Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią - Strona 38 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-04-23, 07:18   #1111
bianka12345
Raczkowanie

Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dodaję linki do KWC

rano :
* Żel AA oceanic normalizującyhttp://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=17825
* krem Collistar Crema di Idratazione Profonda (jakos tak) tego nie ma w KWC ale skład napiszę ja wróce z pracy

Wieczorem:
* Musujący Zel do demakijażu L'Oreal (zielono-czarna tubka)http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=19358
* Żel AA oceanic normalizujacy
* Krem Nuxe Etienacente Eclact (ten z kwasami)http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=19511
Poproszę o jakieś sugestie.
bianka12345 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-23, 13:20   #1112
marea
Wtajemniczenie

Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez bianka12345 Pokaż wiadomość
Dodaję linki do KWC

rano :
* Żel AA oceanic normalizującyhttp://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=17825
* krem Collistar Crema di Idratazione Profonda (jakos tak) tego nie ma w KWC ale skład napiszę ja wróce z pracy

Wieczorem:
* Musujący Zel do demakijażu L'Oreal (zielono-czarna tubka)http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=19358
* Żel AA oceanic normalizujacy
* Krem Nuxe Etienacente Eclact (ten z kwasami)http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=19511
Poproszę o jakieś sugestie.
Niestey ale zaden z kosmetykow poza Nuxe nie ma podanych skladow w KWC takze ciezko oceniac je...jesli moglabys wkleic sklady byloby fajnie..(odrazu uzupelnilabym je w KWC
marea jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-23, 13:30   #1113
diuna5
Przyczajenie

Witam wszystkie wizażanki, bo to mój pierwszy post na forum. Czytam forum 3 tygodnie i mam lekki mętlik w głowie, a tymczasem ... kończą mi się kosmetyki i coś trzeba kupić więc będę wdzięczna za wszelkie rady.
Moja cera jest:
- nie najgorsza - brak rozszerzonych porów i prawie nigdy nie miewam syfków,
- chyba trochę przesuszona - bo muszę czasem dosmarowywać się kremem w trakcie dnia, a jak wstanę w nocy to już ostatnio obowiązkowo,
- pod oczami sińce i poranne zapuchnięcie,
- na opuszkach nosa popękane naczynka (do likwidacji u kosmetyczki) i zaczerwienienie, które pewnie pozostanie mimo usunięcia popękanych naczynek
- na nosie i brodzie wyskakuje mi czasami (ostatnio częściej) jakaś krostka bardzo płytko pod skórą i wypełniona wodą, skóra wokół zaczerwieniona
- pierwsze zmarszczki mimiczne wokół oczu - mam 32 lata

Moje kosmetyczne grzechy:
- nie używam żadnych filtrów (co po przeczytaniu tego forum oczywiście się zmieni radykalnie)
- myję twarz płynem do demakijażu AA http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=10757 , żelem do kąpieli DORA cosmetici (nie ma go w kwc), lub zwykłym mydłem (jakie akurat mam pod ręką)
- na dzień używam L'oreal Happyderm i pod oczy Thalgo Jeunesse du regard http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=8238 (mam go w próbkach i po nim nie mam podpuchniętych oczu, ale sińce nie nikną i jest kompletnie niewystarczający jeśli chodzi o natłuszczenie, wchłania się w ciągu sekundy i nadal mam ściągniętą skórę)
- na noc Nivea Visage krem regenerujący na noc http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=3233 oraz wymieniony już powyżej żel z Thalgo

Mam kilka pytań do osób, które przebrnęły do tej pory przez mój post:
- przede wszystkim proszę o kilka porad co mam kupić jak chcę się pozbyć moich wymienionych powyżej problemów
- Myślałam żeby zacząć używać jakiś kwasów, ale to chyba nie najlepsza pora, bo za tydzień idę usuwać naczynka. Jak długo muszę odczekać?
- Czy kosmetyki gotowe (te polecane np z waszej absolutnej 5-tki) są lepsze niż te ukręcone, bo trochę mnie boli jak mam wydać 50 zł na krem, a 90 no to już wogóle... i jakby się dało to chyba wolałąbym to sabie sama zrobić
- Czy zamawiając na mazidłach każdorazowo trzymacie się przepisu.... bo według mnie to chyba kupując jakieś 1-2 emulgatory można je dodawać do wszystkiego, nie zamawiając za każdym razem innego emulgatora (oczywiście uwzględniając typ emulsji do jakiej jest przeznaczony i ph), tak samo konserwant, na jaworku pisze że można spirytusem

Jeśli komuś zechce się odpowiedzieć to będę bardzo wdzięczna , pozdrawiam
diuna5 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-23, 14:09   #1114
marea
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez diuna5 Pokaż wiadomość
Moja cera jest:
- nie najgorsza - brak rozszerzonych porów i prawie nigdy nie miewam syfków,
- chyba trochę przesuszona - bo muszę czasem dosmarowywać się kremem w trakcie dnia, a jak wstanę w nocy to już ostatnio obowiązkowo,
- pod oczami sińce i poranne zapuchnięcie,
- na opuszkach nosa popękane naczynka (do likwidacji u kosmetyczki) i zaczerwienienie, które pewnie pozostanie mimo usunięcia popękanych naczynek
- na nosie i brodzie wyskakuje mi czasami (ostatnio częściej) jakaś krostka bardzo płytko pod skórą i wypełniona wodą, skóra wokół zaczerwieniona
- pierwsze zmarszczki mimiczne wokół oczu - mam 32 lata
Na dzien polece Ci cos z wit C, pomaga przy naczynkowej cerze dodatkowo jest antyoksydantem czyli pomoze zwalczac wolne rodniki przyczyniajace sie do pogorszenia stanu cery
Do wyboru masz La Roche Posay Active C XL-wersja XL zawiera filtr SPF15 ktory jesli nie uzywasz kwasow powinien wystarczyc
La Roche Posay Redermic XL - jak wyzej wersja z filtrem, jest bogatsza wersja Active C i bardziej odzywi cere
badz ktores serum z BU http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumflavoCEF.html ale uzywajac ich musisz zakupic dodatkowe filtry i maja wyzsze stezenie wit C 15% wiec radzilabym Ci zaczac od ktorego z w/w kremow a ewent. pozniej zainteresowac sie tymi serami-wit C rowniez pomaga chronic skore przed sloncem w polaczeniu z filtrami

Cytat:
Moje kosmetyczne grzechy:
- nie używam żadnych filtrów (co po przeczytaniu tego forum oczywiście się zmieni radykalnie)
- myję twarz płynem do demakijażu AA http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=10757 , żelem do kąpieli DORA cosmetici (nie ma go w kwc), lub zwykłym mydłem (jakie akurat mam pod ręką)
- na dzień używam L'oreal Happyderm i pod oczy Thalgo Jeunesse du regard http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=8238 (mam go w próbkach i po nim nie mam podpuchniętych oczu, ale sińce nie nikną i jest kompletnie niewystarczający jeśli chodzi o natłuszczenie, wchłania się w ciągu sekundy i nadal mam ściągniętą skórę)
- na noc Nivea Visage krem regenerujący na noc http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=3233 oraz wymieniony już powyżej żel z Thalgo
Zawsze warto siegnac do KWC i poszukac najlepiej ocenianych kosmetykow
Jesli te ktore stosujesz kremy Ci sluza to mozesz je uzywac, jesli wolalabtys zmienic, daje Ci linka do KWC, poczytaj opinii i moze dobierzesz cos dla siebie
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/thebest.php?kat=274 - ogolnie nawilzajace
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/thebest.php?kat=209 - regenerujace do skory podraznionej suchej wrazliwej
Co do demakijzu w przypadku skory przesuszajacej sie, naczynkowej, wrazliwej: unikaj mydla, alkoholu, sodium leuryth sulfate - uzywaj delikatne zele myjace badz mleczka - dobre sa nasze Polskie kosmetyki rowniez np Ziaja calma HLC, b polecany jest zwykly zel dla dzieci Rossmann Babydream - wiele dziewczyn go chwali
Poczytaj watek o demakijazu na Biochemii, a po umyciu tonizuj delikatnymi srodkami np Hydrolatami z www.mazidla.com badz www.Biochemiaurody.com

Cytat:
Czy kosmetyki gotowe (te polecane np z waszej absolutnej 5-tki) są lepsze niż te ukręcone, bo trochę mnie boli jak mam wydać 50 zł na krem, a 90 no to już wogóle... i jakby się dało to chyba wolałąbym to sabie sama zrobić
- Czy zamawiając na mazidłach każdorazowo trzymacie się przepisu.... bo według mnie to chyba kupując jakieś 1-2 emulgatory można je dodawać do wszystkiego, nie zamawiając za każdym razem innego emulgatora (oczywiście uwzględniając typ emulsji do jakiej jest przeznaczony i ph), tak samo konserwant, na jaworku pisze że można spirytusem

Jeśli komuś zechce się odpowiedzieć to będę bardzo wdzięczna , pozdrawiam
Co do kosmetykow samorobnych, musisz sie liczyc z tym ze zakup wszelkich polproduktow jest kosztowny a wiekszosc receptur jest skomplikowana, oczywiscie mozesz zamowic z mazidel jakis ekstrakt, hydrolaty, olej i zaczac od ekspresowych mikstur by zobaczyc jak taka pielegnacja Ci sluzy i czy warto brnac w to dalej..zajzyj na watek mazidlowy i poczytaj opienie innych osob, alternatywa jest tez www.biochemiaurody.com ktora to sprzedaje polprodukty juz odwazone i przygotowane do zmieszania...dla poczatkujacych swietna alternatywa by zaznajomic sie z tym wszytskim
Stary 2008-04-24, 09:23   #1115
kolanka
Zadomowienie

Dziewczyny prosze o rozatrzenie mojego przypadku . Tak własciwie to szukam przyczyny strasznego wysuszenia cery. Trzy razy na noc posmarowałam się brevoksylem. Zauwazyłam, ze skóra bardzo wię wysuszyła, zaczęła się złuszczać dosć intensywnie. Odstawiłam brevoxyl. Stosowałam humektan rano i wieczorem i co się stało - złuszcanie było jeszcze większe - skóra odchodziła wręcz płatami.W ciagu dnia nakłądałam podkład na humektan , skórki bardzo się odznaczały. Odstawiłam humektan. Teraz czwartą noc smaruję sie AD i skóra wraca do normalnego stanu, na dzień tylko nakałdam podklad (do cery suchej i normalnej), bez żadnych kremików dodtakowych. Nadmieniam, że stosuję AD juz od 3 miesiecy, miałam cere tłusta. Skósiłam się na brevoxyl, bo mial mi pomóc sie szybciej złuszczyc, ale nie aż tak intensywnie .
Jaka mogąl byc przyczyna tego nadmiernego złuszcania. humektan ma w swoim składzie alkohol. jak chce się jeszcze raz w tygodniu posmarować brevoxylem, to czym wtedy mam się nawilżać? Może nie stosować brevoxylu i zostać przy humektanie? Na razie smaruję sie tylko AD, ale gdy wszytsko wróci do normy, a jest juz znaczna poprawa to juz sama nie wiem, jaki sobie dobrać program pielęgnacji.
kolanka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-24, 10:12   #1116
marea
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez kolanka Pokaż wiadomość
Dziewczyny prosze o rozatrzenie mojego przypadku . Tak własciwie to szukam przyczyny strasznego wysuszenia cery. Trzy razy na noc posmarowałam się brevoksylem. Zauwazyłam, ze skóra bardzo wię wysuszyła, zaczęła się złuszczać dosć intensywnie. Odstawiłam brevoxyl. Stosowałam humektan rano i wieczorem i co się stało - złuszcanie było jeszcze większe - skóra odchodziła wręcz płatami.W ciagu dnia nakłądałam podkład na humektan , skórki bardzo się odznaczały. Odstawiłam humektan. Teraz czwartą noc smaruję sie AD i skóra wraca do normalnego stanu, na dzień tylko nakałdam podklad (do cery suchej i normalnej), bez żadnych kremików dodtakowych. Nadmieniam, że stosuję AD juz od 3 miesiecy, miałam cere tłusta. Skósiłam się na brevoxyl, bo mial mi pomóc sie szybciej złuszczyc, ale nie aż tak intensywnie .
Jaka mogąl byc przyczyna tego nadmiernego złuszcania. humektan ma w swoim składzie alkohol. jak chce się jeszcze raz w tygodniu posmarować brevoxylem, to czym wtedy mam się nawilżać? Może nie stosować brevoxylu i zostać przy humektanie? Na razie smaruję sie tylko AD, ale gdy wszytsko wróci do normy, a jest juz znaczna poprawa to juz sama nie wiem, jaki sobie dobrać program pielęgnacji.
Brovexol jest b silnie wysuszajacy, sprawdzilam na sobie i chyba sklaniam sie ku uzywaniu go punktowo na zmiany i krostki, no i brovexol i humektan to 2 inne bajki ...humektan to krem nawilzajacy a brovexol to srodek na zmiany tradzikowe wiec do nawilzania sie nie nada!
Do nawilzania polece Ci Cetaphil na mocne wysuszenia, naprawde koi i regeneruje skore i nie powoduje wysypu i zapychania. Ukoil dzis moja schodzaca platami skore po atredermie ktora nie mogl nawilzyc Hydraphase ani Humektan
Pozatym w skladzie humektanu nie ma czystego alkoholu(ktory wcale nie jest az taki zly w przypadku cer tlustych) jest ceteraryl alkohol ktory jest emulgatorem, emolientem, regulatorem lepkosci i stabilizatorem!
Proponuje Ci sie ograniczyc do acne dermu i nawilzacza
Stary 2008-04-24, 10:41   #1117
kolanka
Zadomowienie

Marea - dziękuje za podpowiedź. Używałam humektanu jako kremu nawilżajacego, a brevoxyl mial byc wlasnie na zaskórniki zamknięte. Będę stosowała go też tylko punktowo.
kolanka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-24, 14:49   #1118
nAtaL!a
Zakorzenienie

By nie zasmiecac watku o Acne dermie miomi problemami zjawilam sie tutaj
Otoz, jak pisalam uzywam drugiego opakowania acne dermu, widze efekty, jestem zadowolona ale tak mysle, ze moze dodac tonik aspirynowy lub maseczke, tylko, ze bardziej sklanialabym sie ku tonikowi, mniej zachodu z nim i wychodzi ekonomiczniej niz maseczka poza tym wyczytalam, ze tonik ma podobne wlasciwosci do Effaclaru K, ktory rowniez jest znacznie drozszy niz wyrob, ze tak powiem, domowy. Czytalam rowniez, ze dziewczyny stosuja naprzemiennie Effaclar K i Acne Derm i chwala sobie. Czyli mozna laczyc te kwasy? Wiec oto moje pytanie czy to dobry pomysl na taka pielegnacje:
1 noc-acne derm
2noc - tonik aspirynowy
3noc acne derm
4 noc-tonik aspirynowy?
Czy to nie bedzie troche za duzo?
Albo druga wersja
1 tydzien acne derm
2gi tydzien tonik?
nie chce zeby mnie podraznilo, bo skore sklonna do czerwienienia(ogolnie nadwrazliwa) mam, nie chcialabym zatem zrobic sobie krzywdy, chociaz czytalam(Boze ile na tym wizazu rzeczy wyczytuje ) , ze zarowno nie ma przeciwskazan do stosowania acne dermu jak i toniku przy cerze naczynkowej, nadwrazliwej. Dodam,ze po acne dermie nie zauwazylam rumienia, podraznien nic z tych rzeczy, nawet nie szczypie. Jedyne co to po nalozeniu kilka min. pojawiaja sie czerwone placki,ale szybko znikaja.
Na dzien oczywiscie filtry(to wlsaciwie mi wystarcza bo Avene swietnie na mnie dziala) ew. na przeszuszenia humakten?
Alez sie rozpisalam, jesli ktos to przeczyta to gratuluje
nAtaL!a jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-24, 16:11   #1119
SleepyGirl
Przyczajenie

Moje drogie potrzebuje wiadomości na temat stosowania kwasów wiosną i latem kiedy to mamy najwięcej słoneczka, chodzi mi głównie o to czy jak będę stosować kremik z kwasami Renewal Neostraty PHA 12% na noc a na dzień filtry 20 , czy to wystarczy? mam juz powstałe przebarwienia na twarzy ...czy używanie kwasów w połączeniu ze słońcem może przynieść jakieś uboczne skutki...prosze o dobre rady
SleepyGirl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-24, 16:18   #1120
joanaros
Zakorzenienie

A może ktoś by mi poradził, bo mam zagwozdkę i nie wiem który filtr kupić: mleczko dla dzieci Avene czy LRP. Mam LRP CF ale jest dla mnie za treściwy, wolałabym jakąś emulsję tylko zupełnie nie umiem się zdecydować
joanaros jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-24, 17:00   #1121
marea
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez SleepyGirl Pokaż wiadomość
Moje drogie potrzebuje wiadomości na temat stosowania kwasów wiosną i latem kiedy to mamy najwięcej słoneczka, chodzi mi głównie o to czy jak będę stosować kremik z kwasami Renewal Neostraty PHA 12% na noc a na dzień filtry 20 , czy to wystarczy? mam juz powstałe przebarwienia na twarzy ...czy używanie kwasów w połączeniu ze słońcem może przynieść jakieś uboczne skutki...prosze o dobre rady
Kwasy=zluszczony naskorek, wrazliwy na czynniki zewn. + slonce = przebarwienia i podraznienia
Mysle ze powinnas pomyslec o SPF min 40 na ten okres i obowiazkowo unikanie opalania.
Stary 2008-04-24, 17:08   #1122
marea
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez joanaros Pokaż wiadomość
A może ktoś by mi poradził, bo mam zagwozdkę i nie wiem który filtr kupić: mleczko dla dzieci Avene czy LRP. Mam LRP CF ale jest dla mnie za treściwy, wolałabym jakąś emulsję tylko zupełnie nie umiem się zdecydować
Z moich osobistych odczuc, ktore moga sie roznic od twoich, kazda cera jest inna:

Mleczko DP LRP - zawiera alkohol, moze podsuszac i podrazniac oczy ale niekoniecznie ( kwestie indywidualne) nie zapycha, dosyc tluste po nalozeniu, nie bieli, daje sie ladnie zmatowic skrobia badz jedwabnym hauschki - musisz unikac kolorowki z talkiem, mika i tlenkami zelaza by zachowalo stabilnosc

Mleczko dla dzieci Avene - jest delikatne, nieperfumowane, bez alkoholu, nawilza cere, bardziej odzywcze niz LRP DP, moze zapychac ale nie musi, ma sporo wielbicieli, mi osobiscie nie podpasowalo; mozna klasc kazda kolorowke na Avene

Moze mleczko badz spraj Klorane?! Sa delikatne, maja w skladzie ekstrakt lagodzacy, nie powinny zapchac, mozna klasc na nie tez wszelka kolorowke, troszke sie lepia i biela po nalozeniu ale zmatowione pudrem ladnie wygladaja na buzi caly dzien, maja wielu wielbicieli
Stary 2008-04-24, 17:13   #1123
marea
Wtajemniczenie

Natalko, podpytaj w watku o peelingu, toniku aspirynowym co do niegi, bo ja osobiscie nie stosowalam wiec nie umiem Ci doradzic
Poprostu najlepiej przetestuj jak Twoja cera bedzie reagowala i jaki program jest bedzie sluzyl, nie zapominaj o nawilzaniu! i rob co kilka dni przerwy od kwasow, nawet mozesz nic nie nakladac jedna noc w tyg. by skora odpoczela

Cytat:
Napisane przez nAtaL!a Pokaż wiadomość
By nie zasmiecac watku o Acne dermie miomi problemami zjawilam sie tutaj
Otoz, jak pisalam uzywam drugiego opakowania acne dermu, widze efekty, jestem zadowolona ale tak mysle, ze moze dodac tonik aspirynowy lub maseczke, tylko, ze bardziej sklanialabym sie ku tonikowi, mniej zachodu z nim i wychodzi ekonomiczniej niz maseczka poza tym wyczytalam, ze tonik ma podobne wlasciwosci do Effaclaru K, ktory rowniez jest znacznie drozszy niz wyrob, ze tak powiem, domowy. Czytalam rowniez, ze dziewczyny stosuja naprzemiennie Effaclar K i Acne Derm i chwala sobie. Czyli mozna laczyc te kwasy? Wiec oto moje pytanie czy to dobry pomysl na taka pielegnacje:
1 noc-acne derm
2noc - tonik aspirynowy
3noc acne derm
4 noc-tonik aspirynowy?
Czy to nie bedzie troche za duzo?
Albo druga wersja
1 tydzien acne derm
2gi tydzien tonik?
nie chce zeby mnie podraznilo, bo skore sklonna do czerwienienia(ogolnie nadwrazliwa) mam, nie chcialabym zatem zrobic sobie krzywdy, chociaz czytalam(Boze ile na tym wizazu rzeczy wyczytuje ) , ze zarowno nie ma przeciwskazan do stosowania acne dermu jak i toniku przy cerze naczynkowej, nadwrazliwej. Dodam,ze po acne dermie nie zauwazylam rumienia, podraznien nic z tych rzeczy, nawet nie szczypie. Jedyne co to po nalozeniu kilka min. pojawiaja sie czerwone placki,ale szybko znikaja.
Na dzien oczywiscie filtry(to wlsaciwie mi wystarcza bo Avene swietnie na mnie dziala) ew. na przeszuszenia humakten?
Alez sie rozpisalam, jesli ktos to przeczyta to gratuluje
Stary 2008-04-24, 17:30   #1124
nAtaL!a
Zakorzenienie

Maseczke dziewczyny strasznie chwala, ale bardziej wygodny wydaje sie tonik wiec chyba zaryzykuje z nim i zrobie tak jak mowisz, naloze i zobaczymy jak bedzie Dziekuje po raz kolejny
nAtaL!a jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-24, 20:05   #1125
leweloff
Raczkowanie

GG do leweloff

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Jesli acne derm nie daje rady moze siegnij po kwasy AHA, Glyco A badz Neostrate, jesli nie masz problemu z naczynkami oczywiscie, osobiscie stosowalam Neostrata Face Cream Plus AHA15 i znam osoby ktore rowniez go stosowaly i rozjasnia przebarwienia, ale nie jest tani ok 100zl i malo dostepne w Polsce...jesli i to bedzie malo skuteczne poszukaj czegos silneijszego i punktowego z przebarwienia, preparat z neostraty tez jest skuteczny i wiele dziewczyn zachwalalo, mozesz dorzucic rowniez cos z wit C np active c na dzien pod filtr tez pomoze w walce z przebarwieniami
Z filtrow sprobuj mleczka Klorane bo b wiele osob chwali jako te nie zapychajace i pielegnujace i jest niedrogie.

Dziekuje za odp - podziwiam Twoja cierpliwosc, marea
wlasciwie to nie mam problemu z przebarwieniami. chcialam sie pozbyc zaskornikow na nosie i oczyscic czolo, bo nie ma dnia, zeby jakies, chciazby malutkie, nie wylazlo wracaj znow do maseczki aspirynowej, bo przyznam sie bez bicia, ze ze dwa tygodnie sobie odpuscilam. nie chcialabym teraz na lato stosowac bardzo mocnych kwasow - lepiej dmuchac na zimne
Stary 2008-04-24, 20:25   #1126
mogwaica
Zadomowienie

GG do mogwaica

Marea wiem ze używasz jedwabnego do matowienia twarzy , czy nadajesz jeszcze czymś kolor? Bo mój clinique przy pierwszej próbie filtrowania wysiada.Co chwila świece się jak sreberko z czekolady...

mogwaica jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-24, 22:20   #1127
marea
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez mogwaica Pokaż wiadomość
Marea wiem ze używasz jedwabnego do matowienia twarzy , czy nadajesz jeszcze czymś kolor? Bo mój clinique przy pierwszej próbie filtrowania wysiada.Co chwila świece się jak sreberko z czekolady...
Klade zdziebko podkladu na filtr i na to hauschka a pozniej roz i wsio
Stary 2008-04-25, 10:17   #1128
joanna tw
Przyczajenie

Witam Was drogie kolezanki! mam ogromną prośbę, ponieważ nigdzie nie moge znależc bliższych i dokładniejszych informacji na temat kremu SISLEY All DAY ALL YEAR, JEGO SKłADNIKI SA TAKIE: ETHYLEXYL, METHOXYCINNAMANTE, SQUALANE,ISOPROPYL PALMITATE, CETARYL ALCOHOL,CORYLUS AMERICANA(HAZEL),SEED OIL, BUTYROSPERMIUM, PARKII, (SHEA BUTTER), SESAMUM INDICUM ACTRACT, PYRUS MALUS, FRUIT EXTRACT, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, PROPYLENE GLYCOL, POLYSILICONE-14, CETARYLGLUCOSIDE, PHENOXYETHANOL, SALIX ALBA (WILLOW), LEAF EXTRACT, POTASSIUM CETYL PHOSPATE, DIMETHICONE, TOCOPHEROL, BUTYLENE GLYCOL,POLYACRYLAMIDE, CETEARETH-33, METHYLPARABEN, C13-14 ISOPARAFFIN,XANTHAN GUM,SILICA,JUNIPERUS COMMUNISFRUIT OIL,SALVIA OFFICINALIS(SAGE)OIL, ARGININE,ORYZA SATIVA (RICE) BRAN EXTRACT,BUTYLPARABEN,THYM US,MASTICHINA HERB OIL,ETHYLPARABEN,LAURETH-7,DISODIUM EDTACITRIC ACID,PROPYLPARABEN(CONT LINALOOL,LIMONENE). Serdecznie Was prosze o rozszyfrowanie tych składników, czy ten krem jest naprawde taki rewelacyjny, czy nie do końca? Czy jego używanie to całkowita i taka pełna ochrona? (poniewaz kupiłam go i boje sie ze wyrzuciłam moje ciężko zarobione pieniadze w błoto)
joanna tw jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-25, 11:00   #1129
marea
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez joanna tw Pokaż wiadomość
ETHYLEXYL, METHOXYCINNAMANTE, SQUALANE,ISOPROPYL PALMITATE, CETARYL ALCOHOL,CORYLUS AMERICANA(HAZEL),SEED OIL, BUTYROSPERMIUM, PARKII, (SHEA BUTTER), SESAMUM INDICUM ACTRACT, PYRUS MALUS, FRUIT EXTRACT, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, PROPYLENE GLYCOL, POLYSILICONE-14, CETARYLGLUCOSIDE, PHENOXYETHANOL , SALIX ALBA (WILLOW), LEAF EXTRACT, POTASSIUM CETYL PHOSPATE, DIMETHICONE, TOCOPHEROL, BUTYLENE GLYCOL,POLYACRYLAMIDE, CETEARETH-33, METHYLPARABEN, C13-14 ISOPARAFFIN,XANTHAN GUM,SILICA,JUNIPERUS COMMUNISFRUIT OIL,SALVIA OFFICINALIS(SAGE)OIL, ARGININE,ORYZA SATIVA (RICE) BRAN EXTRACT,BUTYLPARABEN,THYMUS,MASTICHINA HERB OIL,ETHYLPARABEN,LAURETH-7,DISODIUM EDTACITRIC ACID,PROPYLPARABEN(CONT LINALOOL,LIMONENE
Filtr UV
SQUALANE-kompleks roslinny z oliwek i inne aktywne skladniki, ekstrakty roslinne, oleje
Emolienty - moga przyczynic sie do zapychania porow w przypadku skor tlustych i podatnych, w przypadku skor suchych dzilaja odzywczo
Konserwanty

To tak po krotce, mnostwo ekstraktow, co jest na +, nie wiem jak ze stabilnoscia filtrow, moze inna bardziej swiatla osoba sie wypowie, ale dosyc wysoko sa konserwanty, ktore nie maja zbyt dobrych opinii
Stary 2008-04-25, 12:22   #1130
joanaros
Zakorzenienie

Cytat:
Z moich osobistych odczuc, ktore moga sie roznic od twoich, kazda cera jest inna:

Mleczko DP LRP - zawiera alkohol, moze podsuszac i podrazniac oczy ale niekoniecznie ( kwestie indywidualne) nie zapycha, dosyc tluste po nalozeniu, nie bieli, daje sie ladnie zmatowic skrobia badz jedwabnym hauschki - musisz unikac kolorowki z talkiem, mika i tlenkami zelaza by zachowalo stabilnosc

Mleczko dla dzieci Avene - jest delikatne, nieperfumowane, bez alkoholu, nawilza cere, bardziej odzywcze niz LRP DP, moze zapychac ale nie musi, ma sporo wielbicieli, mi osobiscie nie podpasowalo; mozna klasc kazda kolorowke na Avene

Moze mleczko badz spraj Klorane?! Sa delikatne, maja w skladzie ekstrakt lagodzacy, nie powinny zapchac, mozna klasc na nie tez wszelka kolorowke, troszke sie lepia i biela po nalozeniu ale zmatowione pudrem ladnie wygladaja na buzi caly dzien, maja wielu wielbicieli
Dziękuję za odpowiedź, może wypróbuję to Klorane
joanaros jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-25, 20:07   #1131
joanna tw
Przyczajenie

Marea, dziekuje za odpowiedz, teraz wiem wiecej. Pozdrawiam!
Stary 2008-04-26, 13:37   #1132
Hexxana
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana

Cytat:
Filtr UV
SQUALANE-kompleks roslinny z oliwek i inne aktywne skladniki, ekstrakty roslinne, oleje
Emolienty - moga przyczynic sie do zapychania porow w przypadku skor tlustych i podatnych, w przypadku skor suchych dzilaja odzywczo
Konserwanty

To tak po krotce, mnostwo ekstraktow, co jest na +, nie wiem jak ze stabilnoscia filtrow, moze inna bardziej swiatla osoba sie wypowie, ale dosyc wysoko sa konserwanty, ktore nie maja zbyt dobrych opinii
Marea swietnie dalas rade
Od siebie doadam tyle,ze filtry sa niestabilne,zreszta uzyto tutaj Parsolu ktory nie jest niczym stabilizowany wiec....ochrona zadna.
ISOPROPYL PALMITATE- to slynny zapychacz,wiele cer z nim sie nie lubi;zbyt wysoko w skladzie konserwanty.
Jest tez wiele ciekawych skladnikow,ktore znajduja sie w czolowce skladu jednak nie jest do konca taki jak obiecuje producent

Joanna tw kosmetyk zakupiony wiec uzywaj bo mimo wszystko nie jest taki zly,jednak jezeli chcesz zdecydowac sie na konkretna filtrowa ochrone to wybierz cos aptecznego a ten krem potraktuj jak dodatek.
Stary 2008-04-26, 14:01   #1133
marea
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Marea swietnie dalas rade
Od siebie doadam tyle,ze filtry sa niestabilne,zreszta uzyto tutaj Parsolu ktory nie jest niczym stabilizowany wiec....ochrona zadna.
ISOPROPYL PALMITATE- to slynny zapychacz,wiele cer z nim sie nie lubi;zbyt wysoko w skladzie konserwanty.
Jest tez wiele ciekawych skladnikow,ktore znajduja sie w czolowce skladu jednak nie jest do konca taki jak obiecuje producent
Hexanko Parsol to BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE ?!
Czy on przypadkiem nie jest w otoczkach silikonowych? - POLYSILICONE-14
Gdzies doczytalam ze czesto stanowia pare w kosmetykach
Stary 2008-04-26, 14:26   #1134
Hexxana
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana

Cytat:
Hexanko Parsol to BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE ?!
Czy on przypadkiem nie jest w otoczkach silikonowych? - POLYSILICONE-14
Gdzies doczytalam ze czesto stanowia pare w kosmetykach
Mareo,
Butyl Methoxydibenzoylmethane to Parsol 1789 (USA – Avobenzone)

Mozliwe,ze masz racje ze jest w otoczkacj silikonowych ale wydaje mi sie,ze w takim zestawieniu to i tak slaba ochrona i to,co najbardziej utkwilo mi w pamieci to to,aby zwracac uwage na kolorowke laczona z filtrami ktore maja Parsol by siegac po pudry,ktore maja pigmenty w otoczkacj silikonowych ale pamietam tez,ze Basia pisala ze taka informacje moze jedynie podac producent.
Stary 2008-04-26, 21:13   #1135
joanna tw
Przyczajenie

Opisują ten krem (sisley all day all year), jako rewelacyjną ochronę, totalną. Ale rzeczywiście wartosci filtra nie podali w ogóle, wiec bede go używała, pod avene, tak na pewno bedzie bezpieczniej.Dziekuje Wam za odpowiedzi, Jesteście jak skarbnica wiedzy!
Stary 2008-04-27, 10:34   #1136
Sawisia
Raczkowanie

witam mam pytanie.. 4 miesiace stosowalam filtry.. juz nie stosuje jakies 1,5 mca.. slonce jest co raz mocniejsze i czy moge juz po takim czasie wystawic buzke na nie?

Sawisia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-27, 14:54   #1137
Iwona75
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Sawisia Pokaż wiadomość
witam mam pytanie.. 4 miesiace stosowalam filtry.. juz nie stosuje jakies 1,5 mca.. slonce jest co raz mocniejsze i czy moge juz po takim czasie wystawic buzke na nie?
Dziwne pytanie...może chodziło co o kwasy
Bo jeśli tak to możesz już wystawic twarz na słońce,ale filtry są zawsze wskazane.
Iwona75 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-27, 16:13   #1138
lalaith
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

marea gratuluję awansu na modkę, nie wiem kiedy to, ale ja właśnie zauważyłam
lalaith jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-27, 17:26   #1139
marea
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
marea gratuluję awansu na modkę, nie wiem kiedy to, ale ja właśnie zauważyłam
Dzieki
Stary 2008-04-27, 18:32   #1140
natalli
Zadomowienie

GG do natalli

Cytat:
Proponuje do mycia kupic cos lagodniejszego np olejek myjacy http://www.biochemiaurody.com/sklep/olejekmyj.html, Effaclar wysusz..sama go stosowalam nagminnie zanim odkrylam ten olejek, jest 100 razy lepszy i lagodzi skore...
Mozesz dorzucic acne derm na miejsca zanieczyszczone...strefe T, choc najlepiej na cala twarz bo rozjasnia skore...domknie pory i oczysci z zaskornikow
Z kryjacych nie zapychajacych fluidow, Drmablend, Unifiance Vichy korygujacy badz touch pro korektor, sprawdzilam na sobie i nie zapychaja

Moze tez w Biochemi Urody zakupic olejek rehulujacy Lemon, jako nawilzacz na noc co ktoras nocke, reguluje nawilza, koi, i jeszcze polecam peeling podstawowy badz ktoras z maseczek oczyszczajacych
Niedawno pisałam o mojej pielęgnacji i zaproponowałas mi zebym zmieniła zel do mycia twarzy własnie to zrobiłam i jestem jak narazie zadowolona : Babydream z rossamnna i zastanawiam sie teraz nad zmiana kremu nawilzajacego gdyz uzywam effaclar H ,a on posiada masło shea i mozliwe ze mi niesłuzy bo nadal na brodzie wyskakuja mi małe niespodzianki. Uzywalam tez kremu Bioderma, Photoderm AR SPF 50 / UVA 33 ktory posiada algi ktore rowniez mi nie słuza.

Mogłabys mi polecic teraz jakis krem nawilzajacy np. dla dzieci albo jakis o łagodnym skladzie ??
natalli jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
avene nadwrażliwa, blizny, krem, kwasy, mieszana, naczynka, opalanie, pielędnacja, pięlęgnacja, problem, przebarwienia, przerwa kuracja ruboril, retinoidy, slonce, sucha ściągnięta, tonik bha żel hialuronowy, tradzik, trądzik, twarz, zima

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości