żeby pasowało do kremu. I tyle.
nan jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-11, 16:37   #3
alraune
Zadomowienie

GG do alraune

Jestem tego samego zdania co Nan - każda skóra jest inna i trudno dopasowac cała serię kosmtyków do potrzeb cery konkretnej osoby, a bym powiedziała nawet, że tym bardziej w przypadku skóry wrażliwej - często krem na noc z danej serii jest idealny dla mnie ale już ten na dzień za lekki i skóra piecze...
Stary 2005-01-11, 19:27   #4
Gonia1
Zakorzenienie

Był już kiedyś podobny wątek. I bodajże Beatka Krajnik pisała, że można używać kosmetyków z różnych serii (jeśli to nie szkodzi skórze), a polecanie przez producentów produktów z tej samej serii jest chwytem marketingowym.
Gonia1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-12, 09:01   #5
sarenka
Zakorzenienie

Ostatnio zgłębiałam "Cenę Uordy" dr Marii Noszczyk i ta pisała to samo - to chwyt marketingowy.

Zresztą.. 1. Nie znam linii, która od toniku po krem na noc miałaby preparaty, które spełniają moje oczekiwania 2. Jak już odkryje się co cerze służy a co nie - można dojść do wniosku, że linia taka nie istnieje [ja np. mam cerę mieszaną i do oczyszczania używam kosmetyków przeznaczonych do cery "tłustej i mieszanej" - bo dobrze oczyszczają, natomiast do pielęgnacji wolę kosmetyki do cery "normalnej i mieszanej" --> jest to jakieś uproszczenie, bo wszystko zależy od konkretnych kosmetyków, ale mniej więcej tak to jest ]

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-12, 10:07   #6
nan
Wtajemniczenie

Re: mieszanie kosmetykow - do Sarenki

Sarenko, a jak w ogóle znajdujesz tę książkę dr Noszczyk? Warto ją kupić? Można się dowiedzieć czegoś odkrywczego?
nan jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-12, 11:50   #7
sarenka
Zakorzenienie

nan napisał(a):
> Sarenko, a jak w ogóle znajdujesz tę książkę dr Noszczyk? Warto ją kupić? Można się dowiedzieć czegoś odkrywczego?

Ciekawa. Wszystko ładnie poukładane - przeczytałam z zapartym tchem w jeden dzień [akurat dostałam na Gwiazdkę, więc z czasem niebyło problemu ]. Wiele cennych uwag i rad [choć ja nie ze wszystkim się zgadzam, bo doświadczenie dyktuje mi co innego (jakby ktoś pytał to mogę powiedzieć co ), ale generalnie bardzo mi się podoba]. Jak wrzucisz w wyszukiwarkę wizażową "noszczyk" to wyskoczy Ci kilka opinii innnych wizażanek.

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-12, 16:32   #8
Gonia1
Zakorzenienie

sarenka napisał(a):
> nan napisał(a):
> > Sarenko, a jak w ogóle znajdujesz tę książkę dr Noszczyk? Warto ją kupić? Można się dowiedzieć czegoś odkrywczego?
>
> Ciekawa. Wszystko ładnie poukładane - przeczytałam z zapartym tchem w jeden dzień [akurat dostałam na Gwiazdkę, więc z czasem niebyło problemu ]. Wiele cennych uwag i rad [choć ja nie ze wszystkim się zgadzam, bo doświadczenie dyktuje mi co innego (jakby ktoś pytał to mogę powiedzieć co

Napisz co! Ciekawa jestem.
Gonia1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-02, 00:50   #9
ufcio
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)

Cool mieszanie kosmetykow

Mam skore sucha i wrazliwa jednak nigdy nie jest ona bez krostek (wagry i zaskórniki) chodze do kosmetyczki co jakies 3 -4 msc. Ostatnio postanowiłam używać dwóch kremow o innych właściwościach.jeden na dzien super nawilżający eris lirene drugi wygładzający i antytradzikowy na noc dax cosmetics czysta cera z limonka i mieta. Czy to pozwoli mi pozbyc się krost a jednoczesnie będę mieć nawilzona skore? Co kilka dni nakładam regenerujaca maseczke na twarz. Czy powinnam skupic się tylko na nawilzaniu i nawadnianiu cery? chodzi o to, ze nie chce jeszcze bardziej wysuszyc skory ale chce tez pozbyc sie krostek i cieszyc gladka cera. moze polecacie jakies kosmetyki?
ufcio jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-02, 13:15   #10
Dreamgirl
Rozeznanie

GG do Dreamgirl
Dot.: mieszanie kosmetykow

ufcio chyba nikt nie może zapewnić że to pozwoli pozbyc się krost, natomiast sądzę iż nie zaszkodzsi. W Twoim przypadku ważne jest nawilżanie, złaszcza jeśli masz suchą i wrazliwą cerę, natomiast na "niespodzianki" może lepszym rozwiązaniem będą preparaty punktowe? Jeśli nie masz silnych zmian na skórze, sądzę że powinny wystarczyć. Oczywiście strategia jaką przyjęłaś nie jest złym rozwiązaniem, zwłąszcza jeżeli jeden krem używać będziesz na noc, drugi na dzień, nie powinny w żaden sposób kolidować ze sobą.
Pozdrawiam
/Albert Camus/
Dreamgirl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-02, 13:50   #11
Milka19
Zakorzenienie

Dot.: mieszanie kosmetykow

Cytat:
Napisane przez ufcio
Mam skore sucha i wrazliwa jednak nigdy nie jest ona bez krostek (wagry i zaskórniki) chodze do kosmetyczki co jakies 3 -4 msc. Ostatnio postanowiłam używać dwóch kremow o innych właściwościach.jeden na dzien super nawilżający eris lirene drugi wygładzający i antytradzikowy na noc dax cosmetics czysta cera z limonka i mieta. Czy to pozwoli mi pozbyc się krost a jednoczesnie będę mieć nawilzona skore? Co kilka dni nakładam regenerujaca maseczke na twarz. Czy powinnam skupic się tylko na nawilzaniu i nawadnianiu cery? chodzi o to, ze nie chce jeszcze bardziej wysuszyc skory ale chce tez pozbyc sie krostek i cieszyc gladka cera. moze polecacie jakies kosmetyki?
Uważam, że jeśli ten krem nawilzający nie zatyka Ci porów, jest lekki i szybko się wchłania, nie powinnaś sobie zaszkodzić podczas jego stosowania. Może warto byłoby się rozejrzeć za jakimś kremem antybakteryjnym, który jednocześnie będzie Ci nawilzać skórę. W tej chwili nic konkretnego nie przychodzi mi do głowy... Moze coś podobnego do tego kremu z soray http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=2932
Milka19 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości