problem z paznokciami... prosze o pomoc - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Naturalne paznokcie

Notka

Naturalne paznokcie Manicure, pielęgnacja paznokci, odżywki do paznokci, choroby paznokci, olejowanie, lakiery do paznokci, sposoby na wzmocnienie paznokci.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-01-23, 21:31   #1
alcia
Raczkowanie

problem z paznokciami... prosze o pomoc

Jakiś tydzień temu zauważyłam za na moich dosyć długich paznokciach pojawiły się żółte plamy. Chodzi o trzy paznokcie u prawej ręki i dotyczy to tylko końcówek tj. białych paseczków paznokcia. Nie wiem czy plamki pojawiły się to powoli czy nagle. Plamki na pewno są od zewnątrz(od spodu paznokcia) myślałam, że może to brud, ale nie schodził myciem wygladało to tak jakby paznokieć się przebarwił? Jedna przez ten tydzień została taka sama, dwie wydaje mi się, że się powiększyły, tj. rozlały, a na palcu wskazującym cały paseczek zrobił się zółto-przezroczysty. Nigdy nie miałam jakiś problemów z paznokciami. Dodam, że są zdrowe i mocne. I dbam o higiene dłoni. Nie mam pojęcia co to może być boje się, że coś złego. Dziś obcięłam paznokcie na krótko i spiłowałam, tak, że nie ma już prawie tych plamek, (kawałek został widoczny tylko na jednym paznokciu ale boje się, że jak paznokcie będą rosły to one znowu się pojawią Bardzo was kochane proszę o pomoc
alcia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-23, 21:41   #2
kassiullek
Raczkowanie

Re: problem z paznokciami... prosze o pomoc

to jest oznaka grzybicy paznokcia,(to sa takie jakby polkola) jak najszybciej idz do dermatologa przypisze ci lakier przeciwgrzybiczny stosuje sie okolo pol roku, to ze takie cos sie pojawilo nie oznacza ze nie dbasz o higiene czy cos ale np przejechalas krawedzia paznokcia po czyms brudnym albo jakis przedmiot ktory byl wczsniej przyprudzony ale nie bylo widac tego niestety tak juz z tym jest/ jesli mozesz to zrob zdj tych paznokci
kassiullek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-23, 21:48   #3
alcia
Raczkowanie

jejku jakąś godzine temu skończyłam je piłować czy to może przenieść się na inne paznokcie?? Czy przy grzybicy robi się taka żółta też ta część różowa paznokcia czy tylko białe paski??
Stary 2005-01-23, 22:08   #4
kassiullek
Raczkowanie

przenosi sie na paznokcie wrzuci ten pilnik nie urzywaj go do zdrowych paznokci!!!!!!!!!!!!!!! bo na nim sa te bakterie ktore powoduje grzybice, to sie rozchodzi na caly paznokciec niestety za zaczyna wlasnie od koncowki czyli tego bialego gonca,idz do lekarza pokaz mu to, bedziesz musiala sciac b krotko paznokcie i przynajmniej przez 2 miesiace takie miec i uzywazc leku
Stary 2005-01-23, 22:10   #5
kassiullek
Raczkowanie

polecam BATRAFEN to jest na recepte ok 60zl buteleczka b malutka ale skuteczne sTosujesz okolo 5miesiecy i nie wolna malowac ich lakierami odzywkami itd TYLKO LEKARSTWO!!!
Stary 2005-01-24, 14:21   #6
alcia
Raczkowanie

Re: problem z paznokciami... prosze o pomoc - Do Pani Beaty

Dziękuje Ci Kassilullku za szybką odpowiedź, jestem jeszcze ciekawa co pani Beata powie, czytałam artykuł o chorobach paznokci i wiem, że pani Beata jest bardzo zorientowana w takich sprawach więc może cos mi doradzi
pozdrawiam
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Naturalne paznokcie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości