Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią - Strona 163 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-03-17, 11:43   #4861
chimay
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1
Dot.: Ziaja PRO czy La Roche Posay?

Cytat:
Napisane przez Newbie8 Pokaż wiadomość
Mam 25 lat, a w dalszym ciągu mam problem z cerą.
Co jest raczej regułą, chociaż wiele osób ciągle myśli, że trądzik to tylko nastolatki mają. A zaskórniki to też postać trądziku.
Moja cera z wiekiem przestała być mieszana a stała się tłusta. Nie jest to zbytnio pocieszające

Cytat:
Napisane przez Newbie8 Pokaż wiadomość
Głównym problemem są zaskórniki na nosie, policzkach koło nosa i na czole. Zdarzają mi się standardowe pryszcze, ale dość rzadko.
Stąd moje pytanie. Chcę kupić kosmetyki, które pomogą mi zwalczyć te niedoskonałości, ale nie wiem na którą markę się zdecydować. Będę wdzięczna za porady, najlepiej ze wskazaniem które dokładnie kosmetyki której firmy mogą mi pomóc.

Pozdrawiam
Na niedoskonałości najbardziej skuteczne są kwasy i retinoidy. Ziaja Pro ma tylko jeden specyfik z kwasami
http://ziaja.com/ziaja-pro?from=0d&t...ubmit=wyszukaj
i to jest produkt do salonów kosmetycznych, stosowanie go w domu, zwłaszcza jak się nie ma w ogóle doświadczeń w kwasami, to prosty sposób na zrobienie sobie krzywdy. Jeśli nie używałaś jeszcze niczego z kwasami, to zdecydowanie LRP. Na przykład Effaclar K
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,46...wa-wersja.html
albo Efeclar Duo
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,32...dzialaniu.html
chimay jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 12:00   #4862
CzarnaMaciejka
Raczkowanie

Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Czy filtry mineralne zapewniają dobrą ochronę? Zwłaszcza przed uva? Przyznam sie że nie używam filtrów, nie znoszę ich uczucia na twarzy... Czy przez fakt że używam podkładów mineralnych z dużą ilością dwutl. tytanu i tl. cynku (podobno dają nawet spf 30) jestem "rozgrzeszona"?
CzarnaMaciejka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-29, 21:33   #4863
monjax
Raczkowanie

GG do monjax
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cześć dziewczyny!
Męczę się z trądzikiem już od jakiś 10 lat... Przeszłam wiele kuracji dermatologicznych od maści, przez antybiotyki po kuracje hormonalne. Owszem silniejsze leki pomagały, ale po odstawieniu wszystko wracało ze zdwojoną siłą. Ja już nie mam siły pakować w siebie kolejnych dawek chemii, strasznie przez to ucierpiała moja wątroba. We wakacje już próbowałam coś tam sama kręcić, ale jakoś nie mogłam się zdyscyplinować i nie wyszła ta kuracja. Dlatego zwracam się do Was z prośbą, czy mógłby ktoś pomóc dobrać mi jakieś kosmetyki.
Moim największym problem są zaskórniki, lekarz powiedział, że oczyszczanie manualne nie ma sensu, bo tego jest ogrom. Te grudki, czyli chyba zamknięte zaskórniki obsypują mi głównie brodę, linię szczęki i częściowo czoło i z nich powstają czasem jakieś ropne zmiany. Natomiast czoło i nos mogę określić mianem sitka - całe w dziurkach. Mam też wiele przebarwień, bo kiedyś trądzik u mnie przybierał głównie ropnych zmian.
Przechodząc do sedna, chciałam ponownie zacząć pielęgnację z Bu, do koszyka wrzuciłam
Olej arganowy EKO - 15 ml
Olej tamanu EKO - 15 ml
Olej z pestek malin - surowy -
Olejek myjący - drzewko herbaciane - ZESTAW
Serum migdałowe - ZESTAW
Serum-olejek z wit. C10 + zielona kawa - ZESTAW

Zwracam się z prośbą żeby ktoś pomógł mi ułożyć jakiś plan stosowania tego oraz czego z czym itd., może coś powinnam wyrzucić/zamienić . Dzięki za odpowiedź.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2014-03-30 o 12:06 Powód: Przesunięcie - zmiana tytułu
monjax jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-30, 12:00   #4864
Lui1234
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez monjax Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!
Męczę się z trądzikiem już od jakiś 10 lat... Przechodząc do sedna, chciałam ponownie zacząć pielęgnację z Bu, do koszyka wrzuciłam
Olej arganowy EKO - 15 ml
Olej tamanu EKO - 15 ml
Olej z pestek malin - surowy -
Olejek myjący - drzewko herbaciane - ZESTAW
Serum migdałowe - ZESTAW
Serum-olejek z wit. C10 + zielona kawa - ZESTAW

Zwracam się z prośbą żeby ktoś pomógł mi ułożyć jakiś plan stosowania tego oraz czego z czym itd., może coś powinnam wyrzucić/zamienić . Dzięki za odpowiedź.
Cięzko, bo w zasadzie nie widomo od czego by zacząć.
Na Twoim miejscu zwróciłabym sie osobiscie do Biochemii Urody i poprosiła o wskazówki. Watpie by ktos na wizażu odważył się ustawiać Ci kosmetyki, bo skóre masz bardzo problemową.
Mysle ze to rola fachowców-zawodowców.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2014-03-30 o 12:08 Powód: Przesunięcie - zmiana tytułu
Lui1234 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-30, 12:27   #4865
Lorri
Moderator

Cytat:
Napisane przez CzarnaMaciejka Pokaż wiadomość
Czy filtry mineralne zapewniają dobrą ochronę? Zwłaszcza przed uva? Przyznam sie że nie używam filtrów, nie znoszę ich uczucia na twarzy... Czy przez fakt że używam podkładów mineralnych z dużą ilością dwutl. tytanu i tl. cynku (podobno dają nawet spf 30) jestem "rozgrzeszona"?
Przeczytaj moje posty wątku o samorobionych filtrach, począwszy od tego:
http://wizaz.pl/forum/showthread.php...6#post34494826

Ta reklama pokazywana jest pod 3 040 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Lorri jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-30, 19:36   #4866
CzarnaMaciejka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Przeczytaj moje posty wątku o samorobionych filtrach, począwszy od tego:
http://wizaz.pl/forum/showthread.php...6#post34494826
Dziękuję Ci bardzo! Zabieram się za czytanie.
CzarnaMaciejka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-04, 19:47   #4867
monjax
Raczkowanie

GG do monjax

Dziękuję za odpowiedź !
Postanowiłam stosować olejek myjący z drzewa herbacianego i hydrolat oczarowy + na noc tonik z kwasem PHA 6% i dwa razy w tygodniu na noc serum migdałowe.
Planuję jeszcze za jakiś czas na zsk zamówić peeling ze skały wulkanicznej, spirulinę i przeciwtrądzikowy krem na noc z liposomami

Mam jeszcze pytanie, który konserwant z ZSK najlepiej zamówić do toniku PHA, bo zapomniałam o tym robiąc zamówienie na BU :/

Edytowane przez monjax
Czas edycji: 2014-04-05 o 12:00
Stary 2014-04-06, 08:57   #4868
Lorri
Moderator

Cytat:
Napisane przez monjax Pokaż wiadomość
Mam jeszcze pytanie, który konserwant z ZSK najlepiej zamówić do toniku PHA, bo zapomniałam o tym robiąc zamówienie na BU :/
Najbardziej uniwersalny i najprostszy w użyciu jest FEOG.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 040 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Lorri jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-11, 10:35   #4869
smutna_dziewczyna
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 3

Dziewczyny, co sądzicie o takim schemacie pielęgnacji :

CERA SUCHA (zanieczyszczona w strefie T - wągry) - mam 25 lat.

RANO :

1. Mycie twarzy - szampon Babydream + gąbka Konjac Yasumi klik
  2. Przetarcie twarzy dowolnym hydrolatem
  3. Nałożenie serum z wit. C klik
  4. Po 10-15 min. nałożenie kremu matującego Vichy Capital Soleil spf 50
  5. + dochodzi makijaż mineralny (sporadycznie)
WIECZOREM :
  1. Demakijaż/mycie twarzy szamponem Babydream
  2. Przetarcie twarzy dowolnym hydrolatem
  3. Nałożenie kremu brzozowego z betuliną Sylveco klik LUB Olejku Khadi Anti-Aging klik zmieszanego z kwasem hialuronowym
DODATKOWO :

1. Maseczka : spirulina klik połączona z peelingiem enzymatycznym z owoców tropikalnych klik - raz w tygodniu (czasami wzbogacam tą maskę półproduktami : kwas hialuronowy, dowolny olej, mleczko winogronowe)
  2. Maska Algowa peel-off z acerolą klik LUB Maska algowa peel-off nawilżająca klik - również raz w tygodniu
  3. Maska Algowa peel-off pod oczy klik - dwa razy w tygodniu
Oczywiście maski nakładam na wcześniej przygotowaną twarz - tzn. najpierw nakładam na twarz jakiś olej (np. Khadi Anti-Aging) i po kilku minutach nakładam daną maskę, by zwiększyć efektywność.

Wykonuję też peeling kwasem migdałowym średnio co 10 dni.

Co dziewczyny myślicie ? Coś powinnam pominąć lub coś dodać ? Głównie zależy mi na prewencji przeciwzmarszczkowej.

Edytowane przez smutna_dziewczyna
Czas edycji: 2014-04-11 o 10:40
smutna_dziewczyna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-11, 13:11   #4870
gosiaczek01
Przyczajenie

Od niedawna mam problem z uczuleniem na jakiś kosmetyk. Proszę doradźcie co może być tego przyczyną. Oto moja pielęgnacja:
RANO:
1. Eveline, Fresh & Soft, Oczyszczający płyn micelarny do skóry tłustej i mieszanej 3 w 1
2. Iwostin, Hydratia, Fizjologiczny krem z ceramidami SPF 15 ( przydało by się cos wyższym SPF ?)
WIECZÓR:
1. Iwostin, Purritin, Żel do mycia twarzy
2. Cerkoderm – poleciła mi go pani dermatolog na złuszczenie przebawień na twarzy
Przedtem 1-2 razy peeling drobnoziarnisty Perfecta z minerałami i krzemionką: od kiedy dostałam uczulenia stosuje jego brata –peeling enzymatyczny
Dodam że mam cerę wrażliwą, mieszaną, uczuloną na parafinę. Bardzo proszę o pomoc bo ewidentnie robię coś nie tak.

Edytowane przez gosiaczek01
Czas edycji: 2014-04-14 o 10:24
gosiaczek01 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 11:52   #4871
Rangiku
Raczkowanie

Cześć dziewczyny,

Chciałabym trochę zmienić pielegnację twarzy, a nie jestem w tym jeszcze jakoś super doświadczona, może mi trochę doradzicie?

W tej chwili używam :

Krem na dzień: Organiczny krem Babuszki Agafii na dzień (spf 20)
[http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,55...zien-50-.html]

Na noc:
- Olejek arganowy z certyfikatem Eco Cert
- Raz w tygodniu Ujędrniająca maseczka do twarzy na noc firmy Natura Siberica
[http://www.siberica.com.pl/pl/p/Ujed...zy-na-noc/204]

Oczyszczanie:
- Zazwyczaj używam po prostu organicznego żelu pod prysznic (taki jaki akurat mam otwarty), ewentualnie żelu do higieny intymnej Facelle
- Raz/dwa razy w tygodniu złuszczający peeling do twarzy Natura Siberica
[http://www.siberica.com.pl/pl/p/Zlus...ask-skory/184]

Kuracje:
- Maseczka domowa z czarnej glinki z wodą (raz w tygodniu)
- Kwas migdałowy&jabłkowy 20% co 6 tygodni (jestem po pierwszej kuracji)
[http://www.forever-young.pl/20-kwas-...0ml-151-p.asp]
- Doraźnie niestety Benzance na wypryski :/

(Przepraszam za linki do sklepów, ale nie wszystko jest na KWC, a na tych stronach są składy, ewentualnie opisy tych kosmetyków, dlatego je zamieściłam)

Jeśli chodzi o moją cerę, to jest dość "różnorodna" Nos jest przetłuszczony i po prostu pełen wągrów (pojawiają się też na czole i brodzie, ale nie w takiej ilośći), na policzkach mam lekki rumień - rozszerzone i popękane naczynka (zrobiłam sobie kilka lat temu dwa zabiegi laserowe i sytuacja nie jest tragiczna), na czole pojawiają się pierwsze zmarszczki (zaraz po peelingu i maseczce wygląda w miarę ok, ale tak na co dzień niestety są widoczne, zwłaszcza rano). Mam wrażenie, że czoło jest trochę słabo nawilżone, niektóre części twarzy bywają ściągnięte. Do tego wszystkiego wypryski - od jakiegoś czasu pojawiają się zwłaszcza na bokach twarzy i policzkach w większych "grupkach", do tego pojedyncze w innych miejscach twarzy, zwłaszcza przed okresem.. Uff dużo tego..

Chciałabym lepiej dopasować pielęgnację tak żeby przegonić zmarszczki (mam dopiero 26 lat, to jeszcze nie wypada ) , ale też pozbyć się w końcu tych paskudnych wągrów i wyprysków.. Myślałam na przykład o włączeniu do tego wszystkiego na przykład toniku z kwasem migdałowym i jakiegoś serum mocno nawilżającego albo kremu na noc zamiast olejku? Doradzicie? Zależy mi na konretnych nazwach kosmetyków, bo gubię się w tym wszystkim strasznie, za dużo tego jest i nie potrafię dokonać dobrego wyboru
Rangiku jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 09:17   #4872
ckin2u
Zakorzenienie

To ja tez, i prosze o weryfikacje

Rano:
Przemywam twarz micelem z biedronki
Nakladam krem Sylveco - lekki krem brzozowy
Mineralny makijaz

Gdy jestem w domu to nakladam pod krem, lub same kropelki Juvit C

Wieczorem:
Zmywam makijaz mleczkiem Garniera
Przecieram micelem biedronki
Nakladam olejek arganowy, czasami pod niego Juvit C

Co kilka dni:
glinka ghassoul

I w sumie.. tyle, jakos malo..

Planuje zaczac uzywac hydrolatow. Dodac olejek tamanu, i zakupic peeling enzymatyczny z BU.

Myslalam tez o kwasach ale troche sie boje.

I mysle czy na dzien nie uzywac pod mineraly kremu Barwa - Siarkowa Moc.

Pomoze ktos zweryfikowac?

---------- Dopisano o 09:17 ---------- Poprzedni post napisano o 09:15 ----------

Cytat:
Napisane przez Rangiku Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny,

Chciałabym trochę zmienić pielegnację twarzy, a nie jestem w tym jeszcze jakoś super doświadczona, może mi trochę doradzicie?

W tej chwili używam :

Krem na dzień: Organiczny krem Babuszki Agafii na dzień (spf 20)
[http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,55...zien-50-.html]

Na noc:
- Olejek arganowy z certyfikatem Eco Cert
- Raz w tygodniu Ujędrniająca maseczka do twarzy na noc firmy Natura Siberica
[http://www.siberica.com.pl/pl/p/Ujed...zy-na-noc/204]

Oczyszczanie:
- Zazwyczaj używam po prostu organicznego żelu pod prysznic (taki jaki akurat mam otwarty), ewentualnie żelu do higieny intymnej Facelle
- Raz/dwa razy w tygodniu złuszczający peeling do twarzy Natura Siberica
[http://www.siberica.com.pl/pl/p/Zlus...ask-skory/184]

Kuracje:
- Maseczka domowa z czarnej glinki z wodą (raz w tygodniu)
- Kwas migdałowy&jabłkowy 20% co 6 tygodni (jestem po pierwszej kuracji)
[http://www.forever-young.pl/20-kwas-...0ml-151-p.asp]
- Doraźnie niestety Benzance na wypryski :/

(Przepraszam za linki do sklepów, ale nie wszystko jest na KWC, a na tych stronach są składy, ewentualnie opisy tych kosmetyków, dlatego je zamieściłam)

Jeśli chodzi o moją cerę, to jest dość "różnorodna" Nos jest przetłuszczony i po prostu pełen wągrów (pojawiają się też na czole i brodzie, ale nie w takiej ilośći), na policzkach mam lekki rumień - rozszerzone i popękane naczynka (zrobiłam sobie kilka lat temu dwa zabiegi laserowe i sytuacja nie jest tragiczna), na czole pojawiają się pierwsze zmarszczki (zaraz po peelingu i maseczce wygląda w miarę ok, ale tak na co dzień niestety są widoczne, zwłaszcza rano). Mam wrażenie, że czoło jest trochę słabo nawilżone, niektóre części twarzy bywają ściągnięte. Do tego wszystkiego wypryski - od jakiegoś czasu pojawiają się zwłaszcza na bokach twarzy i policzkach w większych "grupkach", do tego pojedyncze w innych miejscach twarzy, zwłaszcza przed okresem.. Uff dużo tego..

Chciałabym lepiej dopasować pielęgnację tak żeby przegonić zmarszczki (mam dopiero 26 lat, to jeszcze nie wypada ) , ale też pozbyć się w końcu tych paskudnych wągrów i wyprysków.. Myślałam na przykład o włączeniu do tego wszystkiego na przykład toniku z kwasem migdałowym i jakiegoś serum mocno nawilżającego albo kremu na noc zamiast olejku? Doradzicie? Zależy mi na konretnych nazwach kosmetyków, bo gubię się w tym wszystkim strasznie, za dużo tego jest i nie potrafię dokonać dobrego wyboru

O mam bardzo podobna cere!

Tylko ja niedoskonalosci mam przede wszystkim na brodzie, wagry na nosie/brodzie.

Naczynka popekane na policzkach i pod nosem, suche policzki, tlusta strefe T i zmarszczki na czole
ckin2u jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-17, 10:53   #4873
margitta
Zakorzenienie

Bardzo proszę o radę. Udało mi się jako tako ogarnąć problematyczną cerę, jednak moim ostatnio największym problemem jest zmęczony, chorowity wygląd. Oczy mam zaczerwienione dookoła, cera szara. Nie wiem co robić, odstawiłam wszystko co mogło szkodzić, a jednak to co mam wciąż nie wystarcza.

Cera mieszana, naczynkowa, czasem tzw. niedoskonałości, wygląda na suchawą, ale nie przyjmuje żadnych tłustawych mazideł.

RANO:
woda termalna Uriage
krem Sylveco Lekki Nagietkowy
SVR Ecran Teint SPF 50 (słońce) lub krem BB azjatycki (pochmurno)

WIECZOREM:
olejek myjący Biochemia Urody lub żel Eucerin DermoPurifyer
co trzeci dzień tonik z 6% kwasem PHA Biochemia Urody (jakby przestał nagle działać????)
krem Avene Cicalfate lub olejek ze słodkich migdałów
pod oczy Laidbare Pack Your Bags http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,39...eye-cream.html

Co mogę zrobić żeby cera wyglądała na zdrowszą? Biorę witaminy i pomogło na problemy skórne, ale nie na chorowity wygląd. Czy witamina C na skórę by pomogła? Albo jakiś inny krem?

włosomaniaczka CG od 06.2012 moje włosy luty
margitta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-20, 10:33   #4874
monjax
Raczkowanie

GG do monjax

Dziewczyny przymierzam się do zakupu kremu złuszczającego z pharmaceris http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,46...nd-peel-5.html
I mam takie pytanie: czy stosować go oprócz toniku migdałowego z bu ( używam raz w tygodniu ), czy zamiennie? Jak na razie nie widzę żadnego złuszczania, minimalne skórki czasem odstają.
Stary 2014-06-27, 12:13   #4875
201605161006
Konto usunięte

Co to są za kwasy?

Hej. Często czytam tu czy na innych forach o kremach i peelingach z kwasami, które podobno bardzo dobrze złuszczają, zwężają pory itd... chodzi o kwas salicylowy? Czy o jakie konkretnie kwasy?

---------- Dopisano o 12:13 ---------- Poprzedni post napisano o 12:01 ----------

Ok właśnie ogarnęłam (o ile dobrze zrozumiałam), że chodzi o kwas glikolowy, migdałowy, cytrynowy... znacie może jakieś niedrogie kremy o prostym i w miarę naturalnym składzie od cery suchej, zawierające te związki?
201605161006 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-27, 12:32   #4876
chimay
Zakorzenienie

Dot.: Co to są za kwasy?

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Hej. Często czytam tu czy na innych forach o kremach i peelingach z kwasami, które podobno bardzo dobrze złuszczają, zwężają pory itd... chodzi o kwas salicylowy? Czy o jakie konkretnie kwasy?

---------- Dopisano o 12:13 ---------- Poprzedni post napisano o 12:01 ----------

Ok właśnie ogarnęłam (o ile dobrze zrozumiałam), że chodzi o kwas glikolowy, migdałowy, cytrynowy... znacie może jakieś niedrogie kremy o prostym i w miarę naturalnym składzie od cery suchej, zawierające te związki?
To zależy, co chcesz sobie tymi kwasami zrobić. Niektóre kwasy są często dodawane do produktów jako regulatory pH, są pod koniec składu i wiele wtedy nie zdziałają. Drogeryjne toniki przeciw niedoskonałościom mają często 2% kwasu salicylowego.
Kilkuprocentowy kwas zazwyczaj nawilża, przy wyższych stężeniach zaczyna lekko złuszczać. Poza tym rozjaśnia skórę, może działać przeciwzapalnie, no i oczyszcza.
Jeśli chodzi Ci o większe stężenia kwasów, które coś tam faktycznie zdziała, to nie jest to tania półka. Przeważnie są to produkty apteczne/profesjonalne. Taniej wychodzi kręcenie sobie swoich toników i peelingów z półproduktów, ale tu trzeba się trochę zaznajomić z tematem.
No i przy większości kwasów trzeba stosować filtry.
Stary 2014-06-27, 12:45   #4877
201605161006
Konto usunięte

Chodzi mi o działanie lekko złuszczające, nawilżające, rozjaśniające i na pory (choć cerę mam suchą to na nosie mam tłustą z roszerzonymi porami) - do takiej poszarzałej zmęczonej skóry twarzy. Znalazłam kilka produktów jak Glamid zel, cerkoderm i kilka innych... chcę zaopatrzyć się w tego typu krem do twarzy dla cery suchej i alergicznej w cenie tak do 30 złotych. Polecicie coś? Czy może ten cerkoderm lub glamid żel są w porządku? Glamid zawiera też witaminę PP która z tego co wiem doskórnie działa rozjaśniająco, przeciwzmarszczkowo, poprawia krążenie. Wiem ze najlepiej zrobić sobie samodzielnie (i ciągnie mnie do tego, interesuję się tym), w wakacje zajmę się tym by nauczyć się robić sobie własne kremy, sera itd. Póki co nie mam na to chwili a chciałabym się zaopatrzyć w coś takiego w ciągu kilku dni. Z tego co widzę to zwykle takie kremy zawierają też mocznik co mi nie przeszkadza, używałam Pilarix i było ok.

Jeśli chodzi o cerkoderm to mocniejszy ma w składzie mocznik 30%, kwas glikolowy i mlekowy, ten słabszy ma 15% mocznika i kwas mlekowy. Z tego co czytam na KWC to ten mocniejszy często uczula - ma to cośtam parkii w składzie i o ile dobrze kojarzę to uczula także mnie dlatego rozważam jak już cerkoderm 15%. Wiem że pewnie nie jest to porządny kosmetyk ale w stosunku cena-skład myślę, że jest ok.

Poczekam jeszcze czy polecicie mi coś lepszego w granicy 30-paru złotych, jeśli nie to chyba zamówię właśnie cerkoderm.

Edytowane przez 201605161006
Czas edycji: 2014-06-27 o 13:17
Stary 2014-06-27, 13:18   #4878
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Chodzi mi o działanie lekko złuszczające, nawilżające, rozjaśniające i na pory (choć cerę mam suchą to na nosie mam tłustą z roszerzonymi porami) - do takiej poszarzałej zmęczonej skóry twarzy. Znalazłam kilka produktów jak Glamid zel, cerkoderm i kilka innych... chcę zaopatrzyć się w tego typu krem do twarzy dla cery suchej i alergicznej w cenie tak do 30 złotych. Polecicie coś? Czy może ten cerkoderm lub glamid żel są w porządku? Glamid zawiera też witaminę PP która z tego co wiem doskórnie działa rozjaśniająco, przeciwzmarszczkowo, poprawia krążenie. Wiem ze najlepiej zrobić sobie samodzielnie (i ciągnie mnie do tego, interesuję się tym), w wakacje zajmę się tym by nauczyć się robić sobie własne kremy, sera itd. Póki co nie mam na to chwili a chciałabym się zaopatrzyć w coś takiego w ciągu kilku dni. Z tego co widzę to zwykle takie kremy zawierają też mocznik co mi nie przeszkadza, używałam Pilarix i było ok.
Mówiąc kwasy raczej nie wymienia się kremów z mocznikiem (bo w nich mocznik gra główną rolę). Jak chcesz coś taniego, to w lipcu ma wrócić do aptek Acne-Derm z kwasem azaleinowym. Obecnie można dostać tylko droższy Skinoren.
Najtaniej wychodzi zrobienie sobie swojego toniku/peelingu. Biochemia Urody i inne sklepy mają też kremy z kwasami - dostajesz odmierzone półprodukty i sobie mieszasz.
No i dolicz do kosztów kwaszenia się filtry.
Stary 2014-06-27, 13:24   #4879
201605161006
Konto usunięte

A Mazidła można tez nabyć stacjonarnie? Bo ja z Poznania jestem wiec jakbym mogła sobie pojechać i z miejsca kupić co trzeba to chętnie. Tylko zastanawiam się czy tak tam można . Generalnie mam coś do zamówienia z dozu więc fajnie jakby tam się coś znalazło. A ten krem co wspominasz ze od lipca ma wrócić - zobaczę za nim. Widzę, że na dozie jest ale niedostępny.

Mam filtr ziaja med spf 50 ale mnie piecze i do teraz nie wymyśliłam nic na zastępstwo więc stosuję go tylko przy naprawdę dużym słońcu a tak łykam luteinę i z 3-4 razy w tygodniu około 15 gramów ostropestu plamistego.

Cóż, zamówię sobie cerkoderm 15% bo tak czy siak nie mam już Pilarixu to wypróbuję to.

A przy okazji znacie coś jeszcze dobrego na odżywienie wyglądu twarzy, by nie była taka poszarzała, jak maska? Stosuję serum z witaminą C, 4-5 razy w tygodniu robię masaż wieczorem oliwą z oliwy nierafinowaną, peelingi 2-3 razy w tygodniu, czasem papainą Ziaji a czasem mechaniczne. Zastanawiam się też nad czymś z witaminą PP tylko właśnie z takich łatwodostępnych produktów znalazłam jedynie ten Glamid: Aqua, Propylene glycol, Nicotinamide Glycerin, Glyceryl Polymethacrylate, PVM/MA copolymer, Triethanlamine, Hydroxyethylcellulose, Glycolic acid, Salicylic acid, Disodium EDTA

Wiem że niacyna jest tania na mazidłach itd., ale jak mówiłam, dopiero za jakieś 2 tygodnie bede miała czas by zająć się robieniem kosmetyków domowej roboty. Chyba ze właśnie można stacjonarnie bez zamawiania pojechać i kupić wtedy pewnie zrobiłabym to w ciągu 3 dni.

Edytowane przez 201605161006
Czas edycji: 2014-06-27 o 13:29
Stary 2014-06-27, 13:32   #4880
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
A Mazidła można tez nabyć stacjonarnie? Bo ja z Poznania jestem wiec jakbym mogła sobie pojechać i z miejsca kupić co trzeba to chętnie. Tylko zastanawiam się czy tak tam można . Generalnie mam coś do zamówienia z dozu więc fajnie jakby tam się coś znalazło. A ten krem co wspominasz ze od lipca ma wrócić - zobaczę za nim. Widzę, że na dozie jest ale niedostępny.

Mam filtr ziaja med spf 50 ale mnie piecze i do teraz nie wymyśliłam nic na zastępstwo więc stosuję go tylko przy naprawdę dużym słońcu a tak łykam luteinę i z 3-4 razy w tygodniu około 15 gramów ostropestu plamistego.
Ze strony Mazideł:
Odbiór osobisty od poniedziałku do piątku w godz. 9-13, w Poznaniu, ul. Racjonalizatorów 3 - o terminie odbioru powiadomimy emailem.

Na Acne-Derm też czekam, ale powoli się niecierpliwię i chyba sobie zamówię kwas migdałowy.
Jakbyś kombinowała swoje mieszanki, to pamiętaj, że najpierw najlepiej zrobić tonik z małym stężeniem i przygotować w ten sposób skórę do kwasu. Taki tonik bez konserwantu może stać 3 tygodnie. Dopiero potem robi się peeling.
I jak chcesz coś, po czym się nie będziesz mocno łuszczyć, to zacznij od kwasów PHA.
Stary 2014-06-27, 13:33   #4881
201605161006
Konto usunięte

A co do mazideł to muszę najpierw zamówić, czy mogę bez zamawiania pojechać i z miejsca kupić jak w zwykłym stacjonarnym sklepie? I co z niacyną?
Stary 2014-06-27, 13:42   #4882
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
A co do mazideł to muszę najpierw zamówić, czy mogę bez zamawiania pojechać i z miejsca kupić jak w zwykłym stacjonarnym sklepie? I co z niacyną?
Skoro piszą, że o odbiorze powiadamiają mailem, to znaczy, że trzeba najpierw zamówić.

Z niacyną na 2. miejscu w składzie jest np ostatnia nowość Bielendy, serum LaserXtreme. Używam od około 2 tygodni, więc zdania jeszcze nie mam.

Nie za często robisz te peelingi? 2-3 razy na tydzień to dość dużo.
Stary 2014-06-27, 13:47   #4883
201605161006
Konto usunięte

Mam tak suchą skórę że co noc albo co drugą noc nakładam jakieś tłuste maści typu propolisowa, z wit. A, linoeparol, alantan, arnikowa... dlatego. A tą bielendę gdzie dostanę? Będzie w superpharmie albo rossmanie?
Stary 2014-06-27, 13:51   #4884
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Mam tak suchą skórę że co noc albo co drugą noc nakładam jakieś tłuste maści typu propolisowa, z wit. A, linoeparol, alantan, arnikowa... dlatego. A tą bielendę gdzie dostanę? Będzie w superpharmie albo rossmanie?
A ona jest sucha z natury czy przesuszona i odwodniona? Bo suche skóry z reguły nie mają wielkich problemów z zanieczyszczaniem i zaskórnikami?
Im częściej robi się peeling, tym potem więcej suchych skórek jest - sama to kiedyś przerobiłam.
Bielenda na pewno w niektórych Rossach. Trzeba pytac.
Stary 2014-06-27, 13:57   #4885
201605161006
Konto usunięte

Hm nie wiem czemu moja skóra jest sucha. Jakoś odkąd mam 15 lat taka jest. Wcześniej bywały pryszcze itp. W ogóle gdzieś do 19 r.ż. nie stosowałam prawie żadnych kremów itd. Ale zauważyłam że robią mi się zmarszczki i skóra staje ściągnięta więc zaczęłam stosować. I tak myję twarz ziają med fizjoderm. Na dzień smaruję kremem mediderm. Pod oczy zawsze coś z flosleku ze świetlikiem. Jak wróce po południu z uczelni do domu to myję mleczkiem ziaja kozie mleko i nakładam to serum z witaminą C. Na wieczór po umyciu smaruję zwykle właśnie jakąś tłustą maścią. Rozszerzone pory na nosie szoruję szczoteczką i potem nakraplam sok z cytryny. Doustnie biorę olej z wiesiołka, do niedawna też tran, poza tym właśnie pod kątem skóry to luteinę.
Stary 2014-06-27, 14:01   #4886
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Hm nie wiem czemu moja skóra jest sucha. Jakoś odkąd mam 15 lat taka jest. Wcześniej bywały pryszcze itp. W ogóle gdzieś do 19 r.ż. nie stosowałam prawie żadnych kremów itd. Ale zauważyłam że robią mi się zmarszczki i skóra staje ściągnięta więc zaczęłam stosować. I tak myję twarz ziają med fizjoderm. Na dzień smaruję kremem mediderm. Pod oczy zawsze coś z flosleku ze świetlikiem. Jak wróce po południu z uczelni do domu to myję mleczkiem ziaja kozie mleko i nakładam to serum z witaminą C. Na wieczór po umyciu smaruję zwykle właśnie jakąś tłustą maścią. Rozszerzone pory na nosie szoruję szczoteczką i potem nakraplam sok z cytryny. Doustnie biorę olej z wiesiołka, do niedawna też tran, poza tym właśnie pod kątem skóry to luteinę.
To spróbuj się zdiagnozować:
http://kosmostolog.blogspot.com/2012...-mieszana.html
Stary 2014-06-27, 14:10   #4887
201605161006
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Dzięki, upewniłam się, że mam cerę suchą, bardzo wręcz, z wyjątkami na nosie . Z tym nosem to raczej stąd że cały rok nieustannie smarkam - głównie alergia. Dlatego mam tam nieustannie rozszerzone i zatkane pory.
Stary 2014-07-18, 15:44   #4888
tenebra
Zakorzenienie

Dziewczyny, tak się zaczęłam zastanawiać nad czymś...

Od już jakiegoś czasu używam Effaclar DUO (teraz już ten nowy DUO+). Od jakiegoś czasu chciałam też zacząć stosować jakiś tonik z kwasami. Znalazłam w drogerii ten jakiś Flosleku wybielający z kwasami AHA.

Takie zestawienie stosuję krótko, wydaje mi się że cera wygląda ciut lepiej (szybciej się goją wypryski itp), ale... Zastanawia mnie czy kwasy w jednym jak i drugim produkcie na dłuższą metę będą ok, czy nie jest ich za dużo do codziennego stosowania, czy nie zrobię sobie tymi produktami razem krzywdy.

Nie znalazłam nigdzie składu Effaclar duo +, ale tu jest skład starszej wersji (podobno niewiele się zmieniła): http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,32...dzialaniu.html

No i tonik: http://www.floslek.pl/11,pokaz_produ...asami-aha.html
i jego skład:
Aqua, Glycerin, Propylene Glycol , Arcostaphylos Uva Ursi Leaf Extract, Betula Alba Leaf Extract, Morus Alba Leaf Extract, Carum Petroselinum Extract, Alchemilla Vulgaris Extract, Calluna Vulgaris Flower Extract, Citric Acid, Salicylic Acid, Ascorbic Acid, Tartaric Acid , Malic Acid, Hibiscus Sabdariffa Flower Extract, Rosa Canina Fruit Extract, Viola Tricolor Extract, Polysorbate 20, Panthenol, Phenoxyethanol, Triethanolamine, Trideceth-9, PEG-5 Ethylhexanoate, Allantoin, Parfum, Disodium EDTA, Ethylhexylglycerin, Limonene, Linalool, Butylphenyl Methylpropional, Benzyl Salicylate, Alpha-Isomethyl Ionone, Citronellol

Jak myślicie?

tenebra jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 15:47   #4889
201605090958
Konto usunięte

Bez względu na sklad, używanie tego czego używasz w Polsce przy temperaturach ponad 30 stopni jest...jak dla mnie proszeniem się o przebarwienia. Z zachwytami nad poprawą skóry wstrzymałabym się do października, na razie to w róznym stopniu może to być działanie słońca.
201605090958 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 15:54   #4890
tenebra
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Bez względu na sklad, używanie tego czego używasz w Polsce przy temperaturach ponad 30 stopni jest...jak dla mnie proszeniem się o przebarwienia. Z zachwytami nad poprawą skóry wstrzymałabym się do października, na razie to w róznym stopniu może to być działanie słońca.
Używam codziennie tego filtra: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,66...ght-fluid.html
nakładając przepisową ilość, a na słońcu przebywam łącznie na dzień średnio pół godziny, wiec myślę że twarzy mi nie wypali.
Bardziej mnie interesuje czy te produkty nie są w "konflikcie"

tenebra jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
avene nadwrażliwa, blizny, krem, kwasy, mieszana, naczynka, opalanie, pielędnacja, pięlęgnacja, problem, przebarwienia, przerwa kuracja ruboril, retinoidy, slonce, sucha ściągnięta, tonik bha żel hialuronowy, tradzik, trądzik, twarz, zima

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości