Prośba o poradę - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, na którym kompleksowo traktujemy tematykę pielęgnacji i zdobienia paznokci.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-01-22, 23:40   #1
Patrycja99
Raczkowanie

Prośba o poradę

Witam

Postanowiłam kupić domowy zestaw do tipsów, dzięki któremu będę mogła sama je sobie uzupełniać i zdobić, a może nawet jak dojdę do wprawy to robić i tipsy żelowe znajomym Chciałabym przeznaczyć na niego około 200 zł. Proszę o radę na co powinnam zwrócić uwagę przy wyborze lampy oraz żeli, lub propozycję pełnych zestawów. Zależy mi na tym, aby żele były łatwe w nałożeniu ( samopoziomujące ). Z góry dziękuję za rady

Pozdrawiam
Patrycja99 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-22, 23:49   #2
arleta_myslowice
Raczkowanie

Wyślij wiadomość przez MSN do arleta_myslowice
Dot.: Prośba o poradę

zobacz inne posty na temat zestawów startowych...

ode mnie to:
za 200 zł nawet z tych "najtańszych" nic sie nie znajdzie
bez kursu tylko "wybitnie zdolnym" udaje się nauczyć tego wszystkiego ,których jest naprawdę niewiele
Stary 2008-01-23, 00:19   #3
Patrycja99
Raczkowanie

Hm.. Wiem,że kurs jest podstawą żeby zajmować się tym profesjonalnie i udałabym się na ten kurs, gdyby nie to,że za półtora roku mam zamiar zacząć studia o kierunku kosmetologicznym i będę miała te kursy w programie. Bez sensu byłoby, żebym robiła je wcześniej.. Do tego czasu chciałam traktować to jako hobby ( zdobić swoje paznokcie w wolnym czasie) Nie mogę się zdecydować czy kupić taki zestaw dla własnego użytku, czy nie ma to sensu i nic mi z tego narazie nie wyjdzie.
Stary 2008-01-23, 00:37   #4
czoornoo
Zakorzenienie

GG do czoornoo

zobacz na allegro.moja kumpela kupila sobie taki zestaw za ok 250zl(wliczona przesylka),i jest bardzo zadowolona.jest bez kursu ale ja bylam jej krolikiem doswiadczalnym i teraz tipsy wychodza jej calkiem calkiem...

czoornoo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-23, 13:10   #5
kaoo
Raczkowanie

GG do kaoo

Cytat:
Napisane przez Patrycja99 Pokaż wiadomość
Nie mogę się zdecydować czy kupić taki zestaw dla własnego użytku, czy nie ma to sensu i nic mi z tego narazie nie wyjdzie.
jesli moge powiedziec cos od siebie .. poczekaj .. kupiwanie zeli i zestawow z allegro nie jest dobrym pomyslem .. za 200zl ciezko dostac zestaw caly z dobrej jakosci zelkami, wierz mi lub nie ale teraz wydasz 200 a za jakis czas wydasz kolejne 300 czy 400 .. moja znajoma kupila zestaw tani do pazurkow w Tesco .. co si eokazalo - zele do niczego, pedzelki, pilniczki rowniez a lampa miala zwykla zarowke pomalowana na fioletowo ..

Jest wiele szczegolow ktorych dowiesz sie na szkoleniu wiele ulatwien, sposob doboru tipsa czy podlozenia szablonu nie jest tak prostu jak sie wydaje ..

pewnei ze wiele dziewczyn robi bez kursu tlumaczac ze jako hobby .. tylko ile z nich naprawde wie co robi i co do czego sluzy - ile potrafi zmatowic a nie przepilowac plytke - ile umie nadac ladny ksztalt ..

moim zdaniem lepiej jakbys odlozyla to 200zl i dozbierala do nich jeszcze z 300 i zaczela na sprawdzonych, dobrych markach produktow z potrzebna wiedza budzac zaufanie i poszerzajac krag zadowolonych klientek .. ale to Twoj wybor ..

pozdrawiam
kaoo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-23, 14:13   #6
Agoosia
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3
Send a message via Skype™ to Agoosia

A mogę zapytać gdzie będziesz studiować?
Z doświadczenia wiem, że szkoły kosmetyczne program paznokci i przedłużania paznokci traktują na odwal się :/ :/ u mnie na uczelni np. dziewczyny robiły bardzo wiele kursów poza szkołą, wyszło im to na dobre. Spotykałam dziewczyny które na studiach miały kurs przedłużania paznokci i nie wiedziały, co to krzywa C szkoły kosmetyczne jeśli już podpisują umowy z firmami paznokciowymi to raczej z kiepskimi, taka prawda
Agoosia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-23, 15:44   #7
kaoo
Raczkowanie

GG do kaoo

Agoosia tez masz racje.. kuzynka mojej znajomej po takiej szkole i otrzymaniu wszystkich certyfikatow robila jej paznokcie ..strach sie bac .. odpadly po 2 dniach a znajoma leczyla pazurki przez miesiac zanim jej plyteczka sie zrosla - bo byla przepilowana do miesa prawie .. ale to aki skrajny przypadek ..
Stary 2008-01-23, 15:53   #8
kajka1403
Raczkowanie

200zl to o wiele za mało na dobry starter moja lampa kosztowała 450zł do tego dobre żele pilniki waciki ozdoby itd jesli chcesz sobie robic paznokcjie na krotki okres i je niszczyc
kajka1403 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-23, 17:11   #9
Patrycja99
Raczkowanie

Bardzo bym chciała dostać się na Akademie medyczną,ale wiem,że jest ciężko. Myślę,że pójdę na płatne studia i spróbuje przenieść się po licencjacie na magisterke na akademie medyczną. Mam do wyboru szkołę Anieli Goc oraz studia na wyższej szkole pedagogiki i administracji. Zostało mi troszeczkę czasu do wyboru jeszcze, więc zdecydowana nie jestem. O szkole Anieli Goc słyszałam różne opinie. Podobno stawiają tam głównie na "teorie" wychodząc z założenia,że praktyke nabędzie się w zawodzie. Jednak nie wszystkie zakłady pracy uważają to za dobry sposób nauki.
Stary 2008-01-23, 17:41   #10
malwinac
Zadomowienie

Cytat:
Bardzo bym chciała dostać się na Akademie medyczną,ale wiem,że jest ciężko. Myślę,że pójdę na płatne studia i spróbuje przenieść się po licencjacie na magisterke na akademie medyczną. Mam do wyboru szkołę Anieli Goc oraz studia na wyższej szkole pedagogiki i administracji. Zostało mi troszeczkę czasu do wyboru jeszcze, więc zdecydowana nie jestem. O szkole Anieli Goc słyszałam różne opinie. Podobno stawiają tam głównie na "teorie" wychodząc z założenia,że praktyke nabędzie się w zawodzie. Jednak nie wszystkie zakłady pracy uważają to za dobry sposób nauki.
a ja widziałam jakieś zestawy Sally Hansen ( tak to się pisze?) za 80 zł tipsy + jakieś żele

malwinac jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-30, 20:18   #11
diamencik18
Gość

Ja mam tylko jedną radę dla Ciebie, nie zamawiaj zestawu startowego na allegro, owszem ceny są fajne, bo taki zestaw można kupić już w granicach 150-300zł ale żele nie nadają się do niczego, tipsy są łamliwe i bardzo źle się piłują. Nie popełniaj tego samego blędu co ja kiedyś
  Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-03, 22:33   #12
Suarra
Raczkowanie

Ja w prawdzie nie kupilam calego zestawu, ale kupilam lampe i jestem z niej bardzo zadowolona. Mimo wszystko jednak, pelnym zestawom mowimy stanowcze NIE
Stary 2008-02-27, 16:08   #13
PinkSlip
Różowy Jednorożec

GG do PinkSlip

Ja również jestem przeciwna zestawom a zwłaszcza żelom z allegro. Wystarczy spojrzeć na niektóre aukcje, sprzedający sami nie wiedzą co sprzedają! ("Oh, super żel 5ciofazowy IBD już za 40 zł! 30 ml! Okazja!")...
Lepiej odłożyć jeszcze trochę pieniążków, cierpliwie poczekać i kupić coś porządnego i w porządnym sklepie!
Stary 2008-02-29, 13:27   #14
Aneta Fifielska
Stylista Mariposa Nail

trzeba rzeczywiscie uwazac na produkty z allegro czesto sie zdarza ze materialy plynne sa rozcienczane z woda. duzo lepiej jest odlozyc troszke wiecej i zakupic materialy polecane przez inne osoby zajmujace sie stylizacja paznbokci.
Stary 2008-02-29, 14:56   #15
violisia
Zadomowienie

Witam, ja co prawda nie mam sporego doświadczenia w tej kwestii, ale musze sie przyznac ze moj pierwszy zestaw zakupiłam na allegro. Żele z allegro nie ciesza sie dobra ocena, ale ja jestem zadowolona z tych ktore byly w zestawie jak na początek zmagań z żelkami są bardzo fajne, trzymia sie, nie odpryskują, nie żółkną( co jest niestety często spotykane z tego typu żelami). Nie wiem czy sie myle czy nie, ale chyba dużo też zależy od załozenia, dokladności itp. Jednak wiem, że kolejne żele zakupie z innej firmy(bardziej profesjonalnej). Myśle , ze na dobry poczatek warto zakupić tańsze żele, by sie przekonać czy cała zabawa jest taka prosta, bo po co wydać mase pieniążków, na coś co za jakiś czas sie znudzi. Wiem z doświadczenia kolezanek ze wiele z nich zakupilo drogie zestawy, ktore teraz leża bo ich zapal minął po kilku tygodniach. Pozdrawiam serdecznie

PS. Pani Aneto a jakie Pani poleciłaby firmy? prosze o odp na forum lub na wiadomosc prywatną

Edytowane przez violisia
Czas edycji: 2008-02-29 o 14:58 Powód: by nie było postu pod postem;)
violisia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-29, 15:10   #16
PinkSlip
Różowy Jednorożec

GG do PinkSlip

Ja na allegro kupiłam lampę i jestem z niej zadowolona. Tania ale nie szwankuje i sprawdza się. Zresztą takie same lampy są w salonie u mnie w mieście
A na żele niestety raz się nacięłam i więcej nie kupię na allegro. Żółkły po dwóch, trzech dniach. Porażka.
Stary 2008-03-04, 21:59   #17
moniaaaaaaa86
Zadomowienie

hej Dziewczynki ;-) Ja rowniez zastanawiam sie nad zestawem z allegro, ktory byscie polecily??

http://www.allegro.pl/item322333425_...0_ml_zel_.html

http://www.allegro.pl/item322828016_...ipsy_klej.html

http://www.allegro.pl/item321312159_...tipsy_se1.html

http://www.allegro.pl/item318723412_...tor_tipsy.html

http://www.allegro.pl/item321312152_...tipsy_pup.html

prosze o pomoc
moniaaaaaaa86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-04, 22:31   #18
WeraG
Przyczajenie

Witam Wszystkich!
moniaaaaaaa, nie polecam żadnego z tych zestawów, zresztą dziewczyny już wyżej pisały i jak poszperasz trochę na forum to też znajdziesz sporo informacji. Po prostu szkoda pieniędzy.
WeraG jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-05, 19:31   #19
PinkSlip
Różowy Jednorożec

GG do PinkSlip

Nie kupuj zestawów startowych na allegro bo 70% z nich to naprawdę szmira.
Spróbuj sama skompletować swój zestaw. Jeżeli wiesz co jest potrzebne dasz sobie radę Poszperaj po sklepach internetowych, hurtowniach. Na allegro mało jest zaufanych sprzedawców.
Stary 2008-03-05, 19:34   #20
moniaaaaaaa86
Zadomowienie

uuu to raczej ciezko bedzie :P bo kompletnie sie na tym nie znam ale dziekuje Dziewczynki ;-) widocznie narazie bede musiala zrezygnowac z tego ;-)
moniaaaaaaa86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-05, 23:12   #21
kinia2305
Zadomowienie

Cytat:
O szkole Anieli Goc słyszałam różne opinie. Podobno stawiają tam głównie na "teorie" wychodząc z założenia,że praktyke nabędzie się w zawodzie. Jednak nie wszystkie zakłady pracy uważają to za dobry sposób nauki.
ekhemm jesli moge wtracic...
uczylam sie u Anieli Goc w Poznaniu. To, ze ponoc stawiaja bardzie na teorie to absolutna nie prawda. Mialam duzo zajec w pracowni, pani prowadzaca zajceia profesjonalnie podchodzila do sprawy, tlumaczyla nam i pokazywal wszystko po kila razy jesli bylo trzeba
Do tego trzeba odbyc praktyki poza szkola w jakims salonie kosmetycznym. Nie pamietam ile dokladnie tygodni.
Z tego co pamietam przedluzanie paznokci nie bylo ujete w programie nauczania. Jedynie pielegnacja paznokci natralnych.
Orgaizwane byly kursy za kore trzeba bylo dodatkowo placic (uczennice mily znizki)

Moge Ci jedynie poradzic tyle, ze warto zrobic taki kurs przed pojsciem do szkoly. Mnostwo dziewczyn z ktorymi sie uczylam mialo poknczone wczesni kursy piercingu, przedluzania paznoki, masazu, wizazu, tatuazu, a nawet podstawy kosmetyki.
Bardzo im to ulatwilo pozniejsza nauke, bo mialy juz na ten temat jakies pojecie.

I wonder where my money went
I often wonder why I wonder

kinia2305 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości