Trądzik!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-01-18, 21:47   #1
buleczka
Przyczajenie

Trądzik!!!

walczę z trądzikiem,typowy zestaw żel, mleczko, tonik nie pomaga na dodatek mam raczej suchą cerę i staram się zajść w ciążę więc Diane odpada! Czy ktoś mógłby mi coś polecić? z góry dziękuję i pozdrawiam
buleczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-18, 22:33   #2
charlotta1
Raczkowanie

Re: Trądzik!!!

hej!
moim skromnym zdaniem, jeśli próbujesz zajść w ciążę to bez konsultacji z lekarzem wszelkie leki odpadają, a i ziółkami różnie bywa (biorąc pod uwagę fakt, że Ci się uda zajść w ciążę to działanie leków, agresywnych kosmetyków i ziół może mieć negatywny wpływ na 'fasolkę')
z bezpiecznych sposobów mogę polecić maseczkę z glinki (wiele już na Wizażu rozpisywano się na jej temat) i maseczkę z drożdży, parówki z rumianku, mydełko propolisowe, myślę, że maść cynkowa też nie powinna szkodzić. No i może tzw. "zdrowa" dieta.
Myślę, że w tym okresie warto by było ograniczyć wszelką chemię do minimum, szczególnie jak już zajdzisz w ciążę, bo po 1 może to wpływać na dzidzię, a po 2 Twoja skóra może różnie reagować, może być nadmiernie wrażliwa, bardziej skłonna do alergii i w ogóle nieprzewidywalna.

A zażywasz kwas foliowy?

Gratuluję wspaniałej decyzji, mam nadzieję, że szybciutko wam się uda i sprawa trądziku zejdzie na dalszy plan.
charlotta1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-18, 22:54   #3
buleczka
Przyczajenie

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedż.Kwas foliowy zażywam już od 3 miesięcy i czekam aż brzuszek zacznie rosnąć. Czy znasz może jakąś nazwę firm której maseczki z glinki są w miarę dobre.Jeszcze raz dziękuję
Stary 2005-01-18, 23:13   #4
charlotta1
Raczkowanie

proszę, oto link do maseczki z glinki, ma ona wiele pochlebnych opinii http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=1438
Stary 2005-01-18, 23:24   #5
buleczka
Przyczajenie

Dzięki na pewno wypróbuje.Pozdrawiam
Stary 2005-01-18, 23:46   #6
charlotta1
Raczkowanie

hej, coś jeszcze znalazłam. W ciąży, pod wpływem hormonów, komórki barwnikowe skóry (melanocyty) stają się wrażliwsze na działanie promieni UV, a barwnik, który produkują (melanina), nierównomiernie rozkłada się w skórze, tworząc plamy, więc odpadają kremy zawierające kwasy, kremy z pochodnymi wit. A (retinol), a obowiązkowo kremy z wysokim filtrem np
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=3946
albo
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=6815

Stary 2005-01-20, 19:00   #7
buleczka
Przyczajenie

hej,
kupiłam sobie tą maseczkę zieloną i jest super, ona naprawdę porządnie oczyszcza, trochę się "ubabrałam" ale efekt jest ok.( oczyszczona buźka),trochę wysusza więc następnym razem kupię inny kolor. Pozdrawiam
Stary 2005-01-23, 11:00   #8
Kati$20
Przyczajenie

Pomocy!!!

Dziewczyny prosze o pomosc bo we wtorek mam mature a na mojej twarzy pojawiło sie nie wiem co? To jest krosta przez którą spuchło mi pół brody, nie mogę jej wycisnąć bo mnie boli i jest twarda. Może którejś z Was się coś takiego przydarzyło. To pomóżcie prosze.
Kati$20 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-23, 11:07   #9
bluegirl
Zakorzenienie

GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Re: Pomocy!!!

najlepiej to nawet nie probowac tego wycisnac tez czasem pojawia mi sie rowniez na brodzie takie paskudztwo, i nie da sie tego wyciaskac a sciskanie tego i dotykanie pogarsza sprawe, nie ma cudownych srodkow pomagajacych na te syfki przynajmniej ja takiego nie znalazlam, a troache sie z takimi niemilymi niespodziankami mecze juz, jedynie to moze Silicol skon wlasnie na to miejsce 3 razy dziennie na 10 min
albo przecieranie adonis afrodyta, zalezy jakie leki na tradzik masz w domq
mysle ze nie pomoze w tym wypadku masc cynkowa, ani tormentiol, bo to zazwyczaj wyciaga do gory syfka, a z tego co mi sie wydaje to jest cos takiego podskornego co raczej samo zniknie po 3 dniach i nie da sie tego wycisnac, wiec napewno nie ma sensu wyciagania tego bo i tak nie wyjdzie

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-23, 13:15   #10
April007
Zadomowienie

GG do April007

Moze jest to cysta podskorna? Sprobuj isc do kosmetyczki i poprosic o usuniecie ( tylko dobrej kosmetyczki!!! ). Ona nakluje to i wycisnie. Taka cysta sama sie nie wchlonie a moze spowodowac stany zapalne. Chyba ze to co innego to albo czekac albo dermatolog Powodzenia na maturce
April007 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-23, 21:40   #11
alcia
Raczkowanie

Ja natomiast czasami mam na buźce coś jak ugryzienie komara tylko jest twarde i boli nie przypom,ina pryszcza bo nie ma tej główki o zabarwieniu białym, zazwyczaj mam to po miesiące i kosmetyczka tłumaczyła mi, że to po prostu krew gdzieś tam utknęła znika po dwóch dniach, trzeba tylko masować wacikiem nasączonym najlepiej olejkiem herbacianym lub jakims ziołowym odkazającym płynem(mile widziany tu w składzie też alkohol) może to to??
alcia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-25, 15:02   #12
Majas15
Przyczajenie

Wypryski........

czy wie ktos moze jakie sa dobre preparaty na wypryski na twarzy?? a moze jakies domowe sposoby?? slyszalam ze mam nie jesc czekolady ok podporzadkowalam sie do tego ale za bardzo nie podzialalo czy wie ktos co mozna zrobic???
Majas15 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-25, 16:50   #13
Seagirl
Zadomowienie

Re: Wypryski........

Co do domowych sposobów to nie wiem, a co kosmetyków to wejdź na KWC, tam zobaczysz opinię innych dziewczyn na temat kosmetyków na wypryski i napewno coś wybierzesz, ja osobiście mogę ci polecić sztyft z Avonu,na mnie działa super.pozdr.
Seagirl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-25, 20:19   #14
kaori
Raczkowanie

Hej! Jak dla mnie bardzo dobry jest Garnier Czysta Skóra S.O.S. na pryszcze. Ma jednak 2 wady: 1 - juz pod koniec tubki dziala niezbyt zadowalajaco, trzeba wtedy zrobic przerwe. Druga to taka, ze pod koniec dnia czesto ta powloczka (która na poczatku sie "swieci") ciemnieje... Ale ogólnie jest spoko. Pozdrawiam!

www.odezwijsie.pl - jeżeli popierasz pomysł i chcesz pomóc odnaleźć się wszystkim nieszczęśliwie zakochanym duszyczkom, dołącz do nas i ustaw taki podpis!
kaori jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-27, 11:05   #15
Majas15
Przyczajenie

dzieki dziewczyny za wasze opinie zastosuje sie natychmiastowo
Majas15 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-27, 19:14   #16
anniaa

Trądzik!!!!!!!

siemka czy ktos zna jakas skuteczna metode jakies leki czy cos w tym stylu aby pozbyc sie trądziku ?? bardzo prosze o porady pozdro
anniaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-27, 19:17   #17
TOMORROW
Zakorzenienie

Dot.: Trądzik!!!!!!!

dziubek- na fioletowym pasku jest napis SZUKAJ
klikasz
wpisujesz TRĄDZIK
wyświetla się 5 milionów linków z poradami
czytasz i juz
TOMORROW jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-27, 22:57   #18
destiny666
Wtajemniczenie

GG do destiny666
Dot.: Trądzik!!!!!!!

No wlasnie, pozatym jest jeszcze KWC na ktorym pelno kosmetykowA jezeli masz tradzik to zapisz sie tez do dermatologa
destiny666 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-06, 21:14   #19
nadia0065
Raczkowanie

Trądzik!! ;)

Mam pytanko, wiem, że temat toniku pichtowego już był wiele razy, ale....
czy myślicie, że jeśli brałam już dwa rodzaje antybiotyków, wszelkiego rodzaju maści i kremy i nie wyleczyłam tego świństwa, nawet poprawy nie widziałam to myślicie, że tonik pichtowy mi pomoże?? I ewentalnie jak długo musiałabym czekać na jakiekolwiek efekty
A swoją drogą - szkoda, że trądzik nie jest modny
Stary 2006-05-06, 21:25   #20
diablica699
Raczkowanie

Dot.: Trądzik!! ;)

wiesz,ja w tym tygodniu zrobilam sobie ten tonik i, mimo ze dobrze oczyszcza,to nie daje efektow na dlugo. ale moze Tobie pomoze?
powodzenia
diablica699 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-22, 17:39   #21
mostek81
Przyczajenie

Unhappy Trądzik!!!!

Witam! Napewno nie jestem pierwszą i nie ostatnią osobą, która pisze i walczy z trądzikiem. Mam 25 lat i nadal się z nim borykam. Najbardziej dokuczliwe są wypryski na plecach, jest ich mnóstwo i cieżko mi nad nimi zapanować. Są one duże i często bolesne. Myslałam, że w tym wieku powinno to ustąpić, ewentualnie zmniejszyć się. Na twarzy też mi sie pojawiają, ale juz mniej i mniejsze. Łatwiej je wyleczyć. Stosowałam już setki preparatów, leczyłam to u dermatologów i bez efektu. Czy są jakies dobre i skuteczne sposoby walki z trądziekiem?? Czy możecie zasugerować jakieś metody lub specjalistów do których się udać??? Czy ktoś wygrał walkę z tą zmorą???
mostek81 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-22, 20:27   #22
malgoocha
Przyczajenie

Dot.: Trądzik!!!!

polecam forum http://www.luskiewnik.gower.pl/PRYSZCZE2002.htm
malgoocha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 19:42   #23
Madusia23
Raczkowanie

Wink trądzik!!!

witam wszystkie dziewczyny,chcialam z wami sie podzielic moim spstrzezeniem,od jakis 3 lat borykam sie z radzikiem,tradzik pojawil sie jak zaczelam eksperymentowac z kosmetykami kolorowymi,wczesniej nie uzywalam podkladow pudrow itp,wiekszosc firm na naszym rynku moja buzia musiala przetestowac a to nowy krem a to tonik czy maseczka,zazwyczaj drogie i nie skuteczne ,nie wspomne juz o wizytach dermatologicznych,nie dawno wrocilam z urlopu,wyrzucilam wszystkie kremiki maseczki nic nie warte,w mojej kosmetyczce znajduje sie krem za 8 zl z seri lirene,maseczka piling i tonik z seri ziaja za laczna wartosc ok 15zl.Stosuje to ok 2 tygodni i tylko to,moja cera nie ma jednej chrostki,jest gladka i przede wszytskim nie daje podkladów,dziewczyny czym wiecej tych dziadostw dajemy na twarz tym bardziej gorzej nasza cera reaguje,zycze wszytkim dziewczyna udanej walki z "oszpetami"
Madusia23 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 19:57   #24
TOMORROW
Zakorzenienie

Dot.: trądzik!!!

niekoniecznie musi tak być

gdy kiedyś borykałam się z widocznym trądzikiem, bałam sie, co będzie jak zacznę go ukrywać-ale ani mocno kryjący podkład ani puder matujący nie pogorszyły mi stanu cery
TOMORROW jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 20:15   #25
Emilia1
Zakorzenienie

hmm, zależy jaki miałaś rodzaj trądziku, bo możliwe ze mógłby być to trądzik kosmetyczny, ale nie musi jak pisze Tomorow. miałaś ropne wykwity? moze samoistnie zanikł, być moze uzywałaś kosmetyków które zatykały Cie
Emilia1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 20:46   #26
weronika121
Przyczajenie

od 5 lat "walcze" z tradzikiem lecz z daremnym skutkiem. podobnie jak zalozycielka tego watku kupowalam wszyskie nowosci kremy, toniki itd na ktore wydawalam sporo pieniedzy z nadzieja ze w koncu ktorys okaze sie ten wlasciwy. przez ten caly okres wychodzac z domu chociaz by do sklepu musze nalozyc podklad. moja skora ma wyrazne zaczerwienienie od makijazu, uzywam podkladu. poradzcie co moge zrobic aby sie nie malowac i wyjsc z domu wygladajac "przyzwoicie" tzn mam na mysli to zeby ktos polecil mi jakis lek, kosmetyk lub cos innego ktory wam pomogl moze i mnie pomoze. tylko nie piszcie o wizycie u dermatologa bylam juz u 2 i do trzeciego sie juz nigdy nie wybiore. wszystkie leki okazaly sie nieskuteczne a nawet nastapilo po nich pogorszenie.
weronika121 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 22:32   #27
organizm
Zakorzenienie

Ja też się z tym nie zgodzę. Już z 4 lata borykam się z tym problemem, zaczęłam mając ok 12lat. NIGDY nie używałam podkładów, pudrów ani nic w tym stylu, zawsze ograniczałam się do potrzebnego minimum tj żel, krem nawilżający + coś od dermatologa i czasami tonik a jakoś pomimo tego trądzik sam mi nie zszedł.
organizm jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 11:46   #28
bąbelek_82
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Emilia1
hmm, zależy jaki miałaś rodzaj trądziku, bo możliwe ze mógłby być to trądzik kosmetyczny, ale nie musi jak pisze Tomorow. miałaś ropne wykwity? moze samoistnie zanikł, być moze uzywałaś kosmetyków które zatykały Cie
Dokładnie, to raczej pasuje do trądziku kosmetycznego.
Taki problem miała moja kuzynka, której buzia wyglądała źle. Używała wielu kosmetyków i leków zaleconych przez dermatologów i nic. Dopiero koleżanka, która studiowała kosmetologię powiezdiała, że to wygląda na trądzik kosmetyczny. I sprawdziło się. Odstawiła prawie wszystko i jest znacznie lepiej.

bąbelek_82 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 11:57   #29
monisciopaga
Raczkowanie

hej ciekawe to co piszesz o tym tradziku... ja mam problem z tradzikiem tylko ze ja mam takie podskorne krostki...i tak samo biegalam do dermatologa bralam rozne witaminy i antybiotyki bylam na diecie i smarowalam sie roznymi smierdzacymi plynami i nic nie pomoglo...teraz uzywam kremu benzacne i oczyszczam sobie twarz tonikiem i kremem z firmy nastolatka i jest o wiele lepiej...tylko ze ja nakladam podklad...i krosti wyskakuja...czy te wszystkie rzeczy ktore nosisz w torebce pomoga na krostki podskorne?? pozdrawiam
Stary 2007-01-11, 12:56   #30
nelx
Przyczajenie

Dot.: Trądzik!!!!

wiesz, ja mam dopiero 13 lat, ale mam ogromny problem z tradzikiem ( na plecach równiez ). Polecam ci antybiotyk, na recepte, ktora moze wydac ci zwykly lekarz, nawet rodzinny. (nie wiem czy tobie pomoze, ale mi pomaga najlepiej ze wszystkich ktorych uzywalam.) a mianowicie nosi on nazwe: 'Aknemycin' ( maść ). nei jest on zbyt drogi,i za ta cenę moim zdaniem naprawde sie opłaca powodzenia
nelx jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości