za młoda na...za stara na ... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-01-19, 13:53   #1
adhara
Raczkowanie

za młoda na...za stara na ...

cóz słowa piosenki idealnie pasują do obrazu mojej bużki. od ok. 9 lat walczę z trądzikiem, jestem na etapie diane 35 i przestałam używać wszystkich aptecznych smarowideł bo twarz jest już tym wszystkim zmasakrowana.
mam 23 lata i straszny problem z wyborem kosmetyków dla siebie, więc nie używam niczego (!!!) kiedy sięgam po serie dla cer trądzikowych buzia suszy się niemiłosiernie, jestem na to za stara. sięgając po coś nawilżającego efekt przeciwny - przetłusczanie i wysyp. wiem że powinnam juz zacząć używać kosmetyków ale nie wiem jakich, staję przed półką uginającą się od kosmetyków i nie wiem co począć.

więc kochane czekam na wasze wskazówki i rady...
adhara jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-19, 14:02   #2
TakaJaaa
Raczkowanie

Re: za młoda na...za stara na ...

ja też miałąm takie problemy i jedyne co mi pomogło to picie zielonej herbatki i drożdży teraz mam ładna buzię i tyle samo latek co Ty
TakaJaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-19, 14:14   #3
mojave
Raczkowanie

mampodobny problem i właśnie od wpływem lektury na wizazu przymierzam sie do krem z kwasami BHA. Może też o tym pmyśliz? Wzuc w wyszukiwarke hasło "kwasy" jest mnóstwo postów na ten temat, są też artykułu Basi na tenemat, wartopoczytać.
mojave jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-19, 14:28   #4
adhara
Raczkowanie

oj niestety z kwasami mam nieprzyjemne doświadczenia, po kuracji mam super sucha skórę i starsza o dobrych parę lat. jednym słowem mi ie służyły.

z jednej strony musiałabym walczyć z trądzikiem, ale nie już tak agresywnymi kosmatykami, a z drugiej pomyśleć o dobrym odżywieniu i nawilżeniu...

ciekawi mnie też jak wy 20-paro latki z buzią z problemami dbacie o bużki ??
Stary 2005-01-21, 17:46   #5
kaori
Raczkowanie

Hej! Skóra przetluszcza sie, bo broni sie przed wysuszeniem. Jesli bedziesz ja nawilzala, to przestanie potrzebowac tluszczu i ograniczy jego produkcje do niezbednego minimum. A tluszcz w polaczeniu z brudem i kurzem, to wiadomo - tworzenie sie zmian skórnych. Najprawdopodobniej dlatego mialas "wysypy", bo uzywalas kremów/maseczek nawilzajacych, ktore zatykaly pory. Poszukaj jakichs niezatykajacych, popatrz na KWC... Mozesz ew. uzywac czegos przeciwtradzikowego do mycia (te zazwyczaj gleboko oczyszczaja skóre) i lekki krem nawilzajacy, najlepiej hypoalergiczny (bo przyczyna wysypow moglo byc uczulenie) - ja tak robie. A poza tym - polecam serie 20 firmy Eris - np. pianke antybakteryjna niebieska (ja mam ponizej 20 lat) - jest delikatna. Popatrz na to:
http://www.eris.pl/porady_kosmetyczne.php?id=2
i to:
http://www.eris.pl/porady_kosmetyczne.php?id=13
Mam nadzieje, ze Ci pomoglam choc troche Pozdrawiam!

www.odezwijsie.pl - jeżeli popierasz pomysł i chcesz pomóc odnaleźć się wszystkim nieszczęśliwie zakochanym duszyczkom, dołącz do nas i ustaw taki podpis!
kaori jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-21, 21:06   #6
Smoczyca
Zakorzenienie

GG do Smoczyca

Wiesz, naprawdę nie jesteś jedyna na tym forum która ma problemy z cerą po 20 roku zycia - jest nas tu dużo o podobnych problemach i to starszych od Ciebie o naszych zmaganiach piszemy zawsze tu na forum, o odkryciach i porazkach również - możesz przejrzeć posty moje, Nan, Pixie7 czy Martiene Radze poszukać dobrze w archiwum - były i wspomniane kwasy, brevoxyl i cała masa innych. Powiem szczerze że mi już sie nie chce po raz kolejny pisać tego samego, powiem tylko że Kaori bardzo mądrze napisała, trzeba nawilżać bo nadmierne wysuszanie to więcej sebum, trzeba pamiętac o dokładnym oczyszczaniu skóry, glinki, peelingi, dbać o ochronę przeciw promieniowaniu w dzień itd itd. Nie skreslałabym tak od razu kosmetyków z kwasami, może miałaś niewłaściwie je dobrane, albp stężenie było zbyt duże, albo skóra wydelikacona...

Smoczyca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-23, 11:33   #7
adhara
Raczkowanie

dziewczyny wielkie dzięki, myślałam że nikt nie odpowie. postaram się bardziej nawilżać bużkę, no i poszukam dobraj serii. bardzo dziękuję, jeszcze przeszukam forum a w razie wątpliwości mam nadzieję ze moge się do was złosić.
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości