Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią - Strona 138 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-09-24, 22:30   #4111
ama4
High Quality Since 2007

Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dołączę się do tematu. Przeczytałam już sporo, ale mam już od tego mały mętlik w głowie i proszę o wsparcie

Mam cerę z tłustą strefą T i zależy mi obecnie zwłaszcza na pozbyciu się zaskórników z nosa. Wypryski ropne zdarzają mi się obecnie na szczęście już bardzo rzadko. Twarz myję obecnie Cetaphilem, a po nim przecieram jeszcze hydrolatem oczarowym. Zamówiłam sobie z BU także serum Lemon EKO, tonik z kwasami AHA/BHA, hialuron i peeling enzymatyczny. Wstępny plan miałam taki, żeby najpierw zmywać wszystko Cetaphilem, potem stosować hydrolat, a potem raz w tygodniu nakładać na sam nos tonik z kwasami (no chyba, że nie będę się aż tak bardzo łuszczyć, ale na razie wolę uważać; potem ewentualnie dołączyłabym do tego brodę, ale ona jest delikatniejsza i też wolę uważać). Raz - dwa razy w tygodniu peeling, natomiast w pozostałe dni, gdy nie będę używać toniku z kwasami - serum lemon z żelem hialuronowym.

No i oczywiście na nos nakładałabym filtr. Choć nie jestem zwolenniczką tego kosmetyku i nie lubię tego świecenia po nim

Czy to jest dobry plan i czy nie przesadzę z czymś? Czy mogę to wszystko ze sobą w takich proporcjach łączyć? Czy nie będzie mi brakować nawilżania? Aaaa mam mętlik

Dzięki z góry za pomoc bardziej doświadczonych osób

Edytowane przez ama4
Czas edycji: 2011-09-24 o 22:35
ama4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-25, 10:41   #4112
Aria85
Przyczajenie

Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Hej
mam zamiar zacząć stosować kwasy. Muszę jeszcze znaleźć czas na przeczytanie kilku wątków, ale już teraz proszę o ewentualne poprawienie:

- filtr Avene 50 - chociaż emlsja miała świetne recenzje na Wizazu kilka lat temu a teraz nieco spadła - więc czekam na dobre rady

- Lirene tonik do cery naczynkowej - żeby wzmocnić ewentualnie to co zdziała:

-Triacneal

- Effacklar K

- nie mam pomysłu na krem nawilżający
Aria85 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-26, 00:06   #4113
Polski Bursztyn
Rozeznanie

" Kremy wspaniale roznoszą wszystko w głąb, to, co kwasy wyniosły na zewnątrz

Zeby nie wpasc w bledne kolo- Kremy wspaniale roznoszą wszystko w głąb, to, co kwasy wyniosły na zewnątrz
Wlasnie taki efekt zauwazylam gdy stosuje sie kwasy-zluszczaja naskorek ,pozniej nawilzajac go poprzez kremy -wlasnie powoduje roznoszenie w glab ... i tak w kolko...
Wiec co w takim przypadku stosowac do nawilzania-likwidowania podraznien spowodownanych dzialaniem kwasow? zeby nie wspasc w bledne kolo ?
I jak sadzicie jakie zluszczanie ktore kwasy sa bezpieczne dla cer bardzo wrazliwych-naczynkowych-sklonnych do rumienia?
Ps. Kochane Dziewczyny wiem ze zadaje sporo pytan ,ale naprawde szukam na nie odpowiedzi ,bardzo mi na tym zalezy,co przeczytam watek to rodzi sie nowe pytanie
Dziewczyna ktora tyle lat walczyla z tradzikiem,ktory pozniej pozostawil blizny na twarzy...tyle walczyla ,meczyla sie ,tyle zlego zaznala od ludzi,ktorzy oceniali ja po wygladzie,az w koncu odeszla z tego swiata Na Zawsze....

Edytowane przez Polski Bursztyn
Czas edycji: 2011-09-26 o 00:09
Polski Bursztyn jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-26, 07:32   #4114
Aria85
Przyczajenie

Dot.: " Kremy wspaniale roznoszą wszystko w głąb, to, co kwasy wyniosły na zewnątrz

Hej, co prawda nie znam się na kwasach na tyle ile bym chciała9czy musiała przy zaczęciu kuracji) ale z tego co mi w głowie pozostało to m.in. to że dla cery naczynkowej najbardziej polecany jest Diroseral - Avene, ponoć bardzo ładnie zwalcza zaczerwienienie. No i przede wszystkim kwasy BHA a nie AHA. Mam podobny problem, choć nie uważam że mam cere naczynkową to jednak policzki w jednym miejscu mają tendencje do zaczerwienienia- chyba mam tam naczynka płytko położone. PO przeanalizowaniu kilku ładnych stron forum zdecydowałam się jednak na stosowanie Triacnealu - czyli typowego kwasu AHA, jeśli podrażni policzki to poprostu nie będę na nie jego nanosić, a np Diroseal.
Poza tym polecam Tonik Lirene (dr Eris) do cery naczynkowej (takie przezroczyste opakowanie a sam tonik o różowym zabarwieniu). Naprawdę działa! Może nie zauważyłam różnicy od razu, ale po kilku tygodniach stosowania nie mam czerownej plamy na policzkach

---------- Dopisano o 07:32 ---------- Poprzedni post napisano o 07:32 ----------

Co9 do kremu to męczą mnie podobne wątpliwości.. sama nie wiem jaki krem i filtr.
Stary 2011-09-26, 11:55   #4115
lukrecja222
Zakorzenienie

hej Dziewczyny,

Chciałabym poradzić się apropo pielęgnacji cery. Od kilku tygodni usilnie walczę ze swoją cerą. Tej jesieni i zimy postanowiłam naprawdę zadbać o skórę.
Moim problemem jest tłusta skóra, zaskórniki i grudki oraz nierównomierny koloryt buzi. Moja skóra nie jest zupełnie wrażliwa, jest gruba i nigdy mnie nic nie podrażnia ani nie uczula.
Chciałabym opisać moją pielęgnacje, żebyście mogły mi coś doradzić.

wieczór
- raz dziennie, wieczorem oczyszczam twarz metodą OCM ( w zasadzie zaczęłam to robić od tygodnia) - oliwka hipp i olejek rycynowy, potem gorący ręcznik. Potem nakładam na noc Triacneal.

Dzień
- Rano myję twarz żele Normaderm (nie przepadam za nim, ale chcę go wykończyć), przemywam tonikiem lub hydrolatem, na dzień używam Effeclar K ( czy używanie i Triacnealu i Effaclaru K jest ok?) lub kremu nawilżającego lekkiego.
- jak wychodzę z domu to filtr i makijaż, jak nie to już nic więcej
- czasem w ciągu dnia przemywam twarz tonikiem lub hydrolatem i nakładam serum Flavo C 8%.

Czasem
- 2 razy w tygodniu maseczka z aspiryny, robię nią też peeling przy okazji
- jeden raz w tygodniu jakaś maseczka inna np z The Body Shopu Oat lub jakaś inna

Co sądzicie? Czy Triacneal, Effaclar i aspiryna to za dużo?
Będę wdzięczna za rady
lukrecja222 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-26, 17:16   #4116
Polski Bursztyn
Rozeznanie

Dot.: " Kremy wspaniale roznoszą wszystko w głąb, to, co kwasy wyniosły na zewnątrz

Cytat:
Napisane przez Aria85 Pokaż wiadomość
No i przede wszystkim kwasy BHA a nie AHA.
A dlaczego nie kwasy AHA? i czy uzywalas Avene Cleance K?Ja sie teraz zastanawiam nad LaRochePosay-T
Dziewczyna ktora tyle lat walczyla z tradzikiem,ktory pozniej pozostawil blizny na twarzy...tyle walczyla ,meczyla sie ,tyle zlego zaznala od ludzi,ktorzy oceniali ja po wygladzie,az w koncu odeszla z tego swiata Na Zawsze....

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2011-10-31 o 21:14 Powód: Dodanie cytatu ze względu na łączenie wątków
Stary 2011-09-26, 17:45   #4117
lieselotte
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Polski Bursztyn Pokaż wiadomość
Ps. Kochane Dziewczyny wiem ze zadaje sporo pytan ,ale naprawde szukam na nie odpowiedzi ,bardzo mi na tym zalezy,co przeczytam watek to rodzi sie nowe pytanie
Pytanie najlepiej zadać więc w danym wątku, a nie zakładać osobny temat

Jeśli chodzi o kwasy to dla cer naczynkowych polecane są PHA (polihydroksykwasy - kw. laktobionowy, glukonolakton). Do łagodzenia podrażnień polecam ceramidy.
lieselotte jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-26, 18:58   #4118
LadyMadalena
Wtajemniczenie

Nie podoba mi się metoda mycia OCM, ten ciepły ręcznik jednak moim zdaniem to nie jest to czego potrzebuje jakakolwiek problematyczna skóra.
Teoretycznie na dzień nie używamy kwasów.
Polecałabym skupienie porannej pielęgnacji na ułożenie dwóch formuł serum antyoksydacyjnego do twarzy.
Zamiennie używałabym serum z niacinamidem i wit. c. Jako serum z niacinamidem możesz używać serum azelainowego z BU. Tylko nie krem, podobno jest okropny w użyciu. Do filtra się nie czepiam.
Wieczorem demakijażować możesz się olejkiem myjącym własnej produkcji/ płynem micerlanym takim jak bioderma lub svr, możesz też ukręcić jakiś sama.
Po tym dajesz pole do popisu Effeclarowi i Triacnealowi. Zamiennie stosuj je na noc.
Swoją drogą ja lubię się trochę bardziej podpiec

Moja fragrantica
LadyMadalena jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-26, 21:53   #4119
BothSides
Rozeznanie

Uważaj na żel Normaderm - kończ szybko, mi zrobił kuku - baaardzo mocno wysusza, a Ty poza tym też wysuszasz innymi specyfikami, myłabym raczej czymś mocno nawilżającym/ natłuszczającym.
BothSides jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-27, 05:15   #4120
LadyMadalena
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez BothSides Pokaż wiadomość
Uważaj na żel Normaderm - kończ szybko, mi zrobił kuku - baaardzo mocno wysusza, a Ty poza tym też wysuszasz innymi specyfikami, myłabym raczej czymś mocno nawilżającym/ natłuszczającym.
Both to zależy od cery i tego czego się stosuje na codzień. Spróbuj myć serio tłustą cerę, na którą kładziesz serum silikonowe czymś delikatnym. Wysyp gotowy.
Każdy musi sobie sam spróbować co mu pasuje. Ja bez sles w ocyszczaniu nie istnieję. Choćby ze względu na silikony, które uważam za dar niebios. Ograniczają utratę wody ze skóry i dają cudowne efekty wizualne.

Moja fragrantica
Stary 2011-09-27, 08:05   #4121
Shawtty
Naczelna Histeryczka

Cytat:
A dlaczego nie kwasy AHA? i czy uzywalas Avene Cleance K?Ja sie teraz zastanawiam nad LaRochePosay-T
Kwasy AHA mogą podrażniać, wywoływać zaczerwienienia, więc te kwasy nie sa bezpieczne dla cer wrazliwych, naczynkowych, sklonnych do rumienia.
Shawtty jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-27, 08:06   #4122
BothSides
Rozeznanie

Prawda, że każdemu co innego pasuje, ale akurat do Normadermu jestem dość uprzedzona - mi zaszkodził, mojej siostrze (b. tłustą miała cerę), dermatolog jej powiedziała potem, że to bardzo szkodliwy żel, nie tylko ze względu na sls. Zwłaszcza że lukrecja potem jeszcze złuszcza Effeclarem czasem. Co za dużo wysuszania, to nie zdrowo, tłusta się będzie tłuścić aż nie osiągnie odpowiedniego poziomu natłuszczenia.
BothSides jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-27, 11:13   #4123
ama4
High Quality Since 2007

To ja się może przypomnę ze swoim pytaniem Bo naprawdę nie wiem, czy mogę wprowadzać taki zestaw, a chciałam się wstrzymać ze stosowaniem wszystkiego aż do Waszych opinii...
Stary 2011-09-27, 13:39   #4124
Marzena17
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez lieselotte Pokaż wiadomość
Pytanie najlepiej zadać więc w danym wątku, a nie zakładać osobny temat

Jeśli chodzi o kwasy to dla cer naczynkowych polecane są PHA (polihydroksykwasy - kw. laktobionowy, glukonolakton). Do łagodzenia podrażnień polecam ceramidy.

Dokładnie. Zakładasz cały czas nowe wątki, a przecież te tematy zostały już opisane pierdyliard razy. Wystarczy poczytać i posty dodawać w już istniejących wątkach.
Co do PHA to się zgadzam, są bardzo delikatne, ja robiłam sobie tonik 5 a czasem 10 % i nie miałam specjalnych podrażnień, na to nakładałam krem nawilżający. Nikt Ci nie powie, jaki krem Cię nie zapcha. Większość pewnie napisałaby o humektanie, jako o delikatnym, nie robiącym krzywdy kremiku, a mnie zapchał i wysuszył. Możesz spróbować olejów (np. z orzecha włoskiego, czerwonej maliny, zielonej herbaty), ale o tym też jest wątek, więc już nie pytaj jakich konkretnie, bo jest już bardzo dużo informacji na temat. Odwiedź sklepy z półproduktami kosmetycznymi, może coś będzie Ci odpowiadać.
Marzena17 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-27, 13:41   #4125
Aria85
Przyczajenie

Cytat:
I jak sadzicie jakie zluszczanie ktore kwasy sa bezpieczne dla cer bardzo wrazliwych-naczynkowych-sklonnych do rumienia?
Najlepiej tak jak dziewczyny pisały PHA, dopuszczalne są też BHA. AHA najbardziej podrażniają i nawet mogą spowodować pękanie naczynek przy cerach które wcześniej takiego problemu nie miały. Ja jednak się naczytałam że niektóre dziewczyny stosują pomimo wrażliwej i naczynkowej cery AHA ale np. tylko na brodę albo czoło, omijajać policzki czy płatki nosa - czy li miejsca pękających naczynek.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2011-10-31 o 21:16 Powód: Dodanie cytatu ze względu na łączenie wątków
Stary 2011-09-27, 15:29   #4126
lukrecja222
Zakorzenienie

dzięki dziewczyny. Stosuje kwasy na dzień tylko jeśli zostaję w domu i wiem, że nie będę nigdzie wychodziła, czyli nie codziennie. Chciałam po prostu przyspieszyć proces łuszczenia i odnowy skóry.
Metoda OCM chyba mi służy, stosowałam dopiero kilka razy, nie codziennie i wydaje się być ok, buzia oczyszczona, gładka. Myślę, że będę stosować od czasu do czasu.
Przygodę z BU miałam jakiś czas temu, stosowałam serum na noc, jakieś serum na dzień (nie pamietam nazw, ale były to kosmetyki polecane na wizazu) i nie widziałam rezultatów, także odpuściłam i kupiłam Flavo C.
Jak tak patrzę na moją pielęgnację, to widzę, że brakuje tu czegoś porządnego do nawilżania, ale boję się zapychania. Wiem, że im bardziej się tłustą cerę wysusza, tym bardziej się ona przetłuszcza.
A żel Normaderm już kończę, więc zaopatrzę się w coś innego. (swoją drogą jest strasznie wydajny jak na złość )
lukrecja222 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-27, 16:40   #4127
prettysimple
Zadomowienie

Teraz ja poproszę o porady:
RANO:
- olejek myjący z olejkiem herbacianym z BU
- hydrolat aloesowy
- krem z filtrem z wit. C z TBS/serum-olejek z wit. C z BU+podwójny żel hilauronowy z BU
- puder bambusowy, makijaż mineralny

WIECZOREM
- hydrolat aloesowy
- krem z kolagenem i jedwabiem z Naturalnego Piękna/serum-olejek z wit. C z BU+podwójny żel hilauronowy z BU

2x w tyg. - maseczka z czerwonej/żółtej glinki
3x w tyg. na noc - tonik różano-mleczny AHA 8%

Moja cera jest wrażliwa, skłonna do zapychania, rozszerzone pory (moja zmora), gdzieniegdzie podskórne gule, trądzik. Czyli tłusta i trądzikowa. 23 lata.

Coś zmienić?
Stary 2011-09-27, 16:50   #4128
Polski Bursztyn
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Marzena17 Pokaż wiadomość
Dokładnie. Zakładasz cały czas nowe wątki, a przecież te tematy zostały już opisane pierdyliard razy. Wystarczy poczytać i posty dodawać w już istniejących wątkach.
Co do PHA to się zgadzam, są bardzo delikatne, ja robiłam sobie tonik 5 a czasem 10 % i nie miałam specjalnych podrażnień, na to nakładałam krem nawilżający. Nikt Ci nie powie, jaki krem Cię nie zapcha. Większość pewnie napisałaby o humektanie, jako o delikatnym, nie robiącym krzywdy kremiku, a mnie zapchał i wysuszył. Możesz spróbować olejów (np. z orzecha włoskiego, czerwonej maliny, zielonej herbaty), ale o tym też jest wątek, więc już nie pytaj jakich konkretnie, bo jest już bardzo dużo informacji na temat. Odwiedź sklepy z półproduktami kosmetycznymi, może coś będzie Ci odpowiadać.
Czyttalam caly watek o olejach chyba pare dni i ten z orzecha wloskiego -nie za bardzo nadaje sie do cery tlustej..
A jaki krem(kwas) z apteki zawiera tylko te kwasy-----PHA ??
Dziewczyny a co sadzicie o tym ze jak zluszcza sie wygladza skore -to oczywicie trzeba ja nawilzac i wlasnie nawilzajac tak jak w tytule "Kremy wspaniale wynosza wsuystko w glab ,to co kwasy wyniosly na zewnatrz,zebysmy nie wpadly w bledne kolo-co o tym sadzicie czy tak faktycznie nie jest?
Stary 2011-09-27, 19:58   #4129
Marzena17
Rozeznanie

Cytat:
Czyttalam caly watek o olejach chyba pare dni i ten z orzecha wloskiego -nie za bardzo nadaje sie do cery tlustej..
Dziewczyny a co sadzicie o tym ze jak zluszcza sie wygladza skore -to oczywicie trzeba ja nawilzac i wlasnie nawilzajac tak jak w tytule "Kremy wspaniale wynosza wsuystko w glab ,to co kwasy wyniosly na zewnatrz,zebysmy nie wpadly w bledne kolo-co o tym sadzicie czy tak faktycznie nie jest?
Błagam
http://mazidla.com/component/virtuem...category_id=16
to , że znajdzie się osoba, której ten olej nie pasuje to jeszcze nic nie znaczy.

Kwas PHA kupuje się w sklepach z półproduktami kosmetycznymi. Ewentualnie neostrata ma produkty z zawartością tych kwasów, ale bardzo drogie.
Kremy mają nawilżać i odżywiać, kwestia odpowiedniego doboru kremu.
Stary 2011-09-27, 20:28   #4130
LadyMadalena
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez prettysimple Pokaż wiadomość
Teraz ja poproszę o porady:
RANO:
- hydrolat aloesowy
- krem z filtrem z wit. C z TBS/serum-olejek z wit. C z BU+podwójny żel hilauronowy z BU
- puder bambusowy, makijaż mineralny

WIECZOREM
- hydrolat aloesowy
- krem z kolagenem i jedwabiem z Naturalnego Piękna/serum-olejek z wit. C z BU+podwójny żel hilauronowy z BU

2x w tyg. - maseczka z czerwonej/żółtej glinki
3x w tyg. na noc - tonik różano-mleczny AHA 8%

Moja cera jest wrażliwa, skłonna do zapychania, rozszerzone pory (moja zmora), gdzieniegdzie podskórne gule, trądzik. Czyli tłusta i trądzikowa. 23 lata.

Coś zmienić?
Tłusta? Czy wysuszona przetłuszczająca się?
Jeśli masz tłustą skórę z rana zmieniłabym olejek myjący. Ja czuję jednak po nim dodatkowe natłuszczenie, które pod filtrem jest mi potrzebne jak nie wiem co.
Co to za krem z filtrem z TBS? Nie słyszałam(i raczej nie powinnam) o łączeniu filtrów i wit. C, ze względu na właściwości kwasu askorbinowego tego się po prostu nie robi.
Ogólnie witaminy C używamy naprzemiennie pod filtry. Zaczynamy od 2-3 dni bez przerwy, później stosujemy co drugi lub trzeci dzień. Znajdź więc jeszcze inne serum antyoksydacyjne pod filtr-obowiązkowy każdego dnia.
Wieczorem wywal tę wit. C, niepotrzebna Ci jest już dodatkowa dawka.
Mogłabyś podać mniej więcej co się znajduje w tym kremie? Jeśli chcesz stosować profilaktykę zmarszczek, a nie jesteś w ciąży bądź nie karmisz piersią to polecam serum z retinolem.

---------- Dopisano o 20:28 ---------- Poprzedni post napisano o 20:22 ----------

Cytat:
Napisane przez ama4 Pokaż wiadomość
Dołączę się do tematu. Przeczytałam już sporo, ale mam już od tego mały mętlik w głowie i proszę o wsparcie

Mam cerę z tłustą strefą T i zależy mi obecnie zwłaszcza na pozbyciu się zaskórników z nosa. Wypryski ropne zdarzają mi się obecnie na szczęście już bardzo rzadko. Twarz myję obecnie Cetaphilem, a po nim przecieram jeszcze hydrolatem oczarowym. Zamówiłam sobie z BU także serum Lemon EKO, tonik z kwasami AHA/BHA, hialuron i peeling enzymatyczny. Wstępny plan miałam taki, żeby najpierw zmywać wszystko Cetaphilem, potem stosować hydrolat, a potem raz w tygodniu nakładać na sam nos tonik z kwasami (no chyba, że nie będę się aż tak bardzo łuszczyć, ale na razie wolę uważać; potem ewentualnie dołączyłabym do tego brodę, ale ona jest delikatniejsza i też wolę uważać). Raz - dwa razy w tygodniu peeling, natomiast w pozostałe dni, gdy nie będę używać toniku z kwasami - serum lemon z żelem hialuronowym.

No i oczywiście na nos nakładałabym filtr. Choć nie jestem zwolenniczką tego kosmetyku i nie lubię tego świecenia po nim

Czy to jest dobry plan i czy nie przesadzę z czymś? Czy mogę to wszystko ze sobą w takich proporcjach łączyć? Czy nie będzie mi brakować nawilżania? Aaaa mam mętlik

Dzięki z góry za pomoc bardziej doświadczonych osób
Niestety bez sensu mi to wygląda.
Wszystko ma mniej lub więcej składników fotouczulających. Jeśli nie masz ochoty na piękne przebarwienia to polecam filtr. Codziennie i na całą twarz. Serum lemon na kw. salicylowy, a miałaś go zamiar używać na całą twarz. Może i kwasy tylko na nos zdadzą egzamin. Spróbuj ale zachęcam do stosowania filtrów(!). Łuszczenie jest w większości przypadków objawem działania kwasów. Bez niego za wiele nie podziałasz. Może zainteresuj się kwasami PHA, które można(choć wskazane też nie jest) stosować bez ochrony przeciwko UV, a ich działanie jest bardzo subtelne.

Moja fragrantica
Stary 2011-09-27, 21:21   #4131
kawa.
Raczkowanie

Cytat:
Dziewczyno, jak tylko widzę, że zakładasz nowy wątek bez sensu, to mnie trzęsie. Zadawaj pytania w wątkach już istniejących - tematy, które poruszasz były wałkowane w te i nazad!

Skóra ma to do siebie, że się złuszcza i to co było w głębszych warstwach wychodzi na powierzchnie - to normalne! A że ktoś używa przy kuracji kwasami nieodpowiednich kosmetyków, to już inna sprawa.
Skóra po kwasach jest bardziej podatna na podrażnienia, no bo w końcu jest cieńsza. W zależności od rodzaju stosowanego kwasu, a także mocy jego działania (zależnej od stężenia i pH) potrzebne jest nawilżanie, a czasem nawet natłuszczanie skóry. Jeśli używamy kremów zatykająch pory (kwestia osobnicza!), to nie dziwmy się później, że robimy syzyfową pracę.
Nie zadawaj pytań "który krem NA PEWNO mnie nie uczuli/nie zatka porów" bo takich NIE MA. Jednych nie zapcha, innych uczuli. Gdyby były takie kremy, jakie sobie życzysz, to nie byłoby takiego wielkiego przemysłu kosmetycznego.

Jak nie umiesz znaleźć sobie informacji o samodzielnych kuracjach kwasami (a jest tego na wizażu PEŁNO), to daruj sobie! Idź do kosmetyczki albo dermatologa.
kawa. jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-27, 22:35   #4132
ama4
High Quality Since 2007

Dziękuję za odpowiedź! Przemyślę więc jeszcze raz strategię i wprowadzę może faktycznie na początek tylko jedną rzecz, na sam nos, oczywiście z filtrem.
Stary 2011-09-28, 11:42   #4133
prettysimple
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez LadyMadalena Pokaż wiadomość
Tłusta? Czy wysuszona przetłuszczająca się?
Jeśli masz tłustą skórę z rana zmieniłabym olejek myjący. Ja czuję jednak po nim dodatkowe natłuszczenie, które pod filtrem jest mi potrzebne jak nie wiem co.
Co to za krem z filtrem z TBS? Nie słyszałam(i raczej nie powinnam) o łączeniu filtrów i wit. C, ze względu na właściwości kwasu askorbinowego tego się po prostu nie robi.
Ogólnie witaminy C używamy naprzemiennie pod filtry. Zaczynamy od 2-3 dni bez przerwy, później stosujemy co drugi lub trzeci dzień. Znajdź więc jeszcze inne serum antyoksydacyjne pod filtr-obowiązkowy każdego dnia.
Wieczorem wywal tę wit. C, niepotrzebna Ci jest już dodatkowa dawka.
Mogłabyś podać mniej więcej co się znajduje w tym kremie? Jeśli chcesz stosować profilaktykę zmarszczek, a nie jesteś w ciąży bądź nie karmisz piersią to polecam serum z retinolem.
Mam cerę przetłuszczającą się, nie jest przesuszona.
Na olejek myjący nie narzekam, dobrze myje moją skórę i nie czuję dodatkowego natłuszczenia.
Krem z filtrem z TBS:
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,43...30.html&next=1

Chodzi Ci o dodatkowy skład kremu z Naturalnego piękna z kolagenem i jedwabiem czy o ten z TBS?
A serum z retinolem z BU zawiera glikol propylenowy i trójglicerydy, które powodują u mnie powstawanie pryszczy...

Water; Olea Europaea (Olive) Leaf Extract; Olea Europaea (Olive) Fruit Oil; Propylene Glycol; PEG-60 Hydrogenated Castor Oil; Glyceryl Stearate, Hyaluronic Acid HMW, Niacinamide (6%),Hydrolyzed Hyaluronic Acid ULMW, Caprylic/Capric Triglyceride; Hydrogenated Retinol (0.5%) + konserwant (Phenoxyethanol, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate)
Stary 2011-09-28, 12:13   #4134
LadyMadalena
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez prettysimple Pokaż wiadomość
Mam cerę przetłuszczającą się, nie jest przesuszona.
Na olejek myjący nie narzekam, dobrze myje moją skórę i nie czuję dodatkowego natłuszczenia.
Krem z filtrem z TBS:
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,43...30.html&next=1

Chodzi Ci o dodatkowy skład kremu z Naturalnego piękna z kolagenem i jedwabiem czy o ten z TBS?
A serum z retinolem z BU zawiera glikol propylenowy i trójglicerydy, które powodują u mnie powstawanie pryszczy...

Water; Olea Europaea (Olive) Leaf Extract; Olea Europaea (Olive) Fruit Oil; Propylene Glycol; PEG-60 Hydrogenated Castor Oil; Glyceryl Stearate, Hyaluronic Acid HMW, Niacinamide (6%),Hydrolyzed Hyaluronic Acid ULMW, Caprylic/Capric Triglyceride; Hydrogenated Retinol (0.5%) + konserwant (Phenoxyethanol, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate)
Krem z tbs wygląda całkiem nieźle, plus za olejową formę wit. C choć nie wierzę aby było jej tam dużo. Jeśli nie serum z BU to bardzo prosto możesz ukręcić coś takiego sama. Wybrany olej+ retinol+wit.e. Zresztą przepis jest w mazidłach. Tak, chciałam się dowiedzieć jaki skład ma krem z naturalnego piękna.

Moja fragrantica
Stary 2011-09-28, 12:26   #4135
prettysimple
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez LadyMadalena Pokaż wiadomość
Krem z tbs wygląda całkiem nieźle, plus za olejową formę wit. C choć nie wierzę aby było jej tam dużo. Jeśli nie serum z BU to bardzo prosto możesz ukręcić coś takiego sama. Wybrany olej+ retinol+wit.e. Zresztą przepis jest w mazidłach. Tak, chciałam się dowiedzieć jaki skład ma krem z naturalnego piękna.
Ok, poszukam tego przepisu na mazidłach dzięki wielkie.
Tu skład tego kremu z NP:
INCI: Purified Water, Aloe Vera Gel, Cetearyl Alcohol, Macadamia Vegetable Oil , Silk Powder , Marine Collagen, Jojoba Vegetable Oil , Avocado Vegetable Oil, Vegetable Glycerine , Stearic Acid, Shea Vegetable Butter, Cocoa Vegetable Butter, Phenoxyethanol, Rose Hip Vegetable Oil, Vitamin E Acetate, Vitamin B5, Xanthan Gum, Ceteareth , Methyl isoThiazolinone
Stary 2011-09-28, 12:42   #4136
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Marzena17 Pokaż wiadomość
Błagam
http://mazidla.com/component/virtuem...category_id=16
to , że znajdzie się osoba, której ten olej nie pasuje to jeszcze nic nie znaczy.

Kwas PHA kupuje się w sklepach z półproduktami kosmetycznymi. Ewentualnie neostrata ma produkty z zawartością tych kwasów, ale bardzo drogie.
Kremy mają nawilżać i odżywiać, kwestia odpowiedniego doboru kremu.
To raz, a dwa, że krem ma substancje, które transportują w głąb naskórka składniki aktywne zawarte w tymże kremie. Jeśli krem powoduje wysyp, to znaczy ze zapycha, jest źle dobrany, ale nie oznacza to że kazdy krem tak działa.

A spróbuj przezyc kurację kwasową bez nawilżania...
L_V jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-28, 13:42   #4137
Marzena17
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
To raz, a dwa, że krem ma substancje, które transportują w głąb naskórka składniki aktywne zawarte w tymże kremie. Jeśli krem powoduje wysyp, to znaczy ze zapycha, jest źle dobrany, ale nie oznacza to że kazdy krem tak działa.

A spróbuj przezyc kurację kwasową bez nawilżania...
Akurat kurację kwasem PHA w niewielkim stężeniu można przeżyć bez nawilżania Ale mimo wszystko każdy reaguje indywidualnie, mnie złuszczy, kogoś innego nie ruszy.
Kremy mają też antyoksydanty, chronią przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych, ujędrniają itd. itp. Jeżeli ktoś ma piękną cerę i nigdy nie używał kremu to tylko pozazdrościć. Problem autorki wątki jest taki, że nie potrafi czytać ze zrozumieniem.
Stary 2011-09-28, 17:52   #4138
RapCandy
Zadomowienie

czy mozliwe jest aby podczas kuracji kwasami aha/bha oraz diacnealem przebarwienia staly sie bardziej widoczne a blizny głebsze? pozdrawiam
RapCandy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-28, 18:29   #4139
Ghost19
BAN stały

Cytat:
Napisane przez RapCandy Pokaż wiadomość
czy mozliwe jest aby podczas kuracji kwasami aha/bha oraz diacnealem przebarwienia staly sie bardziej widoczne a blizny głebsze? pozdrawiam
RapCandy, tak. Ile razy złuszczałam się kwasem salicylowym, aby pozbyć się czerwonych sladów pozapalnych tym one robiły się bardziej brunatne Po jakimś czasie razem ze schodzącą skórą oczywiście bledły
Ghost19 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-28, 19:58   #4140
RapCandy
Zadomowienie

dziekuje za odpowiedz, widocznie trzeba byc cierpliwym
RapCandy jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
avene nadwrażliwa, blizny, krem, kwasy, mieszana, naczynka, opalanie, pielędnacja, pięlęgnacja, problem, przebarwienia, przerwa kuracja ruboril, retinoidy, slonce, sucha ściągnięta, tonik bha żel hialuronowy, tradzik, trądzik, twarz, zima

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości