BB Cream - hit kosmetykowy na azjatyckim rynku kosmetycznym! - Strona 106 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-01-13, 23:09   #3151
Mariola13
Zakorzenienie

Dot.: BB Cream - hit kosmetykowy na azjatyckim rynku kosmetycznym!

Cytat:
Napisane przez desti Pokaż wiadomość
na tej stronie co podala Lasiczka... tez jest SPF 40... a to nie ebay tylko regularny sklep netowy...
Z tego wniosek, że to spf 42 to podróbki a spf 40 to oryginały

CHANEL - Classic medium - beige, cavior, gold hrdw, nowa

GIVENCHY ANTIGONA mini, nowa

GUCCI - Vintage Web Leather Canvas Tote, klasyczny kuferek

HERMES - Evelyne pm, etoupe

szukają nowego domu
Mariola13 jest offline  
Stary 2011-01-13, 23:10   #3152
bejbii
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1
GG do bejbii

Przyjrzałam się moim opakowaniom i tym na stronach internetowych i stwierdziłam, że ja mam oryginały...
Walczą między sobą i tyle...

Przy okazji odwiedzania oficjalnych stron napaliłam się na kilka innych kosmetyków
Stary 2011-01-13, 23:45   #3153
Szabik
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Mariola13 Pokaż wiadomość
Z tego wniosek, że to spf 42 to podróbki a spf 40 to oryginały
A próbki z KoreaBB też miały 40. Czyli tam też nie ma oryginałów?
Teraz się okazuje, że wszyscy sprzedają podróbki?
Cytat:
4) oryginal ma u gory opakowania plombe z napisem, podrobka nie
Łatwo się domyślić, że na Misshah czy Elemongu plomby u góry nie będzie. A jeśli chodzi o adres www z tyłu opakowania to przecież każdy producent ma swoje zasady i projekty...
Wystarczy przeczytać dokładnie cały post i wejść w link albo uspokoić nerwy i pomyśleć rozsądnie.
Szabik jest offline  
Stary 2011-01-14, 00:01   #3154
Kachnaaaa
Zakorzenienie

Kurcze takie zamieszanie,a tyle rzeczy upatrzyłam u rubyruby76

Kachnaaaa jest offline  
Stary 2011-01-14, 08:49   #3155
Kinaa1
Wtajemniczenie

dzis z rana poczytałam równiez starsze posty bello na FB - trochę mi się dzwnie zrobiło.....

---------- Dopisano o 08:49 ---------- Poprzedni post napisano o 07:32 ----------

odpowiedx od ideaseller_kr
I check her facebook.

I got shocked!!!!! She is really really bad liar.
I mailed her about this issue. And If you don't
apologize to me, I will sue her.

- ideaseller_kr

Autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny
Kinaa1 jest offline  
Stary 2011-01-14, 08:53   #3156
Jazzlyn
Zadomowienie

Cytat:
Dear Valued Customer, Thank you for your inquiry and interest in MISSHA Products. MISSHA M Perfect Cover BB Cream is SPF 42+++. Any questions, please feel free to email us at misshacs@lticosmetics.com. Regards, Nila S. MISSHA Customer Care
Czyli nie dowiedziałam się niczego, bo nie wytłumaczyli czemu na japońskiej stronie widnieje SPF40

Czytałam te posty bello i powoli wychodzi na to że tylko ona sprzedaje oryginały, bo wypisała już chyba wszystkich możliwych sprzedawców

Cytat:
Because many korean sellers sell illegally distributed items on ebay for their bigger business profits. They are supplied from abroad exporters. But this is illegal.
Cytat:
And korean cosmetic company announced that black market's items(=illegally distributed items) are all FAKE. Because their items are not supplied by head office officially. Genuine means "this item is supplied from head office officially and directly."
Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale wychodzi na to że konkurencja wcale nie sprzedaje podróbek tylko kosmetyki które nie były przeznaczone na rynek koreański i nie były zakupione legalnie i oficjalnie?
Jazzlyn jest offline  
Stary 2011-01-14, 10:19   #3157
Kinaa1
Wtajemniczenie

Jazzlyn
miałam dokładnie takie same wątpliwości.....

---------- Dopisano o 10:19 ---------- Poprzedni post napisano o 08:54 ----------

Cytat:
Napisane przez desti Pokaż wiadomość
mam 100 m kw mieszkania wiec jakos sobie radze ...
jak byś jednak miała problem mój dom ma 220 z garażami - więc jakby co - jak w dym

Kinaa1 jest offline  
Stary 2011-01-14, 10:25   #3158
Ł@siczk@
Zakorzenienie

GG do Ł@siczk@

Mysle, ze sa dwie mozliwosci z ta Missha SPF 40 lub 42:

- albo sa to kosmetyki na rozne, niepowiazane ze soba rynki
- albo tak, jak pisalam wczesniej, wprowadzaja nowa wersje tego BB

A jesli chodzi o website z tylu, to prosze zerknac na strone, ktora zalinkowalam wczesniej, sa tam konkretne typy BB, ktore nie powinny miec websitu z tylu na opakowaniu.

A postawa bello i jej posty na Fejsie sa zalosne, na pewno nic nie kupie od takiego sprzedawcy.
Niech sie bardziej postara uczciwa praca, a nie podkladajac innym swinie! Amen

GOSIA [13.08.2015]

Dzięki Ci Boże za korektor pod oczy i Dębowe Mocne

BLOG
Ł@siczk@ jest offline  
Stary 2011-01-14, 10:37   #3159
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor

Cytat:
Napisane przez Taszanta Pokaż wiadomość
no jak Missha to pisze to ja już nic nie rozumiem
Ale czy ktoś widział tego maila ?
Bo tak, to sobie można napisać wszystko. Inna osoba odpowie, że potwierdzili produkowanie SPF 40, a tak naprawdę nawet nie wiemy, czy korespondencja w ogóle miała miejsce... Nikt przecież w mailowe skrzynki bezpośrednio nie zagląda...
Cytat:
Napisane przez Taszanta Pokaż wiadomość
Kurcze ja w sumie nie pamiętam czy moje misshe były w kartoniku czy bez, zamawiam tyle rzeczy że żeby nie zginąć wyrzucam zwykle od razu paczki i kartoniki
Te, które zamawiałam, niezależnie od pojemności miały pudełka.
Cytat:
Napisane przez bejbii Pokaż wiadomość
Dziwne...
Ja np. na pudełeczku Lioele i Skin79 The Oriental Gold mam podane strony internetowe, ale znowu na Elemongu nie mam.
Czy to znaczy, że te dwa kremy to podróbki? Nie pamiętam od kogo kupowane, Lioele na pewno od Bellogirl, nie wiem skąd reszta

Hmmm...
To zależy od producenta.
Elemongi na 99,5% są oryginalne, to nie jest aż tak popularna marka, jak Missha czy Skin79.
Cytat:
Napisane przez Szabik Pokaż wiadomość
Próbki z koreabb tak naprawdę wysyłane są z Singapuru. Biorąc pod uwagę rozbieżności produktów na rynki różnych krajów, na rynek singapurski mogą być przeznaczone "czterdziestki". Zamotane to...
Cytat:
Łatwo się domyślić, że na Misshah czy Elemongu plomby u góry nie będzie. A jeśli chodzi o adres www z tyłu opakowania to przecież każdy producent ma swoje zasady i projekty...
Wystarczy przeczytać dokładnie cały post i wejść w link albo uspokoić nerwy i pomyśleć rozsądnie.

Cytat:
Napisane przez Kinaa1 Pokaż wiadomość
dzis z rana poczytałam równiez starsze posty bello na FB - trochę mi się dzwnie zrobiło.....

odpowiedx od ideaseller_kr
I check her facebook.

I got shocked!!!!! She is really really bad liar.
I mailed her about this issue. And If you don't
apologize to me, I will sue her.

- ideaseller_kr
Hehe, widzę szykuje się niezła wojna... a wszystko przez dociekliwe wizażanki

Ale na zdrowy rozum - nie wydaje mi się, żeby jedynie Bello-girl miała dostęp do oryginalnych produktów. Przecież firmie zależy na jak najszerszej dystrybucji towaru, bo za tym idzie zysk [pomijam dystrybucję przez konsultantki, ale tu taki przypadek nie ma miejsca].

Może napisać do Misshy z zapytaniem, jacy inni sprzedawcy z ebay są bezpośrednimi kontrahentami firmy?

Cytat:
Napisane przez Jazzlyn Pokaż wiadomość
Czyli nie dowiedziałam się niczego, bo nie wytłumaczyli czemu na japońskiej stronie widnieje SPF40

Cytat:
Napisane przez Jazzlyn Pokaż wiadomość
Czytałam te posty bello i powoli wychodzi na to że tylko ona sprzedaje oryginały, bo wypisała już chyba wszystkich możliwych sprzedawców

Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale wychodzi na to że konkurencja wcale nie sprzedaje podróbek tylko kosmetyki które nie były przeznaczone na rynek koreański i nie były zakupione legalnie i oficjalnie?
Jakoś nie chce mi się w to wierzyć.
Kupowanie przez pośredników raczej nielegalne nie jest...
Jak dla mnie - po prostu nieczyte zagrywki...

'Estelle' jest offline  
Stary 2011-01-14, 10:41   #3160
Kinaa1
Wtajemniczenie

a tu ruby

Oh No..
I never sell any fake items.
also Korea seller never get missha SPF40 in Korea.
I will contact to Bellogirl.
Thank you

- rubyruby76

Kinaa1 jest offline  
Stary 2011-01-14, 10:52   #3161
amiki
Raczkowanie

a mialyscie moze takie "jajo"

http://cgi.ebay.pl/TONY-MOLY-Egg-Por...item230b755785
amiki jest offline  
Stary 2011-01-14, 10:54   #3162
Kinaa1
Wtajemniczenie

nie
ale skórę - pory oczyszczam i "zamykam" kwasami.

Kinaa1 jest offline  
Stary 2011-01-14, 11:30   #3163
amiki
Raczkowanie

no wlasnie sie zastanawiam czy kupic to :jajo: czy to co Desti opisala dzis na swoim blogu (maseczka kakaowa)
amiki jest offline  
Stary 2011-01-14, 11:47   #3164
nobrit
Zadomowienie

Dziewczyny wydaje mi się, że to jest nieczyste zagranie Bellogirl, mam już dużo rzeczy od ruby i nie uwierzę, że są podróbkami, za dobrze działają i mają za piękne opakowania a u Bello kupowałam dwa razy i za każdym razem dostawałam odręcznie napisane karteczki, co to jest, jak używać i żebym czasem nie dawała jej mniejszej oceny niż 5. Właśnie wczoraj dostałam od niej szminkę i znowu karteczkę, tym razem że jestem jej najlepszym przyjacielem i że będzie się za mnie modlićtakże jak dla mnie Ona się coś za bardzo stara, przesadza i stałą się dla mnie teraz trochę mniej wiarygodna. Zobaczymy jak rozegra się ta walka dalej, u ideaseller też kupowałam i na 100% dostałam oryginał.
nobrit jest offline  
Stary 2011-01-14, 12:00   #3165
Kinaa1
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez nobrit Pokaż wiadomość
Dziewczyny wydaje mi się, że to jest nieczyste zagranie Bellogirl, mam już dużo rzeczy od ruby i nie uwierzę, że są podróbkami, za dobrze działają i mają za piękne opakowania a u Bello kupowałam dwa razy i za każdym razem dostawałam odręcznie napisane karteczki, co to jest, jak używać i żebym czasem nie dawała jej mniejszej oceny niż 5. Właśnie wczoraj dostałam od niej szminkę i znowu karteczkę, tym razem że jestem jej najlepszym przyjacielem i że będzie się za mnie modlićtakże jak dla mnie Ona się coś za bardzo stara, przesadza i stałą się dla mnie teraz trochę mniej wiarygodna. Zobaczymy jak rozegra się ta walka dalej, u ideaseller też kupowałam i na 100% dostałam oryginał.
dzizas (tylko do jakiego Boga
ja dostałam od ruby w tym tygodniu przesyłkę z karteczką (pierwszy raz z karteczką) - ale bardziej w deseń, że gdybym miała jakieś zastrzeżenia etc

z perspektywy - najlepiej kupuje mi się u zinopark - sami z siebie dają gratisy

Kinaa1 jest offline  
Stary 2011-01-14, 12:04   #3166
Aisslin
Raczkowanie

Ehh a mi ruby jak do tej pory nie odpowiedziała na maila. Nie wiem czy mój angielskie jest aż taki straszny, że nie zrozumiała o co mi chodzi?

Trochę mnie dziewczyny uspokoiłyście z tym kupowaniem przez pośredników, przeznaczeniem na inny rynek itp... może o to chodzi. Jak próbuję teraz jeszcze raz ocenić to naprawdę wydaje mi się wszystko z tym kremem ok, chociaż tak jak pisałam wg mnie jest troszkę inny zapach.

Jednak jakiś taki niesmak mi pozostaje w tej sprawie. Chyba nie będę już kupować ani u ruby ani u bellogirl...
Aisslin jest offline  
Stary 2011-01-14, 12:06   #3167
Kinaa1
Wtajemniczenie

mnie odpowiedziała, ale i tak nic z tego nie wynika

Kinaa1 jest offline  
Stary 2011-01-14, 12:30   #3168
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
Elemongi które Wam wysłałam mają plombę
Cytat:
Napisane przez ignorantka007 Pokaż wiadomość
Ostatni to PC 23? A przedostatni to PC 21? Ja myślałam, że 21 jest jaśniejsze. Teraz to nie wiem, który kolor zamawiać.
No to dobrze myślałaś, albo ktoś źle opisał swatcha albo światło jakieś dziwne jest
Stary 2011-01-14, 12:40   #3169
nobrit
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Kinaa1 Pokaż wiadomość
dzizas (tylko do jakiego Boga
ja dostałam od ruby w tym tygodniu przesyłkę z karteczką (pierwszy raz z karteczką) - ale bardziej w deseń, że gdybym miała jakieś zastrzeżenia etc

z perspektywy - najlepiej kupuje mi się u zinopark - sami z siebie dają gratisy
Mnie ruby też zawsze wykładała karteczkę, ale tam są takie bardziej, że tak powiem profesjonalne informacje, a nie odręcznie napisane na karteczce z pingwinkiem i buziaczkami na końcuahhh zobaczymy jak to się dalej rozwinie, u zino jeszcze nie kupowałam, ale w sumie wszyscy Ci co są wysoko oceniani to nie mam do nich żadnych zastrzeżeń.
nobrit jest offline  
Stary 2011-01-14, 12:44   #3170
ranka
Kici kici miau miau

ciekawe ile ta bello ma lat?
anyway, dam znac jak dojdzie moje BB
ranka jest offline  
Stary 2011-01-14, 13:48   #3171
margop
Rozeznanie

GG do margop

Sama ostatnio zamawiałam i trochę się zdenerwowałam tymi "podróbkami". Ale zastanawiając się na trzeźwo. Jeśli chciałabym zarobić na produkcji podrabianych kosmetyków to przede wszystkim zadbałabym o to, żeby przynajmniej miały wygląd identyczny z oryginałem. Rozumiem konsystencja, zapach czy kolor mogłyby się mi nie udać. Ale po co miałabym na opakowaniu pisać "42" skoro ma być "40" albo na odwrót? Przecież to bez sensu. Najłatwiej zadbać o to, by napisy zgadzały się z oryginałem więc po co byłoby robić coś co wskazywałoby na podróbę??
margop jest offline  
Stary 2011-01-14, 14:09   #3172
palina_malina
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez margop Pokaż wiadomość
Sama ostatnio zamawiałam i trochę się zdenerwowałam tymi "podróbkami". Ale zastanawiając się na trzeźwo. Jeśli chciałabym zarobić na produkcji podrabianych kosmetyków to przede wszystkim zadbałabym o to, żeby przynajmniej miały wygląd identyczny z oryginałem. Rozumiem konsystencja, zapach czy kolor mogłyby się mi nie udać. Ale po co miałabym na opakowaniu pisać "42" skoro ma być "40" albo na odwrót? Przecież to bez sensu. Najłatwiej zadbać o to, by napisy zgadzały się z oryginałem więc po co byłoby robić coś co wskazywałoby na podróbę??
Delikatna różnica pomiędzy podróbką a oryginałem jest po to aby uniknąć odpowiedzialności. To tak jak z adidasem i adidosem, literówka nie jest dlatego, że wytwórca jest idiotą i nie potrafi przepisać poprawnie jednego słowa, ale dlatego, żeby w razie wątpliwości mógł się bronić tym, że sprzedaje inny produkt.

'Estelle' jeżeli bellogirl ma podpisaną odpowiednią umowę z Missha, na co czasami wskazują opisy jej aukcji i wypowiedzi na fb (piszę wskazują, bo nie podała tego jednoznacznie) to dystrybucja tych produktów przez innych sprzedających w danym kraju jest wyłączona. Czasmi producent decyduje się na takie rozwiązanie, ponieważ kontahent w tym przypadku bellogirl, dobrze zna rynek i jego potrzeby i w zamian za dystrybucje ich produktów dają jej wyłączność. Dlatego sprzedaż przez inne podmioty jest nieautoryzowana przez Misshe i mogą w takich wypadkach pojawić się podróbki lub inne uchybienia w towarze.

Oczywiście to jest tylko jedno z wielu rozwiązań tej sytuacji. Nie możemy oskarżać ani jednej ani drugiej strony, ponieważ tak jak wspomniała 'Estelle' nie mamy dowodów na winę jednej z nich. Natomiast proponowałabym powrócić do dyskusji na temat kochanych bb kremów, a kwestie walki konkurentów między sobą pozostawić im. Chyba, że nastąpiłby nagły zwrot akcji, który miałby dla nas jakieś znaczenie.
palina_malina jest offline  
Stary 2011-01-14, 14:17   #3173
margop
Rozeznanie

GG do margop
Smile Dot.: BB Cream - hit kosmetykowy na azjatyckim rynku kosmetycznym!

Dzięki za odpowiedź. Z tego prosty wniosek, że nie nadaję się do produkcji podróbek....
margop jest offline  
Stary 2011-01-14, 14:19   #3174
Kinaa1
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez margop Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź. Z tego prosty wniosek, że nie nadaję się do produkcji podróbek....

Kinaa1 jest offline  
Stary 2011-01-14, 15:22   #3175
Ł@siczk@
Zakorzenienie

GG do Ł@siczk@

A ja zapomnialam pochwalic Crystal Pacta Skin79 Dzis sie nim upudrowalam i musze przyznac, ze cera wyglada super Puder posiada malenkie drobinki, ale absolutnie nie sa nachalne. Twarz wyglada promiennie i zdrowo. Puder jest bardzo miekki, wystarczy dotknac delikatnie pedzlem lub puszkiem i mamy wystarczajaca ilosc do malowania - jest wydajny
Jest tylko 1 kolor, ale swietnie dopasowuje sie do koloru cery, u mnie jest niewidoczny.
Polecam!!!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Skin79-Crysal-Finished-Pact.jpg (22,1 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20187783654c9cb125e3bab.jpg (18,9 KB, 20 załadowań)

GOSIA [13.08.2015]

BLOG

Edytowane przez Ł@siczk@
Czas edycji: 2011-01-14 o 15:26
Ł@siczk@ jest offline  
Stary 2011-01-14, 15:39   #3176
Kinaa1
Wtajemniczenie

Ł@siczk@
u ruby można kupić

Kinaa1 jest offline  
Stary 2011-01-14, 16:53   #3177
Ł@siczk@
Zakorzenienie

GG do Ł@siczk@

Tak, jak wlasnie u ruby kupilam.
Teraz czekam na kolejna paczke od niej. Jak przyjdzie, to powrzucam fotki

GOSIA [13.08.2015]

BLOG
Ł@siczk@ jest offline  
Stary 2011-01-14, 18:25   #3178
Maliniarka
Zakorzenienie

hej Łasiczko
przez Ciebie tu trafiłam...i jak tu być na odwyku?

BB wyglądają bardzo kusząco

a tu od razu afera podróbowa, aż stach zamawiać coś :x

Witam wszystkie dziewczyny
Makijaż z Lirene
Peelingi Nacomi
Rajstopki

Maliniarka jest offline  
Stary 2011-01-14, 18:39   #3179
bejbii
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1
GG do bejbii

A ja się czaję na jakiś azjatycki puder - nie wiem co wybrać, zupełnie nie znam się

http://cgi.ebay.pl/SKIN79-DIAMOND-UV...#ht_6790wt_905

http://cgi.ebay.pl/SKIN79-CRYSTAL-FI...#ht_6449wt_905

http://cgi.ebay.pl/SKIN79-Diamond-Al...#ht_6327wt_905
http://cgi.ebay.pl/SKIN79-The-Orient...#ht_2094wt_905

http://cgi.ebay.pl/MISSHA-M-Cover-BB...#ht_5892wt_905
Stary 2011-01-14, 19:00   #3180
sante
Wtajemniczenie

nie maziałam się jeszcze żadnym BB,mam karnację szaro-żółtą,możecie mi doradzić czy Missha Oriental Herb...Gold jest żółtawa?Unikam różowych odcieni
sante jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości