Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią - Strona 35 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-04-16, 16:51   #1021
marea
Wtajemniczenie

Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez violet.heather Pokaż wiadomość
Mam ogromy problem.Nie wiem jaką kupić linie przeciwtrądzikową.Mam skórę tłustą,choć czasem suchą.Pojawiają się na niej miliony zaskórników i trochę stanów zapalnych.Wciąż szukam idealnego kosmetyku.Wiem,że stanów zapalnych nie da się do końca zredukować,ale zaskórniki,przebarwienia i tłustą skórę chyba tak.Biorę pod uwagę:Clarene Dermasebum Line,Avene Clanance,Vichy Normaderm,La Roche Posay Effaclar a ostatnio zauważyłam również Nuxe.A może coś z linij drogeryjnych,np.Clinique,Payot czy Shiseido.Mam ogromny mętlik w głowie.Chciałabym coś,co by zmniejszało stany zapalne,zwężało pory,matowało ale i redukowało przebarwienia i nawilżało.Pomocy!
Przedewszytskim nie skupiaj sie na zakupie srodkow typowo do cer tradzikowych, one zazwyczaj bardzo wysuszaja i jeszcze poglebiaja problem...
Kup delikatny zel myjacy bez Sodium Laureth Sulfate na gorze skladu...np Avene Cleanance, mozesz Rossman Babydream zel.
Kolejno dolacz cos zluszczajacego...zaleznie czy masz cere wrazkliwa i naczynkowa czy nie wybierz odpowiednie kwasy dla siebie, one utrzymaja cere w ryzach i oczyszcza...dla wytrzymalej cery niewrazliwej moga byc kwasy AHA,BHA i azelainowy: np: Seria Lysanel z SVR(dosyc mocna) Effacklar K( od La Roche Posay(delikatny i nie da spectakularnych efektow), Glyco A(mocne bardzo), toniki z Bu http://www.biochemiaurody.com/sklep/o-acids.html polecam szczegolnie ten 2%BHA, nada sie zarowno do wrazliwej jak i tej bardziej gruboskornej lub ten 10%AHA i BHA - ten powinny unikac osoby z naczynkami - kwasy AHA zle na nie wplywaja, mozesz kupic takze Acne Derm - w aptece kosztuje nie wiele a daje dobre efekty, i mozesz go uzywac razem z innymi kwasami
Wazne by z kwasami nie przesadzac i zaczac od stosowania co ktorys dzien a w inne dni nawilzac, zwyklymi prostymi lekkimi kremami, poprostu nawilzajacymi
Polecane La Roche Posay Hydraphase leggre, Cetaphil, Avene Hydrance Optimale Leggre, Humektan
Przesledz ten watek i poczytaj inne rady kierowane do innych osob...napewno cos dla siebie wybierzsesz
No i uzywajac kwasow musisz pamietac o filtrach do twarzy na dzien...mysle ze glownie dzieki kwasom mozna polepszyc wyglad skory...a jaki produkt bedzie akurat tobie pasowal to kwestia indywidualna wiec zanim zainwestujesz w drogi kosmetyk postaraj sie o probki

Pozdr
marea jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-16, 19:26   #1022
Karolin@@@
Raczkowanie

Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

marea dzięki za szybką odpowiedź,

Co do avonu to sama sprzedaje więc też i używam ale już coraz mniej i powoli wymieniam swoje kosmetyki na apteczne, zwłaszcza do twarzy. Toniki super bardzo fajny opis jak tylko wykończę swoje zapasy zamawiam te z biochemii. Aktualnie nie mam kremu na noc i szukam czegoś dobrego. Acne dermu używam już 2,5 miesiąca a pani w aptece mówiła że trzeba robić przerwy. Używałam go codziennie wieczorem, po południu krem nawilżający a rano filtr. Dlatego teraz nie wiem co robić, przerwa czy dalej z tym acne dermem. W między czasie kupiłam ten piling z kwasem glikolowym i ładnie mi wygładza buzie. Tylko dalej nie wiem co na noc.
Piszesz ze używasz tego toniku i acne dermu. Czyli rano pod filtr tonik a wieczorem na zmiane acne i krem nawilżający?
A kolorówka z której serii jest dobra? Na codzień się nie maluje bo pracuje w domu ale jak mi sie avonowy skończy to sobie sprawie jakiś lepszy. Wiem że zapycha na pewno Perfect Wear ale po podkładzie w musie nie miałam problemów.
Ogólnie to teraz po acne dermie i tym pilingu cera mi sie poprawiła ale nie do końca. Wcześniej miałam dużo większe problemy bo używałam kosmetyków do cer trądzikowych a od kiedy je odstawiłam i zaczęłam nawilżać skórę jest lepiej ale nie do końca. Przebywam też często w dość zanieczyszczonym pomieszczeniu, sporo sie kurzy i to też może być przyczyną moich problemów z cerą. No i oczywiście to że nie potrafię utrzymać rak z dala od twarzy, ale staram sie i jestem na dobrej drodze. Chce tylko teraz jakoś naprawić te wszystkie lata złej pielęgnacji i koszmarnych nawyków. Liczę ze z Waszą pomocą dam rade. Pozdrawiam
Karolin@@@ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-16, 20:15   #1023
Elfia4
Moderator DOMator

Wpisy w blogu: 2

Nie musisz robić przerwy w stosowaniu acne-dermu, to nie kwas aha, przy których trzeba robic przerwy, bo skóra się przywyczaja. Jeśli acne ci służy używaj go nawet kilka miesięcy, mozesz dołączyć do niego jeszcze jakiś kwas. Ten peeling z kwasem glikolowym, to akurat perełka w avonie (szkoda, że juz go nie ma w wersji dwusłoiczkowej), chwalą go nawet przeciwniczki avonu, wiec coś w tym jest.
Ja z podkładów chwalę sobie ostatnio lirene city matt w najjaśniejszej wersji. Daje dobry efekt. do tego punktowo dermakol na niespodzianki i świeże przebarwinia, matuje skrobia dry flo.

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2008-04-16 o 20:16 Powód: błąd w nazwie
Elfia4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-16, 21:07   #1024
marea
Wtajemniczenie

Zasada jest taka ze kwasy na noc na dzien filtry...wiec mozesz 1na noc acne derm druga noc tonikiem przemyc i tak pojsc spac..w kolejna noc nawilzajacy krem..i tak na okraglo

Cytat:
Napisane przez Karolin@@@ Pokaż wiadomość
marea dzięki za szybką odpowiedź,

Co do avonu to sama sprzedaje więc też i używam ale już coraz mniej i powoli wymieniam swoje kosmetyki na apteczne, zwłaszcza do twarzy. Toniki super bardzo fajny opis jak tylko wykończę swoje zapasy zamawiam te z biochemii. Aktualnie nie mam kremu na noc i szukam czegoś dobrego. Acne dermu używam już 2,5 miesiąca a pani w aptece mówiła że trzeba robić przerwy. Używałam go codziennie wieczorem, po południu krem nawilżający a rano filtr. Dlatego teraz nie wiem co robić, przerwa czy dalej z tym acne dermem. W między czasie kupiłam ten piling z kwasem glikolowym i ładnie mi wygładza buzie. Tylko dalej nie wiem co na noc.
Piszesz ze używasz tego toniku i acne dermu. Czyli rano pod filtr tonik a wieczorem na zmiane acne i krem nawilżający?
A kolorówka z której serii jest dobra? Na codzień się nie maluje bo pracuje w domu ale jak mi sie avonowy skończy to sobie sprawie jakiś lepszy. Wiem że zapycha na pewno Perfect Wear ale po podkładzie w musie nie miałam problemów.
Ogólnie to teraz po acne dermie i tym pilingu cera mi sie poprawiła ale nie do końca. Wcześniej miałam dużo większe problemy bo używałam kosmetyków do cer trądzikowych a od kiedy je odstawiłam i zaczęłam nawilżać skórę jest lepiej ale nie do końca. Przebywam też często w dość zanieczyszczonym pomieszczeniu, sporo sie kurzy i to też może być przyczyną moich problemów z cerą. No i oczywiście to że nie potrafię utrzymać rak z dala od twarzy, ale staram sie i jestem na dobrej drodze. Chce tylko teraz jakoś naprawić te wszystkie lata złej pielęgnacji i koszmarnych nawyków. Liczę ze z Waszą pomocą dam rade. Pozdrawiam
Stary 2008-04-16, 22:11   #1025
Karolin@@@
Raczkowanie

Dzięki! Zrobię jak radzisz i jeszcze kupie olejek hydrofilny z BU do mycia rano. Tyko powiedz jeszcze co z przetłuszczaniem skóry? nie powinno sie używać jeszcze kremu regulującego wytwarzanie sebum? I czy trzeba robić przerwy w stosowaniu toniku z BHA? i co ile? Można używać kwasów w lato? czy może sie wstrzymać do jesieni? Tylko co w miedzy czasie?

Edytowane przez Karolin@@@
Czas edycji: 2008-04-16 o 22:16 Powód: dopisek
Stary 2008-04-16, 22:37   #1026
Hexxana
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Jaka kuracja do skóry tłustej,trądzikowej?

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Po pierwsze idealem byloby gdybys zamiast zakladac nowy watek na temat ktory byl wiele razy walkowany umiescila swoj post w tym watku: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=233412
tak by nie zasmiecac biochemii nowymi watkami ok?
W pelni popieram
Marea -chyle czola za pomoc w tym (i nie tylko tym)watku

łącze
Stary 2008-04-17, 10:29   #1027
marea
Wtajemniczenie

Cytat:
Dzięki! Zrobię jak radzisz i jeszcze kupie olejek hydrofilny z BU do mycia rano. Tyko powiedz jeszcze co z przetłuszczaniem skóry? nie powinno sie używać jeszcze kremu regulującego wytwarzanie sebum? I czy trzeba robić przerwy w stosowaniu toniku z BHA? i co ile? Można używać kwasów w lato? czy może sie wstrzymać do jesieni? Tylko co w miedzy czasie?
Karolinko,
Po pierwsze dobrze stosuj ten olejek myjacy, nakladaj lekko zwilzonymi rekoma na sucha buzie dlugo masuj by zmyc caly brudek i dokladnie splukaj..jesli bedziesz czula niewystarczajace domycie mozesz poprawic jakims tam innym swoim zmywaczem ale niekoniecznie to zalezy jak tlusta masz buzke...sam ten olejek poprawi nawilzenie buzi..zobaczysz roznice...
Po drugie stosujac kwasy regulujesz przetluszczanie sie buzki..lepiej niz jakimikolwiek regulujacymi kremami...w lato mozesz uzywac ale stosujac regularnie wysokie filtry i unikajac opalania...nie mozesz wystawiac sie na slonce bo kwasy zluszczaja naskorek wiec bedzie on delikatny i podatny na podraznienia...wiec jesli masz w planie przebywac duzo na powietrzu badz opalac sie odstawuiaj kwasy i rob przerwy w ich uzywaniu i nawilzaj buzke jak juz ustalilysmy...powinna sie mniej przetluszczac gdy bedzie zluszcana i dobrze nawilzona rob rowniez maseczki badz peelingi enzymatyczne...nie sa tak drazniace jak mechaniczne a przy luszcacej sie skorze pomoga...oprucz tych juz wymienionych z BU polece Ci jeszcze czarne mydlo peelingujace z Biolandera...tez jest b fajne i wygladza buzke..jest gladka i aksamitna po jego uzyciu http://www.biolander.com/index.php?m...roducts_id=184 - widze ze jego cena spadla..wczesniej kosztowalo 35 zl teraz 26
Stary 2008-04-17, 10:33   #1028
marea
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
W pelni popieram
Marea -chyle czola za pomoc w tym (i nie tylko tym)watku

łącze
Stary 2008-04-17, 13:49   #1029
mogwaica
Zadomowienie

GG do mogwaica

Mam pytanko, czy ogólnie produkty z wit C mogą zwiększyć wydzielanie sebum, czy tylko serum z wit C z BU tak ma?Wieczorem miziam nim buźke a na drugi dzień nie nadążam z chusteczkami matującymi na nos , czoło i brode

mogwaica jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-17, 13:54   #1030
Karolin@@@
Raczkowanie

Dzięki marea jesteś nieoceniona i jaka cierpliwa
Teraz nic tylko zakupy na BU i dbanie o cerę. Normalnie nie przebywam dużo na powietrzu bo ciągle tylko praca i szkoła. Na lato kupie duży kapelusz i razem z filtrem powinno być dobrze. Bardzo boje sie odstawienia kwasu bo już po tym glikolowym nie mam żadnych nowych niespodzianek. Jeden pryszcz i to prawe we włosach a tak to nic, wszystko zagojone i to już po 3 użyciach!
Mam jeszcze tylko jedno pytanie. obiecuje że ostatnie. Jak to jest z tą destabilizacją filtrów a dokładnie Parsola. W moim Iwostinie jest właśnie ten i kilka innych. To jak sie zdestabilizuje przez niedobraną kolorówke Parsol to inne też nie są stabilne? Bo mi np bardzo sie podoba a maluje sie rzadko więc może sie nie opłaca zmieniać na avene. Bo jak sie jeden zdestabilizuje to są jeszcze inne wiec nie jest najgorzej.
Stary 2008-04-17, 14:28   #1031
marea
Wtajemniczenie

Cytat:
Dzięki marea jesteś nieoceniona i jaka cierpliwa
Teraz nic tylko zakupy na BU i dbanie o cerę. Normalnie nie przebywam dużo na powietrzu bo ciągle tylko praca i szkoła. Na lato kupie duży kapelusz i razem z filtrem powinno być dobrze. Bardzo boje sie odstawienia kwasu bo już po tym glikolowym nie mam żadnych nowych niespodzianek. Jeden pryszcz i to prawe we włosach a tak to nic, wszystko zagojone i to już po 3 użyciach!
Mam jeszcze tylko jedno pytanie. obiecuje że ostatnie. Jak to jest z tą destabilizacją filtrów a dokładnie Parsola. W moim Iwostinie jest właśnie ten i kilka innych. To jak sie zdestabilizuje przez niedobraną kolorówke Parsol to inne też nie są stabilne? Bo mi np bardzo sie podoba a maluje sie rzadko więc może sie nie opłaca zmieniać na avene. Bo jak sie jeden zdestabilizuje to są jeszcze inne wiec nie jest najgorzej.
Poprostu postaraj sie dobierac kolorwoke bez talku miki i tlenkow zelaza w skladzie ale skoro sama mowisz ze nie malujesz sie czesto i nie najkladasz grubej tapety to powinno byc ok..zawsze lepiej maziac sie filtrem ktory nosimy z przyjemnoscia i pominac kwestie destabilizacji aniezeli dbac o to wszytsko i sie meczyc...odczekac okolo 20-30 min po posnmarowaniu sie filtrem by mogl wniknac w skore i wtedy nakladaj kolorwke

Pozdrawiam
Stary 2008-04-17, 14:29   #1032
marea
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez mogwaica Pokaż wiadomość
Mam pytanko, czy ogólnie produkty z wit C mogą zwiększyć wydzielanie sebum, czy tylko serum z wit C z BU tak ma?Wieczorem miziam nim buźke a na drugi dzień nie nadążam z chusteczkami matującymi na nos , czoło i brode
Uhm, nie wiem...ale zauwazylam ta prawidlowosc ze jak klade sie spac z buzka wysmarowana czyms lekkim badz bez niczego rano tez jestem otluszczona....ale to chyba dobrze ze ten loj swobodnie wyplywa aniezeli mialby sie gniezdzic w skorze?! ja to tak sobie tlumacze..poprostu oczyszczam rano buzke
Stary 2008-04-17, 14:48   #1033
mogwaica
Zadomowienie

GG do mogwaica

Cytat:
Uhm, nie wiem...ale zauwazylam ta prawidlowosc ze jak klade sie spac z buzka wysmarowana czyms lekkim badz bez niczego rano tez jestem otluszczona....ale to chyba dobrze ze ten loj swobodnie wyplywa aniezeli mialby sie gniezdzic w skorze?! ja to tak sobie tlumacze..poprostu oczyszczam rano buzke
Gdybym to tylko rano miała to pół biedy ale gdy przypudruje twarz pudrem sypkim to przez ciały dzień świeci mi się strefa T Natomiast po humektanie tego nie mam.
A tak pozatym to mam mega doła wszystkie apteki w pobliżu nie mogą mi pomóc.Nie mogę nigdzie zdobyć próbek filtrowych wszyscy sie tłumaczą że nie ma sezonu.Dopóki nie bede miała próbek to nie moge sie kwasić

Stary 2008-04-17, 14:57   #1034
marea
Wtajemniczenie

Cytat:
Gdybym to tylko rano miała to pół biedy ale gdy przypudruje twarz pudrem sypkim to przez ciały dzień świeci mi się strefa T Natomiast po humektanie tego nie mam.
A tak pozatym to mam mega doła wszystkie apteki w pobliżu nie mogą mi pomóc.Nie mogę nigdzie zdobyć próbek filtrowych wszyscy sie tłumaczą że nie ma sezonu.Dopóki nie bede miała próbek to nie moge sie kwasić
Uhm

Ja moge Ci cos podeslac -
Mam Vichy 50+, Klorane Mleczko, Avene dzieciaczka i Avene mleczko do ciala, SVR100 i probeczke LRP SPF30 do tlustej skory-nowosc LRP, moge Ci tez zrobic mala probeczke tego barwionego SVR50..bo w zasadzie zamowilam nowe i brat mi dzis wysyla

Wiesz a co do serum z wit C jesli Ci nie lezy to nie uzywaj..moze Ci nie sluzyc nie wszytsko musi wszytskim pasowac..ja przynzam sie szczerze ze tez juz nie uzywam tego serum z wit c bo mialam podobne odczyucia do twoich, wyswiecalo mi buzie...chyba to z zielona herbata jest lzejsze
Stary 2008-04-17, 15:09   #1035
legumina80
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez olguska Pokaż wiadomość
hej
mam cerę: mieszaną, młodą,wrażliwą,mam na nosie zaskórniki,czasem po bokach twarzy zdarzają się jakieś większe krosty, nie mam wyrównanej powierzchni skóry(mam takie grudki małe,chyba to kasza),nie mam jednolitego koloru cery.
chciałabym,żeby ktoś mi polecił jakieś dobre preparaty,żeby jakoś uporać się z tym i wyrównać koloryt z góry dzięki
do stosowania na dzień wystarczy peeling z 4 % stężeniem kwasów owocowych ( raz w tygodniu ) i krem do pielęgnacji o niskim stężeniu kwasów ( rano i wieczorem ) a z zabiegów profesjonalnych...
Proponuję serum z kwasem pirogronowym. Niestety tylko w gabinecie kosmetycznym lub dermatologicznym Takie serum jest właśnie polecane szczególnie dla skór trądzikowych, tłustych, łojotokowych i zanieczyszczających się. Zabieg "Zmniejsza łojotok, likwiduje zaskórniki , oczyszcza i domyka pory skóry. Widocznie wygładza blizny potrądzikowe, rozjaśnia przebarwienia i stymuluje syntezę kolagenu zwiększając gęstość skóry. Starannie dobrane komponenty umożliwiają stosowanie nawet przy cerach ze stanami zapalnymi i couperose." taki opis wyczytałam.
legumina80 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-17, 15:24   #1036
p0lianna
Raczkowanie

bardzo dobry jest krem z kwasami Glyco nacodzień , on mam właśnie 4%stężenia, poczytaj o nim w KWC
Stary 2008-04-17, 15:32   #1037
mogwaica
Zadomowienie

GG do mogwaica

Cytat:
Uhm

Ja moge Ci cos podeslac -
Mam Vichy 50+, Klorane Mleczko, Avene dzieciaczka i Avene mleczko do ciala, SVR100 i probeczke LRP SPF30 do tlustej skory-nowosc LRP, moge Ci tez zrobic mala probeczke tego barwionego SVR50..bo w zasadzie zamowilam nowe i brat mi dzis wysyla

Wiesz a co do serum z wit C jesli Ci nie lezy to nie uzywaj..moze Ci nie sluzyc nie wszytsko musi wszytskim pasowac..ja przynzam sie szczerze ze tez juz nie uzywam tego serum z wit c bo mialam podobne odczyucia do twoich, wyswiecalo mi buzie...chyba to z zielona herbata jest lzejsze
Marea skąd u ciebie ta życzliwość do ludzi wysłałam prv
co do wit C ,to którą stosujesz,z tą zieloną herbatą z Bu? Moze spróbuje...Dobrze ze to nie jest takie drogie...

Stary 2008-04-17, 16:55   #1038
marea
Wtajemniczenie

Cytat:
Marea skąd u ciebie ta życzliwość do ludzi wysłałam prv
co do wit C ,to którą stosujesz,z tą zieloną herbatą z Bu? Moze spróbuje...Dobrze ze to nie jest takie drogie...
No wlasnie nie wiem

Ja przymierzam sie do active c, mialam probki tego xl i fajne bylo ale boje sie ze tez mnie zapcha..generalnie musze przestac eksperymentowac tyle huh..mam 2 buteleczki atredermu i ruszam z nim z grubej rury
Stary 2008-04-17, 17:01   #1039
mogwaica
Zadomowienie

GG do mogwaica

Cytat:
No wlasnie nie wiem

Ja przymierzam sie do active c, mialam probki tego xl i fajne bylo ale boje sie ze tez mnie zapcha..generalnie musze przestac eksperymentowac tyle huh..mam 2 buteleczki atredermu i ruszam z nim z grubej rury
.
Jako ze niektóre kosmetyki mnie uczulają to powinnam sie bać reakcji alergicznej a ja głupia boje sie najbardziej zawsze czarnych wągrów bo jakos na alergie pomaga mi zawsze wapno i po 2 czy 3 dniach uczulenie i swędzenie schodzi a zaskórniki sie mnie trzymają
Chyba też spróbuje z tym active C albo bede tylko sie kwasić nawilżać i filtrować.Bez C też przeżyje

Stary 2008-04-17, 21:33   #1040
cukier
Raczkowanie

witajcie
tak sobie czytam i czytam BK i robie
PADŁAM OFIARA NIECNEGO PODSTEPNEGO MARKETINGU!
jak dobrze ze jest takie forum, gdzie mam szanse sie doksztalcic bez tzw. sciemy
ale do rzeczy:
-lat 22,5
-cera mieszana z tendencja do suchej, niestety strefa T sie swieci z "czarnymi lebkami" gdzieniegdzie, ropne krosty b. rzadko, widoczne rozszerzone pory w gornej czesci policzkow, mam wrazenie ze pernamentnie odwodniona, z rozszerzonymi naczynkami na skrzydelkach nosa, niealergiczna, niewrazliwa (tak sadze)
-na temat mojej obecnej pielegnaji szkoda gadac same drogeryjne i bez filtrow, ale mam zamiar to zmienic tak wiec...

rano:
-jakis tonik tylko teraz do cery suchej czy tlustej? bo obawiam sie ze mam oba typy w ekstremalnym wydaniu
-serum z wit.c
-filtr najchetniej avene poniewaz chcialabym jednak sie troszke podkolorowac ukochana kolorowka

wieczorem:
-micel ( ten sam problem co z tonikiem)
- krem(y?) na noc - najchetniej jakies retinoidy i kwasy ale po pierwsze idzie lato wiec moze nie ma teraz sensu? po 2 w pazdzierniku wybieram sie na laserowe usuwanie klaczkow z twarzy ( wasik i takie tam) i powiedziano mi ze retinoidy odpadaja nie wiem na jak dlugo przed i po
i jak sie do lasera kwasy maja?

okazjonalnie:
-maseczka aspirynowa

i jak wam sie podoba?

70-69-68-67-66-65-64-63-62-61-60
cukier jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-17, 21:46   #1041
laza
Zakorzenienie

a ma ktoś z was krem z filtrem i do tego jeszcze matujący taki 2 w 1 może go polecić.?
– wszystko może Cię uszczęśliwić.
laza jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-18, 07:19   #1042
kolanka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez laza Pokaż wiadomość
a ma ktoś z was krem z filtrem i do tego jeszcze matujący taki 2 w 1 może go polecić.?
Niestety nigdzie nie znajdziesz takiego zestawu . Gdyby matujacy filtr sie pojawił, to dziewczyny z wizazu skakałyby z radosci. Póki co możesz matowić filtr pudrem sypkim np. jedwabny do ciała dr Hauschka.
A tak na marginesie- kremy matujące nie przynosza ukojenia skórze tłustej i swiecącej się. Lepiej poużywać kremu nawilżajacego, aby skóra odzyskała blask. Jeśli będzie dobrze nawilżona, to przestanie sie świecić.
kolanka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-18, 07:31   #1043
kolanka
Zadomowienie

Cytat:
marea również nie jest zadowolona z serum .

Ja kupiłam je jakies 3 tygodnie temu, jednak waham sie przed jego zastosowaniem. Pamietacie, że zapchał mnie olejek pomarańczowy . Do dziś oszyszczam cere z zamkniętych zaskórników, które powstały mi po jego stosowaniu.
Byłam juz taka szcześliwa, ze znalazlam cos dla siebie.
Świetnie, ze piszecie o swoich obserwacjach stosowania kosmetyków, ponieważ można głęboko zastnowić się przed ich uzyciem. A w trakcie stosowania zwrócic szczególną uwagę, co się dzieje z cerą. Jak juz sie przekonam do serum z wit. C i będę je stosowała, to potraktuję je jak "Strażnik Teksasu" bedzie pod stałym obstrzałem .
kolanka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-18, 09:58   #1044
marea
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez kolanka Pokaż wiadomość
Niestety nigdzie nie znajdziesz takiego zestawu . Gdyby matujacy filtr sie pojawił, to dziewczyny z wizazu skakałyby z radosci. Póki co możesz matowić filtr pudrem sypkim np. jedwabny do ciała dr Hauschka.
A tak na marginesie- kremy matujące nie przynosza ukojenia skórze tłustej i swiecącej się. Lepiej poużywać kremu nawilżajacego, aby skóra odzyskała blask. Jeśli będzie dobrze nawilżona, to przestanie sie świecić.
W zasadzie jest jeden ktory matuje SVR50 i SVR100 oba nie swieca sie jak przyslowiowe 'psu jajca' ale nie kazdemu bedzie pasowal kolor barwionego SVR50 i lekkie bielenie SVR100..ale sa naprawde odmiana od wiekszosci filtrow
Stary 2008-04-18, 10:01   #1045
hihi
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kolanka Pokaż wiadomość
marea również nie jest zadowolona z serum .

Byłam juz taka szcześliwa, ze znalazlam cos dla siebie.
Świetnie, ze piszecie o swoich obserwacjach stosowania kosmetyków, ponieważ można głęboko zastnowić się przed ich uzyciem. A w trakcie stosowania zwrócic szczególną uwagę, co się dzieje z cerą. Jak juz sie przekonam do serum z wit. C i będę je stosowała, to potraktuję je jak "Strażnik Teksasu" bedzie pod stałym obstrzałem .
A ja jestem serum z witaminą C... zachwycona Poza faktem, że od kiedy stosuje serum, to nakładam niemal 2 razy więcej filtra, to buzia jest promienna i zdrowa, nic się nie zapycha itd

Jak widać każda buzia inna
Stary 2008-04-18, 10:04   #1046
marea
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez cukier Pokaż wiadomość
witajcie
tak sobie czytam i czytam BK i robie
PADŁAM OFIARA NIECNEGO PODSTEPNEGO MARKETINGU!
jak dobrze ze jest takie forum, gdzie mam szanse sie doksztalcic bez tzw. sciemy
ale do rzeczy:
-lat 22,5
-cera mieszana z tendencja do suchej, niestety strefa T sie swieci z "czarnymi lebkami" gdzieniegdzie, ropne krosty b. rzadko, widoczne rozszerzone pory w gornej czesci policzkow, mam wrazenie ze pernamentnie odwodniona, z rozszerzonymi naczynkami na skrzydelkach nosa, niealergiczna, niewrazliwa (tak sadze)
-na temat mojej obecnej pielegnaji szkoda gadac same drogeryjne i bez filtrow, ale mam zamiar to zmienic tak wiec...

rano:
-jakis tonik tylko teraz do cery suchej czy tlustej? bo obawiam sie ze mam oba typy w ekstremalnym wydaniu
-serum z wit.c
-filtr najchetniej avene poniewaz chcialabym jednak sie troszke podkolorowac ukochana kolorowka

wieczorem:
-micel ( ten sam problem co z tonikiem)
- krem(y?) na noc - najchetniej jakies retinoidy i kwasy ale po pierwsze idzie lato wiec moze nie ma teraz sensu? po 2 w pazdzierniku wybieram sie na laserowe usuwanie klaczkow z twarzy ( wasik i takie tam) i powiedziano mi ze retinoidy odpadaja nie wiem na jak dlugo przed i po
i jak sie do lasera kwasy maja?

okazjonalnie:
-maseczka aspirynowa

i jak wam sie podoba?
Do demakijazu proponuje zakupic produkty delikatne, raczej nie te z alkoholami i SLS'ami w skaldzie predzej takie do cery wrazliwej, jest watek o demakijazu tam dziewczyny dziela sie spostrzezeniami http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=120550
No i jako ze nie masz doswiadczenia z kwasami i retonoidami proponuje zaczac od delikatnych kwasow, mozesz zaiwestowac w effaclar K badz acne derm, powinny oczyszczic pory i pomoc w krostkach..
Uzywajac filtrow i unikajac opalania mozesz je smialo stosowac w lato...a przed planowanym laserem poprostu odstaw je kilka tyg wczesniej by uniknac ewent. komplikacji
A filtrow niestety musisz szukac, pytaj o probki i znajdz ten swoj idealny watkow o filtrach tez jest mnostwo

Milej lekttury
Stary 2008-04-18, 10:46   #1047
czekoladka21
Zakorzenienie

GG do czekoladka21

wasnie konczy mi sie moj Redermic pod oczy i nie wiem jaki kremik kupic, zalezy mi jakims mocno nawilzajacym i zeby zostawial film pod oczmi bo lubie czuc ze nawilza, moze jakis z kwasem hialuronowym??

Dominika 04.11.2014
czekoladka21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-18, 11:01   #1048
marea
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez czekoladka21 Pokaż wiadomość
wasnie konczy mi sie moj Redermic pod oczy i nie wiem jaki kremik kupic, zalezy mi jakims mocno nawilzajacym i zeby zostawial film pod oczmi bo lubie czuc ze nawilza, moze jakis z kwasem hialuronowym??
Przeciez w Redermiku masz kwas hialuronowy..czytalam ze krem do twarzy lepiej spisuje sie pod oczami aniezeli ten typowo pod oczka
Stary 2008-04-18, 11:15   #1049
Agi.TH
Raczkowanie

GG do Agi.TH

Dziewczyny Kochane - potrzebuje waszej pomocy!!! Ponad 2 lata temu rozpoczęłam swoją przygodę z biochemią i dzięki przemyślanej pielęgnacji doprowadziłam swoją cerę do porządku. Długo byłam zadowolona z efektów - no własnie - byłam Zauważyłam, że stan mojej cery niestety się pogorszył: pojawiły się suche "placki", zaczerwienienia i jakies krostki/nierówności głównie na czole. Najgorsze jest to, że nie wiem dlaczego i jak powrócić do ładnej cery ?
Moja do tej pory sprawdzona pielęgnacja to: rano serum z wit. C i filtry klorane, a wieczorami diacneal na zmianę z jakims serum olejowym (3xrose z biochemii lub olej+HA), do oczyszczania mam delikatny żel bez SLS i hydrolaty. Filtr matuje pudrem hauschki i na to trochę pudru kolorowego (tego samego od lat!), fluidów nie uzywam, nie mam więc pojęcia co spowodowało "zbuntowanie" się mojej cery, moze powinnam cos odstawic, cos zmienic?
Stary 2008-04-18, 11:32   #1050
marea
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Agi.TH Pokaż wiadomość
Dziewczyny Kochane - potrzebuje waszej pomocy!!! Ponad 2 lata temu rozpoczęłam swoją przygodę z biochemią i dzięki przemyślanej pielęgnacji doprowadziłam swoją cerę do porządku. Długo byłam zadowolona z efektów - no własnie - byłam Zauważyłam, że stan mojej cery niestety się pogorszył: pojawiły się suche "placki", zaczerwienienia i jakies krostki/nierówności głównie na czole. Najgorsze jest to, że nie wiem dlaczego i jak powrócić do ładnej cery ?
Moja do tej pory sprawdzona pielęgnacja to: rano serum z wit. C i filtry klorane, a wieczorami diacneal na zmianę z jakims serum olejowym (3xrose z biochemii lub olej+HA), do oczyszczania mam delikatny żel bez SLS i hydrolaty. Filtr matuje pudrem hauschki i na to trochę pudru kolorowego (tego samego od lat!), fluidów nie uzywam, nie mam więc pojęcia co spowodowało "zbuntowanie" się mojej cery, moze powinnam cos odstawic, cos zmienic?
Moze powinnas zmienic kwas na inny, cera przyzwyczaja sie do AHA w Diacnealu, moze olej jest za ciezki na dluzsza mete, moze powinnas jakis krem dolaczyc lekki acz tresciwy..uhm
Odpowiedz

Tagi
avene nadwrażliwa, blizny, krem, kwasy, mieszana, naczynka, opalanie, pielędnacja, pięlęgnacja, problem, przebarwienia, przerwa kuracja ruboril, retinoidy, slonce, sucha ściągnięta, tonik bha żel hialuronowy, tradzik, trądzik, twarz, zima

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości