Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-10-31, 08:45   #1141
la figa
Wtajemniczenie

Dot.: Czarna rzodkiew- sposób na piękne i zdrowe włosy? Jak stosować? Nasze rady, opi

tak witamy

ja teraz mialam krotka przerwe, ale dzisiaj wracam do wcierania
Stary 2012-10-31, 17:27   #1142
carmirose
Raczkowanie

Dot.: Czarna rzodkiew- sposób na piękne i zdrowe włosy? Jak stosować? Nasze rady, opi

Wiecie co się stało ? (
Wchodzę do ostatniego warzywniaka w okolicy i zapytałam :"czy dostanę może czarną rzodkiew?" , po czym pani odparła "ach , przed chwilą sprzedałam ostatnią" .
(
carmirose jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-02, 21:57   #1143
uolcia
Rozeznanie

Jakoś ostatnio nie wcierałam rzepy, bo za dużo roboty z sokowirówką ale dzisiaj ją starłam i wycisnęłam sok- dużo szybciej znowu nie czułam żadnego działania na skórze, za to śmierdziała intensywniej niż ostatnio i skórka jędrna więc mam nadzieję że była ok
No i tak btw wydaje mi się że w tesco są najlepsze. W warzywniakach często stare i miękkie
uolcia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 19:02   #1144
m000nia
Przyczajenie

a wiecie moze gdzie w gdansku mozna kupic rzepke?
m000nia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 19:12   #1145
m000nia
Przyczajenie

a wiecie gdzie mozna w gdansku dostac rzepke?
m000nia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 21:00   #1146
medsik
Zadomowienie

GG do medsik

nie za bardzo jestem w temacie, ale dziewczyny, co sądzicie o TYM ? będzie do wcierania?
medsik jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 10:07   #1147
carmirose
Raczkowanie

mnie by zmartwiła ta sól w składzie soku , bałabym się, że mnie przesuszy czy coś :P
carmirose jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 10:13   #1148
medsik
Zadomowienie

GG do medsik

O, faktycznie. A ja i tak suchogłowa
medsik jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-17, 20:59   #1149
effa_j
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 1

zakupilam rzepe ( 7,5kg) i mam zamiar przeprowadzic kuracje czy aktualnie ktos tez sie kuruje??
effa_j jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 22:54   #1150
zapaałka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość
zakupilam rzepe ( 7,5kg) i mam zamiar przeprowadzic kuracje czy aktualnie ktos tez sie kuruje??
melduję się jestem właśnie po 5. sesji z rzepką, a stosuję co 2. dzień przekopałam się przez cały wątek i aż nie wierzę, że minęło już 5 lat od czasu kiedy robiłam swoją pierwszą i jedyną jak dotąd kurację sokiem z rzepy

Masz dobre miejsce do jej przechowywania? Zadbaj o to, jeżeli nie chcesz wyrzucić za kilka dni 7 kg uschniętej i starej rzepki

Edytowane przez zapaałka
Czas edycji: 2013-02-19 o 22:56
zapaałka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 08:51   #1151
effa_j
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
melduję się jestem właśnie po 5. sesji z rzepką, a stosuję co 2. dzień przekopałam się przez cały wątek i aż nie wierzę, że minęło już 5 lat od czasu kiedy robiłam swoją pierwszą i jedyną jak dotąd kurację sokiem z rzepy

Masz dobre miejsce do jej przechowywania? Zadbaj o to, jeżeli nie chcesz wyrzucić za kilka dni 7 kg uschniętej i starej rzepki
hej milo, ze ktos tu jeszcze zaglada. Ja jestem nowicjuszem jesli chodzi o swiezy sok z rzepy, ale pokladam w nim duze nadzieje
Jakie efekty mialas po stosowaniu rzepy i jak dlugo trwala twoja kuracja?
Rzepe na razie przechowuje w piwnicy, wyczytalam ze dobrze jest ja wsadzic do wiaderka i zasypac piaskiem i postawic w piwnicy zeby nie gnila i nie wysychala. A Ty kupujesz na biezaco czy tez masz wieksze zapasy?
Stary 2013-02-20, 18:00   #1152
zapaałka
Zakorzenienie

Cytat:
hej milo, ze ktos tu jeszcze zaglada. Ja jestem nowicjuszem jesli chodzi o swiezy sok z rzepy, ale pokladam w nim duze nadzieje
Jakie efekty mialas po stosowaniu rzepy i jak dlugo trwala twoja kuracja?
Rzepe na razie przechowuje w piwnicy, wyczytalam ze dobrze jest ja wsadzic do wiaderka i zasypac piaskiem i postawic w piwnicy zeby nie gnila i nie wysychala. A Ty kupujesz na biezaco czy tez masz wieksze zapasy?
Ja swoją rzepkę kupuję raczej na bieżąco, co kilka dni po 3-4 sztuki (kuruję się razem z mamą), głównie ze względu na to, że nie mam jej gdzie przechowywać, a i sklep z zapasami pod nosem, więc póki co problemu nie ma
Moje efekty.. nie były takie jakich bym się spodziewała, liczyłam bowiem na znaaaaczne przyspieszenie porostu, a 'jedyne' co zauważyłam to mniejsze przetłuszczanie i wzmocnienie włosów. No i smród jaki towarzyszył mi jeszcze przynajmniej miesiąc po zakończeniu kuracji, gdy moje włosy poczuły chociażby odrobinę wilgoci.. A jednak coś mi odbiło i mam zamiar się znowu troszkę pomęczyć, moje włosy nie są zniszczone ani słabe, ot cienkie i wolno rosnące z natury, ale zawsze jakieś dodatkowe wzmocnienie się przyda

A co Ciebie skłoniło to tych tortur?
Stary 2013-02-22, 09:03   #1153
effa_j
Wtajemniczenie

Cytat:
Ja swoją rzepkę kupuję raczej na bieżąco, co kilka dni po 3-4 sztuki (kuruję się razem z mamą), głównie ze względu na to, że nie mam jej gdzie przechowywać, a i sklep z zapasami pod nosem, więc póki co problemu nie ma
Moje efekty.. nie były takie jakich bym się spodziewała, liczyłam bowiem na znaaaaczne przyspieszenie porostu, a 'jedyne' co zauważyłam to mniejsze przetłuszczanie i wzmocnienie włosów. No i smród jaki towarzyszył mi jeszcze przynajmniej miesiąc po zakończeniu kuracji, gdy moje włosy poczuły chociażby odrobinę wilgoci.. A jednak coś mi odbiło i mam zamiar się znowu troszkę pomęczyć, moje włosy nie są zniszczone ani słabe, ot cienkie i wolno rosnące z natury, ale zawsze jakieś dodatkowe wzmocnienie się przyda

A co Ciebie skłoniło to tych tortur?
A czy ja dobrze kojarze Cie z watku o kosmetykach naturalnych?
A ja postanowilam pomaltretowac sie sokiem z rzepy w celu wzmocnienia cebulek wlosow i szybszego porostu Niestety u mnie rzepa ciezko osiagalna jest i tylko na specjalne zamowienie dostepna wiec musialam od razu kupic caly worek Staram sie wcierac rzepe co 2 dzien czasem codziennie jak mi sie za duzo soku zrobi. Szkoda marnowac tak drogocenny plyn
Stary 2013-02-22, 13:13   #1154
zapaałka
Zakorzenienie

Cytat:
A czy ja dobrze kojarze Cie z watku o kosmetykach naturalnych?
A ja postanowilam pomaltretowac sie sokiem z rzepy w celu wzmocnienia cebulek wlosow i szybszego porostu Niestety u mnie rzepa ciezko osiagalna jest i tylko na specjalne zamowienie dostepna wiec musialam od razu kupic caly worek Staram sie wcierac rzepe co 2 dzien czasem codziennie jak mi sie za duzo soku zrobi. Szkoda marnowac tak drogocenny plyn
To chyba nie ja, czasem coś skrobnę na biochemii, ale nie pisałam chyba nic w wątku o kosmetykach naturalnych
Jak działa na Ciebie sok trzymany w lodówce? Pamiętam, że u mnie siła pieczenia była żadna, chyba że rzepka była już i tak wcześniej przemrożona Teraz już nie chomikuję w lodówce, zużywamy wszystko na świeżo, a rzepa chyba jakaś rasowa, bo głowa pali jak ogień
Jak długo planujesz się nacierać tym eliksirem?
Stary 2013-02-22, 13:37   #1155
effa_j
Wtajemniczenie

Cytat:
To chyba nie ja, czasem coś skrobnę na biochemii, ale nie pisałam chyba nic w wątku o kosmetykach naturalnych
Jak działa na Ciebie sok trzymany w lodówce? Pamiętam, że u mnie siła pieczenia była żadna, chyba że rzepka była już i tak wcześniej przemrożona Teraz już nie chomikuję w lodówce, zużywamy wszystko na świeżo, a rzepa chyba jakaś rasowa, bo głowa pali jak ogień
Jak długo planujesz się nacierać tym eliksirem?
a to moze cos pokrecilam do 2 dni sila razenia rzepy jest dosc duza pozniej te olejki eteryczne chyba wyparowuja bo nawet tak nie smiedoli Mnie czerep mocno pieczenie jak sie nasmaruje takim swiezutkim sokiem. Pewnie ze 2 mce mi zejdzie na zuzycie tego zapasu rzepy ktory aktulanie posialam, czyli caly worekJa dodatkowo wspomagam sie jeszcze drozdzami wiec ciezko bedzie obiektywnie ocenic dzialanie rzepy Na razie wystarczy mi ze po zastosowaniu mam dosc ladny efekt push up i to mnie bardzo cieszy
Stary 2013-02-22, 14:07   #1156
zapaałka
Zakorzenienie

Cytat:
a to moze cos pokrecilam do 2 dni sila razenia rzepy jest dosc duza pozniej te olejki eteryczne chyba wyparowuja bo nawet tak nie smiedoli Mnie czerep mocno pieczenie jak sie nasmaruje takim swiezutkim sokiem. Pewnie ze 2 mce mi zejdzie na zuzycie tego zapasu rzepy ktory aktulanie posialam, czyli caly worekJa dodatkowo wspomagam sie jeszcze drozdzami wiec ciezko bedzie obiektywnie ocenic dzialanie rzepy Na razie wystarczy mi ze po zastosowaniu mam dosc ladny efekt push up i to mnie bardzo cieszy
Ciekawa jestem czy po miesiącu możliwe są jakieś znaczne efekty - przyznam szczerze, że strasznie się boję przeciągnąć kurację do wiosny, ze względu na smród jaki mnie otaczał przy poprzedniej kuracji. Suplementuję się obecnie skrzypem z pokrzywą i cynkiem, a od marca mam zamiar włączyć też algi, więc kop powinien być i z zewnątrz i od wewnątrz, ale czy miesiąc z rzepką to nie za mało
Stary 2013-02-22, 14:18   #1157
effa_j
Wtajemniczenie

Cytat:
Ciekawa jestem czy po miesiącu możliwe są jakieś znaczne efekty - przyznam szczerze, że strasznie się boję przeciągnąć kurację do wiosny, ze względu na smród jaki mnie otaczał przy poprzedniej kuracji. Suplementuję się obecnie skrzypem z pokrzywą i cynkiem, a od marca mam zamiar włączyć też algi, więc kop powinien być i z zewnątrz i od wewnątrz, ale czy miesiąc z rzepką to nie za mało
Mysle, ze miesiac to niestety za krotko. Zazwyczaj sugerowane sa min 3 miesiace, zeby efekt byl widoczny. Gdzies wyczytalam, ze zeby zabic smrodek rzepki do soku mozna dodac lyczecke miodu. Sama nie probowalam bo zapach mi zupelnie nie przeszkadza
Stary 2013-02-22, 15:12   #1158
zapaałka
Zakorzenienie

Cytat:
Mysle, ze miesiac to niestety za krotko. Zazwyczaj sugerowane sa min 3 miesiace, zeby efekt byl widoczny. Gdzies wyczytalam, ze zeby zabic smrodek rzepki do soku mozna dodac lyczecke miodu. Sama nie probowalam bo zapach mi zupelnie nie przeszkadza
no właśnie, za pierwszym razem bawiłam się w to 2,5 miesiąca - do czasu kiedy u mnie na targu rzepa była jeszcze dostępna i wzmocnienie było całkiem widoczne miód dodaję jak mi się przypomni, ale nie zauważyłam, żeby zmieniał (bo o maskowaniu nie ma mowy) zapach soku. Ogólnie jest on dla mnie całkiem ok, tylko ten aromat jaki towarzyszył mi po kuracji, kiedy zaczynało kropić czy chociażby wybierałam się popływać na basenie myślałam, że może jestem jakaś wrażliwa czy przeczulona, ale kiedy przejrzałam wątek od nowa zauważyłam, że kilka dziewczyn miało ten sam problem.. dziwna sprawa
Stary 2013-02-25, 09:32   #1159
effa_j
Wtajemniczenie

Cytat:
no właśnie, za pierwszym razem bawiłam się w to 2,5 miesiąca - do czasu kiedy u mnie na targu rzepa była jeszcze dostępna i wzmocnienie było całkiem widoczne miód dodaję jak mi się przypomni, ale nie zauważyłam, żeby zmieniał (bo o maskowaniu nie ma mowy) zapach soku. Ogólnie jest on dla mnie całkiem ok, tylko ten aromat jaki towarzyszył mi po kuracji, kiedy zaczynało kropić czy chociażby wybierałam się popływać na basenie myślałam, że może jestem jakaś wrażliwa czy przeczulona, ale kiedy przejrzałam wątek od nowa zauważyłam, że kilka dziewczyn miało ten sam problem.. dziwna sprawa
dziwna sprawa moze to zalezy od skory glowy i ph albo innych czynnikow? ja po soku zawsze myje glowe 2 razy i nie zauwazylam zadnego przykrego zapachu pozniej ( moje najblizsze otoczenie tez nie bo pytalam i kazalam wachac ). U mnie rzepa niestety ciezko dostepna, ale bede sobie robic takie kuracje w miare mozliwosci
Stary 2013-02-25, 17:33   #1160
zapaałka
Zakorzenienie

Cytat:
dziwna sprawa moze to zalezy od skory glowy i ph albo innych czynnikow? ja po soku zawsze myje glowe 2 razy i nie zauwazylam zadnego przykrego zapachu pozniej ( moje najblizsze otoczenie tez nie bo pytalam i kazalam wachac ). U mnie rzepa niestety ciezko dostepna, ale bede sobie robic takie kuracje w miare mozliwosci
sprawa dziwna o tyle, że jak zmokną to śmierdzą, ale po nałożeniu szamponu wszystko jest już ok, może to kwestia tego, że z natury są cienkie i jakoś chłoną ten zapach?

a jak efekty? ja jestem po 8 wciereczce (muszę sobie zapisywać na wątku coby pamiętać jak to było za następne 5 lat ) i na razie jest błysk, fajnie się układają i to by było na tyle
Stary 2013-02-25, 18:24   #1161
effa_j
Wtajemniczenie

Cytat:
sprawa dziwna o tyle, że jak zmokną to śmierdzą, ale po nałożeniu szamponu wszystko jest już ok, może to kwestia tego, że z natury są cienkie i jakoś chłoną ten zapach?

a jak efekty? ja jestem po 8 wciereczce (muszę sobie zapisywać na wątku coby pamiętać jak to było za następne 5 lat ) i na razie jest błysk, fajnie się układają i to by było na tyle
Moje tez sa cienkie i delikatnePo rzepie wlosy chyba troche mniej sie przetluszczaja i sa fajnie odbite u nasady. Jesli chodzi o porost to tydz temu farbowalam wlosy i juz mam kilku mm odrost, ale nie wiem czy to zasluga rzepy czy drozdzy szkoda, ze nikt sie nie udziela na watku oprocz nas
Stary 2013-02-26, 11:48   #1162
zapaałka
Zakorzenienie

Cytat:
szkoda, ze nikt sie nie udziela na watku oprocz nas
o tym samym przed chwilą pomyślałam chociaż i tak dobrze, że nie piszę sama do siebie
Stary 2013-07-24, 11:08   #1163
rosagha
Raczkowanie

niech ktoś mi wytłumaczy..
czarna rzepa to co innego niż czarna rzodkiew? czy są to nazwy zamienne?
bo nie wiem o co się pytać w warzywniakach.
Widziałam białą rzodkiew (taka długa i jasna) a czarnej nie.

Czy ktoś może wie gdzie spotkać czarną rzepę/rzodkiew w Krakowie?
Widziałam w sklepie real, ale białą (rzodkiew).
A gdzie tylko się pytam po warzywniakach, to mówią że nie pojawiła się jeszcze, albo rzadko bywa.

Z góry dziękuję za pomoc!

24.09.12 OCM - nadal
11.10.12 Olej Budwigowy - piję ale z przerwami
rosagha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-02, 11:00   #1164
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek

Wpisy w blogu: 26

Wujek Google prawdę Ci powie -> KLIK.
Biała rzodkiew jest świetna do sałatek i na kanapki. Czarnej rzepy jeszcze nie ma. Będzie jesienią właśnie czarna na zewnątrz, w środku biała i śmierdząca

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-06, 20:03   #1165
rosagha
Raczkowanie

Już JEST!

Kupiłam ją dziś w Krakowie na Starym Kleparzu.

Właśnie siedzę z czepkiem na głowie opatulona w ręcznik i powiem tylko
że mam piekło na głowie!
Co za uczucie gorąca ..

Spróbowałam jej też oczywiście i smakowo też niesamowicie paaali! Zdecydowanie jest mocniejsza od czerwonej rzodkwi, białej nie jadłam, więc się nie wypowiem.

Także jak by ktoś szukał w Krk, to już wie gdzie.

Pozdrawiam

---------- Dopisano o 21:03 ---------- Poprzedni post napisano o 20:19 ----------

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
Wujek Google prawdę Ci powie -> KLIK.
Biała rzodkiew jest świetna do sałatek i na kanapki. Czarnej rzepy jeszcze nie ma. Będzie jesienią właśnie czarna na zewnątrz, w środku biała i śmierdząca
No właśnie nie wiem czy dobrze Wujek Google mi podpowiada.

Bo zanim znalazłam czarną rzepę na straganie - poszłam na skróty i kupiłam sok Ekomedica z czarnej rzepy.
I wydaje mi się że to nie to samo.
Sok z ekomediki jest brązowy, nie pachnie wcale rzodkwią i na pewno nie drażni skóry. I co najważniejsze nie ma smaku rzodkwi. Choć na etykiecie widnieje to samo warzywo, które dziś kupiłam.
Raz zastosowałam ten sok na włosy, ale stwierdziłam że się pomyliłam i to nie jest to o czym piszecie. No chyba, że z tym sokiem który kupiłam było coś nie tak...

24.09.12 OCM - nadal
Stary 2013-08-12, 13:00   #1166
zapaałka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez rosagha Pokaż wiadomość
Bo zanim znalazłam czarną rzepę na straganie - poszłam na skróty i kupiłam sok Ekomedica z czarnej rzepy.
I wydaje mi się że to nie to samo.
Sok z ekomediki jest brązowy, nie pachnie wcale rzodkwią i na pewno nie drażni skóry. I co najważniejsze nie ma smaku rzodkwi. Choć na etykiecie widnieje to samo warzywo, które dziś kupiłam.
Raz zastosowałam ten sok na włosy, ale stwierdziłam że się pomyliłam i to nie jest to o czym piszecie. No chyba, że z tym sokiem który kupiłam było coś nie tak...
Nie ma się co przejmować nazewnictwem rzepki, kilkukrotnie w tym wątku dziewczyny poruszały ten temat i pewnie nadal wiele ma problem z rozróżnieniem co jest co Kupujemy małe, 'okrągłe', czarne na zewnątrz i białe w środku, a w razie problemów przy zakupie warto podać 2 nazwy, a będzie większa pewność, że sprzedawca załapie o co nam chodzi.

Co do soku z Ekomedicy trzeba pamiętać ze sok butelkowany nigdy nie będzie taki jak świeżo wyciskany, szczególnie w przypadku rzepy. Wg zapewnień osoby pracującej w tej firmie, można go spokojnie stosować na 'zewnątrz' z dobrym rezultatem, ale na przykładzie soku domowego - im dłużej się go przechowuje tym słabszą ma moc rażenia, a tu przecież mamy wersję z kilkumiesięczną datą przydatności. Na pewno 'jakoś' zadziała, tak samo jak sok, przechowywany w postaci kostek lodu przez którąś z wizażanek, ale jeśli mamy możliwość stosowania jej w sezonie to gotowe soki i preparaty lepiej sobie odpuścić
Stary 2013-08-13, 13:32   #1167
rosagha
Raczkowanie

Cytat:
Kupujemy małe, 'okrągłe', czarne na zewnątrz i białe w środku,
toż właśnie takie coś widniało na etykiecie soku.
Ale skoro już znalazłam to coś, nie będę wnikała głębiej w nazewnictwo

Cytat:
Wg zapewnień osoby pracującej w tej firmie, można go spokojnie stosować na 'zewnątrz' z dobrym rezultatem, ale na przykładzie soku domowego - im dłużej się go przechowuje tym słabszą ma moc rażenia, a tu przecież mamy wersję z kilkumiesięczną datą przydatności.
a nawet krótszy, ten sok należało wypić w ciągu 21 dni od otwarcia

A ciekawa jestem czy zauważyłyście, że nie każda rzepka rzepce równa. Chodzi mi o ich intensywność działania, ostrość w smaku. Tak jak ze zwykłą rzodkiewką.
Czy to zależy od wielkości warzywa?
Bo kupiłam 3 sztuki i najbardziej paląca była ta najmniejsza.

24.09.12 OCM - nadal
Stary 2013-08-16, 20:47   #1168
zapaałka
Zakorzenienie

Cytat:
a nawet krótszy, ten sok należało wypić w ciągu 21 dni od otwarcia
Chodziło mi o kilkumiesięczną datę ważności, ale zapomniałam w sumie, że ich soki należy spożyć maksymalnie do 3 tyg. po otwarciu

Cytat:
A ciekawa jestem czy zauważyłyście, że nie każda rzepka rzepce równa. Chodzi mi o ich intensywność działania, ostrość w smaku. Tak jak ze zwykłą rzodkiewką.
Czy to zależy od wielkości warzywa?
Bo kupiłam 3 sztuki i najbardziej paląca była ta najmniejsza.
Z moich doświadczeń wynika, że im mniejsza tym zwykle miała więcej soku i większą siłę rażenia . Chociaż ty masz to szczęście, że rzepa jest 'świeża' tzn. jeszcze daleko jej do magazynowania. Ja swoje 2 kuracje przeprowadzałam zimą i czasem nawet najbardziej twarda i malutka rzepa w ogóle nie piekła - jak się później dowiedziałam na innym stoisku, ktoś nieumiejętnie ją przechowywał i po prostu przemarzła stąd taki efekt
Stary 2013-08-22, 09:01   #1169
rosagha
Raczkowanie

To mnie zmartwiłaś Zapaałka. Bo ostatnio wpadłam na pomysł by wyciskać sok z świeżej rzepy i zamrażać w małych pojemnikach.

W końcu rzepa chyba nie jest dostępna przez cały rok. I pomyślałam sobie, że może dałoby się zamrozić jej sok. Czy straciłaby swoje siły palące i właściwości?
Czy ktoś tego kiedyś próbował? Warto?

24.09.12 OCM - nadal
Stary 2013-08-22, 18:26   #1170
zapaałka
Zakorzenienie

Cytat:
To mnie zmartwiłaś Zapaałka. Bo ostatnio wpadłam na pomysł by wyciskać sok z świeżej rzepy i zamrażać w małych pojemnikach.

W końcu rzepa chyba nie jest dostępna przez cały rok. I pomyślałam sobie, że może dałoby się zamrozić jej sok. Czy straciłaby swoje siły palące i właściwości?
Czy ktoś tego kiedyś próbował? Warto?
Wszystko zależy od tego jaki masz plan kuracji. Jeśli ma to być intensywna kuracja to myślę, że nie ma co bawić się w zamrażanie tylko w czasie kiedy rzepa będzie dostępna stosować świeży sok przez np. 2-3 miesiące. Jeśli zależy Ci, żeby bawić się z tym cały rok, sok można mrozić ale na pewno nie będzie tak skuteczny jak świeżo wyciskany
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości