Problem z nadmiernym wydzielaniem tluszczu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-01-16, 18:35   #1
bunia8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1

Problem z nadmiernym wydzielaniem tluszczu


Witam.
Mam nastepujacy problem. Mam 17 lat. Jakies poltora roku
temu postanowilam nieco aktywniej walczyc w tradzikiem i
wybralam sie do dermatologa. Pani doktor polecila mi
regularne czyszczenia i zapisala mi leki Dalacin T oraz
Skinoren. Juz nastepnego dnia moja skora przypominala mala
zaroweczke. Im dluzej stosowalam w/w leki, tym wiecej loju
mialam na twarzy. Doszlo do tego, ze po 2 godzinach od
umycia twarzy, byla ona mocno zatluszczona. Bylo to o tyle
dziwne, ze wczesniej miala skore sucha jak pieprz. Nie
pomagaly czyszczenia, ciagle zmiany lekow(Differin,
Aknefug, Aknemycin), tonikow i zelow. Fakt, tradzik
zniknal jak rekal odjal, ale zrezygnowalam z kuracji
lekami, by ratowac sie przed litrami tluszczu, ktore
kazdego dnia byly wylewane na moja cere. Od tamtego czasu
minelo jakies pol roku, i mimo ze nie stosuje zadnych
specyfikow, moja skora nie poprawila sie... Tradzik
pojawil sie znowu, ale boje zaczac jakakolwiek kuracje,
zeby nie pogorszyc sytuacji. Po prostu zalamka... Bylabym
wdzieczna za rady i pomoc z tym problemem.
bunia8 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-17, 12:27   #2
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 575
GG do Smoczyca
Re: Problem z nadmiernym wydzielaniem tluszczu

Ja myślę że to nadmierne wydzielanie tłuszczu było skutkiem przesuszenia skóry lekami na trądzik. Czy oprócz Differinu i Skinoremu używałaś czegoś kojącego i nawilżającego? Pewnie nie, bo skoro obu preparatów używałaś w tym samym czasie to pewnie Differin na noc, a Skinoren w dzień. A czym myłaś buzię? A czy lekarz nie wspomniał o ochronie przeciwsłonecznej, tak istotnej przy leczeniu Differinem? Myśle też że oba leki są bardzo silnymi potencjalnie drazniącymi specyfikami - uważam ze rozsądnie byłoby stosować coś jednego na noc - np. tylko Differin, albo tylko Skinoren. W dzień jakiś delikatny kojacy krem i koniecznie ochrona przeciw promieniowaniem. Do tego coś ultrałagodnego do mycia, jakiś lagodny tonik bez alkoholu. Powinnaś unikać agresywnych kosmetyków do cery trądzikowych, tych które zaiwerają alkohol, bo przesuszając cerę będą ją pobudzać do wydzielania tłuszczu. Tak to działa - im bardziej przesuszamy skórę, tym bardziej ona się broni i tłuści. Sugeruję nawilżyć skórę, a najlepiej to moze zmienić lekarza!

Pozdrawiam
__________________

Smoczyca jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:09.