Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią - Strona 118 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-08-25, 15:36   #3511
trutututu
Raczkowanie

GG do trutututu
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez SBZW Pokaż wiadomość
Witajcie!
Od pewnego czasu zaczęłam interesować sie bardziej naturalna pielęgnacją skóry niż drogeryjne kremy. Niestety nie potrafię dobrać odpowiedniej pielęgnacji do mojej cery w związku z czym nie wygląda obecnie najlepiej (choć wcześniej też nie było dobrze;-). Chciałabym wprowadzić coś z kwasami, ale strasznie boję się przebarwień, mam baaaaardzo jasną cerę, dość wrażliwą, bardzo suchą, problematyczną przede wszystkim na brodzie i w okolicach nosa (ostatnio też na czole), mam 18 lat;-). Jak na razie moja pielęgnacja wygląda tak (pewnie wszytko robię źle, ale jestem bardzo zagubiona;-).

WIECZOREM:
demakijaż: płyn micelarny z zsk
olejek myjący z bu
woda termalna iwostin
masło shea czasem zamiast niego krem ziaja z olejkiem z awokado

RANO:
płyn micelarny z zsk
krem iwostin z filtrem 50

dwa razy w tygodniu peeling z czarnej porzeczki z zsk

Kiedyś stosowalam wieczorem OCM i tonik z rozcieńczonego octu jablkowego, moja skóra całkiem fajnie po tym wyglądała, ale niestety zajmuje to strasznie dużo czasu, a po pracy (ktorą kończę dość późno) nie chce mi się za bardzo siedzieć sto lat w łazience (poza tym mój nos nie znosi zapachu octu jabłkowego). Bardzo proszę o pomoc;-)
A masło shea Cię nie zapycha?
Ja bym dołożyła do tego jakiś hydrolat jako tonik, ale w sumie każdemu polecam, bo jestem hydrolatową maniaczką - u mnie zdziałał cuda.
OCM możesz stosować również rano, a ja osobiście używam oleju tylko raz w tygodniu, ale i tak lepsze to niż nic, bo ładnie stabilizuje u mnie wydzielanie sebum i już się nie świecę jak żarówa
Stary 2010-08-25, 17:05   #3512
Sicilia
Zadomowienie

Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez trutututu Pokaż wiadomość
Ja bym dołożyła do tego jakiś hydrolat jako tonik, ale w sumie każdemu polecam, bo jestem hydrolatową maniaczką - u mnie zdziałał cuda.
A jakież to hydrolaty działają cuda, jeśli można wiedzieć? Jestem początkująca w hydrolatach i chętnie posłucham Na razie zaczęłam używać różany. Zapach mnie urzekł Dowiedziałam się, że może być pod serum z wit. C (trzeba oczywiście chwilę odczekać z nałożeniem). Chętnie bym spróbowała jakiś inny, ale czy to nie za dużo?

naturalnie proste
Sicilia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-25, 17:15   #3513
trutututu
Raczkowanie

GG do trutututu

nie za dużo, bo podobno można je mieszać na stronie bu jest informacja który z którym..
Ja zużyłam właśnie buteleczkę hydrolatu neroli (portugal) - przestały mi wyskakiwać nowe krostki, jest mniej zaskórników i buzia się mniej błyszczy. Jedyny minus, że wysusza mi skórę (mam tłustą a bardzo przesuszoną), ale kwas hialuronowy to naprawia
Czekam teraz na hydrolat z aloesu, oczarowy i rozmarynowy - już się nie mogę doczekać aż je przetesuję
Stary 2010-08-25, 17:20   #3514
Sicilia
Zadomowienie

trutututu dzięki za wskazówki
Hydrolatów używasz jako tonik (na wacik i przemywamy twarz, szyję, dekolt), czy psikasz jak mgiełkę? Czy omijasz okolice oczu? Różanym musze omijać, bo mnie jednak trochę szczypie.

Jeszcze jedno - może Ciebie zainteresuje. Napisałam do BU, czy może być inny niż cytrynowy hydrolat w serum z wit. C (bo ten ma 5 parabenów ) i odpisali, że mogą zamienić własnie na rozmarynowy.

naturalnie proste

Edytowane przez Sicilia
Czas edycji: 2010-08-25 o 17:23
Sicilia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-25, 19:40   #3515
trutututu
Raczkowanie

GG do trutututu

oo bardzo dziękuję za info - nie wiedziałam, że istnieje możliwośc wymiany któregoś ze składników zestawów
Ja teraz czekam na puder z jedwabiem i serum-olejek regulujące lemon. Jestem bardzo ciekawa jak się sprawdzą.

Hydrolat używam jak zwykłego toniku, czyli na wacik. Przemywam również okolice oczu, ale delikatnie, żeby mi się nic do nich nie dostało, bo mam bardzo wrażliwe. Niby powinno się psikac, ale chwilowo nie posiadam butelki z atomizerem
Stary 2010-08-26, 11:38   #3516
gabi188
Raczkowanie

hej kolej na mnie:
prosze o occenę i potwierdzenie, że musze zmienic moj program..

Aha cera: mieszana, policzki suche z krostkami, rozszerzonymi porami i 3 dośc widocznymi peknietymi naczynkami, do tego zawsze po pryszczach mam rozowe plamki-czy to oznacza ze mam naczynkowa cere? nos i broda-zaskorniki, na brodzie podskorne male guleczki białe, na czole czsami pryszcz sie pojawi.
Jak juz pisalam stan cery pogorszyl sie bardzo po odstawieniu w grudniu 2009 yazu. Mam 22 lata.

Rano: żel bandi young, tonik young, krem intensywnie nawilżajacy bandi

czasami jakis podkład (mam obecnie loreal true match w płynie)

Wieczorem: żel, tonik (z rana), krem złuszczajacy na noc bandi young z 5% AHA

Tak wyglądała moja pielegnacja ostatnie 8-9 mcy, teraz jak zaczełam sie wgłębiac troche sie przeraziłam bo te naczynka mam juz długo, a moze to ten krem na noc źle na mnie wplywa bo AHA nie sa dobre do wrazliwej naczynkowej cery? może z tad te podraznienia??

Chce stopniowo zmienic ten ubogi zestaw, koncze co mam , a sa to resztki.
Zamowiłam hydrolat oczarowy z BU i olejek bezapachowy myjacy (zamiast żeli i tonika)
krem nawilżajacy mam go dośc sporo iec go zuzyje, pozniej chce skonczyc moje probki ktorych mam sporo z yves rocher-hydra seve(5 probek) i active sensitive na zaczerwienienia(4probki), mam tez vichy aqualia thermal (z 10probek) --mam nadzieje ze mnie nie zapchają
To używałabym na noc na zmiane z jakimis retinoidami ktore chce wprowadzić.
Tylko nie wiem które...
Effaclar K-na pewno kupie ale z czym go przeplatac?

Diroseal?? Retin A?
Myslalam tez o Epiduo bo adapalen jest ponoc najmniej drażniącą pochodną tertynoiny (czytałam ostatnio ksiażke Dermatologia-co nowego?)ale czy z kolei nadtlenek benzoilu nie podrazni za mocno? -chce sie pozbyc tych zaskórników..

Jesli chodzi o filtr-jestem na etapie testowania ktory bedzie ok, narazie mam probke LRP anthelios XL-tłuscioch..boje sie ze zapcha, mam tez probke biodermy phytoderm 50+ kolejna na probe..

Mam jeszcze 2 pytanka, ale to pozniej zeby nie zanudzic na początek

Edytowane przez gabi188
Czas edycji: 2010-08-26 o 11:44
gabi188 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-26, 14:40   #3517
Non Adson
Raczkowanie

Cera trądzikowa, dużo zaskórników, kilka/naście ropnych, dużo przebarwień. Nie mogę tego wyleczyć za nic jak na razie (oczywiście chodzę do dermatologa), postanowiłem jeszcze bardziej przyłożyć się do pielęgnacji skóry i spróbować biochemii.

Rano:
Olejek myjący - drzewko różane ,Hydrolat rumiankowy lub Hydrolat geraniowy jako tonik za pomocą wacika, Żel hialuronowy z alantoiną i pantenolem 5%

Wieczór:
Olejek myjący - drzewko różane, Hydrolat rumiankowy lub Hydrolat geraniowy jako tonik za pomocą wacika, Tonik z kwasem PHA 6%, Żel hialuronowy z alantoiną i pantenolem 5%.

Edytowane przez Non Adson
Czas edycji: 2010-08-26 o 14:42
Non Adson jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-27, 08:21   #3518
Silwena
Wtajemniczenie

gabi188
czytałam w tym temacie o problemach jak Twoje i widziałam setki pielęgnacji jak ta przez Ciebie opisana, odpowiedzi na zmartwienia i pytania znajdziesz więc bez problemu
zachęcam do lektury
szczególnie, że powinnas gromadzić wiedzę na tematy, które Cie trapią
(wiedziałabyś wtedy jak AHA i nadtlenek benzoilu działa na naczynka)

Non Adson
olejek myjący jest dobry pod każdym względem, zapobiega przesuszom skóry, nie niszczy jej barier ochronnych itd, co jest dobre szczególnie w walce z tradzikiem
hydrolat możesz kupić jaki chcesz, oczywiście jeśli lubisz używać toników, chyba, że chcesz stosować je jako mgiełki, to wtedy unikaj cytrynowego czy geraniowego
żelu z hialuronem, osobiście nie polecam, słabo nawilża, lepiej kupić Cetaphil MD Dermoprotektor, przy codziennym używaniu starcza na pół roku
tonik z PHA może być tak słaby, że nie zobaczysz żadnej różnicy po jego zużyciu, na poczatku może nastapić wzmożenie choroby, czyli wysyp, a później wszystko wróci do normy

jeśli mamy ocenić Twoją pielęgnacje pod kątem leczenia tradziku który masz, to musisz wymienić w niej jakieś leki przeciw tradzikowi, sam tonik z kwasem Cię nie wyleczy

ps. problemy z tą chorobą znam od 13 lat, więc mam doświadczenie, wiem, że trądzik trądzikowi nie równy, ale to zawsze choroba skóry, a nie defekt kosmetyczny który da się zniwelować kosmetykami

Edytowane przez Silwena
Czas edycji: 2010-08-27 o 09:14
Silwena jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-27, 14:33   #3519
gabi188
Raczkowanie

Silwena dziękuje, czytam czytam ten wątek, jak tylko mam chwilę, narazie jestem na 20 str .. do tego że AHA zle wpływa na naczynka doszlam tyle ze jak to sie dzieje nie wiem..
co do nadletku benzoilu nie znalazłam nic odnosnie naczynek, jedynie to że działa prorodnikowo i warto stosowac jakiies antyoksydanty do tego, jesli wiesz cos wiecej napisz prosze..

Chciałabym sie jeszcze zapytać czy stosując np 2 noce effaklar K,1 noc nawilżanie, 2 noce Zorac lub Retin A lub Acne Derm, 1 noc nawilżanie będzie ok? czy jakoś w innej kolejnosci np wszystko po 2 noce?
I czy w ogole to zadziała - mam na mysli preparaty bo niby zalecane jest stosowac codziennie..

A jak bym chciała wcisnąc maseczkę aspirynową lub inną czy peeling enzymatyczny to po niej co najlepiej nawilżanie?
Stary 2010-08-27, 15:02   #3520
lorane
Rozeznanie

GG do lorane

Cytat:
Napisane przez gabi188 Pokaż wiadomość
hej kolej na mnie:
prosze o occenę i potwierdzenie, że musze zmienic moj program..

Aha cera: mieszana, policzki suche z krostkami, rozszerzonymi porami i 3 dośc widocznymi peknietymi naczynkami, do tego zawsze po pryszczach mam rozowe plamki-czy to oznacza ze mam naczynkowa cere? nos i broda-zaskorniki, na brodzie podskorne male guleczki białe, na czole czsami pryszcz sie pojawi.
Jak juz pisalam stan cery pogorszyl sie bardzo po odstawieniu w grudniu 2009 yazu. Mam 22 lata.

Rano: żel bandi young, tonik young, krem intensywnie nawilżajacy bandi

czasami jakis podkład (mam obecnie loreal true match w płynie)

Wieczorem: żel, tonik (z rana), krem złuszczajacy na noc bandi young z 5% AHA

Tak wyglądała moja pielegnacja ostatnie 8-9 mcy, teraz jak zaczełam sie wgłębiac troche sie przeraziłam bo te naczynka mam juz długo, a moze to ten krem na noc źle na mnie wplywa bo AHA nie sa dobre do wrazliwej naczynkowej cery? może z tad te podraznienia??

Powinnas zrezygnowac z AHA przy naczynkach

Chce stopniowo zmienic ten ubogi zestaw, koncze co mam , a sa to resztki.
Zamowiłam hydrolat oczarowy z BU i olejek bezapachowy myjacy (zamiast żeli i tonika)
krem nawilżajacy mam go dośc sporo iec go zuzyje, pozniej chce skonczyc moje probki ktorych mam sporo z yves rocher-hydra seve(5 probek) i active sensitive na zaczerwienienia(4probki), mam tez vichy aqualia thermal (z 10probek) --mam nadzieje ze mnie nie zapchają
To używałabym na noc na zmiane z jakimis retinoidami ktore chce wprowadzić.
Tylko nie wiem które...
Effaclar K-na pewno kupie ale z czym go przeplatac? Diroseal?? Retin A?
Myslalam tez o Epiduo bo adapalen jest ponoc najmniej drażniącą pochodną tertynoiny (czytałam ostatnio ksiażke Dermatologia-co nowego?)ale czy z kolei nadtlenek benzoilu nie podrazni za mocno? -chce sie pozbyc tych zaskórników..

Proponowalabym, zebys wprowadzala zmiany stopniowo i obserwowala skore, kazdemu sluzy co innego i wprowadzajac wszystko na raz nie bedziesz mogla wywnioskowac, co szkodzi a co pomaga
Na poczatek zaczelabym od effaclaru na zmiane z jakims kremem nawilzajacym. Piszesz, ze masz sporo probek, wiec mozesz je najpierw zuzyc jako nawilzacze, przy okazji przetestujesz, ktory najbardziej Ci odpowiada.
Po jakims czasie wprowadzilabym dopiero retinoidy, ale co do kremu diroseal, to dobrze by bylo, zebys najpierw zdobyla probke, bo sporo osob zapycha.
Jesli chodzi o wybor epiduo/retin -a to tutaj ciezko jednoznacznie powiedziec. Napewno po epiduo bedzie mniejsze luszczenie i podraznienia, ale na mnie np nie dziala, zdecydowanie wole tretinoine
.

Chciałabym sie jeszcze zapytać czy stosując np 2 noce effaklar K,1 noc nawilżanie, 2 noce Zorac lub Retin A lub Acne Derm, 1 noc nawilżanie będzie ok? czy jakoś w innej kolejnosci np wszystko po 2 noce?
I czy w ogole to zadziała - mam na mysli preparaty bo niby zalecane jest stosowac codziennie..
Na ulotkach tych preparatow napisane jest niby, zeby stosowac codziennie, jednak wiekszosc osob tutaj tak nie robi Sama uzywam retinu i gdybym nakladala go co noc, to juz chyba dawno stracilabym twarz Stosuje tretinoine 2 lata i efekty widze, ale musisz sie uzbroic w cierpliwosc, tradzik to nie jest cos, co mozna wyleczyc raz na zawsze w miesiac
Co noc moglabys uzywac ewentualnie effaclaru, ale na poczatek nawet tego nie polecam Skora przy takich kuracjach jednak potrzebuje solidnego nawilzenia i ukojenia, co sama odczujesz po pewnym czasie

Edytowane przez lorane
Czas edycji: 2010-08-27 o 15:07
lorane jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-27, 15:41   #3521
gabi188
Raczkowanie

lorane dziekuje bardzo masz racje, nagle to wszystko naraz nie bede wprowadzać. Zacznę od Effaclaru K np w systemie 2 na 2 z nawilżaniem. Czy po ok miesiącu mogłabym do tego wprowadzić Retin A lub Zorac? czy to za wcześnie?

Pisze to lub to, bo ponoc Retin A może zapchać, a Zorac z kolei jest żelem i boje sie że sie wysusze co myslisz o nalozeniu Zoracu a po 30min krem nawilżający, jest w tym jakiś sens i czy zadziała Zorac?
Stary 2010-08-27, 16:23   #3522
lorane
Rozeznanie

GG do lorane

Cytat:
lorane dziekuje bardzo masz racje, nagle to wszystko naraz nie bede wprowadzać. Zacznę od Effaclaru K np w systemie 2 na 2 z nawilżaniem. Czy po ok miesiącu mogłabym do tego wprowadzić Retin A lub Zorac? czy to za wcześnie?

Mozesz, ale wtedy filtry juz obowiazkowo i sumiennie

Pisze to lub to, bo ponoc Retin A może zapchać, a Zorac z kolei jest żelem i boje sie że sie wysusze co myslisz o nalozeniu Zoracu a po 30min krem nawilżający, jest w tym jakiś sens i czy zadziała Zorac?

Mysle, ze mozesz po godzinie nalozyc krem nawilzajacy
No i na poczatku nie stosowalabym czesciej niz 2xtyg. retonoidy czasem bywaja zdradliwe smarujesz sie kilka dni pod rzad i nic, az tu nagle masz jedno wielkie podraznienie
takze zanim zaczniesz stosowac, to poczytaj na ten temat i zachowaj ostroznosc

lorane jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-27, 16:48   #3523
narjia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość

hydrolat możesz kupić jaki chcesz, oczywiście jeśli lubisz używać toników, chyba, że chcesz stosować je jako mgiełki, to wtedy unikaj cytrynowego czy geraniowego
A dlaczego nie można stosować ich jako mgiełki?
Stary 2010-08-29, 17:33   #3524
MysiaLusia
Raczkowanie

Dziewczyny, pomozcie prosze, potrzebuje Waszej pomocy, i to pilnie, bo wygladam jak stara baba...

Wlasciwie odkad mam 16/17 lat (teraz 27) uzywam retinoidow (z przerwami), ale wyobrazcie sobie, co dzicko majace 16 lat, bez Interenetu (inne czasu) moze dobrego zrobic z Retin-a czy Skinorenem...

Chce rozpoczac znow kuracje kwasami, retinoidami, wszystkim, co pomoze.
Zalezy mi na:
1) Splyceniu zmarszek kolo oczu, ktore pojawily sie niedawno
2) Usunieciu wagrow i krostek
3) Wygladzeniu skory
4) Silnym nawilzeniu
5) Zostanieniu naczynek w spokoju (zaznaczam, ze kwasy ich raczej nie rozjuszyly)

Dodam, ze zle znosze atrederm, ale moze dlatego, ze "podkrecalam" go, uzywalam codziennie, bo myslalam, ze po tylu wariacjach na twarzy nic sie nie stanie. Wygladam zle ostatnio, przez stres pewnie, gdyz ciezko choruje.
A chce wygladac pieknie, to oczywiste Bywalo, ze skore mialam bardzo ladna, a teraz, po odlozeniu kwasow i retinoidow, by odpoczac, skora jest stara jak u 40 latki!

Prosze zatem o rady:
- czy uzywac atrdermu (nie codziennie, ale co 2-3 dni), 0,05 czy przejsc na lagodniejszy retin-a lub slabszy atrederm (i uzywac codziennie), calkowiecie sluzyl mi differin (zero dyskomfortu), ale nie wiem, czy w walce z oznakami starzenia jest tak samo dobry jak tretinoina, CHCE ZWALCZYC ZMARSZCZKI!
- czy stosowac pod retinoidy toniki z kwasami aha/bha (wzmacniaja retinoidy, z biochemii), a na to sera z kwasem hailuronowym
- czy uzywac rano, pod filtr i serum z vit c (z biochemii), acne dermu (kwas azelainowy) lub jakis aha/bha?

Czy nie za duzo kwasow (wieczorkiem aha, rano bha), czy nie bedzie gorzej?Ale tez wezcie pod uwage, ze nawet saliderm mialam na twarzy, TCA, wiec nie boje sie tak bardzo, a zalezy mi na efektach

Jeszcze pytanko z innej beczki - czy do zwyklego balsamu moge dorzucic kwasy, np. glikolowy, mlekowy lub wlac atrederm - co tam, niech cala skora chlonie to, co najlepsze ;-)
MysiaLusia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 08:03   #3525
Silwena
Wtajemniczenie

Cytat:
Silwena dziękuje, czytam czytam ten wątek, jak tylko mam chwilę, narazie jestem na 20 str .. do tego że AHA zle wpływa na naczynka doszlam tyle ze jak to sie dzieje nie wiem..
co do nadletku benzoilu nie znalazłam nic odnosnie naczynek, jedynie to że działa prorodnikowo i warto stosowac jakiies antyoksydanty do tego, jesli wiesz cos wiecej napisz prosze..

A jak bym chciała wcisnąc maseczkę aspirynową lub inną czy peeling enzymatyczny to po niej co najlepiej nawilżanie?

to super, że czytasz to się chwali
co do pytań, według mnie za dużo tego na raz, najlepiej stosować jeden preparat i jeden nawilżacz i patrzeć na postępy lub szkody jakie wyrządza niż wziąć się za kilka na raz i nie wiedzieć co pomaga, co szkodzi, a co zbędne

Cytat:
Napisane przez narjia Pokaż wiadomość
A dlaczego nie można stosować ich jako mgiełki?
cytrynowy i geraniowy wypala oczy
przynajmniej moje, poza tym pisze pewnie w opisie hydrolatu

Edytowane przez Silwena
Czas edycji: 2010-08-30 o 08:05
Stary 2010-08-30, 08:25   #3526
narjia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość

cytrynowy i geraniowy wypala oczy
przynajmniej moje, poza tym pisze pewnie w opisie hydrolatu
A, bo myślałam, że coś sie gorszego dzieje, nie wiem jak z cytrynowym, ale o geraniowym nic nie pisze o tym w opisie na stronie, ja oczy normalnie nim wacikiem ścierałam i nic sie nie działo, ale faktycznie cytrynowy na pewno podrażnic może.

Dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam
Stary 2010-08-30, 08:37   #3527
Silwena
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez narjia Pokaż wiadomość
A, bo myślałam, że coś sie gorszego dzieje, nie wiem jak z cytrynowym, ale o geraniowym nic nie pisze o tym w opisie na stronie, ja oczy normalnie nim wacikiem ścierałam i nic sie nie działo, ale faktycznie cytrynowy na pewno podrażnic może.

Dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam
bo to co osoba to opinia, ale warto przestrzec w razie czego
ja zle też reaguje na aloes i arnikę, więc pewnie to jakieś alergiczne

jak geranium Ci nie szkodzi, to stosuj śmiało

pozdrówka
Stary 2010-08-30, 16:17   #3528
BlackCat1990
Rozeznanie

dziewczyny!
Jak sądzicie: czy Cetaphil (dermoprotektor, emulsja nawilżająca) mozna nakładać po oczami też?
Stary 2010-08-30, 16:59   #3529
grazkako
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez BlackCat1990 Pokaż wiadomość
dziewczyny!
Jak sądzicie: czy Cetaphil (dermoprotektor, emulsja nawilżająca) mozna nakładać po oczami też?
Ja tak robiłam przez parę miesięcy i nic złego Cetaphil mi nie zrobił .
Stary 2010-08-30, 17:06   #3530
TLU
Zadomowienie

MysiaLusia - odpowiem Ci tylko co do differinu bo porownania z tretinoina jeszcze nie mam (czekam na jesien z tubka na polce ) - jak najbardziej zwalcza oznaki starzenia, na Twoim miejscu uzywalabym bez obaw, zwlaszcza jesli Ci podchodzil. Mozesz nabyc jakas silnie nawilzajaca Bioderme i taka kombinacja mialaby duzy potencjal zadzialac na wszystkie Twoje problemy.

Z innej beczki - nie boicie sie, ze Wam sie skora uzalezni od retinoidow? Ja sie troche boje, tylko nie wiem czy to nie zludne - zawsze po odstawiniu retinoidu moja cera wyglada gorzej, starzej, szarzej. Nie wiem czy to dlatego, ze przyzwyczajam sie do pupy niemowlecia na twarzy podczas terapii czy autentycznie po odstawieniu jest gorzej niz przed rozpoczeciem? Dodam, ze co do przetluszczania sie cery i tradziku poprawa jest na stale, tylko oznaki starzenia pojawiaja sie i znikaja w zaleznosci od uzycia badz nie retinoidow.
TLU jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 00:08   #3531
wjosna20
Raczkowanie

.

Edytowane przez wjosna20
Czas edycji: 2014-07-02 o 23:16
wjosna20 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 08:01   #3532
Silwena
Wtajemniczenie

dziewczyny do retinoidów nie da się przyzywczaić skóry, tak, by nie działały, albo działały mniej
może się tylko z Waszą pomocą przeciwstawić obłażeniu ze skóry/podrażnieniom

wskazówki dla początkujących:
http://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...5&postcount=11
Stary 2010-08-31, 08:58   #3533
malamaluczka87
Zadomowienie

Moje drogie,
nie wiem jak to napisać...przez tyle lat się leczyłam, retinoidy wyniszczyły mnie tak, że jeszcze raz tyle musiałam dochodzić do siebie i odporności. A niespodzianki wyskakują mi nadal, tyle że bez jakiś stanów zapalnych- bardziej kaszkowo. Stosowałam kwasy, retinoidy, dermokosmetyki itp. Sama zauważyłam, że moja skóra trądzikowa preferuje jak najdelikatniejszą pielęgnację, lekkie beztłuszczowe nawilżanie, hydrolaty.

MOJA OBECNA PIELĘGNACJA:
Rano: myję twarz żelem Avene Cleanance, lub Biodermą ( ale wolę Avenkę)
- przecieram hydrolatem miętowym lub różanym jako tonikiem
- czekam aż buzia przyjmie swoją dawkę
- daję krem matujący na dzień Avene Cleanance, jak chce sie bardziej nawilżyć to Avene Clean-Ac, teraz stosowalam Biodermę matującą - bardzo podobne odczucia- kosmetyki jakby z jednego przedziału

Makijaż:
- w okresie wiosna, lato podłady mineralne z Everyday Minerals
- w okresie jesień, zima- moj ideał, który rewelacyjnie kryje, nie robi maski i nie zapycha- Shisheido Sun Protection Liquid Foundation SPF 30- kolor SP 40

- dla odświeżenia w ciągu dnia spryskuję się wodą termalną z Avene

WIECZOREM:
- zmywam makijaż mleczkiem AA matującym, po czym od razu myję twarz żelem do buzi tym co rano ( w zimie lubię zamieniać żele do buzi na olejki do mycia twarzy z BU)
- hydrolat jako tonik
- teraz miałam Iwostin- krem na noc do cery trądzikowej z drzewem herbacianym- miły w stosowaniu, na pewno po nim nie wysypuje, ale za słaby, szalu nie ma.

Jak punktowo coś wyskoczy to Acnederm,
raz w tygodniu- maseczka z glinki zielonej z Naturalnego Piękna lub algi plastyczne drzewo herbaciane

Serum na hormonalne wypadanie włosów:
http://www.kkkleopatra.blogspot.com/...wypadanie.html
malamaluczka87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 10:15   #3534
gabi188
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez wjosna20 Pokaż wiadomość
Wydaje mi się (i mam nadzieję), że to wszystko wina huśtawki hormonalnej. Oby przeszło.
Z takich pozytywnych rzeczy to zaobserwowałam ostatnio, że wągry na nosie są mniej widoczne i zmniejszyła się ich ilość.
To używasz tylko humektanu teraz? oo to wnioskuje, że Cię nie zapycha, bo jak zmniejszyły się wągry ja narazie zamierzam kupic humektan puki co zbieram info na temat zapychania..

malamaluczka87 Przy obecnej pielęgnacji masz lepsza skórę niz przy stosowaniu retinoidów? Widocznie nie każdemu służą, super że Tobie taki schemacik dużo daje, a jak z zaskórnikami ?
Czy możesz opisac stan cery w trakcie używania retinoidów i teraz?

btw. nadal czekam na paczke z BU a dzisiaj przetestowałam próbkę yves rocher CULTURE BIO, dziwny zapach, chyba pokusze sie o analize składy i wrzuce do wątku , a co
Stary 2010-08-31, 18:37   #3535
wjosna20
Raczkowanie

Cytat:
To używasz tylko humektanu teraz? oo to wnioskuje, że Cię nie zapycha, bo jak zmniejszyły się wągry ja narazie zamierzam kupic humektan puki co zbieram info na temat zapychania..

malamaluczka87 Przy obecnej pielęgnacji masz lepsza skórę niz przy stosowaniu retinoidów? Widocznie nie każdemu służą, super że Tobie taki schemacik dużo daje, a jak z zaskórnikami ?

btw. nadal czekam na paczke z BU a dzisiaj przetestowałam próbkę yves rocher CULTURE BIO, dziwny zapach, chyba pokusze sie o analize składy i wrzuce do wątku , a co
Tak, używam. Sądzę, że mało kogo Humektan zapycha więc warto spróbować.
Stary 2010-08-31, 21:47   #3536
malamaluczka87
Zadomowienie

Cytat:

;-)
Stan cery podczas stosowania retinoidów- walczenie z nieustannym podrażnieniem. Skóra tak wrażliwa, że szczypie przy aplikowaniu czegokolwiek na nią, pojawiające się zaczerwienia, luszczenie cały czas bez względu na nawilżanie. O podkładzie mogłam zapomnieć ( jakimkolwiek) bo tylko podkreślal skórki i niedoskonałości.

Stan obecny:
Ogólnie mniej przetłuszczona skóra- narzuciłam sobie mycie rano i wieczorem (kiedyś myłam częściej) i automatycznie mniej wydziela sebum. Skora nie jest taka uwrażliwiona, nie szczypie, nie boli, nie zaczerwienia się. Kiedy jest znormalizowana- to mniej mnie wysypuje. Zdarzają się jakieś małe wysypy, ale głównie po stresującym okresie, albo "śmieciowym jedzeniu" + "alkohol". Stan mojej cery bardzo wyrównuje odespanie + dużo wody + zielona herbata + glinka zielona ( dla mnie rewelacja- remineralizuje skórę, bardzo pomaga w utrzymaniu jej kondycji) + owoce. Warto zadbać by ciało miało bombę witamin podczas jakiegoś gorszego okresu z buzią- szybciej się regeneruje i dochodzi do siebie.

Nie wiem jak pozostali trądzikowcy, ale dla mnie zabujcze połączenie to skrócony sen + za dużo kawy + jakiś stresik= maksymalny wysyp i osłabienie

Dlatego dla mnie pielęgnacja i styl bycia powinien się równać= normalizowanie, stabilizowanie, uspokajanie i dostarczanie organizmowi wszystkiego, czego potrzebuje od środka, to robi skórze najlepiej. Glinka zielona z Naturalnego Piękna też- tubka 15zł a produkt leczniczy i bardzo wartościowy.

Oczywiście to tylko moje doświadczenia, wiadomowo, że to sprawa bardzo indywidualna. Jestem po prostu delikatną osobą, ktorej często spadała odporność. Myślę, że właśnie w takich chwilach zdarza sie łapać helicobakter i inne świństwa takie jak trądzik.

Ktoś pytał też o Humektan- dla tłuściochów jest to bardzo przyjemny i treściwy nawilżacz- mnie nigdy nie zapchał- tani, dobry, wydajny. Ale tylko nawilżacz.

Serum na hormonalne wypadanie włosów:
http://www.kkkleopatra.blogspot.com/...wypadanie.html
malamaluczka87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-02, 16:21   #3537
BrigitteBardot
Zadomowienie

Cera: dawniej tłusta i trądzikowa, teraz zaleczona, sporadycznie pojawiają się niedoskonałości, największą zmorą są przebarwienia na policzkach, zaskórniki i przetłuszczanie na nosie, policzkach i brodzie. Czoło i zewnętrzne części policzków są normalne. Niedawno pojawił się problem przesuszenia - wynik używania i odstawienia tabletek antykoncepcyjnych oraz stosowania filtra LRP Anthelios AC SPF 30, który zawierał alkohol.

Rano:
- hydrolat oczarowy na twarz, szyję, dekolt
- serum antyoksydacyjne (BU albo CE Ferulic)
- emulsja ochronna Avene, SPF 50
- do zmatowienia minimalna ilość pudru bambusowego wklepana opuszkami palców po 20 minutach od nałożenia filtra

Wieczorem:
- demakijaż płynem micelarnym Biodermy
- oczyszczanie olejkiem myjącym z BU albo żelem Physiogel
- Diacneal Avene co kilka dni (teraz używam Acne Derm, żeby przygotować skórę), w przerwach między Diacnealem nawilżanie: kropla albo dwie olejku ze słodkich migdałów (albo olejku kokosowego, oleju z pestek winogron, oliwki HIPP, kremu irysowego Weledy) wmasowane w twarz, szyję i dekolt

W trakcie Diacnealu chcę oprócz nawilżania kremem i olejkiem łykać Omega3 i dostarczać skórze nawilżenia w diecie (olej lniany, migdały, tłuste ryby). Raz na tydzień maseczka z zielonej glinki i peeling z bromelainą.

Moje wątpliwości:
- czy kremów z wit. C mogę używać przez cały rok (pomijając łączenie z kwasami BHA)?
- czy mogę włączyć do pielęgnacji Borasol jako tonik przy kwasach?
- czy coś w tym planie ze sobą koliduje?

Będę wdzięczna za wszystkie sugestie.

Edytowane przez BrigitteBardot
Czas edycji: 2010-09-28 o 13:19
BrigitteBardot jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-02, 17:58   #3538
Little miau miau
Rozeznanie

25 lat. Cera mieszana, podatna na zapychanie. Przy nosie naczynka.

Największe problemy: ziemisty kolor, rozszerzone pory - nos i policzki, okresowe niespodzianki. Przebarwienia robiące się przy okazji lub całkiem bez okazji. A teraz dodatkowo podrażnione policzki z suchymi plackami.

RANO:
- micel ziaji
- krem nagietkowy BD
- makijaż (teraz już przerzucam się na mineralny)

PO POWROCIE DO DOMU:
- demakijaż micelem
- hydrolat oczarowy

WIECZOREM:
- całkowity demakijaż olejem myjącym z BU lub BD uniwersalnym
- tonik z koniczyny EVA lub hydrolat oczarowy
- krem nagietkowy lub oliwka dla ciężarnych (nie zapycha o dziwo), czasem olej rycynowy na pory

Raz, dwa w tyg peeling enzymatyczny.

Do tego demakijaż - jeśli robię na mokro - mikrofibrą. Pomaga na pory, policzków nie dotykam nim bo boję się podrażnień.

Filtra nie stosuję i stosować nie będę.

Na niespodzianki - pasta cynkowa. Na przebarwienia - cepan.
Stary 2010-09-09, 12:04   #3539
gabi188
Raczkowanie

Hej, na swoja kolej jeszcze czeakm, ale chciałabym pomóc dobrac pielegnacje siostrze.
Ma 33lata, teraz cera jak dla mnie super, mięciutka, gładziutka, tyle że chciała by zastosować mocniejsza kuracje na zmarszczki. Od 2 m-cy używa kremu na noc i na dzień z bandi p/zmarszczkowy. http://www.bandi.pl/sklep/produkt/id/120
Wczesniej kilka lat bandi nawilżające. Ogólnie ta firma jej podchodzi, ale wiadomo te kremy p/zmarszczkowe spektakularnych efektów nie dadza.
Ogólnie ma cere wrazliwą, zawsze trudno było jej dobrac krem który nie uczuli, a stosowała ich wiele, drogie i tanie.
Chce jej polecic cos z retinoidami, ale co najlepiej do cery wrażliwej ale nie naczynkowej?
Czy zacząc np od Retin A, czy lpeiej na poczatek Diacneal?

Jej błąd to tez brak stosowania flitrów, ale to na pewno jej powiem, a jaki to ma próbowac sobie az trafi?

Jaki polecic jej nawilżacz w razie gdyby retinoidy wysuszyły cere tak, że bandi p/zmarszczkowy będzie za słaby do nawilżenia>?

Czy może stoswac retinoidy pod oczy? jak tak to które polecacie?>
Stary 2010-09-10, 19:51   #3540
madelaine_16
Rozeznanie

Hej.Mam nadzieje,ze to dobry wątek.
Chciałam złożyć pierwsze zamówienie na BU i chciałam się poradzić.
Mam 21lat,cere tłustą/mieszaną bez większych problemów.Niewielka ilość wągrów na brodzie,pojedyńcze białe krostki,sporadyczne większe problemy.Mam też wypełnione pory na nosie,ale nie czarne ,a w kolorze skóry-tylko jakby zapchane. Na początek chciałam zamówić Serum Lemon,Olejek do mycia drzewo herbaciane i hydrolat oczarowy.Na codzień używam kremu z filtrem i kosmetyków mineralnych do makijażu.Myslicie ,że to wystarczy?Czy powinnam dołożyć coś jeszcze?Liczę na trochę gładszą cere,zmniejszone pory,mniejsze świecenie się i chyba tyle Dziękuje za odpowiedź.
madelaine_16 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
avene nadwrażliwa, blizny, krem, kwasy, mieszana, naczynka, opalanie, pielędnacja, pięlęgnacja, problem, przebarwienia, przerwa kuracja ruboril, retinoidy, slonce, sucha ściągnięta, tonik bha żel hialuronowy, tradzik, trądzik, twarz, zima

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości