Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią - Strona 125 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-11-09, 08:51   #3721
myszka2020
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Czytam ostatnio forum biochemiczne i postanowiłam powalczyć z moimi naczynkami.
Cerę mam mieszaną, naczynkową i dość delikatną - chyba najgorsza cera, jaka może być
Poradźcie mi proszę kochane, czy taka pielęgnacja jest dobra. Używam tych specyfików już jakiś czas, mam nadzieję, że sobie nie szkodzę

Rano:
żel uniwersalny myjący z babydream
hydrolat oczarowy
filtr Avenka spf 50, a jak jestem w domu, to humektan
matowanie skrobią

Wieczór: tu walka z naczynkami
żel uniwersalny myjący z babydream
hydrolat z kocanki
macerat z kasztanowca

Ja też troszkę się gubię, tyle dziewczyny kochane piszecie, doradźcie i pomóżcie coś proszę

Edytowane przez myszka2020
Czas edycji: 2010-11-12 o 13:24
myszka2020 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-09, 10:54   #3722
Oluraa
Raczkowanie

Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam
Wlasnie robie zamowienie na BU, ale najpierw musze sie Was poradzic
mam cere mieszana, tlusta ale sciagnieta, wrazliwa, widocznie zanieczyszczona z zaskornikami, lecz jednoczesnie lekko naczynkowa i zastanawiam sie czy taki zestaw bedzie dobry:
- olejek myjacy pomaranczowy
- hydrolat oczarowy
- peeling enzymatyczny z bromelina
- Serum-olejek regulujący LEMON EKO
- tonik z kwasem BHA 2 %
- zel hialurynowy z alantoina i pantenolem 5 %

oczywiscie do tego jakis filterek zastanawiam sie czy mozna na zmiane uzywac na noc raz toniku BHA 2% a raz serum lemon?

przepraszam za brak polskich znakow..

Oluraa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-09, 13:52   #3723
Oluraa
Raczkowanie

po zastanowieniu i przeczytaniu kilku opinii zamowilam jednak tonik z kwasem 6% z BU, mam nadzieje, ze dobrze zrobilam

czy taki plan dzienny bedzie dobry? :

RANO:
- olejek pomaranczowy i woda mineralna (kranowka strasznie mnie wysusza )
- hydrolat oczarowy
- filtr (chyba Bioderma Photoderm AKN Mat SPF 30/Uva 13)
- fluid Inglot YSM
- puder bambusowy
- korektor Pixie
- puder jakis matujacy

WIECZOR:
- olejek pomaranczowy i woda mineralna
- hydrolat oczarowy
- na zmiane tonik z kwasem i serum lemon + zel hialurynowy

do tego dwa razy w tygodniu peeling z bromelina (nie wiem czy dobrze napisalam ;p)

czy po uzyciu toniku z kwasem mozna sie czyms posmarowac?
prosze doradzcie

Edytowane przez Oluraa
Czas edycji: 2010-11-09 o 13:54
Stary 2010-11-09, 15:27   #3724
adriannamucha
BAN stały

A czy ktoś z Was używał kwasu migdałowego lub hialuronowego z Alissa Beauty?

Chodzi mi o coś takiego
http://www.kosmetyki-natury.eu/Kwas_...0_ml-1015.html
http://www.kosmetyki-natury.eu/Kwas_hialuronowy_Alissa_B eauty_50ml-1023.html
adriannamucha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-09, 21:40   #3725
mar_jolka
Rozeznanie

Send a message via Skype™ to mar_jolka

Mam pytanie do doswiadczonych retinolokwasomaniaczek. Bardzo prosze o ocene mojej pielegnacji twarzy juz zdecydowanie niemlodej ( skonczylam 50) Choc wygladam niezle ale chcialabym lepiej
no i co robie:
Rano plyn miceralny Ziaja
tonik 5% migdalowy
jakies serum z mazidel ( z Q10 lub inne przeciwzmarszczkowe)
Olejek z witamina C ( ta olejowa) ( nie zawsze)
Filtr Iwostinu +50Solecrin

wieczorem:
Zmywanie mleczkiem Sooraya
Tonik 15% kwasem mlekowym( wczesniej 10%)
Serum z mazidel
Olejek z witC jak rano

Mam tez od dzis krem Retin A w stezeniu 0.05 ( tego mniejszego nie ma sttezenia juz nie ma) I planuje go uzyc dopiero od jutra na czysta umyta twarz i nic wiecej wtedy nie dam ( dobrze kombinuje?) To bedzie moje pierwsze spotkanie z retinolami.
Czy stosujac Retin A musze odstawic wszystkie uzywane kosmetyki- oczywiscie mysle o ranku po stosowaniu Retinu? Czy moze uzyc wtedy olejku z witC ( przepis z mazidel)?
Stosuje tez peeling 20% kwasem migdalowym- na jak dlugo podczas stosowania tego peelingu odstawic Retin A? Czy wystawrczy dzien wczesniej i pozniej wrocic po zakonczeniu luszczenia do Retinu?

Jak czesto mozna stosowac peeling migdalowy? Raz na 2 tygodnie/ czesciej/ rzadziej?

Czy retinole trzeba koniecznie stosowac wieki? ( oczywiscie w sezonie jesienno zimowym)

Kilka osob zauwazylo po retinolach powiekszenie sie "stanu zmarszczkowego" na obliczu.....Troche sie boje.. kiedy to widac zeby wtedy odstawic jak najszybciej retinole?

Bede ogromnie wdzieczna za rady. Szczegolnie glupia jestem w rownoleglym stosowaniu olejku z wit C i Retinu A- mozna?
mar_jolka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-09, 23:21   #3726
201605090958
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez mar_jolka Pokaż wiadomość
Mam pytanie do doswiadczonych retinolokwasomaniaczek. Bardzo prosze o ocene mojej pielegnacji twarzy juz zdecydowanie niemlodej ( skonczylam 50) Choc wygladam niezle ale chcialabym lepiej
no i co robie:
Rano plyn miceralny Ziaja
tonik 5% migdalowy
jakies serum z mazidel ( z Q10 lub inne przeciwzmarszczkowe)
Olejek z witamina C ( ta olejowa) ( nie zawsze)
Filtr Iwostinu +50Solecrin

wieczorem:
Zmywanie mleczkiem Sooraya
Tonik 15% kwasem mlekowym( wczesniej 10%)
Serum z mazidel
Olejek z witC jak rano

Mam tez od dzis krem Retin A w stezeniu 0.05 ( tego mniejszego nie ma sttezenia juz nie ma) I planuje go uzyc dopiero od jutra na czysta umyta twarz i nic wiecej wtedy nie dam ( dobrze kombinuje?) To bedzie moje pierwsze spotkanie z retinolami.
Czy stosujac Retin A musze odstawic wszystkie uzywane kosmetyki- oczywiscie mysle o ranku po stosowaniu Retinu? Czy moze uzyc wtedy olejku z witC ( przepis z mazidel)?
Stosuje tez peeling 20% kwasem migdalowym- na jak dlugo podczas stosowania tego peelingu odstawic Retin A? Czy wystawrczy dzien wczesniej i pozniej wrocic po zakonczeniu luszczenia do Retinu?

Jak czesto mozna stosowac peeling migdalowy? Raz na 2 tygodnie/ czesciej/ rzadziej?

Czy retinole trzeba koniecznie stosowac wieki? ( oczywiscie w sezonie jesienno zimowym)

Kilka osob zauwazylo po retinolach powiekszenie sie "stanu zmarszczkowego" na obliczu.....Troche sie boje.. kiedy to widac zeby wtedy odstawic jak najszybciej retinole?

Bede ogromnie wdzieczna za rady. Szczegolnie glupia jestem w rownoleglym stosowaniu olejku z wit C i Retinu A- mozna?
Sporo błędów
-Niepotrzebne zmywanie płynu micelarnego tonikiem, albo jedno albo drugie
-Jeśli tonik jest z kwasem to rezygnjesz z retinoidu zupełnie, albo rezygnujesz z tego toniku na rzecz delikatnego toniku,
-Jeśli retin-A to nie peling możliwość mocnego uszkodzenia skóry bardzo duża
- Olejek z witaminą C na noc nie zadziała. Retinoidy działają tak, że rzeczywiście jak następuje złuszczanie to jest efekt a'la własna prababcia na twarzy-podkreślone zmarszczki i luszcząca się skóra.
-Skoro retinoid to obowiązkowo filtr 50 na dzień, chyba że chcesz miec plamy posłoneczne na resztę życia
-2 tygodnie po pelingu zacznij retinoid, chyba ze chcesz mocno uszkodzić skórę
-warto byłoby przygotować przez 2 tygodnie skórę zanim posmarujesz retinoidem niezawodna jest Aretina z Ziai
-serum stosuje się pod krem, a nie na gołą skórę, po prostu działa lepiej-czasem wyjątkowo serum liftingujace moja mama używa na podkład dany na skórę wcześniej nakremowaną.
-zabrakło mi w Twojej pielęgnacji preparatu natłuszczajacego z delikatnych i dobrze tolerowanych z retinoidem polecam emulsję przeciwzmarszczkową AVA i wspomnianą już Aretinę z Ziai
jest adres w necie biochemia urody -tam masz kompedium jak stosowac retinoidy i filtry, albo poczytaj parę wątków na wizazu
-sama stosuję witaminę C na dzień, a retinoid na niektórą noc, mam wrażliwą skórę więc stosuję 2 wieczory pod rząd, 2 wieczory przerwy i powtórka
-niczego czego nie chcesz nie musisz stosować, ale faktem jest, że retinoidy najlepiej działają na zmarszczki i są naprawdę o wiele delikatniejsze od kwasów
-mleczko Sorayi jest za bardzo naszpikowane chemią, więc polecalabym tonik i mleczko Celii-uwierzz w przypadku retinoidów zostają tylko najdelikatniejsze preparaty w kosmetyczce, reszta po prostu podrażnia, ale...warto
Pozdrawiam

Edytowane przez 201605090958
Czas edycji: 2010-11-09 o 23:32
201605090958 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-10, 08:54   #3727
mar_jolka
Rozeznanie

dzieku Danusiaes czyli
1. odstawiam mleczko soyaja do zmywania twarzy- kupuje Celje
2.Olejek z witC daje tylko na dzien
3.przy stosowaniue Retinu A nie stosuje tonikow z kwasami ( wogole czy tylko w dniu stosowania?)
Filtr mam Iwostinu -stosuje +50
4. Na serum dokladam krem
czy wszystko dobrze zrozumialam?
Stary 2010-11-10, 09:46   #3728
201605090958
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez mar_jolka Pokaż wiadomość
dzieku Danusiaes czyli
1. odstawiam mleczko soyaja do zmywania twarzy- kupuje Celje
2.Olejek z witC daje tylko na dzien
3.przy stosowaniue Retinu A nie stosuje tonikow z kwasami ( wogole czy tylko w dniu stosowania?)
Filtr mam Iwostinu -stosuje +50
4. Na serum dokladam krem
czy wszystko dobrze zrozumialam?
Dobrze tylko punkt 3 odkładasz w ogole kwasy 2 tygodnie przed stosowaniem retinoidów i jeśli będziesz chciała, to wracasz do kwasów najwcześniej 2 tygodnie po ostatnim użyciu retinoidu. I w tej 2tygodniowej przerwie uzywasz Aretinę z Ziai żeby przygotować skórę na retinoid.
Stary 2010-11-11, 02:36   #3729
MarcJacobsGirl
Przyczajenie

Witam Dziewczyny, proszę poradźcie mi jakie kwasy mam stosować by moja cera była normalna. I powiedźcie co robię źle. Mam 19 lat, cerę mieszana i od kiedy pamiętam walczę z niedoskonałościami typu podskorne gródki, wypryski, pryszcze...
Obecnie do pielęgnacji twarzy używam Clinique 3 kroki anti-blemish do skory problematycznej. Składa się z pianki do mycia twarzy, toniku i kremu. Jedynie rano zamiast tej pianki używam płynu micel. Bioderma sensibio. + w tym tygodniu zaczęłam robić maseczkę aspirynowa. Jeszcze muszę powiedzieć, że byłam 2 razy u kosmetyczki na zabiegach z kwasami i czeka mnie 3 wizyta, ale problem polega na tym, że zadnego pozytywnego efektu po tych zabiegach nie było.. dlatego szkoda mi trochę wydawać na nie 250zł. A może ja jestem zbyt niecierpliwa?
Od razu mówię, że nie wiem jakich kwasów używa kosmetyczka...
Dziewczyny, liczę na Wasza radę i pomoc..
MarcJacobsGirl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 07:51   #3730
mar_jolka
Rozeznanie

A moze zamiast wydawac tyle kasy na zabieg u kosmetyczki kupisz sobie polprodukty - w tym kwas migdalowy w np- mazidlach? wyniesie Cie to chyba okolo 20- 30 zeta wraz z wysylka.
Stary 2010-11-11, 10:27   #3731
Nixie
Rozeznanie

Drogie Wizażanki,

pielęgnuję twarz olejkiem myjącym, hydrolatem oczarowym, żelem hialuronowym ze skwalanem oraz minerałami Lucy lub EDM i nie mogę pozbyć się zaskórników, wyprysków, a cera nadal jest mocno wysuszona...

Możecie polecić mi coś co nawilża lepiej niż żel hialu z olejkiem? moim aktem desperacji jest ratowanie się kremem oliwkowym ziaji, jedynie po tym nie czuję ściągnięcia (do momentu umycia twarzy...)
Nixie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 11:21   #3732
201605090958
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez MarcJacobsGirl Pokaż wiadomość
Witam Dziewczyny, proszę poradźcie mi jakie kwasy mam stosować by moja cera była normalna. I powiedźcie co robię źle. Mam 19 lat, cerę mieszana i od kiedy pamiętam walczę z niedoskonałościami typu podskorne gródki, wypryski, pryszcze...
Obecnie do pielęgnacji twarzy używam Clinique 3 kroki anti-blemish do skory problematycznej. Składa się z pianki do mycia twarzy, toniku i kremu. Jedynie rano zamiast tej pianki używam płynu micel. Bioderma sensibio. + w tym tygodniu zaczęłam robić maseczkę aspirynowa. Jeszcze muszę powiedzieć, że byłam 2 razy u kosmetyczki na zabiegach z kwasami i czeka mnie 3 wizyta, ale problem polega na tym, że zadnego pozytywnego efektu po tych zabiegach nie było.. dlatego szkoda mi trochę wydawać na nie 250zł. A może ja jestem zbyt niecierpliwa?
Od razu mówię, że nie wiem jakich kwasów używa kosmetyczka...
Dziewczyny, liczę na Wasza radę i pomoc..
Nie wiem, jakich kwasów używa kosmetyczka, ale pamiętam koleżanki po takich kuracjach-przyjmuje się je w serii po 10 i rzeczywiscie do 5czy 6 realnych efektów nie ma, a wręcz ma się wrażenie pogorszenia cery...

---------- Dopisano o 11:21 ---------- Poprzedni post napisano o 11:15 ----------

Cytat:
Napisane przez Nixie Pokaż wiadomość
Drogie Wizażanki,

pielęgnuję twarz olejkiem myjącym, hydrolatem oczarowym, żelem hialuronowym ze skwalanem oraz minerałami Lucy lub EDM i nie mogę pozbyć się zaskórników, wyprysków, a cera nadal jest mocno wysuszona...

Możecie polecić mi coś co nawilża lepiej niż żel hialu z olejkiem? moim aktem desperacji jest ratowanie się kremem oliwkowym ziaji, jedynie po tym nie czuję ściągnięcia (do momentu umycia twarzy...)
Przecież Ty nie masz nawilżacza, olejek myjący po prostu oczyszcza, hydrolat działa przeciwzapalnie, a żel hialuronowy ze skwalanem jest ok, w pielęgnacji przeciwzmarszczkowej...wi ęc stricte nawilżaczem na pewno nie jest, trafioam w ciemno, że przesuszyłaś skórę i nawiżanie to trochę za mało. Przydałby się dobry krem półtłusty aby odbudować
Stary 2010-11-11, 12:07   #3733
Nixie
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Nie wiem, jakich kwasów używa kosmetyczka, ale pamiętam koleżanki po takich kuracjach-przyjmuje się je w serii po 10 i rzeczywiscie do 5czy 6 realnych efektów nie ma, a wręcz ma się wrażenie pogorszenia cery...

---------- Dopisano o 11:21 ---------- Poprzedni post napisano o 11:15 ----------

Przecież Ty nie masz nawilżacza, olejek myjący po prostu oczyszcza, hydrolat działa przeciwzapalnie, a żel hialuronowy ze skwalanem jest ok, w pielęgnacji przeciwzmarszczkowej...wi ęc stricte nawilżaczem na pewno nie jest, trafioam w ciemno, że przesuszyłaś skórę i nawiżanie to trochę za mało. Przydałby się dobry krem półtłusty aby odbudować
Dziekuję, możesz polecić jakiś dobry krem półtłusty?
Stary 2010-11-11, 12:24   #3734
201605090958
Konto usunięte

Cytat:
Dziekuję, możesz polecić jakiś dobry krem półtłusty?
Wklejam wszystkie odbudowujące, które sprawdziłam, ja zazwyczaj ratuję się Helpem
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...t=13643&next=1
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=3321
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=14881
Stary 2010-11-11, 14:13   #3735
LadyMadalena
Wtajemniczenie

Danusiaes ja też proszę o pomoc

Moja fragrantica
LadyMadalena jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 19:07   #3736
morelowa
Zadomowienie

Hej dziewczyny jestem pierwszy raz na tym wątku i mam nadzieję, że dobrze trafiłam
Otóż mam 19 lat, cera normalna (wiadomo, że w okresie grzewczym lekko ściągnięta i przesuszona ), liczne wągry na nosie, zanieczyszczone i rozszerzone pory na policzkach, kilka grudek na skroniach i jakieś 5 dziurek po niedoleczonych pryszczach (zbyt wcześnie poodpadały strupy, a raczej ja sama się do tego przyczyniłam ).
Niedawno byłam na mikrodermabrazji + kwasy AHA (nie wiem jakie dokładnie i jakie stężenie), Pani kosmetyczka powiedziała, że za dwa tygodnie znowu zrobimy mikrodermbrazję i zastosujemy kwas glikowlowy - 25%. Powiem szczerze, że po ostatniej wizycie jestem zadowolona i nie mogę doczekać się kolejnej.
Jednak korci mnie, aby zamówić na Mazidłach 30% kwas glikolowy i zrobić z niego tonik, tak aby np. raz na tydzien przcierać nim twarz. Jednak nie mam pojęcia jakie proporcje byłby idealne do mojej skóry i czego mogłabym użyć, aby zneutralizować ten kwas i nie narobić sobie krzywdy. Oczywiście pamiętam o filtrach. Najbardziej zależy mi na zwężeniu porów i zlikwidowaniu tych okropnych dziurek rzadko kiedy wyskakują mi jakieś niespodzianki, przeważnie w TYCH dniach, jak u każdej kobiety
Bardzo proszę o poradę

*
*
u're my afrodisiac

morelowa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 20:05   #3737
Lejdys
Przyczajenie

OCEANIC AA ŻEL DO CERY TRĄDZIKOWEJ I ŁOJOTOKOWEJ 200 ml

czytam jak to ludzie się nim zachwycają i nie mogę na własne oczy uwierzyć!
mnie ten żel przesuszył strasznie skórę , narobił zmarszczek , zamiast leczyć to po nim miałam jeszcze większy trądzik.
mam cerę trądzikową i łojotokową ,ale ten żel zamiast leczyć to tylko pogorszył mi stan cery.
Cena nieadekwatna do tego,co robi z twarzą.
masakra! strata pieniędzy i dodatkowa ujma dla cery ! nie polecam!
Lejdys jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 23:47   #3738
Nixie
Rozeznanie

Cytat:
Dzięki za propozycje, powiem tak:

Emolium mam, nie daje u mnie rady w ogóle, AA Help miałam, piekła mnie po nim twarz, jedynie nie próbowałam Nanobazy oraz Cutibazy, którą znalazłam w KWC. Zastanawiam się jednak czy mnie nie zapchają?
Stary 2010-11-12, 01:09   #3739
201605090958
Konto usunięte

Cytat:
Dzięki za propozycje, powiem tak:

Emolium mam, nie daje u mnie rady w ogóle, AA Help miałam, piekła mnie po nim twarz, jedynie nie próbowałam Nanobazy oraz Cutibazy, którą znalazłam w KWC. Zastanawiam się jednak czy mnie nie zapchają?
Komodogennosć /czyli właśnie zapychanie/ to bardzo indywidualna kwestia. Walcz o próbki. U mnie Cutibaza się nie sprawdza, taki e E 45
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-28...roblemowej.htm
sprawdzał się długo, potem po prostu przestał. A do Helpa wracam regularnie

---------- Dopisano o 01:05 ---------- Poprzedni post napisano o 00:31 ----------

Cytat:
Napisane przez LadyMadalena Pokaż wiadomość
Chciałabym rozpocząć swoją podróż pełną przygód(choć mam nadzieję, że tych będzie mniej) do cery gładkiej, bez niedoskonałości. Dlatego komponując swoją pielęgnację chciałabym zasięgnąć rady specjalistek. Próbowałam się przebić przez wątki tutaj, na forum LU, starego BU oraz femineus . Mam wrażenie, że trochę tego za dużo na raz a czytanie trwa już długo dlatego proszę o ocenę mojego "zestawu startowego" bo zanim wszystko przeczytam i kupię to zdążę się zestarzeć
Rano:
1)Tonik:Wybrany hydrolat, np. różany
2)W niedalekiej przyszłości serum z wit.C według przepisu z forum BU
3) Acne-derm-nie wiem czy nie powinnam tego punktu wyeliminować przynajmniej jako poranna pielęgnacja a przenieść na wieczór jako przerwy od Triacneal'u
4)Filtr
W tej chwili Rossmann, Babydream, Sonnencreme LSF 50+
z parsolem
mój największy problem, nie umiem zrezygnowac z makijażu, dlatego szukam czegoś bez parsolu tego roku (Avene z tego co słyszałam już nie jest bezparsolowe)
- A-DERMA Dermo-pediatrie - krem dla dzieci SPF 50+
-SYNCHROLINE - Sunwards extreme SPF 50+
-DUCRAY Melascreen SPF 50+
-IVR Swiss+ Made - Krem ultra ochronny do twarzy SPF 50

5) Korektor/Podkład(wklepywany)-cienie pod oczami i niespodzianki to moja zmora
6) Skrobia kukurydziana zmieszana z cynamonem wklepywana gąbeczką
Nie pilnuję nawet przy parsolu zawartości talcu i reszty destabilizatorów w cieniach do powiek, kredkach bo nie wiem czy to potrzebne
Wieczór:
1)Demakijaż: Olejek myjący z BU na początek
2) Tonik: Hydrolat lub tonik aspirynowy
3) Diacneal teraz chyba łatwiej dostać Triacneal
4)Rossmann, Babydream, Natural, Calendulacreme (Krem pielęgnacyjny z nagietkiem)
Lulu
Mam nadzieję, że nie zostanę zbytnio skrzyczana, proszę o pomoc, radę co w tym planie jest źle, co będzie może trochę lepsze, bo serio gubię się już w tym natłoku informacji
Po kolei
-Acne-Derm jest dla skóry z trądzikiem, a nie dla bezproblemowej
-też uzywam Rossmanowskiego filtra i po prostu podkladu Maybeline, bo dzięki temu filtra nie osłabiam. Niestety na mojej skórze tylko Babydream się sprawdza. Ja go nie matuję, bo lubię delikatny połysk na mojej twarzy
-Ilość witaminy C, kumuluje się w skórze w miarę użytkowania, dlatego codzienna aplikacja nie jest konieczna.
-brakuje Ci kremu na dzień, ale tu już dobierasz do wieku i efektu, jaki chcesz uzyskać

Wieczór
-ja oczyszczam twarz olejkiem Babydream dla kobiet w ciaży tą metodą http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=437723 i nie przemywam tonikiem i u mnie jest ok
a olejek z opisu na biochemii wydaje sie fajny
-na ile czytałam o toniku aspirynowym to zdecydowanie sprawdzi się na tlustej skórze, może przesuszyć ładną i zdecydowanie nie polecam go na co dzień
-nie wiem jaki efekt chcesz osiagnać po Diacnealu, pokrótce jeśli nie masz trądziku lub zmarszczek poczekaj, a jeśli je masz to na Diacneal do 25 lat jest za wcześnie, 25-35 okresowo jako kuracja 2 razy do roku. Po 35 częściej. Choć wszystko zależy od stanu skóry. Amerykanie są zgodni najlepszy krem przeciwzmarszczkowy to krem z filtrem, a retinoidy naprawiają i tylko naprawczo warto je stosować.
-babydream wlaśnie wycofuja więc poszukaj kremu uwzględniającego wiek i stan skóry, a także to co rzeczywiscie chcesz osiagnąć.
Ciężko jest radzić nie znając wieku, oczekiwanych efektów i stanu skóry. Każda skora może dać promienny wygląd tylko troskliwie pielęgnowana. Próbki, próbki i jeszcze raz próbki, aż będziesz zadowolona bez makijażuNie ma idealnego patentu na pielęgnację, trzeba ją zmieniać w zaleznosci od pory roku i stanu skóry.

---------- Dopisano o 01:09 ---------- Poprzedni post napisano o 01:05 ----------

Cytat:
Napisane przez morelowa Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny jestem pierwszy raz na tym wątku i mam nadzieję, że dobrze trafiłam
Otóż mam 19 lat, cera normalna (wiadomo, że w okresie grzewczym lekko ściągnięta i przesuszona ), liczne wągry na nosie, zanieczyszczone i rozszerzone pory na policzkach, kilka grudek na skroniach i jakieś 5 dziurek po niedoleczonych pryszczach (zbyt wcześnie poodpadały strupy, a raczej ja sama się do tego przyczyniłam ).
Niedawno byłam na mikrodermabrazji + kwasy AHA (nie wiem jakie dokładnie i jakie stężenie), Pani kosmetyczka powiedziała, że za dwa tygodnie znowu zrobimy mikrodermbrazję i zastosujemy kwas glikowlowy - 25%. Powiem szczerze, że po ostatniej wizycie jestem zadowolona i nie mogę doczekać się kolejnej.
Jednak korci mnie, aby zamówić na Mazidłach 30% kwas glikolowy i zrobić z niego tonik, tak aby np. raz na tydzien przcierać nim twarz. Jednak nie mam pojęcia jakie proporcje byłby idealne do mojej skóry i czego mogłabym użyć, aby zneutralizować ten kwas i nie narobić sobie krzywdy. Oczywiście pamiętam o filtrach. Najbardziej zależy mi na zwężeniu porów i zlikwidowaniu tych okropnych dziurek rzadko kiedy wyskakują mi jakieś niespodzianki, przeważnie w TYCH dniach, jak u każdej kobiety
Bardzo proszę o poradę
Kwasy powyżej 2,5% najbezpieczniej stosować u kosmetyczki. Dla paru dziurek nie warto parzyc sobie twarzy, bo można kupić wysokie stężenie kwasu. Tobie się może nie udać aplikacja i z paru dziurek będzie parę blizn lub zrostów. Idź do kosmetyczki. I niech Cię nie korci cokolwiek więcej
Stary 2010-11-12, 01:44   #3740
wjosna20
Raczkowanie

.

Edytowane przez wjosna20
Czas edycji: 2014-07-02 o 23:14
wjosna20 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-12, 09:57   #3741
Oluraa
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Oluraa Pokaż wiadomość
po zastanowieniu i przeczytaniu kilku opinii zamowilam jednak tonik z kwasem 6% z BU, mam nadzieje, ze dobrze zrobilam

czy taki plan dzienny bedzie dobry? :

RANO:
- olejek pomaranczowy i woda mineralna (kranowka strasznie mnie wysusza )
- hydrolat oczarowy
- filtr (chyba Bioderma Photoderm AKN Mat SPF 30/Uva 13)
- fluid Inglot YSM
- puder bambusowy
- korektor Pixie
- puder jakis matujacy

WIECZOR:
- olejek pomaranczowy i woda mineralna
- hydrolat oczarowy
- na zmiane tonik z kwasem i serum lemon + zel hialurynowy

do tego dwa razy w tygodniu peeling z bromelina (nie wiem czy dobrze napisalam ;p)

czy po uzyciu toniku z kwasem mozna sie czyms posmarowac?
prosze doradzcie
doradzi ktos?
mam cere zanieczyszczona, wrazliwa, mieszana, duzo zaskornikow, swiecaca sie ale sciagnieta..

Stary 2010-11-12, 13:57   #3742
Lenka1000
Rozeznanie

zamówiłam Serum antyoksydacyjne flavo-C15EF z BU - czy mogę używać go na dzień pod krem physiogel? czy tez koniecznie pod filtry?
Lenka1000 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-12, 14:27   #3743
201605090958
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez Lejdys Pokaż wiadomość
OCEANIC AA ŻEL DO CERY TRĄDZIKOWEJ I ŁOJOTOKOWEJ 200 ml

czytam jak to ludzie się nim zachwycają i nie mogę na własne oczy uwierzyć!
mnie ten żel przesuszył strasznie skórę , narobił zmarszczek , zamiast leczyć to po nim miałam jeszcze większy trądzik.
mam cerę trądzikową i łojotokową ,ale ten żel zamiast leczyć to tylko pogorszył mi stan cery.
Cena nieadekwatna do tego,co robi z twarzą.
masakra! strata pieniędzy i dodatkowa ujma dla cery ! nie polecam!
Rozśmieszyłaś mnieZmarszczki nie powstaja od żelu czy toniku

---------- Dopisano o 14:27 ---------- Poprzedni post napisano o 14:19 ----------

Cytat:
Napisane przez Lenka1000 Pokaż wiadomość
zamówiłam Serum antyoksydacyjne flavo-C15EF z BU - czy mogę używać go na dzień pod krem physiogel? czy tez koniecznie pod filtry?
Możesz i koniecznie z filtrami. I jak już wcześniej pisałam,, serum możesz dawać co drugi dzień, bo nadmiar witaminy C nie zostaje wchłonięty przez skórę. Polecam taki zestaw
-1 dzień serum i krem
2 dzień Diaderma olejek marchewkowy i krem http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,35...#review-444361
i potem powtarzasz.
Stary 2010-11-12, 14:27   #3744
ciriness
Zadomowienie

Witam.
Przyznam szczerze że dotychczas nie dbałam zbytnio o swoją skórę, wnioskuję to po tym co tu wyczytałam, tak więc zabieram się za siebie i proszę o pomoc.

Skórę mam wrażliwą, często zaczerwienioną, pory na nosku, bardzo suchą i często ściągnięta, bez większych problemów, pojedyncze wypryski
W lecie troszkę zauważam przebarwień. Mam 24 lata.

Ułożyłam sobie taką mieszanką.
Rano
Olejek myjący np. pomarańczowy spróbuje też Babyderm
Tonik z kwasami AHA/BHA 10% lub ten Zestaw - Tonik z kwasem PHA 6% - nie można tego stosować codziennie tak?
Filtr myślę o Avene, niestety nie wyobrażam sobie życia bez makijażu, zaczynam zabawę z kosmetykami mineralnymi

Rozumiem że kremu nie muszę już stosować? Dotychczas używałam dotleniającego kremu Soraya

Wieczorem
olejek myjący
jakiś hydrolat
czy potrzebny jest mi krem?

Raz na jakiś czas maseczki (jeszcze nie wiem jakie)

Mam nadzieje że pomożecie i będę mogła iść na zakupy
ciriness jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-12, 14:42   #3745
201605090958
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez Oluraa Pokaż wiadomość
doradzi ktos?
mam cere zanieczyszczona, wrazliwa, mieszana, duzo zaskornikow, swiecaca sie ale sciagnieta..
Coś źle pielęgnujesz, najpierw wylecz ściagniecie -żel hialurynowy jak najbardziej
Rano
A gdzie krem nawilżający?i po co Ci dwa pudry-matujacy i bambsusowy?i po co olejek+woda+hydrolat-za duzo tego?filtr 30 to za mało...
Wieczór
o cos tu za duzo, nie ma sensu dawania olejku, hydrolatu i toniku z kwasem jednocześnie. Ale serum i żel to dobre połaczenie. Szczegółowiej to musiałabym znać wiek, częstotliwośc korzystania ze słońca i solarium, i używane do tej pory kosmetyki...
Stary 2010-11-12, 16:25   #3746
Oluraa
Raczkowanie

mam 18 lat, nie opalam sie, chociaz do tej pory nie uzywalam zadnego kremu z filtrem, do tej pory probowalam w miare naturalnych kosmetykow, mialam juz pare rzeczy z BU: olejek do mycia, serum lemon, zel hialurynowy, puder bambusowy i peeling z bromelina, ale mysle, ze zniszczylam sobie cere jak bylam mloda i uzywalam ostrych kosmetykow np. garnier czysta skora itd

uzywam krem nawilzajacy, babydream z nagietkiem, a wczesniej humektan

wiec jakie rozwiązanie byloby najlepsze dla mnie?
dziekuje za pomoc

Stary 2010-11-12, 16:34   #3747
TLU
Zadomowienie

Dziewczyny stosujace olejki cytrynowe czy pomaranczowe na dzien - te olejki sa na bazie/z dodatkiem olejkow eterycznych? Bo jesli tak to nie wolno ich stosowac na dzien - sa silnie fotouwrazliwiajace i nawet z filtrem stosowane na dzien mogla doprowadzic do trwalych przebarwien.

Dlaczego filtr 30 jesienia/zima to za malo?
TLU jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-12, 21:42   #3748
LadyMadalena
Wtajemniczenie

Cytat:
Po kolei
-Acne-Derm jest dla skóry z trądzikiem, a nie dla bezproblemowej
-też uzywam Rossmanowskiego filtra i po prostu podkladu Maybeline, bo dzięki temu filtra nie osłabiam. Niestety na mojej skórze tylko Babydream się sprawdza. Ja go nie matuję, bo lubię delikatny połysk na mojej twarzy
-Ilość witaminy C, kumuluje się w skórze w miarę użytkowania, dlatego codzienna aplikacja nie jest konieczna.
-brakuje Ci kremu na dzień, ale tu już dobierasz do wieku i efektu, jaki chcesz uzyskać

Wieczór
-ja oczyszczam twarz olejkiem Babydream dla kobiet w ciaży tą metodą http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=437723 i nie przemywam tonikiem i u mnie jest ok
a olejek z opisu na biochemii wydaje sie fajny
-na ile czytałam o toniku aspirynowym to zdecydowanie sprawdzi się na tlustej skórze, może przesuszyć ładną i zdecydowanie nie polecam go na co dzień
-nie wiem jaki efekt chcesz osiagnać po Diacnealu, pokrótce jeśli nie masz trądziku lub zmarszczek poczekaj, a jeśli je masz to na Diacneal do 25 lat jest za wcześnie, 25-35 okresowo jako kuracja 2 razy do roku. Po 35 częściej. Choć wszystko zależy od stanu skóry. Amerykanie są zgodni najlepszy krem przeciwzmarszczkowy to krem z filtrem, a retinoidy naprawiają i tylko naprawczo warto je stosować.
-babydream wlaśnie wycofuja więc poszukaj kremu uwzględniającego wiek i stan skóry, a także to co rzeczywiscie chcesz osiagnąć.
Ciężko jest radzić nie znając wieku, oczekiwanych efektów i stanu skóry. Każda skora może dać promienny wygląd tylko troskliwie pielęgnowana. Próbki, próbki i jeszcze raz próbki, aż będziesz zadowolona bez makijażuNie ma idealnego patentu na pielęgnację, trzeba ją zmieniać w zaleznosci od pory roku i stanu skóry.
Niestety nie mam bezproblemowej cery, raczej zanieczyszczoną, niespodzianki się pojawiają dość często, czasem bolesne, nie dla mnie jednak retinoidy doustne bo stan mojej skóry nie jest tragiczny choc mam jej co zarzucić . Mam cerę bardzo przetłuszczającą się, dzięki skrobi kukurydzianej z cynamonem(którą kocham) jednak o tym już zapomniałam prawie. Dodatkowo moja skóra bardzo lubi "rogowacieć" suche skórki pojawiają się niezależnie od tego co stosuję(najmniej przy acnedermie na noc, rano filtr)Dla mnie podkład jednak na cienie pod oczami(genetyczne) nie wystarczy, może korektor da radę, jako jedyny pasujący do parsolu znalazłam Flos Lek, Ideal Skin Anti Acne, Antybakteryjny korektor jednak nie wiem czy będzie się nadawał na okolice oczu. Filtr jest dla mnie wystarczającym kremem na dzień, na noc będę musiała czegoś poszukać, szkoda bo babydream bardzo mi się spodobał.
Diacneal chciałam stosować właśnie na uporanie się z nawracającym od lat lekkim trądzikiem i pozostałościami po nim, zależnie od efektu zastanowiłabym się nad tym jak długo go stosować. Mam 21 lat więc jeszcze trochę brakuje do retinoidów ale mam jedną całkiem niefajną zmarszczkę na czole i delikatne bruzdy przy nosie Nie wiem czy tym się martwić szczególnie.
W ogóle to dziękuję bardzo za odpowiedź

Moja fragrantica

Edytowane przez LadyMadalena
Czas edycji: 2010-11-12 o 21:46
Stary 2010-11-12, 22:48   #3749
201605090958
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez TLU Pokaż wiadomość
Dziewczyny stosujace olejki cytrynowe czy pomaranczowe na dzien - te olejki sa na bazie/z dodatkiem olejkow eterycznych? Bo jesli tak to nie wolno ich stosowac na dzien - sa silnie fotouwrazliwiajace i nawet z filtrem stosowane na dzien mogla doprowadzic do trwalych przebarwien.

Dlaczego filtr 30 jesienia/zima to za malo?
Jestem zwolenniczką wysokiego filtra od kiedy złaziła mi skóra na nosie po nartach a i nos był w 30 Ivostinu

---------- Dopisano o 22:48 ---------- Poprzedni post napisano o 22:31 ----------

Cytat:
Napisane przez LadyMadalena Pokaż wiadomość
Niestety nie mam bezproblemowej cery, raczej zanieczyszczoną, niespodzianki się pojawiają dość często, czasem bolesne, nie dla mnie jednak retinoidy doustne bo stan mojej skóry nie jest tragiczny choc mam jej co zarzucić . Mam cerę bardzo przetłuszczającą się, dzięki skrobi kukurydzianej z cynamonem(którą kocham) jednak o tym już zapomniałam prawie. Dodatkowo moja skóra bardzo lubi "rogowacieć" suche skórki pojawiają się niezależnie od tego co stosuję(najmniej przy acnedermie na noc, rano filtr)Dla mnie podkład jednak na cienie pod oczami(genetyczne) nie wystarczy, może korektor da radę, jako jedyny pasujący do parsolu znalazłam Flos Lek, Ideal Skin Anti Acne, Antybakteryjny korektor jednak nie wiem czy będzie się nadawał na okolice oczu. Filtr jest dla mnie wystarczającym kremem na dzień, na noc będę musiała czegoś poszukać, szkoda bo babydream bardzo mi się spodobał.
Diacneal chciałam stosować właśnie na uporanie się z nawracającym od lat lekkim trądzikiem i pozostałościami po nim, zależnie od efektu zastanowiłabym się nad tym jak długo go stosować. Mam 21 lat więc jeszcze trochę brakuje do retinoidów ale mam jedną całkiem niefajną zmarszczkę na czole i delikatne bruzdy przy nosie Nie wiem czy tym się martwić szczególnie.
W ogóle to dziękuję bardzo za odpowiedź
Probowałaś witaminy C?zadziała pod oczy i na to zagiecie na czole-bo niemożliwe żeby to była zmarszczka ani zeby to byly bruzdy-jeszcze masz w skórze elastynę i koenzym Q10 wiec za wczesnie na sprawy starzeniowe-chirurdzy plastyczni powiedzieliby, ze właśnie formuuja sie Twoje indywidualne kobiece rysy twarzy. Poczekaj z Diacnealem kilka lat, acne zostaw, ale pamietaj o nawilzaniu, acne ,oże za bardzo przesuszyc.
Stary 2010-11-12, 22:55   #3750
LadyMadalena
Wtajemniczenie

Cytat:

Probowałaś witaminy C?zadziała pod oczy i na to zagiecie na czole-bo niemożliwe żeby to była zmarszczka ani zeby to byly bruzdy-jeszcze masz w skórze elastynę i koenzym Q10 wiec za wczesnie na sprawy starzeniowe-chirurdzy plastyczni powiedzieliby, ze właśnie formuuja sie Twoje indywidualne kobiece rysy twarzy. Poczekaj z Diacnealem kilka lat, acne zostaw, ale pamietaj o nawilzaniu, acne ,oże za bardzo przesuszyc.
Nie próbowałam jeszcze, nie sądziłam, że ma tak dobre "zdolności"
Przepis z archiwalnego forum biochemii urody będzie dobry?

Moja fragrantica
Odpowiedz

Tagi
avene nadwrażliwa, blizny, krem, kwasy, mieszana, naczynka, opalanie, pielędnacja, pięlęgnacja, problem, przebarwienia, przerwa kuracja ruboril, retinoidy, slonce, sucha ściągnięta, tonik bha żel hialuronowy, tradzik, trądzik, twarz, zima

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości