Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-03-29, 22:24   #571
virka
Zakorzenienie

Dot.: Czarna rzodkiew- sposób na piękne i zdrowe włosy? Jak stosować? Nasze rady, opi

Cytat:
Napisane przez Zu2ia Pokaż wiadomość
dzisiaj pierwszy raz uzylam olejow, co prawda nie z rzepa (to jutro:P) tylko z nafta i olejkiem rycynowym. efekt, wlosy slicznie pachna (pomarancza) i sa mieciutkie;P

jutro mieszanka z sokiem z rzepy, zobaczymy czy tak samo milo bedzie pachniec:p
Na pewno
Cieszę, się, że jesteś zadowolona

Cytat:
Napisane przez Benek23 Pokaż wiadomość
I jak tam dzioiewczynki? "Rzepkujecie" się? ("rzodkiewkujecie"? ). Ja zaraz idę zrobić soczek i nakładam na skalp. Dziś już po raz piąty
Cytat:
Napisane przez karla_92 Pokaż wiadomość
Chyba tak Z tego co wiem Virka tak robi i działa
Tak Virka jak ma rzepkę to stosuje raz w tygodniu i widzi efekty , ale jako iż ostatnio nie ma możliwości nabyć rzepki więc ma chwilowy zastój w "rzepkowaniu", efektów brak

virka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-29, 22:30   #572
kitay
Raczkowanie

Dot.: Czarna rzodkiew- sposób na piękne i zdrowe włosy? Jak stosować? Nasze rady, opi

a jak zamieni sie rzepke na chrzan, to postepowanie mabyc takie same, tzn sok tylko sie wciera?
kitay jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-29, 22:31   #573
virka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kitay Pokaż wiadomość
a jak zamieni sie rzepke na chrzan, to postepowanie mabyc takie same, tzn sok tylko sie wciera?
Tak jest

Stary 2008-03-29, 23:44   #574
Benek23
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez virka Pokaż wiadomość

Tak Virka jak ma rzepkę to stosuje raz w tygodniu i widzi efekty , ale jako iż ostatnio nie ma możliwości nabyć rzepki więc ma chwilowy zastój w "rzepkowaniu", efektów brak
Biedna VIRKA....
Benek23 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-30, 13:28   #575
virka
Zakorzenienie

Cytat:
Biedna VIRKA....
Dzięki
Rozmyślam, żeby zastępczo z powodu braku rzepki, wcierać seboradin z czarną rzepą...Bo rzepa na prawdę daje u mnie efekty

Stary 2008-03-30, 13:50   #576
Benek23
Zakorzenienie

Cytat:
Dzięki
Rozmyślam, żeby zastępczo z powodu braku rzepki, wcierać seboradin z czarną rzepą...Bo rzepa na prawdę daje u mnie efekty
Może i tak... Może ten Seboradin to nie głupi pomysł.
Stary 2008-03-30, 14:41   #577
karla_92
Zakorzenienie

Cytat:
Dzięki
A co z alkoholem? Ryzykujesz? Bo ja też sie zastanawiam nad tym seboradinem, ale 2 rzeczy mnie powstrzymują - zapach i ten denat
karla_92 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-30, 15:16   #578
Zu2ia
Rozeznanie

ja uzywalam seboradinu jakos przez 3 miesiace, efekt byl ale nie tak jak po naturalnej rzepce. a alkohol nie wyrzadzil szkod, bo nakladalam seboradin TYLKO na skore glowy, wlosy byly suche

Moje Kochanie
Zu2ia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-30, 15:46   #579
kitay
Raczkowanie

a ja stosowalam i efektow w postaci przyspieszenia porostu nie bylo
Stary 2008-03-30, 17:50   #580
karla_92
Zakorzenienie

Cytat:
ja uzywalam seboradinu jakos przez 3 miesiace, efekt byl ale nie tak jak po naturalnej rzepce. a alkohol nie wyrzadzil szkod, bo nakladalam seboradin TYLKO na skore glowy, wlosy byly suche
Ale mi tez chodzi o skóre bo może podrażnic i wysuszyc
Stary 2008-03-30, 18:08   #581
Benek23
Zakorzenienie

Cytat:
Ale mi tez chodzi o skóre bo może podrażnic i wysuszyc
Mi Seboradin na przykład nie podrażniał skóry głowy. Tylko że zauważyłam że moja skóra głowy całkiem dobrze znosi wszelkie alkohole - w przeciwieństwie do samych włosów
Stary 2008-03-30, 19:11   #582
Zu2ia
Rozeznanie

wlasnie moja skora glowy tez dobrze znosi wszelkie nowosci z alkoholem jak i bez.

wlasnie siedze z rzepka na wlosach;> dolalam olejku lawendowego i nic poza nim nie czuje;D zobaczymy jak bedzie jak zmyje ale jestem dobrej mysli

tylko chyba troszke przesadzilam z iloscia olejku. ile tak srednio lejecie kropelek olejku na porcje soku na jedno uzycie?

Moje Kochanie
Zu2ia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-30, 19:46   #583
Benek23
Zakorzenienie

Cytat:
wlasnie moja skora glowy tez dobrze znosi wszelkie nowosci z alkoholem jak i bez.

wlasnie siedze z rzepka na wlosach;> dolalam olejku lawendowego i nic poza nim nie czuje;D zobaczymy jak bedzie jak zmyje ale jestem dobrej mysli

tylko chyba troszke przesadzilam z iloscia olejku. ile tak srednio lejecie kropelek olejku na porcje soku na jedno uzycie?
Ja wlewam pięć kropelek olejku rozmarynowego do soku z rzodkwi.
Stary 2008-03-30, 20:12   #584
rudeee
Raczkowanie

seboradin nie ma w składzie denatu, tylko zwykły alkohol.

Używam już od bardzo dawna (z 7 butelek co najmniej) i jestem bardzo zadowolona. Nie wypadają mi po nim włosy w ogóle i w dodatku BARDZO przyśpiesza porost. Jak zaczynam nową butelkę, to potrafią mi urosnąć z 2 cm w 2 tygodnie Kwestia tylko, żeby po każdej butelce robić przerwę, bo potem się przyzwyczaja skóra głowy i już takiego kopa włosy nie mają.

Nie zauważyłam też żadnego podrażnienia, wręcz łagodzi jak coś (np. szampon) mi podrażni skórę.
rudeee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-30, 21:59   #585
virka
Zakorzenienie

Cytat:
Może i tak... Może ten Seboradin to nie głupi pomysł.
Cytat:
A co z alkoholem? Ryzykujesz? Bo ja też sie zastanawiam nad tym seboradinem, ale 2 rzeczy mnie powstrzymują - zapach i ten denat
Ale Seboradin nie ma denata w składzie, jak by miał, nawet bym o nim nie myślała, bo denat to mój wróg numer 1
I chyba się skuszę, na 1 flaszeczkę
Zobaczę, najwyżej nie zda egzaminu...

Wiadomo, że to nie to samo co naturalna rzepka, ale z braku laku...
Jeśli alkohol nie będzie mi szkodził, to lepiej seboradin z rzepką niż nic, a do rzepki wrócę za każdym razem jak ją znajdę

Stary 2008-03-30, 22:35   #586
kitay
Raczkowanie

w takim razie jak czesto wcieralas seboradin i jak dlugie robilas przerwy?
Stary 2008-03-30, 22:46   #587
nicki86
Zadomowienie

Witajcie dziewczyny
Ja jakieś dwa miesiace temu używałam Seboradinu, zużyłam jeden szampon i jedną tą wcierkę w skórę W sumie spektakularnych efektów nie zauważyłam, ale w sumie nie wypadały mi za bardzo... włosy raczej rosły w swoim tępie, choć może coś przeoczyłam bo ich nie mierzyłam Smrodek da się przeżyć, choć do miłych nie należy Dzisiaj jestem po drugiej wcierce z soku z czarnej rzodkwi i nie wiem w sumie jakie efekty będą na dłuższą metę, ale jakoś bardziej mnie on zachęcił niż seboradin.. podoba mi się te lekkie mrowienie po wcieraniu, czuje że działa Dla mnie zapach jest znośny całkiem, czego nie mogę powiedziec o reszcie domowników chyba muszę zmierzyc moje włosy i wtedy będę wiedziała czy na wzrost podziała
nicki86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-30, 23:24   #588
rudeee
Raczkowanie

Cytat:
w takim razie jak czesto wcieralas seboradin i jak dlugie robilas przerwy?
Pytanie chyba do mnie

Po każdym myciu czyli codziennie, przy mokrych wlosach bo wtedy w nie nie wsiąka, tylko wciera się w skórę. Przy okazji robię solidny masaż (co najmniej 5 minut). Przerwę robię wtedy, kiedy skończy mi się opakowanie. Odstawiam na jakieś dwa tygodnie i kupuję kolejne. Próbowałam w przerwie zmienić na kurację wzmacniającą Joanny ale nie spełniła moich oczekiwań, ale przydało się opakowanie z aplikatorem - teraz mam w nim seboradin właśnie
Stary 2008-03-31, 09:16   #589
kitay
Raczkowanie

dziekuje za odp w sumie nasunelo mi sie kolejne pyt, na jak mw dlugo CI starczalo jedno opakowanie? nie powinno sie danego specyfiku uzywac min 3 mc? zczy rzeczywiscie lepiej jest wcierac wcierki w wilgotne wlosy zeby skladniki w nie nie wnikaly?

Edytowane przez kitay
Czas edycji: 2008-03-31 o 09:48
Stary 2008-03-31, 09:44   #590
DeathDealer
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez rudeee Pokaż wiadomość
seboradin nie ma w składzie denatu, tylko zwykły alkohol.
Denat, to zanieczyszczona wersja zwykłego alkoholu, aby nie nadawał się do picia. W praktyce, jeśli chodzi o efekty używania, wychodzi właściwie na to samo - i jedno i drugie tam samo działa na skórę.
DeathDealer jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-31, 11:36   #591
rudeee
Raczkowanie

Cytat:
dziekuje za odp w sumie nasunelo mi sie kolejne pyt, na jak mw dlugo CI starczalo jedno opakowanie? nie powinno sie danego specyfiku uzywac min 3 mc? zczy rzeczywiscie lepiej jest wcierac wcierki w wilgotne wlosy zeby skladniki w nie nie wnikaly?
Nie ma za co

Opakowanie wystarcza mi na od 3 tygodni do miesiąca. Co do używania 3 miesiące - nie wiem, jak to jest dokładnie, ale ja wolę jednak robić przerwy częściej, żeby całkiem nie przesuszyć skóry głowy. Ja chcę je po prostu wzmocnić i przede wszystkim przyśpieszyć ich wzrost, a w ten sposób działa moim zdaniem najlepiej.

Co do wcierek - to zależy jakie to wcierki. Te na bazie alkoholu wcieram zawsze w mokre, bo one mają działać na skórę głowy, a nie na włosy (wysuszyłyby je). Dodatkowo jest to spora oszczędność - przy wcieraniu w suche zużywa się dużo więcej.

Co do alkoholu denaturowanego - nie zgodzę się, że to to samo co zwykły alkohol. Używałam wcierek z jednym i z drugim - ten denaturowany przesuszył mi skórę głowy do tego stopnia, że nie natłuszczała się nawet po 5 dniach. W dodatku okropnie podrażnił, co nigdy się nie zdarzało przy zwykłym. Widać to, czym go zanieczyszczają ma wpływ na niektórych.
Stary 2008-03-31, 11:40   #592
rudeee
Raczkowanie

Sprawdziłam, co dodaje sie do denaturatu - głównie pirydyna, która jest substancją szkodliwą (może podrażniać) a także higroskopijną - co może przyczyniać się do znacznego przesuszenia skóry.
Stary 2008-03-31, 12:36   #593
karla_92
Zakorzenienie

Cytat:
Ale Seboradin nie ma denata w składzie, jak by miał, nawet bym o nim nie myślała, bo denat to mój wróg numer 1
I chyba się skuszę, na 1 flaszeczkę
Zobaczę, najwyżej nie zda egzaminu...

Wiadomo, że to nie to samo co naturalna rzepka, ale z braku laku...
Jeśli alkohol nie będzie mi szkodził, to lepiej seboradin z rzepką niż nic, a do rzepki wrócę za każdym razem jak ją znajdę
A ja bylam pewna ze to denat
Ja chyba też kupie tą flaszeczke Najwyżej bede potem leczyc ten łupież i łojotok

Cytat:
Napisane przez DeathDealer Pokaż wiadomość
Denat, to zanieczyszczona wersja zwykłego alkoholu, aby nie nadawał się do picia. W praktyce, jeśli chodzi o efekty używania, wychodzi właściwie na to samo - i jedno i drugie tam samo działa na skórę.
Czyli dużo sie nie pomylilam
Stary 2008-03-31, 12:42   #594
virka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez karla_927076481
A ja bylam pewna ze to denat
Ja chyba też kupie tą flaszeczke Najwyżej bede potem leczyc ten łupież i łojotok
Ja też kupię
Będziemy obserwowały skórę i sie okaże czy nam służy czy nie

Cytat:
Napisane przez karla_927076481
Czyli dużo sie nie pomylilam
Niekoniecznie , bo jednak oczyszczenie tego denata daje bardzo dużo
I jest mnóstwo rodzajów alkoholi stosowanych w kosmetyce, nawet takie, które mają działanie nawilżające

Stary 2008-03-31, 13:01   #595
karla_92
Zakorzenienie

Cytat:
Niekoniecznie , bo jednak oczyszczenie tego denata daje bardzo dużo
I jest mnóstwo rodzajów alkoholi stosowanych w kosmetyce, nawet takie, które mają działanie nawilżające
Teraz juz zauważylam co napisala Rudeee
Stary 2008-03-31, 22:11   #596
Benek23
Zakorzenienie

Oj dziewczynki nie dobre!!! Tak o tym Seboradinie pisałyście, że w końcu poleciałam do sklepu i go sobie kupiłam!!! Ale to w sumie i dobrze, bo wczoraj skończył mi się tonik Goldwell.
Stary 2008-03-31, 22:38   #597
virka
Zakorzenienie

Cytat:
Oj dziewczynki nie dobre!!! Tak o tym Seboradinie pisałyście, że w końcu poleciałam do sklepu i go sobie kupiłam!!! Ale to w sumie i dobrze, bo wczoraj skończył mi się tonik Goldwell.
To zdawaj relacje
Ja chyba zakupię jutro

Stary 2008-03-31, 23:06   #598
Benek23
Zakorzenienie

Cytat:
To zdawaj relacje
Ja chyba zakupię jutro
Ok. Ja ten tonik Seboradinu juz miałam - jakies dwa miesiące temu zużyłam jedną buteleczkę ( ale jedna buteleczka to chyba za mało, żeby cos podziałało, prawda? ). Potem zużyłam jedną toniku Goldwella no i teraz znowu Seboradin kupiłam.
Stary 2008-04-01, 10:13   #599
virka
Zakorzenienie

Cytat:
Ok. Ja ten tonik Seboradinu juz miałam - jakies dwa miesiące temu zużyłam jedną buteleczkę ( ale jedna buteleczka to chyba za mało, żeby cos podziałało, prawda? ). Potem zużyłam jedną toniku Goldwella no i teraz znowu Seboradin kupiłam.
No liczyłabym choć na jakieś drobne efekty po jednej butelce...

Idę jeszcze dzisiaj na poszukiwania rzepki, jak nie znajdę to kupię seboradin, a jak znajdę, to będę mega happy

Stary 2008-04-01, 10:25   #600
Benek23
Zakorzenienie

Cytat:
No liczyłabym choć na jakieś drobne efekty po jednej butelce...

Idę jeszcze dzisiaj na poszukiwania rzepki, jak nie znajdę to kupię seboradin, a jak znajdę, to będę mega happy
No widzisz....A efektów u mnie nie było w sumie...
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości